LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 12 October 1935 UIT DE OMSTREKEN. NAT. SOC BEWEGING Openbare Vergadering BINNENLAND. RECHTZAKEN. J(tN/T IN IÏTTIIEN De Oorlog in Afrika. BEURSOVERZICHT. VISSCHERIJBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 764. Hedenmiddag 3 uur: 770. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Neü. Meteorol, Instituut te De Blldt. Hoogste stand 771.0 te Coruna. Laagste stand 727.1 te Andanes, Verwachting tot den avond van 13 Oc tober: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidelijke wind. Hall tot zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk eenlge regen in het Noorden, In het. Zuiden weinig of geen regen. Aanvankelijk iets zachter. buitenlandsch weerbericht. t. h Kon Neü Meteorol tnst te De Blldt De kern van het lage druk gebied over Scandinavië beweegt zich een weinig Noordwaarts. Een nieuwe depressie ont wikkelt zich tussehen IJsland en de Faroer en doet zich ook over Schotland gevoelen. Vooral in het Zuidwestelijk deel van het waarnemingsgebied steeg de barometer. Over de Bottnlsche Golf vormde zich maximum van 770 m.M. De luchtdrukgradient blijft In Scan dinavië groot, zoodat het aan de Noor- sche kust hard waalt. Ten gevolge van de te verwachte baro meter daling ten Noorden van ons land zal de wind hier ook toenemen. Aan de Noorsche kust valt nog regen en verder ook over Midden- en Oost- Dultschland. Zwitserland en ook In Z.O. Frankrijk. Elders is het weer vrij goed. Sinds gisteren zijn de temperaturen over een groot deel van het waarnemings gebied gedaald. luchttemperatuur. 9 uur voorm 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 11 'gr. C. 152 gr. F.) hoogwatertuden te katwijk zee. Voor Zondag. Voorm. te 3 u. 49 min.; nam. të 4 u. 09 minuten. Voor Maandag. I Voorm. te 4 u. 30 min.; nam. te 4 u. 51 minuten. licht op voor fietsers e.a.:- 1 Zaterdag: 5.44 nam. tot 5.49 voorm. Zondag: 5.42 nam. tot 5.50 voorm. maans- op- en ondergang. 12 Oct.: op 16 u. 48; onder: 6 u. 46. 13 Oct.: op: 17 u. 14; onder 8 u. 17. KATWIJK AAN ZEE. De Mica-winkelweek-opening. De commissie, die zich belast met het erganiseeren van de Mica-week, kwam in vergadering in „Casa Cara" bijeen. Tot voorzitter werd benoemd de heer C. van Tongeren, tot secretaris de heer W. van Beelen. De heer Van Tongeren deelde mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met den I burgemeester en dat deze zich bereid had verklaard om de Mica-week Maandag middag 14 October om 3 uur in het Ge meentehuis officieel te openen, waarbij de deelnemers aan deze winkelweek worden I uitgenoodlgd om tegenwoordig te zijn. De voorzitter deelde mede. dat deze winkelweek goede kans van slagen heeft, daar uit Kat.wijk-aan-Zee reeds 80 deel nemers en uit Katwijk a. d. Rijn 20 deel- nemers zich hadden laten inschrijven. GROEP KATWIJK Maandag 14 Oct, 8.15 u. n.m. Gemeentezaal Spreker: Kam., STET, IJmuiden. Onderwerp Gezoute en Ongezoute Waarheden 1950 Houzee OEGSTGEEST. Lezing Gemeentebelang. Op uitnoodiging van de Ver. Gemeente belang trad in „Het Witte Huis" op dr. W. G. N. v. d. Sleen te Haarlem over het onderwerp „Peru, het land der oude Inca beschaving, van Indianen voorheen en thans". Deze eerste winterbij eenkomst werd ge opend met een hartelijk welkom tot de talrijke leden en belangstellenden, en in t bijzonder tot dr. v. d. Sleen, die in Oegst- geest geen onbekende is en zeker niet voor ..Gemeentebelang". Daarna was het woord aan den spreker, die eerst een indruk gaf van de ontwikke ling der inwoners en van de cultuur in Peru. Hij besprak daarbij het misbruik van de macht der Spanjaarden in Peru. Ver bolgens gaf hij een beschrijving van den Godsdienst der Inca's. Inca. aldus spr., is de zoon van den Zonnegod, die op een eiland was neergedaald. De invloed van Inca was groot. Hij eischte o.a. 66 der inkomsten voor zich op. Spr. wees voorts op het groote verschil van deze Indianen met onze voorouders, die vochten voor een lende penning. Vroeger was er voor ieder a €1\et€n' hetgeen thans heel anders is. en k? de hand van een serie lichtbeelden n een smalfilm, naar eigen opnamen gaf groote landbouwschuur afgebrand bij hoogeveen. Gistermiddag werd de brandweer van Hoogeveen gealarmeerd voor een felle brand te Nieuweroord bij Hoogeveen. On middellijk vertrok de autospuit van het Kruis naar de op 10 K.M. afstand gele gen plaats des onheils, waar zij 25 minu ten na ontvangst van het alarm water gaf. Het bleek, dat de groote, met hooi en andere landbouwproducten gevulde schuur van de Landbouw Maatschappij Nieuweroord, naast de door den directeur, den heer A Ganzeman, bewoonde behui zing, in lichterlaaie stond. De hand- brandspult van Nieuweroord, gemeente Westerbork, kon tegen deze vuurmassa niets uitrichten. Dank zij de assistentie van de Hoogeveensche autospuit bleef het hoofdgebouw behouden. De oorzaak- van den brand is niet be kend. Verzekering dekt de schade. de postvluchten. De „Koetilang" (heenreis) vloog heden van H3, (post nabij Bagdad) naar Jodh- pur. De „Sperwer" Is hedenmorgen van Tji- lilitan naar Nederland vertrokken. Het toestel vervoert 103 K G. post en 78 K.G. goederen, terwijl zich vier passagiers voor tusschentrajecten aan boord bevinden. HET A. C. O. P. VERGADERT. Het comité van moderne bonden van overheidspersoneel (A.C.O.P.) vergaderde te 's-Gravenhage. In verband met de be noeming van den heer F. van Meurs tot wethouder van Amsterdam, moesten eerst eenige verkiezingen worden gehouden, waarbij de heer A. A Lührs, tijdelijk voor zitter van de Ned, Bond van Personeel in Overheidsdienst, tot tijdelijk voorzitter van het A C.O.P. en lid der Rijks Centrale Commissie voor G.O. in Ambtenarenzaken werd aangewezen en voorts de heeren W. Luberti, voorzitter van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond, en L. J. Bakker, secre taris van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, tot leden van het kort geleden ingestelde gecombineerd overleg in zake gemeentelijke personeelsaangele genheden. o HANDELSVERREKENING MET DUITSCHLAND. In de week van 712 October 1935 Is door de Ned. Bank ln totaal een bedrag van R.M. 590.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uit staande vorderingen afgerekend. De num mers liepen van 80963 tot 81243. Het totaal bedrag van de op het Sonderkonto uit staande posten die nog niet uitbetaald zijn beloopt pl.m. 36.5 mlllioen R.M. De posten waarvoor koersflxeering is verkregen, zijn hierbij inbegrepen. Aan Treuhaenderkont©p69ëen ls door de Ned. Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van R.M. 280.000 afge rekend. 11e*. hoogst afgerekende nummer was 17484. Het totale bedrag van de op het Treuhaenderkonto Niëderlande uitstaande vorderingen, die nog niet uitbetaald zijn, beloopen pl.m. 19.9 millioen R.M. De Treuhaenderkontoposten waarvan koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. MASSA-DEMONSTRATIE DER S.D.AJ>. lN DEN HAAG. Op Woensdag 16 October. Gemeld wordt: Oo Woensdagavond 16 October zal door de S.D.A.P. in Den Haag een massa demonstratie tegen het nationaal-socia- lisme en voor de democratie worden ge houden. Het Initiatief tot deze demonstratie is genomen door de federatie Den Haag der S.D.A.P. en den Nieuwen Haagschen Be- stuurdersbond. Men heeft voor dit doel de autobus garage van de H.T.M. aan den Frultweg verhuurd. Deze hal heeft een vloeroppervlakte van 90 bij 50 meter en kan 15000 menschen bevatten. Er wordt oo gerekend dat één demonstratie niet voldoende zal zijn en dat achtereenvolgens eenige korte demon straties. elk van drie kwartier, zullen moe ten worden gehouden. Als spreker treedt de voorzitter der S.D.A.P.. de heer Koos Vorrink op. Muziek corpsen bazuinblazers en trommelslagers zullen zich doen hooren In de hal wordt een vlaggenversiering aangebracht. UIT NED. OOST-INDIE. POGING TOT INBRAAK TE ALPHEN. In den afgeloopen nacht heeft zeer waar schijnlijk dezelfde inbrekersbende, die eenige weken geleden bij den houthandel van de firma C. Hoogendijk en Zoon te Zwammerdam haar slag sloeg, getracht de kluis te forceeren in den houthandel van J. Sprey te Alphen a. d. Rijn. Ook hier is men volgens de beproefde methode te werk gegaan, doch men is er slechts in geslaagd de kluisdeur gedeeltelijk te verbuigen. De kluis bevatte geen geld. Het was de vijfde poging tot inbraak bij deze firma. DE TOCHT VAN DE „DE HAVILLANDS". KOEPANG, 12 Oct. (Aneta). De De Ha- villand vliegtuigen die gisteren op Ceram door het slechte weer moesten terugkeeren zijn heden om 7 uur naar Makassar ver trokken. waar ze om 10 uur 30 arriveerden Met het oog op de weersomstandigheden werd besloten tot Makassar te vliegen en de toestellen verder per boot naar Maboe te vervoeren. spr. een interessant en leerzaam overzicht van het land en zijn inwoners, waarbij hij in 't bijzonder wees op de kunstige bouw stijl. De schoone natuurtafereelen trokken mede zeer de aandacht. Tenslotte heeft dr. Simon Thomas na mens alle aanwezigen woorden van harte- lijken dank gebracht aan dr. v. d. Sleen. uitvoer naar italië staat bijna geheel stil. BATAVIA, 12 Oct. (Aneta). Aneta. heeft geïnformeerd in verband met de huidige situatie naar den export van Ned.-Indië naar Italië en vernam dat deze vrijwel stil staat. Een eventueele toepassing van sancties van Ned.-Indië zou geen verande ring in den bestaanden toestand veroor zaken. haagsche politierechter. De visscher J. de H. uit Hazerswoude zou zich hebben schuldig gemaakt aan mis handeling. Met een roeiboot heeft hij zekeren V.. die ln een plas bil genoemde gemeente aan het zwemmen was. over varen. Deze kreeg de boot tegen zijn hoofd en werd onder water geduwd. Verdachte zou bovendien met een der roeispanen ge dreigd hebben. Verdachte zeide dat het per ongeluk ge beurd is. In de roeiboot zaten drie men schen. Twee hunner zouden volgens ver dachte hebben geroeid. Getuigen verklaarde alleen verdachte te hebben zien roeien. Volgens getuige M. heeft verdachte met opzet V. overvaren. De andere twee inzittenden van de roei boot werden als getuigen décharge ge hoord en schetsten de situatie. De Politierechter wees bii het verhoor der getuigen a décharge erop. dat dezen door hun verklaringen zich bloot stelden aan het gevaar, dat ook tegen hen een vervolging wordt ingezet. De Officier was van meening dat hier inderdaad van een voorwaardelUken od- zet sprake is. Herhaaldelijk zi 1 n er klach ten over verdachte's optreden Hi) vroeg een geldboete van f. 50 of 50 dagen hech tenis en een voorwaardelijke gevangenis straf van 3 maanden met een Droeftijd van drie jaren. De verdediger, mr. de Vries wees erop. dat verdachte getracht heeft te stoppen, maar omdat de andere roeier niet stopte, zwenkte de boot en door die manoeuvre is V. overvaren Alle opzet ontbreekt hier. aldus mr. de Vries. De politierechter overwegende dat ver dachte niet alleen stuurde en ook de oozet tot mishandeling niet ls komen vast te staan, sprak verdachte vrli. C. O. heeft op 10 Augustus op het Jaag pad nabij Alphen 10 langs den weg staan de hooischelven in brand gestoken. Ver dachte die niet was verschenen, had een bekentenis bii de politie afgelegd. Verdachte heeft reeds eenige malen met den strafrechter kennis gemaakt. De Officier eischte twee maanden gevange nisstraf De Politierechter veroordeelde verdachte wegens vernieling tot 5 maanden gevan genisstraf. - - - Wegens beleediging van een brigadier der Rijksveldwacht eischte de Officier tegen den vischkoopman H. K. uit Voor schoten een geldboete van 3Q of 30 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde hem conform den eisch. A. M. uit Stompwijk en J. M. uit Den Haag zouden zich. terwijl zij onder in vloed van sterken drank verkeerden, schuldig hebben gemaakt aan mishande ling. De beide verdachten hadden in ge zelschap van den caféhouder M. uit Stompwijk in Den Haag wat drank ge bruikt, Met zijn drieën zfin zfi vervolgens naar de woning van M. in Stompwflk gegaan waar een der beide verdachten oneenigheid kreeg met de vrouw van M. Hij zou haar hebben mishandeld. De andere verdachte is er toen ook aan te pas gekomen en zoowel M. als zijn vrouw hebben geslagen. Het werd een formeele vechtpartij, waar zich ook nog een kellner in mengde. Beide verdachten ontkenden. Het zou precies andersom gebeurd zijn. De Officier eischte tegen elk der ver dachten een geldboete van f. 40. De Politie rechter veroordeelde beide verdachten" tot een geldboete van f.25 subs. 25 dagen hechtenis. W. A. de G. uit Benthuizen had on- eenigheid over een rekening met den wagenmaker B. uit Hazerswoude. Met zijn beide zoons is hij naar den winkel gegaan van den wagenmaker B. heeft hen toen gesommeerd zijn winkel te verlaten, waaraan geen gevolg werd gegeven. f.20 boete luidde de eisch tegen elk der verdachten wegens huisvredebreuk. Hoe veel verdient U? informeerde de Politie rechter. ..Niets. Edelachtbare", luidde het ant woord van W. A. de G. Waar leeft u dan van", was een tweede vraag. Van het verlies". Verdachte heeft een veehouderij, een stuk land met 20 koeien, maar dit alles brengt verlies op. „Krijgt u dan steun?" vroeg de Politie rechter. „Natuurlijk, alle boeren krijgen toch steun" antwoordde verdachte. De politierechter halveerde de boete en veroordeelde elk tot f. 10 subs. 10 dagen hechtenis. TIJDSCHRIFTEN. De „Haagsche Post" wijdt veel aandacht aan het conflict ItaliëAbessynië, o.a. met de artikelen „Waarom het Suez-kanaal niet gesloten kan worden" en „Bodem schatten die onontgonnen bleven, Abes synië is eeuwen ten achter geraakt". Voorts treffen wij aan een beschouwing over „Lumière", den uitvinder der cinema tografie, terwijl tevens de filmsterren- afgodendienst wordt gelaakt. Tevens wordt onder het oog gezien hoe ver men thans met de televisie is. In „De Publieke Opinie" schrijft dr. A. N. J. den Hollander over „Kruisende ont wikkelingslijnen in het moderne kapita lisme". Voorts beschouwingen over ,,In- dustrlebanken", „Veertig Jaar film", „De moderniteit ln de litteratuur" enz. VAN HET OORLOGSFRONT. ADDIS ABEBA, II Oct. (Reuter). Als gevolg van de bijna algeheele afwezigheid van berichten uit offlcleele bron en we gens de verscheidene ln omloop zijnde geruchten was het onmogeliik zich heden avond een Juist denkbeeld van den toe stand te vormen. Zoo werd o.a. het gerucht verbreid dat Italië den Negus door bemiddeling van Engeland heeft doen weten, dat Addis Abeba niet zou worden gebombardeerd, indien de stad gedemilitariseerd werd. Wegens de onzekere toekomst trokken de waarzeggers, waar Abessynië zoo rijk aan is,: steeds meer belangstrlling De meest beroemde onder hen, zeet dat de oorlog binnen 6 maanden zal zit" beëin digd, en wel op het moment dat het re genseizoen aanbreekt, met een overwin ning van Abessynië. ADDIS ABEBA. 11 Oct. (Reuter). In Abessijnsche kringen verluidt, dat de aan voerders Ras Seyoem, Ras Kassa en Roe- ckl zich hebben vereenigd en met 100.000 man een tegenaanval voorbereiden, op het Noordelijk front. De bewegingen dér Italiaansche strijd- krachtén hebben ten doel de Insluiting yan Adoea. De botsing met de Italianen wordt ver wacht aan de bovenloop van de Marei Ook aan het Oost-front zouden de Abessljnen aanvallen voorbereiden. De actie der Italiaansche vliegtuigen, die tot uiting komt in bombardementen en machlnegeweeraanvallen, is vooral aan het Zuidelijke front .toegenomen. Volgens Abessijnsche mededeelingen is het resultaat gering. De Negus zal voor- loopig te Addis Abeba blijven. De minister van oorlog heeft zijn hb-fd- kwartier te Dessle opgeslagen. DJIBOETI. 12 Oct. (Reuter). Volgens berichten uit Italiaansche bron rukken 3 Italiaansche colonnes op met de bedoe ling zich op de midden Abessijnsche hoog vlakten samen te voegen. Europeesclie ambtenaren zijn van meening, dat de spoorweg afgesneden zal worden en Addis Abeba in de toekomst geïsoleerd zal zijn. ASMARA, 12 Oct. (Reuter). Behalve de wapens en munitie, die Cuna en Dagame hebben meegebracht, verklaren de Italia nen 50.000 patronen van het laatstè mo del en van Belgisch fabrikaat te hebben buitgemaakt, alsmede Engelsche, Duit- sche en Fransche wapenen. DJIBOETI, 12 Oct. (Reuter). Van Ita liaansche zijde wordt medegedeeld, dat een van de factoren, welke de Italiaan sche opmarsch in Ogaden bevorderen is de wrok, welke enkele inlandsche stam men hebben tegen de Abessyniërs, omdat de Negus hun voedselvoorraden in beslag heeft genomen voor zijn leger. DJIBOETI, 12 Oct. (Reuter). In Ita liaansche kringen wordt verklaard, dat de Zuid. Italiaansche troepen 50 mijl van Harras zijn verwijderd. En wanneer Zij te Harras zullen zijn zullen ze trachten den spoorweg te bereiken. Indien dé Italianen den spoorweg afsnijden zullen ze deze lijn, naar men gelooft om de Fransche belan gen te eerbiedigen van Djiboeti naar Di- redawa vrijlaten. Men acht het waarschijnlijk dat de Abessijnen de eersten zullen zijn om den spoorweg af te snijden en dit zullen doen te Awash waar over een nauwe bergengte een brug ligt. De Abessijnen hebben te Makalle sterke punten bezet. De Italianen wachten hier een gunstig oogenblik af om te kunnen aanvallen. De opmarsch wordt vertraagd doordat de Abessijnen alle wa terbronnen hebben onbruikbaar gemaakt. Een sanctie-maatregel der Fran sche spoorwegarbeiders. PARIJS, 12 October (Reuter) De Bond van Fransche Spoorwegarbeiders hseft besloten tot een maatregel, die kan worden beschouwd als een soort sanctie- politiek op eigen gelegenheid. In de goed gekeurde motie eischt de Bond, dat zijn leden het vervoer van materiaal zullen weigeren, Indien door dat vervoer de oor log in Abessynië zal kunnen worden ver lengd. Indien een dergelijk transport toch plaats vindt, dan worden de arbeiders ver plicht geacht, den Bond daarvan onmid dellijk in kennis te stellen. De Italiaansche gezant wil geweld. ADDIS ABEBA, 11 Oct. Reuter l Graaf Vinei, de Italiaansche gezant, heeft ge weigerd het gezantschap te verlaten en uit Addis Abeba te vertrekken. Het per soneel verscheen een uur na den vastge- stelden tijd op het station, In het gezel schap van den gezant is ook de militaire attaché Culderini. 't Heeft den schijn dat deze kwestie op een nieuw diplomatiek in cident zal uitloopen. De speciale trein die den gezant vanmorgen te 8 uur naar Dji boeti zou hebben gebracht kon niet ver trekken. De gezant wacht blijkbaar tot hij met geweld zal worden verwijderd. Van Abessijnsche zijde wordt gezegd, dat, na dat het personeel het gebouw had ver laten de Italiaansche beschermers der le gatie zich in volle uniform bij den negus hebben gemeld. Zij zouden zich bereid hebben verklaard hun diensten aan Abes synië aan te bieden. AMSTERDAM, 12 October. Bij uiterst geringe inzetten was de stem ming over het algemeen iets zwakker. Het koersverloop in Wallstreet beantwoordde niet aan de verwachtingen, terwijl het eenige teleurstelling wekte dat de notee ring voor prolongatie nog steeds op 6 bleef, hoewel er reden was om aan tè nemen dat deze vandaag wat lager zou worden. Het bleek echter in hoofdzaak het gebrek aan kooplust dat tot de lichte af brokkeling leidde want het aanbod was van weinig be teekenis. Van de Oliewaarden zetten Koninklijk» op het slotnlveau van gisteren ln, doch spoedig volgde een daling die de noteering l'/i'U lager bracht. De berichten uit Lon den, volgens welke tussehen de groote In ternationale petroleum-maatschappljen en de Russische autoriteiten 'n overeenkomst zou zijn gesloten voor den afzet van Rus- slscfhe petroleum oefenden geen Invloed uit. De Amerikaansche soort neigde lichtelijk tot reactie. Van de Industrleele fondsen daalde Philips vanmorgen beneden 200 met mini male omzetten, terwijl ook Unilevers lets zwakker waren. Aku's waren volkomen verwaarloosd, Rubbers echter aan den vasten kant, hoewel ook hier de omzetten beperkt bleven. Amsterdam Rubbers trok ken ruim 1% aan. De vastere stemming hield verband met het besluit van de gis teren gehouden vergadering van rubber producenten, die Instemden met het plan der regeering om 20.000 rubber-licenties ln te koopen. Tabakken lagen iets verdeeld doch de verschillen waren onbelangrijk. Suikers hadden van winstnemingen te lijden. H.V.A.'s moesten 2"/o prijsgeven en kwa men aanvankelijk beneden 180. Later trad een herstel ln, al werd het slot van gis teren niet bereikt. De minder courante soorten waren onregelmatig, doch iets luier. Scheepvaarten waren ongeanimeerd en liepen iets terug. Amerikaansche fondsen waren ln na volging van Wallstreet gedrukt. Er vorm de zich een hoekje van Wilson-aandeelen die vaster lagen. Dultsche obligaties lagen op den achter grond en waren prijshoudend. De Ned. Staatsfondsenmarkt was bij de opening ongeanimeerdd en meerendeels kwamen de noteeringen lager dan gisteren. Later werd de tendenz iets beter en ble ven de noteeringen niet noemenswaard van die van gisteren af. IJMUIDEN, 12 October Tarbot per K.G. f. 0.820.60; Tongen per K.G, f. 0.850.60; Zetschol per kist van 50 K.G. f.17; Kleine Schol f. 14.50—4.60; Tongschar f.22: Pieterman en Poontjes f.7; Kleinmiddel Schelvisch f.1211.50; Kleine Schelvisch f,9—5,60: Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 3930; Lengen per stuk f.0 90—0.78; Heilbot per K.G. f.0.48— 0.42; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.70 2.20; Makreel per kist van 50 K.G. f. 3.90 —1.10. Aanvoer 1256 kisten versche haring. Prijs f. 4.503.60 per kist. Aangekomen de stoomtrawler IJM. 112 met f.2373. KW. 37 met 320; KW. 34 met 514; KW. 79 met. 489; KW. 2 met 563: KW. 144 met 370; KW. 151 met 527; KW. 167 met 390; SCH. 39 met 102; SCH. 223 met 133 kan tjes pekelharing voor Katwijk. Aangekomen de loggers: KW. 86 met f.796: KW. 89 met f.439; KW. 169 met f.338; KW. 107 met f.253; KW. 39 met f.518; KW. 110 met f.436: KW. 45 met f. 329. en de KW. 144 met f. 1289; KW. 167 met f,241; KW. 163 met met f.606; SCH. 223 met f.958; SCH. 314 met f.714; SCH. 39 met f. 1130 voor versche haring. VLAARDINGEN, 12 October Binnengekomen: VL. 121 met 29 last; KW. 31 met 27 last; KW. 49 met 22 last. Prijzen: Volle haring f. 7.708.40; hom- en kuitzieke f. 7.50—7.70; Ijle haring f. 6.20 6.40; Steurharing f. 6.206.40. MAIKï eiRICÜTEN^^ LEIDEN, 11 Oct. 1935. Noteering Coop, groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstr.". Andijvie f. 0.501.10; Kroten f. 0.601.20; Komkommers f.1 2.40; Bloemkool I f. 3.7014.30: Idem n f. 1.50—8.40; Witte Kool f.2—7,50; Roode Kool f. 2.20—13.20; Savoye Kool f. 7.20— 12.70; Groene Kool f. 1.705.50; Meloenen f.3—10; Pieterselie f. 0.80—1.30; Prei f. 0.40 2.40; Radijs f. 0.40—1.60; Kropsalade f. 0.50—3.60; Selderie f. 0.80—1.80; Bleeksel- derie f.17; Knolselderie f.22.80; Worte len f.27 30 per 100 stuks; Kroten f. 2.10 2.30; Kroten gekookt f.36; Snijboonen f.1132; Stokboonen f.2045; Pronkboo- nen f.57; Stamboonen f.430; Boeren Kool f23; Postelein f.614; Spinazie f.2—23; Tomaten A f.3—6. B f. 3—8, C f.3—4.40, CC f.2—3.60; Uien f 1—2.60; Wortelen f.14.10; Spruiten I f.1017; Idem II f.2—9; Nero f. 4—8 per 100 kilo. Turfmarkt van 7 tot en 12 Oct 1935. Aanvoer 50.000 lange turf. Prijzen per 1000 stuks f. 78. Botermarkt van 12 Oct. 1935. Fabrieks- boter f. 1.68. 500 K.G., handel goed. Boe- renboter f. 1.601.70. AARLANDERVEEN, 11 Oct. Eierenveiling Kipeieren f 4.905.60; Boter 6770 ct. p. p.: Kaas 22 ct. p. p. RIJNZATERWOUDE, 10 Oct.. Eieren- veiling. Aangevoerd 200 kippeneieren. Prijs f. 4.80—5.20 per 100. TER AAR, Centrale Veiling 11 October. Kassnijboonen f. 2.603.30, kasstek f. 1.35 2 50, peulen f. 1.00. witte pronkers 2075 cent, spinazie 4551 ct., postelein 68 ct„ uien f. 1.001.60, kroten f. 1.40, peen 26 cent, breekpeen f. 0.502.00, radijs f. 0.60 0 80, sla f. 0.803.20, vellen 1039 cent, bloemkool l'/s11 cent, natuurtomaten f.0.501.00, kastomaten f. 1.502.50, witte kool f. 4.20, roode kool f. 6.1010.20, savoye- kool f. 10.30 groene kool f. 3.50, Chineesche kool f. 2 00, raapstelen f0.40, selderij f. 0.30—1.10. WESTLAND. Veilingen van den Bond „Westland", exportveiling van 11 October. Druiven 1323, Alicante 1520, Colman 1646, Gr. Maroc 17—25, witte 18—27. kas princesseboonen 2830, snijboonen 2630, alles per kilo, dubbele boonen 701.20 p. 8 K.G., tomaten A 37V£42V.>, B 40—15°, CC 25, alles per bak: roode kool f.500—7 00; savoye 5.00, andijvie 1.10 alles per 100; uien 0.20—0.30 per kist.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3