CORRESPONDENTIE. ANEKDOTEN. Wie heeft er nieuwe raadsels voor mij? Anders krijg ik massa's als Ik er om vroeg, zoodat ik soms vele weken moet wachten, eer ik ze een beurt kan geven, en nu krijg ik bijna niets. En jullie vinden het altijd zoo prettig als er een raadsel met je naam er boven staat. De avonden zijn er nu mooi geschikt voor, de zomertijd is voorbij, dus vroeg donker en kan men niet meer bui ten spelen. Wie lust heeft, gaat dus maar eens raadsels zoeken en voor mij opschrij ven, ik zal alles wat geschikt is en er nog niet heeft ingestaan, voor en na eens plaatsen. Ja, dat was door het groote 3 October- feest, dat de kinderkrant pas Zaterdags verscheen. Donderdags 3 October kon na tuurlijk niet, en Vrijdags moest er zóóveel in de krant staan over de feesten, dat spreekt vanzelf. Daardoor hadden jullie weinig tijd, een andere keer weer langer. Wiin Keyzer, je moet mij heusch zelf schrijven over je prijs (tenminste als je dien nog kreeg nu Je Woensdags niet bent gegaan). Jullie laten altijd Annie schrij ven, maar zelf ook eens moeite doen, ieder op zijn beurt, niet alleen Annie altijd alles. Helen van der Vlerk, je hoort nog tot de kleineren, dus 3 goede oplossingen is vol doende. Noem mij maar Tante, dat doet iedereen. Bram Bavelaar, zoo, heb je Robinson Crusoe gekregen, dat is een heel mooi boek. Hennie de l'Ecluse je raadsels zal ik eens plaatsen. Trijntje Durieux, noem mij maar Tante, dat doet de heele raadseljeugd. Dank voor de nieuwe raadsels, ze krijgen eens een beurt. Marie Brokaar, dat is prettig dat je een boek mocht uitzoeken. Nu die lof verdiende je, want je schrijft keurige brieven. Gerda Spiecker, de titel van het boek klinkt al grappig, dus ik begrijp dat het aardig is. Jenny van Houten, is dit je eerste prijs, nu blijf dan maar trouw meedoen, wie weet of er dan niet nog eens tweede volgt. Jo van der Linden, dat dacht ik wel, dat je nu den leeftijd bereikt had, dat je niet meer mee kan doen, want ik heb vele jaren trouw raadsels en brieven van je ontvangen, je bent een goede bekende van mij. Heel aardig als ik nog wel eens van je mag hooren. Wies en Trees Groeneveld, ja voortaan behoort Wies tot de grooteren en Trees nog tot de kleineren, totdat zij 11 jaar is. Truus van Eyk, zou je geen papier ge noeg hebben, als je mij alles over 3 Octo ber zou vertellen? nu dan is het maar goed dat je het niet hebt gedaan, want dan kwam ik nooit klaar met dat alles te lezen. Nel van Reenen, nog wel gefeliciteerd met je lOen verjaardag, ik hoop dat je een vroolijken feestdag hebt gehad. Leendert W. Jongeleen, ben je zoo blij met je prijs, heb je het boek al uit? Je raadsel zal ik eens plaatsen bij gelegen heid. Rietje van den Berg, je raadsel gaat bij mijn voorraad die geplaatst zal worden. Zoo is Suze je zuster, doet zij niet meer mee, heeft zij geen tijd meer? Cisca van Gijzen, je beide raadsels zijn aardig en zullen voor en na eens geplaatst worden. Carolientje Verbiest, ja het was geluk kig mooi weer met 3 October, dat was prachtig voor alles en zeker voor de op tocht. Zakte je tot je hielen in de modder op het Schuttersveld, dat vind ik nu min der mooi. Ans en Rietje Vollenga, ik ben zelf ook erg blij dat ik de raadsels en de corres pondentie weer kan doen. Hebben jullie zoo genoten met 3 October. Drietal de Geus, nu schrijf ik nog een keertje: drietal, want ik wil Gerard graag even bedanken voor zijn afscheidsbriefje, je hebt vele jaren zóó trouw meegedaan, ik ken je alle drie zoo goed door al je brieven en natuurlijk hoor ik door Dorus en Kees nog wel over je. Aardig die optocht met die koe er bij. Ik zou nooit zelf een beest willen opeten dat ik zelf had ge voerd en verzorgd. Men vroeg aan een ouden landlooper aan welke kippen hij de voorkeur gaf, aan de witte of aan de zwarte. „Dat hangt er van af, de witte zijn het makkelijkste te vinden, maar de zwarte het makkelijkste te verbergen". „Wat zou jij doen vriend als je in mijn schoenen stond?" „Dan liet ik ze eens poetsen, want dat is hoog noodig". Adriaan Pison, je brief verleden week is verloren geraakt, ik ontving toen niets van je en was er al verwonderd over, want je doet altijd zóó trouw mee en dat je dan niets zou schrijven als je een prijs kreeg, dat begreep ik niet, en toen dacht ik dat je ziek was. Dus je hebt een mooi boek gekregen en het al gelezen. Grietje de Graaf, ben je ziek. hoe ver vervelend. En heeft je moeder je toen je boek voorgelezen, en had je vader het voor je gehaald. Van harte beterschap hoor. Viertal van Vliet, dus Adrlaan's boek is over een vliegtuig, ben je er nu al in be gonnen? of nog niet? heb je te veel huis werk? Hendrika van Egmond, als je broertje nog te klein is, dan moet hij nog gerust maar wat wachten, dan krijgt hij er later wel zin in. Ben je zoo blij dat ik weer correspondentie geef. Hanny v. d. Hoek, dan was je zeker niet erg blij met je prijs, dat je heelemaal ver gat er een woordje over te schrijven. Dank voor het kiekje. Tineke van Nood. is je boek zoo mooi en ben je er zoo erg blij mee, ja dat las ik verleden week ook al in je brief, toen je mij al bedankte. Rieka Uljee, ja als ik raadsels krijg, die er al in hebben gestaan, kan ik ze niet weer plaatsen, ik zal eens zoeken of ik nog iets van jou heb, dat beloof ik je, hoor. Toos en Bep Bouter, de krant en vele brieven hebben mij al verteld hoe mooi alles was op 3 October. Hebben jullie ook zooveel plezier gehad op het Schuttersveld? ja daar is altijd heel wat te kijken en te genieten. Ik zit nu 's morgens 3 uur en 's avonds 2 uur op. Corrie Holleman, heb jij de optocht wel 4 maal gezien, dan heb je er echt van kun nen genieten hoor. Natuurlijk mag Ali ook mee doen. Eenige van die nieuwe raadsels die je stuurt, stonden er al eens in. Cornells J. Arbouw, heb je de reis om de wereld al uit? is het mooi? Je bent naar veel gaan luisteren en kijken met de 3 Octoberfeesten, dat merk ik uit je brief. Lientje Lefeber, vind je den winter zoo naar? kom dan is het toch in huis zoo gezellig, vind je niet? en als er soms sneeuw of ijs mocht komen, geniet je daar dan niet van? en al die feestdagen in December is toch ook heerlijk. Drietal Wassenaar, ja Jan. nu neem ik jou er ook nog eens bij, omdat je mij dik wijls zoo hartelijk schrijft. Wat was dat toen jammer, dat ik je niet kon en mocht ontvangen dezen zomer toen je bloemen kwam brengen, maar ik was veel te ziek. Zoo Jo, wou je nu dezen winter weer trou wer de raadsels inzenden, dat is heel goed hoor. Jannie van Biezen ,dat begrijp ik best hoor dat je die drukke dagen van de 3 Octoberfeesten niet tot lezen kon komen, dat kan nu Zondags beter. Lientje Timmermans, ja hoor ik reken jou ook tot de getrouwen. Die oorlog is meer dan afschuwelijk, dat is zeker, men wordt er koud van als men er aan denkt. Aafje van Haalem, ja ik mag nu 's mor gens en 's avonds weer eenige uren opzit ten, gelukkig wel. Heb je prettig bruiloft gevierd in dien tijd, dat je niet schreef. En goed genoten op 3 October, zie ik uit je brief. Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. Pleun woont in een visschersdorpje, Waar je weinig boomen ziet. Mooie beuken of kastanjes, Ohee nee, die zijn er niet! Daar krijgt Pleun een brief van Tante. Tante schrijft - nou, raadt eens wat? - „Pleuntje mocht bij Tante komen, Als ze herfstvacantie had". Oom is tuinman op een buiten, Vol met boomen, groot en klein; Pleun mag beukennootjes rapen En kastanjes! Och, wat fijn! In den tuin is ook een egel: Juffrouw Prik van Stekeljas. Prikkie krijgt nu alle dagen 't Restje melk uit Pleuntje's glas! Eens ziet Pleuntje Prikkie wroeten Bij een hoopje dorrend blad; Hé, wat was dat groene voorwerp, Dat daarin verscholen zat, Rond en dicht bezet met steks? ,,'t Gaat niet open, als ik druk, 't Is dus geen kastanje-bolster, Want die springen daad'lijk stuk!" (Pleuntje wist niet, dat er ook nog Eetbare kastanjes zijn, Vaster in hun bolster zittend, En met stekels, lang en fijn!) Prikkie snuffelt in de blaadjes, Of zij daar wat zoeken wou: Zoekt ze soms dat vreemde voorwerp In de hand der „kleine vrouw"?? „Oom!" roept Pleuntje opgewonden, „Oom! is dit een egel-ei? Oom! en is dit kleine egel Later asjeblieft voor mij?" JO DAEMEN, (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 18