JAPANSCHE BELANGSTELLING VOOR NEDERLANDSCH-INDIË LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 5 October 1935 RECHTZAKEN. FINANCIEN. ^KIN/Ï EN IITIIRIN^I FAILLISSEMENTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Binnenkort een publicatie van de Japansche Admiraliteit? AANHOUDING OP VERMOEDEN VAN MEINEED. De 20-jarige chauffeur R. V. uit Tlel, had op 4 Mei J.l. te Zoeterwoude een aan rijding veroorzaakt op den Hooge-Rijndijk waarbij de wielrijder P., uit Alphen ern stig werd verwond en bewusteloos op den grond bleef liggen. Hij moest later naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden worden vervoerd en heeft geruimen tijd zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. Zijn meisje werd door de aanrijding In een sloot geworpen. Verdachte had te veel links van den weg gereden en was na de aanrijding doorgereden zonder zich over het lot van de beide slachtoffers te bekommeren. Een getuige die bij verdachte in de auto had gezeten, had aanvankelijk bij de Poli tie verklaard, dat de chauffeur links van den weg had gereden en wel zoodanig, dat getuige voor een aanrijding vreesde, toen hij de wielrijders zag naderen. Thans zelde getuige, dat hij zich het voorgeval lene niet meer precies kon herinneren. De president mr. de Joncheere en de officier van Justitie mr. jhr. Van Asch van WIJck wezen dezen getuige op de gevolgen van meineed en dreigden hem met inhechtenisneming, zoo hij bleef draalen. Getuige bleef ontkennen, een andere verklaring te hebben afgelegd. Na een verklaring te hebben geteekcnd, werd hij op vermoeden van meineed in bewa ring gesteld. De off. van justitie wees in zijn requisi toir er op, dat verdachte een brutaal autorijder is. Het is zelfs zoo erg, dat de patroon wegens zijn wijze van rijden en de schade die daardoor veroorzaakt werd, uit de verzekering is geroyeerd en dat hij geen nieuwe verzekering kan afslui ten. Spr vroeg een strenge straf, n.l. 3 maanden hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 Jaar. Vonnis 17 October. DE MISDADEN TE OSS. De behandeling voor de rechtbank te Oss. Op Maandag 21 October a.s. zal de rechtbank te Den Bosch de volgende mis daden behandelen: Tegen den 22-jarigen H. J. R. en den 25-jarigen J. J. v. B. te Oss, wegens in braak bij Janssen te Oss in den nacht van 4 op 5 Februari 1934, waarbij een partij spek werd gestolen. Tegen den 29-jarlgen J. S., den 32- Jarigen T. d. R., den 25-Jarlgen J. M. den B., verdacht van roofoverval te Zeven bergen in den nacht van 2 Nov 1932, waarbij een bedrag van f. 1009 werd mede genomen. Verder tegen den 29-jarigen M. A. v. d. E., verdacht medeplichtig te zijn aan den roofoverval te Deurne in den nacht van 3 op 4 Juli 1934, en tegen den 34-jarigen J. J. B., den 35-Jarigen M. J. den B. belden uit Oss, verdacht van inbraak te Oss in den nacht van 20 op 21 Jan. 1934 bij P. J. Jansen. NATIONALE LEVENSVERZEKERING- BANK. In de buitengewone algemeene verga dering van aandeelhouders der Nationale Levensverzekering-Bank N.V. is, en met algemeene stemmen: le. op hun verzoek, met ingang van 1 Januari 1936, eervol ontslag verleend aan de directeuren J. W. Niemeyer en J. Brunsting. De voorzitter deed mededee- ling, dat de heer J. W Niemeyer door commissarissen benoemd is tot adviseur van de maatschappij, zulks met ingang van 1 Januari 1936; 2e. benoemd, met ingang van 1 Nov. 1935. tot mede-directeur de heer mr. L. S. ten Have. thans directeur van de Alge meene Friesche Levensverzekering-Mij: en 3e. benoemd, met ingang van 1 Januari 1936, tot commissaris de aftredende direc teur, de heer J. W. Niemeyer. Na afhandeling van het zakelijke deel van de agenda, wendde de voorzitter, de heer Phs. van Ommeren, zich met woor den van groote waardeering tot de schei dende leden van de directie. Met cijfers toonde hij aan hoezeer het bedrijf zich sedert 1905, het jaar waarin de heer J. W. Niemeyer het directeurschap aanvaardde, heeft ontwikkeld. Het verzekerd bedrag van de Nationale o.a.. op 1 Januari 1905 rond 34 mill., was op ultimo 1934 gestegen tot 486'/! mill.; de ontwikkeling van de flnancleele kracht heeft daarmede gelij ken tred gehouden. De voorzitter memoreerde, dat de heer Brunsting van 1898 af in het levensver zekeringsbedrijf werkzaam was, sedert 1910 als directeur van de Eerste Rotter- damsche Mij. van Verzekering op 't leven en van 1916 af, toen de Nationale dit be drijf overnam als directeur van de Na tionale. WEEKBLADEN. De „Wereldkroniek" van 5 October geeft naast de gebruikelijke verhalen, beschou wingen over Indrukken over het Neder- iandsohe Hoogovenbedrljf, De taak onzer voetballers en een reportage van Vijf ste ken onder water. m De „Haagsche Post" bevat onder meer: Nederlandsche Ambulance naar Abessynië en Petroleum-Industrie In de Vereenigde Staten. Uitgesproken: De N.V. Biscuitfabriek „Nutrix" te Lei den. Hoogewoerd 2. R.-c.: mr. A. Ikman van Burck: cur.: mr. E. Bolsius, Leiden. H. van Tongeren, te Katwijk aan Zee, Tramstr. 67, handel onder Hollandsche Naadlooze Vloerenfabriek „Duralinit". R.-.c.: mr. H. W. E. Klomp; cur.: mr. A. M. de Groot, Den Haag. Opgeheven het faillissement van: D W. Koldewijn, Oegstgeest. AARLANDERVEEN. Ernstige val van een zolder. De landbouwer G. Scherpenzeel had het ongeval van den zolder te vallen. Door huisgenooten werd de man bewusteloos gevonden. De ontboden geneesheer dr. v. d. W. constateerde een zware herschen- schudding en inwendige kneuzingen. De toestand van den man is zeer ernstig. ALPHEN. Etalageruit verbrijzeld. In de Van Mandersloostraat werd een groote etalageruit van de firma Winning hof verbrijzeld door een bakkerswagen van den bakker T. die werd aangereden door het gespan groentewagen met daar voor bespannen paard van den koopman Sch. Verzekering dekt de schade. Gevonden: 1 portemonnaie met in houd; 1 mast en zeiltje van kano; 1 speldje; 1 damestaschje; 1 paar hand schoenen en 1 br. dekkleed. Inlichtingen politiebureau Jullanastraat. De in den Rijn gezonken vlet van de fa. Booy is door de fa. Boot gelicht. BODEGRAVEN. Jacht op deze belastingplaatjesdief. De gestolen belastingplaatjes zijn nog niet terecht, maar toch heeft de politie goede hoop den dief binnenkort te kun nen inrekenen. Bij de achtervolging heeft de knaap, die den mar. bij de school ge zien heeft in de buurt van Woerden een fietser aangewezen als de bewuste per soon Deze werd aangehouden, maar nam onmiddellijk, met achterlating van zijn fiets de vlucht in den polder. Daarbij waadde hij door de diepste slooten heen en wist te ontkomen. Een Jacht door heel den omtrek leverde geen resultaat op. Den volgenden dag bleek dat de man in Zeg veld bij iemand had aangeklopt en had voorgegeven in het water te zijn gevallen. Daar kreeg hij droge kleeren. Het voort gezette onderzoek leidde in de richting Amsterdam en daar lukte het tenslotte zijn adres te vinden. Zelfs konden daar zijn natte kleeren in beslag worden ge nomen. De man zelf was echter nog niet te vinden. Oplichter aangehouden. De oplichter, die al zooveel caféhouders in de omgeving tot slachtoffer van zijn practijken heeft gemaakt, door zich voor te geven als monteur bij de telephoon en dan logies te bespreken, te eten, brood mee te nemen en weer te verdwijnen, is thans aan het eind van zijn loopbaan gekomen. De man heeft gewerkt in Duivendrecht, Wilnis, Mijdrecht, Kamerik, Nieuwerbrug, enz. Hij meende nu hier zijn practijken te kunnen uitoefenen. De caféhouders waren echter door het gebeurde elders gewaarschuwd en waarschuwden op hun beurt de politie. Deze peep onmiddellijk in en slaagde erin een signalement van den man en later diens verblijfplaats te ontdekken. Deze bleek te zijn in Zegveld en daar werd het heerschap in zijn woning gearresteerd. Hij bekende en werd aan de Zegveldsche po litie, van wie hij ook nog een nota had te ontvangen, overgeleverd en naar het Huls van Bewaring te Utrecht overgebracht. Zilveren jubileum van den heer P. F. v. Noort. De heer P F. v. Noort. chef van een der handelsafdeelingen van de N.V Tur- kenburg's Zaadhandel herdacht zijn 25- jarig jubileum in dienst der firma. De jubilaris werd door de directie in tegen woordigheid van het voltallige personeel ontvangen en hartelijk toegesproken door den oudsten directeur de heer D. van Wijngaarden Deze prees de verdiensten en de trouwe plichtsbetrachting van den Jubilaris die thans een der belangrijkste functies vervult. Namens het personeel sprak de meesterknecht, de heer H. Blazer hartelijke woorden van sympathie. Twee kamerlampen werden als blijvend aan denken aangeboden. Morgen hoopt de heer D. v. Rijn het feit te herdenken dat hij 25 jaar onaf gebroken in dienst is geweest bij den graanhandel van den heer N. v. Niekerk alhier. In Hotel van Haatten vergaderde de Onderlinge Kunstmestinkoopvereeniging van Landbouwers onder presidium van den heer C. v Dam. Slechts 11 leden waren aanwezig. De voorzitter herdacht het overleden lid de heer W Verburg Czn., die van groote beteekénls geweest ls voor de vereeniging. Jaarverslag en financieel verslag, het laatste met een groot batig saldo, werden goedgekeurd. De aftr. voorzitter werd her kozen. Tot monsternemer werd benoemd de heer P. J. Rosenboom. BOSKOOP. Tolfheffing Goudsche rijweg. B. en W. van Gouda, stellen den raad aldaar voor, en vragen machtiging, om een request tot de Kroon te richten, waarbij verlenging van den termijn (die 31 December a.s. afloopt) waarvoor con cessie tot tolheffing op den Goudsche rijweg onder Boskoop en Alphen verleend is, gevraagd wordt. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De steunregeling - De brandweer - Belastingverlaging wellicht mogelijk. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter: de burgemeester. Deze deelde o a mede, dat aan C. Buys een stuk grond is verkocht voor f. 1200. doch nu blijkt dat dit teveel is, daar er een gedeelte van den weg in betrokken was; het kost nu f. 1100. De voorz. deelde mede, dat de steun regeling op dezelfde basis is gebracht als verleden jaar en wel f.7 met 50 cent kindertoeslag. Tevens is de gemeente be reid om 50°/» toeslag te geven op werk verschaffing bij particulieren. De heer Spring in 't Veld vindt werken wel beter als steun, maar er zijn toch werkloozen, die men niet een sloot kan laten schieten, b.v. bouwvakarbeiders. Bo vendien kunnen de menschen volgens het ontwerp maaar 4 dagen per week werken en krijgen niet meer dan f. 8. De voor zitter zegt, dat de steun 14 Oct. in kan gaan. Meerderen spreken er zich voor uit, de steun reeds op 7 October te laten In gaan. De heer Spring ln 't Veld meent, dat Nieuwveen een ongelukkige gemeente ls, wat betreft den steun. Na discussie besloot de Raad met 14 Oct. de steunregeling te doen Ingaan. De voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is om den Keuringsdienst in werking te doen houden. B. en W. stellen voor om f. 160 te geven, zooals in 1934. - Aangenomen. B. en W. stellen voor om de getroffen regeling met de gemeenten Mijdrecht en Uithoorn, Inzake hulpverleening bij brand, te handhaven, doch als er een brand ls van grooten omvang bijv. de Joh. Stich ting de hulp ln te roepen v^n Alphen a. d. Rijn.. Diverse opmerkingen worden gemaakt Inzake verbetering van de brand weer. waarmee men rekening zal houden. Het rapport der rekeningcommissie werd goedgekeurd. B. en W. hebben besloten dat voor de eerste 2 jaar als loco-burgemeester op treedt weth. H. S. Ran, en voor de andere 2 jaar weth. D. T. Joha. De voorz. deelde mede. dat de heer W. J. Rijlaarsdam be dankt heeft als voorz. van het Crisis comité „Steun aan Tuinders". De voorz. deed mededeeling. dat dezen winter de steun aan de tuinders niet meer zal be dragen dan f. 30 p. week gezamenlijk. Begrooting 1936. - De voorz, zeide, dat behoudens onvoorziene omstandigheden, een kleine belastingverlaging mogelijk is. De heer Plomp merkte op. dat er nog geen commissie voor werkverschaffing be noemd is. Als commissieleden werden hierna benoemd de heeren Ran, Plomp en Spring in 'tVeld. Na rondvraag volgde sluiting. Het bestuur der Eierveillng heeft be sloten, dat door den geringen aanvoer voortaan om de 14 dagen veiling zal zijn. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Adriana, d. van A. S. Wolvers en M. Borst Wilhelmus Clemens Maria z. van C. J. M. van Schagen en H. Th. van der Salm. Beroep aangenomen. De heer J. J. Doornenbal, candldaat tot den Heiligen Dienst te Doorn, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. De Mlddenstandsvereenlging heeft in haar j.l. gehouden ledenvergadering o.m. het besluit genomen wederom een win kelweek te organiseeren, aanvangende 14 October. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering „De Kleine Zelfstandigen" De vereen. „De Kleine Zelfstandigen" kwam in het gebouw der Chr. J. V. in ver gadering bijeen ter bespreking van den noodtoestand in het land- en tuinbouw bedrijf en in het bijzonder in de bloemis terij. De voorzitter, de heer H. de Mooij, ooende de vergadering en richtte een wel komstwoord tot den burgemeester, mr. W. J. Woldringh v d. Hoop. De heer Varkevisser wijst er op dat de toestand van land- en tuinbouw en bloe- menkweekerij zoodanig is. dat het roepen om hulp ten volle is gerechtvaardigd. Het centraal bestuur van de vereeniging „De Kleine Zelfstandigen" heeft alles in het werk gesteld om in den afgeloopen winter hulp te krijgen voor de noodlijdenden. Via het gemeentebestuur van Rijnsburg werd van Minister Verschuur toezegging gekre gen van een crediet. Door het onverwachte aftreden van Minister Verschuur werd deze toezegging niet vervuld. Op ons ver zoek was het gemeentebestuur echter be reid onder billijke voorwaarden een rente loos crediet beschikbaar te stellen, waar van een dankbaar gebruik is gemaakt. Namens de vereeniging verzocht spr. den burgemeester aan het gemeentebestuur oen dank der vereeniging te willen over brengen. Vervolgens schetste spr. do uit komsten van het bedrijf en de toestand op heden. De ongekend hevige hagelslag op Pinkster-Maandag van dit jaar veroor zaakte groote schade, zoodat hot begin al niet moedgevend was. Het gewas der vroege aardappelen was slecht. De nateelt is door het bijzonder ongunstige weer, zoo goed als mislukt. De hooge prijzen der bloemkool zijn voor de gelukkigen, die een flinke hoeveelheid kunnen veilen. Ook wer den dc steunmaatregelen der regeering besproken. Hoewel dankbaar voor dezen steun, moet toch worden geconstateerd, dat er dikwijls ernstige bezwaren aan kle ven, hetgeen spr. met voorbeelden uit de practijk bewijst. Tenslotte gaat spr. na wat gedaan zal kunnen worden om In den noodtoestand eenigermate te voorzien. De besturen van "de af deelingen Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg en Katwijk hebben op een gecombineerde vergadering beslo ten zich tot eenige kamerleden te wenden, die op het gebied van land en tuinbouw geen vreemden zijn. De bespreking, die op deze uiteenzetting volgde was van dien aard, dat besloten werd, dat een commissie zal worden ge vormd, die een onderhoud zal vragen met B. en W. om te trachten vla het ge meentebestuur van uit Den Haag gehol pen te worden. Men zal trachten te berei ken aan die kweekers in onze gemeente, die door allerhande tegenspoed hulp van noode hebben, ondersteuning te bieden gedurende de wintermaanden. Bij de rondvraag werd door enkelen de wenschelijkheid naar voren gebracht om ir. onderling overleg met de afdeellngen van den R.K. Land- en Tuinbouwbond en den Ned. Tuinb. Bond een actie tot steun te voeren. Vervolgens werd de vergadering gesloten. Opzienbarend artikel van de „Nitsji-Nitsji". Het A.N.P. meldt uit Tokio: Het groote Japansche dagblad „Nitsji- Nitsji" publiceert een opzienbarend artikel, waarin het de aandacht vestigt op de noodzakelijkheid van activeering der Ja pansche belangen ln de Zuldzee-eilanden. Het blad schrijft dat de Japansche Ad miraliteit reeds sedert langen tijd de eco nomische ontsluiting van Nederlandsch Indlë zoowel als van de overige Zuldzee- eilanden niet alleen als een belangrijk middel tot bevordering van het Japansche economische leven doch vooral als een belangrijke versterking van het nationale verdedigingsstelsel beschouwt en daar dan ook op consequente wijze naar streeft. Volgens de Nitsji-Nitsji" staan de be voegde marine-instanties op het standpunt dat het ln het belang der Japansche vei ligheid noodzakelijk Is. naar het Zuiden op te dringen en de Amerikaansche bewa peningsmaatregelen die ten doel hebben de hegemonie ln den Stillen Oceaan te veroveren, op dezelfde wijze te beantwoor den. Voor Japan zullen het echter niet uit sluitend militair-strategische kwesties. doch ook tal van andere overwegingen zijn, die den doorslag zullen geven. Voor de Japansche Industrie is het on ontbeerlijk. over eigen grondstoffenbron- nen te beschikken. In Nederlandsch-Indië vindt Japan rUst, olie. katoen, ijzererts, wol. rubber en andere grondstoffen ln groote hoeveelheid. De bewoners van Britsch-Indlë. China en Nederlandsch- Indië zijn de natuurlijke afnemers van Japan. De Japansche scheepvaart heeft zich buitengewoon ontwikkeld en niets staat een verdere industrleele uitbreiding in den weg. Japan bezit als zeevarende natie een voldoende reserve ervaren marine-vaklie den. Het vraagstuk van de bescherming der Japansche scheepvaart, die in het Zui den van den 8tillen Oceaan wordt onder houden door 370.000 visschersschepen, dient eindelijk opgelost te worden. Dsze vlsschersvloot vormt ln geval van oorlog het front der Japansche nationale verde diging in den Stillen Oceaan. Aangezen de geweldige natuurschatten van Borneo en Nederlandsch Nieuw- Guinea door de Nederlanders zelf nauwe lijks geëxploiteerd worden, moet men zoo snel mogelijk Japansche emigranten naar deze gebieden zenden en daartoe diplo matieke besprekingen met de Nederland sche regeering openen. Al deze maatregelen hebben echter tot voorwaarde, dat er een machtige Japan sche oorlogsvloot aanwezig is. De Admira liteit zal binnenkort een brochure uitge ven, die getiteld zal zijn: „Let op Neder landsch-Indië ln het belang der nationale verdediging". Het Japasche volk moet zoo spoedig mogelilk worden Ingelicht omtrent de groote beteekenis van deze kwestie. De Tuinbouw. Wat handel en prijzen betreft is er wei nig verandering te melden. Alles bleef goed In prijs, vooral de koolsoorten. Bloemkool bracht ln de beste kwaliteit van f. 12.50 tot f. 19.per 100 op. Een dag kon zelfs boven f.20.genoteerd .worden. Ook de tweede soort ging weg tegen hooge prijzen, van f. 5.40 tot f. 12.per 100. Gele en roode kool varieerde van f 9,5012,20 per 100. Uien gingen iets naar boven, van f. 1.70 tot f. 2.30 per 100 KG. De aanvoer van bos- peen gaat verminderen Door de vele re genbuien heeft het loof veel te lijden en is het moeilijk de peen aan bossen aan te voeren. De aanvoer van waschpeen neemt daardoor zeer toe en ook de prijs wil wat hooger. Er kon al tot f. 1.10 per kist van 20 KG genoteerd worden Bospeen liep van f. 5,20 tot f. 8.30 per 100 bos. Over de prij zen viel niet te klagen doch de gewassen worden slecht. Aardappelen per kist van 25 KG. zandeigenheimers werd van 0.70 tot f. 0.90 genoteerd. Klel-elgenheimers iets minder, f. 0.500.65 per kist. o KATWIJK AAN ZEE. DRUKBEZOCHTE AFSCHEIDSRECEPTIE VAN DS. W. M. A. KALKMAN. Een avond van komen en gaan. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd gisteravond een afscheidsreceptie gehouden van ds. Kalkman met echtge- noote en twee dochters. Van half acht des avonds tot ruim 10 uur toe was het een bijna onafgebroken stroom van men schen, die voor het laatst nog een hand druk wilden wisselen met den predikant, dien men noode ziet vertrekken. Een van de eersten was de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. Deze sprak tot ds. Kalkman zijn waardeering uit. voor wat hij als organisator voor vele zaken in de burgerlijke gemeente heeft tot stand ge bracht en ook bij de verschillende plech tigheden, die in den loop der laatste jaren plaats vonden. Vooral wat hij voor het jeugdwerk heeft gedaan zal tot in lengte van dagen in de historie van Katwijk ge boekstaafd blijven. Van de burgerlijke autoriteiten noemen wij nog den gemeen tesecretaris D. C. O. Boekhoven en den gemeente-ontvanger Thijssen. Voorts de den van hun belangstelling blijken dr. J. C. A. Cleveringa, hoofden en personeel der verschillende scholen. Een onnoemlijk aantal leden van de kerkelijke gemeente kwamen een afscheidsgroet brengen. Vooral de wijk van ds. Kalkman, het Noordelijk gedeelte, was druk vertegen woordigd, w.o. wij de vele catechisanten noemen. Afgevaardigden van tal van ver- eenigingen kwamen in de Oranjezaal, o.a. de muziekvereeniging „U.N.I." en de ven- tersbond. Uit deze drukbezochte receptie en de hartelijke wenschen aan mevr. ds. Kalk man, is wel gebleken, dat deze in onze gemeente de sympathie van zéér velen had! Geslaagd voor 't diploma costumière onze plaatsgenooten de dames N. Haas noot, A. van Duyn, C. Duindam en L. Parlevliet; en voor coupeuse de dames G. van Wegel en C. Hoek; allen zijn leer lingen van mej. H v. d. Weerd, hoofd der Chr. Katwljksche Naaischool. NOORDWIJK. Door B. en W. is benoemd tot schat ter van het vergunningsrecht in de vaca ture Vogelaar de heer J. G. van Eeden. Door B. en W. is toestemming verleend aan het bestuur van den bond van be- diijfsautohouders in Nederland te plaat sen op den Zwarteweg nabij de Heeren een waarschuwingsbord voor onbewaakte over wegen. Het veilige verkeer zal hiermede gediend zijn, omdat dit punt zeer gevaar lijk ls voor het verkeer. NOORDWIJKERHOUT. Huurverlaging. Alle huren van de huizen, behoorende aan de woningbouwvercen. „St. Antonlus van Padua" zijn gemiddeld verlaagd met een gulden per week. Ook zullen verlaagd worden de huren der huizeh, gebouwd met gemeentelijk voorschot. OEGSTGEEST. Inbreker gegrepen. Terwijl de huisgenooten zich reeds ter ruste hadden begeven, hoorde de heer de G. ln zijn winkel aan den Rhljngeester- straatweg onraad, waarom hij toch even ging zien, wat er aan de hand was. Bij zijn komst ln den winkel zag hij nog Juist een bezoeker per rijwiel het hazenpad kiezen. Op het hulpgeroep kwamen de heeren H. v. d. A. en D. S. toegeschoten en wisten den ongewenschten bezoeker te achterha len en in de garage te brengen van v. d. A. De politie heeft den man, genaamd J. v. d. B wonende te Hillegom in verzekerde be waring genomen. Uit een ingesteld onder zoek ls gebleken, dat hij de winkellade van zijn inhoud had ontdaan, welk feit door hem aan de politie ls bekend. Hij zal op transport worden gesteld om voor den Officier van Justitie te verschijnen. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistent mej. G. I. C. M. Tulfer alhier. 's Avonds werden M. v. d. L. en J. H. v. W. beiden uit Den Haag aangetroffen op het erf van den heer H. V. aan den Warmonderweg, terwijl de familie uitste- dig was. Tegen hen ls proces-verbaal opge maakt. o RIJNSBURG. Bij den heer Alb. den H. werd in den vroegen morgen een poging tot inbraak gedaan. De dief werd echter betrapt en het geval bij de politie aangegeven. WARMOND. Kwaadaardige stier; man ernstig gewond. Terwijl de knecht van den landbouwer B. in den Klaas Hennepoelpolder alhier aan het werk was kwam plotseling een jonge stier op hem aanzetten die hem op de horens nam en danig toetakelde. Toen de knecht uit zijn benarde positie ontzet was. bleek dat hij verschillende inwendige kneuzingen had opgeloopen hetgeen door dr. H. uit Oegstgeest werd geconstateerd. Nader vernemen wil dat de patient het redelijk wel maakt. Aan de politie Ls ver zocht den stier dood te willen schieten, hetgeen zou geschieden. Naar wij vernemen zal de bekende Boerderij Meerrust alhier, die voorheen werd geëxploiteerd door den heer L. J. A. Kemper en na diens dood door Restaurant Royal uit Den Haag. ln het komende sei zoen niet meer door deze maatschappij worden geëxploiteerd. Momenteel zijn onderhandelingen gaande de exploitatie aan een andere Maatschappij over te dragen. o WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de v. d. Oudermeulenlaan kwamen vanuit de richting Den Haag een bakfiets, bestuurd door D. uit Den Haag en daarachter een personenauto bestuurd door W„ eveneens uit Den Haag. De bakfiets werd van ach teren aangereden. De bestuurder werd aan een der beenen gewond. Dr. Hubbe- llng, die de eerste hulp verleende, liet den man per polltie-auto naar zijn woning vervoeren. De auto en de bakfiets werden beschadigd en de lading fruit totaal ver nield. ZEVENHOVEN. Tot tijdelijk onderwijzeres der Chr. School is benoemd mej. M. Schaap te Amsterdam. o ZOETERWOUDE. De speldjesdag ten bate van het Crisiscomité heeft ln het dorpsgedeelte een bedrag van f-30.45 opgebracht, dank zij de activiteit van de jongedames die op zoo uitmuntende wijze zich van hare taak hebben gekweten. 8—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7