CORRESPONDENTIE. WAT DE WIND VERTELT. RAADSELS. OPLOSSINGEN. Wie nieuwe raadsels voor mij heeft, mag ze mij nu sturen. Ziezoo nu zal ik weer eens aparte ant woorden gaan schrijven aan allen die mij een brief schreven en om antwoord vragen. Anne Zitman en Nettie van Biemen, zeker mogen jullie samen inzenden. Anne behoort tot de kleineren, Nettie tot de grooteren. Yvonne Moraal uit Leiderdorp, ik heb je briefje ontvangen en ik hoop dat je dit zult lezen. Je leest toch misschien nog wel de kinderkrant, al kan je nu niet meer meedoen. Toen ik zoo ziek was, las ik geen kranten, dus wist niet het groote verdriet dat je hebt gehad. Mijn heel hartelijke groeten, ook voor je broer. Truus van Eyk. je hebt groot gelijk, het is alles behalve een pretje om steeds ziek in bed te liggen. Je mag nu weer nieuwe raadsels inzenden. Annie en Wim Keyzer en Piet Lagas, ja zeker doen jullie trouw mee; daarom mochten jullie ook alle drie meeloten met de getrouwen. Dat boek dat Piet toen kreeg is heel bekend, maar ik heb het zelf nooit gelezen Vanaf 7 jaar mag men meedoen. Ali Varkevisser, wel bedankt voor de aardige kiek van je vieren. Wat een aller liefst klein zusje heb je, ze ligt daar zoo rustig. Flink, dat je je moeder al zoo helpt in het huishouden. Johanna van den Hoek, je schrijft nu niets over den prijs, dien je hebt geloot. Heb jij dan niet verleden week het prijs raadsel ingezonden en onderteekend Hanny van der Hoek. oud 10 jaar? Ben jij dat niet? Ik ken geen andere v. d. Hoek 'en dan r.oem je je eens Johanna en dan weer Hanny. Grietje de Graaf, ja je bent gelukkig geweest hè bij het loten en dat gauw na je verjaardag, dat trof prachtig. Leendert Willem Jongeleen. ja hoor. schrijf mij maar hoe het boek heet en als je het hebt gelezen, schrijf dan of het mooi was. Bep en Jaantje Braxhoven, jullie namen staan bij vergissing ver van elkaar bij de oplossingen. Ik mag nu 's morgens 2'/= uur op en 's avonds 2 uur, meer nog niet, anders word ik veel te moe. Viertal van Vliet, de volgende week schrijft Adriaan mij zeker zelf als hij dan zijn boek al heeft. Ik begrijp dat jullie het allen aardig vinden; jullie behooren ook zeker tot de getrouwen en hebt dus dubbel meegeloot. Aardig Aaltje dat je een betrek king hebt. Herrnie de l'Ecluse. ik begrijp best dat je ook graag een prijs had gehad, maar zooals je zelf schrijft, je hebt al eenige malen gelukkig geloot, dat kan niet altijd zoo zijn. Triny en Hendrientje Blotkamp, natuur lijk dat spreekt van zelf dat je allebei van het boek kunt genieten, zoo twee zusjes mogen natuurlijk eikaars boeken lezen, dat begrijp ik o zoo best. Ja 's morgens en 's avonds mag ik een paar uur opzitten, maar meer nog niet. Pietertje en Saartje Lagendijk, neen buiten zitten mag ik volstrekt niet, wel met open ramen als ik in bed lig en het niet regent of stormt. Groeit het kleine broertje al zoo heerlijk, is het zoo'n lieve dikzak? Jannie van Biezen, zoo is het de eerste maal dat je gelukkig loot, blijf nu maar trouw meedoen. Hendrika van Egmond, ik ben nu al veel beter dan in Juli en Augustus, maar ik mag nog volstrekt niet den heelen dag op zijn, dat is te vermoeiend. Dit schrijf ik in bed. daar raak ik wel aan gewend. Rietje van den Berg, pas dan voortaan maar goed op de kinderkrant, dat die niet weer verloren raakt, hoor. Carolientje Verbiest, zoo doe je nu met twee krantjes met. Ik hou niet van schuil namen. ik schrijf toch ook onder mijn eigen naam, en als jullie mij iets schrijft, waar ik niet op mag antwoorden in de kinder krant dan zeg je het maar gerust hoor. Nellie Mark, als je trouw inzendt, dan ga ik je later ook tot de getrouwen rekenen. Jan en Piet van Hoven, zoo hadden jullie niet gezien dat er prijsraadsels met extra prijzen waren, dat was jammer, want het stond er toch heusch duidelijk genoeg. Jenny van Houten, ik vind het ook fijn dat ik weer zoo ver beter ben, dat ik voor de raadseljeugd kan werken, maar ik ben niet geheel beter, hg nog heel veel te bed. Jacobus en Leendert Moraal, heel har telijk hoor dat jullie het zoo vervelend vonden toen ik ziek was. Ik hoop ook van harte, dat ik weer altijd voor jullie kan "werken. t Is najaar. Hoor, de wind blaast! De blaad'ren luist'ren al, Benieuwd, of Jan de Wind weer Iets leuks vertellen zal, Waarvan ze kunnen droomen In langen winternacht En menig geelbruin blaadje Stil in zijn slaap nog lacht. De wind vertelt een sprookje. Hij doet de dieren na. Hoor je den wolf wel huilen? Als ik zoo luist'ren ga. Dan denk ik: 'k Zou wat geven, Als ik het ook zoo kon. 'k Geloof, dat ik eiken dag weer Met nieuwen moed begon! Ik luister en ik luister, Maar ik versta geen woord, Al heb ik toch heel duid'lijk De stem van Jan gehoord! (Nadruk verboden), Bram Bavelaar, ja ik zelf vond het ook prettig voor je, dat jij nu eindelijk eens gelukkig lootte; je zusje was al een paar maal zoo gelukkig. Piet van Schayck, ben je zoo blij dat ik de raadsels en de correspondentie weer kan doen? Nu ik ben er ook heel dankbaar voor, want ik vind het ellendig als ik niet voor mijn raadseljeugd kan werken. Gerda Spiecker, ook al zoo blij dat je gelukkig hebt geloot? Nu je stuurt altijd keurige brieven met goede oplossingen, dus je verdient het wel Vier zusjes Hartevlet. ja nu was de klein ste eens gelukkig bij het loten. Cootje schrijf mij nu maar dc volgende week, wat voor een mooi boek je hebt gekregen. Trijntje Durieux, enkele van die raadsels die je stuurde, hebben er al ingestaan, dus die kan ik niet weer plaatsen. Tineke van Nood, doe je nu ruim 2 jaar al mee! En je doet trouw mee; jullie thuis sturen al vele jaren heel trouw in, dus ik vind het altijd aardig als een van jullie gelukkig is bij het loten. Corie Holleman, zoo ben je in dien tijd 11 jaar geworden? Ja dan behoor je nu voortaan tot de grooteren. Ik ben ook heel blij dat ik weer voor jullie kan werken. Zoo ga je verhuizen en dan ook naar een andere school, nu dat schrijf je mij dan nog wel nader. Lientje Lefeber, dat was jammer voor je van dat goed opgeloste prijsraadsel. Ben je in dien tusschentijd verhoogd op school en jarig geweest, dan nog wel gefeliciteerd hoor. Ben je ijverig aan het breien? Tieleman van der Linden, ik had nog wel anecdotes, daarom vroeg ik om raadsels. Ik mis Jo verleden week en nu. Is zij in dien tusschentijd soms 16 jaar geworden? Ze doet al vele Jaren zoo trouw mee, antwoord hier eens op. Toos en Bep Bouter, allebei verhoogd in dien tijd, heerlijk hoor. Ik hoop dat jullie ook mooi alles kunt zien op 3 October. Spelen jullie Zondags zoo heerlijk samen, dat is gezellig. Ja, wat was het Zondag een afschuwelijk weer 's middags en 's avonds. Cornelis J. Arbouw, neen mijn naam staat niet op de deur in de Van Beunin- genstraat 42, want ik woon al jaren bij een pleegzuster, omdat ik zoo dikwijls ziek ben. Je bent heerlijk veel uitgeweest in de vacantie en ook naar Brussel, dus veel ge zien en genoten. Marie Brokaar, kon je je oogen bijna niet gelooven, toen je je naam las bij de gelukkigen. Nu ik gun het je van gan- scher harte, want ik krijg heel dikwijls erg nette brieven en goede oplossingen van je. Dank voor je goede wenschen voor mijn herstel. Sientje Timmermans, ben je weer blij dat ik gewoon de correspondentie kan doen? Ik ben er zelf ook zoo blij om. Je geniet erg van je eigen kamertje, dat merk ik wel. En verhoogd tot de 8e klasse, dat is heerlijk, Ziezoo heb ik nu niet weer eens een reu- zenlange correspondentie gegeven? Die schrijf ik dan met o zoovele pauzes want anders word ik veel te moe. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Eten Haag, Van Beuningenstraat 42. Raadsels voor allen om uit te kiezen, de grooteren moeten 4, de kleineren 3 goede oplossingen inzenden. I. Ingezonden door Hennie de l'Ecluse. Welke nieren hebben niet alle menschen en kinderen? IL Ingezonden door Alice Blitz. s Welke kei is niet van steen maar van vleesch en bloed? m. Ingezonden door Jo van Ommering. Welk natuurverschijnsel staat hier? groenboeg. IV. Ingezonden door Wijnand Serdijn. Welk spreekwoord maak je hiervan? N..d b.e.k. ,e. V. Ingezonden door Johanna v. d. Hoek. Welk soort man wordt dikwijls door men schen verslonden? VI. Ingezonden door Wies en Trees Groeneveld Een plaatsje in Zuid-Holland, bekend in de vaderlandsche geschiedenis het bestaat uit 6 lettergrepen, 19 letters. 1, 2, 3, 19 een stad op Zuid-Beveiand, 4, 5, 6 een jongens naam, 13, 14, 15 geeft de meester aan de kinderen. 16, 2, 9 is een ander woord voor vod of prul, 7, II, 12 heeft ieder mensch om het lichaam, maar het kan ook papier zijn, 10, 18, 8, 19 is de naam van een der genen die dit raadsel inzendt, 17 is een klinker. vn. Ingezonden door N. N. Ik kan niet loopen of kraaien Ik kom van mijn plaats niet vandaan Maar wat ik goed kan, dat is draaien Wat walsen, en heen en weer zwaaien En toch noemt elk mij steeds een haan Zeg waar gij mij kunt zien staan. OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER: 1. De voet van een berg, de voet van een glas, enz. 2. Beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald. 3. Omdat de school niet naar de kinderen toe gaat. 4. Niets. 5. Eindhoven. 6. De weg waarop je loopt. 7. Pinksterbloem, ster, Piet, Leo, bes, menner. 8. Inktpot inkt pot.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 22