OM TE KLEUREN INEKE'S VERJAARDAG. GOEDE OPLOSSINGEN. 2) ("Slot) Als grootmoe dus vanavond wegging, dan hoefden de twee nichtjes ook pas naar huls. „Wat komt dat prachtig uit", zei moe der. „Precies negen kinderen. Straks, als het schemeravond wordt, mogen jullie ieder een kaarsje van de taart aanste ken". De vriendinnetjes en de nichtjes von den dat fijn. Ze konden haast niet genoeg naar de taart kijken, zóó mooi vonden ze die. Eerst gingen de meisjes allerlei spel letjes doen. Natyurlijk het allereerst sjoelen. „Wie het wint, krijgt het grootste stuk taart", had moeder gezegd. En denk eens, hoe leuk, Ineke zelf won het. Niemand was er jaloersch op. Ze von den het allemaal even aardig. „Want jij bent immers jarig?" zei Emmy. Zoo langzamerhand begon het schemer te worden. Moeder had de taart op een schaal gezet, en plaatste nu die schaal op een laag, klein tafeltje. „Ziezoo, komen jullie nu maar hier", zei moeder. „We gaan de kaarsjes aan steken". Dat lieten ze zich geen tweemaal zeg gen. In een wip stonden alle meisjes rond om het tafeltje. Ineke mocht het eerste kaarsje aanste ken, Gerrie het tweede, en zoo kregen ze allemaal een beurt Toen alle kaarsjes branden was 't wer kelijk een aardig gezicht. En het groepje er om heen was niet minder aardig om te zien. Ze hadden el kander een hand gegeven en vormden een kring om het tafeltje. „Lang zal ze leven", riep Corry opeens. En al de meisjes riepen het haar na, ter- wel ze lachend om het tafeltje dansten. Maar plotseling bleef Ineke staan en teek naar buiten. ..O moeder, kijk eens", riep ze. Moeder en grootmoe en al de meisjes keken nu naar buiten. E'n weet je wat ze zagen? Twee kinderen, met hun neuzen plat gedrukt tegen de ruiten, 't Waren twee heel armoedig gekleede kinderen. Toen ze langs het huis van de familie Van der Voort gingen, hadden ze door de bran dende kaarsjes gemerkt dat 't daar feest was. En nu konden ze haast niet weg komen. „O, wat een heerlijke taart", had het meisje, dat het oudste was, gezegd. „En haar broertje zei: ,,'k Zou best een stukje willen hebben". Zóó waren die twee in de bewondering van die fijne taart verdiept, dat ze niet merkten dat binnen in de kamer iedereen naar hen keek. Plotseling hep Ineke op haar moeder toe. Ze sloeg de armen om moeders hals en fluisterde haar wat in het oor. Lachend knikte moeder van ja. Even later stond Inêke op de stoep bij de twee kinderen. „Willen jullie even binnenkomen," vroeg ze. ,,'t Mag van moeder, omdat ik jarig ben. Dan krijgen jullie allebei een stukje taart. Kom maar". „Nu, dat begrijp je. Hoewel die twee daarbuiten wel wat verlegen waren, wil den ze toch maar wat graag even binnen komen". Ze volgden Ineke dus de kamer in en bleven toen bescheiden bij de deur staan. Maar Ineke's moeder zei: „Komen jul lie maar eens verder. Hoe heet je?" „Ik heet Anna", zei het meisje. „En ik Karei", vertelde de jongen. „Zoo", zei moeder. Toen sneed ze twee stukken taart af. „Kijk eens", zei ze, terwijl ze de bordjes voor de kinderen neerzette „kijk eens, dat is voor jullie. Eet dat nu maar lekker op". De jongen had die aanmoediging eigen lijk niet noodig. Gretig zette hij zijn tan den in het fijne stuk taart. Zoo iets heer lijks had hij nog nooit geproefd. Maar 't meisje aarzelde nog. „Durf je niet?" vroeg mevrouw Van der Voort vriendelijk. „Toe maar, je mag ge rust". Deze deftige eendenfamilie is aardig om te kleuren. Je krijgt een leuke plaat, als je de kleuren neemt, zooals hieronder be schreven wordt: Lucht lichtblauw met witte wolken. Boomen groen. Dak van 't huis achter de helling rood.' Molen donkerbruin Hek lichtbruin. „Mag ik., mag ik., het voor moeder bewaren?" vroeg 't meisje zachtjes. „O", zei Ineke's moeder, „gaat het daar om? Ja hoor, dat mag gerust". Karei had nog een stuk over toen zijn zusje van bewaren sprak. Daar had hij nu heelemaal niet aan gedacht. Maar gelukkig, hij had nog wat over. „Mag dit er ook bij?" vroeg hij dade lijk. „Ja hoor, dat kan", zei mevrouw Van der Voort. Ze nam een blad wit papier en deed daar de twee stukken in. „En nu maar gauw naar moeder, kin deren", zei ze. Door 't heele clubje meisjes werden de twee kinderen nu uitgelaten. En daarna werd het feest weer voort gezet. Voor ze naar huis moesten, gingen ze allemaal rondom het tafeltje zitten. Moe der bediende en gaf ieder een stuk van de taart. Of me dat ook een smulpartij was! „Lang zal Ineke leven", riep er een. „Taart zal ze geven" voegde Corry er aan toe. Maar 't feest was ten einde en vroolijk namen de meisjes nu afscheid van Ineke en haaf taart. FRANCINA. (Nadruk verboden). ■o- Gras groen. Hoedjes geel. Strik om den hoed der grootste eend rood. Snavels en pootjes oranje. Boodschaptasch rood. De groote eenden verder wit. Kleine eendjes geel. Bloemetjes in het gras wit. Hartjes geel. Vijver donkergroen. (Nadruk verboden). GOEDE OPLOSSINGEN DEK RAADSELS ONTVANGEN VAN: Anne Zitman, Nettie van Bremen, Lies Schenkeveld, Ali Varkevisser, Piet Lagas, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Truus van Eyk, CiscA van Gijzen, Jaantje Braxhoven, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Hennie de l'Ecluse, Hendrientje Blotkamp. Tnny Blotkamp, Judith de Roode, Trynie Swii.- zer. Tootje Lieshout, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Janny van Biezen, Hendrika van Egmond, Rika de Graaf, Jaap Kruit, Rietje van den Berg, Geer- truida Blóte, Jacobus Moraal, Leendert Moraal, Kees de Geus, Dorus de Geus. Toosje Bouter, Beppie Bonter, Leendert Willem Jongeleen, Sientje Timmermans, Jenny van Houten, Jan van Hoven, Piet van Hoven, Nellie Mark, Carolientje Ver biest, Leendert Sybrands, Tieleman van der Linden, Corrie Holieman, Lientje Lefeber, Cornelis J. Arbouw, Geertruy de Groot, Emma de Groot. Marie Brokaar, Jan Brokaar, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Bep Braxhoven, Jannie de Water, Frans de Water, Mientje de' Water, Piet van Schayk, Bram Bavelaar, Trijntje Durieux, Wim Nieboer, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Gerda Spiecker, Rie Hartevelt, Prijna Karteveit, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Francina, Bald en Dikkie de Wit (brieven met goede op lossingen van het prijsraadsel, met als datum 28 September boven den brief, waarom die oplossingen een geheele week te laat, 26 September stonden toch al de oplossing en de prijswinnenden in de kinderkrant),.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 21