LfcibaCiT DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 2 October 1935 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. AARLANDERVEEN. Onlangs hebben wij melding gemaakt van de schade aan den watermolen in den Zuideindschenpolder wegens het afslaan van een wiek. Dezer dagen kon de moien na herstelling gelukkig weer in wericlng worden gesteld, wat zeer noodig was. Op sommige plaatsen was het water zeer hoog en moesten de koeien worden gestald. In het welland van de landbouw ster wed. De Gr. werd tijdens het hevig onweer, dat hier woedde een koe door het hemelvuur getroffen en gedood. ALPHEN. Schietwedstrijd Zuid-Holland West Bijz. Vrijw. Landstorm. De gewestelijke landstormcommissie Zuid-Holland West heeft de laatste ge- weer-schietwedstriid alhier gehouden. Wisselbekerwedstrijd, scherp op 100 M., hoogste schutter, max 50 p. De wisselbe ker werd gewonnen door de afd. Voorburg De wisselbeker, die thans in het bezit is van de afdeeling Katwijk, komt thans voor de tweede maal naar Voorburg toe. Tot de prijswinnaars behooren o.a. Met 4S p.: 1 W. C. Valkenburg. Wassenaar: L. Dompeling. Katwijk: J Bijleveld, Voor schoten: P. Hoogendam, Alphen. Met 47 p.: D Roest, Warmond: L. Verleun, alhier. Met 46 p.- N de Jong. Koudekerk tZ.-H.l; D. C. J. D. Klinkenberg. Lelden; J. Pee renboom, Leiderdorp; J Verheul, Alphen; D Wassenaar, Leiden: A. van Triest, Al phen: J. B. C. Hogenes, Koudekerk (Z.H.) Met 45 p.: J. v. d. Meer, Hillegom; A. C. de Groot, Zwammerdam: J. H. van Dob- ben, Zwammerdam: P. Grasman, Leiden: P. de Groot, Leiderdorp; Kr. Meyvogel, Katwijk: C van Ofwegen, Alphen: H. Handgraaf, Warmond: D. A. Luschen, Noordwijk. Korpswedstrijd. Scherp op 100 M., max. 250 punten. Eerste prijs: Alphen aan den Rijn. 232 p.; schutters J. Verheul 46, L. Verleun 47, P. Hoogendijk 48, C. van Ofwe gen 45. en A. v. Triest 46 p. Tweede prijs: 's-Gravenhage-Centrum. 221p. Derde prijs 's-Gravenhage-Laakkwartier. 213 p. Vierde prijs: Leidschendam. 211 p. en vijfde prijs: Scheveningen, eveneens 211 p. Vergadering der N.S.B. Door de afd. Alphen a. d. Rijn werd in het Nut een openbare vergadering gehou den. waarbij als spr. optrad het Statenlid de heer Nije. Na opening verkreeg de heer Nije het woord: hij sprak over „Wat is de N.S.B. en wat wil zij". Spr. begon met enkele punten te citeeren uit een rede van dr. Colijn gehouden op 10 Nov. 1932, waarin door den Minister-president o.a. was ge zegd „Meer sociale gerechtigheid enz." waarvan aldus spr. tot op heden niets is terecht gekomen. Wij kunnen gerust zeg gen. aldus spr., dat de politigk van het ka binet Colijn is misgeloopen. met als ge volg dat het vertrouwen in dit kabinet is afgenomen. De N.S.B. wil de democratie bestrijden, ja zij wil deze geheel op zijde zetten, met doorvoering van het fas cisme, waaromtrent spr. een uiteenzetting gaf. Het ls geen import uit Duitschland of Italië, want de politiek die men daar voert willen wij niet: wij willen een zuiver Ne- derlandsch fascisme. „Fascisme" betee- kent het volk weer samen bundelen. Wij willen in ons eigen land een vaste kern vormen. Spr. zeide voorts, dat als er bloed wordt vergoten, dit niet de schuld is van de N.S.B. maar van de regeering. De N.SB. wil zich niet laten verslaan, door welke terreur dan ook. De N.S.B. wil niets belo ven. maar zij wil waarachtige samen werking. Zij wil: „Oranje, een Corpora tieve Staat, Vertrouwen, Saamhoorigheid; een regeering steunend op het vertrouwen van het Nederlandsehe Volk". Zij wil ver trouwen. vertrouwen in den leider en een leider, die in staat is te leiden. Dr. Colijn erkent spr. als een der .bekwaamste man nen van Nederland, doch door alle poli tieke partijen en partijtjes, is hij niet in staat tot leiden. De N.S.B. wil dat haar leider, tevens haar beste kameraad is. De leider behoeft niet overal verstand van te hebben en daarom wil de N.S.B. de ge dachte van een corporatieve staat met deskundige voorlichting, maar dan ook door waarlijk, deskundige voorlichting. Nadat dan door spr. nog de gedachte van sociale vrede was uiteen gezet en een be spreking had gereleveerd over Kerk en Staat, zeide hij. de N.S.B. wil het chris tendom erkennen als de basis van ons volk, doch de kerk moet zich niet behoe ven te verlagen tot politiek. Men moet echter de kerk ook niet uit den staat ver bannen. Wij willen de staat aLs een door God gekende éénheid, met niet b.v. een Christelijke, Vrijz. of R.K. geitenfokver- eeniging. maar één geitenfokkersvereeni- ging. want de N.S.B gelooft niet dat het verschil uitmaakt, of christelijken, r.k. dan wel vrijzinnigen geiten fokken. Wij willen, aldus besloot spr., leven in een christelijk-nationalen staat. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Vergadering Chr. Jonge Boeren en Tuindersver. „Eendracht maakt Macht". De vereeniging kwam in goedbezochte vergadering bijeen in de chr. lagere land bouwschool. Na gebed opende de voorzitter de heer G. de Kruljff, en heette welkom ir. W. J. Huisman, rijkszuivelconsulent. Na dat de notulen gelezen en vastgesteld wa ren, werd het programma voor de a.s. win tervergaderingen vastgesteld. Hieruit bleek dat o.a. als sprekers zullen optreden de heeren B. v. Wijk, rijksveearts alhier en mr. W. Rip uit den Haag, voorzitter van den Bond van Chr. Jonge Boeren en Tuin dersver. Dan sprak ir. W. J. Huisman over het onderw.: ..Zindelijk melken noodig in verband met do kaasbereiding". Spr. schet ste eerst den invloed van de melktijden op de samenstelling der melk. De deugdelijk heid wordt, ten zeerste beïnvloed door de zindelijkheid. Het melkgereedschap moet goed gereinigd kunnen worden, evenzoo het kaasgereedschap. Men moet zorgen dat er zoo weinig mogelijk bacteriën tijdens het melken in de mélk komen. Het gereedschap mag ook geen of zoo weinig mogelijk naden bevatten, daar die moeilijk te reinigen zijn en de bacterie-werking bevorderen. Hier door kunnen allerlei kaasgebreken ont staan. In den staltijd spelen de stalinrich ting en vee-voedering ook een groote rol. Na deze lezing werden een aantal lantaarn plaatjes vertoond, welke duidelijk lieten rien hoe hygiënisch gemolken moet worden, de reiniging van het vee en goede en slechte melk en kaasgereedschappen. Hier na volgde een leerzame bespreking. De voorzitter bracht spr. dank voor zijn leer zame lezing. Door ir. Huisman werden aan de deelnemers van den melkcursus de diplo ma's uitgereikt. De vergadering werd met dankgebed gesloten. Jaarverslag Comité „Hulp in Nood", In het verschenen vierde jaarverslag van het comité „Hulp in Nood" wordt met dankbaarheid gewaagd, dat de medewer king ook dit jaar van meer dan één zijde kwam. Gedurende de wintermaanden va rieerde het aantal ondersteuningen van CO -75 per week In de maanden Juli en Augustus moest de steunverleening en kele weken worden stilgezet Ook werden dit jaar weer verstrekt groenten en aard appelen. Betreffende het finanlleel ge deelte valt het op dat de bijdragen van dc particulieren zijn teruggeloopen nd. van f 864.22 tot f. 620 40. Ook de inkomsten van dc organisaties liepen terug en wel van f. 759.— tot f. 589 Totaal werd minder ontvangen dan het vorig jaar plan. f. 750. De inkomsten waren in totaal f. 1954.66 en de uitgaven f. 211.20. Met vertrouwen op God wordt ook de arbeid in dit seizoen voortgezet. Des 's nachts is Ingebroken in de res tauratiewagen van den exploitant P. v. W„ staande langs den Rijksstraatweg in den Hoorn. Vermist wordt een groot aantal artikelen als sigaren, sigaretten, limonades en dergelijke goederen. Sporen van in braak waren niet te zien. zoodat men zich vermoedelijk den toegang heeft verschaft met een valsche sleutel. De politie stelt een onderzoek in. doch tot nu loe is om trent detn) daderts) niets bekend. Het bestuur van de Martha-Stichting- inrichting voor onverzorgde kinderen al hier, ontving van de nalatenschap van wijlen mej. J. H. te Enschede een legaat van f. 100. Ingevolge besluit van de bakkerspa- troonsverg. voor Alphen aan den Rijn en Omstreken is de prijs van het waterbrood met ingang van heden met 1 ct. per 8 ons verhoogd. Door het Chr. Mannenkoor „Die Alphe Sanghers" zal op 8 en 9 Nov. a.s. een bazar worden georganiseerd ter versterking van zijn kas. In de Pr. Hendrikstraat werd door een autobestuurder F. uit Zeist, de wiel rijder P. A. v. d. T. uit Gouda aangereden, waardoor deze ernstig aan een hand en been werd gewond. T. die zich onder heel kundige behandeling moest stellen, heeft per trein zijn reis vervolgd. Volgens ver klaring van T. moet de autobestuurder bij het passeeren niet voldoende naar links hebben uitgeweken. Proces-verbaal is opgemaakt. In den Rijn, vermoedelijk in de om geving achter de motorenfabriek „De In dustrie" is des nachts een geladen vlet van de gemeente gezonken, die de ge meente in huur had voor gemeentewer ken. 's Morgens bleek de vlet verdwenen en 's avonds was ze nog niet teruggevon den, zoodat het vermoeden bestaat dat deze ls gezonken. Op den hoek van de Stationsstraat werd een stilstaande vrachtauto van den glashandel van de fa. v. d. H. uit Dor drecht aangereden door een andere auto, afkomstig uit Bodegraven. Eerstgenoemde wagen werd beschadigd. De schade werd onderling geregeld. Langs den Heerenweg reed een per sonenauto, die op weg was arbeiders van de fa. O. van hun werk te halen, in een sloot. De bestuurder kwam er goed af en de wagen werd later gelicht. -o- BODEGRAVEN. BELASTINGPLAATJES DER SCHOOL KINDEREN GESTOLEN. De dief kon rustig zijn gang gaan. Alhier heeft een onbekende zich toegang weten te verschaffen tot de rijwielberg plaats van de Chr. Ulo-school en daar rustig alle belastingplaatjes van de fiet sen der leerlingen gehaald. Slechts één plaatje, dat met een buisje aan den stuur stang was bevestigd, kon hij niet loskrij gen. Toen de school uitkwam was de ver slagenheid der jongelui heel groot. Bij navraag bleek een kleine jongen den man gezien te hebben en een soort signale ment te kunnen opgeven. De politie heeft toen onmiddellijk met de motor in de richtingen waarin de dief gevlucht kon zijn een vervolging ingezet, maar tot nu toe zonder resultaat. De jongelui zijn met dat al hun kostbare rijksdaalder kwijt Tot gemeente-veldwachter alhier is benoemd de heer J. H. Rutten, mare chaussee te Uden. o BOSKOOP. Lezing Arboricultura. De vereeniging „Arboricultura" hield in hotel Klaassen haar eersten lezingsavond. Als spreker trad op de heer H. v. Houw- ninge, oud-leerling der R.T.-school, welke zijn voordracht van vorig jaar over de cul tuur tabak en de toestanden in het alge meen in Deli voortzette. De causerie werd met lichtbeelden toegelicht, waardoor de aanwezigen een beter begrip kregen van de omstandigheden waaronder in de Indi sche bezittingen gewerkt moet worden. Dat voor de cultuur van tabak de grond goed bewerkt moet worden, bleek wel duidelijk hieruit toen spr. zijn werkzaamheden in de Boskoopsche kweekerijen vergeleek met die in de tabakscultuur. Ook moet er een goede werkverdeeling zijn, want de heele cultuur van het zaai- bed tot de pluk duurt slechts negentig da gen. In dit korte tijdsbestek moeten dus alle werkzaamheden nauwkeurig uitgevoerd worden. De Hollandsche assistent heeft dan ook doorioopende controle en de groote verantwoording dat zijn oogst goed uit valt. De voorzitter dankte den spreker voor zijn interessante lezing. Installatie van het schoolhoofd den heer A. v. d. Leedcn. In de Chr. School aan de Nieuwstraat had de installatie plaats van het nieuw benoemde hoofd der Rozenlaanschool. den heer A van der Leeden. Aanwezig was het Schoolbestuur met zijn voorzitter den heer E. Guldemond, als mede het onderwijzend personeel van belde scholen. De heer Guldemond sprak eenige harte lijke woorden van welkom tot de aanwe zigen. en in het bijzonder tot den heer Van der Leeden, waarna overgegaan werd tot de installatie. Hierna voerde het nieuwe hoofd het woord, hij dankte voor het ln hem gestel de vertrouwen en voor de vriendelijke woorden door den voorzitter gesproken. Hij hoopte op een prettige samenwer king met het bestuur der Schoolvereeni- ging, alsmede met het verdere personeel. Vervolgens bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Been van ouden man versplinterd. Aan de 'Zuidkade, ter hoogte van de fabriek van den heer Nijhof, heeft een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De 76-jarige Z. St., kwam plotseling van achter een groentenwagen te voor schijn juist op het moment dat er een motorrijder passeerde De oude man werd tegen den grond geworpen, doch ook de motorbestuurder en diens passagier kwamen te vallen. Deze laatsten kwamen er tamelijk goed af, doch erger was het gesteld met den ouden man, wiens been tot boven de knie geheel versplinterd was. Na voorloopig ter plaatse door dr. Ham burger te zijn verbonden, werd de pa tiënt per ziekenauto naar het St. Elisa beth Gasthuis te Lelden vervoerd. Vanmorgen was, naar wij bij informa tie vernamen, zijn toestand tamelijk goed. De politie stelt omtrent de schuldvraag een onderzoek in, doch naar wij vernamen treft den bestuurder van het motorrij wiel geen schuld. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon, zoon van J. Cok en M. A. Oskam Jacoba Johanna Maria, doch ter van L. W. Bank en A. M. Houtman Leendert, zoon van G. van Bariingen en W. J. Spec Antonle, zoon van J. H. Kluis en J. A. v. d. Loo Lena, dochter van G. C. Appel en L. A. Oosterwij k Wouter, zoon van G. Huizer en M. A. Hofman Johannes Gijsbertus, zoon van G. A. v. d. Vliet en A. A. Blom Getrouwd: J. C. Th. Dor, 23 jaar en E. v. d. Kraats, 23 jaar P. J. v. Oyen, 30 j. en C. M. Bakker, 25 jaar. Een werklooze Inwoner dezer ge meente is voorloopig van steun uitgeslo ten, wegens het verzwijgen van andere in komsten, elders verdiend. Vermoedelijk zal de man strafrechtelijk vervolgd worden. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes, zoon van J. J. Boere en E. Tambock. Ondertrouwd: B. Slappendel, 24 jaar en B. Voskamp, 20 jaar. Gehuwd: A. Harkes, 23 jaar en A. J. Raaphorst, 23 jaar J. P. van der Bosch, 29 jaar en G. van Helden, 21 jaar H. Hoeyenbos, 30 jaar en M. van Klaveren, 27 jaar. Jaarverg. der A.-R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Schrift en His torie" hield in een lokaal der Chr. School een goedbezochte vergadering. De voorzit ter, de heer D. Hasselman opende, waarna de secretaris, de heer C. Bogaards, het jaarverslag uitbracht. Hieruit bleek, dat de toestand gunstig is, ook van de kas, daar een batig saldo aanwezig is. Het werk program voor den a.s. winter werd bespro ken, waarbij het wenschelijk werd geacht een spreker voor de club te doen optre den. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd tot voorzitter gekozen de heer D. Hassefras, tot secretaris de heer C. Bo gaards en tot penningmeester de heer D. de Vogel. De heer C. Bogaards ging voor in dankgebed. Jaarvergadering „Zang en Vriendschap" De Chr. Gem. Zangver. „Zang en Vriend schap" alhier, hield een drukbezochte jaarvergadering in „Het Oude Raadhuis". Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer C. v. d. Spek, opende de heer A. van Rijsse! de vergadering door te laten zin gen Ps. 25 vrs 2 waarna hij voorging in gebed en een openingswoord sprak. Hier na kreeg de secretaresse gelegenheid tot het uitbrengen der notulen en jaarverslag. De penningmeester deed verantwoording van zijn beheer. De ontvangsten waren f. 703.42','j, de uitgaven f. 662.82. alzoo een batig saldo van f. 40.60'/!. Hierna be stuursverkiezing. Tot voorzitter werd ln de plaats van den heer C. v. d. Spek, die bedankte, gekozen de heer A. van Rljs- sel en tot penningmeester de heer H. Laros Hiermee was het officieele gedeelte afge- loopen en werd de avond verder gezellig doorgebracht. Het was al laat toen de voorzitter dezen goedgeslaagden avond -ia het zingen van den Avondzang met dank gebed sloot. o KOUDEKERK. Loop der bevolking. Ingekomen: G. van Rijsdam en gezin van Alphen a. d. Rijn; J. B. Geerts van Stomp- wijk; H. van Laar en gezin van Leider dorp; G. Schouten en gezin van Leiden; A. van der Meijden van Amsterdam; C. W. Oostveen en A. A. de Raadt van Hazers- woude; M. Bijleveld van Leiden; A. D. J. Hooiberg van Haarlem en M. C. Fluiter van Hazerswoude. Vertrokken: C. J. A. Verbaan naar lei den; G. Reijnevcld naai Haarlemmermeer; O. Dijk naar Ooststelllngerwerf en P. F. Geerlof en gezin naar Den Haag. Vergadering der Ver. voor Zlekenhuls- verpleging. De Vereen, voor Ziekenhulsverpleglng Hazerswoude-Koudekerk hield onder lei ding van haar voorzitter burgemeester Warnaar van Hazerswoude haar 12e jaar vergadering. De vereeniging telt 5722 le den. Het. aantal verpleegdagen, dat. door zieken ln diverse ziekenhuizen en klinie ken werd doorgebracht, bedroeg 2460. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek o.m. dat de ontvangsten hadden be dragen f7855.39 en de uitgaven f. 7955.63. Nadeellg saldo f. 100.26 dat evenwel door de gekweekte rente van het reserve-kapi taal f. 279.73 werd gedekt Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. Slootweg van Hazerswoude. Breedvoe rig werd besproken de wenschellj kheid van de oprichting van een operatiefonds, zoo dat de zieken in één der ziekenhuizen, naar keuze, kunnen behandeld worden. De versl. van secretaris en penningmeester gaven reden tot groote tevredenheid, terwijl ook de beide boden met groote nauwgezetheid hun arbeid verrichtten. De belde plaatselijke doctoren zijn de Vereen, tot krachtigen steun, zoodat het één zoowel als het ander, reden gaf aan de voorzitter met een dankbaar slotwoord, de prettige samenkomst te sluiten. De heer G. van Doornik gaat heen. Den heer G. van Doornik, meer dan 40 jaar onderwijzer aan de Chr. School aan den Rijndijk, gaat met Ingang van 1 Nov. a.s ln verband met gezondheidsredenen het onderwijs met pensioen verlaten. In zijn plaats is benoemd de heer A. van den Berg van Voorburg, reeds eenigen tijd aan genoemde school werkzaam als volontair. -O LEIDERDORP. Burgerlijke Stand, Geboren: Christianus Albertus, z v. A. A. J. Stramann en M. A. Hoogeveen. o NIEUWKOOP. De Rijksweg Amsterdam-Rotterdam. Men heeft hier wel met bevreemding kennis genomen van het feit. dat blijkens de toelichting op de begrooting van het verkeersfonds voor den Rijksweg Amster damRotterdam een nieuw tracé is ont worpen en wel voor het gedeelte van Am sterdam tot Bodegraven. Vanaf Bodegra ven zou men een groote bocht gaan ma ken en aansluiting zoeken op het wegvak AmsterdamUtrecht en derhalve niet in rechte richting gaan van Bodegraven naar Amsterdam via onze gemeente zoo als aanvankelijk ln de bedoeling lag. Ter plaatse was men daar geheel onkundig van; een onderzoek is terstond aanhan gig gemaakt. Paard te water. T. K. ging zijn paard naar de weide brengen op den Ringdijk en ter bekorting van zijn weg wilde hij het beest leiden over de draalplank, gelegen over de Ring vaart voor het huls van de wed. Plomp. Dit plannetje mislukte echter, want het paard stapte naast de plank, kwam in de ringvaart terecht en kon niet dan met moeite uit het vochtige element gered worden. B en W. hebben aan de Chr. Melsjes- vereeniging „Martha" vergunning vereeend tot het houden van een loterij. In de St. Joseph-gezellenvereeniglng is een tooneelclub opgericht. Zij telt 15 leden, waaruit een bestuur gevormd ls, bestaande uit Alb. Zimmerman, voorzit ter, W. Hoogerwerf, secretaris en G. Hoo- gerwerf. penningmeester. o NIEUWVEEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen des nam. te half drie ten raadhulze in vergadering bijeen. 1 Opening en lezing der notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Inzake onderlinge hulpverleening in geval van brand. 4. In zake Keuringsdienst van Waren, 6. In zake aanvang der steunregeling voor werk- ioozen; 6. Vaststelling der Gemeentereke ning 1934; 7. Aanbieding der Gemeente- tegrooting 1936; 8. Eventueel nagekomen stukken. Bij onderhandsche aanbesteding is ge gund het verbouwen van het woonhuis en het bouwen van stallen aan K. J. M. Speet, timmerwerk, smids-, lood- en zink-, riet- dekkerswerken en aan J. Kwakkenbos, metselwerk, alles voor rekening van G. v. d. Weiden. o RIJNSATERWOUDE. Het PI. Crisis-Comité alhier is als andere jaren, ook nu weer van plan mor gen een extra collecte door de gemeente te houden. Eenige dames zullen ook met speldjes langs de huizen gaan. Het be stuur hoopt en vertrouwt, dat elke inge zetene der gemeente een gave, hetzij groot of klein, voor dit doel af zal staan, opdat er in den a.s. winter voor de behoeftige ge zinnen weer iets gedaan kan worden om den nood eenigszins te lenigen. -o WADDINXVEEN. Alhier werd een vergadering belegd cm te komen tot oprichting van een be waarschool. De belangstelling was zeer groot. Men kon het echter niet eens wor den welke richting een zoodanige school moest zijn toegedaan. Dus ging men na discussie weer uit elkander. In de Ned. Herv. Kerk werd f. 10 extra gevonden ln de collecte voor de diaconie. Door B. en W. is ingesteld een com missie van bijstand bij de Rijksregeling van loon toeslag aan de daarvoor in aan merking komende bedrijven. De heer J, van Toi, wethouder, is voorzitter; lid werkgever ls de heer K. van der Torre, lid-werknemer de heer H. Rupke. Van Januari 1935 tot 21 Sept. 1.1. werd aan steun uitgekeerd een bedrag van f. 57.374; in 1934 in hetzelfde tijdvak f. 37.384; nu dus bijna f, 20,000 méér! HEDEN: Stadszaal: Kinderfeest 3 Oct.-Ver. l,3t, 4 en 7 uur nam. Donderdag. Hoogd. Kerkkoorsteeg 7: Feestavond I.O.G.T. 8 uur nam. Leldsche Schouwburg: N.V. Rotterd.- Hofstadtooneel. Ping-Pong, 8 u. nam. Stadszaal: Cabaretavond, 7.30 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. ,,4'/i musketiers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 3 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „Vaders eerewoord". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. .Bommen op Shanghai". Zondagnam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theatei Steenstraat 39. 8Vi u. nam. „Op het kantje af". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat. 7 uur nam. „De wereld zonder masker", lederen middag 2'/> u. Zondag v.af 2 u. MUSEA. Academlscb Historisch Museum: Ge opend Dingdag en Vrijdag van 1012'/> en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur, ln Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 103 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 13 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d, Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12, 1.305. Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 uur Zaterdags tot 5 uur Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 1012 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25); Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van •—12 en l'/i4 uur Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Sept. tot en met Donderdag 3 October a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171. Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Telef. 406. Van Vrijdag 4 tot en met Zondag 6 Oct. a.s. neemt waar apotheek C. B, Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Tejef. 274. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigduit Hillegom. G. Overvliet. A no. 178 uit Alphen, A. J. Jansen en gezin, B no. 107 uit Voorschoten, C. J. van der Ploeg, B no. 372. Vertrokken: W. Kraay. naar Baarn, Gas- laan 63 C. W. Verbij, naar Leiden, Morschweg 23 A. G. F. Burksen, naar Warmenhuizen, R.K. Pastorie M. van Klaveren, naar Weesp, Nieuwstraat 38 P. van Klaveren, naar Leiderdorp, Koning straat 70 J. Schenk, n. Leiden, Morsch- singel 11 C, J. A. Borsboom, naar Heem stede, gesticht St. Bavo J. H. Zwetsloot, naar Heemstede, Seminarie. Voor plaatsing van arbeiders met toe slag ln de land- en tuinbouwbedrijven is een commissie gevormd waarin zitting heb ben genomen de heeren C. W, Lieverse, F. Kroes en P. Koek terwijl als secretaris zal optreden de heer Schaminee. Een veertien tal verzoeken zijn in behandeling genomen. 0 ZWAMMERDAM. In de laatstgehouden ledenvergade ring van het Nutsdepartement werd be sloten om bij genoegzame deelname ge durende de wintermaanden een boek- houdcursus te geven, speciaal geschikt voor landbouwers, middenstanders, am bachtslieden enz. De lessen zullen gege ven worden door den heer A. v. Driel, oud-Hoofd der O. L. School No. 1 alhier, thans leeraar M. O. Boekhouden te Alphen a. d. Rijn. De verkoop van speldjes, ten bate van het Roode Kruis heeft f. 14.04 opge bracht. De wijkverpleegster van de afd. Tem pelpolder van het Groene Kruis alhier, zuster Kreeft, is thans van een langdurig ziekteverlof weder teruggekeerd en heeft haar gewaardeerden arbeid hervat. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6