II ELTAX II 16 6 6II AKKERTJES Afscheid van den heer W. Roerhorst - te Bodegraven. Ji® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 1 October 1935 Derde Blad No. 23166 BINNENLAND. HET WEGVAK BEWESTEN OEGSTGEEST. Huldiging van het stations-personeel. verdrijven die HOOFDPIJN. SPREEKCEL. PRINSES JULIANA IN WATERGRAAFSMEER. GROOTSCHE HULDIGING DOOR DUIZENDEN SCHOOLKINDEREN. Een ware zegetocht. De bevolking van Oud-Watergraafsmeer. -waarvan vooral de jeugd zich dapper ge weerd heelt, heeft gistermiddag op ondub belzinnige wijze blijk gegeven van haar trouw aan ons Vorstenhuis. Na het vertrek van H.M. de Koningin met den trein van 2.11 uur uit de hoofd stad naar Apeldoorn, heeft Prinses Juliana zich gistermiddag per auto naar dit stads deel begeven. De geheele weg van het Rechthuis tot de Kruislaan was aan beide zijden „gemar keerd" door duizenden enthousiaste school kinderen, bijna allen met een Oranje of rood-wit-blauwe vlag in de eene en een ruiker herfstbloemen, afkomstig van de volks- en schoolwerktuinen, in de andere hand. Bij hen hadden zich mede verschil lende Oranje-gezinde buurtvereenlgingen en jeugdorganisaties met hun vlaggen ge voegd en zoo trotseerde deze ontelbare schare en haar geleiders langen tijd den doordingenden, kouden regen, die vrijwel onafgebroken uit het grauwe zwerk neer- gutste. Maar de baloorigheid van de natuur vermocht allerminst afbreuk te doen aan de goede stemming; het enthousiasme der jeugd kon door geen regen of wind worden verstoord! Toen de auto van de Prinses te ruim drie uur den toegang tot Oud-Water graafsmeer bereikte, werd hier een oogen- blik halt gehouden om de leden van het comité, dat zich voor deze huldiging ge vormd had, gelegenheid te geven, de Prin ses bloemen aan te bieden, welke door haar op hartelijke wijze werden aanvaard. Daarna voltrok zich een ware zegetocht door de dikke, dubbele haag van de dui zenden kinderen, die Juichend en jubelend met hun vlaggen zwaaiend, de Prinses op allerhartelijkste wijze verwelkomden. Zij vergaten hun ontzag voor politieruiters en agenten en drongen zich tot op het mid den van den rijweg om hun bloemen neer te strooien, zoodat de gesloten auto, waar van kap en radiator weldra onder Flora's kinderen schuilgingen, als 't ware over een ■tapijt van asters, chrysanten en andere bloemen reed. Slechts zeer langzaam kon de auto onder de opdringende kinderen vooruitkomen. De Prinses was door deze spontane hulde der jeugd zichtbaar getroffen en zij werd niet moede, naar alle kanten met beide handen te wuiven, het gelaat geplooid tot een gullen, hartelijken glimlach. Om den betrekkelijk korten afstand van het Rechthuis tot de Kruislaan af te leg gen, heeft de auto van de Prinses, met die van het gevolg, ruim twintig minuten noodig gehad. De fel oplaaiende geestdrift van de juegd was zoo groot, dat op ver schillende plaatsen de afzettingen werden verbroken en de politiemannen, die in vijf motoren met zijspan den stoet vooraf gingen, moeite hadden om ruim baan te maken. HET SLAGERSBEDRIJF KAMPT MET MOEILIJKHEDEN. Varkensvleesch vooral wordt duurder. De Ned. R.K. Hanzebond van Slagers patroons schrijft ons: Onder de verschillende middenstandsbe- drijven, die ernstig getroffen zijn door de tijdsomstandigheden, is het vooral het sla- gersbedrljf, dat speciaal door de zware crisislasten van Overheidswege opgelegd ten zeerste wordt ontwricht. De accijns op het geslacht is sedert ge- ruimen tijd met lOIF/o verhoogd. Het var kensvleesch is met een heffing van 6 ct. per kg. belast, en terwijl eenerzljds van regeeringswege werd te kennen gegeven dat de noodzakelijkste levensmiddelen, waaronder ook vet, goedkooper onder het bereik van den consument zouden worden gebracht, ging de Minister van Landbouw en Visscherij er kort geleden toe over, de belasting op gesmolten dierlijke vetten met 6 ets. per kg. te verhoogen, zoodat deze thans 30 ets. per kg. bedraagt. En dan memoreeren wij nog niet eens, dat de „winsten", die de gemeentebesturen op de uitvoering der Vleeschkeuringswet maken, jaarlijks zoo ongeveer een slordige yijf millioen gulden bedragen. Alsof het ten slotte nog niet voldoende ware, heeft de Troonrede een verhooging. der omzetbelasting met 20 opcenten in uit zicht gesteld. Zelfs voor een noodzakelijk volksvoedsel, wat vleesch ontegenzeggelijk is, wordt het noodig geoordeeld omzetbe lasting te heffen. De consument dient goed te begrijpen dat deze extra lasten het vleesch duur heb ben gemaakt en voor velen onbereikbaar. Niet het bedrijf zelf draagt hier schuld, maar speciaal is het te wijten aan de veel te hooge en onhoudbaar wordende crisis- lasten. Zoo zijn dezer dagen algemeen de prijzen voor varkensvleesch, spek en reuzel verhoogd. Alles wijst erop dat deze prijzen nog verder zullen stijgen. De groothandels- prijzen klimmen met den dag als gevolg van de beperkte aanvoeren op de mark ten. De Ned. Veehouderij Centrale kan bijna geen varkens meer voor export beko men waardoor zij genoodzaakt werd de overnameprijzen met 2 ct. te verhoogen. Een maatregel, die duur te staan komt, omdat de prijzen, die het buitenland voor onze bacon betaalt, aanzienlijk zijn terug- geloopen. Hoewel de noodzakelijkheid van steun aan den landbouw moeilijk kan worden tegengesproken, rijst hier toch de vraag in hoeverre het billijk is dezen weg te blijven volgen, waardoor zeer ten nadeele ook van den consument een bedrijf zóó zwaar met extra heffingen is belast, dat een eertijds bloeiend middenstandsbedrijf op den rand is gekomen van den ondergang, van de totale ontwrichting. o JUBILEUM PRESBURG. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de firma S. Presburg te Amsterdam haar eerste schoenenmagazijn opende. In de afgeloopen 25 jaar werd een eigen fabriek in Waalwijk opgericht en werden filialen geopend te Bussum Hilversum, Utrecht. Den Haag. Rotterdam, Leiden, Haarlem. Groningen, Zaandag, Arnhem en Nijmegen. OPENSTELLING BINNEN ENKELE WEKEN. De K.N.A.C. verneemt van bevoegde zijde, dat de breede nieuwe asfaltweg be westen Oegstgeest, waarover wij reeds herhaaldelijk mcdedeelingen hebben ge daan, binnen enkele weken voor het ver keer zal worden opengesteld. De traverse door Oegstgeest, welke gedeeltelijk zeer nauw is en de smalle brug over het Oegst- geesterkanaal zullen alsdan door het doorgaande verkeer 's-Gravenhage-Haar- lem-Amsterdam geheel kunnen worden vermeden. Dit beteekent een zeer groote verbetering. Zooals bekend, heeft de Regeering on langs medegedeeld, dat het nieuwe weg- vak SassenheimAmsterdam, mits de noodige middelen kunnen worden be schikbaar gesteld, in 1937 of begin 1938 gereed zal kunnen zijn. RECLAME- 64 POND LICHTER. „DIE HATELIJKE CORPULENTIE" VERDWENEN. Pleegzuster vertelt hoe Kruschen haar hielp. Het klinkt bijna ongelooflijk, dat iemand zooveel als 64 pond vet zou kunnen verlie zen, zonder dat ze er bezwaren van onder vindt of de gezondheid nadeelig beïnvloed wordt. Toch is het deze verpleegster gelukt zooveel af te nemen en haar gezondheid is zelfs beter dan vroeger. Hier volgt een afschrift van den brief, waarin ze over haar verbijsterende vermagering vertelt: „Patiënten vragen mij herhaaldelijk hoe ik het gedaan heb gekregen om mijn ge wicht van 191 pond op 127 pond terug te brengen en mijn antwoord is dan eenvou dig: „Kruschen Salts". Die dikte is zoo afschuwelijk en veroorzaakt veel last als men een druk leven heeft. Oorspronkelijk nam ik Kruschen tegen rheumatiek, maar ik merkte dat ik afviel en dat mijn alge- meene gezondheidstoestand beter werd. Daarom ging ik door met mijn Kruschen kuur, met dit gevolg dat ik nu 64 pond lichter ben en mij veel beter voel. Ik raad mijn patiënten dan ook Kruschen Salts aan als middel tegen corpulentie, rheuma- tische pijnen, indigestie, enz." Zuster N. S. De wetenschap heeft aangetoond dat overmatige vetaanzetting wordt veroor zaakt door slechte werking der Inwendige organen, waardoor afvalstoffen zich op- hoopen en de menschelljke machine ver stopt raakt. Een dagelijksche dosis Kru schen Salts bewerkt, dat alle schadelijke stoffen die gevaar voor de gezondheid op leveren, geregeld worden uitgescheiden. Het bloed wordt gezuiverd, de energie neemt toe, ge voelt U frisscher, krachtiger, jeug diger, het leven wordt weer een lust, het werken een genoegen. Na 14 dagen merkt ge. dat die akelige dikte begint te verdwij nen. Ge voelt het en de spiegel bevestigt het U; ge gaat naar de dichtstbijzijnde weegschaal en dat weet U het Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let vooral op, dat op het etiket der flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voor komt. 1332 GRAFMONUMENT J. H. A. SCHAPER- Eergistermlddag is op de begraafplaats „Esserveld" te Groningen in tegenwoor digheid van een groot aantal belangstel lenden een gedenkteeken. dat het gewes telijk bestuur Groningen van de S.DA.P. heeft geplaatst op het graf van den heer J. H. A. Schaper plechtig onthuld. Tegenwoordig waren o.a. de heeren E. Rugge, namens de Eerste-Kamer-fractie, W. H. Vliegen en mevr. A. E. J. de Vries- Bruins leden der Tweede Kamer. D. Bar- tels. B. H. Bredman en J. Tuin. leden der Prov. Staten Nadat de zangvereeniging „De Volks stem" het lied „Aan de Strijders" had ge zongen voerde de heer Tuin het woord. Hierna had de onthulling plaats en droee spreker het gedenkteeken aan de familie over. Vervolgens sprak de heer Vliegen na mens het partijbestuur en namens de Kamerfractie De heer F. J. Schaper zoon van np wij len het Kamerlid dankte namens de fa milie voor de wijze, waarop het gewest de nagedachtenis van zijn vader heeft gehul digd en aanvaardde het monument. Het monument geeft de levensgroote figuur van een arbeider op een voetstuk, waarin de woorden: Aan onzen Pionier. Gewest Groningen. S.D A.P. Waak voor Uw Karakter Volg Uw overtuiging. EERSTE KAMER. Agenda voor 8 en 9 October. De Eerste Kamer ts bijeengeroepen te gen Dinsdagavond 8 October om half negen. Behandeld zal worden het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 16 Mei 1934 tot nadere wijziging van de wet van 20 Augustus 1859, houdende bepalingen op den loodsdienst voor zeeschepen. Voorts zal de Eerste Kamer Woensdag 9 October om 11 uur bijeenkomen ter be handeling van de begrooting van het Landbouw-Crisisfonds voor 1935 en van het wetsontwerp tot herziening van den wettelijken tijd. o DE POSTVLUCHTEN. De „Kwak" is gisteren om 5.53 uur op Schiphol geland. DE HARING VISSCHERIJ IN 1934. HET VERSLAG VERSCHENEN VAN DE REEDERSVEREENIGING. In heï Verslag van den toestand en de verrichtingen van de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvlsscherij gedurende het jaar 1934 lezen wij; In het afgeloopen jaar waren bij de Ree dersvereeniglng voor de Nederlandsche Haringvisscherij aangesloten 70 leden met 40 stoom- en 209 motorschepen of tezamen 249 schepen (De niet in de vaart geweest zijnde schepen zijn niet meegeteld.) Met inbegrip van de onder Poolsche vlag varende schepen werden in 1934 tot 10 November door de drijfnetharingvloot aangevoerd 702.649 kantjes haring (ver sche haring inbegrepen) tegen in 1933 649.294 kantjes, eveneens met inbegrip van versche haring. De onder Poolsche vlag varende sche pen hebben in 1934 in Scheveningen aan gevoerd 40.827 kantjes, tegen in 1933 in Vlaardingen en Scheveningen tezamen 61.664 kantjes haring. De gemiddelde prijs per kantje haring kan voor 1934 worden gesteld op bruto f.8.tegen f.9.in 1933 en f. 10.75 in 1932. Rekening houdende met het feit, dat onze afzet van pekelharing naar Duitsch- land, eertijds onze grootste afnemer, steeds kleiner wordt, zijn de reeders zich ver leden jaar meer gaan toeleggen op den aanvoer van versche haring. De aanvoer van versche haring te IJmulden, voor zoover verkocht over den Rijksvischafslag bedroeg van drijfnetvis- schersvaartuigen in '34 in totaal 10.539.400 K G. tegen 6.769.013 K.G. in 1933 en van treilvisschersvaartuigen in 1934 in totaal 1.432.476 K.G. tegen 1.813.375 K.G. in 1933. In 1934 werd door de Reedersvereeniging circa 1.500.000 K.G. opgehouden. De trawlvisscherij Van de Katwijk- sche en Scheveningsche vloot hebben in 1934 aan de trawlvisscherij deelgenomen: van Katwijk: 70 motorloggers, welke 1718 reizen deden en f. 1.043.078 besomden aan versche visch, tegen in 1933. 68 motorlog gers in 1577 reizen f. 1.086.326: van Sche veningen 37 motorloggers welke 549 reizen deden en f. 333.474 besomden aan versche visch, tegen in 1933. 35 motorloggers in 541 reizen f. 366.600. De gemiddelde besom ming van de Katwijksche en Schevening sche motorloggers bedroeg per reis f. 620. tegen f. 686.in 1933. De beugvisscherij Aan de beugvis- scherij hebben in 1934 deelgenomen 12 Vlaardingsche stoomschepen (v.j. eveneens 12 stoomschepen), welke f. 93.676 (v. j. f. 116.833) besomden aan versche visch. Bovendien brachten de beugers dit jaar 15 tonnen zoutevisch aan den wal vorig jaar niets), terwijl tot en met Juni 3576 kantjes kolharing (v.j. tot eind Juni 5945 kantjes) werden aangevoerd. De export van haring naar RuSland Omtrent de mogelijkheid van haringexport naar Rusland via de Reedersvereeniging zijn verscheidene besprekingen gevoerd, welke echter niet tot het gewenschte re sultaat hebben geleid. De in- en uitvoer van versche visch In samenwerking met de Vereeniging van Reeders van Visschersvaartuigen te IJmui- den zijn opnieuw pogingen aangewend tot verkrijgen van een betere regeling van de uitvoerconsenten voor fijnvisch naar Frankrijk, terwijl in verband met de ver hooging van het contingent vreemde visch bij de Regeering is geprotesteerd, echter zonder resultaat. De standaard-reederijen In 1934 zijn te Vlaardingen 12000 en te Katwijk aan Zee 2920 reederijtonnen van het door de vereeniging gedeponeerde brandmerk voorzien. o BURGEMEESTER VAN DOORN GAAT HEEN. In de gistermiddag gehouden raadsver gadering heeft de burgemeester van Doorn, mr. M. P. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren meegedeeld, dat hij besloten heeft aan H. M, de Ko ningin eervol ontslag als burgemeester van Doorn te vragen met ingang van 1 1 Januari 1936. o NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN TRAMWEGEN EN AUTOTRANSPORTDIENSTEN. Algemeene vergadering te Arnhem. Te Arnhem werd de jaarvergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Tramwegen en Autotransportdiensten ge houden, waaraan de directeuren van de meeste trambedrijven in Nederland deel namen. De voorzitter, dr. ir. J. G. J. C. Nieu- wenhuis, zeide in een rede o.a., dat de transportbedrijven, welke aan de zorgen van de leden der vereeniging zijn toever trouwd, zeer moeilijke tijden doormaken. Wij hebben daarbij aldus spr. niet in geringe mate te kampen met een publieke opinie, welke zich vooral tegen de tram bedrijven keert. Spr. wilde echter met na druk een algemeen misverstand uit den weg ruimen, n.l. als zouden wij hier alleen maar trambedrijven vertegenwoordigen. Onder de vertegenwoordigde bedrijven be vinden zich groote autobus- en vracht autobedrijven. Als onze vereeniging pleit voor steun aan tramwegen, dan doet zij dit niet om dat wij railmaniakken zijn, maar omdat dit een kwestie is van billijkheid en recht. Bovendien meenen wij als vervoers- rleskundigen, dat volstrekt nog niet be wezen is. dat er geen enkele tramweg meer is, die in de toekomst nog een rol in het transportwezen heeft te vervullen. De Algemeene Nederlandsche Verkeers- Federatie heeft ons pleidooi voor behoud van regeeringssteun aan tramwegen be- critiseerd op een wijze, waarop ik ook van deze plaats af een krachtig protest wil laten hooren. Deze federatie is naar het mij voorkomt allerminst geroepen om over zaken, het algemeen vervoersbelang ra kende. objectief te oordeelen, omdat zij in overgroote hoofdzaak slechts te be schouwen is als belanghebbende in de benzine-, olie- en automobielhandel. Wij moeten aldus spr. overal waar dit kan, duidelijk uitspreken, dat wij ons nog steeds beschouwen als verzorgers van het openbare vervoer in een bepaalde streek. Wij zijn mede verantwoordelijk yoor de groote kapitalen, die in het rail- Hierboven de scheidende functionaris de heer Roerhorst temidden van het voltal lige stationspersoneel. Naast hem zijn echtgenoote, staande achter beiden zijn doch ter. Gistermiddag nam de heer W. Roer horst. beambte aan het station der Ned. Spoorwegen te Bodegraven, na 43 dienst jaren, afscheid van het bedrijf. De heer Roerhorst was een zeer gezien spoorman, altijd dienstvaardig, met een warm hart voor zijn maatschappij en vol zorg voor de belangen, die hem waren toevertrouwd. Bovendien was hij een prettig collega, die nooit moe was de jongeren met zijn rijke ervaring te dienen. Het afscheid was dan ook zeer hartelijk. Het geheele stationspersoneel, van den chef tot de baanwachteres, was aanwezig om nog een laatste maal met den heengaan- den collega, voor wien men zooveel sympa thie had, bijeen te zijn. Het woord werd geveerd door den stationschef namens de Maatschappij en het personeel. Hartelijke Woorden van dank voor plichtsbetrachting en collegialiteit werden door hem gespro ken, waarbij hij ook persoonlijke woorden van dank uitte, voor de prettige verstand houding. Namens het personeel werden enkele bureauartikelen aangeboden. Ver volgens werd gesproken door den heer J. Beijen, voorz. der ver. van Kaashandelaren, die den heer Roerhorst huldigde voor zijn bijzondere zorg en bereidwilligheid en hem op zijn verderen levensweg veel goeds toe- wenschtc. Deze wensch ging vergezeld van een fraaie bloemenmand. Daarna sprak de heer P. Turkenburg, directeur der N.V. Turkenburg's Zaadhan- del, die eveneens hartelijk dankte voor de prettige wijze waarop de scheidende be ambte in de drukke seizoensdagen met het personeel der firma samenwerkte en bood een kist sigaren aan. De heer Roerhorst dankte de verschil lende sprekers voor hun wenschen en nam aangedaan met enkele hartelijke woorden afscheid van hen, met wie hij prettig had samengewerkt. Tenslotte drukten alle aan wezigen den heer Roerhorst hartelijk de hand. RECLAME- 1331 Wanneer Gij aan hoofdpijn lijdt, probeer dm eens een "AKKERTJE". In nvnder dan 10 nv.nti.ten is Uw arm hoofd dat Ge dacht dat barsten zou, volkomen vrij en Ge kunt weer met lust Uw bezigheden hervatten. "AKKERTJES" bevatten een bij zonder poeder, zeer werkzaam en toch onschadelijk voor de gezondheidzij lasten maag, hart noch nieren aan. De cachet-vorm heeft het groote voordeel, dat men niets proeft. Hot zijn vlugge afdoende pijnstillers in gevallen van Hoofdpijn, Migraine, Kies pijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Neuralgie, vrouwenpijn en Rheumatische pijnen. Waarom toch langer lijden dan noodig! Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept von Apotheker Dumonf vervoer zijn belegd en achten het een publiek belang, dat de kapitaalvernieti ging wordt voorkomen als daardoor geen tastbare belangen worden gediend. De zware verplichtingen, die aan de trambedrijven werden opgelegd, toen er van het motorverkeer nog geen sprake was, en het uitblijven van de maatregelen om tot coördinatie van het verkeer te komen, hebben ertoe geleid, dat de finan- cieele positie onzer bedrijven zóó slecht werd, dat er van een moderniseering dik wijls weinig kon komen. Ik zie echter eenig licht voor onze be drijven gloren: de coördinatie van het verkeer is in aantocht. Als een zeer belangrijke taak, die ons in het volgende vereenigingsjaar wacht, zie ik dan ook, dat wij moeten trachten te bevorderen, dat het secundaire open bare vervoer afzonderlijk wordt gehouden van het primaire railvervoer, d.w.z. van de spoorwegen. Wij moeten overigens trachten te komen tot inniger samenwer king met de spoorwegen. Als wij ons beschouwen als verzorgers van het openbare secundaire vervoer in bepaalde gebieden, dan zullen wij opnieuw moeten overwegen, of de deur van onze vereeniging niet moet worden opengezet voor de autobus- en vrachtautobedrijven, die zich op datzelfde standpunt plaatsen en er zich eveneens op kunnen beroepen het openbare secundaire vervoer in hun gebied zelfstandig te hebben ontwikkeld. Aan het eind der vergadering hield ir. H. N. Biezeveld. directeur der Nederland sche Tramweg Maatschappij een voor dracht over „De tramwegen in het ver leden, het heden en de toekomst", BETREKKING AMBTENAAR BURG. STAND. Nota van wijziging op het Bezuinigingsontwerp. Bij nota van wijziging op het nader ge wijzigd ontwerp van wet betreffende ver laging der openbare uitgaven wordt als nieuw artikel voorgesteld, n.l. van art. 183, zevende lid der gemeentewet te lezen: „Indien het zielental van een gemeente, waar de betrekking van ambtenaar van den burgerlijken stand en die van on derwijzer voor het lager of middelbaar onderwijs, of van ontvanger door denzelf den persoon worden bekleed, boven 5000 stijgt, mogen zij, zonder Onze goedkeu ring, in dien persoon vereenigd blijven. Het bepaalde in het vorige lid vindt overeenkomstige toepassing, indien het zielental van een gemeente, waar de be trekking van ambtenaar van den burger lijken stand en die van secretaris door denzelfden persoon worden bekleed, boven 20.000 stijgt". Ter toelichting wordt opgemerkt: De verwijzing naar art. 2, derde lid, welk art. 183, zevende lid der Gemeentewet bevat, zou, nu voor de eerstgenoemde bepaling een andere redactie is voorgesteld, tot ge volg hebben, dat de regelen betreffen de incompatibiliteiten, welke voor de betrek king van ambtenaar van den burgerlijken stand gelden, wijziging zouden ondergaan. De thans voorgestelde wijziging dient om dit te voorkomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K.B is met ingang van 1 October benoemd tot adjunct-directeur bij het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut in vasten dienst J. A. van Duij- nen Montijn. Bij K.B. is aan C. Haringhuizen op zijn verzoek met ingang van 22 October eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wieringerwaard, met dank betuiging voor de door hem in zijn be trekking bewezen diensten. RECLAME- 5508 KLACHT VAN EEN WERKLOOZEN MONTEUR-CHAUFFEUR. Een werklooze monteur-chauffeur m6ent, dat onder zijn categorie best geschikte personen zijn te vinden voor adviseeren van hot Bureau voor Rijvaardigheid te den Haag. Dan zouden enkele werkloozen te werk kunnen worden gesteld en zouden anderen geen dubbel inkomen hebben.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9