GEWELDIGE Quaker Havermout: PRIJSVERLAGING LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 1 October 1935 GEMEENTEZAKEN. RECHTZAKEN. Obligaties, die tweemaal werden uitbetaald. SPORT. BENOEMING EN ONTSLAG. Volgens den daarvoor vastgestclden rooster zullen met 1 October 19S5 aftreden de leden van het College van Curatoren van het Gymnasium, prof .dr. J. A. J. Barge en prof. dr. F. Muller Jzn. Als no. 2 worden aanbevolen resp.: mr. E. J. M. H. Bolsius en prof. dr. A. W. Bijvanck. Ter voorziening in de bestaande vaca ture van ambtenaar van den burgerlijken stand, uitsluitend belast met het sluiten van huwelijken, bieden B. en W. de vol gende aanbeveling aan: 1. J. J. van Stra len 2. M. G. Verwelj. Tengevolge van het aftreden van den heer T. S. Goslinga als Wethouder, ont staat een vacature als Commissaris-Voor zitter van de N.V. Leldsche Duinwater Maatschappij. Krachtens de Regeling Inzake de uit oefening van de rechten der gemeente als aandeelhoudster, wordt de candldaat voor deze functie aangewezen door en uit het College van B. en W. Als opvolger van den heer Goslinga hebben zij aangewezen den heer Verwey. Hierdoor ontstaat echter weer een va cature als commissaris en wel voor een plaats, die bezet moet worden door een candidaat. Ingevolge genoemde Regeling door den Raad aan te wijzen. Tegen inwilliging van het verzoek van mevr. C. E. S. Sypkens geb. van Oosten Slingeland om ontslag als regentes bestaat noch bij het bestuur van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis, noch bij het College van B. en W. bezwaar. GERECHTELIJKE INVORDERING. Eenigen tijd geleden werd een verlichte verkeersruit staande op een vluchtheuvel op den Rijnsburgerweg nabij de tramhalte Tuinlust. aangereden door een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door en in eigen dom toebehoorende aan P. J. Keijzers, wo nende te Bennebroek. Aangezien voor noemde Keijzers voor de daardoor aange richte schade, in totaal f. 40 beloo- pende, aansprakelijk is te stellen en hij, ondanks de daartoe aangewende pogin gen. deze vordering tot dusverre niet heeft voldaan, zal dit bedrag thans langs ge rechtelijken weg moeten worden ingevor derd. STORTPLAATSEN REINIGINGSDIENST. 24 September 1934 werd besloten de z.g. stortplaatsen van den Reinigingsdienst aan de Zijl weder van de Provincie Zuid- Holland in eigendom, beheer en onder houd terug te nemen. In verband met het plan van de Pro vincie tot verbetering van den weg langs de Zijl moet echter in dit besluit een wij ziging worden gebracht. Voor deze weg- verbetering zal n.l. het vaarwater nabij de baggerstalen eenigszins worden vergraven. De Provincie moet daartoe de beschikking behouden over gedeelten van de bedoelde stortplaatsen, terwijl zij bovendien noodig heeft gedeelten van de aan de gemeente toebehoorende perceelen, kad. bekend ge meente Leiden, sectie N, nis 177 en 178. De Provincie wenscht nu de teruggave van het resteerend gedeelte der stortplaatsen te doen geschieden in ruil voor den af stand van bedoelde strook gemeenteter rein. Zij is bereid de oevervoorziening, welke noodig is in verband met de uit te voeren werken, voor haar rekening te nemen, terwijl het onderhoud ervan bij de gemeente zal berusten. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat hoewel omtrent de teruggave van de z.g. stortplaatsen van den Reinigingsdienst reeds overeenstem ming was bereikt, in de gegeven omstan digheden aan deze ruiling van terreinen medewerking door de gemeente behoort te worden verleend. RUILING STROOK GROND. 27 Mei j.l. werd besloten tot den aan koop van strooken grond en water van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen, te Haarlem, ten behoeve van de aansluiting van de nieuwe stadswijk in den Rodenburgerpolder aan de centrale rioleering, een en ander tegen den prijs van f. 2.per M2. In haar schrijven van 29 Juni j.l. komt de Maatschappij op de overeengekomen Transactie terug. Zij acht het namelijk gewenscht er re kening mede te houden, dat bij bijzondere gelegenheden, b.v. de 3-Octoberfeesten, het terugkeeren van tramtreinen in de Korevaarstraat in de toekomst bezwaren zal gaan opleveren en dat dit terugkeeren ten zuiden van den Zoeterwoudschesingel zal moeten geschieden. Daarvoor zal zoo noodig een spoor al daar moeten kunnen worden bijgelegd, waarvoor over een gedeelte van de hier boven bedoelde strooken grond en water moet kunnen worden beschikt. Voor die spooruitbreiding zal ook een gedeelte van den langs den trambaan gelegen gemeen tegrond noodig zijn. In verband met een en ander verklaarde de Maatschappij zich bereid, behoudens nadere goedkeuring van den Minister van Waterstaat, het niet voor de spooruitbrei ding benoodigde gedeelte van den grond, waarop het besluit van 27 Mei j.l. betrek king heeft, aan de gemeente om niet af te staan, mits de gemeente haar daarvoor in ruil overdraagt een strook grond, ter grootte van pl.m. 405 M2. Tegen het aangaan van deze ruiling, met Intrekking van vorenvermeld besluit, be staat noch bij B. en W., noch bij de Com missie van Fabricage bezwaar. De demping van een gedeelte van de Pliilosofensloot, waarvan in het schrijven sprake is, zou reeds door en voor rekening van de gemeente worden uitgevoerd. VERBETERING HEERENSTRAAT De toestand van de Heerenstraat maakt met het oog op de belangen van het In de laatste jaren aldoor sterk toegenomen ver keer verbetering van deze straat wensche- lljk. In verband met de hoe- kosten aan dit werk verbonden, zijn B er. W. van oordeel, dat thans allereerst de verbete ring van het gedeelte der Heerenstraat, gelegen tusschen den Wittesingel en de Leliestraat, welke het meest dringt, ter hand moet worden génomen. FRAUDE TOT EEN BEDRAG VAN F. 121.000? STRAFZAAK OP 10 OCTOBER VOOR DE RECHTBANK. Het Palels voor Volksvlijt te Amsterdam heeft zich sedert het voorjaar van 1929 een zekere treurige vermaardheid ver worven. We geven enkele data uit de ge schiedenis. In den nacht van 17 op 18 April 1929 brandde het Paleis tot den grond toe af. Aan assurantiepenningen ontving de N V, niet minder dan f. 450.000; het terrein, waarop eens de trotsche schepping van dr. Sarphati had gestaan kocht de ge meente Amsterdam voor f. 1.450.000. De misère van den brand werd gevolgd door die van de ..premle-löten". Het Pa leis weigerde de uitloting te doen houden; een langdurige procedure voor Rechtbank, Hof en Hooge Raad bracht tenslotte uit komst voor de lotenhouders. De N.V. moest haar verplichtingen nakomen. Doch de ellende was nog niet ten ein de. Een strafrechterlijke fase ls ingetre den tengevolge van een klacht van den obligatiehouder M. H de Castro. Op 28 December 1933 werd een verga dering van obligatiehouders gehouden en hier was het dat de heer De Castro vra gen stelde, waarop directie en commissa rissen het antwoord moesten schuldig blij ven, vragen, die een schril licht wierpen op de rij van sombere gebeurtenissen die de Paleisgeschiedenis kenmerkt. .Alsnog opgekomen obligaties. Z.i. immers was er geknoeid met de balans. Op de jaarrekening over de periode 1 Mei 193230 April 1933 komt op de W. en V. rekening een post voor; „alsnog op gekomen obligaties f. 37.218". De balans over 1932 echter vermeldt geen uitstaan de obligaties meer. Het bestuur kon geen opheldering ge ven. .Misschien waren boeken en papie ren. die op de vraag van den heer De Castro hoe dit mogelijk was, antwoord zouden kunnen geven, verbrand in den onheilsnacht in April 1929". „Maar", zoo voerde de obligatiehouder voorts in deze vergadering aan. „er zijn aangeboden obligaties uitbetaald, zonder onderzoek naar herkomst. De mogelijk heid. dat reeds uitbetaalde obligaties op nieuw worden gehonoreerd staat hiermee open! Was dit reeds gebeurd De heer De Castro drong aan op een Justitieel onderzoek, daar de belangen der obligatiehouders z.i. bedreigd werden. Een madnd later diende de heer De Castro officieel een klacht in bij de Justi tie. hij had voordien met behulp van de Vereeniging v. d. Effectenhandel zelf een. onderzoek ingesteld, waarbij hij tot de conclusie was gekomen, dat de balans valsch moest zijn, omdat aangeboden en uitbetaalde obligaties niet op die balans waren vermeld. In October 1934 stelde de Officier van Justitie een vervolging in tegen den di recteur van het Paleis voor Volksvlijt L. M. wegens het opzettelijk openbaar ma ken van een onware balans per 30 April 1932. De rollende steen. Dit zou het begin zijn van het groote onderzoek, dat maanden in beslag zou ne men en dat zou leiden tot de arrestatie van den directeur en een der commissa rissen. Vele andere feiten n.l. kwamen volgens de dagvaarding aan het licht. M. verklaarde tegenover den rechter commissaris mr. Van Lier dat hij in '23 directeur was geworden en dat de fout waarschijnlijk lag bij de boekhouding, die hij toen had „geërfd". Het daartoe opgemaakte plan strekt tot het rooien van de boomen, het maken van trottoirs en het vervangen van de aan wezige kei- en klinkerbestrating door een bestrating van nieuwe klinkers, dik for maat. Asfalteering van dit straatgedeelte meenen B. en W. i. c. niet te mogen voor stellen, omdat zulks hooge kosten voor het verleggen van buizen en kabels met zich zou brengen. Wegens het bnregelmatige beloop van de straat en van de bebouwing zal de rijwegbreedte varieeren tusschen 6.65 en 10 M.. terwijl van de trottoirs de grootste breedte 5.50 M., de kleinste breed te 1.80 M. zal bedragen. Voorts is het de bedoeling, dat de bestaande gasverlichting voor de geheele Heerenstraat zal worden verbeterd en, met gebruikmaking van el ders vrijgekomen palen, vervangen door electrische verlichting. De kosten van een en ander worden ge raamd op f. 9.500.voor de straatverbe tering en f. 500.— voor de verbetering van de straatverlichting. Het totale bedrag van f. 10.000.ware te verdeelen over drie jaren, te beginnen met het jaar 1936. Aan 't bovenstaande zij nog toegevoegd, dat tevens de bestaande hoofdgaslelding in de Heerenstraat moet worden verlegd, terwijl een tweede hoofdgasleiding moet worden aangebracht. De op f. 7.000.ge raamde kosten van deze werkzaamheden, die trouwens noodig zijn onafhankelijk van de straatverbetering, zullen komen ten laste van het bedrijf der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. GEMEENTEREKENING 1934. De gewone dienst van 1934 sluit met een voordeelig kassaldo van f. 27.566 29. De ge wone ontvangsten van 1934 kunnen alsnog v/orden verhoogd met f. 14.286.25, terwijl daarentegen aan de uitgaven van den ge wonen dienst nog een bedrag van f. 62.841.83 moet worden toegevoegd. De gewone dienst van 1934 sluit derhalve met een bruto ïadeelig exploitatie-saldo van f. 62.841.88—f. 42.392.54 (f. 27.566.29 f. 14.826 25) f. 20.449.34. Teneinde dit nadeelig exploitatie-saldo niet op den gewonen dienst te doen druk ken wordt voorgesteld bet bedrag van t 20 449.34 te putten uit de AP emeene Re serve, waarvan, na de bij Raadsbesluit van 26 Augustus j.l. plaats gehad hebbende af schrijving ad f. 152.260 nog f. 347.178.88 beschikbaar is. Intusschen bleef de stroom van obli gaties, die alsnog werden aangeboden, aanhouden; er kwam nog voor f. 23.000 bij, zoodat het totaal ruim f. 60.000 werd terwijl de balans vermeldde dat er niets meer openstond. Naar aanleiding van de verklaringen van den directeur werd een huiszoeking gehouden ten kantore van de N.V. Hier deed de Justitie verrassende ontdekkin gen. Er werd o.a. een kladje gevonden, waarop met potlood een 10-tal obligaties stond aangeteekend en waarop stond: „in 't bezit van PI." ('n commissaris der N.V.) Voorts werd het „fundament" voor het thans komende strafproces gevonden, n.l. het „Obllgatleboek". In dat boek staan de ingekochte obli gaties op nummer; vóór de nummers staat een hoofdletter P, om aan te geven, dat ze dóór uitloting of inkoop in het Paleisbezit zijn gekomen. Een deel dezer met P. aangegeven obli gaties zijn opnieuw aangeboden en weder om uitbetaald. Er bleek echter meer, zoo gaat de dag vaarding verder. Als voorbeeld noemt ze obligatie no. 4039; deze stond in het boek met een P. gemerkt en was uitbetaald in 1932. Van het cijfer 4039 is gemaakt 4089 en deze „nieuwe" obligatie ls in Januari 1933 opnieuw gehonoreerd. De vervalsohing is tamelijk grof met inkt geschied en gemakkelijk te herken nen, ook is het getal er in letters boven geschreven. Wie heeft nu die vervalschte obligaties aangeboden? Er zijn verschillende briefjes gevonden, waarin om uitbetaling werd gevraagd van met P. gemerkte obligaties. In verband hiermede zal de commissaris P. terecht staan. Er is b.v. een briefje bij van een „inwoner van Edam", doch toen deze aan vrage werd geschreven en onderteekend, was de man in kwestie al twee jaar dood. Van het briefje waarin de uitbetaling van de vervalschte obligatie 4089 werd ge vraagd ls op het kantoor zelfs een door slag gevonden, hierop stond aanvankelijk 4039. doch ook dit is veranderd in 4089 (een nummer dat nog „openstond"). De directeur zeide. toen de rechter commissaris hem vroeg wat hij hiervan dacht: „Ik sta voor een raadsel, maar lk kon niet weten, dat die man uit Edam al twee Jaar dood was". Nadat de heer De Castro de klacht had ingediend kwamen er nog steeds aanvra gen om uitbetaling van obligaties binnen. Een van die brieven kwam uit Winnipeg iAmerika). Deze aanvrage was geschreven door een zwager van den commissaris P., bij wien deze toen (Augustus 1934) lo geerde. Twee en dertig obligaties tot een bedrag van f. 6400 zijn via de Amster- damsche Bank uitbetaald aan den zwager van P Bij het verhoor van P. verklaarde deze tegenover den rechter-commissaris, dat hij die stukken indertijd van Van Hall had gekregen als onderpand voor een leening aan v. H. Het geld had hij nooit terug gekregen. Hij liet ze door zijn zwager aan bieden, omdat hij bang was, dat er anders moeilijkheden bij de uitbetaling zouden komen. Maar de reeks van aanbiedingen van obligaties was nog niet ten einde. Een Nederlandsehe dame, te Kaiseresch Duitschlandwoonachtig, bood voor f. 2800 aan. Inspecteur Roscher. die het onderzoek leidde, is naar Duitschland ge weest om deze dame te verhooren. Het bleek, dat zij het briefje op verzoek van P. had geschreven. Stukken had zij echter nooit gehad. De brief van deze dame is gevonden en uit de postzegel blijkt, dat die stukken er in derdaad niet ingezeten kunnen hebben. Soms ook was een aanvraagbriefje een voudig gesteld op papier van 't Paleis; alleen het briefhoofd was er afgescheurd. Merkwaardig is ook. dat die met een P. gemerkte obligaties, die dus ten tweede male werden aangeboden, grif werden uit betaald. Kwam echter een bonafide obli gatiehouder met een stuk dat nog niet eerder was gehonoreerd, dan traineerde de betaling soms maanden. Op 17 Januari van dit jaar zijn zoowel de directeur als de commissaris gearres teerd. ook een pleegzoon van M., die de boekhouding mee voerde werd aanvanke lijk in arrest gesteld, hij is echter later weer op vrije voeten gesteld en werd niet verder vervolgd. Nog meer feiten. Bij het voortgezet onderzoek kwamen volgens de dagvaarding nog meer feiten aan het licht, De directeur M. kocht ver schillende obligaties van kleine luiden en provinciale banken voor geringe bedragen op en bracht er het Palels het volle be drag voor in rekening. De directeur zou volgens de boeken f. 11.000 aan een makelaar hebben gege ven, bij den verkoop van het Paleisterrein aan de gemeente. Deze makelaar had in den beginne zijn bemiddeling verleend, later trok hij zich terug, zoodat hij de ver koop niet tot stand bracht. De makelaar ontkent het bedrag te hebben gehad; de directeur beweert dat hij op instignatie van P. beeft uitbetaald. De Rijksbelasting-accountant G. H. M. Meijer heeft op last der Justitie een on derzoek in de boeken ingesteld, hij is tot de conclusie gekomen, dat er ernstig ge knoeid is, b.v. met salarissen en pensioe nen. Er is ook o.a. geboekt: „restitutie grondbelasting f. 1749" als uitgave. De directeur meende dat dit een „vergissing" was. De accountant komt tot de conclusie, dat ten onrechte betaald is aan obligaties een bedrag van f. 101.600. Het generale- totaal van de fraude zou volgens zijn be rekening f. 121.000 bedragen. De deskundigen dr. van Ledden Hulse- bosoh en dr. L. Schrijver hebben eveneens een onderzoek ingesteld. Volgens het rapport van dr. Schrijver is het handsohrift op de obligatie 4089 van den directeur M. Verschillende obligaties zijn met chloor bewerkt en bijgeknipt omdat ze aan de randen verbrand waren. Uit het chemisch onderzoek is gebleken, dat ze aan hooge temperaturen blootgesteld zijn geweest. Het onderzoek ter terechtzitting zal aan vangen op 10 October as. De rechtbank wordt gepresideerd door mr. Briët. Het O.M. wordt waargenomen door mr. van Arkel Verdedigers zijn mr. Th Muller Massis (van den director) en mr. dr. Benno J Stokvis (van den commissaris). De dagvaarding tegen de beide verdach ten, die gezamenlijk terecht staan, ver meldt bovengenoemde feiten. RECLAME. 132» De vestiging van ons bedrijf in Nederland biedt groot voordeel voor de huisvrouw. Nu kost Quaker Haver mout in plaats van 33 ct. slechts 22'/} cent per pondspak netto 500 gram). Quaker Havermout, steeds versch en geurig, is het resultaat van meer dan 50 jaar ervaring. Voor jong en oud, krachtig, heerlijk en licht verteerbaar. QUAKER OATS GRAANPRODUCTEN N.V. - Rotlerdoi KANTONGERECHT TE LEIDEN- Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier terecht staan P. A. M. G. alhier, omdat hij met zijn auto op hoogst roekelooze wijze de spoorbrug S S. Haag- weg was gepasseerd en daarbij een wiel- rijdster die geheel rechts op de brug reed had aangereden. Ook had verdachte geen rijbewijs gehad. Het O M. eischte voor de aanrijding f. 15 boete of 5 dagen hechtenis en voor het niet hebben van een rijbewijs f.5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak conform. De chauffeur J K. moest terecht staan omdat hij met zijn auto op den Rijks straatweg bij Endegeest onder Oegstgeest een stilstaande tram van de H.T.M. was voorbij gereden en daarbij in botsing was gekomen met een vrachtauto beladen met kippen van F. van der Ploeg uit Voorhout. Het O.M. eischte f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de Kanton rechter vonnis wijzen. G. T. uit Oegstgeest moest terecht staan omdat hij op zeer onbehoorlijke wijze met zijn auto bij de Endegeesterlaan onder Oegstgeest had gereden waardoor hij mej. van der Kwaaak die aldaar fietste bij de vluchtheuvel had aangereden. Het O.M. eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter wees onmid dellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. H. L. L,, bakker te Voorhout moest te recht staan voor overtreding van de Cri sis- en Zuivelwet. Op 15 Aug. waren de controleurs van de Crisis- en Zuivelwet in de bakkerij van verdachte gekomen en hadden gevraagd of hij olie of vet in voor raad had. Verdachte had ontkennend ge antwoord en bij onderzoek in de bakkerij hadden de controleurs 6 liter bakkersolle onder een werkbank gevonden. Verdachte verklaarde dat dit was om als geneesmid del te gebruiken voor uitslag bij zijn doch tertje. Het O.M. vond de hoeveelheid olie wel wat groot voor eigen gebruik en vond het ook vreemd, dat verdachte zelf niet wist of hij bij de Zuivel-Centrale erkende handelaar was Het O.M. eischte f. 20. boete of 8 dagen hechtenis en verbeurd verklaring der in beslag genomen olie. Uit spraak f. 5.boete of 2 dagen hechtenis en verbeurdverklaring der In beslag ge nomen olie. G. R., schilder uit Haarlem moest terecht staan omdat hij met zijn motorrijwiel hoe wel de ruimte op de Maresingel niet vol doende was, toch was doorgereden waar door hij ln botsing was gekomen met een auto van Gemeentewerken. Het O. M. eischte f. 25. boete of 10 dagen hech tenis. Uitspraak f. 20.boete of 8 dagen hechtenis. W. H. van der W., stucadoor te Voorscho ten moest terecht staan omdat hij met zijn motorrijwiel den gemeentewerkman J. v. d. Walle had aangereden, die met zijn rij wiel voor de Haag-brug had staan wachten. Het OM. eischte f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. Verdachte betoogde uitvoerig dat de „aanklager" naar links was gegaan en hij onschuldig was. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde ver dachte tot f. 15 boete of 5 dagen hechte nis en toewijzing der schade a f. 2,60. De 74-jarige P. H., uit Alkemade. stond terecht omdat hij geweigerd had zijn wo ning aan de drinkwaterleiding aan te sluiten. Verdachte verklaarde, dat zijn flnancleele toestand zóó was, dat hij dit niet kon bekostigen. Het O.M. wilde hier mee rekening houden en eischte f.5 boete of 2 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Voor dezelfde overtreding stond R. de R. uit Alkemade terecht. Bi.i het verhoor bleek, dat verdachte de leiding ln de wo ning waarvan hij eigenaar was, had laten aanleggen, maar het ging om een stukje buis van 10 c.M., dat aan de hoofdbuis moest verbonden worden. Ook had ver dachte geweigerd pen verklaring te tee kenen, waardoor de aansluiting aan de waterleiding niet tot, stand kwam Ik kan mijn doodvonnis wel teekenen, zeide ver dachte en daarom heb ik geweigerd. Het O. M. eischte f. 10 boete of 4 dagen hech tenis. Uitspraak f. 5 boete of 2 dagen ïiechtenis, VOETBAL. WEDSTRIJDEN BIJ SLECHT WEER. Van de zijde van Lugdunum zendt men ons een schrijven, waarin geprotesteerd wordt tegen het laten doorgaan van den wedstrijd LugdunumSchevenlngen bij; stroomenden regen. Het wordt hoog tijd geacht dat de K.N.V.B. een duidelijke grens trekt tusschen weer, waarbij wel en waarbij niet gespeeld mag worden. Opgemerkt wordt dat voetbal onder dergelijke omstan digheden geen vermaak meer ls. Noot van de redactie: Wij kunnen ons indenken dat het spelen bij dergelijk noodweer geen pretje is, maar anderzijds moet men begrijpen dat de bond geen vaste regels daarvoor kan vaststellen. De scheidsrechter moet beoordeelen of er al dan niet gespeeld kan worden, maar dat wordt moeilijk Indien een der ploegen een beduidenden voorsprong heeft, die door aflassing geheel teniet zou worden gedaan. Trouwens: in de eerste klasse zijn op één na alle wedstrijden Zondag doorgegaan. En het schijnt overal vrijwel even hard gere gend en geonweerd te hebben! DAMMEN. RIJNSE. DAMCLUB. De Rijnsburgscihe damclub heeft de derde ronde gespeeld in den ondertogen borden wedstrijd. De uitslag ls als volgt; Groep I: D. v. d. MeyP. Vooys 20 Jac. Glasbergen—J. v. d. Mey uitgest. H. RavensbergenJ. Glasbergen 20 C. ZandbergenD. Schoneveld 11 Fl. v. DuinJ. Kromhout 11 Groep II: G. Schoneveld—A. v. d. Mey 20 P. GlasbergenA. v. d. Brink 02 H. J. RavensbergenW. Ravenbengen 02 L. KromhoutA. Ravensbergen uitgest. Alb. HeemskerkC. Schoneveld 2—0 DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Tot besluit van het vllegseizoen hield de P.V. De Gevleugelde Vrienden (Wassenaar) een wedvlucht met oude en Jonge duiven vanuit Quivrain (België) afstand plm. 199 K.M. In concours 135 duiven. De vogels werden ln vrijheid gesteld te 8 uur met Zuidenwind. De eerste duif be reikte het hok te 10 uur 1 min. 26 sec. en deze vogel had het traject afgelegd met een gemiddelde snelheid van 1644.3 meter per minuut. De laatste of 27ste prijs winnende vogel werd geconstateerd te 10 uur 15 min. 43 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1471,2 meter per minuut. De uitslag was: 1. 9. 15. 19 en 26 J. H. Groeneveld; 2. 3, 6, 10. 11 K. I. Waasdorp: 4 en 14 C. Ver stee? Jr.; 5. Th. Oosterveer; 7, 12 en 18 J, H. M. Brouwer; 8 K. Scheffer; 13. 16. 17. 20. 21, 24 en 25 W. Florusse; 22, 23 en 27 A. l'Aml. Gedurende het seizoen werden de na volgende kampioenschappen behaald: Oude duiven tot 500 K.M. Kampioen C. Versteeg Jr. met 748 punten, opvolgers W. Florusse met 714 p.; J. P. Brederode met 674 p.: L J. Raaphorst met 650 en R. van Troost met 490 punten. Kampioen oude duiven boven 500 K.M. K. I Waasdorp met 410 punten; opvolgers W. Florusse met 348 p.; C. Versteeg Jr. met 194; R. van Troost met 114 en J. P. Bre derode met 106 punten. Kampioen jonge duiven A. l'Ami met 682 punten; opvolgers J. H. Groeneveld met 664 p.; U. de Vries met 589 p.; K. I. Waasdorp met 473 p. en C, Versteeg Jr. met 449 punten. Kampioen navlucht K. 1. Waasdorp met 738 punten; opvolgers J. H. Groeneveld 716 p.; W Florusse met 394 o.: Th. Ooster veer met 364 p. en J. H. M. Brouwer met 354 punten.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10