76ste Jaargang DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1935 No. 23162 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD 30 cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven jjo ets, porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f2.35 per week f.0.14 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden -f- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. INAUGURATIE L.S.C. Morgenavond omstreeks 6 uur vindt In de Stadszaal de inauguratie plaats van de nieuwe leden van het Letdsch Studenten corps. Na afloop circa 7 uur wordt de gebruikelijke cortège gehouden via Bree- straat, Steenschuur, Rapenburg en Bree- straat naar de sociëteit Minerva". DE ZILVERTENTOONSTELLING. Ten gerieve van de bezoekers van de Zilvertentoonstelling in de Lakenhal zat een 2 tal rondgangen worden gehouden. De eerste zal plaats hebben op Zaterdag 28 September a.s. te halfdrie, onder lei ding van mej. C. J. Hudig, conservatrice aan het Rijksmuseum te Amsterdam; de tweede op Vrijdag 4 October d.a.v., even eens te halfdrie, onder leiding van den heer J. P. J. M. Driessen, juwelier, hier ter stede. De tentoonstelling wordt op veler ver zoek verlengd tot 1 November a.s. De verloting zal plaats hebben in de eerste helft van December. De tentoonstelling werd gisteren bezocht door een 25 tal leden der vereeniging van Goud- en Zilverfabrikanten, gevestigd te Schoonhoven. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Een succesvol begin. De eerste bijeenkomst van de afd. Lelden en Omstreken is een werkelijk succes ge worden. In „In den Vergulden Turk" werd deze gisteravond te acht uur door den voorzitter den heer J. G. Ballego met een hartelijk welkom geopend, waarbij spreker een terugblik wierp op de in den afgeloo- pen zomer gehouden excursie's naar het Boerhavekwartier, het Arboratum te Wa- geningen en de Stadskweekerij. Vervolgens memoreerde spr. het plotseling overlijden van het medelid, den heer P. J. A. Taffijn. Spr. wenschte den heer L. A. J. den Hol der geluk met zijn verkregen Koninklijke onderscheiding. Den heer Kriest werd har telijk dank gebracht voor het practisch onderwijs, dat deze gedurende tal van jaren aan den tuinbouwcursus heeft ge geven, terwijl in diens plaats de heer D. de Jongh, door de Com. v. Toezicht is voor gedragen om dit onderwijs over te nemen. Hierna had voorlezing der notulen plaats, welke onveranderd werden aange nomen. Na ballotage van eenige nieuwe leden en behandeling der ingekomen stuk ken. waarbij een uitnoodiging van de Stichting der belangen van den Hortus tot het bijwonen van een lezing door prof. BaasBecking, over dieren en planten in de Wieringermeer, werd aan een dertien- al cursisten het door hen behaalde diploma van den alg. tuinbouwcursus uitgereikt. De voorzitter wenschte de'jongelui met dit behaalde succes geluk en spoorde er toe aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Ook de op keuringen en tentoonstellingen behaalde diploma's werden op deze ver gadering uitgereikt. Een tiental kweekers uit Leiden en omgeving mocht verschei dene dezer onderscheidingen in ontvangst nemen. Als candidaten voor het Hoofdbestuur werden benoemd de heeren K. C. van Nes, te Apeldoorn en C. J. van Noordt. te Bos koop. Na de pauze, waarin de beoordeeling der voor den kweekwedstrijd ingezonden Im- patiens Holstü en I. Sultanü plaats vond, werd bij monde van den heer A. Galjaard medegedeeld, dat de eerste prijs was toe gekend aan .T. Mater, de tweede aan T. F. Vlieland T. Fzn. en de derde aan J. v. d. Zwart. Een Inzending Coleus hybr. van den heer Kriest behaalde 10 punten, terwijl de mooie, witte Dahlia „Ballego's Surprise" 14 punten mocht behalen. Tot slot dezer vergadering behandelde de heer D de Jongh de vraag „Welke is de beste hulpmest voor een gazon en wanneer is dit aan te wenden". Op zeer duidelijke wijze werd uiteengezet dat ge breken aan een gazon, behalve de voeding ook andere oorzaken kunnen hebben. B.v. het humusgehalte van den bodem, te droge ligging, te natte grond enz. enz. waartegen spr. maatregelen opgaf en vervolgens eenige mengspls hulpmest besprak en aan beval. Over dit punt werd door verschil lende leden langdurig en leerzaam gede batteerd. Hierna volgde sluiting met dank aan allen, die storm en regen getrotseerd had den om deze eerste bijeenkost te helpen doen slagen. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd: Voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren N. W. A. van Eyk, (Den Haag) en G. Bergsma (Was senaar). ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. Aan den vooravond van Leiden's Ontzet. De minister van Sociale Zaken heeft ver gund, dat in verband met de viering van Leiden's Ontzet in broodbakkerijen in de gemeenten Leiden, Oegstgeest en Leider dorp: le. door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Woensdag 2 October, in afwijking van het bepaalde bij de artikelen 35, tweede lid, en 36. derde lid, der Arbeids wet 1919. om 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeid wordt aangevangen: bovendien mag voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke een vergun ning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid der Arbeidswet 1919, is verleend op dien dag reeds te 1 uur des voormiddags met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, worden aangevangen; 2e. door bakkersgezellen, in afwijking van het bepaalde in artikel 40, eerste lid, der Arbeidswet 1919, op Woensdag 2 October gedurende ten hoogste 10 uren arbeid wor den verricht, tenzij een kennisgeving (cou pon) als bedoeld in artikel 35, tweede lid, onder b dier wet, tijdig is ingezonden aan het districtshoofd der arbeidsinspectie, in welk geval de werktijd ten hoogste Huren mag bedragen; een en ander onder voorwaarde, dat in de ondernemingen, waar van deze vergun ning wordt gebruik gemaakt, op Donder dag 3 October geen arbeid wordt verricht. (St.ct.) o VER. TOT BEV. DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Eerste bijeenkomst der afdeeling Leiden. Men schrijft ons: Aan de verwachting is voldaan; onze eerste bijeenkomst in het seizoen 1935'36 is een ware feestavond geworden. De op komst van leden en genoodigden was prach tig, ruim honderd belangstellenden in het 16-jarig jubileum vulden de zaal, die er gezellig uitzag met bloemen, ons wel willend bezorgd door den heer Kriest, Korevaarstraat. De Presidente, Mevr. T. Kranenburg— Siemens, opende dezen avond met een feestrede, na allen hartelijk welkom ge- heeten te hebben, in 't bijzonder den Voor zitter van het Hoofdbestuur, den heer H. Snijders en den Secretaris, den heer H. Walrave. alsmede vele afgevaardigden van de Zusterafdeelingen Haarlem, Den Haag, en Delft, en Mevrouw Bosdriesz uit Am sterdam, die eenige ernstige en vroolijke voordrachten zou geven. Eén onzer leden, de heer De Ruiter, verzocht direct na de openingsrede het woord te mogen hebben. De heer de R. deelde mede, dat uit het midden der Afdee ling, buiten het bestuur om, een stem was opgegaan om de Pres. mevr. Kr. dank te brengen voor de groote steunende kracht, die zij immer voor de afd. is geweest. Men heeft daartoe een Comité gevormd, be staande uit de dames Doncker, Ort, Raadse, Segaar en v. d. Togt en de heeren Chris- tiaanse en de Ruiter om gelden in te zame len, teneinde het bestuur in de gelegenheid te stellen gemakkelijker te werken. De wensch blijft steeds de groepstelefoon te kunnen uitbreiden en een nieuw schrijf bord te kunnen aanschaffen. Tevens bracht de heer de R. dank aan de secretaresse, die dank zij haar goede ooren, het bestuur tot steun kan zijn. De Pres. werd een enveloppe overhan digd, terwijl beide dames een bouquet anjers in ontvangst hadden te nemen. Mochten we in den aanvang zeggen „aan onze verwachting is voldaan", dit ging alle verwachting te boven, en het be stuur is hartelijk dankbaar. Daarna kwam Mevrouw Bosdriesz aan het woord; zij droeg eenige ernstige liede ren voor en het applaus bewees, dat zij daarmee de aanwezigen wel getroffen had. De heer Geytenbeek vertoonde daarna een film uit Noorwegen en een klucht, waarna eenigen tijd werd gepauzeerd onder het genot van thee met een gebakje, het laatste een vriendelijke attentie van zooals hij het zelf noemt, „een dankbare jubi laris". Na de pauze feliciteerde de heel' Snijders met een geestig woord de afd. Daarna bracht de heer Walrave gelukwenschen over van de afd. Amsterdam en de Propa- ganda-Commissie evenals de afgevaardig den van de zusterafdeelingen, waarvan Den Haag en Haarlem ons met zeer mooie manden bloemen verrast hadden. Ook de heer Kriest zond een attentie met een prachtig bloemstuk. Mevr. Bosdriesz droeg daarna nog een vroolijk stukje voor „Het Ruitjespak", waarem hartelijk gelachen werd, en tot besluit volgde nog een kluchtige film. *t Was bijna elf uur, toen de Pres. den avond sloot met hartelijken dank aan allen, die het bestuur zoo aangenaam hebben verrast en hebben meegewerkt dezen avond tot een feestavond te maken. BESCHERMT UW RIJWIELPLAATJE! Bij de politie zijn wederom verscheidene aangiften binnengekomen van diefstal ven vijv.'ielplaatjes. Het publiek wordt nogmaals in zijn eigen belang aangeraden de plaatjes goed stevig aan het rijwiel te bevestigen of ze duidelijk zichtbaar op jas of mantel mee te dragen. CHR. JEUGDVEREEN. „NOMATEG", Geslaagde Propaganda-avond. De Chr. Jeugdvereeniging „Nomateg", die nu reeds zeven jaar haar werk onder de jeugd verricht, hield gisteravond in de goed bezette Graanbeurs haar j aarlij k- schen propaganda-avond. De tweede voorzitter, de heer M. Hey- mans heette allen hartelijk welkom om dan met een enkel woord het doel van Nomateg, dat beoogt evangeliseeren onder de jeugd, uiteen te zetten. De arbeid van de jeugdvereeniging bestaat uitsluitend uit het zaaien van het Evangelisatiewoord. Zij wil dit middels haar onder-afdeelin- gen doen. Met klem wekte spr. op, kin deren naar deze onderafdeelingen te zenden opdat de ledige plaatsen die ook bier zijn, weer worden ingenomen. De penningmeester, de heer Van 't Riet heeft in een uitvoerige toespraak achter eenvolgens gewezen op alle onderafdee lingen, het bouw- en sportfonds, de korfbalclub en de in November te houden bazar. Voor en na de pauze gaven diverse leden tooneelstukjes en voordrachten ten beste, die zeer in den smaak vielen. Een tableau, den vereenigingsnaam „No mateg" uitbeeldende besloot het welver zorgde programma, waarna sluiting op de gebruikelijke wijze volgde. CLUBAVOND L.A.F.V. Expositie collectie-Misonne. In een der bovenzalen van „In den Ver gulden Turk" had gisteravond de eerste clubvergadering van het winterseizoen plaats, welke zich in een vrij druk bezoek mocht verheugen. Als bijzondere attractie voor dezen avond was een veertigtal wer ken van den overal in buiten- en binnen land zeer bekenden Belgischen fotograaf Leonard Misonne tentoongesteld, waarover zich na een inleiding van den heer Bin- nenkamp een druk debat ontspon, aan gezien de meeningen over de waarde van dit werk nogal uiteen liepen. De waarde werd door velen afhankelijk gesteld van de vraag, of de fotograaf gebruik mag maken van hulpmiddelen, die buiten haar eigenlijk gebied liggen, b.v. teekenkunst, zoodat het resultaat van diverse bewer kingen ten slotte niet meer in technisch juisten zin een foto is Onze ruimte laat. niet toe, hier breed voerig op in te gaan. De werkwijze van Misonne is de vol gende: hij maakt een opname van een landschap of stadsgezicht; hiernaar maakt hij een diapositief, waarin hij ver anderingen aanbrengt door luchtpartijen te verzwaren en elders te verlichten; ook aan den voorgrond, bijv. spiegelingen in liet water, slagschaduwen, e.d. brengt hij veranderingen aan. Van dit aldus gere toucheerd diapositief maakt hij een ver grooting, een negatief op glas, waarin, zoo hij dat noodig oordeelt, nog weer veran deringen worden aangebracht. De nu volgende fase, de contactdrukken worden genomen op papier dat hij zelf heeft ge prepareerd, een geehromeerd gelatinepa- nier, waarvan het juiste recept hem alleen bekend is. Dan maakt hij een soort olie druk, nauwverwant aan broomverfdruk. Aan den afdruk zélf wordt niets geretou cheerd. Beschouwt men het resultaat, dan be merkt men inderdaad, dat het geen foto's in strikten zin zijn, doch een mengsel van toto en teekening. Men kan dit op technische gronden vevoordeelen, doch tegelijkertijd de vraag stellen of een kunstenaar niet het recht heeft zijn visie vast te leegen op de wijze, welke hem het verkieslijkst voorkomt. De kleurets en de aquatint zijn per slot ook toepassingen van verschillende tech nieken. Dat Misonne kunstenaar is, is buiten kijf. Een zeer persoonlijk kunste naar met een sterk uitgesproken roman tisch karakter, bij wien het licht de alles bindende factor is. Het licht, dat visioe nair breekt door een donkeren, soms woe dend kolkenden wolkenhemel; het licht, dat de zwaarste schaduwen nog door zichtig maakt; dat elders als een diffuus- waas van de topnen der boomen hangt. Dit alles moge zuiver fotografisch niet zoo bereikt kunnen worden, of althans zuiver fotografisch niet verantwoord zijn, het ge tuigt van romantische fantasie en sterk en diep gevoel. Zijn compositie, dat is hier dus het kie zen van de juiste plaats om zijn gegevens voor de lens te krijgen, is steeds gesloten, en in zooverre de direct waargenomen en fotografisch vastgelegde sfeer hem niet bevredigde en niet de gewenschte stem ming vertolkte, heeft hij dit door de aan geduide hulpmiddelen bijgewerkt. Wij kunnen natuurlijk de tentoongestelde ob- iecten niet bespreken, doch willen enkele hijzonder fraaie even noemen: b v. een gezicht op den Zoeterwoudsche-Singel, zooals wij die voor eenige jaren hebben gekend, een zeer mooi stemmingsbeeld. Een gezicht op de Heimanswetering te Woubrugge; een gezicht op een weg met door den Westenwind gezwiepte en ge richte boomkruinen te Noordwijkerhout onder fantastische luchten. Gezichten op de St. Nicolaaskerk te Amsterdam, en de St. Michaëlskerk te Gent. waarbij de licht werking eeulgszins Rembrandtiek aan doet. Er zijn platen, die wat compositie en stemming betreft, herinneringen op roepen aan Ruysdael. En zoo zouden wij verschillende nummers kunnen opnoe men. DE ALGEMEENE TOESTAND. HET ITALIAANSCH- ABESSYN1SCH CONFLICT. ENGELAND WIL TERUG NAAR DEN GOUDEN STANDAARD. Feitelijk is er nog geen verandering in de situatie ingetreden. Laval. Eden en de Madariaga hebben gistermiddag gezamenlijk de verdere pro cedure besproken, die den Volkenbonds raad moet worden voorgelegd in verband met de regeling van net Oost-Afrikaan- sche conflict Volgens deze procedure zou de raad er zich heden toe beperken, het rapport van de Commissie van Vijf ter bestudeering te verwijzen naar een nieuwe commissie, die waarschijnlijk alle raadsleden met uitzon dering van de betrokken partijen zou om- Vatten. Uit dit onderzoek zou dan in de volgende week het ontwerp van een defi nitief rapport van den raad resulteeren. Het presidium van de Volkenbondsver gadering is gisteravond bijeengekomen. De meerderheid van het presidium der Volkenbondsvergadering heeft er zich voor uitgesproken dat de vergadering niet. zoo als gebruikelijk is na het beëindigen van haar gewone taak wordt ontbonden doch slechts verdaagd. Daardoor zou een op nieuw bijeenkomen mogelijk zijn zonder dat een nieuw presidium moet worden gekozen en andere formaliteiten worden vervuld. De keizer van Abessynië heeft een nota aan het secretariaat van den Volkenbond gezonden, waarin hij den bond er van in kennis stelt, dat met het oog op de voort durende provocaties en ter vermijding van incidenten bevel is gegeven, dat de Abes- synische troepen over het geheele front dertig kilometer moeten terugtrekken. Dit bevel is strikt ten uitvoer gebracht. Voorts is den Volkenbond verzocht on middellijk oer vliegtuig een commissie te zenden, zoo noodig op kosten van Ethiopië teneinde te onderzoeken, of dit land offen sieve maatregelen neemt en te zien. wie de vijandelijkheden begint. Aloisl verzet zich daartegen met hand en tand! Uit Italië verneemt men weinig. De ontspanning in 'de betrekkingen met Engeland wordt toegejuicht, doch veran dert er in Italië in wezen niets, dan blijft deze ontspanning ook vrijwel illusoir. Een correspondent van de „Daily Ex press" meldt zijn blad uit Cairo, dat de autoriteiten in Egypte overstroomd wor den met verzoeken van in Egypte wo nende Italianen om de Egyptische natio naliteit te mogen aannemen. Men heeft al deze verzoeken geweigerd. Het Italiaan- sch gezantschap te Cairo heeft bezwaar gemaakt tegen inwilliging. Verder zouden welgestelde Italianen in Egypte, pogingen aanwenden hun bezit tingen tegen confiscatie door den Itali- aanschen staat te verzekeren. In den tijd van veertien dagen heeft men in Alexan- diië polissen verstrekt tot een bedrag van 3.000.000 pond. Dit bedrag is zoo hoog. dat de verzekeringsmaatschappijen besloten hebben geen verdere transacties van déze soort aan te gaan. Dit getuigt niet direct van enthousias me bij de Italianen. Evenmin het feit, dat blijkbaar zooveel deserteurs naar Zwit serland komen, dat de regeering daar er Karakteristiek voor den Vlaamsch romantischen zin van den kunstenaar zijn ook de titels, welke hij aan zijn werken geeft. „Le tempête arrive", „Encore une place", „La vie est dure", Etude du ciel" enz. Hoe men persoonlijk over de techniek van het werk moge denken, het maakt een prettigen indruk en doet zien, dat de schepper ervan een man van buitenge wone bekwaamheid en kunstzinnig ge voel is. o Bij Kon. besluit zijn de reserve- eerste-luitenant mr. M. M. Lourens en de reserve-tweede-luit. W. C, M. Schoon hoven, beiden van het 4de reg. infanterie alhier, overgeplaatst bij het regiment gre nadiers en de reserve-eerste-luitenants mr. M. Rooij en mr. C. Lourens van het 4de R. I. naar het regiment jagers. Met ingang van heden heeft de heer G. Verberg in het perceel Korevaerstraat 43. onder den naam Korevaar-garage" een garage voor automobielen en andere mo torvoertuigen geopend. De heer Verberg, die gedurende zes jaar een dergelijk be drijf te Katwijk exploiteerde, heeft aan de zaak tevens een reparatie-inrichting verbonden. De garage is ongeveer 350 vier kante meter groot, is centraal verwarmd en biedt aan ettelijke tientallen auto's gelegenheid tot stalling. Morgenochtend van 1012 uur zal het Leldsch Folitiemuziekgezelschap een muzikale marsch door de stad maken, welk voorbeeld morgenavond om 8 uur door de Postharmonie en de kapel van T. en D. zal worden gevolgd. Al deze mar- schen dienen ter aanbeveling van de Zon nestraal-collecte, welke Zaterdag alhier wordt gehouden. Bij den stalhouder Dieben is een kalf geschut, dat op de Turfmarkt is op gevangen. BINNENLAND. De benzineprijs wordt verhoogd; ver snelde bruggenbouw, doch geen tolheffing (4e Blad). De leger-manoeuvres zijn geëindigd (4d Blad). De storm heeft vele slachtoffers geëischt (3e Blad en Laatste Berichten, le Blad). Ons parlementair overzicht (4e Blad), Koninklijk bezoek aan de hoofdstad (3e Blad). De staking te Tilburg geëindigd (Bin nenland, 3e Blad). 9'U Millioen voor wegenaanleg, benevens gelden uit het Werkfonds (Binnenland, 3e Blad), BUITENLAND. Nog stilstand in het Italiaansch-Abes- svniseh conflict (Buitenland en Telegr., le Blad). Chapaprieta heeft in Spanje een kabinet gevormd (Buitenland, le Blad). Weer een deviezenproces te Berlijn (Bui tenland, le Blad). Groote brand in een pakhuis te Londen (Buitenl. Gemengd 4e Blad en Tel. le Bi.). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. op wijst, dat zij zullen moeten worden teruggezonden, daar Zwitserland ze niet kan houaen. Feitelijk ligt hier een taak voor den Volkenbond! Het Fransche blad „Oeuvre" zegt, dat er in ver verschiet kans zou zyn op een heengaan van Mussolini, doch dit lijkt ons vooralsnog weinig minder dan een vrome wensch. Een vijftigtal hooggeplaatste Britsche persoonlijkheden heeft Laval een adres laten overhandigen, waarin zij verklaren z;ch in hooge mate bemoedigd te voelen door „het besluit van het Fransche volk inzake de verdediging van het volken recht in de huidige crisis". De belangrijke economische debatten in de tweede Volkenbondscommisssie hebben thans hun weerslag gevonden in een Engelsche ontwerpresolutie, waartegen de vertegenwoordigers der goudbloklanden zich niet verzetten. De ontwerp-resolutie stelt de wenschelijkheid in het licht van een terugkeeren naar een gemeenschap- pelijken internationalen gouden stan daard, hetgeen mogelijk zal zijn, wanneer de hinderpalen, die thans den internatio nalen handel belemmeren, uit den weg worden geruimd. Voorts beveelt de reso lutie aan meer bilaterale verdragen af te sluiten en een meer liberale handels politiek te voeren met de meest-begunsti- gings-clausule tot basis. DUITSCHLAND. Weer een deviezen-vonnis. Aangeklaagd van het overbrengen in de jaren 1932/34 van 212.000 R.M. naar Neder land, hadden zich voor het schepengerecht te Berlijn de moeder-overste Elisabeth SchulteMesum en haar assistente bij fi- nancieele aangelegenheden, zuster Therèse Dreier van de Orde „Missiezusters van het Heiligste Hart van Jezus" uit Hiltrup in Westfalen te verantwoorden. Het geld was besteed voor aankoop van in koers gedaalde obligaties en voor amortisatie van een in Nederland opgenomen leening van f. 600.000 Tegen de hoofdbeklaagde, de moeder overste werd geëischt een tuchthuisstraf van 3 jaar, benevens 5 jaar eerverlies en een boete van 120.000 R.M. Tegen Therese Dreier werd geëischt een gevangenisstraf van 10 maanden alsmede een boete van 20.000 R.M. Het vonnis luidde: tegen de moeder-, overste 1 jaar gev.straf en 30.000 M. boete, tegen de zuster 7 maanden met aftrek van preventief. 15.000 M. werd verbeurd ver-» klaard. Lutze,' de chef van de S. A„ heeft aan alle leden van de S. A. die lid mochten zijn van de Kösener studenten- of reunisten- vereeriismg bevolen hun lidmaat-schap voor 15 October op te zpggen aangezien bedoelde studentenvereniging geweigerd heeft de Ariër-paragraaf in r*aar ledenlijsten in tel voeren.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1