iding Politie-Diploma's. NAT. SOC. BEWEGING Thijs IJs en de diamant van Makebijs LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 25 September 1935 UIT OE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. GEVRAAGD. AANGEBODEN HAARLEMMERMEER. Beroepen bij de Chr. Ger. Kerk alhier ds. P. de Groot te Gorlnchem. HILLEGOM. Kweekers tegen de saneering. De afdeellng van 't Hollandsch Bloem- bollenkweekers Genootschap heeft een le denvergadering gehouden, die niet al te best bezocht was. De voorzitter schreef dit toe aan het besluit dat door de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haarlem ls genomen. Naar de algemeene vergadering van het H.B.G. zijn afgevaardigd de heeren P. Lommerse Tzn. en G. Verbruggen. Daarna kwam Ingevolge den beschrijvingsbrief de saneerlngskwestle aan de orde, omdat ook het Genootschap een uitspraak moet doen. De vraag was, naar veler meening, te kort gesteld, nJ. vóór- of tegen de te genwoordige saneeringsmaatregelen. Na breedvoerige besprekingen en kennisne ming van ulteenloopende meeningen ls er gestemd. Met een uiterst geringe meer derheid sprak de vergadering zich uit te gen voortzetting der saneeringsmaatrege len. Uit de daarop gevolgde debatten bleek, dat men toch niet alle maatregelen mis sen wilde. Inlevering van platgoed ls o.m. gevraagd om ongebreidelde uitbreiding te voorkomen. Tijdens de rondvraag ls verzocht bloem bollen van het surplus door de Ned. Sier teelt Centrale beschikbaar te doen stellen voor reclame-doeleinden, b.v. voor beplan ting van gemeenteplantsoenen, huisbroel door schoolkinderen enz. Deze vraag zal aan het hoofdbestuur gesteld worden. Het slipgevaar. Aan de Leldschestraat zijn borden ge plaatst met de waarschuwing: ..Tramrails Slipgevaar". Dit is een goede maatregel, want dat er inderdaad slipgevaar is, weten onze lezers door de berichten over ette lijke ongevallen en stuk gereden tuinhek ken. In de laatste weken was er bijna eiken dag aan de Leldschestraat wat te doen en te zien, ondanks het voorschrift, dat de maximumsnelheid slechts 25 K.M. is. Mondelinge cursus, aanvangende begin October. Aanmelding zoo spoedig mogelijk SECR. VARKEVISSERSTRAAT 317, KAT WIJK AAN ZEE. - Reeds 27 jaar met succes opgeleid. Groot aantal geslaagden. 979 De leider: N. G. v. d. TOOLEN. KATWIJK AAN DEN RIJN. De storm schade. De storm van hedenmorgen heeft hier heel wat schade en ongerief veroorzaakt. Van de ruiten die ter bescherming van de brandglasramen aan de R.K. Kerk zijn aangebracht, zijn verschillende ingedrukt. Het reizlgersvervoer met de tram onder vond vertraging door dat in de Voorstraat te hoogte van de noodslachtplaats een boom tegen de electrische geleidingsdraad hing. De tram kon daardoor niet passee- ren. De passagiers waren genoodzaakt van het eene eind der gemeente naar 't andere te loopen. Tuinders, maar in nog erger mate bloemisten, leden veel schade doordat planten en bloemen zijn stuk gewaaid. Tragisch verdrinkingsgeval. Op nog onverklaarbare wijze ls den kapper Jac. S. G. bij het in zee gaan een ongeval overkomen en verdronken. Zijn lijk ls den volgenden dag aangespoeld. G. was eenige zoon van wed. J. G. en kost winner voor.het gezin. Hij was 32 jaar oud. Het terrein, veilinggebouw, paarden stal enz. zullen van een electrische ver lichting worden voorzien, hetgeen zeer ten gerieve zal zijn van de koopers die dikwijls tot laat in den avond moeten laden en zich tot heden met een primitieve ver lichting moesten behelpen. Ook in de verschillende gebouwen zal een electrische verlichting niet overbodig blijken te zijn. Het bestuur der Ned. Sierteel-Cen- trale besloot voor het teeltjaar 19351936 de z.g. roeheffing te berekenen naar het teeltrecht. onafhankelijk óf en zoo Ja hoe veel het betrokken lid hiervan teelt. Verondersteld wordt, dat de controle dienst hierdoor ook eenigszins vereenvou digd zal kunnen worden en de algemeer.e kosten hierdoor verlaagd. Zij die aan de verschillende bepalingen hebben voldaan en de geldelijke verplichtingen zijn nage komen, zullen spoedig in het bezit gesteld worden van een teeltvergunning voor 1935 -1936. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Op den hoek Warmonderweg—De Kem- penaerstraat had een aanrijding plaats tusschen de auto bestuurd door Th. J. M. B. uit Den Haag en een auto bestuurd door W. H. J. N. B. uit Den Haag Bij deze botsing werden beide auto's besóha- digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt 'n onderzoek In. Op den hoek Na'ssaulaan—Terweeweg kwam een vrachtauto bestuurd door P. B. uit Rotterdam in aanrijding met den wiel rijder W. H. alhier. De oorzaak van deze botsing was, dat de wielrijder H. bij het nemen van den bocht, achter zich keek, inplaats van vooruit. H. liep ontvellingen op aan de knie, terwijl zijn rijwiel werd vernield. De auto werd licht beschadigd. Jaarvergadering Oegstgeester Schaakclub. Gisteravond is de Jaarvergadering ge houden van de Oegstgeester Schaakclub. Met een hartelijk welkom opende de voor zitter, de heer Zweers, waarna de secre taris, de heer H. Th. Juffermans, de notu len en het jaarverslag voorlas. Beide wer den onder dank van den voorzitter onver anderd vastgesteld. Het door den penningmeester, den heer V. v. d. Linden uitgebracht financieel ver slag werd, na ingesteld onderzoek, waaruit bleek, dat deze bescheiden in volkomen orde waren bevonden, onder dank voor het keurig beheer goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de secre taris de heer H. Th. Jhffermans (per. aftr.) met bijna alg. st. herkozen. De rondvraag leverde eenige Interne zaken op, die werden besproken. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Op ultnoodiging, zoowel van den Kerkeraad als van de Chr. Jongelings- vcreeniging zullen in den a.s. winter in de Ned. Herv. Kerk verschillende predikan ten van elders een preekbeurt vervullen. De heer G. v. Delft Sr. is benoemd tot lid van de Commissie voor Steun- en Werkverschaf f lng. o SASSENHEIM. Vergadering der N.S.B. De groep Sassenheim der N.S.B. heeft de wintercampagne ingezet met een ver gadering waarin de heer Vlekke uit Over- veen als spreker optrad met het onder werp: „In de branding". Deze wees er op, dat ons volk de dupe is geworden van een speciale karaktertrek nl. wij zijn te gemakkelijk. Wij hebben geleefd onder een systeem dat de meest noodlottige gevolgen moest hebben en de fout van ons was, dat wij dit systeem niet gecontroleerd hebben. Vóór 1914 leefden wij in welvaart en vergaten dat het stelsel, waarnaar wij handelden eens tot den ondergang voerde. Het woord „Vaderland" had geen betee- kenis meer voor óns. Onze grootste votks- waarde was vergaan in het toen domi- neerende stelsel. Het was toen: „ieder zorge voor zichzelf', zélfs ten koste van een ander. De eenheid van ons volk werd losgelaten. De N.S.B. streeft er naar, de liefde voor het vaderland weer wakker te roepen en het gelukt haar óók, al wordt zij reac tionair genoemd. Wij willen een nieuw en beter vader land voor ons volk opbouwen en zullen het oude stelsel bestrijden tot het ver gaan is; dan bouwen op de oeroude grondslagen onzer voorouders de nieuwe maatschappij, waarvan reeds onze kinde ren zullen kunnen profiteeren. De crisis heeft ons volk wakker geschud en tot nadenken gebracht. Wij staan in dezen tijd in de branding. Wèl mogen wij ons afvragen: „zullen wij er doorkomen of ten ondergaan?" Deze vraag gaat niet alleen óns aan, doch ook onze kinderen. In het heden ligt de toekomst en ons na geslacht moet kunnen zeggen, dat wij den strijd ten goede hebben gestreden. Deze sombere tijd is mooi, omdat wij kunnen bewijzen, dat we 't erfgoed onzer vaderen naar boven willen brengen. Spr. besprak de houding der andere partijen tegenover de N.S.B. Het advies van Dimi- trof om met de burgerlijke partijen één front te vormen tegenover onze beweging, was voor Holland niet noodig. Het bestaat hier al. Voorts behandelde hij de regee- ringcrisis, die duidelijk de onmacht dei- politieke partijen demonstreert. Hij keurde af. dat, terwijl er zooveel werkloozen zijn, de producten van den tuinbouw naar de mestvaalt gaan, dat wij onze kinderen margarine een kunst product van 60 cent te eten moeten geven, terwijl in Engeland onze natuur boter voor 35 cent per K.G. wordt ver kocht. De vinger op de wonde leggen doet pijn, maar wij leggen ter genezing de geheele vuist op de wond. De N.S.B. heeft één ideaal, dat ons volk voor de meest eenvoudige gedachte op komt, n.l.: „eendracht", Wij zijn nu de dupe van de verdeeldheid van ons volk. Aan het einde van zljii rede, zelde spr., dat men de gedachte van éénheid het beste voelt, als men eenige Jaren In het buitenland woont. Wanneer dan een vreemdeling in het Hollandsch den weg vraagt, dan vragen wij niet, wat ben Je, doch wij zien In hem een Hollander, één van hetzelfde volk. Als één volk moeten wij strijden voor één Vaderland. Na de pauze werden de ingekomen vra gen beantwoord. STOMPWIJK. De Wethoudcrsverdeeling. Het college van B. en W. van Stompwijk heeft de functies als volgt verdeeld: Wet houder v. d. Bosch, voorzitter Burg. Arm bestuur en Sociale Zaken, wethouder Van Wlik, Openbare Werken. De taakverdeeling waarop jaren achter een door den raad is aangedrongen, heeft dus thans plaats gehad. VALKENBURG. Door het Bestuur der Chr. School is met Ingang van 1 Januarl'1936 tot onder wijzer benoemd de heer J. F. Sierag van Utrecht. OPENB. VERGADERING Vrijdagavond a.s. 8.15 uur, Café RAMP, VALKENBURG. Spreker: Ds. BOISSEVAIN (Lelden) Onderw.: Mag een Christen N.S.B.'er zijn? Kaarten aan de zaal 10 cent. 936 Werkloozen vrij. HOUZEE VEUR-LEIDSCHENDAM. De bouwvakarbeider S. W., wonende aan den Achterweg, alhier, had het on geluk op een bouwwerk in Den Haag, ach terover van een steiger te vallen. Inwendig gekneusd ls de man per auto naar zijn woning vervoerd. Op het terrein van de Coöp, Groen teveiling heeft men een loods opengebro ken en daaruit een kist meloenen, eigen dom van de groente-distributie der ge meente Voorburg ontvreemd. De politie doet onderzoek. WARMOND. Gezonken. Tengevolge van een aanvaring met een motorschuit is een vlet beladen met groenten op de plassen alhier gezonken. Gelukkig bevond de vlet zich dicht aan de walzijde, zoodat een groot gedeelte dei- groenten nog in veiligheid kon worden gebracht. De schipper van de vlet sprong te water en zwom naar de wal. waar hij door hulpvaardige handen op het droge werd gebracht. Door den heer N. Schavemaker is ontslag verzocht en gegeven als secretaris van de R.K Middenstandsvereeniging „de Hanze" alhier, terwijl in zijn plaats als zoodanig is benoemd de heer S. G. van Stijn. WASSENAAR. R. aan de Raaphorstlaan deed aan gifte, dat uit zijn tuin een paar schoenen en een regenjas ontvreemd zijn. Vermoed wordt dat een zekere K„ die zonder vaste woon- of verblijfplaats is en die in dien tuin gewerkt heeft de dader zal zijn. K. stond reeds gesignaleerd in het Alg. Poli tieblad. ZOETERWOUDE. Keuring der Geitenfokverecniging „Zorg en Vlijt". Gisteren hield bovengenoemde vereenl- ging haar jaarlijksche keuring op het terrein van den heer A. P. Westhof. Keurmeester was de heer S. de Jong, rijksveeteelt consulent. Aangevoerd waren 23 geiten. De prijzen vielen ten deel aan: Voor 1 jarige witte ongeh. Ie prijs Marie van N. Straathof; 2e prijs Coba van W. den Elzen. 2-Jarige of ouderen wit ongeh.: Ie prijs Plonia van A. P. Westhof, diploma; 2c pr. Martha van N. Straathof; 3e prijs Jannle van P. v. d. Salm; 4e prijs Hanna van W. Vink. Gehoornde en bonte: le prijs Lena van L. Droog; 2e prijs Anna van N. Hoogeveen; 3e prijs Lena van W. den Elzen, diploma. Lammeren: le prijs P. v. d. Salm; 2e pr. J. Roessen Overloopers: twee 2e prijzen P. Beijers- bergen en N. Straathof. Na een dankwoord aan,, de leden voor haar opkomst, was deae: keuring, die naar men hoopt, mag strékken tot groei en bloei der vereeniglng, beëindigd. ALPHEN. Pakhuis verbrand. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur werd brand ontdekt in het pak huis van den kruidenier en drogist P. Laros in de Van Mandersloostraat, welk pakhuis op eenige meters achter het win- kelperceel ligt. Het vuur vond gretig voedsel in de verschillende in het pak huis opgeslagen chemicaliën en andere drogistartikelen. Gelukkig wist een der omwoners de heer Timmers Jr. nog bij tijds een vat benzine en hoeveelheid ter pentijn naar buiten te brengen, waar door zeker een explosie ls voorkomen. Weldra stond het gebouw geheel in vlam men. zoodat de inmiddels gealarmeerde en gearriveerde brandweer zich in hoofd zaak moest bepalen met het nat' houden der belendingen o.a. een hooiberg die op slechts geringen afstand stond, terwijl door den hevigen wind 't niet denbeeldig was, dat door de wegvliegende vonken ook deze in brand zou geraken. De brandweer, die het vuur met twee brandspuiten be streed, mocht het echter gelukken den brand tot het pakhuis, dat evenwel geheel aibrandde, te beperken. Een en ander trok in deze dicht bewoonde straat veel belangstelling; de omwoners waren allen spoedig op de been. De schade wordt door verzekering gedekt. Mooie avond van „Nationale Eenheid". Door de Oranje Garde, vendel Alphen aan den Rijn, was gisteravond in de Nuts- zaal een groot nationale avond georgani seerd, die echter beter te kwalificeeren was als een „grootsche avond van Natio nale eenheid". Stonden velen tot nu toe sceptisch tegenover deze instelling in onze gemeente, den laatsten tijd verkreeg deze reeds meer burgerrecht, doch zij die dezen avond hebben bijgewoond zullen zeker van het nut en de noodzakelijkheid van haar bestaan overtuigd zijn. Het was een avond, waarvan de echte Oranje klanten zeker bijzonder hebben zullen genoten. De belangstelling was zeer groot. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Wij zagen o.m. den commandant van de bur gerwacht, de plaatselijke predikanten, terwijl ook later de burgemeester een groot gedeelte van den avond bijwoonde. Ds. G. Mulder opende, waarna terstond de aanwezigen het eerste couplet van het oude Wilhelmus zongen. Na het brengen van. den vaandelgroet, verkreeg de voor zitter de heer Overduin het woord. Deze zette uiteen wat de Oranje Garde wil. Zij is, aldus spr., voor menigeen een steen des aanstoots. De vereeniging legt zich toe op nationale opvoeding der jeugd en staat pal voor Vaderland en Vorstenhuis. Zij zal dit toonen door het beleggen van nationale avonden, landdagen enz. en streven naar de nationale eenheid. Als spreker trad verder op de bekende redenaar dr. Is. Voorsteegh, N.H. predi kant te 's Gravenhage en voorzitter van den Bond van Chr. Oranjevereenigingen, die treffend de geschiedenis van Oranje belichtte en de beteekenis hiervan voor ons vaderland en de aanwezigen bijzon der voorhield, trouw te zijn aan vorsten» huls en vaderland. De avond werd aeet geanimeerd afgewisseld door een fanfare, uitgevoerd door trompetters en voorts door de opvoering van eenige tableaux, als „Kampleven" met taptoe der tamboers en hoornblazers, waarvan kostelijk werd genoten. Het werd een bijzonder geslaag de avond, die door ds. J. de Bruin ls ge sloten. o BOSKOOP. Stcrt. No. 186 bevat de acte van op richting der N.V. Kersbergen's Bloemen handel alhier. TER AAR. Een valpartij. Op den weg langs het Aarkanaal reed een aantal wielrenners met een flinke vaart in de richting Alphen aan den Rijn, toen plotseling een hunner kwam te val len, met het noodzakelijk gevolg dat de een na den ander over den weg buitelde. Bij den heer B. verleende men eerste hulp en waarschuwde dr. Q. Beplakt met pleis ters, doch zonder rijwiel, moesten eenige hunner de reis per auto voortzetten. Druiven vermist. Uit de kas van mej. E. verdwenen zonder toestemming van de eigenaresse eenige trossen druiven, terwijl ook eenige vernie lingen werden aangericht. Vermoedelijk betreft het hier een z.g.n. „kwajongens streek", die evenwel in dit geval niet be paald geslaagd mag heeten. De politie stelt een onderzoek in naar deze laffe „grap". Het rietsnijden begonnen. Om de poelen is zoo hier en daar een begin gemaakt met het snijden van het hooge riet, dat de plassen geheel omgeeft en er de eigenlijke „sfeer" aan brengt. Van dezen zomertooi beroofd, is het moois er voor velen af. Het riet schijnt overigens vrijwel waardeloos te zijn. NIEUWVEEN. Hij kon zijn draai niet krijgen. Onze plaatsgenoot C. v. V. kwam met een motorrijwiel, in flinken gang aan rijden, toen hij bij de Kattenbrug door de snelheid niet de brug kon oprijden en tegen de leuning botste. De berijder bleef tusschen motor en hekwerk hangen, en verwondde alleen zijn been, zoodat hij naar den dokter vervoerd moest worden. De motor zat van voren geheel in elkaar: het ongeluk liep naar omstandigheden goed af. De opbrengst van de Bloempjes verkoop, ter gelegenheid van het concert, gegeven door de muziekver. Excelsior, uit Aarlanderveen, heeft opgebracht f. 17. In de R.K. Kerk is een collecte ge houden, voor arme Parochies in het Bisdom Haarlem; de opbrengst bedraagt f. 70.—. 6. De grot der booze dwergen, weggescholen in het hart der bergen, was duister en heel diep 'k geloof niet, dat iemand daar voor zijn plezier naar binnen liep! Thijs keek er om een hoekje naar, toen de prins hem 'r had gebracht; en werk'Hjk stonden er twee akelige dwergen op de wacht. Thijs wist, toen hij hen zag, dadelijk zoo helder als de dag: „Die dwergen zijn zeer slecht!" Zü spraken druk juist met elkaar; schijnbaar over prins Rechte- brecht. Wat zij zeiden kon vriend Thijs helaas niet hooren daar. Hij had nog maar heel kort gekeken of hij is weer t'ruggeweken; want plotseling schoot hem te binnen wat hij en Rechtebrecht nu konden gaan beginnen! JV Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. AUTO te koop gevraagd, klein model wagentje, ln zeor goeden staat of overjarig nieuw, laagste W. B. Om schrijving merk en uiter ste prijs. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 5654 k ORGELLES gevr, voor Jongen van 13 Jaar. Kan al wat plano spelen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 5669 k. ULTRA KORTEGOLF voorzet-apparaat gevraagd Br. met prijsopgaaf onder No. 5590k Bur. v. d. Blad. TREKKISTEN Te koop gevraagd 2000 trekklsten, gebruikt, doch ln goeden staat, bh groo- te en kleine hoeveelheden. Tevens een ln goeden staat zijnde mangel. Door A. VAN KLAVEREN. Bui tenweg 21, Rijnsburg. LESSEN gevraagd voor broodbak ken. Br. met prijsopgaaf Bur. van dit Blad onder No. 5642 k. HUUR-AUTO Te huur gevraagd, kleine goedkoope auto voor één k twee dagen per wee!:, door kalm rUder voor korte tochten. Prijsopgave met of zonder benzine onder No. 5622k Bur. v. d. Blad. 150 GULDEN te leen gevraagd, door net persoon, met vaste betrek king, tegen billijke rente,- maandelljksche aflossing, onder No. 5759 k. DUITSCHE LES gevraagd, door beginneling Brieven met condit. Bur. v. d. Blad ond. No. 5777 k. HEERENFIETS Te koop gevraagd sterke heerenfiets en prima stof zuiger. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5768 k. 200 GULDEN Persoon met vaste positie vraagt f200 te leen tegen ruime rentevergoeding en maandelljksche aflossing. Brieven Bur. v. d. Blad onder No, 5767 k. 150 GULDEN te leen gevraagd, tcgev hooae rente. Betaling van nflo8sine en rente weke lijks. Brieven Bur van dit Blad onder No. 5723 k. Drukwerken op adverten ties worden niet doorgezonden. BOEKHOUDEN 108 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O." „Federatie" (Mer- curius) en „Vereeniglng van Leeraren". Privaat- en Clublessen. Condities f. 5.p. maand per wekcl. lesuur. Bureau voor Boek houden J. A, JANSEN, Nlouwsteeg 4 a. Lelden, Telofoon 2811. Inrichten, bllhouden. controleeren adviezen Van H.H. Studenten Billik aangeboden ruime sorteering betere Heoren- kleeding. Winterjassen, re genjassen, costumes, de mi's, jekkers enz., alle maten Uitsluitend 2e handsch Chem. gereinigd. Gelegcnh. kleeding billijk 'n huur. JAN SLOOS Stille -Rijn 11, t.o. Aalmarkt. PARELCOKES een geprobeerd, blijft altijd begeerd. DAMES Permanent Wave f. 1.25, wassen, watergolf lnbegr. Wassen, watergolf 60 ct. Ruim 5Vz Jaar gedlpl. Per manent Wave behandeling. Gedlpl. colffeuses, geen leerlingen. Malson WELLA, Haarl. straat 167. ZOEKT NIET MEER want het adres ls W. VAN LEEUWEN. Janvossensteeg 19 voor uw sigaren. Zeer pittige 3 cents sigaren m. Braziel en Havana. Steeds voorradig vanouds bekende versche Borneo's van 3 en 4 cent HAARD Wegens verhulzlne te kooD „Permanent" <«clulthaard prijs 32.50. Tc zien: MeJ. VEER EN. Mari8laan 43, v.h, Aloëlaan. KIPPENHOUDERS! Alleen wanneer kippen gevoederd worden met le kwal. graan en ochtend- voer kunnen ze ook 's winters geregeld eieren produceeren. 25 pd. Graan en 10 pd. Ochtcndvoer f. 1.46 W. SEGAAR Czn., Dlcf- steeg 8, Tclef. 1195. KINDERWAGEN Te koop groote kinder wagen X. 3 en modern wandelwagentje f. 5. Adres: Haarl. straat 46a. OCCASION Ica-Polyscop Stereo 13x6 c.M. met twee dubb. anas- tlgmaten Zciss-Tessar 4.5. Wlsselcasette voor 12 pla ten, ook voor opnamen 6x9. Zoo goed als nieuw. Prijs 40 gld. Hooge woerd 53 KOFFIETENT te koop of te huur met of zonder Inventaris. Prils zeer billijk. Inl. Consump- tietcnt „De Valk" Rljns- burgerslngel. ZOMERPRIJZEN van brandstoffen, heden de laatste week. denkt u daaraan? Wij leveren u alle huisbrandstoffen zeer billijk en coulante bedie ning. Ligschlp Oude Vest, bij Voldersgracht. W. BAKKER. Openbaar Slachthuis 16 cent per pond, 4 pond 40 cent. Zaterdag voor middag 10 uur verkoop van een bultengew. groote partij gesteriliseerd Runa- vleesch. Rundvet, Reuzel en Bouillon. VERLIND IJZER SCHUITJE vens te koop steiger materiaal. Adres: Hooge Rijndijk 57, Zocterwoude. Tel. 2244. I WINTERMANTEL Te koop een zoo goed als nieuwe winti-mantel maat 46 voor sppi-orlls en een handnaaimachine, Dahllastraat 2Ga. PARELCOKES I vermengd met eierkolen ls en blijft voordeellger, ook in uw haardkachel. GAATJES-STOELEN Uw adres voor het vlech ten en repareeren van uw gaatjesstoelen. Bill, prij zen. I v. NIEUWEN- HOVEN.' Beschuitsteeg 8a, Leiden Briefkaart wordt vergoed. Gramofoonmuziek Liefhebbers koopt nu een rnoole Salonpathefoon. Columbla-pathefoon of mooie koffergramofoon v. spotprijs. Pracht gramo- foons vanaf f. 3.50. Mooie platen vanaf 10 cent, rul len 5 cent. N.S.F. Radio toestel f. 12,60. Janvossen steeg 41, Lelden. KANARIEMANNEN tb koop Jonge Kanaries o mud kleine aardappelen. Jonge konijnen 10 weken oud 30 ct. oer stuk bU: WISCHMEIJ ERValken- bürgcrweg4, Rijnsburg. f. 13 Rijwielen f. 24.90 Nog enkele prima 2e handsch dames- en hee renrijwielen m. torpedo* naaf, nieuwe banden. Zw. Katwijk rijwiel f. 13. alle met 1 Jaar garantie. Nieu we rijwielen f. 24,90. R11- wlelmagazijn „Centrum. HoogewoeTd 94. f. 3 BOETE voor zonder licht ryden. Rijwiellampen compleet vanaf 39 cent. Staaflam- pen compleet 25 ct. Dyna molampen f. 3,50. Gloei lampen Philips Bi-Arllta. Spiralta, Splendor vanaf 39 ct. Zie etalage. Hee renstraat 19. P. J. NIEUWENHUIZEN. NAAIMACHINES! Indien uw naaimachine defect is of gij wilt naar Inruilen, ls uw aangewezen adres voor reparatie en gebruikte machines van ouds v h WESTDORP en 00, Morschstraat 41. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7