i Thijs IJs en de diamant van Makebijs LEIttSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 23 September 1935 «EMENGD NIEUWS. „TCacujpc/i /^ode/ruit KERK- EN SCH00LNIEUWS FAMILIEDRAMA TE ZUILEN. Een vrouw ernstig gewond. In dE Jan Overdijkstraat te Zuilen, gren zende aan de gemeente Utrecht, heeft ZateiTjagavond laat de 30-jarige Coen- raads een moordaanslag gepleegd op zijn 28-Jaiige echtgenoote, door haar met een dolk een diepe wonde in de bprst toe te brem/en De vrouw werd zwaar gewond naar het stads- en academisch ziekenhuis overgjebracht, terwijl de man door de Zui- lensc he politie in arrest werd gesteld. Omrtrent de aanleiding tot dezen aan slag vernemen wij, dat de vrouw in onmin leefcle met een der buren. De man. die vaak: werkloos en naar het schijnt nogal zwaxirmoedig is, heeft er Zaterdagavond bij zijn vrouw op aangedrongen, dat zij zou trariten wederom vriendschap te sluiten, was.rop de vrouw zich daartoe niet onbe reid. zou hebben verklaard, doch er de op- me: dring aan toevoegde, dat het dan toch wee r spoedig onmin zou worden. Van 't eem» woord kwam 't tot het andere, totdat de man een oude dolk. geroest en vuil. voor den, dag haalde en deze zijn echtgenoote in <le borst stootte Hevig bloedend kon de vro uw zich nog door den tuin naar de keuken van een bevriende buurvrouw voortsleepen. waar zij bewusteloos neer viel Onmiddellijk werden geneesheeren en palttie opgebeld. Dr. Wesly verleende de eerste hulp. waarna spoedige overbrenging naar het ziekenhuis plaats had. K)e man, die hevig van streek was door zijjn daad. vluchtte in hemdsmouwen de straat op. en gevolgd door een groote mehigte meldde hij zich op het politie- tou reau te Zuilen aan 'gisteren was de toestand van de vrouw oe-rr zorgwekkend. MOTORSCHIP VERGAAN. .Minna" in de Noordzee gekapseisd: de bemanning gered. Blijkens te Rotterdam ontvangen tele- (frafisch bericht van het Russische stoom- ichip Lensovet is gisteren op de Noordzee op 51 gr. 19' N B. en 2 gr. O.L. tijdens een Jpevigen storm het motorschip Minna ge kapseisd en gezonken. De uit zeven kop pen bestaande bemanning onder kom- mando van kapitein de Ruijter, is door het B ussische stoomschip gered. De Minna, die kort geleden gebouwd is, vaas Vrijdagmiddag uit Britonferry bij £&vansea in Wales vertrokken met een lading anthraciet bestemd voor Amster dam Hoe het ongeluk geschied is, is nog niet komen vast te staan. RECLAME» 717 BRAND TE WORMERVEER. t In Kerken's Olieraffinaderij. In den nacht van Zaterdag op Zondag fc een deel van de N.V. Kerkens Olieraffi naderij aan den Ringdijk te Wormerveer dloor brand vernield. Te circa halftwaalf ontdekte een mon teur bezig met het installeeren van en kele nieuwe machinerieën, dat brand was uitgebroken in het als opslagplaats dienst doende pakhuis „De Herder". Hij waarschuwde onmiddellijk de brand weer. doch inmiddels stond het van hout gebouwde, 4 verdiepingen hooge pand. dat geheel gevuld was met uiterst brandbare grondstoffen voor de naastliggende raffi- neerderij „De Mol", zooals cacaoboter, traan en andere mechanische vetten en oliesoorten, reeds in lichter laaie. De vrij willige brandweer te Wormer was spoedig ter plaatse. Weldra sloten zich hierbij aan 3 auto-spuiten van het Gemeentelijk Vrij willig Brandweercorps te Wormerveer en de autospuit der gemeente Oost-Knollen dam, zoodat binnen het kwartier meer dere duizenden liters water per minuut in den vuurhaard werden geworpen. Door vla eenige schuitjes, liggende inde Zaan, aan welks oever het fabriekencom- plex gelegen is, eenige slangen aan te voe ren, kon het vuur van alle kanten worden aangetast. Na verloop van ongeveer een half uur behoefde voor verdere uitbreiding niet meer gevreesd te worden en bleek, dat de brandmuur, welke de rafflneerderij „De Mol" van het pakhuis „De Herder" scheidt, zich goed had gehouden en de eigenlijke fabriek waaraan men juist door ver bouwing en verdere mechaniseering uit breiding had gegeven vrijwel niet had geleden. De vermoedelijke oorzaak van den brand meent men te moeten wijten aan de om standigheid, dat In den middag bij het pakhuis met een laschapparaat werk zaamheden zijn verricht. Afspringende vonken zouden onder het pakhuis zijn ge raakt en de vette vloer hebben doen smeu len, waarna tenslotte de vrij sterke Oos tenwind het onheil verder bewerkte. De schade aan de gebouwen en grond stoffen beloopt minstens f. 75.000, o.m. gingen eenige duizenden kilogram cacao boter verloren Deze schade wordt door verzekering op beurspoLis gedekt. Zeer waarschijnlijk zal het bedrijf in korten tijd weer op den ouden voet kun nen worden voortgezet. DE INBRAAK TE WEERT. Geld uit kistje ontvreemd. Gisteren werd op aanwijzing van den arbeider van E.. wonende te Leuken in den Leuker-akker te Weert het ontvreemde geldkistje, afkomstig van den diefstal bij den bakker H. Boeken aan de Maaspoort te Weert, gevonden Het kistje werd aan getroffen onder een heg en het bleek dat de deksel er van afgerukt was. In het kistie bevond zich naar schatting nog slechts f. 200 aan contanten en eenige stukken van waarde. De rest van den in houd. welke bestaan zou hebben uit in totaal f. 6000 in contanten en ongeveer f.8000 aan effecten is nog niet gevonden. De heer van Wagcning'n deskundige 'e Maastricht zal het geldkistje aan een onderzoek onderwerpen. Van de daders ontbreekt leder spoor. KfA c VGRAVENHAGE: Groote Muktitrxt 58 WEER OPHELDERINGEN UIT OSS. Diverse inbraken en eenige gevallen van straatroof tot klaarheid gebracht. Zaterdag hebben naar de N. R. Crt. meldt de politiekorpsen te Oss weer eenige successen kunnen boeken door de opheldering van een aantal inbraken en eenige gevallen van straatroof. De wacht meesters der koninklijke marechaussee de Gier en v. d. Weerd hebben gistermorgen in het Huis van Bewaring te 's Hertogen bosch wederom verhooren afgenomen aan enkele beruchte Ossche misdadigers. De Rut. de jonge Toon de Soep en Plet de B. verklaarden, dat zij op Zondagavond 11 Februari 1934 in vereeniging verschillende huizen te Oss zijn binnengedrongen en daar hun slag hebben geslagen. Bij een timmeman van Heek op den Krakenburg werd bij afwezigheid der be woners het geheele huis doorzocht, eenige voorwerpen van waarde werden gestolen, terwijl bovendien de muntgasmeter van zijn inhoud werd ontdaan. Op denzelfden avond drong het trio de boerderij van den landbouwer P. van Bakel in de Ruwaard- straat binnen, waar eveneens de muntgas meter werd gelicht. Ook hier werd het ge heele huis aan een onderzoek onderwor pen, doch de dieven werden blijkbaar ge stoord en konden verder niets van hun gading bemachtigen. Verder legden de Rut en van O., bijge naamd de Olie, beiden verdachten in de roofmoordzaak te Oyen. een bekentenis af ter zake van diefstal ten huize van den marktkoopman Timmermans aan de Schaikveldschestraat, Op een marktdag ln 1934 wisten zij gebruik te maken van de afwezigheid der bewoners, die zooals gewoonlijk met hun kraam met goederen de markt te Oss plachten te bezoeken. Hoogstwaarschijnlijk hebben de indringers in de dichtbij gelegen stille kroeg van Hanneke van Martekes hun tijd afgewacht om na het vertrek der echtelieden T, de woning binnen te sluipen. Nadat zij het geheele huis ovei hoop had den gehaald wisten zij uit een linnenkast een trommeltje inhoudende circa f. 100 te bemachtigen. Met deze buit zijn zij onop gemerkt verdwenen. Al deze misdrijven zijn tot nu toe onopgehelderd gebleven. Voorts verklaarde Piet de B. voor de marechaussee, dat hü met zijn vermoor den neef Gerrit de B. in 1934 op het kerk hof te Oss gereedschappen had gestolen van den doodgraver v o. Broek. De gemeentepolitie te Oss is verder ge gaan met het verhooren van den een de zer dagen gearresteerde v. d. A„ bijge naamd De Stier, die aangehouden werd, verdacht van medeplichtigheid aan den overval met roof op de gezusters van El- dijk le Lith. In deze zaak heeft de aan gehoudene nog geen bekentenis afgelegd. Wel verklaarde hij zich in 1933 te hebben schuldig gemaakt aan een geval van straatroof, gepaard gaande met ernstige mishandeling. Dit feit heeft hij gepleegd met nog twee andere menschen, die nog gearresteerd zullen worden. Het slachtoffer, de landbouwer v. d. Kamp, uit Oss. werd op een avond, toen hij per rijwiel over den Berghemschen weg reed. door drie mannen aangevallen en van zijn fiets geslagen. De drie straat- roovers ontrukten hem zijn portemonnaie, doch toen zij bemerkten dat de landbou wer geen geld bij zich had, werden zij zoo kwaad, dat zij hem gedrieën een geduchte aframmeling toedienden. De landbouwer van Nuland uit Oss heeft in 1933 eenzelfde onaangename ondervin ding opgedaan. Hij keerde op een Dinsdag van de Ossche markt huiswaarts en ont moette in de Ossche heide nabij de St. Wil- lebrordus-put eenige hem onbekende per sonen, die hem dwongen zijn portemon naie inhoudende f. 18 aan hen te over handigen. Van N„ ziende dat voor hem op deze stille plek toch geen hulp zou komen op dagen, onderwierp zich aan het bevel. De verdachte v. d. A. heeft thans bekend zich ook aan dit geval van straatroof te heb ben schuldig gemaakt. De aangehoudene blijft nog op het poli tie-bureau en zal ver der nog aan de tand worden gevoeld be treffende andere zaken. Het onderzoek duurt voort. OP SMOKKELAUTO'S GESCHOTEN. Onschuldige het slachtoffer. Zaterdagmiddag reden twee auto's nabij het gehucht Het Kalf, deel uitmakend van de Belgische gemeente Clinge, naar de Nederlandsche gemeente Clinge. De be stuurders gaven geen gevolg aan het bevel van de douanebeambten, om te stoppen, waarna onmiddellijk op hen geschoten werd. Tezelfdertijd reed de ongeveer 55- jarige J. Meerschaart van zijn hofstede. De man werd door verschillende kogels in den onderbuik getroffen. In ernstlgen toestand is hij opgenomen in het zieken huis te St. Nicolaas in België. De beide auto's zijn op Nederlandsch gebied ont komen. TUSSCHEN MACHINE GERAAKT EN GEDOOD. Zaterdagmorgen ls te Rotterdam op de veerpont 4 van den dienst Parkkade— Charlois ln de machinekamer dood ge vonden. de 35-jarige machinist K. M. v. d. Berg Toen de pont zou vertrekken, werd een sein naar de machinekamer gegeven, waarop geen antwoord kwam. Toen men in de machinekamer ging kijken, vond men Van den Berg tusschen de schaar beweging van de machine liggen met ge heel verminkt hoofd. De dood was reeds Ingetreden. Hoe het ongeluk gebeurd is, weet men niet, daar in de machinekamer niemand aanwezig was. Vermoedelijk heeft de machinist Iets aan de machine willen veranderen, terwijl deze nog ln be weging was. o AUTOBOTSING BIJ AMSTERDAM. Zaterdagavond is bij de Hakkelaarsbrug bij Amsterdam een auto. bestuurd door den heer J. Schaper uit Hilversum, die voor een bakfiets wilde uitwijken, in botsing gekomen met een uit Amsterdam komen de auto. Een in eerstgenoemde auto zit tende dame kreeg een zeer ernstige been breuk. terwijl zij. evenals de heer Schaper, verschillende snij- en schaafwonden heeft opgeloopen. De dame ls naar het Dlacones- senhuis te Hilversum vervoerd. BRAND TE WEST-BLOKKER. Zaterdagavond tegen elf uur ls te West- Blokker brand ontstaan ln een schuur, welke diende als opslagplaats van brand stoffen, staande bij de woning van den heer J. Koning. In korten tijd stond het gebouwtje ln vollen vlam. De heer Koning had nog getracht het vuur te blusschen, doch toen dit niet lukte, heelt hij alarm gemaakt bij de buren, die zich ter ruste hadden begeven. Het vuur had Inmiddels een gjooten omvang aangenomen en was ook overgeslagen naar het woonhuis. Toen de vrouw des huizes zich met drie harer kinderen in veiligheid had gesteld, bevon den zich nog drie andere kinderen, die op den zolder sliepen, in het in lichter laaie staande huis. Met behulp van den heer Jong, die ln allerijl een ladder uit zijn huis had gehaald, slaagde de heer Koning erin op het laatste oogenblik zijn kinderen van een wissen vuurdood te redden. De brandweer kon uitbreiding van den brand voorkomen. Niets kon worden gered. De heer Koning had ernstige brandwonden opgeloopen en is door een geneesheer ter plaatse behandeld. De brand ls zeer waar schijnlijk ontstaan, toen de heer K. eenige werkzaamheden aan zijn vrachtauto, die ln de schuur stond, verrichtte. DE AUTOGIRO BESCHADIGD. Het auto-girovliegtulg van den heer H. J. van der Velden uit Rotterdam, waar mede Zaterdagmiddag op de renbaan ln het Stadspark te Groningen demonstraties gegeven zouden worden, is bij de landing zoodanig beschadigd dat van het geven dezer demonstraties moest worden afge zien. Het staartwlel knapte af en de stabillsa- tievlakken werden beschadigd. BUITENLANDSCH GEMENGD. MISDADEN IN AMERIKA. In een grooten juwellerswlnkel ln het centrum van New York werden Zaterdag de eigenaar en twee employe's door drie bandieten overvallen en geboeid. De roovers ontkwamen in een gereed staande auto met een buit van talrijke waardevolle edelsteenen, waarvan de waarde op 20.000 dollar wordt geschat. Ongeveer gelijktijdig werd de New York- sche effectenbeurs er door een makelaars- firma in Chicage van op de hoogte ge steld, dat uit de woning van een zekeren George Hormei In Beverly-Hills, in Cali- fornië waardepapieren van bekende Ame- rikaansche concerns ter waarde van meer dan 50.000 dollar gestolen waren. Leden van den geheimen dienst van het departement van de schatkist zijn er in geslaagd, den beruchten valschen munter William Watts, hoofd van een valsche- munters-bende, te arresteeren. nadat men ruim een Jaar lang naar hem heeft ge zocht. Watts zou voor meer dan een millioen dollar Amerlkaasche en Canadeesche dol larbiljetten, alcoholbelastlngmerken, ad ministratiezegels en paspoorten hebben vervalscht. o— HET SPOORWEGONGELUK TE DRESDEN. Het aantal slachtoffers van het spoor wegongeluk te Dresden-Neustadt, waar een extratrein met schoolkinderen door een rangeerenden trein ts aangereden, zooals wij Zaterdag in een deel onzer op laag nog vermeldden, is tot 3 gestegen, daar de onderwijzer Johannes Preisier inmid dels aan zijn wonden is bezweken. Van de 23 gewonde kinderen is de toestand van één ernstig, de anderen zijn er met lichte kwetsuren afgekomen. ZEEROOVERU IN CHINA. Het Chineesche s.s. „Paofeng", dat zich met 500 passagiers aan boord op weg be vond van Shanghai naar het eiland Tsjoengming, is bij den mond van de Jangtse door 12 zeeroovers die zich als passagiers hadden voorgedaan, over vallen. De roovers drongen plotseling op de scheepsofficieren in. In de verwarring, welke daarop ontstond, werden drie per sonen, die zich teweerstelden, neergescho ten. Hun lijken werden zonder meer over boord geworpen Bovendien werden nog drie vrouwen gewond. De roovers stuurden hierop het schip langs de kust van Tsjekiang. waar zij aan wal gingen en verdwenen. Zij hebben ln totaal 40.000 Mexicaan- sche dollars buitgemaakt. BRAND IN EEN MESSENFABRIEK. Zaterdagavond brak brand uit ln een messenfabriek ln het hartje van Shef field. Een aantal vrouwen en meisjes uit de doozenmakerl zag geen uitweg meer meer en verdrong zich ln de raamkozij nen. Vijl harer sprongen en één viel er naar beneden Deze. een getrouwde vrouw, kwam zoo ongelukkig terecht, dat zij vrij wel onmiddellijk dood was Een andere getrouwde vrouw en drie Jonge meisjes werden gewond opgenomen. Dit geschied de aan de achterzijde van het gebouw. Aan de voorzijde hebben een paar gla- zenwasschers. na daartoe van de politie vergunning gekregen te hebben, drie vrouwen, die ook geen uitweg meer wis ten te vinden, door een der ramen van de tweede verdieping gered. De brandweer was tenslotte den brand spoedig meester, maar de tweede en derde verdieping waren toen reeds heelemaal uitgebrand De brand is ontstaan ln de afdeeling, waar celluloidheften werden vervaardigd. SCHEEPSBOTSING OP PARANA-RIVIER. Bij een scheepsbotslng op de Parana- rivier dicht bij de stad Corrlentes (Argen tinië), zijn vier personen om het leven gekomen. o INCIDENT AAN DE FRANSCHE GRENS. Hitier-jongens vallen Fransche kinderen aan. Uit Merten (ln den Elzas) wordt gemeld, dat acht leden van de „Hltlerjeugd" uit Uberherren op clandestiene wijze de grens hebben overschreden en een twist gesprek hebben aangeknoopt met zes kin deren, die nabij de grens koeien hoedden. In het verloop van dit gesprek zelden zij den kinderen, dat zij weldra Dultschers zouden worden Toen de kinderen hier tegen protesteerden, werden zij door de natlonaal-sociallsten aangevallen. Vijf der kinderen wisten te ontsnappen, doch het zesde werd achterhaald en ontving twee dolksteken ln den rug. Het moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De natlonaal-sociallsten haastten zich. weer op Duitsch grondgebied terug te keeren. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Giekerk en Oenkerk S. Zeilstra te Plngjum (Fr.); te Harderwijk B. N. B. Bouthoorn te Huizen (NJi.i; te Vinkeveen G. den Duin, cand. te Weesp, GEREF. KERKEN. Bedankt: voor Terneuzen A. v. d. Weg te Oudewater. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Aangenomen: naar Blokzijl Stadox J. Verveld, voorg. v. d. Prot. Kerk te Brugge. NOG TWEE SPOORWEGONGEVALLEN. De D.-trein Straatsburg—Wiesbaden ls Zaterdag op 200 meter afstand van het station Hagenau met een locomotief in botsing gekomen. Er werden 21 personen gewond, waarvan twee ernstig. De mees ten hadden hoofdwonden opgeloopen en moesten naar het ziekenhuis te Hagenau worden overgebracht, waar zij werden op genomen. De materleele schade ls zeer groot. Nabij Metz ls de sneltrein Bazel-Oosten- de bij een spoorwegovergang op 'n vracht auto ingereden. Aangezien de D.-treln een snelheid van 100 K.M per uur had, was de botsing zeer hevig. De vrachtauto werd eenige kilometers medegesleurd en de beide Inzittenden werden gedood. De ma chinist en de stoker liepen door het ont ploffen van de benzinetank van de aan gereden auto brandwonden op. WEER EEN OCEAANVLUCHT. De Lithausche piloot luitenant Felix Waitkus, die Zaterdag met zijn vliegtuig van Long Island bij New-York vertrok om te trachten een non-stopvlucht naar Li- thauen te maken, zag zich gistermorgen gedwongen, nabij Balllnrobe in het Ier- sche district Mayo te landen. Zijn toestel werd daarbij gedeeltelijk vernield, doch Waitkus zelf bleef ongedeerd. Hij hoopt zijn vlucht voort te zetten zoodra zijn machine gerepareerd ls. Waitkus was uitgeput van den langen tocht en verklaarde, dat hij boven den Atlantischen Oceaan zeer slecht weer had ontmoet. Slechts dank zij de elk uur uit gezonden radio-berichten van den Ier- schen zender Athlone had hij zijn koers kunnen houden. Mgr. Dr. H. A. POELS. Morgen viert Mgr. Dr. H. A. Poels zijn zilveren Jubileum als hoofdaalmoezenier van den arbeid ln Limburg, speciaal ln de mijnstreek. De Jubilaris, die te Heerlen woont, pro moveerde ln 1894 aan de Universiteit te Leuven tot magister theologiae op een dis sertatie getiteld: „Le sanctualre de Kir- jath" en was in het beruchte Jaar 1903 van de spoorwegstaking als kapelaan werk zaam te Venlo. In de vooroorlogs]aren be kleedde hij een professoraat aan de Kath. universiteit, te Washington. Mgr. Poels maakte ook deel uit als Jong kapelaan van de Pauselijke Bijbelcommissie. Toen de snelle ontwikkeling van de mijnstreek een R.-K. socioloog-practicus noodzakelijk maakte, vestigde de toenmalige bisschop van Roermond, Mgr. Drehmans de aan dacht op dr. Poels en ln 1910 werd de jubilaris hoofdaalmoezenier van den ar beid. In die kwaliteit heeft de jubilaris zeer verdienstelijk werk gedaan. Man van groot organlseerend talent en ongemeene welsprekendheid, daarnaast nuchter or ganisator en onvervaard strijder met een stem als een klaroenstoot, heeft Mgr. Poels voor de sociale ontwikkeling van de mijn streek zeer veel gedaan en genoot daarbij zoowel het vertrouwen der arbeiders als der mijndlrecties. De volkshuisvesting, ge zond sociale verhoudingen, het scheppen van vredelievende relatie tusschen werk gever en werknemer, het is alles 't streven van den jubileerenden hoofdaalmoezenier geweest. De bouw van gezellenhuizen, ar beiderswoningen, tuindorpen, het bevor deren van vakonderwijs, het ls alles door hem krachtig bevorderd. Meermalen trad hij als een gezaghebbend bemiddelaar bij de mijndlrecties op, met een open oor ook voor de opvattingen van de bedrijfslei ding. In verband met zijn zilveren jubileum, is Mgr. Poels, die zich door ultstedigheid aan alle feestbetoon heeft onttrokken, door den Paus benoemd tot protonotaxius apostolicus, de hoogste kerkelijke titel, die een priester-niet bisschop kan ten deel vallen. Bij zijn 40-Jarig priesterfeest in 1931 werd Mgr. Poels hulsprelaat van den Paus. In verband met dit jubileum van Mgr. Poels zal een bloemlezing van zijn rede voeringen etc. worden uitgegeven. TREINBOTSING IN Z.-FRANKRIJK. In de nabijheid van Hyeres ls een goe derentrein in botsing gekomen met een motortrein. Dertig personen werden ge wond, van wie twaalf zwaar. De motor wagen werd bij de botsing bijna geheel vernield. Uit Toulon was terstond na het ongeval medische assistentie ter plaatse. De ge wonden werden overgebracht naar een ziekenhuis te Toulon. BLOEDBAD TE SAN JOSft DE GRACIA. Uit Universal (staat Guadalejare ln Mexico) wordt gemeld, dat ln het plaats je San José de Gracia roovers de bewo ners hebben overvallen, verscheidene hun ner hebben neergeschoten en tenslotte eenige notabelen hebben ontvoerd, o.m. een advocaat en een griffier van de recht bank Troepen hebben een vervolging In gesteld. 4. De prins begint dan nu aan Thijsje te vertellen, wat lk hier in het kort heel even op zal stellen. Prins Rechtebredht beminde met zijn gansche hart de schoone prinses Ildegard; doch haar vader, koning Ziezo Zeven, wilde tot een huwelijk zijn toestemming niet geven, als de prins niet eerst een heldendaad volbracht. Als taak had hij voor hem het volgende be dacht. De overgrootvader des konlngs had een diamant bezeten, die hoog in waarde was en „diamant van Makebijs" steeds werd geheeten. Die steen nu, wekte de begeerte van een booze dwergen-stam, die hem den over-grootvader des konings met sltnksche list uit handen nam. Het was diezelfde stam van booze dwergen, die de steen nog steeds bezat; de dwergen, vrekkig en gemeen, bewaakten hem alsof hij werkelijk voor hen óók waarde had. Prins Rechtebrecht moest nu dan, zonder falen, voor koning Ziezo Zeven dien steen eens even halen! Had hij de dwergen met succes bestreden, dan eerst mocht hl) met de geliefde Ildegard ln 't huw'lijk treden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14