DE VEE- EN ZUIVELTENTOONSTELLING. 'n Barstende Hoofdpijn 768le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 September 1935 Derde Blad No. 23157 DE LIJST DER BEKRONINGEN. PARLEMENTAIR OVERZICHT O De heer A. Rijnsburger wint de medaille van H.M. de Koningin. Foto Van Vliet, Leiden. De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, in gesprek met den chef der Coöperatie „De Volharding" te Den Haag. De jury voor de veetentoonstelling heeft de volgende bekroningen vastgesteld: Geregistreerd Fokvee. Afdeeling Groningsch Zwartblaar Veeslag. Klasse I, (stieren van 3 jaar en ouder): eerste prijs (tevens kampioen) Fonds Vee- Export en N.R.S., 's Gravenhagetweede prijs Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen; eer volle vermelding: A. Roest, Leiderdorp; C. v. Galen, Alphen a/d. Rijn; H. Voorbij, Alphen a/d. Rijn. Klasse rt 12-jarige stieren): eerste prijs J. Langeveld; tweede prijs H. Mooren, Lel- muiden; derde prijs M. J. N. v. d. Weyden, Langeraar; eervolle vermelding J. v. d. Ak ker Jzn., Alphen a/d. Rijn; T. Verwey, Alphen a/d. Rijn. Klasse III (I-jarige stieren): eerste prijs H. Blijleven, Nieuwkoop; tweede prijs M. y. Zwieten, Alphen a/d. Rijn; derde prijs A. Roest, Leiderdorp; eervolle vermelding W. de Wit, Lisse. Klasse IV (kalfstieren)eerste prijs Stal v, d. Kloot Meyburg, Alphen a/d. Rijn; tweede prijs C. Kwakernaak, Bodegraven; derde prijs W. Nell, de Kaag; vierde prijs W. v. d. Wel, Alphen a/d. Rijn; eervolle vermelding A. Roeloffs, Oude Wetering. Klasse Va (productie-klasse melkkoeien van 4 jaar en ouder): eerste prijs M. v. Zwieten, Alphen a/d. Rijn; tweede prijs Stal v. d. Kloot Meyburg, idem; derde prijs A. Hoogstraten, Ter Aar; vierde prijs Stal v .d. Kloot Meyburg. Alphen a/d. Rijn; eervolle vermelding P. M. v. Egmond, Aar- landerveen, idem, idem; Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a/d. Rijn; H. Voorbij, idem. Klasse Vb (melkkoeien van 4 jaar en ouder: eerste prijs J. Langeveld, Lisse, te vens kampioen; tweede prijs idem, idem; derde prijs G. v. Dorp, Hazerswoude; vierde prijs M, v. Zwieten, Alphen a/d. Rijn; eer volle vermelding G. v. Dorp, Hazerswoude; M. v. Zwieten, Alphen a/d. Rijn; A. Hoog straten, Ter Aar; G. v. Dorp, Hazerswoude; G. Eikelenboom, Rijnsaterwoude. Klasse VI melkschotten)eerste prijs S. J. Visser, Rijnsaterwoude; tweede prijs W. J. de Vink, Bodegraven; derde prijs M. v. Zwieten, Alphen a/d. Rijn; vierde prijs C. v. Galen, idem: eervolle vermelding C. v. Galen, idem; idem, idem. Klasse VII (melkvaarzeneerste prijs W. Nell, De Kaag; tweede prijs idem, idem; derde prijs J. Langeveld, Lisse; vierde prijs S. J. Visser, Rijnsaterwoude; vijfde prijs W. J. de Vink, Bodegraven; zesde prijs M, v. d. Akker, Alphen a/d. Rijn; eervolle ver melding J. Langeveld. Lisse; C. v. Galen, Alphen a/d. Rijn; W. J. de Vink, Bode graven. Klasse VUI (pinkvaarzen)eerste prijs G Eikelenboom, Rijnsaterwoude; tweede prijs A. Roest, Leiderdorp; derde prijs G, v. Dorp, Hazerswoude; eervolle vermelding W. de Wit, Lisse: Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a/d. Rijn; A. Roest, Leiderdorp; J. Langeveld, Lisse. Klasse IX (moedermet 3 directe afstam melingen): eerste prijs G, Eikelenboom, Rijnsaterwoude; tweede prijs W. J. de Vink Bodegraven; eervolle vermelding Stal v. d. Kloot Meyburg, Alphen a/d. Rijn; M. v. Zwieten, Alphen a/d. Rijn. Klasse X (5 koeien van 3 jaar en ouder uit één vereeniging)eerste prijs J. Lan geveld, Lisse; tweede prijs G. Eikelenboom, Rijnsaterwoude; derde prijs M. v. Zwieten, Alphen a/d. Rijn; eervolle vermelding idem idem; G. v. Dorp, Hazerswoude. Klasse XI (grootste en beste groep uit één bedrijf): eerste prijs J. Langeveld, Lis se; tweede, derde en vierde prijs niet toe gekend. Afdeeling geregistreerde varkens: Klasse II: (beeren geboren tusschen 1 Mei '34 en 1 Febr. '35): eerste prijs W. Uittenbogaard. Stolwijk; tweede pr. J. A. v Beek, Leidschendameervolle vermel ding J. C. Paul, Zevenhuizen (twee); T. Burger, Reeuwijk; P. Rijnsburger, Zoeter- woude. Klasse III (idem geb. na 1 Febr. '35): eerste prijs J, C. Wesselingh, Zoeterwoude; tweede prijs A. A. v. d. Mey, Leiden; eer volle vermeldingen idem, idem; J. C. Paul, Zevenhuizen. Klasse IV (zeugen, geb. voor 1 Mei '34): eerste prijs tevens kampioen J. C. Wesse lingh, Zoeterwoude; tweede prijs B. v. d. Poel, Hazerswoude; derde prijs J. C. Paul Szn., Zevenhuizen; eervolle vermeldingen A. v. Bergen, idem; J. W. Bonda, Leiden. Klasse V (idem geb. tusschen 1 Mei '34 en 1 Febr. '35): eerste prijs J. C. Wesse lingh, Zoeterwoude; tweede prijs A. Broek huizen, Heerjansdam; derde prijs A. van Bergen, Zevenhuizen; eerv. vermeldingen J. C. Paul Szn., Zevenhuizen; A. v. Ber gen, idem; A. Broekhuizen, Heerjansdam. Klasse VI (idem, geb. na 1 Febr. '35): eerste prijs T. Burger, Reeuwijk; tweede prijs A. A. v. d. Mey, Leiden; derde prijs J. W. Bonda, id.: eervolle vermeldingen J. C. Wesselingh, Zoeterwoude; J. C. Paul Szn Zevenhuizen; T. Burger, Reeuwijk. Klasse VII (zeugen met biggen voor de lste maal geworpen): eerste prijs D. M. Korporaal, Bleskensgraaf; tweede prijs id., id.; derde prijs N. Koot, Leiderdorp. Klasse VIII (idem meerdere malen ge worpen) eerste prijs L. uit den Bogaard, Zoetermeer; tweede prijs A. J. Duyvestein, Loosduinen: derde prijs niet toegekend. Klasse IX (4 afstammelingen van één beer): eerste prijs niet toegekend; tweede prijs J. C. Paul Szn., Zevenhuizen; derde prijs J. C. Wesselingh, Zoeterwoude. Klasse X (idem van één zeug): eerste prijs T. Burger, Reeuwijk; tweede prijs J. W. Bonda. Leiden; derde prijs J. C. Paul Szn., Zevenhuizen. Afdeeling geregistreerde geiten: Klasse I (1-jarige witte ongehoornde geiten)eerste prijs J. de Vos, Groot-Am- mers; tweede prijs K. Both, Streefkerk; derde prijs C. v. d. Wal, idem; eerv. ver melding J. Wordman, Hazerswoude. Klasse II t2 a 3-jarige witte ongehoom- Foto Van Vliet, Leiden. de geiten): eerste prijs N. de Vos, Groot- Ammers; tweede prijs A. Maat, Langerak; derde prijs M. Zijlstra, Oegstgeest; eerv. vermeldingen C. Geugjes, Leiden; P. Boele, Streefkerk. Klasse III (4-jarige en oudere geiten) eerste prijs F. de Jager, Oegstgeest; tweede prijs L. v. Gorkum, Hazerswoude: derde prijs J. v. d. Mark, Leiden; eerv. vermel ding N. de Vos, Groot-Ammers. Klasse IV (1 en 2-jarige witte gehoornde of bonte geiten): eerste prijs, tevens kam pioen gelt G. de Vos, Streefkerk; tweede prijs H. v. d. Hoeven, Oegstgeest; derde prijs C. Hogewoning, idem; eerv. vermel ding N. Herlaar, Kinderdijk. Klasse V (3-jarige en oudere gelten): eerste prijs niet toegekend; tweede prijs P. Koolloos, Zoeterwoude; derde prijs niet toegekend. Klasse VI (jonge geitlammeren, wit, on gehoornd): eerste prijs N. de Vos, Groot- Ammers; tweede prijs J. Wordman, Ha zerswoude; derde prijs P. v. d. Bos, Rijns burg. Klasse VII (ld„ wit. gehoornd of bont): eerste prijs J. Wordman, Hazerswoude; tweede prijs C. Brand. Streefkerk; derde prijs A. Herlaar. Kinderdijk. Klasse VIII (moeder met minstens 2 afstammelingen)eerste prijs N. de Vos, Groot-Ammers. Klasse IX (groepen van 5 of meer geiten uit één vereeniging)eerste prijs afdeeling Streefkerk; tweede prijs afdeeling Oegst geest; derde prijs afdeeling Leiden. Afdeeling geregistreerde schapen. Klasse I (rammen, geb. in '35): Eerste prijs W. Parmentier, Bieiswijk; tweede prijs idem, idem; derde prijs A. G. Scheer, Zoetermeer; Eervolle vermelding J. C. Paul, Zevenhuizen; idem W. Parmentier, Bieis wijk, Klasse II (idem, geb. in '34): Eerste prijs Jac. v. d. Stoel, Zoeterwoude; tweede prijs J. C. Paul, Zevenhuiven. Klasse III (idem, geb. in '33 en vroeger): Eerste prijs A. G. Scheer, Zoetermeer; tweede prijs niet toegekend. Klasse TV (3 ooien, geb. in '3(5) Eerste prijs A. v. d. Breggen, Waddinxveen; tweede prijs idem, idem; derde prijs B. Wilton, Voorburg. Klasse V (ooien. geb. in '34): Eerste prijs A. v. d. Breggen, Waddinxveen; tweede prijs idem, idem; derde prijs idem, idem; Eervolle vermelding idem. idem. Klasse VI (ooien, geb. in '33 of vroeger): Eerste prijs A. v. d. Breggen, Waddinxveen; tweede prijs A. G. Scheer, Zoetermeer; derde prijs A. v. d. Breggen, Waddinxveen; vierde prijs idem. idem; Eervolle vermel ding A J. de Jong, Hazerswoude; Eervolle vermelding idem, idem. Klasse VII (moeder met 2 afstamme lingen) Eerste prijs A. v. d. Breggen, Wad dinxveen; tweede prijs A. J. de Jong, Hazerswoude; derde prijs J. C. Paul, Ze venhuizen. Klasse vm (4 afstammelingen van één ram): Eerste prijs A. v. d. Breggen, Wad dinxveen: tweede prijs idem, idem: Eer volle vermelding idem, idem. Afdeeling geregistreerd zwartbont IIol- landsch Veeslag. -■ Klasse I (stieren van 3 jaar en ouder) Eerste prijs E. Kahn, Zoetermeer; tweede prijs J. C. Wesseling en B. P Kaptein, Zoeterwoude; Eervolle vermelding H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn. Klasse II (2-jarige stieren': Eerste prijs N.V. Rotterd. Melkinrichting Hyg. Melkstal „De LJssel" IJselmonde; tweede prijs niet toegekend. Klasse III (1-jarige stieren): Eerste prijs P. Janknegt, Wateringen; tweede prijs A. Dorrepaal, Bodegraven. Klasse IV (kalfstieren)Eerste prijs Arie Bongers, Hoornaar; tweede prijs D. de Jong Czn„ Hoornaar, derde prijs W. Slob Gzn„ OverslingerlandEervolle ver meldingen: H. C. Kroft, Aphen a. d. Rijn; A. Dorrepaal, Bodegraven; D. de Jong Czn., Hoornaar. Klasse Va (productieklasse melkkoeien van 4 jaar en ouder)Eerste prijs tevens kampioen: D. de Jong Czn., Hoornaar; tweede prijs F. Slob, Goudriaan; derde prijs E. Kahn, Zoetermeer; Eervolle ver melding H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn, Klasse Vb (melkkoeien van 4 jaar en ouder): Eerste prijs F. Slob, Goudriaan; tweede prijs E. Kahn. Zoetermeer; derde prijs H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn; Eer volle vermeldingen: J. v. Zijtveld, idem (twee). Klasse VI (melkschotten): Eerste prijs H. C. Kroft, Alphen a. d. Rijn; tweede prijs A. Bongers, Hoornaar; derde prijs Gebr. de Klerk, Hoornaar; Eervolle vermeldingen E. Kahn, Zoetermeer; H. C. Kroft, Alphen ad. Rijn. Klasse VII 'melkvaarzen): Eerste prijs C. de Jong. Noordeloos; tweede prijs F. Slob, Goudriaan; derde prijs J. v. Zijtveld, Alphen a. d. Rijn; Eervolle vermeldingen: Jos. C. Wesselingh, Zoeterwoude; H. C. Kioft, Alphen a. d. Rijn; J. v. Zijtveld, Alphen a. d. Rijn. Klasse VIII (pinkvaarzen): Eerste prijs Jos. C. Wesseling, Zoeterwoude; tweede prijs H C. Kroft, Alphen a. d. Rijn; derde prijs P Janknegt. Wateringen; Eervolle vermelding: M Noordam, Hazerswoude. Klasse IX: (moeder met 3 directe af stammelingen) eerste pr. J. v. Zijtveld, Alphen a. d. Rijn: tweede pr. Jos. C. Wes selingh Zoeterwoude; eervolle vermelding, idem. idem. Klasse X: (5 koeien van 3 jaar en ouder van één vereeniging) eerste pr. Fok- en Controlever. Verbetering zij ons doel". Hoornaar; tweede or. Jos. C. Wesselingh, Zoeterwoude: eervolle vermeldingen: J. v. Zijtveld Aiohen a. d. Rijn; P. Janknegt:, Wateringen; H. C. Kroft. Alphen a. d. Rijn. Klasse XI: (grootste en beste groep uit één bedrijf), eerste pr. J. v. Zijtveld, Alphen a. d Rijn: tweede pr. H. C. Kroft, idem; eervolle vermeldingen: Jos C. Wes selingh, Zoeterwoude; P. Janknegt. Wate ringen. Afdeeling ongeregistreerde schapen: Klasse I: (rammen geb. in 1934 of vroe ger) eerste or. Wed. C. Bos. Leiderdorp; tweede pr. N. Koot idem; derde pr. idem, idem. Klasse II: (rammen geb. in 1935) eerste pr. P. J Houtman Zoetermeer; tweede pr. P. M v. d Krogt Zoeterwoude; derde pr. P. Overdevest. idem. Klasse IV: (6 fijnste en zwaarste bok- schapen) eerste pr. niet toegekend; tweede 638 RECLAME- 639 die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, vannacht kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier pijn. Slecnts 52 cent per 12 stuks. Overall Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. pr. A. Rijnsburger Jr. Leiderdorp; derde pr. T. J. v. d. Wilk. idem. Klasse V: (6 fijnste en zwaarste zuig- lammeren) eerste pr. A. Rijnsburger Jr., Leiderdorp; tweede pr. W. Scholten. Alk maar; derde pr. J. Dorrepaal Gzn., Zoe terwoude. Klasse VI: (groep van 6 fijnste zwaarste en vetste schapen) eerste pr. Erve W. J. Zwetsloot. Leiden; tweede pr. D. Bakker Gzn Bobbelsdijk; derde pr. W. Scholte, Alkmaar. Afdeeling ongeregistreerde varkens: Klasse I (beeren van 2 jaar en ouder): le pr. G, fi. Rotteveel, Oude-Wetering; 2e pr. A. Ruighoven, Haarlemmermeer; 3e pr. W. A. v. d. Helm, Zoetermeer. Klasse II (idem, geb. in 1934): le pr. niet toegekend; 2e pr. A. Braam, Leider dorp; 3e pr. niet toegekend. Klasse III: Geen prijzen toegekend. Klasse IV: Geen prijzen toegekend. Klasse V (zeugen met biggen): le pr. C. v. Vliet, Zoeterwoude; 2e pr. G. H. Rotteveel. Oude Wetering; 3e pr. L. H. Heemskerk, Oegstgeest. Klasse VI (8 varkens van 2550 K G.) le pr. L. Smits, Hazerswoude; 2e pr. idem; 3e pr. niet toegekend. Klasse VII (8 varkens van 5070 K.G.): le pr. Gebrs. van Leeuwen, Nieuwerbrug aan den Rijn; 2e pr. Gebrs. van Leeuwen aan den Rijn; 2e pr. idem idem; 3e pr. W. P v. d. Geest. Leiderdoip; Eervolle ver melding: Fa. Wed. N. Schrama, Voor schoten en Fa. J. v. d. Poel. Zoeterwoude. Klasse VIII (4 slachtvarkens van 100 130 K.G.): le pr. Gebrs. van Leeuwen, Nieuwerbrug aan den Rijn; 2e pr. idem idem; 3e pr. idem idem; Eervolle vermel ding Gebr. Kramer, Dordrecht. Klasse IX (Idem van 130—170 K.G.): le pr. Gebr. Kramer. Dordrecht; 2e pr. Gebr. van Leeuwen, Nieuwerbrug aan den Rijn; 3e pr. J. v. d. Poel, Zoeterwoude; Eervolle vermelding Gebr. van Leeuwen, Nieuwer brug a. d. Rijn. Klasse X (3 slachtvarkens boven 175 K.G.)le pr. Gebr. van Leeuwen, Nieu werbrug a. d. R.; 2e pr. P. Th. Verhoef, Leiden; 3e pr. Gebr. v. Leeuwen. Nieuwer brug a. d. R Eervolle vermelding Gebr. v. Leeuwen, idem. Afdeeling rubriek handelsvee. Ongeregistreerd rundvee. Klasse I (melkkoeien, 6 breede tanden of afgewisseld): eerste prijs P. Schukking, Buiksloot; tweede prijs, idem, idem; derde prijs J. v. Heyden, Delft. Eervolle vermel ding J. G. Kerkdam, Hazerswoude; H. v. d. Hulst, Alphen a. d. Rijn. Klasse II (groep van 4 melkkoeien als idem): eerste prijs H. v. d. Hulst, idem; tweede prijs G, A. M. v. Wissen, Wasse naar; derde prijs J. C. Klerk Czn., Hazers woude. Klasse III (melkschotten): eerste prijs Joh. Heier, Delft. Klasse IV (melkvaarzen): eerste prijs H. Rotteveel. Hazerswoude. Klasse V (groep van 3 fijnste en zwaar ste pinken): eerste prijs Jac. Bouwmees ter, Sassenheim; tweede prijs A. L. v. Pa ridon, Wassenaar; derde prijs C. v. Schie, Warmond. Klasse VI (kalfdragende koeien)eerste prijs Eeke, Purmer; tweede prijs J. v. d. Heyden, Delft; derde prijs P. Schukking, Buiksloot. Klasse VII (groep van 4 alsvoren): eer ste prijs P. Schukking, Buiksloot; tweede prijs K. Koks, Purmer; derde prijs P. Schukking, Buiksloot, Klasse VIII (guste-koeien)eerste prijs Erven J. J. Zwetsloot, Leiden; tweede pr. idem. idem; derde prijs J. v. Leeuwen, Hoogmade. Klasse IV (4 koeien alsvoren)eerste prijs Erven W. J. Zwetsloot, Leiden. Klasse X (graskalveren, dikblllen) eerste prijs Th. v. d. Hulst, Oud-Ade; tweede prijs J. v. d. Eyk, Benthuizen; derde prijs J. v. Leeuwen, Alphen a. d. Rijn. Klasse Xa (graskalveren): eerste prijs P. J. Heemskerk, Rijpwetering; tweed: pr. N. Koot, Leiderdorp; derde prijs Jac. Bouwmeester. Sassenheim. Rubriek slachtvee: Klasse (vette koeien met 6 breede tan den): eerste prijs A. Rijnsburger Tzn., Leiderdorp (tevens medaille van H M. de Koningin); tweede prijs idem, idem; derde prijs idem, idem. Klasse II (idem met 4 breede tanden) eerste prijs A. J. v. d. Bergh, Delft: tweede prijs A Rijnsburger Tzn., Leider- dorn; derde prijs idem, idem. Klasse III (idem met 2 breede tanden) eerste prijs C. v. Haastrecht. Kaag; tweede pr. J. Uit den Bogaard, Warmond; derde prijs Adr. v. d. Marei, Wassenaar. Klasse IV (vette stieren met meer dan 2 breede tanden)eerste prijs C Hogeveen, Aalsmeer; tweede prijs P. L. Westgeest, Wassenaar; derde prijs P. Rotteveel, Rijn wetering. Klasse V (idem met 2 breede tanden): eerste prijs J. Clemens, Kaag; tweede pr. A. C. Koot Hazerswoude; derde prijs St. Zwetsloot. Hoogmade. Klasse VI (grootste en beste collectie koeien)eerste prijs A. Rijnsburger Tzn., TWEEDE KAMER. AANVAARDING VAN HET VOORZITTERSCHAP, In de gisteren gehouden vergadering deï Tweede Kamer heeft de opnieuw-benoemdei voorzitter, de heer Ruys de Beerenbrouck, zijn ambt aanvaard met het uitspreken, met de volgende rede: „Geachte Medeleden. Weder viel het mij te beurt tot uw voor» zitter te worden benoemd. Voor die benoe ming eerbiedig erkentelijk jegens de Ko ningin. zeg ik u dank voor het vertrouwen, waarvan gij blijk hebt gegeven door mijl als eerste op de voordracht te plaatsen. Ik maak mii echter zeker niet schuldig aan grootspraak, als ik zeg. dat in den rechtsstaat, waarin wij leven, ons College een plaats zonder weerga inneemt. In onze bijeenkomsten spreekt het Volk tot de Begeering. Omgekeerd zijn die bijeen komsten voor de Regeering de aangewezen plaats om tot het Volk te spreken. Hier wordt de Inhoud bepaald van de wetten, die de burgers binden. Hier in de eerste plaats wordt het regeerbeleid aan het oor deel van het Volk getoetst. Onafhankelijk heid en zelfstandigheid, niet alleen bii het nemen onzer beslissingen maar ook bij de regeling onzer werkzaamheden, kenmerken daarbij onze taak. Onze bevoegdheden zijn groot. In die bevoegdheden liggen tevens onze plichten. Bij het vervullen van die plichten leiding te geven, is een taak. die ik als een zeer eervolle beschouw. Dat die taak tevens een aangename is. weet ik uit ervaring. Zeker, het is voor gekomen, dat het verdedigen van een standpunt, het opkomen voor een over tuiging. geschiedde met een hartstocht, die een oogenblik de grenzen van het ge oorloofde deed overschrijden. Wij kunnen ons echter gelukkig prijzen, dat zulke feiten uitzonderingen zijn. die opvallen en veelal achterna het meest betreurd worden door hen die ze begingen. In ons College wie ons in onzen arbeid geregeld gade slaat weet het sluit in werkelijkheid) ook het diepste verschil in opvatting en overtuiging onderlinge waardeering niet uit. In zulk een sfeer leider van belang rijke werkzaamheden te mogen zijn, is een voorrecht. Aan de voorbereiding der openbare be raadslagingen neemt de Voorzitter geen deel. Hij heeft echter voldoende gelegen heid te bemerken, hoe uitgebreid en uit nemend de commissoriale arbeid is. die door zijn medeleden wordt verricht en hoezeer door dien arbeid het werk. door de Kamer in het openbaar te doen. verlicht wordt en in waarde wint. Die arbeid ver gemakkelijkt ook zijn taak. Een beroep op uw medewerking om de werkzaamheden der Kamer, zoowel in de afdeelingen en commissies als in het open baar in de juist aangevangen zitting zoo goed mogelijk te doen verloopen. doe ik niet. Ik weet. dat ik op die medewerking rekenen mag. Het voorzitterschap aanvaardende, spreek ik slechts de hoop uit. dat onze gezamenlijke arbeid onder Gods zegen moge strekken tot heil van het land". ALLERLEI WERK ZAAMHEDEN. Nadat de Kamer zich. door loting, in afdeelingen had verdeeld, werden verschil lende commissies zooals ieder jaar opnieuw samengesteld, eenige wetsontwer pen naar de betrokken commissies ver wezen, en eenige andere periodieke werk zaamheden verricht. Vervolgens zijn de af deelingen gaan vergaderen tot het kiezen van voorzitters en onder-voorzitters. De Kamer heeft besloten, de volgende week Woensdag en zoo noodig Donderdag des morgens eenige ontwerpen in de afdee lingen te doen onderzoeken. BEHANDELING VAN IIET BEZUINIGINGS-ONTWERP. De Kamer heeft zonder discussie het voorstel van den voorzitter aangenomen, om a.s. Dinsdag de behandeling van het Bezuinigings-ontwerp te hervatten, met dien verstande, dat daarbij inbegrepen zal zijn de discussie over de ministerieele crisis. Na de openbare vergadering op dien dag zal er dan nog afdeelings-onder- zoek van een enkel ontwerp (vervanging van de Warenwet) plaats hebben. Een rantsoeneering van de spreektijden werd vastgesteld. Op Dinsdag 8 October zal dan het afdeelings-onderzoek van de Rijksbegrooting beginnen. In verband met deze besluiten stelde de voorzitter voor, het verzoek van den heer De Visser voor een interpellatie over ae ministerieele crisis en over het regee- ringsbeleid niet toe te staan. Dit voorstel van den president werd met 75 tegen 3 stemmen aangenomen. Alleen de com munisten stemden er voor. Hierna is de vergadering verdaagd tot a.s. Dinsdag 1 uur. EERSTE KAMER. AFDOEN VAN WERKZAAMHEDEN. Ook de bijeenkomst van den Senaat v/as grootendeels aan het verrichten van een aantal formaliteiten gewijd. Eenige commissiën werden opnieuw be noemd en, zoo noodig, aangevuld. En het Adres van Antwoord werd naar de af deelingen verzonden. Toen was het weer uit. HAGENAAR. Leiderdorp; tweede prijs Th. v. d. Meer, Leiden. Klasse VII (idem ossen): eerste prijs Coóp. Volharing U.A., 's-Gravenhage. Klasse VIII (vette kalveren): eerste pr. C. v. Maastricht, Leiden (hiervan is de no. 1 geknipte kampioen); tweede prijs C. v. Maastricht, Leiden; derde prijs E. Wijn bergen, Eindhoven. Eervolle vermelding P. J. Levie, Zuidland. Klasse IX (idem, aikbillen)eerste prijs niet toegekend; tweede prijs L. Koole, Uithoorn. derde prijs W. C. Roest, Ter Aar. Oojc de oud-burgemeester, jhr. De Gijselaar, gaf blijk van zijn onverflauwde belangstelling voor de Sleutelstad en bezocht de tentoonstelling.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9