76,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 September 1935 Vijfde Blad No. 23157 BINNENLAND. Leelijk tandaanslag RECHTZAKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN C^~ de oefening der lichte brigade. RECLAME 628 ROOD TEGEN BLAUW. (Van een reisredacteur). De rooden en de blauwen staan sedert gistermiddag tegenover elkaar tusschen Zutphen en Deventer, ln den regen, die zoo nu en dan maar even plaats maakte voor een waterig zonnetje, dat niettemin de natte hoornen en weiden deed glinste ren in een vroolijk licht. De wind woei over de velden en schudde de bladeren, zoodat de droppels in het rond vlogen en daar tusschen door bewogen de cavale risten- en wielrijders-patrouilles zich, die van beide kanten op verkenning uit waren. Dat was een sportief werkje. Overal langs de wegen en dijken stonden ze, op zoek hoe ver ze konden gaan. zonder den vijand ln de armen te loopen. En deze deed aan den anderen kant van den Dssel hetzelfde. Even sportief, even voorzichtig en met evenveel enthousiasme voor dit werkje, dat nu eens niet een gewone oefening is, maar een taak met een doel. Daardoor ontstaat dan ook die trouwhartige sfeer van kameraadschap welke in het leger zooveel waard is, en tevens de wil om iets goeds te prestoeren, waarbij geen vermoeienis te veel is en geen taak te zwaar. Zelfs niet bij zulk een weersgesteldheid, als dezer dagen Bij de oefeningen van de lichte brigade het spel bij tijd en wijle tot bittere ernst dreigt te maken. De lichte brigade, die in oorlogstijd het groote leger dekt, en het ln de gelegen heid stelt z'n actie te ontwikkelen, oefent hier zonder zoo'n leger. Dat moet men er bij denken, maar het komt er voor deze dagen niet op aan. De legers zijn ergens daarachter, op de Veluwe ten Westen van Apeldoorn aan den eenen kant en aan de Duitsche grens wat de tegenpartij betreft. De lichte brigade moet eerst de kastanjes uit het vuur halen en ze doet dat hier met een entrain, dat geheel ln overeenstemming is met de zware en verantwoordelijke taak, die deze troepen is opgelegd. Zouden er al vijanden over de rivier zijn getrokken? Dat is de vraag die deze mo derne Winnetou's gistermiddag te beant woorden krijgen. Ze slopen voorzichtig door het kreupelhout en waren op iedere beweging verdacht. De wind speelde hun speurzin zoo nu en dan parten, want wanneer ze eens een vijand meenden të ontdekken, bleek het de wind te zijn. die de takken bewoog. Dan maar weer vérder, om zoo langzamerhand bij de rivier te komen. Er waren nergens vijanden aan den overkant, in het Oosten niet en in het Westen niet De verkenners hadden het goed gezien en hun geruststellende be richten. die langs telefoonlijntjes werden doorgegeven aan de hoofdposten, maak ten een nadere optrekking mogelijk. Wat een organisatie zit er nog vast aan dat simpele verkennen! De manschappen moeten voeling houden met de posten en zoo wel eigen initiatief als saamhoorig- lieidsgevoel moeten hun handelingen lei den. Motorfietsen snorden langs de we gen en telkens werden er Weer andere telefoonlijntjes gelegd, om met het voort trekken, gelijken tred te houden. Daar achter stond reeds in den middag een keukenwagen te dampen, waarop tegen etenstijd de aanval geconcentreerd was. Dat sluipen en zoeken maakt hongerig, doch daar weten de koks wel raad mee! Toen er dan werkelijk voor de blauwen geen vijand viel te ontdekken, begon ln den loop van den avond het zware werk. Want de IJssel moest worden overgetrok ken, hetgeen de rooden natuurlijk niet zoo maar zouden toelaten. Aan de rijden de artillerie was gemeld, dat het terrein veilig was, zoodat ze kon oprukken zon der de kans te krijgen, plotseling te wor den overvallen. De stukken werden in stelling gebracht en toen begon het schie ten dat tot ln wijden omtrek was te hoo- ren. Onder dekking van het veldgeschut zou de overtocht moeten worden gewaagd. Pontons waren al in gereedheid gebracht en werden snel ln de rivier te water gelaten. Inmiddels was het al ver over midder nacht geworden, maar wat deert dat in tijden van oorlog? Een weloverwogen aan val wordt steeds in den nacht voorbereid en zoo werden ook hier in den nacht voorbereidingen getroffen voor een over tocht, die echter wel eens gevaarlijk zou kunnen zijn. Want aan den anderen kant stenden de rooden. Men had ze gezien en des avonds had een enkel llchtselntje hun aanwezigheid reeds verraden. De wielrijders der blauwe partij zijn in den loop van den nacht op pontons, gesteund door de artillerie, aan den overkant ge komen. Hoe dat ln zijn werk Is gegaan, zullen we in een volgenden brief vertellen. REI9BELASTING DOOR MIDDEL VAN ZEGELS. Een bedrag van 50 cent tot f. 1. per dag. De voorzitter van de Nederlandsche Relsvereenlglng, de heer J. Panman, te Haarlem, heeft aan de „Tel." medege deeld (en dit wordt van andere zijden bevestigd) dat de Reisbelasting geheven zal worden door middel van zegels, dl» waarschijnlijk aan de postkantoren ver krijgbaar zullen worden gesteld. Men overweegt een progressieve heffing van f. 0.50 per dag voor verblijf buitenslands, van een tot zeven dagen, van f. 0.75 per dag voor zeven tot veertien dagen en van f.1 per dag voor verblijf van langeren duur met een zeker maximum. BURGEMEESTERS. Bij K.B. zijn herbenoemd tot burgemees ter van Best P. J. O. Strik; van Waspik P. N. Dekkers, van Nilmegen J. A. H. Stein- weg; van Zutphen mr. J. Dtjckmeester; van Purmerend H Cramwinckel: van Wervershoof N. J H Raat. van Sint Kruis A J. Dhont: van Achtkarspelen P. È"lnza; van Brunssum F A. J. Schmters; van Eiiden C. E. G. A. H. M. G. Baron de Loij en van Hulsberg M. A. H. A. Kerckhoffs. kunt U snel en vefwijderen door wat Chlorodont tand- PlalD chlorodont pasta op een drogen tandenborstel te doen en hiermede Uw tanden aan pile kanten te borstelen, ook op het kauw-oppervlak. Op die manier komt de natuurlijke lvoorkleur van Uw tanden weer te voorschijn en U houdt een heerlijken, frlsscben, zuiveren smaak In Uw mond. TUBES 35 CT. DOOZEN 20 CT. NED. FABRIKAAT. DE VEILIGHEIDSWEEK DER K.N.A.C. Van 20 tot 27 October a.s. De jaarlljksche Veiligheidsweek der Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, welke thans voor de vijfde maal zai worden gehouden, zal ditma,al in de week van 20 tot 27 October a.s. worden georga niseerd. RIJKSMET AALCOMMISSIE. Installatie door minister Gelissen. Gisteren heeft de installatie plaats ge had van de als onderdeel van de plannen tot stelselmatige economisch-technologl- sche exploratie van Nederland Ingestelde Rijksmetaalcommissle. De minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr. Ir. H. C. J. H. Gelis sen heeft daarbij een rede gehouden, waarin hij erop wees, dat deze commissie in den meest ultgebreiden zin van het woord door nauwgezette studie zal moe ten nagaan, of het onder de huidige eco nomische omstandigheden gewenscht en mogelijk is, in Nederland industrieën voor metaalbereiding en metaalverwerking te doen oprichten. DE ONTRECHTING DER JODEN. Protect vergadering te Amsterdam. In de Apollohal te Amsterdam heeft gisteravond een aantal vooraanstaande sprekers in een bijeenkomst, georganiseerd door het Comité voor Bijzondere Joodsche Belangen getuigenis afgelegd van de ver ontwaardiging in Joodsche kringen en ver daarbuiten van de ontrechting der Joden in Duitschland. De enorme zaal, welke 6000 personen kan bevatten, was tot de laatste plaats toe be zet, terwijl vele honderden wegens plaats gebrek moesten worden teleurgesteld. De vergadering werd geopend door den voor zitter der vergadering den heer A. Asscher, terwijl daarna de heeren Sarlouis, Opper rabbijn te Amsterdam, prof. dr. Hartog, kapelaan Drost uit Rotterdam, mr. dr. Vis ser, vice-president van den Hoogen Raad der Nederlanden en prof. dr. Cohen het woord voerden. Tenslotte werd een motie aangenomen waarin de vergadering met diepe verontwaardiging protesteert tegen dit ongemotiveerde optreden ten opzichte eener weerloos gemaakte minderheid, welk optreden een smaad vormt tegen de wet ten der menschelijkheld en een beroep doet op het geweten der volkeren om niet te rusten alvorens dit onrecht is hersteld. DE STAKING TE TILBURG. Nieuwe tegen-voorstellen van het stakingscomité. Het Tllburgsche stakingscomité heeft na vier vergaderingen met de stakers den heer de Jong van den Heuvel medegedeeld, dat onderhandelingen mogelijk zouden kunnen zijn op den grondslag van de navolgende vijf punten: le. de fabrikanten verplichten zich met de arbeidersorganisaties nieuwe onderhan delingen te openen. De onderhandelingen zullen worden gevoerd door de fabrikan ten en een speciale commissie van verte genwoordigers door de stakers te kiezen, verder door St. Lambertus en De Een dracht, 2e. de fabrikanten verbinden zich, ge durende den tijd. dat de onderhandelingen duren het oude loon uit te betalen. 3e. onmiddellijk nadat het werk is her vat. zullen vergaderingen der organisaties met al haar leden plaats hebben. Over de resultaten der onderhandelingen zal een democratische stemming worden ge houden. 4e. de fabrikanten verplichten zich uit te betalen: a. de resteerende 40 procent (zooals be kend hebben de stakers 90 procent in de eerste week van het conflict ontvangen), b. het arbeidsloon gedurende de dagen, waarop alsnog werk ls verricht, c. de vacantiedagen. 5e er zullen geen rancunemaatregelen worden genomen. In antwoord op bovenstaand voorstel zal de bemiddelaar, het Eerste Kamerlid de heer P. W. de Jong, aan het stakings comité mededeelen, dat hij blijft bij zijn standpunt niet te bemiddelen, aangezien ook in het tweede voorstel der stakers van opschorting van de loonsverlaging sprake is. TACHTIGDUIZEND NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND. Volgens de jongste Duitsche volkstel ling wonen niet minder den 756.760 per sonen van vreemde nationaliteit, waar onder meer dan tochtig duizend Neder landers, in het Duitsche Rijk. Men vindt de meeste buitenlanders, namelijk rond 138.000 of één vijfde vah het geheel, in de Rijn-Provincie. Daarna volgen Berlijn met 104.500 en Saksen met 91.500. 186.200 inwoners van het Rijk zijn van Tsjecho-Slowaklsche nationaliteit. Daarna volgen Polén met 148.100, Oostenrijk met 80,600, Nederland met 80.500 en Zwitser land met 39.700. Het aantal statênlooze vreemdelingen bedraagt 88.612. DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" ls gisteren te 18.06 uur te Schiphol geland. 25-JARIG JUBILEUM DER ORGANISATIE VAN INSTITUTEN PONT EN ERKENDE PONTSCHOLEN IN NEDERLAND. Te Den Haag is het 25-Jarlg Jubileum gevierd van bovengenoemde organisaties, tevens het 12'/i jarig jubileum van den heer C. H. Boer als algemeen leider. Na een lange rij sprekers en spreeksters waarvan we o.a. noemen de heeren Hanja, oud-bondsvoorzitter van Horecaf, H. v. d. Velde, stenograaf van de Staten-Gene- raal en Miss C. A. Nichol namens de Kon. Erk. Ver, „Ready", werd door den heer mr. Heerkens Thljssen een gebeeldhouwd bureau-mlnlstre met bureaustoel en een prachtlgen eikenhouten werktafel aange boden. Hierna dankte de heer Boer voor de hem gebrachte hulde. 's Avonds werd de uitslag bekend ge maakt van de jubileum-wedstrijden, die aan de huldiging waren voorafgegaan. Aan deze wedstrijden werd koppelsgewijs deelgenomen: de eene koppelgenoot moest het gedicteerde in Stenografie Pont opnemen, zonder dat de ander er bij tegenwoordig was, terwijl deze laatste, zonder hulp van den eerste het steno gram in den kortst mogelijken tijd moest uittypen. Dat voor deze wedstrijden buitengewone belangstelling bestond blijkt uit het feit, dat ln de personeele wedstrijden niet min der dan 74 deelnemers uitkwamen, die uit alle deelen des lands, van Haarlem tot Maastricht, van Groningen tot Bergen op Zoom, van Leiden tot Enschede naar Den Haag waren gekomen Voor den school kamp kwamen 21 scholen op. Er werd geheel overeenkomstig de practijk ge werkt. In den schoolkamp werd in de verschil lende afdeelingen de eerste plaats bezet door de Instituten Pont te 's Gravenhage, Groningen en Tilburg en de Erkende Pont Scholen te Schiedam, Bergen op Zoom, Heerlen, Winterswijk en Dordrecht. Voor de tweede plaatsen kwamen in aanmer king de Instituten Pont te Haarlem en Eindhoven en de Erkende Pont Scholen te Maastricht, Amersfoort, Blerlck-Venlo en Enschede, terwijl een derde plaats werd ingenomen door het Instiuut Pont te Lei den en dé Erkende Pont Scholen te Nij megen en 's Hertogenbosch. In de personeele wedstrijden, waarvoor een aantal prijzen tot een waarde van f. 250 beschikbaar was, werd de eere-prijs, bestaande uit twee^schrijfmachines, een persoonlijk geschenk van den heer Boei voor het koppel, dat de beste prestatie zou leveren, gewonnen door de dames D. A. J. G. Sandérus en C. A. M. Jerpha- nion, leerlingen van het Instituut Pont te Den Haag. o TE VEEL MARKTKOOPLIEDEN. De Ned. Bond van Marktkooplieden heeft een adres aan den minister van handel, nijverheid en scheepvaart gezon den, waarin het bestuur in opdracht van de algemeene vergadering aan den minis ter verzoekt maatregelen te treffen, dat aan een verdere vermeerdering van het aantal kooplieden die standplaatsen in nemen op de algemeene warenmarkten een einde wordt gemaakt en het aantal binnen redelijke grenzen terug te bren gen. Om hiertoe te geraken verzoekt de bond den minister over te gaan tot invoe ring van een landelijke erkenning van het bedrijf van marktkoopman. ALGEHEELE BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN. Dezer dagen heeft een bespreking plaats gevonden tusschen vele voooraanstaande firma's in Nederland op het gebied van textiel confectie en aanverwante arti kelen, waarin men besloten heeft om thans, ingevolge de toegespitste Duitsche toestanden, over te gaan tot definitieven algeheelen boycot van Duitsche goederen en tot propageeren van Nederlandach Fa brikaat. Een voorloopig gevormde commissie zal zich met vertegenwoordigers van alle andere branches in Nederland ln verbin ding stellen, teneinde aan dezen boycot een algemeen karakter te geven. UIT NED. OOST-INDIË. OFFICIER-VLIEGER ELCKERBOUT AFGEKEURD EN NAAR EUROPA. SOERABAJA, 19 Sept. (Aneta). De heer Elckerbout, de officier-vlieger, die tijdens een sportdemonstratle te Soerabaja zwaar gewond werd, zal voorgoed repatrleeren, daar hij als gevolg van dit vliegongeval definitief voor den Indischen dienst ls afgekeurd. OPBRENGST LANDSMIDDELEN. BATAVIA, 19 Sept. (Aneta). De voor- looplge cijfers van de opbrengst der landmiddelen bedroegen over de maand Juli 1935 f. 36.400.000 tegenover in de maand Juli 1934 f. 37.300.000. Over de eerste zeven maanden van 1935 bedroeg die opbrengst f. 215.900.000 tegen over in dezelfde periode van het jaar 1934 f. 223.400 000. DE LOOPBAAN VAN DEN HEER KIVERON. Omtrent de ambtelijke loopbaan van den heer J. M. Kiveron, die gisteren be noemd werd tot Algemeen Secretaris, .ver neemt Aneta nog het volgende: DE MOORD OP HET WATERLOOPLEIN TE AMSTERDAM. In hooger beroep wederom levenslang geëischt. Op 28 Augustus van het vorig jaar werd Amsterdam opgeschrikt door een afschu welijk misdrijf. In een bananenpakhuls aan het Water- looplein vond de recherche het lijkje van het sedert den vorlgen dag vermiste meisje Sara Beugeltas. Het lijkje was ver borgen in een groote bananenklst; het kind was het slachtoffer geworden van een man, die het den vorlgen middag ln een loods had gelokt. Kort nadat het lijkje was gevonden door een rechercheur, heefv de politie den 21-Jarlgen pakhuisknecht E. P. gearres teerd. Aanvankelijk ontkende hij hard nekklg, doch reeds spoedig legde hU een volledige bekentenis af. De officier van Justitie legde hem feite lijke aanranding van de eerbaarheid, ge volgd door doodslag om zichzelvc straffe loosheid te verzekeren ten laste. Subsi diair wordt hij beschuldigd van aanran ding der eerbaarheid en doodslag. Conform den elsch van den Officier veroordeelde de rechtbank den man tot levenslange gevangenisstraf; van dit von nis kwam verd. in hooger beroep en gisteren diende de zaak die met geslo ten deuren werd behandeld voor het Gerechtshof, dat door mr. J. Jolles werd gepresideerd. Twee deskundigen, dr. S. P. Bakker uit Amsterdam en dr J. Sanders uit Den Haag legden verklaringen af over den persoon van verdachte. Dr. Bakker achtte het ln hooge mate ontoerekeningsvat baar. Dr. Sanders kwam tot dezelfde conclusie. De advocaat requlreerde bevestiging van het vonnis (levenslange gevangenisstraf). De verdediger, mr. Th. Eskens, bepleitte oplegging van een korte gevangenisstraf en ter beschikking stelling van verdachte van de regeering. Hier toch is meer sprake van een zieke dan van een gevaarlijk mensch. Het Hof zal op 3 October arrest wijzen. OVERTREDING LOTERIJWET. In hooger beroep van een vonnis van den Haagschen Kantonrechter, waarbij- hem een geldboete van f. 3000 subs. 6 maanden hechtenis is opgelegd, ter zake van het houden eenier verboden loterij, heeft terecht gestaan de 31-jarlge direc teur van het Centraal Administratie kantoor voor Hypotheken te Den Haag. De kantonrechter had verdachte vrijge sproken van het primair ten laste gelegde, n.l. openstelling van de gelegenheid tot deelneming ln een loterij. Van dit vonnis waren zoowel de ambtenaar van het O.M. als de verdachte ln hooger beroep gekomen. Verdachte gaf z.g. certificaten uit. waar bij men deelgerechtlgd was in de Ned. Staatsloterij. Deze certificaten bleven, krachtens een door koopers onderteekende volmacht, in het bezit van verdachte, die ook eventueel de prijzen incasseerde. Verdachte gaf. daar deze certificaten ln termijnen betaalbaar waren, daarvoor kwi tanties af. De president zelde. dat deze vorm van kwitanties wei heel zonderling was. waar tegenover verdachte aanvoerde, dat hij van de koopers een schriftelijke opdracht kreeg om de certificaten onder zich te houden tot dat het totaal verschuldigde bedrag zou zijn voldaan. Verdachte ontkende, dat het hier een loteril betreft, als bedoeld in de loterijwet en hij beriep zich op geteekende opdrach ten tot het doen van aankoopen. Het O.M. waargenomen door mr. Hoek stra. betoogde aan de hand van arresten van den Hoogen Raad. dat transacties als door verdachte uitgevoerd, wel degelijk vallen onder de bepalingen van de Loterij- wet en dat verdachte geen commissionnair is. zooals hij wil doen voorkomen. De officier zeide. van oordeel te zijn, dat hier veroordeeling van het primair ten laste gelegde zal moeten volgen, en, aldus concludeerend. vorderde spreker met ver nietiging van het vonnis a quo een hech- tenlsstraf van een maand. De verdediger concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen, Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of tijdverdrijf. De heer Kiveron werd te Utrecht ge boren op 4 Maart 1893. Op 2 November 1914 werd hij ter beschikking gesteld van den Gouverneur-Generaal teneinde te worden aangesteld tot administratief ambtenaar voor Java en Madoera, waarna hij op 1 Maart 1915 ter beschikking werd gesteld van de Algemeene Secretarie, bij welk kantoor hij op 26 Juni 1915 werd benoemd tot commies-redacteur. Op 23 Februari 1920 werd hij aangesteld tot commies-redacteur met den titel van adjunct-referendaris ter Algemeene Se- cretarie Op 31 Maart 1925 werd hij belast met de waarneming van de functie van Qou- vernements-secretaris voor den duur van het verlof van mr. H. A. Helb, van welke waarneming hij later eervol werd ont heven. Op 20 Augustus 1926 werd hij be noemd tot referendaris le klasse.- Op 27 Januari 1927 werd hij belast met de waarneming van de functie van Gou- vernements-secretaris voor den duur van het verlof van den heer H. G. Stroband, waarna hij op 23 November 1927 in de zelfde functie optrad als vervanger tij dens diens verlof van mr. B. Th. A Wes- terouen van Meeteren. Op 30 Augustus 1928 werd de heer Ki veron benoemd tot Gouvemements-secre- tarls, waarna in 1932 zijn benoeming volgde tot Gouvernementssecretaris eerste klasse. De heer Kiveron is officier ln de Orde van Oranje Nassau. GEBOREN. Wilhelmina, d. van A. v. Schoonder- woerd den Bezemer en A. Chr. Bekooij Pieter, z. van Ph. Hijman en A. C. Klap Barbara, d. van H. L. van Kampenhout en J. v. d. Berg Cornells Anthonle, z. van J. van Es en C. Arbouw Elias, z. va nG. Wassenaar en A. Steeneveld Sara Catharina, d. van A. Hendriks en C. M. Velthuiijsen. OVERLEDEN. H. J. v. d. Heemst, wedn., 77 jaar. VOOR ZATERDAG 21 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. VARA.-Uitzending 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Voor Arb. i. d. Continube drijven: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins, E. Walls en zijn orkest, C. Rijken (decla matie) 12 00: Gram.pl. 12.30: Orvi- tropia o. 1. v. J. v. d. Horst 1.00: Gram.pl. 1.151.45: De Flierefluiters o. 1. v. E. Walls 2.00: Hoe de toonkunst groeide 2.20: P. Tiggers: Beoefening der huismu ziek 3.00: Gram.pl. 3.30: F. V. Duin: Taïti 3.50: Gram.pl. 5.00: Zenderwiss. 5.05: Fantasia o. 1. v. E. Walis 5.40: Literaire lezing C. v. Wessem 6.00: De Bohemians o. 1. v. J. v. d. Horst 7.00: Bont Programma, m. m. v. de A.J.C. 8.00: Herh SOS-Ber., nieuwsber., VARA - Varia 8.15: Gram.pl. 8.40: „Paniek in de studie", muzikale comedie van M. S. Santcroos. M. m. v. het VARA.-Tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 8.55: Dubbel-X o. 1. v. C. Steyn 9.10: J. W. Lebon: Wat denkt U van de scheidingslijn? 9.20: C. Steyn (accordeon) 9.30: E. Walls en zijn or kest 10.00: „Oude kennissen", spel van Nel Bakker. M. m. v. het VARA.-Tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 10.15: S. Sipos (cymbaal) en I. Rossican (piano) 10.30: U. h. Grand-Theatre, A'dam: „Da's wat anders", m. m. v. solisten en orkest o. 1. v. E. Beeckman 11.00: J. Jong (orgel) en N. de Klijn (viool) 11.30—12.00: Gram.pl. Hilversum, 301 M. KRO.-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30- 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. en orkestconcert 1.50: Gram.pl. 2.00: Voor de Jeugd 2.30: Causerie 3.00: Kinderuur 4.15: Gram.pl. 5.00: Or kestconcert en lezing 6.20: Weekover zicht. Gram.pl. 7.15: Lezing. Gram.pl. 7.50: Causerie 8.00: Berichten. Schlager- muziek 8.50: Solistenconcert 9.0o:; Causerie. Schlagermuziek 9.45: Voor- draaht 10.05: Gram.pl. 10.30: Berich ten, schlagermuziek 11.15—12.00: Gram.- platen. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.05: Causerie 11.20? Gram.pl. 11.50: BBC.-Northern Orkest o. 1. v. McNalr 12.50: Grampl. 1.20: Commodore Grand Orkest o. 1. v. H. David son 2.20: BBC-Northern Ireland Orkest o. 1. v. Godfrey Brown 3 20: Orgelspel H. Ramsay 3.50: De Continentals in hun repertoire 4.35: Reg. King en zijn or kest, m. m. v. W. Booth (zang) 5.36: BBC.-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7.05: Planorecital Cl. Lloyd 7.20 Fred Hartley's Novelty Kwintet m. m. v. Brian Lawrence 8.00: Programma m. m. v. straatarties ten 8,20: BBC.-Symphonie-orkest m. m. v. solisten o. 1. v. Sir Henry Wood 10.00: Berichten 10.30: BBC-Theaterorkest o. 1. v. S. Robinson 11.20—12.20: Ambrose en zijn Band. Radio Paris, 1648 M. 7.20: en 8.20: Gram pl. 12.35: Orkestconcert o. I. v. Doyen 7.35: Gram.pl. 8.20: Zang 9.05: Sel. .Le slre de Vergy" operette van Terrasse. M. m. v. solisten, koor en orkest o. 1 v Labls 11.10—12.35: Pascal-orkest. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con cert uit rest. ..Wlvex" 3.205.20: Om roeporkest o. 1. v. L. Gröndahl 8.20: Oude muziek, zang en voordracht 9.20: Planorecital 9.40: Balletmuziek o. 1. v. Reesen 10.40: Trombone-recital 10.55: Omroeporkest o. 1. V. Reesen 11.2512.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.50: Orkestconcert 12.20: Uit Stuttgart:,Orkestconcert 2.35? Gram.pl. 4.20: Vroolijk programma, m. m. v. solisten en verst, Omroepkleinorkest o. 1 v. v. G, Kneip 7.20: Octetconcert 8.30: Joh. Strauss-concert, m. m. v. het Omroeporkest, Keulsche Mannenzangver. en solisten 11.2012.20: Dansmuziek. Rome. 421 M. 9.00: „L'inganno felice", operette van Rossini. Lezing. II. „Ciotto- lino", operette van Ferrarl-Trecate. Orkest leiding: Previtali. Koorl.: R. Benagllo. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20. 4.20 en 4.50: Gram.pl. 5.20: Cellorecltal 6.35 en 7.35: Gram.pl. 8.20: Symphonieconcert o. 1. v. André 10.36—12.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20, 1.302.20, 4.35: Gram.pl. 5.20: Dansmu ziek 6.20: Zang 6.50: Vioolrecital 7 20: Gram.pl. 8.20: Salonorkest o. 1. v. Walpot en radlotooneel 10.30: Dans muziek 11.20—12.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Ge varieerd programma uit Stuttgart 10.20: Berichten 10,50: Pianorecital 11.05? Weerbericht 11.201.15: Barnabas von Geczy en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 21 September. 1ste programma: Hilversum 1875 M. 824 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van van 824 uur. 3e programma: 8 00: Keulen 8.40: Deutschlandsender 10.20: Keulen 11.40: Londen Reg. 12.20: Brussel VI. 14.20: Deutschlandsender 15.20: Parijs Radio 16 20: Keulen 18.20: Brussel Fr. 18.35: Brussel VI. 19.20: Brussel Fr. 19.50: diversen 20.30: Keulen 22.20: Paris P. Parisien of diversen 22.30: Weenen. 4e nrogramma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Londen Reg 11.20: Droitwich —e 18.20: diversen 18 50: Londen Reg. 19.20: Droitwich 22.00: Londen Reg. 22.30: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 17