KOOPERS EN OP DE 33e VERKOOPERS JAARBEURS LEIDSCH DAGBI AD - Derde Blad Vrijdag 13 September 1935 t GEMENGD NIEUWS. Rheumatische pijn in den rug RECHTZAKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN Over het verloop is men tevreden Onzekere factoren hadden een remmende werking IIET MOTORONGELUK OP DEN RIJKSSTRAATWEG TE WASSENAAR. Do motorrijder aan zijn verwondingen bezweken. De motorrijder Smit. die gistermorgen omstreeks half twaalf te Wassenaar met een auto in botsing kwam en daarbij, even als de op de duo-gezeten heer Smits, ern stig werd gewond, is omstreeks zeven uur gisteravond aan zijn verwondingen in het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. bezweken. o MOTORRIJDER BOTST OP VRACHTAUTO. Duopassagier op slag gedood. Gistermiddag omstreeks 3 uur heeft een ernstig verkeersongeval oo den Leidschen straatweg ter hoogte van de Eikenlaan te Wassenaar plaats gevonden. Uit de richting Leiden kwam de motorrijder O die zijn broer als duooassagier vervoerde in bot sing met een vrachtauto, die steenen ver voerde De duooassagier was op slag dood, terwijl de bestuurder naar het Gem. Zie kenhuis aan den Zuidwal werd vervoerd. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk wel. Omtrent de toedracht van het ongeval kan nog het volgende worden medege deeld: Voor de vrachtauto waarmede de motorrijder in aanraking is gekomen, reed een personen-auto die bij de Eiken laan rechts afsloeg. De vrachtauto moest dientengevolge remmen. De motorrijder wilde toen passeeren maar uit de tegen overgestelde richting kwam een auto aan rijden. waardoor de motorrijder genood zaakt werd naar rechts uit te wijken en zoodoende in aanraking kwam met de vrachtauto, met het reeds vermelde nood lottig gevolg. o HEVIGE BRAND BIJ DE FIRMA LAMPE TE ROTTERDAM. Twee brandweerlieden licht gewond. G steravond omstreeks half elf is brand ontdekt door een nachtwaker in het groote modemagazijn van de firma Lampe gevestigd Hoogstraat, hoek Spui, te Rot terdam. De oorzaak van den brand is vermoe delijk kortsluiting in de Neon-verlichting geweest. Het vuur woedde tusschen het plafond boven de etalagekasten en de vloer van de eerste etage. De brandweer stond voor een lastige taak. omdat men deze ruimte zeer moei lijk kon bereiken. Er moest een groot aantal gaten in den muur en in het plafond gehakt worden, waardoor de slangen geleid werden. Ook ontwikkelde zich zeer veel rook. waardoor de brandweer in haar blusschingswerk- zaamheden ten zeerste werd belemmerd. Met veel en zeer groot blusschingsmate- riaal verscheen de brandweer ter plaatse, daar de brand een uitermate gevaarlijk karakter had. Men is er echter in ge slaagd het vuur te beperken tot de ruimte tusschen het plafond van de etalages en ae vloer van de eerste verdieping. Tijdens het blusschingswerk is een ge deelte van het plafond in één der etalage kasten ingestort. Hier waren twee spuit gasten bezig, die door het neerstortende puin aan hoofd en handen werden ge wond. Bovendien waren zij onwel gewor den door den rook. De geneeskundige dienst heeft hen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Later bleek, dat hun toestand niet van ernstigen aard was. De brandweer heeft nog geruimen tijd moeten werken, alvorens men de brand geheel onder de knie had. Het blusschings werk werd bijgewoond door tal van hoofd lieden en door den hoofdcommissaris van politie mr. Einthoven. Met het nablusschen is men nog lan gen tijd na middernacht bezig geweest, o DE BEROOVING TE DEN HAAG. De 60-jarige kunstschilder C. G Welling, die te Eindhoven was aangehouden, ver dacht van schuldig te zijn aan de beroo- ving in een hotel te 's-Gravenhage op 31 Augustus, is bij confrontatie door niemand herkend. Hij is daarna vrijgelaten. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De politie te Roermond heeft aldaar aangehouden een zekeren S„ die, eenige weken geleden, verschillende Inwoners van Elburg heeft opgelicht, onder het voor wendsel. dat hij melkcontroleur was. Hij wist bij deze gelegenheden fietsen, horloges en ook geld buit te maken. S. zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. VRACHTAUTO TE WATER GEREDEN. Een particuliere vrachtauto, rijdende van Rotterdam op Zutphen, beladen met 6000 K.G. stukgoederen, is gistermiddag nabij Stadsdam in de gemeente Oudenrijn (prov. Utrecht) in den Leidscherijn ge reden. De bestuurder en een bij hem zit tende man wisten zich te redden. De stoffelijke schade is belangrijk. De be stuurder zou door slaap overmand zijn geweest. (N. R. Ct.) o MOTORRIJDER OP AUTO GEBOTST. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te Haren by Groningen tegenover villa Welkom, de heer E N. Nijman uit Den Haag. die daar op een motorfiets reed, met een auto in botsing gekomen. De motor rijder reed achter de auto die plotseling moest stoppen voor een passeerenden steenwagen. De heer N. zag dit niet en botste op de auto. met het gevolg, dat hij over den weg werd geslingerd. Hij kreeg inwendige kneuzingen en werd in de villa binnengedragen en daarna op advies van dr. Vink per Groene Kruisauto naar zijn tydeiyk adres te Groningen gebracht be duorijder bleef vrijwel ongedeerd. Vad. RECLAME. Nu weer gezond als de beste. De schrijver van onderstaanden brief leed aan felle rheumatische pyn in den rug. Hij probeerde van alles, maar vond geen verlichting. Misschien had men hem naar een buttenlandsche badplaats moeten sturen, maar dit was voor hem niet moge- Ujk; hy was trouwens reeds 70 jaar. Maar hy probeerde dezelfde zouten als in de beroemde minerale bronnen voorkomen, hy probeerde Kruschen Salts. Hy schryft: „Ik leed aan felle rheumatische pyn m mijn rug. Na verschillende pillen en smeer sels geprobeerd te hebben, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwyl ik toch al 70 jaar ben, ben lk in plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo gezond als een visch. Driemaal hoera voor Kruschen; ik zegen den dag, toen ik het voor het eerst pro beerde." J. M. te I. Kruschen Salts bestaat uit zes verschil lende zouten, die ook voorkomen in de beroemde minerale bronnen. Deze zouten sporen de afvoerorganen aan tot krachti ger werking, waardor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zyn van rheumatiek, jicht, ischias, langs de natuurlyke kanalen uit het lichaam worden verwijderd. De pynen zullen afnemen, terwyl de geheele gezond heidstoestand enorm zal verbeteren. Ge zult U frisscher en jeugdiger voelen; ener gie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als in de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts Ls uitsluitend verkryg- baar by alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting Inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maat- schappy Amsterdam voorkomt. 226 VERDRONKEN. De kapitein van het Nederlandsche motortankschip Duiveudrecht, op weg van Houston naar Thameshaven, seinde giste ren draadloos, dat een schepeling over boord was geraakt. De positie van het schip was 43 gr. 18 min. N. en 28 gr. 10 min. W. Nader is bericht ontvangen, dat de lichtmatroos W. Broerlng. die van Neder landsche nationaliteit en te Rotterdam woonachtig was, wordt vermist. o ONBEWOONDE BOERDERIJ AFGEBRAND TE FRANEKERADEEL. In de gemeente Franekeradeel te Mie- dum onder Tzum is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in een groote boerderij, eigendom der familie Boomsma te Leeuwarden. De boerderij, welke niet werd bewoond is tot den grond afgebrand. Een groote hoeveelheid hooi. vlas, enz. werd een prooi der vlammen. De motorbrandspuit uit Franeker ver leende assistentie en mocht er in slagen, mede door de gunstige windrichting, het wagenhuis, waarin geborgen waren ma chines en andere werktuigen, te be houden Verzekering dekt de schade. BUITENLANDSCH GEMENGD. UNIVERSITEIT VAN MEXICO CITY BEZET. De universiteit van de stad Mexico is door links-georiënteerde studenten bezet, die zich in het gebouw verschansten en den studenten van andere richting den toe gang weigerden. Dinsdag was er reeds verschil van mee ning ontstaan tusschen den senaat van de universiteit en de regeering. met betrek king tot den onderhoudsplicht der univer siteit. Daarom had de senaat besloten, de universiteit voorloopig te sluiten. ERNSTIGE MIJN-ONTPLOFFING. 12 man omgekomen? In een myn te Barnley heeft een ontplof fing plaats gehad. Op het moment, dat deze plaats vond. waren er 160 mynwerkers aan den arbeid. 38 hunner werden door het vuur ingesloten. De redders slaagden er in, 26 mynwer kers naar boven te brengen, welke met min of meer ernstige brandwonden waren over dekt. Twaalf mynwerkers zyn nog door het vuur ingesloten, Ook al zouden zy niet by de ontploffing om het leven zyn gekomen, zoo heeft men toch weinig hoop, hen nog te kunnen redden. o VERDUISTERING OP EEN CONSULAAT. Naar de „Berner Bund" meldt is op het Zwitsersche consulaat te Sjanghai een ernstige verduistering ontdekt, waarbij de kanselier van het consulaat. Louis Jacot, betrokken is. Jacot is de zoon van 'n professor aan een universiteit in China en werd in China opgevoed. Uit hoofde van zijn functie was hij in het bezit gekomen van een cheque van ongeveer 100000 francs, welke aan het consulaat was overhandigd ter uitbeta ling in een erfeniskwestie aan een Zwitser, welke tot nu toe nog niet is gevonden Jacot, die door speculaties in moeilijk heden was geraakt vervalschte nu eenige handteekeningen op de cheque en ver dween vervolgens met het geld. Men heeft zijn verblijf nog niet ontdekt. Uit Zwit serland is reeds een ambtenaar naar Sjanghai vertrokken om een onderzoek in te stellen. Men vaat na in hoeverre de Zwitsersche Bondsstaat voor deze verduis tering aansprakelijk ls. INBRAAK TE HILLEGOM. In den nacht van 4 op 5 Augustus werd Ingebroken by iemand ln Hillegom. De vrouw des huizes hoorde omstreeks 3 uur een gestommel in de voorkamer beneden, doch zy ging niet naar beneden. Den vol genden morgen ontdekte zy, dat een in breker naar binnen was gedrongen. Een raam aan de voorzyde was opengebroken, en de deur van de bykeuken was uit de hengsels gelicht. Er werd slechts een be drag van f. 14 ontvreemd. De politie vond op de sponning van het raam enkele vingerafdrukken. Aan de hand hiervan werd een Haarlemmer, die reeds vaak wegens Inbraak was veroor deeld gearresteerd Aanvankelyk ontkende hy alles, later gaf hy toe, dat hy by het huis was geweest, doch ingebroken had hy niet: een ander was hem al voor ge weest. Wel had hy even aan het raam gevoeld. Het ontkennen (voor de Haarl. Recht bank) baatte hem echter niet, de vinger afdrukken gaven, volgens den officier van justitie, het bewys. Hy eischte dan ook een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De verdediger mr. H. A. M. Smits, acht te het bewys niet overtuigend en vroeg vrijspraak subsidiair een lichtere straf. (Hbld.) 1IAAGSCHE RECHTBANK. De kapper H. G. uit Leiden, die voor heen te Koudekerk een zaak dreef, was gedagvaard ter zake van mishandeling en wegens het koopen van verschillende goe deren zonder volledige betaling te laten volgen Op 25 Februari j.l. werd hy tot beta ling van een oude schuld gemaand door zekeren H„ doch volgens diens verklaring kreeg hy wel slaag maar geen geld. G. beweerde, dat H. hem onder vloeken zou hebben bedreigd, hetgeen de getuige ontkende Vervolgens kwam een groot aantal getuigen voor het hekje, die ach tereenvolgens verklaarden dat zy op ver schillende tijdstippen goederen aan G. hadden geleverd, zooals kleeren, hout. kruidenierswaren, vleeschwaren. brood, flesschen pap, brandstoffen, timmermans- materialen. drukwerk, rookartikelen, elec- trische ornamenten, gloeilampen en ge leidingen enz. Eenige van de getuigen hadden, gedeel- teiyke betaling hunner leveranties beko men. anderen hadden in het geheel niets ontvangen. Enkelen verklaarden dat G. de schuld gedeelteiyk had aangezuiverd, door hen te knippen en te scheren. Ook heeft G.. sedert hy gedagvaard werd. enkele crediteuren nog geheel of gedeeltelyk afbetaald, in enkele gevallen met sigaren. Verdachte had op byna elke verklaring eenige aanmerking omtrent de hoegroot heid van het alsnog verschuldigd bedrag. Een exploitant van z.g. trek-puzzle's uit Rotterdam, was aen bedrag van f. 25 aan G. tekort gekomgji. Deze getuige ontving tot tweemaal toé een postcheque, welke evenwel niet gedekt was. Inmiddels is deze vordering Voldaan. Verdachte beweerde dat hij van plan was alle crediteuren af te betalen. Hij kon evenwel moeilyk uit de zaak. waar hy alleen werkte, wegloopen. Volgens G. zouden de burgemeester en de politie van Koudekerk de crediteuren hebben opgestookt om hun vorderingen niet te gaan lncasseeren. Het O.M. waargenomen door jhr. mr. v. Aseh van Wijck, wees op de verschillende manipulaties van G die zich van den domme houdt en die heel goed wist, dat hy niet kon betalen, toen de diverse be stellingen door hem werden gedaan. De mishandeling en de verduistering achtte spr. bewezen en ook de flesschentrekkerij. Ten slotte eischte de officier tegen G 6 maanden gevangenisstraf voor de drie feiten. De rechtbank zal 26 Sept. uitspraak doen. GEBOREN. Lena. dr. van J. H K. Crama en L Boe- lee Arie, zn. van A. Hollebeek en C. Lek. ONDERTROUWD. H v. d Heyden. jm„ 19 j. en P. Koet, jd. 16 j. J. W Blote, jm 28 j. en G. W. v. Schaik. jd., 23 j. A. C Goddijn, jm., 31 j. en M. C. P. Juffermans. jd. 33 j. OVERLEDEN. P. de Bruin, m. 84 j. J. v. d. Voort, ongeh. m„ 87 j. M. J. Schellingerhout, zn., 17 dgn. VOOR ZATERDAG 14 SEPTEMBER. Hilversum 1875 M. VARA-Uitzending 8.00; Gramoloonpl. 10.00: Morgenwy- ding VPRO 10.15: Voor Arbeiders 1 d. Continubedr.: VARA-tooneel o.l.v, W.v. Cappellen, J. Jong (orgel), en gramoloonpl. 12.00: De Notenkrakers o.l.v. D. Wins 12.45: Gramofoonpl. 1.00: E. Walis en zqn orkest 1.301 45: Gramofoonpl. 2.00: Fantasia o.l.v. E Walis, m.m.v. Lisette Stevens (zang) 2.30: Gramofoonpl 2 50: De Bohemians o.l.v. J. v. d Horst 3 30Filmpraatje M. Sluyser 3.45: Gra mofoonpl 4 45: F. Barmes: Het congres der Soe. jeugdinternationale te Kopen hagen 5.05: Schalmei o.l.v. P. Renes 5.15 XX-ensemble o.l.v Steyn 5.40: Literaire lezing dr. G J. Geers 6.00: strijkorkest o.l.v. E. Walis 6.30: Espe- ranto-uitzending 7.00: Orgelspel J. Jong 7.30: Zang Nico Huisman ibas-bariton). 8.00: SOS-berichten 8.03: Berichten. VARA-varia 8.15: De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. m m v. Bert van Dongen (zang) 8.45: Angela Tosnerova en Tummers 9 00. VARA-orkest O.I.Y. H. de Groot 9.45 ..Wat de menschheid vereenigt", spel van O'Henry, m.m.v. het VARA-tooneel O— Het bedrijfsleven heeft zijn veer kracht behouden (Van onzen relsredacteur) De 33ste Nederlandsche Jaarbeurs is gisteren om vyf uur gesloten. Zy is ge houden hl een tyd, die voor handel en bedrijf geen goede vooruitzichten biedt, zooals ook voor den aanvang ervan de secretaris-generaal, de heer W. Graadt van Roggen, in zyn inleiding voor de pers betoogde. In verband hiermede mag er wel eens even de aandacht op gevestigd worden, dat de deelneming aan deze beurs slechts een teruggang van ongeveer 5% heeft laten zien. terwyl het bedrijfsleven waariyk wel ln belangryker mate ls in gekrompen Daaruit biykt wel. dat het Nederlandsche zakenleven, ondanks de drukkende tydsomstandigheden, over een groote mate van veerkracht beschikt, en ook komt hierdoor duideiyk naar voren hoezeer het jaarbeurs-intermediair ln deze kringen wordt gewaardeerd en hoe men het algemeen als een onmisbaar geworden instituut is gaan beschouwen. Onzekerheid. Wij hebben eens by verschillende groe pen van deelnemers ons licht opgestoken over de resultaten, die de 33ste Jaarbeurs heeft te zien gegeven en zyn tot de con clusie gekomen, dat ook deze beurs over het algemeen goed is geweest. Wel is duldelyk gebleken, dat het zakenleven in deze dagen ln belangrijke mate wordt be ïnvloed door de onzekerheid, veroorzaakt door de nog steeds hangende crisis in het regeeringsbeleid. De kwestie van de deva luatie hangt als een dreigende onweers wolk boven het nationale handelsverkeer. Zal deze wolk oveidryven. of zich tenslotte toch boven ons land ontlasten? De een hoopt daarbij op een malsch regentje en de ander gelooft dat er meer door vernield zal worden dan er voordeel van te ver wachten is. Hoe het zy, de onopgelost ge bleven regeeringscrisis heeft op het zaken leven en deze Jaarbeurs een ongunstige invloed gehad. Wat zal de regeering straks in haar Troonrede mededeelen en welke van de twee tegenover elkaar staande partijen de regeering en de r.-k. staats partij zal biyken bakzeil te hebben gehaald? Of is het conflict alleen maar verschoven en staat ons te eeniger tyd weer iets dergelijks te wachten, waarbij naar veler meening onvermydehjk de waarde van ons ruilmiddel op het spel staat? Deze onzekere factoren hebben op de thans geëindigde Jaarbeurs sterk haar stempel gedrukt. De verkoopers hebben de prijzen niet te laag durven stellen, uit vrees over eenigen tyd met een gedepre- cieerd ruilmiddel betaald te zullen worden. Aan den anderen kant hebben de koopers weinig gekocht, omdat zij ook de kat eens uit den boom wilden kijken.Wy hebben de stemmen voor of tegen devaluatie niet geteld, doch kunnen wel verzekeren, dat net geheel onjuist zou zyn. uit het boven staande te concludeeren, dat het Neder landsche bedryfeleven op een devaluatie o l.v. W. v. Cappellen 10 00: De Noten krakers o.l.v. D Wins 10 30: C. Steyn (orgeli en H. Wiggelaar (viool) 11.00: Gramofoonpl. en Pianospel J. Jong. Hilversum 301 M. KRO-programma 8 009.15 en 10.00: Gramofoonpl 11.30 12.00: Godsd halfuur 12 15: Gramo foonpl. Orkestconcert 2.00: Voor de jeugd 2.30: Sport 3.004.00: Kinder uur 415: Orkestconcert 5.00: Gra mofoonpl. en lezingen 8.00; Berichten 8.05: Schlagermuziek 8.30: Voor dracht 8.50: Schlagermuziek 9.20: Hoorspel 9.35: Gramofoonpl. 9.50: Schlagermuziek 10.15: Hoorspel 10.30: Berichten 10.35: Schlagermuziek 11.00—12.00: Gramofoonpl. Droitwicb 1500 M. 10.35—10.50: Mor- genwUdlng 11.05: Causerie 11.20: Gramofoonpl 11.50: BBC-Northern Orkest o.l.v. Mc Nair 12.50: Gramo foonpl.1.20: Commodore Grandorkest o.l.v. Davidson 2.20: BBC-Northern- Ireland-orkest o.l.v. Godfrey Brown 3.20: Orgelspel H. Ramsay 3.50: Squire Celeste Octet 4.50: Mantovani's Tipica- orkest 5.35: Ambrose en zyn band 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7.05: Zang door M. Tann Williams (alt) 7.20: Alfredo's Zigeunerorkest 8.20: M. Marova (sopraanI en Vitya Vronsky en V. Babin (twee piano's). 9.00: Variété programma 10.00: Berichten 10.20: BBC-Theaterorkest o.l.v. St. Robinson, m.m.v. I Finneberg (sopraani 11.20 12.20BBC-dansorkest o.l.v H. Hall Radio-Paris 1648 M 7.20 en 8.20: Gramofoonpl 12.35: Orkestconcert o.l.v. Doyen 9.05: Sel „Martha", opera van Flotow. M.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. Bigot 11.1012.35: Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest o.l.v. Andersen 3 50: Om roeporkest o.l.v. Reesen 8.35: L. Preil's orkest 9,05: Hobo-soli 9.20. Ameri- kaansche filmmuziek 10,05 en 10,45: Populair concert 11,10: Banjo-soli 11,2512.50Dansmuziek Keulen. 456 M 6,50: Orkestconcert 11,20: Kwintetconcert 12.20 Uit Stuttgart' Gevar. concert 2.35: Gramo- foonplaten 4,20: Gevar. programma m.m.v. solisten en het Omroeporkest o.l.v. Eysoldt 6,20: Cherubini-concert 7.20 Reportage van het Volksfeest te Nürnberg 8,50: Uit Leipzig: Omroeporkest o.l.v. zit te wachten. Het ls alleen de onzeker heid, die hier haar Invloed doet gelden en de handel merkbaar stroever heeft ge maakt. Goed verkocht, De bestellingen, die op de jaarbeurs ge daan zyn, waren hoofdzakeiyk voor da directe behoeften der wederverkoopers be stemd. De Indruk was algemeen, dat er geen groote voorraden meer worden ge maakt De middenstand heeft daarvoor geen geld meer en ook het credlet ls moei lyk te krUgen. Het duldt echter ook op een vertrouwen in de stabiliteit van ons ruilmiddel, daar bij eenig wantrouwen Immers een „Vlucht ln de goederen" voor de hand zou liggen. Maar al zyn er dan geen groote voorraden gemaakt, er ls op deze jaarbeurs wel gekocht, in sommige afdeelingen zelfs boven verwachting. Dat geeft ook weer aan, dat de middenstand nog wel vertrouwen heeft in de koopkracht van het publiek; deze is dus blykbaar nog niet zoo ingezonken, als sommigen wel willen voorstellen. Op zoo'n jaarbeurs, waar de meeste groothandelaren en fabrikanten voor den wederverkooper te vinden zijn, wordt uiteraard meer verkocht, dan bij het ge- j wone contact tusschen deze twee partijen. Van de zakeiyke sfeer en het contact met de fabrikanten gaat een stimuleerende kracht uit, die zich telkens weer doet ge voelen. Een belangryke psychologische factor ls ook, dat hier de kooper naar den verkooper komt en niet omgekeerd. De algemeene voordeelen van een jaarbeurs spreken ln dezen tijd nog meer dan anders, omdat nu de koopman zich tot do uiterste mate van koopmanschap te weer stelt. Van de buitenlandsche collectieve deel nemingen hebben de Italianen de beste zaken gedaan. Zy hadden ook het meeste werk gemaakt van hun Inzending en tra den het publiek met voorkomendheid te gemoet. De Oostenrijkers en de Fransehen daarentegen wachtten tot men zich bi) hem aanmeldde en hadden niet dadelijk Iemand die goed Nederlandsch sprak bij de hand. Juist de vrees een vreemde taal te moeten spreken, heeft velen bij deze Inzendingen afgehouden van nader con tact, hetgeen bij de Italianen niet het ge val was De buitenlanders kunnen op dit gebied nog wel eens by elkaar ln de leer gaan. Het bezoek. Op het secretariaat, waar men thans al weer voorbereidingen treft voor de van 10 tot 19 Maart 1936 te houden voorjaars- beurs, hebben we nog even den secretaris generaal. den heer W. Graadt van Roggen, gesproken, die ons over het bezoek het een en ander meedeelde. Wat dit bezoek betreft heeft deze beurs een merkwaardig beeld te zien gegeven. De eerste week deed, door een sterken teruggang in vergelij king met voorafgaande beurzen, het ergste vreezen, doch de drukte van de tweede week heeft alles weer goed gemaakt. Toen zyn ook de meeste zaken gedaan. Aan dit opmerkelijke verloop liggen vermoedelijk drie oorzaken ten grondslag: deze na- jaarsbeurs ls betrekkeUJk vroeg gehouden, waardoor in den aanvang nog velen met vacantie waren; het bezoek aan de Brus- selsche tentoonstelling zal sommigen heb ben weerhouden zoo spoedig weer eens een ..uitstapje" te maken; en ten slotte heeft de veetentoonstelling, die deze week te Utrecht ls gehouden wellicht vele bezoe kers uit kleinere plaatsen met hun jaar beurs-reis doen wachten totdat zij In de bisschopsstad twee vliegen in één klap konden slaan. Al met al was ook de heer Graadt van Roggen over deze najaars- beurs niet ontevreden. Het Nederlandsche bedrijfsleven houdt zich flink. Moge er niet al te veel van zyn krachten gevergd worden t Kretschmar 11,2012.20: Dansmuziek, Rome. 421 M. 9,00: „Giulietta el Romeo", opera -van Zandonai, o.l.v. den componist. Koorleiding: V. VerieZlani. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonplaten 12,50: Salonorkest o.l.v. Walpot 1,50—2.20, 4,20 en 4.50 5 20, 6,35 en 7,35: Gramofoonplaten 8.20! Symphonieconcert o.l.v. André 10.30— 12.20: Gramofoonmuziek 484 M.: 12.20, I.302,20, 4.35, 5,05: Gramofoonplaten 5.20: Salonorkest 6,20: Zang 6 501 Salonorkest 8,20: Omroeporkest ol.v, Gason, m.m.v solisten („Véronique", Mes sagen 10,30: Dansmuziek 11,20— 12.20: Gramofoonplaten. Deutschlandsender. 1571 M 8,50: Concert uit Leipzig o.l.v. C. Kretzschmar 10.20: Berichten 10,50: Viola d'amore en Pianorecital 11,05: Weerbericht II,20—1,15: Dansmuziek door Barnabas von Geczy en zyn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 14 September. Iste programma: Hilversum 1875 M. 824 uur, 2de programma: Hilversum 301 M. van van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen 8.40: Deutschl-sender 11.20: Droltwieh 12.20: Keulen 14.20: Deutschl.sender 15.20: Radio Paris 16,20: Keulen 18.20: Brussel VI. - 18.35: Brussel Fr 19.50: Brussel VI. - 20.50: Keulen diversen 22.30: Boedaoest 4e programma: 8.05: Radio Paris 10 35 Londen Reg 12.20: Droitwicb 18.20: diversen - 19.05: Droitwicb - 22.00: Londen Reg. 22.20: Droitwicb. Wijzigingen voorbehouden. Trambestuurders, bedenkt dot uw voetbei een eenvoudig waar- sckawingssignaal en geen slag werk is. -

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10