v. Rossum du Chattel Driessen Haringkruiden TE HUUR KOFFIE lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 September 1935 UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. H. J. Christiaanse, Flinke Dienstbode een Winkelhuis, Mare 104 nabij de Hartebrug fa. Botermans, Jan v, Goyenkade J. v. d. Stok, 0. Rijn no. 10, Tel. 314 Juweliers - Breestraat 95 onzen voorraad Juweelenr Gouden en Zilveren werken en Horloges met kortingen van 10% tot 30 ten verkoop aanbieden UIT ONZE EIGEN BRANDERIJ Adverteert in het Leidsch Dagblad WASSENAAR. Tegen een lichtmast opgereden. Op de V. Z. van Nljeveltstraat reed B. lit Amsterdam, toen hij met zijn auto de jotiann de Wlttstraat in wilde rijden tegen „n aldaar staande lichtmast aan. De jchtmast werd totaal vernield terwijl zijn (0to eveneens ernstig werd beschadigd en joest worden weggesleept. Z. alhier deed aangifte van diefstal nn zij" rijwiel, dat hij onbeheerd had iiten staan voor een woning aan de Nar- (lslaan. ZOETERWOUDE. De bestuurder reed door De wielrijder mej. A. S. uit Alphen aan jen Rijn. werd op den Rijndijk aangere den door een personenauto die haar ach- jerop reed. Zij kwam te vallen en bekwam eenige vrij ernstige schaafwonden aan bet dijbeen. De bestuurder der auto, die was doorgereden, is door de politie opge- poord. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt. ALPHEN. AFSCHEID VAN Ds. MEIJER. Van zijn gemeente te Velscn. Ds. J. Th. Meyer, de nieuwe directeur der Marthastichtlng alhier heeft afscheid ge nomen van de Ned. Herv. Gemeente te Vel en, waar hij vier jaar heeft gearbeid, In de kerk waren o.a. aanwezig de burgemees- Ier, mr. M. M. Kwint; wethouder J. C. Dun- aebier, vele ringpredikanten, dr. H. Faber, roorganger der Ver. van Vrijz. Herv. te Dmuiden-Oost en het bestuur der Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. Na een afscheidspredikatle naar aanlei- ing van Nehemia 4 19, 6 en 20, hield ds. Meyer verschillende toespraken. De schei dende predikant werd namens de collega's dit den ring Haarlem toegesproken door den consulent ds. A. A. Wildschut te IJmui- den-Oost en namens den kerkeraad en ge meente door ouderling C. J. van Oost, op tiens verzoek hem de zegenbede uit Psalm 134 werd toegezongen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jozef, z. van Corne ts Jozef v. d. Post en Johanna Cornelia Romijn; Martinus Gerardus, z. van Mar- linus Hijman en Clazina Maria Hooger- rorst; Joseph Aloysius Adrianus, z. van Adrianus J. A. Breukel en Hendrika Scha- temaker, Joanna Paulina, d. van Johan nes van den Berg en Elizabeth M. Tille- mans; Joannes Josephus, z. van Johannes ran den Berg en Elizabeth M. Tillemans; Marianne Cornelia, d. van Jacob van Rijn en Cornelia Altona; Simon Cornelis, z. v. Cornelis Kempenaar en Grietje Rijlaars dam; Johanna Petronella, d. v. Johannes C. Voorbij en Aldegonda M. v. Engelen. Gehuwd Antoon Hettema, oud 24 jr., ronende te Amsterübm met Margaretha ran 't Riet, oud 25 jr.Nlcolaas Both, oud jaar, wonende te Nieuwkoop met Elisa beth Huiberta Kool. oud 26 jaar. Overleden; Gerrit van Of wegen, oud 8 dagen; Jan Kornells van Rijs. oud 75 jr., gehuwd met Adriana Maria van den Bos; Barbera Elisabeth van Heijningehmoud, 30 jr., weduwe van Dirk Meijers. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Hillegersberg, Hendrika J. van Beusekom, leerl.-verpl.. Dorpstr. 36; Bandoeng N.O.I.Cornelis M. Verdonk en gezin, hoofdopzichter, Concordlastr. 43; Bodegraven, Maartje E. van Geel, echtge- noote van J. van den Berg, zonder beroep tan Dijkstraat 23; Llsse. Louise M. Odijk, ionder beroep. Steekterweg 130; Hazers- roude, Maartje de Vlaam, dienstbode. Hooftstraat 224. Vertrokken naar: Boskoop, Zuidkade 56. Teunis Kamerbeek en gezin veehouder Arnhem, Eusebiusbuitenslngel 42, Lijgina 1. Welvaars, zonder beroep; Bodegraven, Pens. St. Jozeph. Catharina H. Boeren, ionder beroep; Haarlemmermeer. Gerrit Rietveld, landarbeider, Heerenweg 69; Ste- dum, C 4, Dirk Caron, zonder beroep; Gouda, Boelekade 25, Bertus van der Lin den, schrijver; Warmervcer, Krommenie- Reg 260, Pieter van Ede en gezin, ploeg baas N. S. Door ongesteldheid waardoor deze !'in arbeid niet kan waarnemen is aan den heer A. J. Dekker voorganger der R H. Evangelisatie op G. grondslag alhier foor onbepaaiden tijd verlof ver kend. Naar wij vernemen heeft de heer Dekker een keelaandoening, zoodat de medicus hem absolute rust heeft voor- teschreven. De Jaarlijksche paardenmarkt in onze gemeente is dit jaar bepaald op 18 Sep tember as. Gevonden: een paar regenpijpen; een heerenhorlogc en een portemonnaie met Inhoud. Inlichtingen politiebureau Juli- anastraat. Onze Dlaatseenoote me). J. Zaun- brecher slaagde te Utrecht voor 't diploma C. reddend zwammen van den Bond van Redding van Drenkelingen. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Amanda dr. van L. J. van der Meer en J. E. Hoogeveen; Anna Emerentla dr. van C. W, van der Zwet en van C. E. Klein; Apollonia Maria dr van R. W. Turk en H C. Kuijpers; Geertruida Maria Johanna dr. van J. W. de Jong en C. M. van Veen; Maria Gesina dr. van J C. Zoet en M. C. Zaal; Johannes Theodorus zn van W. van der Star en M. K. Ganzevles; Gerardus Johannes z. van W. M. Pieterse en J. M. van der Kogt: Cornelia Geertruida dr. van P. Klein en A. Koek; Johanna Bernardina dr. van Th. van der Maat en Berdina van den Berg; Cornelia Catharina Theresia dr. van P. J. Hoogenboom en; J. M. van der Meer Johannes Erasmus z. van M. J. M. Jan- sen en P. H. Zoet; Johanna Martina Maria dr. van Th. W. Witjes en J. M. van Amster dam; Elisabeth Alld dr. van A. J. Schoo en C. W. van Welzen; Gerarda Jacoba Maria dr van J. van Wieringen en Corina C. Hillenaar; Theodora Francina Maria dr. van A. H. Wesselman en A. M. de Koning; Petrus Wilhelmus z. van Th. J. Oijerhoek en C. van Klink. Overleden: Grietje Retel oud 69 jaar; Sophia Maria van der Hoorn oud 6 jaar; Cornelia Tulen wed. 94 jaar; Kornells de Jong 62 jaar. Ondertrouwd: Arnoldus van Rijn Jm. 25 jaar met Theodora M. J. Rodewijk jd. 26 jaar; Joannes Hermanus de Jong jm. 24 jaar met Regina Barbara Adema jd. 21 1. Gehuwd: Gerardus Cornelis Heemskerk jm. 24 jaar met Maria Bernardina van der Hulst Jd. 21 Jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: C. J. A. Moons van Nijme gen C. H. M. Jagers van Bloemendaal C. J. Klebert van Warmond C. H. van Wetten van Koudekerk J. Bartels van Warmond J. W. Hagens van De venter. Vertrokken: M. C. van der Hoorn naar Noordwij k H. Raaphorst naar Benne- broek J. C. M. Bontje naar Hazers- woude Th. J. P. Borst naar Ursum G. Gottschewski naar Bottrop (D.) A. Maienfisch naar Zwitserland met echtge- noote J. Q. Zwetsloot naar Haarlem mermeer A. C. M van Velzen naar Al phen aan den Rijn J. M. Otten naar Heerlen M. Th. van der Zwet naar Lei den. Voor het diploma reddend zwemmen zijn te Oude-Weterlng geslaagd 8 leden van de Oude-Weteringsche reddingsbri gade, w.o. twee dames Het examen werd afgenomen vanwege den bond van red dingsbrigades. De alhier gevestigde red dingsbrigade oefehde slechts één seizoen, zoodat het succes groot mag genoemd worden. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Margaretha, d. v. F. Goudrlaan en W. H. Vergeer; Wilhel- mina Cornelia, dochter van idem; Theo dora. dochter van S. Blonk en A. Wan- slnck; Janna, dochter van B. A. v. Wijk en H. Houtman. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Verwaal, z. b., van Lage Ruige Weide; A. B. Ruting, z. b„ van Alphen a. d. Rijn: A. van Staveren, dienst bode van Zwammerdam; H. Hoogendoorn, hulp in de huish., van Oudenrijn; F. T. Oskam en gezin, kaashandelaar, van Zwammerdam; R. M. A. Overkamp, hotel houder van Gouda. Vertrokken: M. Mulder, z. b., naar Am sterdam; A. Vermeulen, zakkenhandelaar, naar Hoofddorp; I. M. van Zoest, z. b., naar Ouder-Amstel. Gevonden: 1 armband, 1 damescein- tuur, 1 tabaksdoos en 4 belastingmerken. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Franciscus, z. van J. Verlaan en A. M. Voorbij; Martinus, z. van A. C Ravenhorst en A: Schouten, Jo hannes Gerrit, z. van A. W. Binken en A. G. Pouw; Cornelia Adriana Maria, d. v. Th. Nederhoff en H. W. Verlaan; Nlcolaas Johannes, z. van J. G. J. de Wit en P. J. M. van Berkesteijn. Ondertrouwd; J. L. van Tol en J. A. van den Hoocen; J. J. van Dam en J. Schoe- maker. Getrouwd. A J. Zuidgeest, 25 jaar en J. E. de Jong, 25 Jaar. Overleden: Jan Bakhuizen, 54 Jaar Examens Ned. Bond v. Drenkelingen. Uitgaande van den Ned. Bond tot red ding van Drenkelingen, had in de Bad en Zweminrichting te Boskoop het tech nisch examen plaats voor reddend zwem men. Geslaagd voor diploma A, de dames: T, van Klaveren en M. van Wijk alhier, voorts de dames' S. Bontebal P. F. Fase en M. A. Holst te Reeuwijk en verder de dames T. Visser en S. Speelman te Nieuw- veen. Van de heeren slaagden: J. van Gemeren E. L. A. Damm P. A. Wezelen burg en J. Wllsman alhier A. T. van der Wiel te Reeuwijk. Voor diploma B. slaagde de heer A. van Bergen en voor het voor bereidend A-diploma mej. C. de Bruin alhier en mej. B. de Hoog te Reeuwijk, terwtll uit Aiohen slaagde voor diploma C de heer G. W. de Jong. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Anje Cornelia, D. van W. M. van Dorp en H. Qualm Allda Cornelia, D. v. J. A. Duindam en A. Oostdam Theresia Maria, D. v. A. Bakker en E. H. Baak Helena Catharina Maria, D. van G. P. Droogh en C. M. van Winden Maria Alida Agatha, D. v. N. J. v. d. Hoe ven en A. J. Wolvers. Overleden: C. Menken 74 j., geh. met Cornelis Leonardus van Dijk. Ondertrouwd: J. L. van Tol 28 j. en J. A. van den Hoogen 21 j. A. Harkes 23 j. en A. J. Raaphorst 23 j. Gehuwd: J. B. van Wieringen 25 j. en N. S. Vreugdenhll 24 j. B. A. A. van Heyningen 29 j. en A. B. v. d. Hoeven 20 j. Motor met zijspan te water gereden. Op den Noorweg geraakte door een de fect aan de motor, een motorrijwiel met zijspanwagen te water. De bestuurder, een handelsreiziger uit Rotterdam met de duopassagier en de persoon die ln de zijspanwagen zat, kwamen in het natte element terecht, maar konden weer spoe dig door toegesnelde hulp op het droge worden gebracht. Na van droge kleeren te zijn voorzien, werden zij met motor en zijspan door den heer v. V. met een vrachtauto naar de plaats hunner bestem ming gebracht. LEIDERDORP. Burgerlijk^ Stand. Gëb.Pieter, z. v. S." Schalkers en S. v. Eik. Ondertrouwd: H. v. d. Vecht j.m 27 j. en B. Vervark j.l, 20 j. Getrouwd: J. J. de Groot en A. van Hemert. Overleden: Engellna J. Duk, 70 j. Gevonden: een damesrijwiel. Inlich tingen ter secretarie. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelius Ignatius Stanislaus, zoon van C. J, Groenendijk en C. M. Pie terse. Ondertrouwd: C. A. Sanne, 24 jaar en A H. Leliveld, 18 jaar B. van den Berg, 32 jaar, won. te Nieuwveen en P. v. Leeu wen, 25 jaar. Overleden: J. Breeveld, 69 jaar, echtge- noote van I. van Geest. Wedstrijden der Watersportverceniging „Noord-Zuid". Het bestuur van onze in dezen zomer opgerichte watersoortver „Noord-Zuid" wijdt zich met frisschen moed en jeudig enthousiasme aan zijn taak. Thans had zij een eondeivaart georganiseerd. De muziekver .Eensgezind" verleende haar medewerking. De leden dezer ver- eeniging hadden plaats genomen in een met slingers en lampions versierde motor schuit en welke schuit gevolgd werd door een aantal versierde en verlichte bootjes. Het was werkelijk een fantastisch gezicht ln de verte de booten te zien glijden oo den wy'den olas beschenen door de maan. die af en toe schuilde achter een opstape ling van wolken. Ook de muziek klonk mooi over het water, alle Nieuwkoooers waren dan ook uitgeloooen om er van te genieten. Later werden er voor houders van motor booten oo den Noorderpias behendig- heMswedstrl'den georganiseerd. welke wedstrtiden ultmontend slaagden. De uitslaeer van de wedstrtiden waren als volgt: Gondelvaart: le or. H. van den Bosch, 2e or. P Stam 3e or. G. Tiisterman. Ringsteken: le or. mej. A. Bodegraven. 2e or W TH «terrnan 3e Dr. W. van den Bosch Balvaren: le Dr W Tijstermari, 2e or. J. Veldhuizen 3e Dr. W. van der Laan. Nummervisschen: le Dr. W. van den Bosch 435 Dunten 2e or. mej. A. Bode graven 242 o. 3e pr. Chr. de Graaf, 243 ounten TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Berandlna, d. van A. G. Vis en J. G. H. Bosveldt. Overleden. J A Meeuwis 63 jaar. Getrouwd: C van Heyningen. 25 jaar en E, Bezemer. 27 taar C G. Hooger- vorst 32 iaar en W. J den Haan 28 jaar NA. Groen in 't Wout 28 jaar en M. C. van der Vluet 26 (aar. Loop der bevolking. Gevestigd: G. van Lammeren, van Naaldwijk. Vertrokken: A. v. d. Ster. naar Alphen aan den Rijn. De Langeraarsche weg voltooid. De in den tild van verhoefslaagde wegen zoo beruchte Langeraarsche weg Is thans van een keurig stofvrij wegdek voorzien, nadat een paar jaar geleden eerst een ondergrond van hoogovenslakken was aan gebracht en de wegkanten waren ver sterkt Deze onder leiding van den ge- meente-ODzlchter den heer C. Lok. ver beterde rijweg mag thans gezien worden en ls. vooral wat de breedte betreft alles zins geschikt voor het tegenwoordige verkeer. De maandeli.iksche collecte ten bate van de Ned. Herv. Kerk heeft f. 17.22 op gebracht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren. Nells, z. v. P. J. Verwoerd en van G. A. Degenhardt; Lena Henderika, d. v. J. J. Speelman en van L. van Prooijen; Marinus, z. v. F. J. Booij en van E. J. Bulk. Getrouwd: F. van Kempen en M. C. van Dodewaard; S. Rietveld en A. de Gruil. OndertrouwdC. Binnenkade en D. Ket ting. Vertooning Groene Kruisfilm. Voor eén zeer talrijk publiek'werd al hier de nieuwe Groene Krusfilm „Gezonde •Teugd. een krachtig volk" vertoond. Mevr. KeizerLa Pleine hield daarbij als verte genwoordigster van het hoofdbestuur van het Groene Kruis, een mooie en warme proDagandarede. Waar ln deze film het moderne Wad- dinxveensche Zwembad en vele bekende gezichten voorkomen bij het zwemmen van kinderen onder medisch toezicht, on der leiding van het onderwijzend perso neel, trok dit in bijzondere mate de be langstelling. De maandelljksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 117.83. De volle zoete melk is van 7'/i cent gebracht op 9 cent de liter, de karnemelk van 4 op 5 cent en het goornat van 4 op 5 cent de liter. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jan z. van A. Buis en E. M. Westdijk. Getrouwd: Pieter Joost Rosenboom. 23 jaar en Petronella van Klaveren, 24 jaar. Door het college van B. en W. is als le wethouder (loco-burgemeester) aange wezen de heer C. W. Lieverse (R.K.) en als 2e wethouder de heer Chr. van der Na gel (A.R.). Naar wij vernemen zal de gemeente toetreden tot de stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds onder voorwaarde, dat de rentelooze leening in haar geheel zal worden afgelost indien dit door B. en W. tenminste 3 Jaren te voren wordt opge zegd en dat de leening terstond en ineen» opvorderbaar is bij faillissement of op heffing der stichting of wanneer zij sur seance van betaling of dwangaccoord aanvraagt. B en W. hebben, in verband met een ln den Raad gestelde vraag besloten de straatverlichting reeds nu, ln plaats van 1 October a s. te doen branden voor- loopig tusschen 8 en 10 uur. Naar wij vernemen heeft het ge meentebestuur besloten, behoudens goed keuring van den Raad, toe te treden tot de regeling betreffende het opnemen in landbouwbedrijven van arbeidskrachten. Dat dit voor vele bedrijven een uitkomst kan zijn, behoeft geen betoog. De steun wordt verleend boven het grondloon, dat nader voor elk bedrijf zal worden vast gesteld. De steun bedraagt. 50 piet. en kan zich uitstrekken tot den bedrijfsleider en diens zoons en dochters, voor zoover deze mede in het bedrijf werkzaam zijn. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren Clazina Hendrica, dochter van Petrus Jacobus Beens en van Johanna Helena Adriana Bron; Nicolaas Arle, zoon van Arie Blanken en van Metje Geertje van Meijeren. Overleden: Engellna van der Werf, oud 56 jaar, echtgenoote van Johannes Antho- nlus van Munster. De heer A. van Wijngaarden (A.R.), benoemd tot lid van den gemeenteraad in de vacature ontstaan door het bedanken als zoodanig van den heer C. van Muis winkel Mzn., heeft deze benoeming aan genomen. Met Ingang van heden is door de gezamenlijke melkslijters alhier, de prijs der consumptie-melk met 1 cent per liter verhoogd en alzoo gebracht op 9 cent per liter. ATHLETIEK. ESTAFETTE „DWARS DOOR LEIDEN". Vier deelnemende ploegen. Voor de a.s. Zaterdag te houden estafette „Dwars door Leiden" hebben de volgende vereenigingen. elk met één ploeg inge schreven: de Leidsche vereenigingen: Donar, Holland en U.V.S. en verder A.R.C. uit Alphen. De start heeft plaats te 3.15 aan de Kastanjekade. De prijsuitreiking ge schiedt in Café Royal, Doezastraat. NATIONALE SINGELLOOP. De door de L. A. C. te houden nationale singelloop ls vastgesteld op Zaterdag 21 September, Als eerste prijs gelden de Wes- seling sleutels. Deelneming ls opengesteld voor A„ B. en C. klassers, Veteranen en ook voor niet K.N.A.U. leden. De start heeft plaats om 5 uur aan de Haarlemmertrek vaart. bij den Spooroverweg. De ronde gaat verder over de Singels. De inschrijving sluit op 16 September aan het Secretariaat van de L. A. C., Vlietweg 30, Zoeterwoude. VOETBAL. A. S. C. ISTUDENTEN-XI. Hedenavond om 6 uur speelt A.S.C. I een oefenwedstrijd tegen een Leidsch Stu dentenelftal, voornamelijk bestaande uit spelers van H.V.V. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) Drogist, Haarl.str. 6 M. 788 (bij de Prlnsessekade). Voor direct gevraagd een voor dag en nacht. Loon f25 p. m. Wassenaar, Storm v. 's-Gravesandeweg no. 31. 4291a groot 6 x 5 NI. voor f, 500.- p. jaar, met daar achter gelegen Magazijn groot II x 5 M. Tevens een Tuinkamer mét afzonderlijken toegang, groot 6x5 voor f. 200.- per jaar In goeden toestand, te bevragen: en bij 83 Nog slechts 8 dagen te huur. Wegens verbouwing van ons maga zijn zullen wij gedurende korten tijd 81 jQickn/. 6JC. De beste Java-jMélange per pond f. 0.80 Prima Java-Koffie 9 t 0.70 l Zeer goede Huishoud-Mélange L 0.60 A iter Dinner-Koffie, zwartgebrand L 1.00 half zwart, halt bruin i. 0.90 Onze moderne brander voorziet U steeds van versch-gebrande. aromatische koffie. 3-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7