lEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 6 September 1935 IMGtZGNLEN /TUKKIN RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 764. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door pet Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 767.4 te La Coruna. Laagste stand 744.6 te Helsinglors, Verwachting tot den avond van 7 Sept. Matige aanvankelijk tijdelijk krachtige, later afnemende, N.W. tot 2.W. wind. Aan vankelijk opklarend met weinig of geen regen. Later toenemende bewolking met trenemende regenkans. Iets kouder des MChts. STORMWAARSCHU WIN GSDIENST. Geseind van de Bilt om 12.20 uur aan alle posten van Delfzijl tot Hoek van Holland „Weest op uw hoede". BUITENLANDSCH WEERBERICHT. t. h. Kon. Ned. Meteorol. Lost. te De Blldt. De kern van de depressie trok naar Zuld-Finland, toenemend ln diepte. De gisteren reeds genoemde secundaire diepte strekte zich plotseling over het Ka naal uit en trok met groote snelheid Oostwaarts, daarbij ln Zuld-Oost- Engeland, Noord-Frankrijk, België en het Zuidelijk gedeelte van ons land ln den nacht zwaren regen brengend. Zoowel achter de secundaire als achter de hoofddepressie, stijgt de barometer (Unk, zoodat zich een rug van hooge drukking over de Britsche eilanden ont wikkelt. 1 Langs de Noorsche kust en onze Noord- reekust waalt het hier en daar krachtig. De thans uit Noord tot Noordwestelijke richtingen aangevoerde luchtmassa's zijn aan den grond weer Iets kouder. In de bovenlucht steeg de temperatuur, terwijl bet droger werd zoodat afnemende builg- heid te wachten ls. Echter teekent zich op den Oceaan in de scheepsberichten weer een actieve depressie af. Bij de snelheid, waarmee zich in de laatste 24 uur het lage drukgebied weer beweegt, is het niet onwaarschijnlijk dat deze nieuwe storing zich morgen mek toe nemende bewolking en toenemende legenkans ten onzent laat gelden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 's mldd 15 gr. C. (59 gr. F.). 3 uur nam.: 15 gr. C. (59 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 8.33 uur; nam. te 9.18 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminricbting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag van 8.09 u. n.m. tot 5.48 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Sept.: op: 15.50 u.; onder: 22.54 u. kederlandsche vereeniging voor gemeentebelangen. De Nederlandsche Vereeniging voor Ge meentebelangen houdt heden en morgen k Apeldoorn haar algemeene vergadering •uder leiding van den heer De Monchy, hrgemeester van Den Haag. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgedaan wer- den periodiek aftredende bestuursleden heeren J. c. Bauman en K. Nieland herkozen. Voorts werden inleidingen gehouden Kor de heeren Dr. C. Visser, secretaris van je Kamer van Koophandel van Delft. H. A. L. Haltink en dr. W. Lulofs, fecteuren van het gemeentelijk Electrisch «drijf te Amsterdam ter bespreking van je vraag: „Wat behoort ln den tegenwoor- f'len tijd de bedrijfspolitiek der gemeen- *9 te zijn?" o brandstichting? In den afgeloopen nacht ls ln hotel Jermania te Tegelen het dak en de zol- 'ering uitgebrand. De brandweer heeft Wen te voorkomen, dat de brand nog Pooter omvang aannam. De aangerichte Hterschade ls zeer groot. Alles was ver- kkerd, He politie van Tegelen is overgegaan tot "«statie van de hotelhoudster, mevr. de j™ Smits, die van brandstichting ver tilt wordt. HET VLIEGTUIGONGELUK VAN JHR. SANDBERG. Hit Ankara wordt gemeld, dat jhr. mr. ■•Sandberg, die gisteren met den jager- Vfenner C. 10 voor de Turksche auto riten demonstreerde en daarbij om het -tin is gekomen, zich op ongeveer 3000 J hoogte bevond, toen deskundigen tot ontzetting bemerkten hoe de vleu- sj® van de machine naar boven samen- P'tn en het toestel als een steen viel. DE STAKING TE TILBURG. De Rijksbemiddelaar ln het vierde district, prof. mr. P. J. H. Aalberse, heeft een. schrijven ontvangen van het leiding gevend comité lu de Tilburgsche textiel staking, in welk schrijven den Rijksbe middelaar wordt verzocht alles ln het werk te stellen, opoal onderhandelingen plaats vinden tusschen fabrikanten, de fabrikantenvereeniging en het stakings comité. De RIJksbemiddeaar heeft het comité ln antwoord op dit schrijven het volgende telegram doen toekomen: „Alvorens Uw verzoek in overweging te nemen, verzoek lk antwoord op twee vra gen. Ie. Is waar dat door stakingscomité aan burgemeester ls toegezegd dat Indien patroons 60 'I. van het loon zouden uitbe talen, aan stakers zou worden geadviseerd zich schriftelijk te verbinden. Dinsdag 3 September arbeid te hervatten, en dat vervolgens aan burgemeester ls toegezegd dat ln dat geval aan stakers zou worden geadviseerd ook werkelijk arbeid te her vatten? 2e. Is waar dat kort daarna aan stakers is geadviseerd zich schriftelijk te verbinden arbeid te hervatten, maar dit ln werkelijkheid na te laten?" o BOERDERIJ TE HEUMEN AFGEBRAND. Te Heumen bij Nijmegen ls in den af geloopen nacht de kapitale boerderij van de fam. C. afgebrand. Niets kon worden gered. Oorzaak van den brand onbekend. Verzekering dekt de schade. o VERGADERING OBLIGATIEHOUDERS ROTTERDAMSCHE TRAM. De vergadering van obligatiehouders der Rotterdamsche Tramweg Maatschap pij heeft welnfg nieuwe gezichtspunten opgeleverd. De nieuwe voorstellen welke de R.T.M. gedaan heeft beoogen de op schorting der rentebetaling en aflossing der obligatleleenlng. Er werd ernstige critiek uitgeoefend op de bedrijfspolitiek der R.T.M. en de obli- gatiehouders drongen nogmaals aan op instelling van een contactcommissie, die uitgebreide bevoegdheid zal moeten heb ben. Daar er in de vergadering niet vol doende stemmen aanwezig waren kon er geen besluit worden genomen. Op 5 October zal een nieuwe vergade ring plaats hebben. o HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Nieuwe algemeene maatregelen van bestuur. Op 1 September j.l. zijn gelijk reeds ge meld. ln werking getreden de Koninklijke besluiten regelende de bevoegdheden tot het geven van nijverheidsonderwijs, de rechtspositie en de bezoldiging van het personeel van de Rijks- en van Rijkswege gesubsidieerde nijverheidsscholen. In een Rechtspositiebesluit zijn tevens geregeld de verelschten van toelating tot de genoemde scholen. De ïfcinimum-leef- tijd voor de toelating tot de lagere nij verheidsscholen ls met 8 maanden ver hoogd. De strekking van dit Koninklijk besluit ls hoofdzakelijk het voorzien in leemten en verbetering van de redactie; de stof is tevens overzichtelijker gerangschikt. De werkingssfeer van het Koninklijk be sluit strekt zich uit over het geheele per soneel. met uitzondering van dienstboden, werkvrouwen hen wier bezoldiging in uur- of dagloon wordt uitgedrukt en de overigens volgens arbeidsovereenkomst te werkgestelden. Het Koninklijk besluit bevat wijzigingen van de tot dusverre geldende bepalingen betreffende aanstelling en tewerkstelling; disciplinaire straffen, schorsing en ont slag; verlof; aanspraken in geval van ziekten en de overige rechten en verplich tingen van het personeel. De mogelijkheid is geschapen tot het in stellen van een bijzondere commissie voor georganiseerd overleg. De bijlagen omvatten een reglement voor de medische keuring bij aanstelling en een vacantieregeling voor alle nijver heidsscholen. Het Salarisbesluit N.O. 1935 voorziet in de sinds jaren gebleken behoefte om in de laatstelijk reeds van 1926 dateerende rege lingen betreffende de bezoldiging van di recteuren. leeraren en overig personeel der nijverheidsscholen eenlge door de practijk gevorderde veranderingen aan te brengen. De herziening van de rechtspositiebe palingen voor dit personeel bood een ge- reede gelegenheid om een dergelijke tech nische herziening van de salarisregeling tegelijkertijd te bevorderen. Van de gelegenheid is tevens gebruik gemaakt om een betere en meer logische coördinatie van de onderscheidene salaris groepen tot stand te brengen. Voorts diende hierbij rekening te wor den gehouden met de nieuwe regeling van de bevoegdheden bij dit onderwijs. Bij het ontwerpen van deze technische herziening is er verder naar gestreefd, het geheel zoo overzichtelijk te maken, en aan het besluit en de bijlagen een zoo- danigen vorm te geven, dat de toepassing van de verschillende voorschriften door de gemeente- en schoolbesturen zooveel mogelijk wordt vergemakkelijkt. Met het advies van de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken is zooveel mogelijk rekening gehouden. De herzieningen betreffen in hoofd zaak: het aanpassen van de bezoldiging aan de gewijzigde waarde van verschil lende bevoegdheden en het lndeelen van nieuwe bevoegdheden in de bezoldiglngs- groepen; het doen vervallen van ver ouderde voorschriften of regelingen, welke o.a. tengevolge van het opheffen van scholen overbodig zijn geworden; het her stellen van onbillijkheden en onduidelijk heden; het voorzien in leemten; het ver eenvoudigen door 'ermindering van het aantal bezoldigingsschalen (hierbij is ge streefd naar coördinatie in de bezoldiging van onderscheidene groepen van perso neel, nagenoeg geheel met behoud van de voor deze groepen thans geldende nor men); het afronden van bedragen; het ln tabelvorm brengen van de bezoldigings schalen met daarop betrekking hebbende bepalingen. (Bulten verantwoorden) fchelö der Red.) Cople van de ai of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. GEHEIME ZITTINGEN? Gaarne zou lk aan U de navolgende vraag willen stellen, met het verzoek deze vraag ln Uw blad te willen beantwoorden. Is het uit journalistiek oogpunt geoor loofd, ls het ln overeenstemming met jour nalistiek fatsoen, wanneer een Journalist, indien hem iets ter oore komt uit een ge heime gemeenteraadszitting, hieraan pu blicatie geeft? Ik vraag dit met te meer vrijmoedigheid, daar ik weet. dat U zich hieraan nooit schuldig maakt. OBSERVER. Het antwoord hierop kan kort zijn. Neen! Het is zelfs absoluut in strijd met Jour nalistiek fatsoen. En wij gaan zelfs verder, wij stellen ons op het standpunt, dat een journalist van een particulier gesprek niets behoort te publiceeren, voor en aleer hij daartoe toe stemming heeft gevraagd aan en verkre gen van den zegsman. HOOFDRED. L. D. VERBOND VAN NED. WERKGEVERS. DE VERGADERING TE ENSCHEDÉ. In de vergadering van den Bond van Nederl. Werkgevers te Enschedé, welke o.a. werd bijgewoond door de burgemeesters van Enschedé en Groningen werd na de elders in dit Blad vermelde openingsrede, het volgende telegram aan H M. de Ko ningin gezonden „Het béstuur doordrongen van den eco- nomischen nood, waardoor ons Volk is ge troffen en beseffend dat thans meer dan ooit samenwerking ten bate van het alge meen welzijn geboden ls, erkent dankbaar den zegen van de onverflauwbare toewij ding van H.M. de Koningin voor de een heid van het volksbestaan." Tot bestuursleden werden gekozen: de heeren T Duyvis Ed. Gzn., directeur der N.V. Oliefabrieken T. Duyvis Jzn., te Koog a d. Zaan, E. Gorter, lid der firma H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo, lr. G. A. K ess- ler, dir. der Koninkl. Nederl. Hoogoven en Staalfabrieken te Velzen, ir. P. Regout dir. der N.V. Eerste Nederl. Cementfabriek (Enci) te Maastricht. o De heffing op boter en de vervoer- vergunnlng voor buitenlandsche boter zijn wederom vastgesteld op f. 1.00 per KG. Bij het examen voor het politie- diploma van den Algemeenen Nederland- schen Politiebond hebben het diploma met aanteekening verworven de heeren N. P. van Dijk en P. van Duyn uit Kat wijk aan Zee en de heer H. J. v. d. Eist te Wassenaar. UIT NED. OOST-INDIË. NIEUW VLIEGVELD TE SEMARANG. SEMARANG, 6 Sept. (Aneta). Het College van B. en W. heeft den Gemeente raad voorgesteld voor een nleusv vliegveld grond beschikbaar te stellen en verder 40 mille te voteeren voor weg-verbreeding, in verband met den aanleg en voor afkoop van gronden. Het is onbekend waar het nieuwe vliegveld zal gelegen zijn, doch het ls zeker dat het vlieg-veld Simongan defi nitief zal worden verlaten. Op den aanleg van een vliegveld in de wijk Peterongan bestaat weinig kans, daar dit terrein te klein is en duur van aanleg zou worden; ook de aanleg in de wijk Srondol ls be zwaarlijk in verband met de daar opko mende ochtendnevels en de hangspan- ningsleiding van de A.N.I.E.M., welke zich daar bevindt. Men onderzoekt thans gronden aan den Kendal-weg. o INDISCH „VEEN-HUIZEN". BANDOENG, 6 Sept. (Aneta). De Regee ring besloot in beginsel over te gaan tot oprichting van een „Indisch Veenhuizen". Het is de bedoeling daarin die personen onder te brengen, die niet in aanmerking komen voor ondersteuning, door steun- comlté's of instellingen van Armenzorg. o DE BRANDSTICHTINGSAFFAIRE. BATAVIA, 6 Sept. (Aneta). In verband met de brandstichting in een zaak van behangselpapier te Batavia, waaromtrent reeds eerder werd geseind, is behalve de eigenaar G B„ eveneens aangehouden een Europeaan die ten tijde van her uitbreken van den brand nabij het perceel werd ge signaleerd. Tevens is een binnenmeid aangehouden. Het is gebleken dat B. dezen Europeaan en de meld had verzocht brand te stichten, zulks ter verkrijging van de som van f. 12.000.uit de verzekering. De brand stichting zou geschieden, terwijl B. met vacantie was. Bedoelde Europeaan heeft ln den loop van den avond daartoe twee vergeefsche pogingen gedaan: vervolgens deed de bin nenmeid te middernacht een derde poging welke slaagde. B. en M. zullen zeer binnenkort in pre ventieve hechtenis worden gesteld. Ten aanzien van den Europeaan is dit nog niet zeker, in verband met de verzachtende om standigheden, welke hierbij in aanmerking vallen te nemen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoudig waar schuwingssignaal en geen slag werk it. POGING TOT DOODSLAG. Tien jaar geëischt. Vandaag had zich wegens poging tot doodslag voor de rechtbank te Zutphen te verantwoorden de 40-jarige g. J. v. B., veehandelaar te Apeldoorn HIJ had op 17 Juni met een met scherp geladen revolver op korten afstand een schot gelost op den zeventigjarigen K. W. Hoffschlag. toen deze zijn 27-jarige huls houdster, die ooor van B. lastig werd gevallen, te hulp wilde komen. De verdachte zelde nimmer de bedoe ling te hebben gehad Hoffschla^ te dooden. De officier eischte tegen van B., wegens poging tot doodslag, tien jaar gevange nisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak, omdat z.l. poging tot doodslag niet bewezen was. Uitspraak Maandag 9 September a.s. <3 haagsche politierechter. De 27-jarlge visscher P, Th. van der P. Kr. uit Lelmuidem had een vroolijken avond gehad en met zijn vrienden ln een café een kaartje gelegd. Even voor sluitingstijd was de veld wachter in het café gekomen en ver dachte had in een overmoedige bul den veldwachter een hand gegeven en „goeien avond" gewenscht. Verdachte was nogal opgewonden en de veldwachter vond aan leiding hem op te sluiten ln de cel der gemeente Rijpwetering. Den anderen dag was de vogel echter gevlogen. Hij had kans gezien de deur te vernielen om zijn vrijheid terug te krij gen. Verdachte verklaarde dat het heel erg benauwd was in de cel en dat hij er zeker in zou zijn gestikt. Conform den eisch werd hij wegens vernieling veroordeeld tot f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. m Hdr G. O. uit Stompwijk, zou geen ge volg hebben gegeven aan het bevel van den Rijksveldwachter om te stoppen ln verband met controle der rijwielbelasting- merken. De eisch luidde f. 15 boete. De politierechter achtte niet bewezen, dat hier van opzet sprake is en sprak ver dachte vrij. Als verdacht van oplichting heeft zich moeten verantwoorden W. F. V. uit Lei den. Verdachte was niet verschenen. Ver dachte kwam ln aanmerking voor steun der gemeente Lelden. Daartoe moet hij Iedere week een lijst Invullen van de ge zinsinkomsten. Hierbij heeft hij een te laag bedrag ingevuld. De zaak werd 4 weken aangehouden voor het hooren van de betrokken admi nistratie-ambtenaren. Evenals de verdachte in de vorige zaak zou J. K. uit Leiden zich hebben schuldig gemaakt aan valschheld in geschrifte in verband met het verkrijgen van steungel den. De officier hield rekening met het zeer geringe bedrag van ongeveer 1.1. doch gezien verdachte's strafblad eischte hij 1 maand gevangenisstraf. Conform welken eisch hij werd veroordeeld. De 23-jarige landarbeider P. van K. uit Oegstgeest heeft een 14-jarig meisje geslagen bij een familieoneenigheid. Het meisje had hem uitgescholden, waarop verdachte haar eenlge gevoelige -.lappen heeft gegeven. De eisch luidde f. 15 subs. 15 dagen hechtenis, conform welken eisch hij werd veroordeeld. 9 m De 56-jarige landbouwer C. B uit Nieuwerbrug ondervindt veel last van ver schillende kwajongens uit de omgeving. Op 16 Juni zou hij een hunner, een 12-jari- gen knaap, met een stok geslagen en hem vervolgens met fiets en al in den Rijn hebben geduwd. Verdachte ontkende den jongen in den Rijn te hebben geduwd. De jongen zou bij het afstappen van de fiets zijn misgestapt en daardoor in het water zijn terecht ge komen. Ook den slag met den stok ont kende hij. De officier eischte f. 25 boete subs. 25 d. De Politierechter achtte de mishande ling niet bewezen en sprak verdachte vrij. Zekere P, uit Alphen moest 20 Juni een paar paarden wegbrengen en bij Hazers- woude is hij in conflict gekomen met den landbouwer M. A. Menken uit Hazerswou- de. P had een hond bij zich en de land bouwer was juist aan het melken van zijn koeien. De koelen werden onrustig door dien hond. Landbouwer M. zou hem bij die gelegenheid met een driepootje een klap in het gelaat hebben gegeven. Verdachte M. ontkende echter te hebben geslagen. Wel heeft hij gedreigd en gescholden. De Officier achtte de mishandeling be wezen en vorderde f. 15.— boete subs. 15 dagen hechtenis. Conform den eisch van den Officier werd hij veroordeeld. Voor het verkrijgen van steun heeft T. B. uit Rijnsburg een onjuiste opgave ver strekt aan den Dienst voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. Het aldus onrechtmatig verkregen bedrag bedroeg ruim f. 70. Aangezien verdachte herhaalde malen zich aan valschheld ln geschrifte heeft schul dig gemaakt vorderde de Officier 3 maan den gevangenisstraf. De raadsman van verdachte schetste de moeilijke omstandigheden van het gezin van verdachte en pleitte uiterste clemen tie. De Politierechter halveerde de straf en veroordeelde hem tot zes weken gevan genisstraf. AMSTERDAM, 6 September. Het verloop van de zitting van den Vol kenbondsraad ls zeker niet ln overeen stemming geweest met de verwachtingen, die daarvan werden gekoesterd. 'Wel wa ren die verwachtingen nu niet zoo bij zonder hoog gespannen, doch de laatste dagen waren in sommige kringen toch vrij optimistische meeningen post gaan vatten. De houding door Italië aangeno men voorspelt op het oogenblik echter niet veel goeds. Het is natuurlijk niet ge heel uitgesloten, dat men alsnog een cata strophe zal weten te voorkomen, doch de wending die deze zaak heeft genomen, stemt toch niet bijzonder hoopvol. De beurs werd door de berichten uit Genève natuurlijk niet op aangenam» wijze getroffen, doch daar stond tegen over. dat door het koersverloop van Wall- street een vrij aangename indrux werd gewekt. Ten opzichte van de politiek die door de Amerlkaansche regeering zal wor den gevolgd, blijft men in het duister tasten, doch men heeft zich toch ln ze keren zin vertrouwd gemaakt met de on zekerheid waardoor de tegenwoordige politiek zich kenmerkt. Dit alles kan ech ter niet verhinderen, dat het algemeene verloop van zaken in de Vereenigde Sta ten niet onbevredigend is. Tal van maat schappijen behalen vrij goede resultaten en de cijfers die dienaangaande worden gepubliceerd stemmen zeker bemoedigend. Het Nederl. publiek betoont zich ech ter in verband met de verschillende fac toren van onzekerheid nog altijd zeer terughoudend en van een groote opleving van de affaire is dan ook geen sprake, niet het minst omdat men ook blijft wachten op de uiteenzettingen, die onze regeering thans spoedig zal geven van het door haar te voeren beleid. Heden werd op de Effectenbeurs da aandacht in de eerste plaats getrokken door de Philips-aandeelen die een groot verlies te boeken kregen ln verband met de verklaring van den minister dat de prijzen van gloeilampen niet in overeen stemming zijn met het prijspeil en dat het niet onmogelijk is dat te zijner tijd! maatregelen zullen worden genomen. Na reeds verscheidene percenten binnen de slotkoersen van gisteren te zijn Ingezet had een verdere inzinking plaats. Van de overige Industrieele fondsen werden Uni levers lager afgedaan. Onder petroleum- waarden gaven Koninklijke bescheiden omzetten te zien. Hoewel in Sulkers wei nig omging kregen H.V.A.'s een verlies van eenlge procenten te boeken. Tabakken waren hier en daar Iets lager. Voor Amsterdam Rubbers bestónd geringe attentie. De koers kwam Iets lager te lig gen. In tegenstelling met de tendenz op de aandeelen-markt was de stemming op de beleggingsmarkt goed prijshoudend, speciaal voor de Nederlandsche Staats fondsen. De Oude Schuld werd op hooger niveau genoteerd. 4 obligaties Neder land en Nederlandsch-Indië trokken Iets aan. De omzetten hadden niet veel te beteekenen. Op de Amerikaansche markt was de bedrijvigheid niet groot. Voor extra specialiteiten bestond eenlge be langstelling o.a. voor United Steels. Dat men hier te lande de toekomst der Ver. Staten niet ongunstig beoordeelt, wordt wel bewezen door het feit dat het publiek als kooper van Amerikaansche shares optreedt. o WISSELKOERSEN. Engeland 7.30 3/8 (7.S0V«); Duitschlandl 59.49 (59.481; Frankrijk 9.75 1/4 (9.75 1/4); België 24.88 (24.86); Zwitserland 48.12 (48.14); Denemarken 32 60 (3267'/,)Zwe den 37.65 (37.75); Noorwegen 36.70 (36.80) New York 1.48 f 1.43)Prolongatie 5 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 6 September. Ter veemarkt) aangevoerd: runderen 545, kalveren 249, schapen 398, varkens 823; stieren 31, f.60 200, schoon gewicht 32—38 cent per KG., handel stug; kalf- en melkkoeien 192, f. 80180, handel tam; varekoeien e.a. 132, f.80125, handel tam; vette koeien 190, f. 95185, schoon gewicht 3448 cent per KG., handel stug; graskalveren 83, f.1435, handel stug; vette kalveren 63, f. 20—65, schoon gewicht 3260 per KG., handel stug; nuchtere kalveren 103, f. 4 tot f. 7, handel stug; vette schapen 200, f. 1218, handel matig; vette lammeren 400, f.812, handel matig; weideschapen 798, f. 813, handel matig; mestvarkens 427, f. 1733, handel redelijk; biggen 316, f.1013.50, handel redelijk; paarden 2; veulens 24, f. 60100; bokken en geiten 8, f. 2—10. Kaasmarkt 6 September. Aangevoerd 97 partijen kaas. Goudsche kaas 72 partijen. Leidsche kaas 25 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas per 50 KG. van f.1921; 2e soort f. 1718; le soort Lef.dsche kaas per 50 KG. van f. 1821; 29 soort f. 1617; han del matig. BODEGRAVEN, 5 September. Eieren- veiling B.P.K.V. Aanvoer 10146 stuks kip eieren. Prijs wit f. 3.10—3.30; bruin f. 3.20 —3.60; eendeneieren f. 2.803.10; kuikens eieren f. 2.102.50; kippen 1555 cent. HAARLEMMERMEER. Graanbeurs te Hoofddorp. 5 Sept. Rogge f. 6.25; Gerst (chevalier) en Wintergerst f. 4.25; Haver en Paardeboonen f 5.75; Groene erwten en Kanariezaad f. 7.50; Vale erwten en Blauw- maanzaad f. 14.50; Karwijzaad f.18. Alles per 100 K G. NIEUWKOOP, 5 September. Elerenvei- ling. Op de eierenvelling alhier werden aangevoerd 3750 eieren. Prijs f. 3.25—3.60 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 5 September. Kipeieren: aanvoer 1966 stuks, prijs per 100 st. f. 2.703.60; Eendeleren: aanvoer 47 stuks, prijs per 100 st. f. 2.152.30; Kalkoen eieren: aanvoer 10 stuks, prijs per stuk 6 cent; Kaas per pond 21 cent; Druiven per KG. 15 cent; Tomaten per KG. 8 cent; Handperen per KG. 10 cent; Meloenen per stuk 615 cent. RIJNZATERWOUDE, 5 September. Aan gevoerd 1025 kipeieren. Prijs van f. 3.30— 3.70 de 100; Slaboonen 60 cent de kilo. STOMPWIJK. 5 Sept. Blesse Paard. 6625 kipeleren f. 3.304.20. heneieren f. 1.602.60 eendeleren f. 2.753.00, gans eieren f 6.00 oer 100 stuks. VEUR. Vrije veiling, 5 Sept. 10817 kipeie ren f.33.60; Kippen f. 0.400.75; Konij nen f. 0.20—1.40; Duiven f. 0.07—0.15. VOORSCHOTEN, 5 Sept. 1935. Veiling V.P.V. Kippeneieren f. 3.303.80 per 100; Duiven f. 0.08; Hanen f. 0.50 p. stuk. WOUBRUGGE, 5 September. Eierenvel ling. Aanvoer 1280 eieren. Prijs kipeieren f. 3.504.10; eendeieren f.2 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 4 September. Eieren- veiling. Aantal 2836. Kippeneieren f. 2.35 3.75; Eendeieren f. 2.502.60 per 101 stuks. j 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3