Ex-koning Alfonso van land Spanje in ons 76*le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 5 September 1935 Derde Blad No. 23144 UIT DE RAADZAAL GEMENGD NIEUWS. Per auto van Baden SPORT. EEN NIEUWE RAAD EEN NIEUW GELUID. Kort na het afscheid van den ouden paad had de Intrede plaats van zijn op- (olger. De nieuwe Raad is geïnstalleerd en ,11e 35 leden hebben den eed of de gelofte (gelegd. De S.D.A p. en de communist de- jen de gelofte, alle overigen legden den eed af. Dit is altijd een goede gelegenheid un kennis te maken met de nieuwelingen, jje er ditmaal ln groote getale waren, n.l. [jet minder dan 7, te weten voor de S.D. AP, de heeren Hessing, Carton, Jongeleen, Snel en V. d. Voort, voor de Chr. Hist. Unie le heer v. d. Kwaak en voor Nationaal Her- itel de heer mr. de Vries. De laatstgenoem- ie partij is voor het eerst vertegenwoor- llgd hl ons stedelijk bestuurslichaam. En (driegen de voorteekenen niet, dan zal iet verschijnen van mr. de Vries nog wel ens deining ln den Raad te weeg brengen, elet op diens eerste optreden, dat straks Ij de begrooting b.v. al ruimschoots stof et debat zal geven. Een goede gewoonte in den Leidschen laad ls om slechts ééns per jaar recht- Ireeks aan „politiek" te doen, n.l. bij de egrooting. Nu laten wij daar of indirect :gen dezen regel niet gezondigd wordt, och men tracht deze gewoonte te hand- aven en ook 's Raads-voorzitter spant alle racht in om de leden zich daaraan te doen ouden. Mr. de Vries had. zoo de overige artijen hadden willen „bijten", een volko- len politiek debat ontketend inzake de ethoudersbenoemlngen, daarbij gesteund oor den communist den heer v. Weizen. et oude spreekwoord: „de uitersten raken kaar" weer eens bewaarheid! Niet van humor otnbloot was de verkla- ng van den communist op eigen „frac- e", d. w. z. op zich zelf te zullen stern en, daar zijn fractie toch alleen uit hem staat. De andere partijen beten evenwel niet en odoende werd het politieke steekspel op t oogenblik vermeden. Aanleiding om in te gaan op het betoog in den heer de Vries was er voor de erige partijen inderdaad niet. Allen, die :h plaatsen op het standpunt eener de- ocratische regeering voor stad en land, innen de kiezersuitspraak niet negeeren, tegendeel hebben zich daaraan te onder open. Slechts zij die een dictatuur voor- lan, meenen zich aan de kiezersuitspraak kunnen ontworstelen, hoewel de vraag reet gesteld zou kunnen worden, of de orgestane dictatuur per slot van reke- ng ook niet door kiezersuitspraak eerst irkelijkheid zou kunnen worden. Heb- n de heeren de Vries en v. Weizen ook ït alleen zitting bij de genade der kie- :s? in Juni heeft het kiezersvolk gesproken de S.D.A.P. kwam ails overwinnares uit a strijd. Dat is nu eenmaal zoo en niet ders. Van elf leden sprongen zij op 14, t is 2/5 van het totaal. Dies vroegen zij vethouderszetels en de andere partijen, democratisch parlementairen inslag, die »etwijfeld stuk voor stuk den uitslag der 'kiezingen zullen betreuren, konden ïn rechtmatigen elsch niet afwijzen ider aan het stelsel te tornen om niet zeggen dit te torpedeeren. den weet hoe in schriftelijk en monde- g overleg tenslotte overeenstemming is eikt tusschen de partijen: de gewisselde even zijn volledig gepubliceerd en ieder zich daaruit zijn conclusie opbouwen. Ikomen parlementair democratisch werd loten de wethouderszetels aldus te ver- ilen: 2 S.D.A.P.. 1 Chr. Hist., 1 R.K. Van standpunt uit bezien, had de heer de ies alle reden om te waarschuwen tegen benoeming van 2 S.D.A.P.'ers, doch hij est zelve erkennen, dat zijn partij het lementair democratische stelsel niet ierschrijft en daarmede is alles ge- :d - Iverigens hebben de partijen zich alle iheid voorbehouden! >e wethoudersbenoeming leverde als ge- g der getroffen regeling geen verrassin- i op: herkozen werden de heeren Splin- en Tepe (resp. Chr. Hist, en R.K.i en ;ozen de heeren Verwey en v. Stralen ir de S.D.A.P. >e heeren Splinter en Tepe bekleeden i functie als wethouder van fabricage van Onderwijs reeds vanaf Sept. 1927, wijl de heer Splinter reeds enkele maan- i tevoren waarnemend wethouder was lens het overlijden van den heer A. Ider. >e heer Verwey zal financiën krijgen, de ir v. Stralen sociale zaken. De eerste, ins analyst aan het pharmaceutisch oratorium heeft non-activiteit aange- agd uit deze functie, hetgeen hem on- wijfeld zal worden verleend. Hij brengt i partij een persoonlijk offer, want zeker bet niet dat hij, wanneer hij eens als kouder weer mocht moeten heengaan, i plaats niet zal zien ingenomen. Gebo- Febr. 1897 te Culemborg, is de heer wey in de kracht zijner jaren. Reeds 1916 ls hij lid der S.D.A.P., eerst te liedam. weldra daarna alhier. In 1923 4 hij zijn intree in den Raad, waar hij i gang van zaken dus kent. te heer v. Stralen ls geboren en getogen denaar, waar hij op 10 Maart 1884 werd «ren. Sinds 1917 is hij van beroep oren typograaf secretaris van den dschen Bestuurdersbond. Tijdens zijn houderschap zal de heer C. Snel echter i functie als zoodanig waarnemen. Sinds 9 zit hij reeds in den Raad, zoodat ook daar het klappen van de zweep bij er- jng kent. «getwijfeld heeft de S.D.A.P. twee harer de leden ter beschikking gesteld, doch zullen het zwaar te verantwoorden kri.i- he druk der tijden is immers nog altijd trst zwaar en plaatst iedere regeering uiterst moeilijke omstandigheden. En "volgen zij ieder een persoonlijkheid op! °r hen hebben plaats moeten maken de «ouders Goslinga en mr. Romijn. ■te heer Goslinga heeft onze financiën atuurd als opvolger van den heer San- ,s sinds 1927. Hij heeft dit gedaan met ®>le kennis van zaken en met groot be- J Hij was een harde werker, dien ieder, hoi of vijand, als zoodanig respecteerde. toen op den voorspoed tegenspoed volg- jteeft hij omzichtig de Leidsche schat- P beheerd en onze Sleutelstad geleid 4e branding der tijdsomstandigheden, Ptat Leidsche crediet ongeschokt is ze- k'Jker Romijn was pas wethouder sinds ■wn hem de zoo moeilijke portefeuille Wale zaken werd toevertrouwd. Hij DRIE ARBEIDERS GEDOOD. VIJF ANDEREN GEWOND. Door blikseminslag in een polder te Megen. Gistermiddag heeft een kortstondig, doch hevig onweer, dat omstreeks vijf uur boven Oss en omgeving woedde aan de Maaswerken in den polder te Megen een vreeselijk ongeluk veroorzaakt. Toen een achttal werklieden voor het opkomend onweer in een keet beschutting hadden gezocht sloeg plotseling de bliksem in de keet die geheel aan splinters sloeg. Van de arbeiders werden er drie op slag gedood terwill de anderen min of meer ernstige brandwonden opliepen Genees kundige hulp werd onmiddellijk ingeroe pen. Dr Stolts uit Oss werd direct telefo nisch gewaarschuwd en was spoedig op de plaats des onheils, om de eerste genees kundige hulp te verleenen. Ook dokter Baptisi uit Megen en burgemeester van Vlokhoven uit Megen waren weldra op de plaats van de ramp. De namen der drie slachtoffers zijn J. Arts uit Oss. A. v d. Boogaard en H. Arntz. beiden uit Horssen. Alle drie waren gehuwd. Van de overigen was J. G. v. d. Vonder voort er het ergst aan toe. Hit werd vei- voerd naar het ziekenhuis St. Anna te Oss. evenals de minder ernstig gewonde P. Ploegmakers, v. Orsouw. v. d. Wielen en G. Boeyen. allen uit Oss. die brandwonden hadcen bekomen. Het gebeurde heeft te Oss en te Megen gioote consternatie verwekt. AUTOBOTSING BIJ ZWOLLE. De burgemeester van Hcerenveen gewond. Bii de nieuwe brug over de Vecht bij Zwolle wilde gisteravond een trailer een voor hem rijdende personen auto passee- ren. Zoodra de trailer achter de auto van daan kwam. zag de bestuurder een tegen ligger naderen, waarop hii sterk remde. Door deze beweging kwam de trailer dwars op den weg te staan. De heer J. Falkema. burgemeester te Heerenveen die de tegenligger bestuurde, remde even eens krachtig doch kon een botsing niet meer vermijden. Zijn auto werd zeer zwaar beschadigd, terwijl hij zelf en zijn dochter- door den schok een slag tegen het hoofd kregen. Beiden werden naar het Sophia- Ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar hun toestand redelijk wel bleek te zijn. De derde inzittende, mevrouw Falkema. bleef ongedeerd. De schuld ligt geheel bij den bestuurder van den trailer. INBRAAK IN DE PLANTAGE PRINSEN LAAN TE AMSTERDAM. Bij de N.V. A. S. Polak Plantage Prin senlaan 15 te Amsterdam een importzaak van Chineesche en Japansche artikelen :s in den afgeloopen nacht ingebroken. De daders, die zich door het forceeren van een zijdeur toegang hebben verschaft tot het kantoorgebouw hebben op vakkundige wijze op de eerste etage een brandkast opengeboord en daaruit een bedrag van f. 200 aan kasgeld gestolen. De vele opge slagen artikelen zijn onaangeroerd geble ven: wel hebben de ongewenschte bezoe kers van wie tot nu toe elk spoor ont breekt, een kruikje Bols opgedronken en zich wat snoepgoed en een hoeveelheid sigaren toegeëigend. De politie heeft in het voorjaar dit pand eenigen tijd speciaal bewaakt, aangezien de vennootschap een anonlemen brief had ontvangen, waarin het bezoek van inbre kers was aangekondigd! DOOR VALLENDEN TOPGEVEL GETROFFEN. Driejarig meisje ln Den Haag gedood. Gisterochtend omstreeks kwart voor 12 is het 3'/i-jarlg meisje M. v. d. S.. wo nende in de Smitstraat te Den Haag, op tragische wijze om het leven gekomen. Op gemeld tijdstip kwam in de Gas- laan de topgevel van perceel 62, dat werd gesloopt, plotseling naar beneden, waar het juist passeerende meisje werd ge troffen. Zij is per particuliere auto in stervenden toestand naar den Centralen Post vervoerd, alwaar zij kort na aan komst aan de bekomen verwondingen is bezweken. HET VERDRINKINGSONGEVAL TE MEFPEL. Het ln de vaart bij de Ned. Herv. Kerk te Meppel gevonden lijk blijkt, te zijn van den 19-jarigen hospitaalsoldaat Al- bert Peeks uit Beilen. Op 30 Augustus was hij met verlof uit Utrecht naar Bellen vertrokken en moest 2 September terug zijn. In het hartje van de stad is hij, vermoedelijk door de duisternis misleid. Zondagnacht op dit zeer gevaarlijke punt te water geraakt en verdronken. moest zich volledig inwerken in deze zware materie en hij is daarin volkomen geslaagd. Op een ietwat aarzelend begin van korten duur volledig te verklaren, waar bijkans per week het beeld wisselde tengevolge van de beslissingen uit den Haag volgde echter een vast-afgebakende lijn. Hij werd eveneens een wethouder, van wien kracht en leiding uitgingen. Gaarne zou de voorzitter woorden tot afscheid tot beiden hebben gericht, doch de heer Goslinga was reeds weg bij afloop en ook verder verliep de Raad Het is daarom uitgesteld tot volgende zitting. Een nieuwe Raad een nieuw geluid. Ook in het colege van B. en W. Moge het den nieuM.li leiders gegeven zijn de goede Sleutelstad ie besturen tot ailgemeen heil en voorspoed. De commissies-samenstelling leidde slechts tot een paar moeilijkheden. Een viertal nieuwe stemmingen en één her stemming waren noodig: Uitgezonderd in een geval in de Commissie van Fabri cage komen geen 2 S.D.A.P.'ers werd aan de verlangens der sterkste partij voldaan Beide extremisten, de heeren de Vries en van Weizen, zijn in geen enkele commissie gekozen. BIJ EEN ONTPLOFFING GEWOND. Bij de opvoering te Zwartsluis van het openluchtspel, waarbij de intocht van Koning Willem I zou vertoond worden, zouden van de stadspoort op het feestterrein vreugdeschoten worden gelost. Daartoe was van hout een primitief kanon opgesteld. In den loop werd een zware bom en een z.g. donderbus geplaatst. De ongeveer 28- jarige J. de Goede stak de lont aan en de bom kwam met een hevlgen knal tot ontploffing. Toen de kruitdamp was weg getrokken. zag men een man over den grond rollen. Het bleek, dat het kanon uit elkander was gesprongen, waardoor de heer De Goede ernstig aan het hoofd was verwond. Na voorloopig te zijn ver bonden, ls het slachtoffer naar het zie kenhuis te Zwolle vervoerd. Bom en ka non zijn in beslag genomen. Tel. Een bezoek aan den afsluitdijk en de Zuiderzeewerken FRAUDE BIJ DE MELKFABRIEK DE EENDRACHT TE HELMOND. In de laatste dagen liepen er geruchten aldus de Msb. dat bij de melkfabriek de Eendracht te Helmond fraudes zouden zijn ontdekt voor bedragen, die in de dui zenden liepen. De directeur Verzantvoort en diens assistent werden in verband hier mede ontslagen. Het Rijkscontrolemerk was verdwenen, omdat het niet tijdig ge noeg betaald werd. Door den Zuid-Neder- landschen Zuivelbond werd een onderzoek ingesteld en een controle op de exploita tierekening blijkt zeer moeilijk, omdat men kasboeken, journaals en dergelijke stukken alsmede begin balans 1934 miste. De net- kasboeken over de jaren 1932, 1933 en 1934 waren eveneens verdwenen, terwijl een lijst van debiteuren en crediteuren niet aanwezig was. De ontslagen directeur werd verleden jaar ziek en bleek na zijn ziekte niets voor de zaak te voelen. Hier- j door werd men achterdochtig. Een gehou den controle door den inspecteur der Zuid-Nederlandsche Zuivelfabriek. den I heer Kuip, bracht dan ook aan het licht. dat de administratie een groote warboel was. Voor consumptie-ijs was f. 1800 ge boekt. terwijl volgens V. over 1934 was omgezet voor circa f. 12.000. Belastingen waren te veel betaald, terwijl de door den accountant Van Dijk te houden controle stelselmatig door den ex-directeur werd tegengehouden. Een voorloopig opgestelde balans voor 1934 wees uit, dat de onkosten- rekening 20 mille lager was dan de reke ning 1933. De boekhouding blijkt gedeeltelijk ver dwenen te zijn, zoodat fraude niet ge constateerd kan worden. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE STORM AAN FLORIDA'S KUST. PL.M. 500 SLACHTOFFERS. Een hulp-colonne deelt mede, dat op de Florida-Keyeilanden tengevolge van den tornado ongeveer 500 personen zijn omge komen. Ook zijn er vele gewonden, terwijl duizenden mensohen zijn afgesloten van de wereld. 300 lijken zijn reeds geborgen. Een vliegtuig, dat de getroffen streek is overgevlogen, meldt, dat het kamp van de oud-strijders, die te werk waren gesteld aan een weg op het eiland Matecumbe, I geheel is vernield. Een trein van elf rijtuigen, welke hulp j kwam bieden, is door den hevigen wind in zee geworpen. Een overlevende zeide, dat hij liever voor mitrailleurvuur stond, dan voor een der- gelijken tornado. De verbindingen met de westkust van Florida zijn tengevolge van den tornado verbroken. De gouverneur van Florida heeft bevel gegeven de Nationale Garde te mobilisee- ren, teneinde de geteisterde streek hulp te verleenen. Een journalist, die over de geteisterde landstreek heeft gevlogen, deelde mede, dat niets meer overeind staat en dat niets gespaard bleef. Versplinterde huizen en vernielde schepen liggen verspreid langs de kust. Geweldige watermassa's tot een hoogte van 15 voet stortten zich telkens opnieuw over het land. Talrijke gebouwen werden als kartonnen doozen in elkaar gedrukt en de menschen door de golven ln den oceaan gespoeld. Men rekent op het eiland Matecumbe op ongeveer 80 dooden. In het gehucht Tavernier op het eiland Plantation moe ten volgens de berichten van het Roode Kruis bijna 100 menschen gedood zijn. Gisteren zijn de in de nabijheid van de „Dixie" gelegen schepen er in geslaagd ruim 300 passagiers van boord van het op een rif geloopen s.s. „Dixie" te redden. Ex-koning Alfonso. Een exclusieve gast is gisteravond te half acht te Amsterdam afgestapt in het Amstel-hotel: ex-koning Alfonso XIII van Spanje, Hertog van Toledo. De voorname bezoeker, die, van Baden Baden komen de, een vermoeiende reis per auto achter den rug had, begaf zich, in gezelschap van zijn secretaris, den Hertog de Luna, onmiddellijk naar de schitterend inge richte vertrekken, welke voor hem in ge reedheid waren gebracht. Daar kleedde hij zich voor het diner en nam hij enkele oogenbllkken rust Het was een rijzige, slanke figuur, pre cies gelijkend op de talrijke foto's, welke sinds Alfonso's ballingschap van hem in kranten en tijdschriften zijn verschenen, die te half negen de trap naar de hall afdaalde. Op het knappe, scherp getee- kende gelaat van den ex-koning, die een eenvoudig blauw colbertcostuum droeg, verscheen een breede glimlach toen hij in de halkhet legertje fotografen zag. dat zich in slagorde had opgesteld en niet van plan was op dit moment het doel van vele uren wachten te missen. Spanje's ex-koning bleek echter een uiterst hoffelijk man te zijn: hij gaf den werkers van de foto-pagina ruim den tijd om hun LAWN-TENNIS. DE WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIË. Definitief op 21 en 22 September. Het dagelijksch bestuur van den N. L. T. B. heeft de data voor den wedstrijd tegen België, na overleg met den Belgi schen bond, definitief vastgesteld op Za terdag 21 en Zondag 22 September. De plaats is nog niet vastgesteld. Waarschijn lijk zal de ploeg herzien worden. DE AANVARING IN HET KANAAL. Bij de aanvaring van het linieschip Ra- millies met de vrachtboot Eisenach, heeft het oorlogsschip grooter schade beloopen dan eerst gedacht was Aan de stuur boordsboeg is een heel eind onder de waterliin een gat, ontstaan. Deze schade en die, boven de waterlijn aan den voorste ven. zullen den noodigen tiid van herstel vergen. Het schip zal zeker eenige weken in het dok moeten bUiven. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. De derde wedstrijdmiddag van de Ne- derlandsche kampioenschappen, die te Amsterdam verspeeld worden, is door het slechte weer zoo goed als geheel in dui gen gevallen, waardoor de afwerking van het programma groote vertraging onder vond. Ondanks den regen konden echter toch nog enkele partijen gespeeld worden, waarvan de resultaten als volgt waren: Heeren enkelspel 3de ronde: A. T. Lij - sen Jr. sloeg W. van Rompu met 64, 2—6, 6—3. Heeren dubbelspel. 2e ronde: v. Mee- gen en Mollinger sloegen Straub en Wie- gers, 62, 97. Dames enkelspel. 1ste ronde: Mevr. Meijer sloeg mevr. Reydon, 62. 97. 2de ronde: mej. Sluis sloeg mevr. Ma- rinkelle 7—5, 6—1: mej. E. Visser sloeg mej. Bensdorp 61, 26, 61. 25 000 DOLLAR AAN JUWEELEN VERLOREN. In verscheidene steden van Amerika wordt een onderzoek ingesteld naar de verdwijning van juweelen tot een bedrag van 25.000 dollar uit een vliegtuig dat den dienst tusschen Chicago en New York onderhoudt. Deze juweelen behoorden toe aan de ieugdige echtgenoote van een bekend New Yorksch makelaar. De iuweelen be staan uit vingen armbanden en diaman ten broches, die opgeborgen waren in een klein leeren koffertie dat, de dame in het bagagenet had geplaatst, toen het toestel, waarin 14 passagiers zaten Chicago ver liet. Eerst in Newark bemerkte zij de vermissing. KORFBAL. FLUKS NAAR UTRECHT. Zondag zal Fluks deelnemen aan de seriewedstrijden van S'amos, welke gehou den worden op de ijsbaan „Siberië" aan de Van der Mondestraat te Utrecht. Met Rohda (A'dam), BE.P. (Purmerend) en Sarnos vormt Fluks de eerste afdeeling. De wedstrijden duren 2 x 20 minuten. HET STAVISKY-PROCES BEGINT 4DEN NOVEMBER DEN camera's scherp in te stellen en door stond, rustig poseerend, het helle geflits der magnesiumlampen. Een der directeuren van het Amstel- hotel, de heer R. Belinfante, leidde den vorstelijken bezoeker vervolgens naar de bar en het was op dit oogenblik, dat de aanwezige journalisten hun kans waarna men om te pogen, een interview tot stand te brengen. Hun voornemens stuitten echter op de tusschenkomst van den Her tog van Luna, den secretaris: een vriende lijk, jong edelman, ruim een hoofd klei ner dan zijn heer en meester en in zijn optreden een vastberadenheid aan den dag leggend, welke toch niet onaange naam aandeed. Hij deelde mede, dat de ex-koning ook thans niet kon en wilde afwijken van zijn vaste gedragslijn om geen interview toe te staan, zelfs niet over niet-politieke on derwerpen. Op de vraag, wat het doel was van het bezoek aan de hoofdstad, antwoordde de secretaris, dat de ex-koning, die nog nim mer in ons land was geweest, doch er veel van gehoord had, het zeer op prijs stelde in de gelegenheid te zijn, enkele dagen in Nederland als gewoon toerist door te brengen. Te meer verheugd was hij over zijn bezoek aan Amsterdam, omdat men hem op de hoogte had gebracht van de bijzondere Rembrandt-tentoonstelling in het Rijksmuseum. Reeds morgenochtend zal de ex-koning deze expositie bezoeken. Don Alfonso zoo voegde de secretaris hier nog aan toe is een groot liefheb ber van reizen: na het verblijf hier te lande zal hij zich per auto naar Parijs begeven. Een korte opmerking van den ex-koning zelf maakte een einde aan het gesprek; met een korte buiging begaf hij zich naar de dinerzaal. Van de vele buitenlanders voor het meerendeel deelnemers aan het Botanisch congres die hier reeds aan het dessert waren, herkenden verscheide- nen den voornaamsten gast van het hotel. De ex-koning nam aan het einde van de zaal, waar aan een kleine tafel voor twee personen gedekt was. met zijn secretaris plaats, en liet zich spijs en drank goed smaken. Van de resteerende uren van den avond bracht hij een gedeelte door in de Han delsblad-Cineac. Omtrent het bezoek aan ons land ver nemen wij nog, dat de ex-koning, tot wiens gevolg een chauffeur en een ka merdienaar behooren, hedenmiddag een autorit over den afsluitdijk zal maken, welk uitstapje vergezeld zal gaan van c ~l bezoek aan de werken van het IJsselmeer. Voorts kwam ons ter oore, dat de voor name bezoeker bij het passeeren van de Nederlandsche grens bij Dinxperlo gerui- men tijd is opgehouden, aangezien ver schillende formaliteiten geregeld moesten worden, voor hij zijn reis kon voortzetten. ZWEMMEN. ZIJL-LEDEN NAAR AMSTERDAM. De Zijl-leden H. Hasselbach en W. Bekooy zullen deelnemen aan den 2 KM.-wed strijd in den Amstel te Amsterdam. HOCKEY. MIXED HOCKEYCLUB „ZUIDWIJCK". Alhier is opgericht de mixed-hockeyclub „Zuldwijck". waarvan het secretariaat is gevestigd: Heerensingel 32. De vereeniging heeft de bedoeling aan de competitie van den Ned. Hockeybond deel te nemen. Het terrein is gelegen aan den Leidschen Straatweg bij de remise H. T. M. VOETBAL. U.V.S.—THE RISING HOPE. Voor den wedstrijd tegen The Rising Hope welke Zondag te 2 uur op het U.V.S.- terrein aan den Kanaahveg gespeeld wordt is het elftal van de blauw-witten als volgt samengesteld (links naar rechts). Doel: Kramp; achter: den Daas en Burgy; midden: de Lange. Wallaart en Hansen; voor: Kantebeen, de la Blje, V. Goor, Platteel en v. Weizen. Op 4 November begint voor de Parysche juryrechtbank het Stavisky-proces. dat waarschijnlijk verscheidene weken, zooal geen maanden zal duren. Voor de zaak zün niet minder dan 50.000 documenten bijeengebracht waar van enkele meer dan 400 getypte vellen beslaan. Om zich eenieszins een beeld te kunnen vormen van den omvang dezer akten, zij medegedeeld, dat zii niet minder dan 12 ton wegen dat wil dus zeggen, dat zit meer dan 3 zware vrachtauto's zouden vullen. GOLF. NOORD WIJKSCKE GOLFWEEK. Het hoofdnummer van den vierden dag der Noordwijksche Golfweek was de singles vlaggenwedstrijd, waarvoor, ondanks het minder gunstige weer, groote animo be stond. Een beslissing werd niet verkregen, daar om den eersten en tweeden prijs moet worden overgekamipt tusschen mevr. S. Noorduyn (24) en jhr. N. Sandiberg (30), die beiden hun vlag plantten in de 18e hole. De 18e green werd ook bereikt door H. R. Wright (15) en mevr. Waller (30). Gisteren werden voorts nog de volgende uitslagen verkregen: Palacehotel-wisselbeker, 2e ronde: L. B. Heemskerk (12) wint van J. Nielsen (20) met 5 en 4. 3e ronde: L. B. Heemskerk (12) wint van F. G. Waller (11) met 3 en 2; H. J. Kessler (7) wint van R. Schuil (17) met 4 en 2; prof. Landberg (231 wint van prof. Barge (24) met 3 en 2. W. F. v. Heukelom-wisselbeker. 2e ronde: mevr. A. Buraa (4) wint van mevr. Nielsen 1201 met 4 en 3; mevr. Graswinkel (23 wint van mevr. Waller (30) met 3 en 2. DUIVENSPORT. DE UIVER. Wedvlucht van Lier op Zondag 1 Sept. Losgelaten 8.30 uur, Z.W. le aankomende duif 10.09. D. van Veen 1W. van Steen bergen 2, 3: A. Piket 4—5; D. Schaafstra 6, 7. 8. Laatst geconstateerde duif te 10 u. 59 m. 40 sec.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9