Fa. I. ZANDVOORT's Slagerijen NOODHULP HARRY v, d, OUWEELEN, Prinsessekade 3-4 DRIE TAX Zonder fooien [ÊIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 5 September IÜ' j UIT 0E RIJNSTREEK. FAILLISSEMENTEN. (VN/T EN LETTEREN. Ms en Frans L.O, VOOR EEN WRINGER, NATUURLIJK NET PERSOON VLEUGEL-PIANO BELANGRIJKE PUBLIEKE VERKOOPING van den fraaien Inboedel en Bibliotheek O, de Jong, 291; 5. A P Schram de toos; 290 6. M. de Jong. 288; 7. L. Los, jU; 8. O. S Bayley 288; 9 D, Yperlaan, KI; 10. C. H. Oudshpom 280. 'itozenbaan: 1. R. v. Mulllgen, 2 rozen; jj, v. Noort. 2 rozen: 3. D. G. de Jong, I roos: 4. D. J. Brinks. 1 roos; 5. A. J. firion. 1 roos: 6. C. H. Oudshoorn 1 roos; j d, J. Boef 1 roos. 'personeele baan: 1. M. C. Overduln 97; Boesveld. 54: 3. A. J. Turion. 53; 4. I. Esmond: 5. E. S. Bayley. 52; 6. J. Waas- j'oro 52: 7. D G. de Jong. 52; 8. A. Fort os 51: 9. A. Oudshoorn. 50. Vrije baan: 1. C. v. Egmontl 60; 2. R. v. Uullleen. 58; 3. I v Esmond. 58; 4. M. C. Ojerduln 57; 5. G. J. Yperlaan. 57; 6. J. jjwrt. 56; 7. D. J. Boef. 56; 8. L. J. v. jet 58: 9. M. de Jong, 55; 10. Boesveld 55. De uitslag van de versierlngswedstrüd IMr kinderen was: le priis J. Geitenbeek: !epr. Hennle Pen. Marda Evelnk en Rletle üjierom: 3e nr. N. v. d. Eist: 4e pr. T. Eieiebos; 5e nr. J. Kraay; 6e pr. R. Maas; 7e pr. G. Schrama: 8e or. K. v. Leeuwen; !e pr. A. v. d. Marei: 10e nr. N. Berkhul- ;en. Troostprijs D. Kraay en Rietje Kadee. WARMOND. GEMEENTERAAD. Benoeming commissieleden. Ei de raadsvergadering, waarin de reeds jemelde wethoudersverkiezing plaats vond. ïefft de burgemeester Koningin Astrid in Mgr. Aengenent herdacht, terwijl de tieuwe raadsleden, de heeren Walen- tamp en Den Dunne, hartelijk werden telkom geheeten. Tot leden der diverse commissies wer- ien benoemd: Waterleldingcommissie: A. jadshoorn, G. Onderwater en dr. H. J. A. lalenkamp. Electr. Commissie: C. Zwet- joot, C. Breedijk en W. den Dunne. Com missie voor vreemdelingenverkeer: C. iretsloot. C. Breedijk en dr. H. J. A. Wa- enkamp Werkloozen-commissle: A. Ouds- toorn, C. Zwetsloot en H. J. Weyers. WASSENAAR. - De heer J. B. W. Bridel alhier is Be laas! voor het polltie-diploma. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Oeboren: Catharina Gertruida en Al- tetus, z. en d. van A. Hasslng en C. G. «n Scheppingen. ZOETERWOUDE. Kaasdag. In het Patronaatsgebouw aan den khenkelweg werd een kaasdag gehouden, torganiseerd door den plaatselijken R.K. berenbond. Er waren 38 Inzendingen. )m 10 uur 's morgens had de officieele pening plaats door den voorzitter van de (aasdagcommissle, den heer A. C. Paar- kkooper, die de vrij talrijke aanwezigen urtelijk welkom heette, ln het bijzonder en rijkszuivelconsulent lr. Hulsman, den mdbouwleeraar, den heer J. Schouten Ismede de jury. Hierna had bezichtiging plaats van de Mendingen onder deskundige leiding, te avonds werd door ir. Hulsman een echnische beschouwing gegeven, terwijl e heer Schouten een lezing hield over landbouw in crisistijd". Beide sprekers lulden een aandachtig gehoor. - Door B. en W, is als loco-burgemees- <r aangewezen de heer J. de Graaf en pl.v.v. de heer L. Onderwater. Als oorzltter der waterleidingscommissie is kderom benoemd de burgemeester. HAZERSWOUDE. Oranjeavond. De Chr. Oranje-Vereeniging alhier heeft in het Gymnastieklokaal der Chr. School een Oranjeavond gehouden. Nadat de voorzitter der Oranjever., de heer B. Offrlnga het samenzijn met gebed en lezen van een gedeelte van ps. 33 had geopend, sprak hij een kort welkomst woord tot de aanwezigen. In het bijzonder gold dat den Burgemeester, de Chr. Zang ver. „Zang en Vriendschap" en de heer G. Drenhage met zijn mannen, welke dezen avond hun medewerking hadden toegezegd. Daarna werd allereerst „Zang en Vriend schap" de gelegenheid gegeven eenige liederen ten gehoore te brengen, welke onder de bekwame leiding van haar directeur, de heer Zanen van Bergam bacht keurig werden gezongen. Daarna werd onder leiding vaii den heer G. Drenhage opgevoerd „De bescher mer van het Geloof" ln 5 bedrijven, en daarna „Het complot" in 4 bedrijven aan schouwelijk voorgesteld, zoodat uit die ge schiedenis en uit dat tijdperk een uuide- lljk beeld werd gegeven. Tusschen al die bedrijvigheid door werden door het publiek tal van Vaderlandsche liederen gezongen, begeleid door orgelspel van den heer G. W. Joohem Aan het einde sprak ds, Kiehl een op wekkend slotwoord, waarin hij alle mede werkers van dezen sChoonen avond hartelijk dank bracht, en na het gemeenschappelijk zingen van den avondzang, den uitstekend geslaagden Oranjeavond met dankgebed sloot. Het Koninginncfeest. Het is ook hier voor alle schoolgaande kinderen een ware feestdag geworden! Des morgens verzamelden de kinderen der hoogste klasse van drie scholen zich op het plein van de Chr. school; velen hunner hadden een versierd rijwiel medegebracht, waar voor de mooist versierden een prijs werd toegekend. Daarna werd een fiets tocht gemaakt door de gemeente. Des middags werden alle schoolgaande kinde ren met muziek van de Chr. Muziekver- eeniglng ln optocht naar het zelfde school plein gebracht, waar de jeugd met ver schillende spelletjes werd bezig gehouden. De muziek speelde daarbij Vaderlandsche liederen, waarbij de „moed" er inbleef! Vele ouders en belangstellenden waren bij het feest aanwezig. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Eerste bijeenkomst van den nieuwen raad. Renteloos voorschot aan het Rijn- landsch Borgstellingsfonds. De raad kwam voor de eerste maal ln haar nieuwe samenstelling ln ooenbare vergadering bijeen. Aanwezig zijn alle nieuwbenoemde le den. Voorzitter burgemeester J.- A Bak huizen. De nieuwe leden worden na opening met gebed door den voorzitter plechtig geïnstalleerd. De voorzitter wenscht de nieuwe leden van harte geluk met hun benoeming. Hierna volgt voorlezing van de notulen van de vorige vergadering, die onveran derd worden vastgesteld. Aan de orde komt thans de benoeming van de 2 wethouders, waarvan we reeds melding maakten. Na wederzijdsche toespraken heeft voorlezing van de ingekomen stukken plaats. Over het adres van enkele ingezetenen, om de betegeling van het trottoir in de Dorpsstraat door te trekken tot het Nuts- gebouw, worden uitvoerige besprekingen gehouden. Tenslotte wordt besloten, om het verzoek aan te houden, ter nader on derzoek door B. en W. De voorzitter memoreert dan, dat een dezer dagen de heer J. l'Ami 12'/s jaar veldwachter dezer gemeente was. Hij wenscht de heer l'Ami, ook zijn gezin, het beste toe, en hoopt, dat hij nog vele ja ren de gemeente op even trouwe wijze, als hij dat gedaan heeft, mag dienen. Door B en W. is een verkeersverorde- ning voorbereid, doch de voorzitter stelt voor, om nog met de vaststelling te wach ten, waartoe wordt besloten.. Op voorstel van B. en W. wordt aan het zoo juist ingestelde Rijnlandsoh Borgstel- Ungsfonds een renteloos voorschot ver leend. Thans komt aan de orde de vaststelling van de gemeenterekening over het dienst jaar 1934. Van de commissie, belast met het onderzoek, ls een schriftelijk rapport ingekomen. Op voorstel van de Commis sie wordt de rekening vastgesteld als volgt: gewone dienst inkomsten f. 31.499,40 uitgaven f. 30.016,92, alzoo een batig slot van f. 1482,48. De kapitaaldienst wordt vastgesteld op f. 264,60 aan inkomsten en f. 120 aan uitgaven, dus een batig slot van f. 144,60. De commissie heeft slechts één opmer king. Zij zou gaarne zien. dat een con tract met de gemeente Leimuiden werd afgesloten Inzake de hulpverleening bij eventueelen brand. De voorzitter deelt mede, dat een nieuwe uniforme regeling voor de provincie Zuid-Holland in voorbe reiding ls. zoodat het beste afgewacht kan worden. De raad kan zich hiermede vereenigen. Na rondvraag volgt sluiting. TER AAR. GEMEENTERAAD. De verkiezing der wethouders. Als oudste raadslid opende de heer Hoogervorst. Volgde benoeming der wet houders. De heer van der Hoorn verkreeg 10 en de heer van Apeldoorn 1 stem ter wijl voor de tweede wethouderszetel 6 stemmen op van Vliet en 4 stemmen op van Apeldoorn werden uitgebracht. (1 st. blanco). Tot wethouders zijn dus gelijk gemeld benoemd de heeren van der Hoorn en van Vliet die verklaarden hunne benoeming aan te nemen. De heer D, van der Hoorn werd hierop tot plaatsvervangend burgemeester aan gewezen. Tot leden van de commissie van beheer van het electriciteltsbedrijf werden benoemd de heeren van der Hoorn en Kroon. Laatstgenoemden werden tevens aangewezen als leden voor het als. bestuur van de drinkwaterleiding. Op een adres van een sportvereeniging te Aardam om f. 100 subsidie werd afwij zend beslist. Met belangstelling werd ken nis genomen van een schrijven van den minister van Soc. Zaken, waarin wordt medegedeeld onder welke voorwaarden gedurende het Mjdvak 15 Sept. tot 31 Dec. bilslagen kunnen worden verstrekt op de dopr werkgevers uit te betalen arbeids- loonen Besloten werd de toepassing van deze maatregel zoo spoedig mogelijk te bevor deren; getracht zal worden ook de vee houders- en tuinbouwbedrijven hierin te betrekken. Inzake een adres tot storting van f. 400 in het Riinlandsch Borgstellingsfonds was men van meening. dat dit' fonds voor de pl. middenstand van ongeveer geen belang is. Ztl achtten hePffiet verantwoord ge zien 'dé sléchte flnfüSèele positie der ge meente een dergeltfk, bedrag ten koste tg leggen. Na rondVrkag' volgde sluiting. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Benoeming der wethouders en leden der Raadscommissies. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen. Nadat de nieuw gekozen leden de eeden, resp. beloften hadden afgelegd, verklaarde de voorzitter de heeren geïnstalleerd. Volgde verkiezing der wethouders. Bij de eerste stemming verkreeg de heer Herfst (aftr.) 7 st., de heer Fafianie 3 st., 3 st. waren blanco, zoodat gekozen is ge lijk gemeld de heer Herfst Bij de tweede stemming verkreeg de heer van Tol (aftr.) 8 st„ de heer Fafianie 3 st„ terwijl 2 st. blanco zijn. Gekozen dus, gelijk gemeld, de heer van Tol. De voorz. feliciteerde hen met hun be noeming. De heeren Herfst en van Tol dankten den voorzitter voor zijn vriendelijke woor den. Het voorstel tot verkoop van grond ln de Burgemeester Trooststraat aan den heer D. Koster werd zonder h. st. goedgekeurd. De begrooting van het burgerlijk arm bestuur wordt vastgesteld waarbij voor 1936 als gemeentelijk subsidie is geraamd f. 18300. Voorts wordt machtiging verleend tot verkoop van oude banken der Muloschool. Het voorstel om een eereprljs beschik baar te stellen voor een te houden con cours hlppique door de landelijke rijrr. „De Gouweruiters" werd aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tot leden van de diverse raadscommis- siën worden na voorafgaande heftige dis cussies gekozen de volgende heeren: Comm. voor de verordeningen: voorzit ter: de burgemeester (ambtshalve), leden de heeren: T. A. van der Hee, S. Pille en M H. Bremmer. Bouwcommissie: voorzitter: P v. d Berg Leden de heeren: A. Oudijk en S Pille. Flnancieele commissie: voorzitter de heer A. Vis. Leden de heeren: Th. Zoet houtmaar en C. J. Fafianie. Bedrljvencommissie: Leden de heeren: A. P. Bakker, M. Schouten en M. D. Bremmer. Een voorzitter wordt door B. en W. aangewezen. Tot voorzitter van het burgerlijk arm bestuur werd herkozen de heer J. G. Herfst, terwijl tot gedelegeerden voor Waddlnxveen's zwembad opnieuw werden gekozen de heeren T. A. van der Hee en A. Vis. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Subsidie aan bijz. school door Ged. Staten niet goedgekeurd - Contract met de „Gekro" niet verlengd - Aansluiting bij het Rijnlandscb Borgstellingsfonds. De Raad kwam voltallig bijeen. Voor zitter was burgemeester Mumsen. Na ope ning met gebed legden de nieuwbenoemde leden de vereischte eeden af en werden door den voorz. gefeliciteerd en welkom geheeten. Hierna werd overgegaan tot de benoeming der wethouders, 't welk wij reeds mededeelden. In de commissièn van bijstand werden benoemd: bedrijvencom- missie: de heeren Zwetsloot, Donker en van Ruiten en in de bouwcommissie: de heeren Anker, Donker en Zwetsloot Mede gedeeld werd o.a. dat door G. S, niet is goedgekeurd het Raadsbesluit waarbij aan de bijz. school te Woubrugge een subsi die van f. 150 per jaar werd toegekend als tegemoetkoming in de kosten van het ver voer van kinderen uit Hoogmade naar de school te Woubrugge, op grond dat het besluit niet langs wettelijken weg is ge nomen. Alshu kwam ln behandeling de verlen ging van het contract desctructiebedrijf „Gekro". Door genoemde N.V. is bereids aangeboden een nieuwe overeenkomst aan te gaan. Eenige daarin opgenomen bepa lingen ontmoeten bij B. en W. bezwaren, waarom dit college voorstelt het bestaande contract tot 1936 te continueeren. Aldus werd besloten. Na eenige bespreking werd op voorstel van B. en W. besloten een be drag- te storten in' het Rijnlands Borgstel lingsfonds gelijk aan 10 cent per inwoner en dit bedrag renteloos te verstrekken. Het doel van dit fonds beoogd credietwaardige eredietbehoevende Middenstanders te helpen. Na rondvraag volgde sluiting. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Wethoudersbenoeming Afscheid van den heer v. Muiswinkel. Na opening legden de leden de eeden af. waarna de voorzitter hen geluk wenschte. Bij de Ingekomen stukken was een me- dedeeling van den heer C van Muiswinkel Mzn.. dat hii zich om gezondheidsredenen genoodzaakt ziet ontslag te nemen als lid van den raad. Benoeming wethouders. De heer Lin- schoten legde de volgende verklaring af: „Na bespreking van de Chr. Hist, en R.K. raadsfracties en den heer Hoogendiik. zijn onze bezwaren tegen den heer Hoogendiik geheel en al door genoemden heer weg genomen en zullen wil onze stem voor d» wethouderszetel uitbrengen op de hee-en Hoogendiik en van de Poll. Het is ons Chr. Hist, niet zoozeer te doen om majoriteit als wel om autoriteit niet om het succes van onze partij maar om de macht van ons beginsel". De voorzitter zegt met groote dankbaar heid van deze verklaring kennis te nemen. In de vacature J. A. Hoogendiik. wer den uitgebracht 6 st. od den heer Hoogen diik en 1 st. blanco. Gekozen dus. gelijk gemeld de heer J A. Hoogendljk (Kies- vereen. Burgerplicht). In de vacature C. van Muiswinkel Mzn. (A.R.) die als raadslid heeft bedankt wer den uitgebracht 3 st. op den heer J. H. Linschoten (C.H.l 3 st. op den heer M. H. van de Poll (R.K.) eti 1 stem blanco. Bij, 'n tweede vrije stemming verkreeg de heer van de Poll 4 en de heer Linschoten 3 St., zoodat gekozen ls de heer van de Poll. Deze was bereid in Gods kracht naar beste weten en kunnen zich voör het wethou dersschap te geven. De voorzitter wenschte beiden geluk. Tot leden der commissie tot het nazien der Begrooting voor 1936 werden aange wezen de heeren Koning, van Bunningen en Edelman. Benoeming commissie inzake Waterlei ding-concessie. Na bespreking werden ge kozen de heeren Linschoten, Edelman en van Bunningen. Vaststelling voorschot van de bijz. scho len 1935. Het te verleenen voorschot be draagt voor de Chr. Nat. School f. 460, voor de Ned Herv. School f. 485. voor de R.K. Meistesschool f. 1165 en voor de R.K. Jongensschool f 955. Totaal f. 3065. Voor de RK. Scnool voor U.L.O. f.700. Z.h^t. aldus besloten. De heer van Muiswinkel sprak nog een word van afscheld. De voorzitter, weth. Hoogendiik en de W""en v. d Poll en HooeteyHng huldigden ï- „no achtereenvolgens den heer v. Muis- i" nkel voor bet vele dat deze voor de gemeente heeft gedaan, waarop sluiting vo'gde. Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of. tijdverdrijf. Volgens het weekblad .Handelsbelan gen" werden gedurende de maand Augus tus bij de gezamenlijke griffies in Neder land gedeponeerd 15 crediteurenhjsten met een totaal passief van f. 118.732.44, waarvan preferent f. 6.928.11. Sedert 1 Ja nuari 1935 werden gedeponeerd 1350 cre- diteurenlijsten met een totaal passief van f. 27.158.890.16 waarvan pref. f. 4.073.273.20. NIEUWE UITGAVEN. Dezer dagen verscheen een door den Centrale Nederlandsche Ambtenaarsbond uitgegeven geschrift, getiteld: „In het be lang der getroffenen". Deze brochure, geschreven door den heer J. Wiarda, hoofdbestuurder van den C.N.A B., geeft beschouwingen over de sociale verzekeringswetgeving en het verlangen tot herziening daarvan. Zij is voorzien van een voorwoord, geschreven door den heer W. Luberti, voorzitter van den C.N.A.B. BUZIAU GEHEEL HERSTELD. De directie van de Bouwmeester Revue meldt, dat de heer Buziau weer geheel hersteld ls en op 12 September zijn werk zaamheden zal hervatten. De heer Buziau zal zijn tournée aan vangen in 's Hertogenbosch met de Bouw meesterrevue „Met vlag en wimpel". Oude Vest 55, Telef. 880 - P.K. Koorsteeg 26, Telef. 514 - Hoogewoerd 42, Telef. 3390 - Van der Waalsstraat 19, Telef. 3717 - Oegstgeest, Kempenaerstr. 87, Telef. 2411 Noordwijk, Kerkstr. 64, Telef. 100 - Hoofdkantoor: Conservenfabriek en Engrosslachterij De Rijnstreek, Hazerswoude, Telefoon 1785 9803 RUNDVLEESCH Ossenhaas (ook bij ged.) 80 ct. p. p. Biefstuk 75 ct. p. p. Soepvleesch 35 ct. p. p. Rundergehakt 30 ct. p. p. bij 1 pond 1.1.— Mag. Rund.lapp. v.af 35 ct. p. p. Ribstuk vanaf 45 ct. p. p. ContrafUet 55 ct. p. p. Staartstuk 55 ct. p. p. 4 pond Runderlappen 1.20 Rauw Rundvet 40 ct. p. p. 4 pond Runderlappen en 1 pond rauw Rundvet 1.55 Gemalen Rundvet 30 ct. p. p. Runderschenkels en Mergpijpen Klapstuk 35 ct. p. p. Rosbief vanaf 50 ct. p. p. Schenkelvleesch m. been 0.25 3 pond Runderrollade 1.10 VARKENSVLEESCH Varkensfricandeau vanaf 60 ct. Varkenslappen vanaf 45 ct. Halscarbonade 40 ct. Ribcarbonade 45 ct. Lendecarbonade 50 ct. Varkensrollade, 3 pond v.af 1.40 Vet Spek 30 ct. p. p. Mager Spek 35 ct. p. p. Bladreuzel 40 ct. p. p. 5 pond Kransreuzel 90 ct. 5 pond Krabjes f. 1. 5 pond Kinnebak f. 1.20 5 pond Speklappen f1.10 SLANK KALFSVLEESCH Kalfsfricandeau v.af 60 ct. p. p. Kalfslappen vanaf 40 ct. p. p. Kalfstongen (groot) 60 ct. p. st. Kalfsgehakt35 ct. p. p. Blinde Vinken 65 ct. p. p. Kalfsoesters 80 ct. p. p. Kalfsschenkels 15 ct. p. stuk Kalfsrollade 40 ct. p. pond Rauwe Kalfslever 35 ct. p. p. Kalfscarbonade 35 ct. p. p. VLEESCHWAREN Plockworst 10 ct. p. ons Boterhammenw. 14 ct. p. l/i pond Bloedworst 20 ct. p. p. Bakbloedworst 20 ct. p. p. Tongenworst 10 ct. p. ons Gekookte Ham 14 ct. p. ons Extra fijne Ham 20 ct. p. ons Lunchham 15 ct. p. lh pond Leverworst 25 ct. per pond Rookworst 30 ct. per pond Leverpastei (groot) 10 ct. p. blik Ontbijtspek zonder zwoerd 10 ct. per ons Gekookte Lever 10 ct. p. ons Hoofdkaas 8 ct. p. ons 35 ct. p. pond Aankomende Slagersbediende levraagd, voor drie weken. Firma C. WIJNNOBEL, 155Hoogewoerd 39. 'lltldingscursus L 60. p. jaar N. SPIJKER. Eng. M.0, A. SPIJKER. Fr. M O. I, hoek Breestr. 9792 769 Albert Heyn N.V. vraagt voor direct voor vragen en bezorgen van Kruide nierswaren in Zoetermeer (op provisie) AANMELDEN: 9775 Albert Heyn, Jacobgerritstraat 20, Delft Te koop gevraagd een Br. met opgaaf van merk en prijs Bur. van dit Blad onder No. 3871a. UW ADRES voor: Drogerijen, Specerijen, Chemicaliën, VERBANDSTOFFEN Binnen- en Buitenl. verp. ge neesmiddelen. - Groote sor teering in Stoffers, Kwasten, Sponsen, Zeemleder, VERFWAREN. 9771 Drogisterij J. VRIJENHOEK, Haarl.straat 119 Tel. 24J1. TELEF. 3300 GARAGE DE GROOT 9850 BEESTENMARKT. ADVERTEERT IN HET LE1DSCH DAGBLAD. uit de nalatenschap van wijlen den Weled. Gestr. Heer Mr. L A. MICHEELS w.o. antieke meubelen, schilderijen, porcelein, vele werken op juridisch en letterkundig gebied uit de 16e, 17e en 18e eeuw en 41 jaargangen van het Weekblad v. h. Recht. 9780 Kijkdagen 7-8-9 Sept. Kloveniersburgwal 75, Amsterdam 104 uur. VEILING 10—11 Sept. 10.30 uur 's morgens. Bibliotheek 11 Sept. 7.30 uur 's avonds. Dir. Makelaar A. CUNE, Amstellaaii 36, Tel. 91001. 3—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7