Het Italiaansch-Abessynisch geschi voor den Volkenbondsraad. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 September I935 Eden, Laval, baron Aloisi en prof. Jèze aan het woord ZILVERTENTOONSTELUNG LAKENHAL BURG. STAND VAN LEIDEN KERK- EN SCH00LNIEUWS. m f UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. RECLAME- Gistermiddag om half vijf ls de openbare zitting van den Volkenbondsraad bijeen gekomen. De voorzitter deelde in een korte toe spraak mede, dat de tekst van de uit spraak van de arbitragecommissie Inzake de Oeal Oeal-kwestle direct aan alle leden van den raad zou worden medegedeeld Eden spreekt. Vervolgens nam minister Eden als ver tegenwoordiger van Engeland het woord. Hij bracht in herinnering, dat na den oorlog de volkeren getracht hebben, een internationale orde te scheppen, ter ver mijding van een nieuwen oorlog Vervolgens wees hij op de verplichtingen van het pact van Parijs. ..Ons werk zal niet mislukken", zelde hl), Indien hier dezelfde geest heerscht, welke die vredespacten schiep". Eden verklaarde vervolgens, dat er tus- schen Groot-Brlttannlë en Italië in Ethio pië geen enkele politieke of economische kwestie bestaat en dat. bij loyale.samen werking, een vreedzame regeling niet kan uitblijven. Vervolgens bracht Eden het verloop der onderhandelingen van de drie mogend- heden-conferentie te Parijs op 16 Augustus In herinnering. Hij wees er daarbij op. dat Frankrijk en Engeland op deze conferentie een plan hadden opgesteld, waarin voorstellen ver vat waren, welke aan de Itallaansche dele gatie werden voorgelegd en die in geen enkel opzicht de betrokken regeeringen bonden. Hij somde deze voorstellen op en erkende, dat de toestand van Ethiopië groote hervormingen noodzakelijk maakte, doch zonder dat Ethiopië iets zou worden opgelegd, dat in strijd was met de onaf hankelijkheid en integriteit van het land. Als Ud van den Volkenbond kon Ethiopië een beroep doen op dit Instituut tot mede werking en hulp voor de economische ont wikkeling en administratieve reorganisatie van het land Frankrijk. Engeland en Italië zouden dan ln het bijzonder ln aanmer king komen voor het verleenen van deze hulp. Het karakter van die gezamenlijke hulp zou geen beletsel vormen, om speciaal met de belangen van Italië rekening te houden. „Wij hebben te Parijs niet besproken, doch ook niet uitgesloten", aldus Eden, „de mogelijkheid van een herziening, van de Abessynische grenzen, waartoe echter èn Ethiopië èn Italië hun toestemming zouden moeten verleenen". Eden verklaarde, dat dit programma door Italië werd verworpen en dat de conferen tie moest worden verdaagd. Laval aan 't woerd. goede wil onveranderd blijft, dat het land gehecht blijft aan het werk van pacificatie, onder de autoriteit van den Volkenbond ondernomen en dat het van meening blijft, dat de vrede nog verzekerd kan worden binnen het kader van het Volkenbonds pact. Frankrijks afgevaardigde zal aan die vredespoging in den Volkenbondsraad met alle kracht medewerken. Laval vervolgde met de mededeeling. dat de grieven van zijn Italiaanschen collega door den Volkenbondsraad met de meest nauwgezette aandacht zullen worden on derzocht. Laval is er van overtuigd, dat ook de vertegenwoordiger van Italië tegenover de voorstellen een zeer verzoeningsgezinde houding zal aannemen. ..Het Volkenbondspact bindt ons allen. Gij hebt zoo juist den vertegenwoordiger van Groot-Brittannie de trouw van zijn land hooren uitspreken aan het principe van collectieve veiligheid, dat in den Vol kenbond tot uiting komt Niemand kan zich meer over een dergelijke bevestiging verheugen, dan de afgevaardigde van Frankrijk. Ik heb het recht te verklaren, dat geen enkele regeering meer dan Frank rijk zich heeft beijverd, dit principe te ver dedigen. het principe, waarop alle inter nationale verplichtingen van ons land zijn gebaseerd. Laval bevestigde vervolgens zijn vertrou wen ln den Volkenbond en bracht in her innering, dat, dank zij de loyale medewer king van Engeland. Italië en andere mo gendheden, de mogelijkheid van een oorlog werd vermeden, o.a. in het Saarprobleem en in het Hongaarsch-Joegoslavlsch con flict. Laval sloot met de woorden' „wij zullen onze pogingen voortzetten. Wij zullen on zen plicht als leden van den Volkenbond vervullen en niets verzuimen, dat tot een vreedzame regeling kan leiden van het aan ons voorgelegde conflict. Wij wenschen allen de verplichtingen van het pact te eerbiedigen en zijn bezield met den wensch, den vrede te dienen". Aloisi klaagt Abessynië aan. Vervolgens was het. woord aan baron Aloisi voor het afleggen van een lange ver klaring, die een buitengewoon scherpe aanklacht tegen Abessynië behelsde. Uit naam van de Itallaansche regeering ver klaarde hij o.a dat Italië vijftig Jaar lang geduldig een politiek van samenwerking en vriendschap jegens Abessynië gevolgd heeft met name sinds het fascisme in Italië aan het bewind ls gekomen. Zoo heeft Italië ook ondanks de oppositie van andere landen de opneming van Abessynië ln den Volken bond ondersteund. Sinds Abessynië evenwel lid van den Bond is, heeft dit land zijn tegen de Ita llaansche bezittingen gerichte bewapening voortgezet en zijn provocaties, vijandelijke demonstraties en gewelddaden jegens de grensbevolking hebben steeds grooteren omvang aangenomen Italië ls ervan over tuigd. dat Abessynië zijn onverzoenlijke vijand is Alle pogingen tot een vriend schappelijke samenwerking zijn mislukt, en Italië kan tegenover een staat van barba ren niet langer een passieve houding aan nemen. Vervolgens verklaarde baron Aloisi, dat Abessynië niet voldoet aan de elschen, die het lidmaatschap van den Volkenbond medebrengt en dat het niets doet om zich het lidmaatschap van de gemeenschap der beschaafde naties waardig te toonen. De Itallaansche regeering, aldus de Italiaan sche gedelegeerde, is van meening, dat een dergelijke staat noch aanspraak kan ma ken op gelijke rechten, noch op gelijke plichten als de beschaafde naties. Zij ziet zich derhalve gedwongen for meel te verklaren, dat zij zich zwaar ge krenkt zou gevoelen, wanneer zij er mede zou voortgaan in den schoot van den Vol kenbond op den voet van gelijkheid met Abessynie te onderhandelen Italië weigert het privilege van gelijkheid van een staat te erkennen, die zijn pllchten'nlet nakomt. Daar de levensbelangen van Italic op het spel staan, aldus Alolsl. zou de Ita llaansche regeerng ln elk opzicht ln strijd met haar voornaamste plichten handelen wanneer zij niet definitief Abessynië haar vertrouwen zou weigeren en zich niet de volle vrijheid van handelen voor alle te nemen maatregelen voorbehoudt, welke voor de veiligheid van de Itallaansche ko loniën noodig geacht worden. Jèze's verweer. Hierna werd het woord verleend aan den Abessynischen agent, prof. Jèze. Deze be gon met eenige erkentelijke woorden aan het adres van de Fransche en Britsche afgevaardigden, om daarna te verklaren dat hij door de aanklacht van baron Aloisi ten zeerste verrast was, waartegen hij een energiek protest deed hooren Het incident van Oealoeal. aldus prof. Jèze is van de baan. De scheidsrechters hebben vastge steld. dat Abessynië hiervoor niet verant woordelijk is. Dit incident heeft het voor wendsel voor de Itallaansche militaire voorbereidingen geleverd. Thans heeft Italië de basis van zijn aanklacht gewij zigd Prof. Jèze verklaarde, thans niet op de Itallaansche aanklacht te kunnen in gaan. maar de tijd dringt, want binnen enkele dagen kan een vernietigende oorlog uitbreken. Dit was het einde van de eerste voor den Raad afgelegde belangrijke verklaringen, en 't staat nog niet vast, wanneer de Raad zich nogmaals met het conflict zal bezig houden. Voorloopig zal er weer een aanvang ge maakt worden met het voeren van ver trouwelijke besprekingen waarbij wellicht aan Italië nieuwe voorstellen gedaan zul len worden, waarvan het afhankelijk zou zijn. wanneer en op welke wijze de Raad het conflict verder zal behandelen. Het Itallaansche memorandum. Vervolgens nam minister-president LajaJtekst van de italiaansche aanklacht bet woord. Deze verklaarde, dat Frankrijks beslaat ongeveer 700 bladzijden druk. Vier hoofdpunten hebben volgens het memo randum in de laatste 40 Jaar hun invloed uitgeoefend op de ItaliaanschAbessijn- sche betrekkingen 1. De Abessijnsche weigering, een defi nitieve grens tusschen het eigen gebied en de Itallaansche koloniën te trekken en de voortdurende ontoelaatbare bezetting van Italiaansch gebied door Abessynië. 2. De voortdurende beperking der im muniteit der diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers van Italië in Abessynië 3 Het voortdurende gevaar van leven cn bezit van Itallaansche onderdanen ln Abessynie wier economische ontwikkeling verhinderd wordt 4. Gewelddadige aanvallen op leven eri bezit van Itallaansche onderdanen op eigen Italiaanschen bodem. Uit deze vier punten leidt Italië af, dat Abessynië openlijk en opzettelijk de tegen over Italië op zich genomen verplichtingen heeft geschonden Deze schendingen wa ren niet incidenteel, doch systematisch en programatisch. Het memorandum bevat dan een opsom ming van de tusschen Italië en Abessynië gesloten verdragen, de schendingen ervan en van de gevallen van overtreding der be palingen. GEBOREN. Gerrlt. z van P J. Philippo en C. Klein Johannes Jacobus, z. van P. Oudshoorn en G. Bleijl Johanna Ma- rianna, d. van H. Vlnkestljn en A. Streef- land Leentje, d. van G. Mol en A. Neels Jan, z van L. J. de Graaf en J. Willems Margaretha Hendrika, d. van P. J. v. d. Hulst en J. v. d. Zwet Nicolaas Laurens, z. van G. Tas en J. Nieuwkoop Nicolaas Dirk, z. van J. B. de Best en E. Zandbergen Jacob, z. van C. van Duijn en S. van Duijvenbode Petrus Johannes, z. van J. Th. v. d. Berg en J. M. Mens Clasina Maria Agnes, d. van H. J. M. Konings en J. H. Wensveen. ONDERTROUWD. J. A. den Ouden, Jm. en M. P. Snijders, jd. J. Zwier, jm. 25 Jaar en C. G. v. d. Hout, jd. 22 jaar. GEHUWD. H. J Barends, jm. en C. F. M. G. E. M. Oudshoorn, jd H. Barendse, jm. en M. J. Duffels, jd. G. de Blanken, jm. en G. W. Holverda, jd. P. v. d. Heijde, jm. en W. Zandbergen, jd L. v. d. Meij, jm. en J. B. Reljneveld, jd. F. Vermeul jm. en H. de Geest, jd. -o OVERLEDEN. F. M. Delsasso, man, S3 jaar. De tentoonstelling is ook HEDENAVOND en volgende DONDERDAGAVONDEN GEOPEND ven 8-10 DDR. Gedurende de maand SEPTEMBER ia de TENTOON STELLINO op iederen WOENSDAG en ZATERDAG te BEZICHTIGEN tegen 25 CENT ENTREE. 9794 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Westbroek, H. J. Lekker- kerker te Kockengen. Aangenomen: Naar Heer Hugowaard L. J. v. d. Kam, cand. te Oosterbeek, die be dankte voor Wlerlngermeer. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen: te Irnsum-Poppingawier, M, v. d. Meulen, prop. te Leeuwarden. BEVESTIGING Ds. J. D. BARTH. Onder buitengewoon groote belangstel ling heelt het Tweede Kamerlid, ds. G. H Kersten van Rotterdam, ds. J. D. Barth, gekomen van Borsselen, gisteravond be vestigd als predikant bij de Geref. Gem, v. Dordrecht. De plechtigheid vond plaats in het kerkgebouw van de Ned Herv Evangelisatiever. „Calvljn" voor dit doel welwillend afgestaan. De bevestiger koos als tekst: 1 Cor. 3 vrs 11 en sprak ovei een bouwwerk als door vuur beproefd wat het werk van Gods knechten moet worden ge acht, achtereenvolgens stilstaande bij: le het fundament dat gelegd ls; 2e. de bouw stoffen die gebruikt worden en 3e de vuur proef waaraan het bouwwerk zal onder worpen worden. Na de bevestiging sprak ds. Kersten den nieuwen leeraar hartelijk toe, de gemeente vermanend haar nieuwen predikant niet ie verafgoden maar ook niet te ver achten. De gemeente zong Ds. Barth hierna staande toe de zegenbede uit Ps. 134. Hedenavond doet ds. Barth zijn in trede. De plechtigheid werd mede bijge woond door de predikanten ds. M. Hofman van Krabbendljke; ds. W. C Lamain van Rotterdam-Zuid: ds. H. Ligtenberg van Llsse. afgevaardigden van de Theol. Scnool der Ger. Gemeenten te Rotterdam en van de gemeente van Borsselen. NA HET OVERLIJDEN VAN MGR. AENGENENT Gisteren ls ln de Mariastlchting te Haar lem tot vicaris capltularis gekozen mgr. H. J. M. Tasken, president van het theologl- cum i groot-seminarie te Warmond. Tijdens de plechtige Metten op Vrijdag avond ln de Kathedrale kerk zal de Schola Cantorum van Warmond, onder leiding van dr. L. Kat uit Amsterdam, de gewijde gezangen uitvoeren, afgewisseld door den beurtzang van de aanwezige priesters en priester-studenten. Op Zaterdagmorgen zal dezelfde Schola Cantorum de Lauden en de vijf pontificale absoutes zingen, onder leiding van pas toor Th. Beukers uit Leiden. Gisteitn is urenlang gedefileerd langs het stoffelijk overschot van mgr. Aenge- nent. Zaterdagmorgen zal, gelijk gemeld, de Kerkdienst aanvangen te 10 uur en ver moedelijk duren tot halfeen. Tegen eenen vertrekt de stoet naar de begraafplaats te Overveen. AALSMEER. Koninginnefeest in het water gevallen De Chr. Oranje-vereeniging heeft gis termiddag een kinderfeest georganiseerd, waaraan een optocht met muziek van .Sursum Corda". is voorafgegaan Hieraan was mede verbonden een wedstrijd voor de mooist versierde rijwielen, waarvoor luxeprljzen waren uitgeloofd. De optocht, een kleurige, fleurige stoet, gevormd door een 6 a 700 kinderen, ging door eenige straten van het dorp, met de bedoeling feest te vieren op een terrein aan den Aalsmeerderdijk. Daar aangeko men kreeg de lucht echter zóó'n dreigend aanzien en begon het zóó hard te rege nen, dat besloten moest worden van het feestvieren af te zien. Voor kinderen, onderwijzend personeel en helpers een geduchte tegenvaller, des te erger, omdat allen nog doornat waren. De wedstrijd voor versierde rijwielen had tot uitslag: le prijs W. Plet Pz„ 2e prijs G. Verbeek Md., 3e prijs M. v. d. Laarse Jac.d. De Wilhelmina-vcreeniging te Aalsmeer- Oost heeft haar tradloneele festivitei ten, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, ingezet met een feest voor de schoolkinderen, dat ls Inge zet met een optocht naar het feestterrein, waaraan „Aalsmeers Harmonie" medewer king verleende. Tot omstreeks 2 uur zijn de kinderen daar prettig beziggehouden met spel en vermaak. In den namiddag zouden ver schillende volksspelen worden gehouden, doch de regen maakte het niet mogelijk. Heden staan voor hen verschillende volksspelen op het programma. Gisteravond was er zoo goed als geen publiek op het kermisterrein. DE A.S. CHRYSANTHEMUM TENTOONSTELLING. Koninklijke medailles. De voorbereidingen voor de Nationale Chrysanthemumtentoonstelling, die van 29 Oct. t.m. 3 Nov. alhier zal worden ge houden. zijn reeds in een zeer vergevorderd stadium. Uit de medewerking, die de Tentoonstellingscommissie van alle zijden ondervindt, blijkt nu reeds al voldoende dat deze expositie een groot succes zal worden. Naast vele aanvragen om plaats ruimte zijn reeds vele medailles beschik baar gesteld. Dezer dagen mocht de Ten toonstellingscommissie van HM de Koningin en van H.K.H. Prinses Juliana elk een groote zilveren medaille ontvan gen. De Commissie heeft deze bijzondere schenking met groote erkentelijkheid aanvaard en ziet daar tevens een bewijs van groote sympathie ln. HAARLEMMERMEER. 50-jarige Ecbtvereeniging. Alhier was het 50 jaren geleden dat het echtpaar Barend Griekspoor en Niesje v d. Helden, wonende te Nieuwvennep aan de Venneperstraat, te Haarlemmermeer ln het huwelijk trad. De nog krasse oud jes, resp. 75 en 70 jaar oud, mochten van verschillende zijden blijken van belang stelling ondervinden Ook de burgemees ter van deze gemeente, mr. A. Slob, heeft hen persoonlijk gelukgewenscht. De heer Griekspoor. wiens vader nog heeft gearbeid aan het droogmaken van het Haarlemmermeer, heeft van af zijn geboorte in deze gemeente gewoond en de wordingsgeschiedenis van dezen polder alzoo van den beginne af Meegemaakt. In tegenwoordighed van leden van de vrouwerwer „Bidt en werkt", leden van het Kerkbestuur en belangstellenden werd de eerste steen gelegd van het in aanbouw zijnde kerkgebouw der Her vormde gemeente Haarlemmermeer, aan den Hoofdweg bij de Lijnden. De Rijkspolitie ln Haarlemmermeer heeft twee mannen gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht, als verdacht van ln deze gemeente diefstallen van aard appelen, kippen, konijnen, enz. HILLEGOM. Diploma's zwemmen. Diploma zwemmen A is uitgereikt aan de dames: B. v. Ruiten, M. E. Schreuder, N. Verkuyl, J. M. v. Arkel, A. Zwetsloot, C. Zwetsloot. E Braukmann, T. Mailand. G. M. Guldemon. A. Kommer, en aan de heeren: C. L Woerlee, F. v. Roode, P. W. Trossel Jr., G. L. de Graaf. J. v. d. Schrier, W. Heirman, R. W. v. Dam. J. G. Vonk, W S. Steensma G R Philippo, W. v. Ruiten, C. v. d. Walt, O. de Rooy, J. Onos, D. Kuis, J. Smit. Diploma B is uitgereikt aan de dames: J. Veenstra, M. G. Guldemond, en aan de heeren R. v. Huis, A. A. Dlnghof. LISSE. Nabij de Vreewijk kwam een auto op het trottoir terecht en vloog op het hekwerk van den heer van der VI Het IJzeren hekwerk werd vernield, de auto zeer zwaar beschadigd. NOORDWIJK. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Volop genoten van heerlijken dag! Aan de ouden van dagen alhier ls weder een autorit aangeboden, waarbij natuurlijk de noodige tractaties niet ontbraken. Het comité, bestaande uit mevr. A. v. Konijnenburg—Plemp, mevr. J. Vermeu lenBerkemeier, mej. A. de Groot en de heeren Jac. Vermeulen, J. van Eden en Jan van Kan, had voor een en ander voor treffelijk zorg gedragen! Wèt een aardige, opgewekte drukte was 'tweer op het Lin deplein toen ieder deelneemster of deel nemer aan den tocht getooid werd met een keurig bouquetje, een geschenk van den heer Overvelde, welke attentie door de commissie op hoogen prijs gesteld werd. De auto's werden opgezocht en onder groote belangstelling van de vele thuis blijvers, werd met een 35-tal auto's en autobussen te pl.m 11 uur de reis aan vaard, vla Noordwijkerhout, Heemstede naar Zandvoort. Dank zij de vriendelijke zorgen van den heer Barselmeler, die den tocht per motorfiets medemaakte, arri veerde men daar behouden. In 't Groot Badhuis Het ledereen zich de heerlijke koffie met versnaperingen goed smaken, terwijl de heeren ook van een sigaartje werden voorzien. Daarna genoot men van een warmen maaltijd, waaraan de uiterste zorg was besteed. De stemming was er dan ook danig en door de door de muziek van de Zandvoortsche Visschersband en den Noordwljkschen hu morist den heer J. Zuiderduin werd deze nog verhoogd! Uit volle borst zong men de bekende wijsjes met de muziek mede, terwijl som mige oudjes zoowaar nog een dansje waagden. Een tombola zonder nieten be zorgde aan ieder nog een prijsje. Nadat nog verfrissingen met tractaties waren aangeboden werd de terugreis aanvaard. Te ongeveer 8 uur arriveerde men weer hier, waar zeer velen den stoet afwacht ten. „Excelsor" zorgde voor een feestelijke entrée. Ten besluite kwam men nog even ln hotel-rest. „Hof van Holland" bijeen om afscheid te nemen en koffie te drin ken met ook hier weer de noodige ver snaperingen. De goede stemming werd nog verhoogd door de muziek van „Excel sior" en den humorist Zuiderduin. Ook hier werden de bekende wijsjes medege zongen; zelfs de beenen gingen van den vloer! Namens de ouden van dagen bracht mej. A. de Groot hartelijk dank voor de moeiten en zorgen aan de ouden besteed Spr. bracht een oprecht gemeend woord van dank tot de presidente van het Co mité, mevr. v. Konijnenburg, „de moeder der oudjes", zooals mej. De Groot haar noemde, die de ziel ls van de actie en al dagen van te voren geen tijd en moeite beeft gespaard om dezen dag zoo prettig mogelijk te doen slagen. Het comité zonder mevr. Konijnenburg zou zijn als een scheepje zonder stuur. Een „Lang zal zij leven" werd aangeheven met oen wensch. dat zij nog vele jaren de stuurman-leidester moge blijven. Een hartelijk woord van dank tot dames Vrijdag. Gerecht 10: Tentoonstelling van teeVe ningen. 810 uur nam. Zaterdag. Gerecht 10: Tentoonstelling van teeke ningen. 8—10 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal; Zllverter toonstelling (tot 30 September). 50 cent Donderdagsavonds ook van 810 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. f. Praeventleve Genee: kunde Consultatiebureau voor moeUUl kinderen. Halfdrle tot nallvler. Inentlr tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: lnst. v. Praeventleve Qi neeskunde Consultatiebureau voor Alci hollsten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Genee: kunde. Consultatiebureau voor Beroep keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nar „Em Walzer für dlch". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nat „Nachten In China-town". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u, nn „Het zwarte kabinet". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Tbeater Steenstraat 39. 8'/i u. nan „VroolIJke vagebonden". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 1! De apotheek HoolgTacht 48 ls dag e nacht geopend voor leden v. h zlekenlond „Tot Hulp der Menschheld" echter va nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voc spoedrecepten. De avonds-, nacht- en Zondagdlenst dt apotheken wordt van Maandag 2 tot e met Zondag 8 Sept. a.s. waargenomen doo de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg Telef. 807. C. B. de Metz, Korevaarstraat 5 Telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapar 8, Oegstgeest, Telef. 274. en heeren van het comité voor alles wa zij met de presidente hebben gegaan, or dezen dag zoo genoeglijk te doen slagen Dank ook aan alle NOordwljkers, die he comité ln staat stelden dezen dag te kun nen bereiden, dank aan de dames die gil ten en gaven inzamelden. Dank aan her die hun auto's gratis beschikbaar stel den, aan de autoverhuurders, die spon taan bussen „pro deo" afstonden, ten slotte dank aan allen, die maar eenlgs zins hebben medegewerkt om dezen pret tlgen dag te doen slagen. Heffen wij nogmaals een drievoud! „Lang zal zij leve" aan voor onze goed presidente, mevr. Van Konijnenburg, ei zeggen dan „tot volgend Jaar", aldus eln digde mej. De Groot. Zoo kwam het einde van dezen toch! waarop weer ls genoten. Het comité kan dankbaar op dezen da( terug zien, die ondanks overvloediger regen, een groot succes werd! Goed afgeloopen. Op het kruispunt Beeklaan—Vinken laan had een aanrijding plaats tusschei een autobus, bestuurd door den heer N. ei een uit de Vlnkenlaan komend motor rijwiel, bestuurd door den heer A. te Rot terdam. Doordat de motorrijder en d duo-passagier een duw van de bumpe kregen, kwamen beiden te vallen, voorda de bus hen overreed. Behalve eenigi schade aan het motorrijwiel, kwamen d< betrokken personen er met den schrik al De heer B. alhier diende bij de poli tie een klacht in dat koeien geregeld oj zijn aan den Duinweg gelegen „gladlO' len"-land loopen. VOORSCHOTEN. De Konlnginneviering. Ook deze gemeente bleef niet achter mei de herdenking van den verjaardag var H.M. de Koningin. Benvenuto" gaf als inleiding een voor- avondconcert in de Voorstraat waarvooi veel belangstelling bestond. De feestelijkheden van de Koningin Wilhelminavereenlglng begonnen met hel verzamelen der schooljeugd met onder wijzeressen en onderwijzers op de laan nabil Nieuw-Voordorp om een ronc^van- dellng door een gedeelte van het dorp 'e maken. Enkele leden van de St. Laurens Harmonie verleendgn hierbij belangeloos hun medewerking. Na de rondwandeling gingen de kinde ren onder gelelde naar de Voorstraat waar enkele liederen werden gezongen. Toen de kinderspelen een aanvang zou den nemen, viel er een stroomende legen gepaard met onweerslagen, zoodat dit ge deelte werd afgelast Het was wel lammer dat aan het gedeelte van deze kinderfeest viering zoo plotseling een einde kwam. Ook de te houden korfbalwedstrijd gin? wegens het slechte weer niet door. Om 6 uur werd op het terrein van V.VX. een voetbalwedstrijd gespeeld V.V.L.— Rouwkoop. V.V.L. kwam met 3—1 als over- winnares uit den strijd. 's Avonds gaf de St. Laurens Harmonie een concert od de Voorstraat die geïllu mineerd was terwijl ln café Deurloo een cabaret-avond werd gegeven en evenals in café Overbosch gelegenheid was voor dansen. De uitslagen van het schietconcours luidden als volet: Geluksbaan: 1. J. Noort. 300: 2. K. Mulligen. 292; 3. G. J. Yperlaan. 29LJj

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6