Philips 529 LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 5 September 1935 UIT DE RIJNSTREEK. H. G v. Luykef THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYI AARLANDERVEEN. Pluimvee en Konijnen fok vergadering. In de ledenvergadering van de Pluimvee en Konijnenfokver. „Eendracht" werden de notulen der vorige vergadering vastge steld. Mededeeling werd gedaan van de verkregen toestemming van B. en W. tot het organiseeren van een pluimveeten toonstelling met daaraan verbonden ver loting. Besloten werd de tentoonstelling te houden op 6 en 7 December a.s. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren Bestebroer en Vtntges. Besloten werd dit jaar de tentoonstelling te hou den in het gebouw van de voormalige O.L. 6chool. Tot keurmeesters zullen worden ultgenoodlgd de heeren Mandenmaker uit Lelden en Blok uit Woerden. Tot aanvul ling van het bestuur werden aangewezen en stelden zich beschikbaar de heeren P. A. Liedorp, W. Niesing en P. Vlntges. Goedgevonden werd door de vergadering dat de konijnenfokkersverg. ..De Hoef' hun dieren bij ..Eendracht" zal onder brengen. Hierna sluiting. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De verkiezing der wethouders. De raad vergaderde. Voorzitter de bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Na de installatie der raadsleden volgde de reeds door ons vermelde benoeming der wethouders. Namens de Prot. Raadsfractie deelde de heer Verwey mede. dat deze besloten heeft de candidatuur de Jong te steunen; voor den anderen wethouder haar stem Uit te brengen op den heer Verwey, bij ev. herstemming tusschen twee R.K. can- didaten blanco te stemmen. Gelijk gemeld werd de heer de Jong gekozen en wel met 10 stemmen. In de vacature Strijk werd gekozen de heer de Koning met 5 stemmen. Vier stemmen werden uitgebracht op den heer Penning de Vries, met twee blanco stemmen. Bei den werden door den voorzitter geluk- gewenscht. Besloten ls nog dat in 't vervolg de raadsvergaderingen des avonds zullen worden gehouden en wel zooveel moge lijk op Donderdag. Hierna volgde sluiting. ALPHEN. GEMEENTERAAD (Vervolg). Subsidie aan de Burgerwacht - Geen verhoogd loon voor Zondagsarbeid bij de brandweer. De voorzitter deelt mede. dat B. en W. op grond van den door den raad d.d. 26 Juli jj. vastgestelde verordening, de werklieden in de vijf loongroepen hebben ingedeeld. Bij de ingekomen stukken is een verzoek van het Rijnlandsch Borg stellingsfonds om deze gemeente daarbij te doen aansluiten. In handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Zonder stem ming wordt na enkele vragen van de hee ren B. Spreij en v. 'tRiet, aangenomen het voorstel van B. en W. i.z. het aangaan eener nieuwe overeenkomst betreffende de destructie van vee en vleesch, met de N.V. „Gekor" te Overschie; idem i.z. ver koop van perceelen der gemeente aan de Hoofdstraat aan den heer W. B. Kroon, alhier q.q. en aankoop van een strook grond van de ver. tot Evangelisatie op Geref. grondslag te Oudshoom. Uitvoerige besprekingen volgden dan over het voor stel van B. en W. inzake toekenning sub sidie aan de Burgerwacht en gratis ge bruik van de schietbaan door de burger wacht. De heer Den Uijl brengt zijn prin- cipieele bezwaren naar voren. Ook de heer Van Kleef is om principieele en finan- cleele bezwaren tegenstander. De heer Koren wil de behandeling aanhouden tot de a.s. gemeentebegrooting. De voorzitter geeft een uitvoerige uiteenzetting en zegt, dat het van belang is, dat nu een beslis sing wordt genomen, daar deze zaak reeds eenige keeren ls aangehouden en/of uit gesteld. Aanhouding tot behandeling bij de begrooting is niet mogelijk, daar het hier nog gaat om subsidie over 1935. Ni nog eenige besprekingen wordt het voor stel van den heer Koren, bedoelende aan houding tot behandeling bij de begrooting verworpen met 7—10 stemmen. Hierna werd het voorstel van B. en W. aangeno men, waarbij de heeren Den Uijl, Koele- wijn en v. Kleef aanteekening verzochten te hebben tegengestemd. Aangenomen werd z. st. het voorstel inzake het aan gaan eener nieuwe gemeenschappelijke regeling met Woubrugge betreffende de toelating van kinderen op openbare scho len. Bij het voorstel tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met omlig gende gemeenten inzake hulpverleening bij brand en tot vaststelling eener nieuwe brandweerverordening, heeft de heer Van Kleef verschillende bezwaren tegen de redactie. De heer Koren stelt voor om Zondagsarbeid, wat het loon betreft, niet met 50 doch met 100 °/o te verhoogen. Dit voorstel, ln stemming gebracht, wordt met 89 stemmen verworpen. De heer Lam dringt tevens aan op aanschaffing van een ladderwagen, waarop de voorzitter mededeelt, dat men hier naar reeds zoe kende is. Hierna wordt overgegaan tot verdeeling van den raad ln afdeelingcn en benoeming van de leden der verschil lende commissies van bijstand. Tot drie leden van het burgerlijk armbestuur wor den de aftr, heeren H. S. v. d. Putte, E. H. v. Rouwendal en A. D. v. Vliet herkozen. Na aanneming van het voorstel van B. en W. i.z. wijziging van de precarioverorde- ning sluit de voorzitter de openbare ver gadering en gaat de raad nog in geheime zitting. Leden commissie's van bijstand. Tot leden van de commissie's van bij stand werden benoemd voor: Water en lichtbedrijven J. L. H. Boeren en W. Lam, pl.v. leden J. H. Rutting en C. Koren, voorz. weth. C. M. Herngreen; voor open bare werken: A. den Ouden en C. den Uijl. pl.v. leden C. Koren en G. Bergs- hoef, voorz. weth. W. J. Spreij; het grond bedrijf: H. v. Kleef en C. Koren, pl.v. leden J. H. Ruting en A. d. Ouden, voorz. weth. W. J. Spreij; de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen: H. v. Kleef, P. Verdonk en Cocx. voorz. de burgemeester; commissie voor het nazien der rekeningen: Den Uijl, van 't Riet. B. Sprey, pl.v. leden J. L. H. Boeren, H. van Kleef en Koelewijn. Uitspraak der Jury Koninginnefeest. De uitspraak der jury welke de beoor deeling had van den optocht en het middeleeuwsch spel op de gehouden feesten van de C.O.V. en W.V., speciaal wat houding en uitbeelding betreft is als volgt: Chr. Gem Zangver. „Hosanna" (boe renbruiloft) le pr. met lof; Martha- Stichting (praalwagen en tableau) le pr.; Burchtvrouwe en Burchtheer 2e pr.; Groep oude burgers 2e pr.; Groene Ven del (zangkoor Prot. Bond) 2e pr.; Hoofd- nar 2e pr.; Riddergroep 3e pr.; Hou-Vast (boerendans) 3e pr.: 't Vensterlledeke of de Serenade 3e pr Tevens werd een prijs toegekend aan D.O.S. voor het nummer vendelzwaaien Ook aan de narren werd 'n prijs toegekend, terwijl voor het nummer ringsteken te paard, uitgevoerd door de Ridders en hun dames de le pr. (dames) werd gewonnen door mej. Gea Vlerber- gen en voor de heeren, door den heer H, Tromp. Opening nieuwe cursus Chr. H.B.S. In tegenwoordigheid van bestuur, com missie van toezicht en heeren leeraren werd gisterenmorgen door den directeur, den heer dr van Haselen, de nieuwe cursus van de Chr. H.B.S. met 5-jarigen cursus alhier op officieele wijze geopend. Deze opening had tevens een bijzonder karakter wegens het afscheid van dr. P. H. W. G. v. d. Helm als leeraar. wegens diens benoeming als burgemeester der gemeente Pijnacker. De directeur sprak den scheidenden leeraar toe. Ook de voorzitter, de heer J. B. Samsom sprak hartelijke woorden van afscheid, waarbij aan dr. v. d. Helm als aandenken door het bestuur werd aangeboden Oppen- heimsch gemeentewet. De scheidende leeraar, nu burgemeester, bracht direct., bestuur, leeraren en amanuensis en con cierge in welgekozen bewoordingen dank voor de aangename wijze van samenwer king en wenschte tenslotte ook in de toe komst voor de inrichting Gods besten zegen toe. De opbrengst van de gehouden vlag jesdag ten bate van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-kolonies bedraagt f. 122.40 en die van de speldjesverkoop ten bate van de Ver. „Het Hoogeland" f. 88.92. In den Rijn is gisteren een vlet van S. die op drift was geslagen gezonken. Personlijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor, terwijl later de vlet kon worden gelicht. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Installatie der nieuwe leden Aan bieding der rekening Loonbijslag- regeling voor boomkweekerijen aangenomen. De raad dezer gemeente kwam in openbarevergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Na opening volgde allereerst de Installatie van de nieuwe raadsleden, waarna de burgemeester een korte toespraakhield. Hierna werd overgegaan tot de verkie zing van twee wethouders, hetgeen wij reeds vermeldden. Tot leden van de raadscommissie voor het onderzoek van begrootingen en reke ningen werden gekozen de heeren W. C. van Kleef. C. Grootendorst en H. A. Boekraad en als plaatsverv. lid, de heer P. D. Noest, Als gedelegeerden der gemeente in de besturen van de Woningbouwvereenigin- gen werden gekozen voor „Onze Woning" de heeren W. de Ruijter en C. Grooten dorst; voor „St, Joseph" de heeren P. D. Noest en W Kranenburg en voor „Patri monium" de heeren P. Loef Az. en H. Haring. Idem in de Badhuiscommissie de heeren W. de Ruijter en A Brand. Benoemd werden tot leden van de com missie van toezicht op den tulnbouw- cursus de heeren P. Loef Azn en C. Grootendorst. Tot lid van de commissie van toezicht op het L.O. werd herkozen de heer A. Frank terwijl in de vacatures van de hee ren H. A. van 't Laar en J. J. Steenbak- ker-Morchyon Loyson werden gekozen de heeren A. van der Leeden en A. A. Ab- benbroek. Tot leden van het Burg. Armbestuur werden herkozen mevr. J. van den Broek Macdaniel en de heer P. Kromhout Klz. Vervolgens had de aanbieding plaats van de rekening en ontvangsten en uit gaven over het dienstjaar 1934. hetgeen in handen wordt gesteld van de raads commissie. Tot slot werd behandeld een voorstel van B. en W. inzake loonbij slagregeling voor de boomkweekerijbedrijven, zooals deze op voorstel van B. en W. door den minister van economische zaken tijdelijk tot 1 Januari 1936 is vastgesteld. De re geling werd door den raad aangenomen. De voorzitter deelt daarna aan den Raad mede, dat ter voldoening van punt 9 der regeling B. en W. in de daarin be doelde commissie zal benoemen: a. als vertegenwoordigers van het gemeente bestuur den wethouder voor sociale aan- gelegnheden en als plaatsverv. den ande ren wethouder; b. als vertegenwoordiger der werkgeversorganisaties den heer M. Rosbergen en als diens plaatsverv. den heer J. Dijkhuis; c. als vertegenwoordi ger der werknemers-organisaties den heer M. Jongejan en als diens plaats verv den heer A, Verbeij. Hierop volgde sluiting. De viering van het Koninginnefeest. Al vroegtijdig werd een aanvang ge maakt met de feestviering met de uit voering van het koraalmuziek. Om 9 uur kwamen de schoolkinderen der diverse scholen, die door een dei- muziekcorpsen van school waren gehaald op het Raadhuisplein aan alwaar door de pl.m. 1300 kinderen met begeleiding van „Concordia" een drietal liederen werden gezongen. Op het bordes van het Raadhuis be vond zich de burgemeester mr. E. P. Ver kerk. benevens de heer W. Trapman, voorzitter van de „Feestcommissie 1919" alsmede nog enkele bestuursleden. De burgemeester bracht aan het slot der aubade de kinderen hartelijk dank voor hun zang, terwijl het Wilhelmus nog eens werd herhaald. Intusschen was het gaan regenen. In de hoop echter dat het weer zich zou beteren werd de optocht geformeerd, doch ten slotte moest deze worden afge last, daar de kinderen totaal verregend waren. De kinderen werden ln de scho len rijkelijk getracteerd In de middaguren hadedn cr verschil lende kinderspelen plaats. Daar het in middels droog was geworden, trokken deze zeer veel belangstelling, ook de loopjongensrace met transportrijwlelen had veel bekijks. De zwemdemonstratles van de Bos- koopsche reddingsbrigade in den Otweg- wetering zijn schitterend verloopen. Het avondfeest, verlichting van het dorp, alsmede het concert van .Excelsior" zijn eveneens uitstekend geslaagd. Ver melden wit nog dat „Excelsior" voor het eerst in uniform was gestoken, hetgeen een keurigen aanblik gaf. Tot slot werd het feest nog tot na middernacht in de café's voortgezet al waar gezellige strijkjes er de stemming in wisten te houden. De Rijkspolitie heeft alhier aange houden een persoon uit Alphen. als ver dacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een palingfuik. De fuik werd in beslag genomen, terwijl tegen den dader proces-verbaal werd opge maakt. Gevonden: drie belastingrijwiel- merken, dameshoed, zilveren armband en een vulpen. Inlichtingen politiebureau. Voor Zondag 8 September zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater. Telef. 38. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Eerste vergadering van den nieuwen raad Geen avondvergaderingen. De nieuwe raad kwam ln openbare vergadering voltallig bijeen. Voorzitter de burgemeester. Nadat de nieuwe raad geïnstalleerd is en de vergadering is aangevangen met gebed, spreekt de voorzitter den raad toe, waarop de heer D. de Bruyn IJzn. den voorzitter dankte voor de gesproken woorden. De notulen der voorgaande vergade ring worden gelezen en vastgesteld. Aan de orde is thans de verkiezing van twee wethouders. De heer M. Scheel deelt naar aanlei ding daarvan mede, dat hij daaraan geen deel zal nemén omdat de leiding van de R.K. groep niet naar zijn genoegen heeft gehandeld ten aandien van de wethou derszetels, waartegen hij protesteert, waarna hij met de heeren J. C. Lourier en J. Loomans de vergadering verlaat. De uitslag der stemming deelden wij reeds mede. Nadat verschillende dankwoorden zijn gesproken geschiedt mededeeling van verschillende ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Ten aanzien van de circulaire betref fende het toekennen van een bijslag op het loon van de arbeiders, werkzaam in de landbouwbedrijven voor zoover z een arbeider aangesteld wordt boven een zeker bedrag dat reeds aan loon wordt uitgegeven, deelt de voorzitter mede dat de normen van het bedrag aan loon waarboven de toeslag gegeven wordt nog niet zijn vastgesteld, echter zal door B. en W. het noodige worden gedaan om de regeling niet alleen voor de land bouw, doch ook Voor de veehouders- bedrijven te doen gelden, waarmede te vens voldaan wordt aan het verzoek van de Chr. Boeren en Tuindersbond, afd. Leiderdorp, Koudekerk, Hazerswoude en Zoeterwoude. Van het ministerie van sociale zaken ls een schrijven ingekomen over huurver- laging van met Rijksvoorschot gebouwde woningen. B. en W. hebben tevergeefs getracht een bijdrage te verkrijgen in de huurverlaging die reeds heeft plaats ge had. Voor verdere huurverlaging zal ad vies gevraagd worden aan het bestuur der Bouwvereenlging. Op verzoek van Ged. Staten wordt een verordening vastgesteld voor den opzich ter van de begraafplaats, in verband met de invordering van de begrafenisrechten. Bovendien moet door genoemden opzich ter zekerheid gesteld worden. B. en W. stellen voor dit bedrag te bepalen op f. 150. Na eenige discussie werd aldus beslo ten met alg. stemmen. Nadat een voorstel van den heer Scheel waarin de wenschelijkheid wordt uitge sproken, in den regel 's avonds te ver gaderen is verworpen, sluit de voorzitter de vergadering. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De heeren Slegtenhorst en v. Egmond tot wethouders benoemd Verbetering brugdekken. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Terstond gaat de Voorzitter over tot installatie van de nieuw gekozen leden, waarna hij een uitvoerige rede houdt. De heer de Jong dankt namens den Raad den Voorzitter voor het gesprokene. Hierna opent de voorzitter de vergade ring van den nieuwen Raad met gebed en wordt er overgegaan tot benoeming van de Wethouders. Bij le stemming verkreeg de heer Slegtenhorst 4 stemmen, P. de Jong 1 stem en blanco 2. zoodat benoemd ls de heer N P. Slegtenhorst. Deze zegt den Raad dank voor het hernieuwde blijk van vertrouwen. BIJ de tweede stemming verkreeg de heer v. Egmond 4 stemmen en blanco 3, zoodat ook de heer v. Egmond, gelijk gemeld, is benoemd, welke benoeming hij aanvaardt onder dank voor het ln hem gestelde ver trouwen. De Voorzitter wenscht beide Wethou ders geluk met hun benoeming en hoopt ook weer in de toekomst op een prettige en aangename verstandhouding. De Voorzitter doet hierna mededeeling dat enkele bruggen in deze Gemeente ver betering behoeven, speciaal versterking van het brugdek. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling de bruggen te doen ver lagen doch dit stuit op bezwaren. In ver band met noodzakelijke verbetering van de brug in den Lagen Waard bij K. de Jong stelt de Voorzitter voor het gedeelte weg ter plaatse af te sluiten. Besloten wordt overeenkomstig het voor stel van den Voorzitter. Voorts vragen B. en W. een crediet van f. 200,_ voor het plaatsen van een nieuw hek voor het Raadhuis, Na eenige be sprekingen wordt het gevraagde crediet toegestaan. Thans brengt de Voorzitter ter tafel ces zoo juist ingekomen adres van de afdee- ling van den Christelijke Boeren en Tuin dersbond afdeeling Koudekerk, Hazers woude, Zoeterwoude en Leiderdorp, inzake het verleenen van loonbijslagen in het veehouders- en tulndersbedrijf. Hierover is ook een circulaire van den Minister van Sociale Zaken in gekomen. Blijkens in- formatlën ziet deze toeslag met op de veehouders en tuinbouwbedrijven. B en W. hebben zich echter tot den Minister gewend om deze loonbijslagen ook voor meergenoemde bedrijven te doen gelden, zoodat hieromtrent nog wel nadere mededeelingen zullen worden gedaan. Tenslotte wordt geadviseerd op verzoek van Ged. Staten, het aan H.M. de Koningin gerichte Besluit om het maximum aantal vergunningen ingevolge de drankwet, dat voor deze Gemeente op drie is gesteld, te bestendigen, in te trekken, daar zulks overbodig wordt geacht. Aldus wordt be sloten. Na rondvraag sluiting. De kinderen van de Chr. School aan den Rijndijk hebben een boottochtje ge maakt over de Kager. en Brasemer meren. Op den terugweg werd een bezoek ge bracht aan den speeltuin „De Vink" bij Leiden, waar de jeugd zich naar hartelust kon vermaken Mede door het mooie weer, is dit boottochtje best geslaagd. LEIDERDORP. Het Koninginnefeest. De feestelijkheden ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin, georga niseerd door de Chr. Oranjevereeniging, werden begunstigd door prachtig weer. De muziekver. „Devote" zette 's middags het feest in met het spelen van Koraal muziek voor de Ned. Herv. School. Na afloop hiervan marcheerde „Devote" naar het kinderhuls „Voordorp", waar alle schoolkinderen zich hadden verzameld. In optocht ging het naar den burgemeester, die, staande voor zijn woning een zang- hulde in ontvangst nam. De voorz. der Chr Oranjevereen., de heer Los, sprak den burgemeester toe. Nadat de burgemeester had geantwoord werden de kinderen getracteerd en volgde afmarsch naar het speeltulnterrein bij de Chr. School. Aan de spelen namen ruim 550 kinderen deel. „Devote" verleende ook hier haar medewerking. Na afloop volgde de uitdeeling der prijzen en werden de kinderen nogmaals getracteerd. Des avonds was er een bijeenkomst in de Geref Kerk. Hier voerde het woord ds. I. Voorsteegh van Den Haag, voorz. van den bond van Chr. Oranjevereen. in Nederland. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De Wethoudersverkiezing - Het contract met Leiden inzake de afvoer van vuilnis. Voor de raadszitting, waarin de reeds gemelde verkiezing der wethouders plaats vond en waarin voor 't eerst de raadsle den v. d. Tol, v. d. Laan, Blijleven en Sloof aanwezig waren, bestond een onge kende belangstelling. Nadat de leden als zoodanig geïnstalleerd waren, zijn de heeren A. J. den Hertog en C. Breedijk beiden met 6 van de 11 stemmen benoemd tot wethouder. De heer Breedijk neemt de plaats in van den heer Augustinus, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. De voorzitter zag den heer Augustinus met leedwezen vertrekken en sprak met alle lof over de 16 jaren dat de heer Augustinus het wethouderschap vervulde. RECLAME. contant f. 108,L Betaalbaar in u, of 18 maandigff Brcesfrnnt \o. |g Telefoon! De heeren Breedijk en den Hartog den benoemd tot leden van het Ah Bestuur der stichting Drinkwaterleie „De elf Gemeenten" en tot plaatsvi leden de heeren Augustinus en Spli: Tot leden van de Beheerscommissie het Gem. Electrisch Bedrijf werden noemd de heeren Augustinus en Hartog. Voor de commissie van het Gem. o| glnningsbedrijf werden tot leden benoi de heeren Stam en Sloof. De Directeur van de Nljverheidsavoi school te Woerden vroeg weder een drage van f. 100 voor het vervoer ln komenden winter naar die school van leerlingen uit deze Gemeente, wier oui on- of minvermogend zijn. Met alg. st. besloot men B. en W, machtigen om naar bevinding het bi beschikbaar te stellen. Sedert 1929 heeft Nieuwkoop voor i tijd van 20 jaar een overeenkomst get ten met de gemeente Leiden omtrent afvoer van vuilnis. In het contract zitj bepalingen, welke reeds tot moeilijkhi met beide gemeenten en ook met denvi voerder hebben geleid. Thans is men langdurige besprekingen er in gesla: een nieuw contract tot stand te bren; waarbij alle voorgedane moellljkhi niet meer kunnen voorkomen. Werdvoi heen de afgeleverde hoeveelheid vuil per M3. berekend, thans wordt dit per woner berekend, zoodat geschillen ovei wijze van belading en het te level quantum vuil practisch niet meer vi kunnen komen. Met den vervoerder, Kuljf, zal dus ook een nieuwe overee komst moeten worden gesloten. Na uitvoerige dlscussie's werd het cc tract met Lelden en den vervoerder m alg. st. aangenomen. Tenslotte werd een commissie benoei om nog eens onder het oog te zien, of 1 mogelijk ls de treinverbinding Alpher Nieuwkoop in stand te houden, waar sluiting volgde. De Rljnlandsche processie naar Kev laar gaat dit Jaar niet naar het Duitse genade-oord. doch organiseert thans bedevaart naar Hc'Ioo en wel op Woer dag 11 September a.s. De algemeene i tentie is: Eerbied voor het gezag. De geheele Voorweg zoowel te Noo een als hier wordt van gemeentewe van een nieuwe teerlaag voorzien. H werk wordt uitgevoerd door L. van Koe te Noorden, met. behulp van eenige wer loozen. Hoper. we, dat nu ook het laat gedeelte van de dorpsstraat nabij Teuntjesbrug spoedig een beurt krijgt. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Beëdiging der Raadsleden en Wethoudersbenoeming. De Raad vergaderde; eerst werden nieuwe Raadsleden beëdigd. De Voorz ter wenscht hen geluk. Volgt verkiezing der wethouders. Bij le stemming verkregen de heeren H. Ran 4 st. W. Plomp 2 st., D. P. Akerboc 1 st., zoodat gekozen is gelijk gemeld, heer H. S. Ran. BIJ de 2e st. verkregen M heeren D. T. Joha 4 st,, de heer W. Ploir^ 2 st, de heer D. P. Akerboom 1 st,, alzl gekozen, gelijk gemeld, de heer D. T. Jon als 2e Wethouder, Beiden namen hun n noeming aan. In de Commissie van het Electr. Bedrl waren twee vacature's door het vertrj der beide vorige Wethouders uit den Ra De twee nieuw benoemde Wethouders wel den als zoodanig gekozen. In de plaats va C. Hoogervorst, werd als lid der Wat^ leiding benoemd, de heer H. S, Ran. Na rondvraag volgde sluiting. 19. De veldwachter was een scherpzinnig man; en hij en Thijs smeedden een ontvluchtingsplan, dat, naar het scheen, veel kans van slagen had. Ten eerste heeft de veldwachter achter de deur da.i post gevat; hij draagt den zwaren beitel in de hand, waarmee hij nog daarnet de steenen stootte uit den wand. Thijs ging staan in 't midden van de cel; zoo wachtten zij twee uren wel. En eind'lijk ging de deur dan open en daar kwam nu de woeste vampyr binnen loopen; een schaaltje pap droeg hij voorzichtig mee en Thijs, die zag dat het zijn eten was, lachte zeer tevree en snoof de vieze geur. Maar daar, om 't hoekje van de deur....

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12