Het Afrikaansche conflict voor den Volkenbond lEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 5 September 1935 UIT DE OMSTREKEN. Gematigdheid een eerste vereischte. RAMI) AALSMEER. GEMEENTERAAD. De verkiezing der wethouders Benoeming commissieleden. Na de installatie der raadsleden her innerde de voorzitter aan het heuglijke feit, dat de heer C. Spaargaren Dz. thans jj jaar lid van den raad is geweest. Spr. tracht hem woorden van waardeering ioor de serieuse wijze, waarop de heer Spaargaren steeds zijn taak heeft opge laten hoopt, dat hij nog vele jaren zijn junctie zal mogen blijven vervullen. Dé heer Spaargaren zelde, dat de woor den van den voorzitter en de felicitaties pen goed hadden gedaan. Alvorens tot de stemming voor de be noeming van twee wethouders wordt overgegaan, lherkte de' heer M.~ Alderden [Sn. (V.B.) op, dat de Vrijzinnige fractie pch van stemming wenschte te onthou- ienr omdat zij zich door het verloop der tourgeschiedenis gecompromitteerd ge teelde. Spr. had n.l. met den voorzitter der A.-E. fractie, den heer P. v. d. Meer Pin. In dat verband "gesproken, doch later olets meer gehoord. De vrijzinnigen zagen daarin een miskenning en daarom tenschtén zij niet aan de samenstelling tan het college mede te werken. De heer v. d. Meer merkte op, dat het |uht was, dat hij met Alderden Czn. in terband met de verkiezing gesproken beeft, doch geheel particulier en is over tuigd, dat er In deze niets is gebeurd, wat Je toets der crltiek niet zou kunnen door staan. Nadat de voorz. den heer M. Alderden Cm. er nog op gewezen heeft, dat de ge meentewet niet toelaat, dat de leden zich ran stemming onthouden, werden, gelijk [emeld, tot wethouders benoemd: le si. Jb. Alderden Dzn. 10 en blanco 3. Ge- lozen dus de heer P. v. d. Meer Pzn, (A R. iftr.i en Jb. Alderden Dz. iS.D.A.P.i. Belden namen hun benoemng aan, waar bij de heer Alderden opmerkte reeds vroeger wethouder geweest te zijn, toen de toestand beter was dan nu. vooral wat de financiën betreft. De voorzitter feliciteerde de wethouders met hun benoeming. Tot tijdelijke wethouders werden geko- ten de heeren G. Buskermolen en M. Al derden Czn. met resp. 9 en 7 st. De heer Alderden wenschte de benoeming niet te aanvaarden. In zijn plaats werd gekozen de heer C. Spaargaren Dzn., die zijn be noeming In beraad wenschte te houden Voorts werden benoemd tot leden in de Commissie voor Gemeentewerken r C. Spaargaren Dz„ M. Alderden Cz. en J. J. v Bergen. Commissie voor Grondbedrijf: D. Jongkind Mzn„ B. Wegman Cz. en Th. Belsloot. Commissie voor de Financiën: W Harting Wzn„ G. H. v. Itterson en G. Buskermolen. Commissie voor de Plant tenen: C. Spaargaren Dzn., Alb. Baardse ra M. Alderden Czn. Allen namen hun benoeming aan, waarna sluiting volgde. Aanrijding. Aan den Stommeerweg heeft een aan rijding plaats gehad. De motorrijder L. uit Haarlem kwam in botsing met de auto ran V. uit Vinkeveen. L. kwam te vallen werd met een gekneusd been opge komen, Dr. W. legde een voorloopig ver band. waarna de man per auto naar een iekenhuis te Haarlem is vervoerd. De ruto werd beschadigd. De politie stelde Rn onderzoek in. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. te nethoudersverkiczing - Goedkeuring van rekeningen. In de raadsvergadering, waarin de hee- Ira A. Paul en C. v. d. Knijff met bijna tig, stemmen als wethouder werden her lezen, zijn ook de raadsleden door den voorzitter geïnstalleerd. Hij wenschte de Vethouders met hun benoeming geluk, •oen volgde de vaststelling der gemeente- Rkening 1934. De commissieleden, de heeren W. C. Diephout en W. Mets, die de rekeningen Ut hadden nagezien, bracht bij monde tan den heer Diephout verslag uit dat alles b goede orde was bevonden en stelden toor de rekening zóó goed te keuren met Rn batig saldo van f. 7772,92. Alzoo be llet®. B. en W. boden den raad de begrooting J™ aam die op voorstel van den voor- n.ter bij de leden ter inzage zal worden rondgezonden, om in een volgende verga- "nng te worden behandeld. Hierop volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Je heeren Koning, Ouwerkerk en de Zeeuw "enoemd tot wethouders Aanwijzing der Commissies. Be Raad van deze gemeente kwam in epenbare vergadering bijeen. Voorzitter de meester mr. A. Slob. Aanwezig alle Nadat de 21 nieuwgekozen raadsleden No 6 leden die voor het eerst hun intrede ™en in de raadzaal waren geïnstal- «erd, werden zij door den voorzitter ge- Ruciteerd met hun benoeming. Hierna kwam aan de orde de benoeming »n drie wethouders, waarover we reeds ■"reven. Vervolgenswerd overgegaan tot benoe- ™tg van leden van de vaste raads-com- ®®ien. Benoemd werden voor de Finan- «en de heerën P. W. Blom, J. A. Bos, P. Joore, s. van Wijk en H. J, Brands; voor Grondbedrijf en Openbare Werken de Jertn J. Biemond, J. G. Randsdorp, J. roost, j. w. Bras en H. v. d. Ban: voor Woningbouw de heeren F. H. Bos, L. WvS' J Meijer, G. Gerritse en T. Otte; w het Gasbedrijf de heeren J. v. d. J. A. Bos, P. J. Joore, H. J. Brands H. Bos; voor het Georganiseerd dIS' de he€rcn L. G. Faas, J. G. Rands Bras. Nar tan B I' G. Gerritse, H. v. d. Ban en J, W. zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de openbare lagere school No 11 te Lisserbroek. Na rondvraag sluiting. 50 Jarige echtvereeniging. Het echtpaar K. Rljsdljk en C Llngbeek, wonende aan den Aalsmeerderdljk alhier, heeft onder veel blijken van belangstelling z'n 50 jarige echtvereeniging mogen her denken. Ook de burgemeester van deze gemeente heeft met z'n echtgenoote de nog krasse oudjes persoonlijk gelukgewenscht. NOORDWIJK. Bij beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der registratie en domeinen J. van Nes verplaatst van het kantoor der registratie en domeinen te Weert naar het kantoor der registratie en successierechten alhier. o RIJNSBURG. Wethoudersbenocmlng. Niet de heer Schoneveld, zooals abusie velijk is vermeld, doch de heer F. Kralt werd als wethouder benoemd. Op hem werden 10 stemmen uitgebracht tegen 1 op den heer G. v. Delft, Aan het postkantoor alhier hadden over de maand Augustus voor de Rijks postspaarbank 74 Inlagen plaats tot een bedrag van f. 1942,64; 34 terugbetalingen tot f. 2009,45 en 629 giro-stprtlngen. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Discussies over de wethoudersbenoeming. De raad van Stompwijk kwam in open bare vergadering bijeen. Na Installatie der nieuwe leden hield de burgemeester een toespraak. Bij het punt wethoudersbenoe ming. waarover we reeds schreven, wer den de debatten geopend door den heer Vink. Bij de uitvoerige discussies die volgden, bleek dat men een verklaring der R.-K. fractie had verwacht. Deze bleek echter Inzake de wethoudersbenoeming nog geen beslissing te hebben genomen. Er scheen in de HK. fractie een strooming te be staan die de A.R.C.H. wel een zetel wil den geven, doch zijdelings. Deze laatste fractie verklaarde echter geen gebruik te willen maken van een oneenlgheld in de R.K. fractie. Als de R.K., zoo zei men, niet verklaren dat de A.R.C.H. recht hebben op een zetel, dan liever geen zetel. De volle ver antwoordelijkheid wie of wethouders zul len worden, rustop de R.K. fractie, de A R.-C.H. fractie wijst alle verantwoorde lijkheid af. Daarna vond de stemming plaats met het reeds gemelde resultaat. De voorz. wenschte de gekozenen ge luk en hoopte dat de gemaakte fouten her steld en de aangename samenwerking be stendigd zal worden. Benoeming lid commissie van beheer van de Llchtbedrijven, aftr. de heer Vink. Herkozen met 9 st. de heer Vink. Benoeming leden der Commissie van Advies (uitvoering steunregeling werk- loozen). Herkozen werden de heeren Wlllemsen 9. de Lange 11. Bloemheuvei 10 stemmen en gekozen met 10 stemmen de heer Bin nendijk. De heer Willemsen wenscht geen benoe ming meer te aanvaarden. In diens plaats wordt nu gekozen met 9 stemmen de heer Smits. Hierna sluiting. Vragen van het Raadslid Bloemheuvei - Inzake den cokes-aankoop. Het Raadslid de heer K. P. Bloemheuvei heeft de volgende vragen gericht tot het College van B. en W. dezer gemeente: lo. Is het juist dat aangekocht is van de gemeente Den Haag een partij cokes? 2o. Indien dit juist is, heeft dit plaats ge had met medeweten van de commissie van beheer voor de lichtbedrijven? 3o. Is het juist dat bedoelde cokes naar hier wordt vervoerd door een Haagschen expediteur? 4o. Indien vraag 3 bevestigend beantwoord wordt, zijn B. en W. dan niet van mee ning. datt dit vervoer ook had kunnen geschieden door Ingezetenen van onze ge meente? 5o. Is er overleg gepleegd met plaatselijke expediteurs en met welk re sultaat (prijs)? 6o. Indien vraag 5 ont kennend wordt beantwoord, zijn B. enW. dan bereid mede te werken, dat zulks in den vervolge wel geschiedt? 7o. Zijn B. en W. verder bereid er aan mede te werken, dat geen bestellingen boven het gestelde bedrag gaande, worden gedaan zonder goedkeuring of medeweten van de Commissie van beheer voor de lichtbe drijven? Het is ondergeteekende bekend, dat er een Rijnaak cokes is aangekocht, zonder medeweten of goedkeuring van de com missie van beheer voor de lichtbedrijven. Ondergeteekende hoopt, dat aan deze ongewenschte practijken zoo spoedig mo gelijk een einde komt. aanleiding van een medededing en W betreffende toelating van loert"1"611 op 1 Me' en 1 September,' werd Leemden dit voorloopig op twee rabare scholen toe te passen. •"i den heer J. van Servellen werd op VEUR-LEIDSCHENDAM- GEMEENTERAAD. De wethoudersverkiezing - Benoeming commissieleden - De aanmerkingen van Ged. Staten op de begrooting. Wij vermeldden reeds, dat de heeren Schedden en dc Koning (beiden R.K.) tot wethouder gekozen werden. Aan deze ver kiezing zijn langdurige discussie's vooraf gegaan. waarna de voorzitter de gekoze nen gelukwenschte. Ook installeerde hij de raadsleden. Volgde de benoeming van een lid der van beheer voor de Lichtbedrijven. Her kozen de heer Koerts (V.B.) met 9 st.; 2 st. blanco. Tot leden van de Commissie van advies uitvoering steunregeling werden gekozen de heeren Otten (C.H.) en Zuidwijk (R.K.) De heer Zuidwijk zal de benoeming niet aanvaarden, daar de zittingen op Maan dag zijn. De voorzitter: „als u dat direct had ge zegd. dan hadden wij wellicht al die stem mingen voorkomen." De heer Zuidwijk: „dan zal ik het een maand probeeren". Ged. Staten hebben de begrooting 1935 teruggezonden. De voorzitter zegt, dat de f. 60 vertering huishoudelijk bestuur met f. 50 en de f. 25 vertering commissie van advies steunverleenlng geheel geschrapt moet worden. De bedragen zijn niet te hoog B. en W.' wenschen dit mondeling aan Ged. St. te bewijzen; bij niet -lagen vragen zij den Raad machtiging tot wij ziging der begrooting. De heer Borst zegt, dat Ged Staten te veel generallseeren. De zeggenschap van den Raad ls geheel weg; spr. zal B. en W. steunen. De heer Koerts hoopte, dat de Raad met kracht B. en W. tegenover Ged. St. zal steunen Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. Het afwijzend praeadvles op de adres sen van de Hanze en van de „Nlenebo- kos" inzake verlaging der personeele be lasting, werd ten slotte na uitvoerige dis cussie aangenomen Hierop volgde sluiting. Mooie Herdenkingsavond. Ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin heeft de Chr. Oranje- vereenlging „Juliana" eén herdenkings avond belegd. Het kerkgebouw van de Geref. Gemeente was geheel bezet. De avond werd geopend door den eere voorzitter de heer T. Borst, gevolgd door gemeenschappelijk zingen van Ps. 68 vers 10 en het uitspreken van het gebed. Ds. Th. J. H. Steenbeek, Herv. predikant te Valkenburg hield een historische rede over „Juliana van Stolberg" De avond werd verder opgeluisterd door zang van de Gem. Chr. Zangver. „Zanglust" onder leiding van den heer A. Teljeur en den heer H. de Groot solist en besloten met gem. zingen van Gez. 180 vers 1 en 5. Ds. Steenbeek sloot met dankgebed deze goedgeslaagde bijeenkomst. De secretaris bedankt. In verband met de houding welke de R.K. raadsfractie heeft aangenomen bij de plaats gehad hebbende wethouders- verkiezing, waardoor de heer Wlllemsen slechts 1 stem verkreeg en dus niet ge kozen werd, heeft deze bedankt als secre taris dezer fractie. Door Henry Berenger, Fransch gezant, voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken van den Franschen senaat. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De Wethoudersbenoeming Verkiezing commissieleden Diverse rekeningen vastgesteld. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen. Wij. vermeldden reeds de wethoudersbenoeming: de heer P. A. van Reysen werd gekozen met 6 st.; de leden Witteman, van der Geer en van der Hulst ieder 1 st. Twee stemmen blanco. De heer v. d. Hulst vereenigde 7 st. op zich, het lid v. d. Geer 2 st., het lid Witteman 1 st., voorts 1 st. blanco. Belden aanvaardden hun benoeming en werden daarmede ge lukgewenscht door den burgemeester. De nieuwe wethouders dankten voor het in hun gestelde vertrouwen. Een voorstel om f. 350.beschikbaar te stellen voor het Rljnlandsch Borgstellingsfonds werd zon der h. st. aangenomen, onder voorwaarde dat de door het Rijk toegezegde subsidie eveneens zal worden verstrekt en behou dens goedkeuring van Ged. Staten. Een verzoek van den heer Spierenburg om in overweging te nemen een raadscom missie in 't leven te roepen, die de nieuwe bouwverordening nader onder de oogen zal zien, zal in ernstige overweging wor den genomen. De heeren Bulten, van der Geer en Witteman werden herkozen tot lid van de Commissie voor Steunverleenlng. De heeren Bulten, Reysen en Spieren burg tot lid van credlet aan kleine kwee kers. Na uitvoerige discussie's werden de diverse verordeningen inzake den vleesch- keuringsdlenst Llsse, Sassenheim, Noord- wijkerhout en Voorhout aangenomen. Betreffende de rekening van het water bedrijf maakte de commissie van onder zoek eenige opmerkingen; o.a. had de commissie een meer uitvoerige toelichting op hoogen prijs gesteld; het rapport vol doet we! aan de el se her. meent de Voor zitter van de commissie, maar munt uit door soberheid. Daar op de gemeenterekeninv nóch door het Verificatiebureau, nóch door de Com missie van onderzoek, aanmerkingen zijn gemaakt, werden deze beide rekeningen door den raad met alg. st. voorloopig vastgesteld met aanteekening, dat het lid Kruithof zich van stemming onthield, daar deze niet in het bezit gesteld is van deze rekeningen. Hierop ging men over in geheime zitting. De heer Th J. Borst alhier slaagde voor het politie-diploma. Men zou wel heel onkundig moeten zijn van de vorming der koloniale mogend heden om de oogen te kunnen sluiten voor de ontwikkeling der Italiaansche politiek in Oost-Afrika. Wat Engeland, Frankrijk en de Ver eenigde Staten betreft om de drie be langrijkste te noemen waar is feitelijk de koloniale staat die zich zonder geweld en uitsluitend met idealistische middelen heeft gevestigd? Men moet aan Engeland herinneren met zijn verovering van Indië. zijn bezet ting van den Egyptischen Soedan, zijn oorlog met de Boerenbevolking van Zuid- Afrika van Jameson en Cecil Rhodes af tot Lord Roberts en den Sirdar Kitchener toe? Moet men misschien aan Frankrijk herinneren en zijn militaire penetratie in Noord-Afrlka. van Bugeaud en Lamoricière tot aan Gouraud en Lyauty. in West- Afrika van Faidherbe tot Achlnard in den Indischen Oceaan, van Briere de l'Isle en admiraal Courbet tot admiraal Pierre en generaal Galliénl? Moet men er aan her inneren hoe de Vereenigde Staten sinds 1786 te werk gegaan zijn bij het „bedwin gen" der Roodhuiden en Mexicanen, op een oppervlakte, nie nog grooter is dan die var Europa? Het zou huichelachtig zijn den Italianen het gebruik te verwijten van een methode die men zelf voortdurend te baat heeft genomen bii het vestigen van zijn macht, zijn handel, zijn invloed en zijn welvaart in gebieden en bij rassen die er de ver overende en civlliseerende naties In het geheel niet om gevraagd hadden. Een dergelüke schijnheiligheid ls niet a'leen af te keuren, zij wordt bovendien gevaarlijk voor hen die er zich achter verschuilen. Werpt zii niet onvermijdelijk het vraagstuk op van een algeheele her ziening der koloniale bezittingen in de wereld? Als de Italianen Inderdaad ten onrechte EthioDië willen koloniseeren. hoe recht vaardigen de Engelschen dan hun koloni satie van Afrika van Kaïro tot de Kaap, en Azië van Haifa tot Singapore? Hoe zal Frankrijk zijn uitbreiding van Tunis tot Casablanca en van Algiers tot Brazzaville kunnen verklaren? Wat doen do Amerika nen op de Philippijnen in Texas en in Arizona? Waarom is datgene wit voor Londen. Parijs en Washington geoorloofd was voor Rome verboden? Laat ons dus alle valsche -entinientali- teit, die in de meeste gevallen zelfs niet eens iets met den waren aard van de zaak te maken heeft buiten beschouwing laten. Laten wij liever de kwestie in het juiste licht stellen en zien of er nog niet een redelijke oplossing gevonden zou kunnen worden. Italië beroept zich op de traditie der koloniale behoeften. Engeland op de tek sten van den Volkenbond. Terwijl Rome zich verschanst achter de oreeeciemen" van Kitchener. Curzon en Roberts, ver bergt Londen zich achter die van de over eenkomst. welxe als vervolg op het verdrag vsn .Versailles werd getee cend. De Italianen kunnen natuurlijk Enge land gemakkelijk herinneren aan al de VOORSCHOTEN. Schooldag District West-Rijnland. Het bestuur van de vereeniging tot het organiseeren van schooldagen in het dis trict West-Rijnland houdt 12 September a.s. in deze gemeente een schooldag, des middags in het Gebouw voor Chr. Belan gen aan de Wljngaardeniaan en 's avonds in de Nei Herv Kerk. 's Middags zal als spreker optreden het Tweede Kamerlid, de heer Tilanus, secre taris van den Onderwijsraad, met het onderwerp „Bezuinigingsontwerp". 's Avonds zullen in de Ned. Herv. Kerk spreken ds G. B. van Westenburg, Ned. Herv. Predikant te 's-Gravenhage, en ds. T. C. Meyster, Geref. predikant te Rotter dam ZEVENHOVEN. Te water geraakt. Een dochtertje van den heer C. uit Nieuwveen, reed per flets langs het Tocht- pad. Op haar rijwiel zat ook nog haar zusje. Beiden tuimelden in de diepe tocht. Gelukkig konden zij zich redden. inbreuken, die het sinds vijftien jaar op de verdragen gemaakt heeft, van het tijd stip af. waarop het 't artikel betreffende de bestraffing van den Duitscnen keizer en zlin generaals liet varen tot aan den tijd. waarin het te Lausanne de Dultsche herstelbetalingen „liquideerde" en een vlootaccoord teekende met een Duitsch- land dat zich fel tegen den Volkenbond en de ontwapeningsconferentie gekeerd had. Evenzeer kan Engeland. Italië en Frank rijk gemakkelijk in herinnering brengen dat op hun advies Ethiopië in 1923 als gelijkgerechtigde tot den Volkenbond werd toegelaten. Ook hier dienen wij ons positief te ont trekken aan al die zoogenaamde onverbid delijkheid der verplichtingen van een in ternationale code, welke nog geen enkele staat verzuimd heeft te overtreden of te loochenen, zoo dra zijn binnenlandsche politiek of zijn buitenlandsche belangen er mee in botsing kwamen. De onverbiddelijke toepassing van het geweld of het recht kan slechts lelden tot een algemeenen oorlog tot een universeele revolutie die voor de groote koloniale mogendheden allerminst gewenscht is. De Volkenbond is ongetwijfeld iets nut tigs; hii heeft echter niet op alles een antwoord. De bond op zichzelf is niet vol doende. De Vereenigde Staten hebben den Volkenbond, nadat president Wilson hem had gesticht verloochend bij monde van hun senaat en de verschillende opvolgers van Wilson. Duitschland en Japan heb ben zich uit den bond teruggetrokken en hem daardoor gevaarlijk verzwakt. De grootste voorzichtigheid is dus in de komende dagen te Genève geboden bii het aanwenden van de geneeskunst van den Volkenbond ter „behandeling" van Abes- synië Er is daar een geneesmiddel, onge twijfeld; een middel echter dat, wanneer het bij te groote hoeveelheid gebruikt wordt zoowel doktoren als zieken het leven zal kosten. Italië zal van ziin kant er goed aan doen zich niet al te zeer in te beelden, dat zijn Ethiopische actie zooals Mussolini dat steeds herhaalt, .een zuivere koloniale aangelegenheid" is. Wanneer men de ge schiedenis van alle eeuwen er op naleest zal men tot de conclusie komen, dat er nimmer „zuiver koloniale aangelegenhe den" geweest ziin. En thans ziin er minder dan ooit „koloniale aangelegenheden". Wel Intercontinentale aangelegenheden. Het intercontinentale vraagstuk van Abes- synlë ziin de bronnen van de Nijü, dat is de lijn van Kaïro naar de Kaap, dat ls de verbinding van de Middellandsche Zee met den Indischen Oceaan. Wil men een oorlog vermijden dan dient er een schikking getroffen te worden. Ieder moet daartoe het zijne bijdragen. Dit is geen tijdstip voor nauwkeurige na volging van onverbiddelijke dogma's. Wat wij nu noodig hebben is een met verstand toegepaste relativiteit die rekening houdt met geografische en andere omstandig heden. (Nadruk verboden). VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935. Hilversum 1875 M. 8.00 Vara, 12.00 Avro. 4.00 Vara. 800 Vpro en Avro, 11.00—12.00 Vara - 8.00: Gram.-platen - 10.00: Mor genwijding Vpro - 10.15: Declamatie R. Numan - 10.35: Gram-pi. - 11.00: Vervolg declamatie - 11.20: Gram.-pl. - 12.00: Gram.-pl. - 12.30: Kovacs Lajos en zijn orkest - 2.00: Voordracht E. Hess-Binger - 2.20: Gram.-pl. - 3.10: Avro-Decibels o. 1. van Eddy Meenk - 4.00: Orvitropia o. 1. van J. v. d. Horst - 5.05: Kinderuurtje - 5.30: De Zonnekloppers o. 1. van C. Steijn 6.15: De Flierefluiters o. 1. van E. Walis - 7.00: S. de Wolff: De ontwikkeling der wereldconjunctuur - 7.20: Orgelspel C. Steijn - 7.50: Herhaling S.O.S.-berichten - 7.53: Nieuwsberichten 8.00: Ds. J. W. Samberg: „De overwinnende mensch" - 8.30: Uit het Kurhaus te Scheveningen Residentie-orkest o.l. van Carl. Schuricht, m. m. van Frieda Leider (sopraan) en M. Oehmann (tenor) - Om 9.15: A. F. J. Por- tlelje: Het sterven ln de natuur - 10.15: Declamatie Ben Royaards en Georgette Hagedoorn - 10.45: Nieuwsberichten - Vrijz. Godsd Persbureau - 11.00: Jazz muziek (gr.-pi.) - 11.3012.00: Gramof.- muziek. Hilversum 301 M. Algemeen programma verzorgd door den Kro. - 8.009.15 en 10.00: Gram -pl. - 11.30—12.00: Voor zie ken en ouden-van-dagen - 12.15: Gram - platen en orkestconcert 3.454.00: Gram.-pl. - 4.15: Orgelconcert - 5.00: Schlagermuzlek en gram.-pl. - 7.15: Le zing - 7.35: Gram.-pl. - 8.00 Berichten - 8.05: Orkestconcert en Gram.-pl. - 10.05: Schlagermuzlek - 10 30: Berichten - Gram.-pl. - 10.45: Schlagermuzlek - 11.30- 12.00: Gramofoonmuziek, Droitwich 1500 M. 10.35—10.50: Morgen wijding - 11.05: Causerie - 11.20: Orgel spel R. O'Grady - 11.50: Trocadero-Cine- ma-orkest o. 1. van A. v. Dam - 12.50: BBC-Varlété-orkest o. 1. van Kelley - 1.35: Gram.-pl. - 2.20: Imperial Hotel Or kest o. 1 van R. Smythe - 3.20: H. Da- rewski en zijn orkest - 4.35: D. Colombo's orkest - 5.35: Marius B. Winter en zijn orkest - 6.20: Berichten - 6.50: BBC-Nor- thern Ireland-Orkest o. 1. van Montgo mery - 7.35: Fred Hartley's Novelty Kwin tet m. m. van Brian Lawrence (zang) - 8,20: BBC-Symphonie-orkest o. 1. van Sir Henry Wood, m. m. van A. Catterall (viool) en Ed. Erdmann (piano) - 10.00: Berichten - 10.20: BBC-orkest o. 1. van A. Buesst m.-m van M. Blyth (sopraan) - 11 35—12.20: Harry Roy en zijn Band. Radio-Paris 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.- platen - 12.35: Orkestconcert o. 1. van Galllard - 3.20: Gram.-pl. - 8.20: Vocaal kwartetconcert - 9.05: Literair-muzikaal programma - 11.00 Dansmuziek - 11.20 1.20: Orkestconcert o. 1. v Clergue. Kalundborg 1261 M. 12.20—2.20: Strijk orkest o. 1. v. Thyregod - 3.505.20: Con cert uit rest. „Ritz" - 8.20: Symphonie- concert o. 1. van N. Malko - 10.55: Piano recital - 11.1012.50Dansmuziek. Keulen 456 M. 6.50: Concert - 1100: Gui- taarrecital - 12.20: Uit Frankfort: Om roeporkest o. 1. van Hess - 2.35: Gram.-pl. 4.20: Bach-pianorecital - 5.20: Gevar. con cert uit Hamburg - 7.20: Omroepklein- orkest o. 1. v. Eysoldt - 8.35: Zie Deutsch- landsender - 9.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt en solsiten - 11.2012.20: We- ragwkamerorkest o. 1. v. Hagestedt. Rome 421 M. 9.00: Concert m. m. van orkest en A. Dado (bariton) - 10.35: Dans muziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1 302.20: Gram.-pl. - 5.20: Salonorkest o. 1. van Dejoncker - 6.20: Zang en piano 6.50: en 7.35: Salonorkest - 8.20: Omroep orkest o. 1. van Gason - 10.3011.20: Populair concert - 484 M.: 12.20: Gram.- platen - 12.40: Zang - 12.50: Salonorkest - I.50—2.20: Gram.-pl. - 5.20: Zang - 5.50: Kamermuziek - 6.20: Gram.-pl. - 6.50: Piano-recital - 7.35: Zang - 8.20: Sym- phonieconcert o. 1. van André - 10.30t II.20: Gramofoonmuziek Deutschlandsender 1571 M. 8.35: Rijks zending: „Ein Arbeiter fahrt auf Urlaub" - 9.20: Orgelspel - 9.30: Concert uit Ham burg o. 1. van E. Seidler - 10.20: Berich ten - 10.50: Pianorecital - 11.05: Weerbe richt - 11.2012.20: Dansmuziek o. 1. v. W Giebel. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 6 September. lste programma: Hilversum 1875 M. 824 uur. 2de programma: Hilversum 301 M. van van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen 8.40 9.20: Deutschl.sender 10.20: Keulen 11.20: Londen Reg. 12.20: Brussel VI. 14.20: Londen Reg. 17.20: Keulen 18 50: Brussel Fr 19.20: Deutschl.sen der 20.05' Droitwich 22.00: Londen Reg. 22.20: Droitwich 22.50: Leipzig 23.20: Boedapest of diversen. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10 35: Droitwich 11.05: Londen Reg. 11.20: Droitwich 18 20: diversen 18.50: Droitwich 20.05: Gram.muz. G. R. D 22.50: Droitwich 23.00: Lon- .den Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11