DE TRAGISCHE DOOD VAN KONINGIN ASTRID VAN BELGIE het stoffelijk overschot naar brussel vervoerd Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 Augustus 1935 Derde Blad No, 23139 Algemeene deelneming. Verkl aring van Koning Leopold Jft&éÉiItfeM Nadere bijzonderheden over het ongeluk. Over het tragische ongeluk, waarbij joningin Astrld om het leven kwam, wor- !«i nog de volgende bijzonderheden be- jtnd, Geheel overeenstemmend zijn zij ikt, zooals gewoonlijk, doch bij elkaar even zij toch een goeden indruk van het iceve gebeuren: Tussehen negen uur en half tien bevond yh Koning Leopold in een open Packard jortcabriolet met de Koningin aan zijn ijde en in gezelschap van een chauffeur, It achter in de auto zat, op weg naar jjn villa Haslihorn te Horw bij Luzern, aar Küssnach aan de RJgl. Een tweede ito met het gevolg van den Koning lolgde de koninklijke auto. Naar uit in de auto van den Koning anwezige bagage te concludeeren viel, as men van plan een bergtocht te onder men. Op 300 meter afstand van Küss- ich kwam de auto op den 5 meter bree- «1 asphaltweg met de 20 cm hooge borst- sring in aanraking. Bij een snelheid van 0 a 80 km geraakte de auto daardoor uit [in evenwicht en stortte van een steile tiling omlaag. Daarbij reed hij met volle reicht. tegen een boom en daarna in het iter. De koning kon zich met behulp van zijn sauffeur en de toegesnelde leden van :i gevolg uit de auto bevrijden en snel- t, ofschoon hij zelf hoofd- en arm- setsuren had opgeloopen, naar zijn op tn grond liggende vrouw, die uit den wa ll was geslingerd. Haar schedel was in- mgedrukt. Volgens den eenen dokter as zij op slag dood. volgens een andër pet zij nog ca. 5 minuten geleefd heb- tn. Dit Küssnach kwamen menschen hulp irleenen. Een hulpprediker werd ge- >ald. die de Koningin de laatste sacra- toten heeft toegediend. Het lijk werd arna in een uit Küssnach gehaalde gelegd en ten slotte naar de ko- klijke villa vervoerd. Ie plaats van de ramp werd onmiddel- t afgezet en het fotografeeren verbo- t. De auto fs in den loop van den mid- iguit het meer gehaald. Deze ls geheel vernield. De secretaris van Koning Leopold heeft idegedeeld, dat de Koning bij het onge- 1 zoo goed als ongedeerd ls gebleven, sestigd wordt, dat de Koning slechts it gewond is aan het hoofd. Volgens getuigenis van een der eerste Konen. die op de plaats van de ramp iriveerden, lag de Koningin onbeweeglijk in den voet van een boom. De Koning l bij een tweeden boom. Toen men bij hem kwam, vroeg hij on- iddellljk naar de Koningin. Men hielp an hierop, zich naar haar toe te bege- Bij haar neerknielend, nam hij haar !nd in de zijne en riep haar naam, doch i antwoordde hem niet. Daarop nam hij hr in zijn armen en omhelsde haar. Benige seconden later stierf de Konin- in de armen van haar gemaal Het late bekend worden van het onge il vindt zijn oorzaak in het feit. dat het elglsche koningspaar incognito in Zwit- i'land vertoefde. Te ruim 10 uur kreeg het hoofd der «tie te Küssnach de telefonische tdedeeling, zich Ijlings naar het begin in het dorp te begeven, waar een onge- k was gebeurd. Toen de politiechef tezamen met den ds dr. Steinegger ter plaatse arriveerde, f hij een heer ln wanhoop heen en Wr loopen, die op de vraag, wie hij was, itwoordde, dat zijn panieren in de auto "en Tussehen de papieren vond men diploma van het district Pilatus van Zwitsersche automobielclub op naam Scaaf de Rethy. Pas later bleek, '•.dit het incognito van den Belgischen »mg was. Steinegger nam den gewonden Ko- "8 met zijn doktersauto naar zijn wo ei! 1aar hU een snijwond aan den S. r, an' van de kin hechtte en de Jdterhand verbond. Vervolgens bracht den Koning naar het nabij Luzern Horn, naar de koninklijke villa Haslihorn" terug. Stoffelijk overschot opgebaard en later vervoerd. stHH s'ofJelijk overschot van Koningin n", dat een uur na het tragisch onge- Fjar de villa Haslihorn was overge- ,werd in den salon opgebaard, in j Kc!nine gedurende een groot deel in i? Jhiddag alleen verbleef, geknield siJ hoofdeinde van het doodsbed. W'I "d'h'ster van Zeeland, die per i h,U 2lch naar Luzern had gespoed. L|~.on Capelle, de secretaris van den de BelStsche gezant te Bern n lpt den Koning toegelaten, int ra~treln is het stoffelijk over- SLteravond huiswaarts gebracht, 'rover schrijft men aan het „Vad.": It RHit" 'a^n namidda8 is de doode in rWte nsar een goederenwagen op een Jj? buiten het station overgebracht. Nlsi», i ongeveer halfnegen. Jonge ES "tengen tallooze kransen naar dit 22 van het station. Er is een zeer ■^e Politie-afzetting. jjB netzelfde reserve-perron staan een onini» slaaPwagen gereed voor den ziin gevolg: dit is slechts een wi. Nk korte afstand van dit ge- Slts Hom van het station tot de villa, waar oning en de Koningin vertoefd heb kj'hiL^en druilerige donkere avond; 'aiitien komt er een zeker onrust Volgens de eersle verklaringen, die de Koning van België tegen over zijn omgeving heeft afgelegd wilde Koningin Astrid, toen zij, zooals hun gewoonte was, een rondrit maakten, de kaart van het landschap raadplegen, Op dit oogenblik boog de Koning voor over om er een blik op te werpen. Dit kleine deel van een oogen blik van onoplettendheid was voldoende om de auto tegen aen boom Ie doen rijden, welke afbrak. De Koning en de Koningin .verden uit den wagen geworpen. De Koningin kwam met het hootd legen een boom terecht en liep een doodelijke schedelbreuk op. De auto vloog verder naar de rechterzijde van den weg om nogmaals tegen een boom te botsen en vervolgens in het meer te storten. De chauffeur, die zich op dat oogenblik nog alleen in den .vagen bevond, kwam in het water terecht doch werd niet gewond. Niemand was getuige van het ongeluk. De Koning en de Koningin werden op den weg aangetroffen door een volgauto, die echter niet onmiddellijk achter de koninklijke auto reed. onder het talrijke publiek. Er ontstaat ge drang voor het einde van het perron waar de trein uit Italië zal aankomen. Het is aan dien trein, dat de speciale wagens zullen worden aangehaakt. Er Is intus- schen een dichte menigte saamgekomen. Fotografen werken met magnesiumlicht. Er is ook meer politie gekomen. Om tien uur loopt de trein binnen; een oogenblik beleeft men, de gewone drukte bij de aankomst van een internationalen trein. Direct daarna komen de lijkwagen en het salonrijtuig, opgeduwd door de locomotief, die straks den trein zal trek ken. Om 10.19, vier minuten te laat, ver trekt de trein. De dag tevoren waren de kinderen van den Koning en de Koningin met denzelf den trein onder geleide van een nurse van hier terug naar Brussel vertrokken. Om 10 uur was uit Brussel een extra- trein uit Arlon vertrokken, het eerste Bel gische station, die het stoffelijk overschot van Koningin Astrid vandaar naar Brus sel zou overbrengen. De trein bestond uit twee slaapwagens, waarin hadden plaats genomen de ministers Rubbens, M. L. Gé- rard en Spaak, alsmede een aantal hof- dignitarissen. De sneltrein uit Luzern, die den Koning en het stoffelijk overschot vervoeren, was tegen 5.30 uur te Arlon. Onmiddellijk werden de wagon met het stoffelijk overschot en het salon-rijtuig aan den Belgischen trein gekoppeld, waarna de extra-trein te 8.40 uur aan het Noorder Station te Brussel zou aan komen. De ontslaDen Koningin zal per rouw- auto langs de Jardin Botaniaue en de Rue Royale naar het Koninklijk Paleis te Brussel worden overgebracht. Bijzetting van het stoffelijk overschot Dinsdag of Woensdag? Naar in regeeringskringen verluidt zou de mogelijkheid bestaan, dat de bijzetting van het stoffelijk overschot van Koningin Astrid Dinsdag of Woensdag a.s. zal ge- geschieden. Zekerheid hieromtrent be staat echtetr nog niet. Waarschijnlijk zal de ministerraad heden na overleg met den Koning definitief den dag van de uitvaart vaststellen. Koningin Elizabeth en Prinses Marie-José naar Luzern. Aanvankelijk had men de Belgische Ko ningin-Weduwe Elizabeth, die momenteel bij haar dochter, de Prinses van Piemont, op de villa Rosebery bij Napels vertoeft, na het bekend worden van het tragisch ongeval, dat Koningin Astrid het leven had gekost, niet ervan op de hoogte ge steld in verband met haar zwakken ge zondheidstoestand. De hofhouding stelde zich in verbinding met de autoriteiten te NaDels. die wisten te voorkomen, dat de middag- en avondbladen aldaar eenig nieuws over het ongeluk bevatten, ten einde te verhinderen, dat de Koningin en haar dochter voortijdig en op onge- wenschte wijze van het vreeselijke nieuws op de hoogte werden gesteld. Pas laat in den namiddag deelde een Kamerheer het na voorzichtige voorbereiding mede. Ko ningin Elizabeth en Prinses Marie-José besloten daarop onmiddellijk naar Luzern te vertrekken De vader verneemt het droef bericht. Prins Karei, de vader van koningin Astrid, werd door zijn zoon van het tra gisch ongeluk in kennis gesteld, toen hij juist een bijeenkomst van het Zweedsche Roode Kruis presideerde. Hij begaf zich terstond naar Pridham om zijn gemalin, prinses Ingeborg het droeve bericht over te brengen. De koning van Zweden vernam de treu rige tijding in Solliden. In geheel Zweden heeft het tragische ge beuren diepe ontroering teweeggebracht. Koningin Astrid was in Zweden zeer be mind wegens haar lieftalligheid en natuur lijke gratie. Een proclamatie. De ministerraad heeft de volgende pro clamatie opgesteld: „Nog onder den indruk van den tragt- schen dood van Koning Albert van België, weent het land thans over den dood van een Koningin, wier jeugd, gratie en goed heid het volk won. Het land is zeer getroffen. Het deelt de smart van den Koning en schaart zich trouw rond hem. Met hem buigt het zich met ontroerde teederheid over de Konings kinderen, die geen moeder meer hebben". De overlijdensacte. Het is de eerste maal dat een lid van de Belgische Koninklijke familie in het bui tenland sterft. De minister van Justitie stelde zich telefonisch in verbinding rnet den burgemeester van Küssnach en de overlijdensacte werd aldaar opgemaakt en zal zonder verwijl naar Brussel worden ver zonden. waar de protocolaire vaststelling van het overlijden der jonge vorstin zal plaats hebben. Minister-president van Zeeland en alle te Brussel aanwezige ministers, de voorzit ters van Kamer en Senaat en de hoogste vertegenwoordigers van de Justitie, als mede de kardinaal-aartsbisschop van Mechelen zulen zich van deze droeve plech tigheid hebben te kwijten. Deelneming van alle zijden. President Lebrun heeft aan Koning Leopold een telegram van deelneming ge zonden en den Koning de groote sympathie van Frankrijk met het wreedelijk beproef de België betuigd. Minister-president Laval betuigde na mens de Fransche regeering deelneming. De Fransche gezant te Bern heeft den consul te Bazel opgedragen den Koning te bezoeken en hem uit naam van den Presi dent der Fransche republiek en den Fran- schen minister-president zijn leedwezen te betuigen. Voorts heeft Hitier telegrammen van rouwbeklag gericht tot Koning Leopold en tot den Zweedschen Koning. Op het Bel gische gezantschap te Berlijn werden vele betuigingen van leedwezen ontvangen. De vlaggen op de openbare gebouwen woeien halfstok. Het bericht omtrent het vreeselijk auto ongeluk dat de Jonge Koningin van België het leven heeft gekost, is overal in Italië met groote ontroering ontvangen. Koning Leopold en Koningin Astrid waren in Italië dikwijls en graag geziene gasten, en ver toefden meermalen in de Italiaansche Alpen voor beoefening der wintersporten of voor zomeruitstapjes. Hierbij komen nog de nauwe betrekkingen tussehen de Belgi sche en Italiaansche koningshuizen. Zooals men weet is KroonDrinses Marie José een zuster van Koning Leopold, De stemming te Stockholm is meer dan droefgeestig. De Koning heeft vier weken Hofrouw voorgeschreven. Ook de Paus heeft zijn condoléance be tuigd. President Roosevelt heeft koning Leo pold een telegram gezonden, waarin hij zegt. dat het Amerikaansche volk deelt in de smart van het Belgische volk over het verlies van zijn Koningin die oa zoo gracieuse wijze de idealen van België ver persoonlijkte. Ook koning George van Engeland zond terstond een condoleantie-telegram. De gemeenteraad van Luzern heeft gis termiddag een rouwvergadering gehouden ter nagedachtenis van koningin Astrid. De beurzen van Brussel en Antwerpen bleven gisteren gesloten. De droefheid in België is onmetelijk. De menschen dromden in de straten te zamen en bespraken de ramp. Vele vrou wen konden haar ontroering niet meester blijven. De vlaggen van alle openbare ge- bouwpn en van talrijke particuliere hui zen Ln Brussel, Antwerpen, Ostende en andere steden werden halfstok geheschen. Ook in de Antwerpsche haver, woeien de vlaggen halfstok. De lunch, die plaats vond aan boord van het stoomschiD „Pennland" voor de Rotari-Club. werd onmiddellijk beëindigd Te drie uur in den middag werden alle klokken geluid. Alle openbare feestelijkheden en ver makelijkheden werden afgelast. De Wereldtentoonstelling. De wereldtentoonstelling is geopend ge bleven en zal ook de komende dagen ge opend blijven. Met haar halfstok gehe schen vlaggen en bij het trieste weer, maakt zij echter een droefgeestigen in druk. Wel werden de paviljoens van ver scheidene landen gesloten, waarbij Enge land het voorbeeld gaf, door zoodra het nieuws bekend werd, de deuren van het Engelsche paviljoen te sluiten. Nog een herinnering aan Koningin Astrid. Toen H. M. Koningin Astrid oog kroon prinses van België was, maakte zij twee maal met haar Gemaal een reis door Ne- derlandsch-Indië, in 1928 en in 1932. De eerste reis maakte het vorstelijk echtpaar op het Nederlandsche Mailschip „Insulinde". In 1932 reisden zij met de „Marnix van St. Aldegonde". De Stoomvaartmaatschappij Nederland bewaarde van de laatste reis een herin nering. welke thans helaas een droeve is geworden, namelllk het authentieke rap port van den gezagvoerder, den heer Eg- mont, die als kapitein van de „Marnix" de gastheer was van den kroonprins en de kroonprinses. In een rapDort aan zijn directie schrijft de gezagvoerder in 1932 eenige ODmerkin- gen omtrent Z'in gasten, die hun karakter geheel zuiver kenschetsen: ..Betreffende onze Koninklijke Gasten van deze reis heb ik de eer u het volgende te melden: Het Belgische Kroonprinselijk Paar heeft zich doen kennen als buitengewoon prettige, gemakkelijke en dankbare pas sagiers. De Kroonprins, —x)wel als de Frinses varen zeer eenvoudig in hun eischen en toonden zich zeer dankbaar voor elke kleine attentie. De Hooge Gasten wensch- ten ïiets liever, dan beschouwd te wor den als gewone passagiers en bewogen zich veel op het sportdek en op den dans vloer, te midden van alle andere passa giers. Herhaaldelijk werd mij gedurende deze reis hun bewondering betuigd voor het mooie schip, het prachtige sportdek en de uitstekende verzorging en bediening aan boord. Ook roemden zij den aange- namen omgang met de andere passagiers en de officieren, kortom onomwonden werd mij verzekerd, dat mijne Konink lijke Gasten nog nooit zulk een heerlijke reis gemaakt hadden. Het was een aangrijpend moment, toen ik op het gebruikelijke bal-costumé Prin ses Astrid mocht verzoeken de behaalde prlizen uit te reiken. Ik had het genoegen en de eer, als laatste prijs de door de Maatschappij beschikbaar gestelde eere- prijs aan de Prinses zelve uit te reiken, daarbij constateerend, dat deze door een verpletterende meerderheid van stemmen aan Hare Koninklijke Hoogheid zelve door de passagiers was toegewezen Onmiddel lijk daarop klonk de Brabanqonne. ge speeld door het orkest, en het was dui delijk merkbaar, dat de Prinses slechts met de grootste moeite haar ontroering kon verbergen". LAWN-TENNIS. NEDERLAND—BELGIË UITGESTELD. ROUWBEKLAG VAN DEN N. L. T. B. In verband met den tvagischen dood van H. M. Koningin Astrid heeft het bestuur van den Koninklijken Belgischen Lawn Tennis Bond aan het bestuur van den N. L. T. B. bericht gezonden dat de Belgische ploeg morgen niet naar Noordwij k zal ko men. De wedstrijd is tot nader te bepalen datum uitgesteld. Het bestuur van den N. L. T. B. heeft een telegram van rouwbeklag gezonden. ZWEMMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN. Successen voor L.Z.C. De uitslagen van de gisteravond onder groote belangstelling verzwommen wed strijden om het kampioenschap van Lei den in de Zweminrichting „De Zijl" lui den als volgt: 100 M. rugslag heeren: 1. C. A. de Reede (L.Z.C.) 1 min 30 sec.; 2. H. Kapaan (De Zijl) 1 min. 32 4/5 sec 50 M. vrije slag dames: 1. L. Bruggeman (L.Z.C.) 40 1/5 sec.; 2. A. v. d. Mark (De Zijl) 42 3/5 sec.; 3. M. Kraayenbrink (De Zijl) 42 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. H. v. d. Rey- den (L.Z.C.) 1 min. 11 sec.; 2. T. Tegelaar (L.Z.C.) 1 min. 12 1/5 sec.; 3. O. P. v. Leu ven (L.Z.C.) 1 min. 17 sec.; 4. B. Sanders (de Zijl) 1 min. 17 2/5 sec.; 5. C. A. de Reede (L.Z.C.J. ATHLETIEK. PROVINCIALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Bovengenoemde wedstrijden vinden morgen ter gelegenheid van den Koningin nedag, plaats. De A.V. „Holland" heeft ingeschreven met een estafetteploeg 3 x 1000 M. De ploeg bestaat uit Visser, en van Bakel, terwijl de derde man eerst op den dag zelve kan worden aangewezen. Eveneens is nog van Egmond ingeschreven voor de 3000 M. B. WANDELSPORT. AFSTANDSMARSCH TE WARMOND. Door de wandelclub „St. Mathias" te Warmond wordt op Zondag, 8 September, een afstandsmarsch gehouden. Men kan inschrijven bij den heer Ritzen, VOETBAL. ALPHEN COMBINATIE—WEST-INDISCH NEGER-ELFTAL. Morgenavond om 6 uur zal een Alphen- combinatie spelen tegen het West-Indische Neger-elftal. SERIEWEDSTRIJDEN ALPHIA. Morgen en 7 Sept. a.s. zal Alphia op haar terrein aan de N. Sloot seriewed strijden houden. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN „QUICK BOYS". De prijsuitreiking. In de achterzaal van „Casa Cara" ta Katwijk werden gisteravond de prijzen uit gereikt aan de winnaars in bovengenoemd tournooi. Te ongeveer halfnegen opende de voorzitter van „Quick Boys" de heer P. M. v. d. Berg de vergadering. Hij memoreerde het prettige verloop van de wedstrijden en hoopte dat deze verstandhouding ook in de toekomst bestendigd zou blijven. Daarna ging hij over tot het uitreiken der prijzen aan de volgende vereenigingen. Afd. I, ie prijs Rouwkoop; 2e prijs S.C.O.;: 3e prijs Noordwijk (na loting met Rijnsb. Boys). Afd. 2, le prijs L.R.C. 2, 2e prijs S.C.O. 2. Afd. 3, le prijs Sportman 2, 2e prijs Fdes Pacta 2 Afd. 4, le prijs Noordwijk 3, 2e prijs L.D.W.S. 3. Afd. 5, le prijs Sportman 4, 2e prijs L.D.W.S 4. Seriewedstrijden Junioren: le prijs Quick Boys, 2e prijs Lugdunum, 3e prijs Sportman Adsp. A: le prijs D.V.S.-junioren, 2e prijs L.D.W.S.-junioren. 3e prijs Katwijk A adsp. Adsp. B: le prijs Oosterkwartier, 2e prijs U.V.S. en 3e prijs D.V.S.-adsp. VOOR ZATERDAG 31 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. 8.00: rfCRV 12 00: AVRO. 4.00: NCRV. 8.00—12,00: AVRO. 8.00: Aubade o. d. Coolsingel te R'dam: Groot koor o. 1. v. Mevr. M. C. Grimberg—Huyser en de Rotterd. Harmo nie o. 1. v. A. Haanstra 8.40: Gram.pl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. Dr. K. Dijk. M. m. v. Dameskoor o. 1. v. F, Kloek 11,15 Concert door W. Ravelli (bariton) en F. Kloek, (orgel) 12.00: Klokkenspel en uurslag v. d. Kath. Basiliek te Den Bosch 12.01Carillonconcert door T. v. Balkom m. m. v. 25 leden v. h. 's-Hertogenbosch Muziekcorps o. 1. v. M. Ogier Jr. 12.30: Jetty Cantor en haar ensemble 1.30: Majoor b. d. W. G. de Bas: Oranjevreugde en Oranje-zorgen 2.00: Omroeporkest o. 1. v. A. v. Raalte m. m. v. Th. Denijs (bas) (Om c.a. 3.00: Hoe Indië Koninginnedag" viert) 4.00: Gram.pl. 4.30: D. Wou ters: Oranje in proza en poëzie 5.00: NCRV.-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk 7.15: Gram.pl. 8.00: Berichten 8.15: Kovacs Lajos' orkest m. m. v, Armand en Carolus (xylofoon) 9.15: Flitsen v. d. Koningin nedag-Viering in ons land 9.30: Om roeporkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. Denis Gonet (tenor) 10.30: Gram.pl. 11.00: Berichten 11.10—12.00: De AVRO.-Deci- bels o. 1. v. Eddy Meenk. Hilversum, 301 M. KRO.-Uitzending 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl. en orkestconcert 2.00: Carillonconcert 2.30: Gram.pl. 3.00—4.00: Kinderuur 4.15: Gram.pl. en Schlagermuziek 6.20: Lezingen en Gram.pl. 7,35: Gram.pl. (Om 8.00: Berichten) 8 30: Orkestcon cert en voordracht 9.40: Schlagermu ziek en Gram.pl. (Om 10.30: Berichten) 11.0012.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.05: Gram.pl. 11.50: BBC.-Northern-orkest o. 1. v. Morrison 12.50: Gram.pl. 1.20 Commodore Grand- orkest o. 1. v. Davidson 2.20: Het BBC- Northern-Ireland-orkest o.l.v. Montgomery 3.20: Orgelspel H. Ramsay 3.50: Het Squire Celeste Octet m. m. v. A. Lilley (so praan) 4.50: Mantovani's Tipica-orkest 5.35: Ambrose en zijn Band 6.20: Be richten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsch intermezzo 7.20: Het orkest van de R.A.F. o. 1. v. Luit. R. P. O'Donneil 8.20: BBC-Symphonieorkest o. 1. v. Sir Henry J. Wood m. m. v solisten 10.00: Berichten 10.20: BBC.-orkest o. 1. v. Braithwaite 11.20—12.20: Jack Hylton en zijn orkest. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.35: Orkestconcert o. 1. v. Doyen 7.35: Uit Salzburg: „Fidelio" van Beethoven 10.15: Gram.pl, 10.50: Dansmuziek 11.1012.35: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202 20: Con cert uit Rest. „Wivex" 3.35: Reportage 5.205.50: Gram.pl. 7.35: Eerste acte van Beethoven's „Fidelio" (Uit Salz burg) 8.45: Bonte Avond m. m. v. orkest en solisten 11.2012.35: Dansmuziek. Keulen. 456 M. 6.50: Orkestconcert 12.20: Gevar. concert 2.35: Gram.pl. 4.20: Bont programma. M. m. v. solisten en orkest o. 1. v. Kneip 8.3012.20: Gevar. programma m. m. v. het omroepor kest, omroepkleinorkest, solisten enz. Lei ding" Gustav Kneip. Rome 421 M. 9.00: I. „Madonna Impe ria", opera van Alfano. II. „II Tabarro", opera van Puccini. Leiding: De Fabritiis. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroeporkest o. 1. v. Douliez 1.50—2.20, 4.20, 5.20 6.35: Gr pi. 8.20: Omroeporkest o. 1. v. Douliez m. m. v. zangsolist en Gram.pl. 10.3012.20: Gram.pl. 484 M.12.20: Gram.pl. 12 50: Salon-orkest o. 1. v. Dejoncker 1.502.20. 4.35: Gram.pl. 5.20: Orgel concert 6.20: Zang 6.50: Salon-orkest 8.20Symphonieconcert o. 1. v. Kumps 9.20: Radio-tooneel 9.35: Vervolg con« eert 10.30: Populair concert 11.20 12.20: Gramofoonmuziek. Deutschiandsender, 1571 M. 8.30: Ge varieerd programma 10.20: Berichten 10.50: Zang en pianorecital 11.05: Weer bericht 11 20: Vervolg gevar. programma 12.201.15: Dansmuziek o. 1. v. Hans Bund. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 31 Augustus. lste programma: Hilversum van 8- 24 u. 2de programma Huizen van 8 24 uur. 3e Programma: 8.00: Keulen -• 8.40— 9.20: Deutschl.s. 10,20: Keulen 11.50: London Reg. 12.20: Keulen 13.20: Brussel VI. 13.30: Keulen 14.20: Deutschl.s. 15.20: Parijs Radio 16.20: Keulen 18.20: Brussel Fr. 18.35: Brussel VI. 19.35: Parijs Radio pl.m. 22.30: Brussel Fr. 23 20: Leipzig. 4e Programma: 8 05: Parijs Radio 10.35: Droitwich 18.20: Diyersen 18 50Droitwich 22.00: London Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9