[JIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 30 Augustus 1933 MlllllllllllllllllHMIHHtllHIKHiiiMIP" lilllllllllllllllllllUIIIHIllliÜiillll Burgerlijke Stand. Marlnus Jan, z van Gerrit iSngerhout en Maria Vermeer - z. van Aart van Weelden en 5, boren jSTvan Doesburg. Geslaagd autotochtje. ian eenige ouden van dagen uit onze «neente is een aardig autotochtje bereid J? verschillende automobilisten uit onze yan'hun woningen afgehaald, gingen begunstigd door mooi weer over Was- siar naar Den Haag en Scheveningen. puder het genot van eenige versnape- .en en het bezichtigen van verschil- je bezienswaardigheden vlogen de ddag en avond om. Om 9 uur des jnds keerde men hoogst voldaan en nkbaar aan de ondernemers huls arts. o LEIDERDORP. De Chr. Korfbalver. „Vitesse" organi- irt morgenavond eenige feestelijkheden. at zullen plaats hebben op het gewone (tlierrein aan de Hoofdstraat. Hoofd stel van het programma zal zijn ge- ïtumeerd korfballen voor leden en oud- jen van de vereeniging. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Cornells Gerard us, tan C. Kwakkenbos en A. van der »rn Lijdia Wilhelmina, d. van A. iiveld en C. T. Tijsterman Wilhel- van W. Blljleven en T. van Kruis. o TER AAR. Uitstapje bij regen. ien 80-tal leden van de Graal maakte motorschuit een tocht naar Muiden Muiderberg. Hoewel het weer weinig idewerkte te zeggen dat het regende i voor de geweldige stortbuien die oral na den middag vielen te zwak uit drukt zijn wist men zich best te ijieeren. Eenigszins verregend, doch 'i toch zingend arriveerde het gezel- ïap te ongeveer 8 uur aan de Groote vg. - Gevonden: Bij de politie zijn als ge- aden aangegeven: een dekkleed, een eten hamer en een paar badschoenen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Antoon, z. van H. Sinteur en iM. M. Siera Albert, z. van C Zalm ran G. Vlok Johanngs Hendrik, z. G. C. van den Akerboom en van Apl. der Loo Fijgje, d. van I. A. van der Dingena. d. van H. Koster en van Vonk Jaapje, d. van J. Zegveld en ij. Huizer. Jrerleden: IJ. Noorlander. echtgenoot :W. Honkoop, 60 j. C. Eijkelboom iria Brandt, echtg. van M. Kolkman itje Kooiman, echtg. van W. Slob 71 j. Matthijs Kolkman, wedr. van M. indt Adrianus Cornells van Welie, :!g. van A, E. M. Nieuwenhuizen. Gehuwd: Klaas R. Verwoerd en Geer- van der Hengst Thomas van den tg en Jermeke van der Flier Gerrit i Harskamp en Elisabeth Ch. Wollinsky. Ondertrouwd: Felix van Kempen 22 t. Maria Chaterina van Dodewaard 19 j. Sander Rietveld 25 j. en Adriana de 01 27 j. Raadszitting. Oe burgemeester heeft den gemeente- sd in openbare vergadering bijeen roepen op Dinsdag 3 SeptemrJSr a.s. des tnniddags 10 uur, - Onze oud-plaatsgenoot de heer T. tiboom is geslaagd voor de acte M. O. ekhouden. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Albertus, z. van W. v. Uan en J. E. Pijnacker Johannes Cas- a. van Th. Straathof en E. Th. van aten. Bliksem sloeg in zeiljacht. Olitermiddag is de bliksem Ingeslagen Het zeiljacht van den heer S., liggende 'bet „Ingebroken Gat". Het tuigage van 'mast werd vernield en ter hoogte van waterspiegel werd het schip ontzet, brdoor gevaar voor zinken ontstond. 0a heer S. was gelukkig tijdens het ge- WOe niet aan boord, zoodat geen per- ®lijke ongelukken voorkwamen. Het ®P werd door de „Woubrugsche Jacht en geborgen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Oeboren: Gerardus Maria, z. van Fran- »us Dominicus Pijnacker en van Agatha ™ana de Bruin Johannes Bastianus, 'an Cornells Johannes van Dijk en van «rtruida Maria Vlasman. Ondertrouwd: Wessel Cirkel jm. 22 j. te jtuwveen en Petronella Uittenbogaard H 1. Automobilisten, motorrijders en "bestuurders, helpt mede het «ramoer te bestrijden. Veilig verkeer is ook heel wel "'Selijk zonder een permc~ °nf van uw claxon. HAARLEMMERMEER. Koninginnefeest te Vijfhuizen. De feestelijkheden ter eeve van den ver- Jaardag van H. M. de Koningin werden gisteren tn Haarlemmermeer ingezet met kinder- en volksfeesten te Vijfhuizen op het welwillend beschikbaar gestelde ter rein van den heer Gehrels. De afwerking van het programma werd voorafgegaan door een wijdingsure in de Geref. Kerk, waarbij als sprekers optraden de heeren A. C. Brörens en J, J. Buijze. Onder begunstiging van goed weder werd 's morgens met de kinderen een op tocht gehouden met muziekbegeleiding; een rondgang die een gezelligen aanblik opleverde en door honderden belangstel lenden werd gadegeslagen. Daarna ging de, in een prettige stemming verkeerende jeugd naar het feestterrein, om zich met allerlei spelletjes en wedstrijden kostelijk te vermaken. Ook de volksspelen zijn 's middags goed van stapel geloopen. Ook 's avonds bij den gehouden lampionop tocht heerschte er een prettige stemming. Vyfhuizen heeft op Inderdaad waardige wijze den verjaardag van H. M. de Ko ningin gevierd en de Oranjevereeniging en verder allen die er aan medegewerkt hebben, kunnen met voldoening op dezen goedgeslaagden feestdag terugzien. Burgerlijke Stand. Geboren: Magdalena, d. van J. Blom en A. Bliek Jacoba Hendrika, d. van J. L. v. d. Meijden en D. van Meel Lya, d. van R. Fremdt en W. T. Frank Marianne, d. van N. Dol en G. Dekker Cornells, z. van H. den Hollander en W. Verbeek Christlaan, z. van C. Walen en M. A. Geurs Gradus Barend, z. van G. B. van Limpt en C. A. P. Maaskant Alex, z. van I. D. Smits en H. M. A. Klein Jan Pieter Cor nells, z. van A. Leen en M. Kooij Jan, z. van A. J. Moleman en P. van der Meu- len Levenlooze dochter van J. Kuijer en C. van der Putte. Ondertrouwd: Paulus J. Heemskerk, 34 j. en Catharina E. Mesman, 25 J. Gehuwd: Gerardus T. Wezenbeek, 27 j. en Helena A. Roosen, 26 j. Hendricus J. Verberne, 29 j. en Johanna G, H. Vink, 31 j. Hermanus F. A. C. Groepenhoff, 25 j. en Adriana A. S. Rooks, 20 j. Petrus Koe ne, 29 j. en Grietje Wilderom, 23 j. Jacob Bos, 29 j. en Naatje van der Fange, 38 j. Overleden: Cornells Mlttertreiner. 56 j. geh. met P. Struik Janke Amelander, .81 J. ongehuwd Gijsberta Floor, 42 j. geh. met L, Koning Johannes Vervaet, 64 j. geh. met.W. Mostert. Loop der Bevolking, Gevestigd: Regneris A. de Boer, Hoofd weg 1000 van Woubrugge; Antonius P. Boom, Sloterweg 163 van Rotterdam; Hendricus Borgman, Friedalaan 54 van Amsterdam; Jacobus A. Christoffels, IJweg 50, van Amsterdam; Jan J. Buijze, Spieringweg 484 van Made; Cornells R. Deichmann, Sloterweg 96 van Amster dam; Adrlanys Pol, 't Kabel 18 van Alke made; Hendrik Driehuis, Nieuwemeerdijk 315, van Amsterdam; Theodorus Dijt, Slo terweg 166 van Amsterdam; Johannes van Eekelen, Modderpad 63 van Heemstede; Hendrik S. van Es, Schipholdijk 47 van Amsterdam; Johannes Felkers, Havik straat 17 van Rotterdam; Paul Finzei, Havikstraat 23. van R'dam; Cornells Godri Badhoevelaan 145 van Amsterdam; Theo dorus J. Haas, Lijnderdijk 245 van Am sterdam; Hermanus Hagedoorn, Rietvink- straat van Amsterdam; Arie van Helden, Kruisweg 679 van Utrecht; wed. W. J. Heijkoop, Reigerstraat 25 van Amsterdam; Wilhelm J. Heijkoop, Reigerstraat van Amsterdam; Pieter C. Hooft, Akerdijk 246 van Amsterdam; Bernardus van der Horst, Raadhuislaan 7 van Borke (Did.); Her manus J. van Houten, Lindenlaan 3 van Amsterdam; Arie de Jager, Badhoevelaan 5 van Rotterdam; Johan Chr. Jensch, Eschdoornpleln 24 van Amsterdam; Fre- derik H. Jonker, Sloterweg 220 van Am sterdam; Pieter J. Jung, Reigerstraat, van Rotterdam; Willem C. Kaptein, Zllver- meeuwstraat 26 van Amsterdam; Marten Keijzer, Friedalaan 37 van Amsterdam; Theodorus Kok, Zwanenburgerdijk 581 van Amsterdam; Theodorus J. W. van Lammeren. Reigerstr. 18 v. Barendrecht; Johan F. Leithuijser, Kwartelstraat 5 van Amsterdam; Nicolaas Licht, Lijnderdijk 226 van Amsterdam; Jan van der Linde, en echtg., Aalsmeerderdijk 35 van Assen delft; Willem A. van der Lugt, Sloterweg (161?) van Rotterdam; wed. D. J. Meijer, Rietvinkstraat 76 van Amsterdam; Thomas L, Miner, Burg, Amersfoordtlaan 25 van Amsterdam. Vertrokken: Albert van Steeg van 's-Gravenhage, Zoutmanstr. 8; Maria Rokx van Rucphen c.a. St. Willibrord, p.a. wed. de Bruijn; Roelof Raams van Aals meer, Uiterweg; Popke de Jong van Am sterdam, Haarlemmerweg 169 hs; Bart van Neerbos van Gorssel, Rijksstraatweg E. 129, Eefde; Petrus van Swaal, van Am sterdam, Bloemgr. 64; Gerrit v, Gelder v. Amsterdam, Hectorstr. 20; Johannes Vis been van Haarlem, Amsterdamschevaart 166; Wilko Harms van Scheemda, Loop bruglaan 3; Jacoba J. Bartels van Am sterdam, Laurlergr. 41; Petronella J. M. Joore van Amsterdam, Rijnstraat 159. Het 8-jarlg zoontje van den heer P. te Hoofddorp, dat in het water langs den Kruisweg had geviseht en den weg over stak om zich naar de ouderlijke woning te begeven, lette blijkbaar niet op een na derende auto en had het ongeluk daar mede in botsing te komen en tegen den grond te slaan. Door een direct ter plaat se verschenen dokter naar huls gebracht zijnde, liet de toestand van het knaapje zich nog al gunstig aanzien. HILLEGOM. Raadsagenda. De raad vergadert Dinsdag a.s. n.m. te 1.45 uur. 1. Beëediging raadsleden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Notulen van de twee vorige vergaderingen. 4. Benoeming van 4 leden van de Gascommlssie. 5. Id. 2 leden waterleidingcommsisie. 6. Id. 4 leden commissie voor de bad- en zwem inrichting. 7. Id. 4 leden commissie voor openbare werken. 8. Id 4 comm. inzake werkverschaffing. 9. Id. 4 leden slacht huiscommissie. 10. Id. 3 leden en 3 plaats vervangende leden, en aanwijzing van den president en vice-president der commissie van advies over het pompstation. 11. Be noeming van 5 commissarissen der N.V. electriciteitsbedrijf. 12. Benoeming van ten hoogte 3 gemachtigden en 3 pl.verv. gemachtigden voor de vergaderingen der aandeelhouders der N.V. electriciteitsbe drijf en aanwijzing van de personen, die het Stemrecht zullen uitoefenen. 13. Be noeming van 2 leden en 2 pl.verv. leden der commissie van georganiseerd overleg voor de ambtenaren. 14. Benoeming van 3 leden en 3 pl.verv. leden der commissie van georganiseerd overleg voor de werk lieden. 15. Mededeelingen. Verkooping. De groote verkooping van de villa „Bene Habet" met bloembollenschuren en land aan de Weerestelnstraat en Pastoorslaan, eigenaar N.V. v.h. Jacob Jansen Hendriks en bloembollenland aan de Pastoorslaan, eigenaresse mevr. wed. A. H. Goemans Koop ten overstaan van notaris D. Lod der alhier had tot uitslag: Van alle combinaties is er één gemijnd: het geheel kwam op f. 65.702. Gemijnd is perc. I en II villa met schu ren op f. 20.202 door den heer L. Müller alhier, die kooper werd; de overige per- ceelen zijn niet toegewezen. Verder is afgeslagen en verkocht de bloembollengrond aan de Pastoorslaan langs den spoorweg, in combinatie van beide gemijnd voor f. 34.000 door den heer K. Tanis q.q. te Lisse, die koopel' werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd schoolreisje. Gisteren maakten de leerlingen der hoogste klasse van de O. B. v. Wass. v. Catw. School hun jaarlijksch reisje. Dit maal was het doel een bezoek te brengen aan Marken, Volendam. Strandbad Edam met Speeltuin. Vooral dit laatste was voor de kinderen zeker niet het minst belang rijke deel. 't Geheel vormde een buiten gewoon pleizierige én tegelijk leerzame tocht!. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. M. Floor-v. Bree, v. R'dam Heereweg 62 H. H. v. Qqsten, v..Heem stede, Stationsweg 46 M. C. Koning, v. Alkmaar, Heereweg 441d W. G. v. d. Heuvel, v. Oudenbosch, Heereweg 441d C. M. Domen, v. Laren, Heereweg 441d C. P. P. v. Doornewaard, v Oudenbosch, Heereweg 441d W, Zlntel, v. Den Haag, Kanaalstraat 57 L. v. d. Berg, v. Oude Tonge, Schoolstraat 6 Mej. E. G. A. ten Braak, v. Sneek. Heereweg 441 Mej. T. J v. d. Laan, v. Hlllegom, Jullanastraat 71 M. C. Caspers-De Beus, v. A'dam, Heereweg 206 Mej. G. J. v. Steljn, v. Noordwijk, Akervoordelaan 11. Vertrokken: A. J. Tol n. A'dam A. G. M. Buschman, n. Engeland P. Kooi, n, Sassenheim Mej. J. M. v. Koeverden, n. Wychen. NOORDWIJK. HERDENKING VAN KONINGIN ASTRID. Door den burgemeester. Gelijk wij gisteren nog in een gedeelte van onze oplage konden vermelden, heeft de burgemeester, de heer v. d. Mortel, bij den aanvang der raadszitting van gisteren middag mededeellng gedaan van het tragisch ongeval, waarbij Koningin Astrid het leven heeft gelaten. In een korte rede heeft hij Haar herdacht en gememoreerd, dat vooral Noordwijk bij Haar verscheiden is betrokken. Immers Noordwijk is de gemeente waar zij kortentijd heeft ver toefd en waar Haar kindeken dezen zomer verblijf hielden. Na het (.uitspreken van deze rede werd teh teeken van rouw de zitting verdaagd. Besloten werd de vergadering uit te stellen tot Maandagavond 8 uur. zoodat er 2 dagen achtereen raadsvergadering zal zijn, n.l. Maandag en Dinsdag (wethou dersverkiezing); De rouwrede, die Burg. v. d. Mortel gistermiddag uitsprak en welke onder ademlooze stilte werd aangehoord luidde als volgt: „Gij allen hebt vernomen, de verplet terende tijding, dat H.M. koningin Astrid der Belgen in Zwitserland is verongelukt. De rouw met dit vorstenhuis zal gevoeld worden in de geheele wereld, in de eerste plaats in België en Zweden. Ook in Ne derland zal de indruk verpletterend zijn. Toch zal ,er niet één gemeente in Neder land zijn, waar de indruk van dit tragisch ongeval sterker gevoeld zal worden dan in Noordwijk. Het bezoek van H.M koningin Astrid en van koning Leopold ligt bij allen nog versch In het geheugen. Het verblijf van hun lieve kinderen gedurende ruim ander halve maand in deze gemeente herinne ren wij ons nog zoo goed en genoot alle sympathie van de burgerij. De koning verloor een lieve echtgenoote, de kinderen een lieve moeder. H.M. heeft nog het geluk gehad haar kinderen nog een week lang bij zich te hebben. De kin deren zijn van hier rechtstreeks naar Brussel gegaan en vandaar naar hun ouders in Luzern. Ik stel den raad, als hoofd van deze gemeente, voor, ten teeken van rouw en medeleven met het ons zoo bekende Belgische vorstenhuis deze zit ting op te heffen, alsmede om een tele gram van rouwbeklag aan den zwaar ge troffen echtgenoot en kinderen te zenden". De raad vereenlgde zich met het voorstel van den voorzitter, waarmede deze droeve zitting geëindigd was. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Oldenkotte, 1.1. verpl. v. Heemstede, n. Langeveld 29 J. v. Veld huizen, 1.1. verpl. v. Ede Bennekom, n. Zwarteweg 20 M. C. H. Stokman, reli- gieuse leerares, v. A'dam, n. Pickéweg 16 - F. W. Heerkens, colporteur, v, Gouda, n. Voorstraat 12 M. A. v. Eisen echtg. v. S. W. Neefjes, v. Oegstgeest, n. Van Pan- huijsstraat 52 J. C. v. Daalen, db., v. Leiden, n. Zwarteweg 20. Vertrokken: M. M. J. Koomen, n, Alden- hoven (Dl.) 69 J. A. H. Hofman, religi- euse, n. Den Haag Paul Gabriëlstraat 30 Th. J. Mi Peek cn lam., n. Oegstgeest, Borneostraat 1 M. G. J. de Lange, n. Bergen (N.-H.) R.K. Hulsh.school C. M. M. de Lange, n. Bergen (N.H.) R.K. Huish. school K. E. Mathia, db. n. Hamborn (Dl.) Duisburg Halffmanstr. 23. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Petronella, d. v. C. van der Lippe en C. Vlieland Petronella Christina, d. v. A. v. Beelen en D. v. Dijk Cornells Adrianus Johannes, z. v. C. H. W de Ridder en M. J. Hermans Wil helmus Maria Cornells, z. v. J. P. Vink en M. E. Schulte. Ondertrouwd: N. Hulst en M. W. Th. M. Alkemade J. G. M. de Haas en J. Baak R. Kuipers en G. de Joing A. van Beelen én T. S. de Mooij J. H. T. Ver- lare en C. P. van der Vlugt. Overleden: Naatje Zoetemelk 98 j„ wed. van J. Meerburg Bastlaan Glasbergen 25 J. o VEUR-LEIDSCHENDAM- De Oranjeviering. Ter herdenking van de verjaardag van H. M. de Koningin wordt Dinsdagavond in de Geref. Kerk vanwege de Chr. Oranjevereeniging „Juliana" een herden kingsavond gehouden. Spreker is ds. Th. J H. Steenbeek, Ned. Herv. predikant te Valkenburg. Medewer king verleenen de Chr. Gem. Zangver. „Zanglust", dir. A. Teljeur en H. de Groot, solist. De toegang is vrij. Verder organiseert de vereeniging Don derdagochtend op een terrein aan den Smitslaan een kinderfeest, 's middags ge volgd door ringrijden voor meisjes op rij wielen. o WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Arntz, uit Eibergen, Rid derlaan 1; A. Batterink, uit Zuidwolde, v, d. Oudermeulenlaan 2; S. Blenk, uit Heemstede, Lange Kerkdam 14; C. P. Bos en gez„ uit Rotterdam, Persijnlaan 7; M. van Dijk en vr., van Katwijk, v. Z. v. N. straat 184; P. N van Eijk en gez., uit Londen, Duinvoetldan 16; W. A. Faulkner en gez., uit 's Gravenhage, Groot Haese- broekscheweg 41; A. Franken en vr., uit Suez (Egypte), Amazonelaan 11; G. M Franken, uit Zeist, Amazonelaan 11; LM. H. R, Frericks en gezin, uit 's Gravenhage, v. Z. v. N. straat 192 C; M. Fuchs, uit 's Gravenhage, Zijdeweg 50; S. J. Bölger, geb. Hommes, uit 's Gravenhage, Schouw- weg 72; W. F. L. Latour, uit Palembang, Burchtplein la; F. Latour, uit Arnhem, Burchtplein la; C. Lennertz, uit 's Gra venhage, Buurtweg 90; E. Lischewski, uit 's Gravenhage, Buurtweg 155; E. Martini, uit 's Gravenhage, Groot Haesebroekweg 41; Th. L. S. Meyer, uit Maasniel, v. Z. v. N. straat 78; W. Poldervaart, uit Rotterdam, Persijnlaan 7; R. Pucher, uit 's Graven hage, Rijksstraatweg 757; G. C. Schaap en gez., uit Katwijk, Papelaan 1; J. A. de Smit, uit 's Gravenhage. Wittelaan 19; G. Visser, uit Londen, Duinvoetlaan 16; D. v. Vliet, ui Hazerswoude, v. Z. v. N. straat 348; A. Westendorp en gez. van Medan, Crocusstraat 49; P. Zwolsman, uit Leysln (Zwitserland), v. Z. v. N. straat 122. Vertrokken: I, Ewald en vr. naar Den Haag; A. Peterl (ova) naar Den Haag; C. P. M. Dolle, naar Den Haag; M. Reichl, n. Scheveningen; G. Steindrerscher, naar Den Haag; A. E. Drondzey, naar Den Haag; Th. P. de Graaf, naar Voorschoten: M. van Loenen en gez., naar Semarang N.O.I.; M. Hold, naar Wehofen (Oostenrijk); W de Jongh, naar 's Gravenhage; C. Vliem, naar Den Haag; W. de Wit en vr., naar Haar lem; M. Muhr, naar Den Haag; E. E. Weste, naar Den Haag; A Brouwer en gez., naar Hlllegersberg: B. E. Michielse naar Den Haag, W. P C van Heuven, naar Apel doorn; A. A. M. Feldbrugge, naar Den Haag; J. H. Overbeek, naar Amsterdam; L. Brodesser. naar Düsseldorf; J. Ooster- veer, naar Den Haag; R. A. J. Rotman, naar Deventer; C. J. M. Knijnenburg naar 's Gravenhage: J. Bakker Schut en gez. naar Deventer; L. Maihofer, naar Deven ter; M. Leembruggen, naar Dordrecht; B. W. Schot, naar Godesberg (D.); D. de Visser, naar De Bilt. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerds. d. van P. Biisterveld en M. ter Haar; Clara Johanna, d. van J. A. T. Bolting en J. W. Schroder; Joannes Cornelis, z. van F. J. Wiegmans en A. de Jong; Cornelis Johannes, z, van C. J. Ouds- hoff en H. A. Meijer. Overleden: Johannes Hendricus Marie v. Keulen, 36 jaren, echtgen. van S. Verburg. Ondertrouwd: J. Terpstra en G. Ellens. Gehuwd: C. J. van Weerden en T. H. Visser; D. van Vliet en J. E. Middendorp; W. J. Beukers en J. E. Geleerd; J. M. L. Lausberg en G. A. M. van Mourik; F. W. Hauck en M. Kuiper; J. K. A. Draaijer en J. Ouwerkerk; L. J. Dudart en M. G. Schellevis. GEMEENTERAAD. Huldiging van den heer Rooijakkers De ontwerp-politieverordening een voor beeld voor andere gemeenten Waar deering voor mr. Heeringa Een Lyceum te weelderig. Afscheid Raadsleden. Onder presidium van den burgemeester vergaderde de gemeenteraad De voorzitter opende en zelde, dat het bloemstuk op de plaats van den heer Rooijakkers wel deed vermoeden, dat er iets bijzonders aan de hand was. Op 26 Augustus 1935 was de heer Rooijakkers 25 jaren onafgebroken lid van den Raad. Hij werd 26 Augustus 1910 als zoodanig beëedlgd als opvolger van den heer Tho mas van Vliet. Dit feit is waard herdacht te worden. Als een rustige figuur, een rechtschapen en eerlijk mensch heeft hij 25 jaren medegewerkt aan de behartiging der gemeentebelangen en in het bijzonder de belangen van de minst bedeelden. Lange jaren was hij lid van het R.K. Arm bestuur en van het Burgerlijk Armbestuur en als stille werker heeft hij groote ver diensten. Van Sept. 1919 tot Sept. 1931 was hij bovendien wethouder. In dat jaar werd hij door een ernstige ziekte getroffen en ofschoon werd gevreesd, dat hij niet zou terugkeeren in den Raad, is dit niet ge schied. Hij is gezond weergekeerd en heeft zich opnieuw gegeven aan de belan gen der gemeente. Een oogenblik dreigd» deze plechtigheid door een ernstige ziekt» van zijn echtgenoote niet door te zullen gaan, doch de Ingetreden verbetering in den toestand stond hem toe hier te zijn. Spr. heeft alle leden spontaan bereid gevondenom hem hier te huldigen. Hij dankte hem voor zijn arbeid in het belang der gemeente en bood hem namens den Raad een zilveren couvert met servetring zoo voor zich als voor zijn echtgenoote aan. Hij sprak verder de hoop uit, dat hij nog met vrucht mag verder arbeiden aan het gemeentebelang. De heer von Weiier bood hierna als oudste raadslid zijn gelukwenschen aan. De heer Rooijakkers dankte uitvoerig den raad voor deze huldiging en bracht ook dank aan oud-burgemeester Storm, van 's-Gravesande en oud-secretaris Eg- gink voor den ondervonden steun en medewerking; hij aanvaardde dankbaar het aangeboden cadeau. Nadat de heer Rooijakkers door- alle leden was gelukgewenscht, ging de raad) in besloten zitting. Na heropening was bij1 de ingekomen stukken o.m. het bericht van herbenoeming van den burgemeester. De heer von Weiier wenschte den burge meester nogmaals hiermee geluk. Verder werd medegedeeld, dat het ser vituut betreffende het aangekochte ter rein voor de waterleiding, Inhoudende, dat de verkooper het recht behoudt voor zich en zijn nakomelingen, om op het terrein te wandelen, zich alleen zal uitstrekken tot den heer Holle en zijn gezin. Hierna kwam een nieuw ontwerp alg. politieverordening aan de orde. De heer Idenburg, voorzitter der com missie gaf een uitvoerige toelichting. O. a. deelde hij mede, dat bij de samenstelling was gevolgd de code voor de archieforde- r.ing der gemeente, zooals die in ruim 400 gemeenten wordt toegepast. Hierdoor wordt bereikt, dat alles wat de verorde ning betreft, systematisch wordt geordend) en gemakkelijk kan worden teruggevon den. Verder is alles, wat een zelfde onder werp betreft bij elkaar gerangschikt, zoo de bepalingen betreffende de zorg voor de zedelijkheid, de gezondheid, de veilig heid enz. Spr. wees er op, dat de commissie veel van hetgeen is tot standgekomen dankt aan mr. Heeringa, commies ter secretarie. De hoofdgedachten zijn van hem uitge gaan en daarom zal het spr. aangenaam zijn, wanneer B. en W. aanleiding vinden aan mr Heeringa bijzondere tevredenheid: te betuigen. Hierna werd de verordening behandeld; langdurig werd van gedachten gewisseld) over de bepalingen omtrent het plaatsen van borden in tuinen bij perceelen ter voorkoming van ontsiering der gemeente. De commissie had voorgesteld alleen emaille-borden te doen plaatsen, niet grooter dan 25 x 40 c.M. Een enkel lid wilde slechts 2 borden toestaan, maar dan van grooter formaat en ook de eigenaren in de gelegenheid stellen een bord te plaatsen. Het voorstel van de commissie werd aangenomen. Na afhandeling bracht mr. Kiewiet de Jonge woorden van lof aan de commissie voor den buitengewoon belangrijken ar beid. In het bijzonder huldigde hij den voorzitter der commissie, den heer Iden burg. De heer Hendriks sloot zich hierbij aan namens de R.K. fractie, terwijl tenslotte de voorzitter zeer uitvoerig dank heeft ge bracht voor het buitengewoon belangrijke werk, dat op het gebied van de politie verordeningen een geheele ommekeer zal brengen en waarschijnlijk wel als toets steen zal gaan gelden voor anderen, juist om de bijzondere kenmerken als aanpas sing aan de code voor archiefordening. Hij huldigde alle medewerkers en zal gaarne aan mr. Heeringa de tevredenheid van den Raad overbrengen. Spr. zal met de politie overleggen, hoe de verordening het meest practisch tot uitvoering kan worden gebracht, waarbij soepelheid zal worden betracht. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot ontheffing van bepalingen der bouw verordening. B. en W. stelden voor een aanvraag tot oprichting van een slachterij in de Berk- heistraat te weigeren, dat na discussie verworpen werd. De heer van Leeuwen kwam hiertegen in verzet. Daarna werd behandeld een voorstel van de commissie tot herziening der wo- ninghuren van enkele door ambtenaren bewoonde perceelen. Het voorstel van de commissie dat B. en W. hadden overgenomen, werd na lange discussie aanvaard. Een voorstel van B. en W. om geen wijziging te brengen In het maximum tal vergunningen en om het aantal verloven A te berperken tot 1 op 500 in woners werd aangenomen. Vervolgens werd behandeld een rapport van de commissie Inzake stichting' van een lyceum. In dit rapport kwam de com missie tot de conclusie dat een Lyceum voor Wassenaar te weelderig zou zijn. Verder gaf zij in verband met de verla ging van het kostenbedrag, door Den Haag gevorderd, van de buitengemeenten voor het bezoeken van een H.B.S. of Gym nasium, in overweging om het tot hiertoe geheven retrlbutiegeld van de ouders te herzien. Dit voorstel bevat een aanmerke lijke verlaging der kosten. De heer Idenburg wees erop, dat de gemeente Den Haag de leerlingen uit bui tengemeenten slechts zal toelaten, zoo lang er plaats is. Parallelklassen worden voor die leerlingen niet gevormd. Na discussie werd het voorstel aange nomen. Het voorstel tot verhooging voor den post steun aan werkloozen op de begroo ting 1935 lokte verzet uit bij den heer van Leeuwen. Deze oordeelde dat B. en W. in haar sociale taaktekort schieten. Voor heen werd door werkloozen met 2 ploegen gewerkt. Thans geschiedt dit met slechts één. Daardoor zijn de uitgaven voor steun hooger. Spr. vond, dat het beter is de menschen te laten werken dan door steun uit te keeren. Enkele leden van Maatschappelijk Hulp betoon hadden gaarne behandeling bij de commissie tot steunverleening gezien. De voorzitter oordeelde dit ook juister en stelde aanhouding voor waartoe werd besloten. Voorloopig werd een crediet van f, 2000 toegestaan. Vervolgens werden goedgekeurd voor stellen tot vaststelling van een kohier hon denbelasting en tot beschikkirg op be lastin greclames. Aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Lei den werd over het jaar 1932 voor 18 1/13 leerling uit deze gemeente f. 518,63 subsi» die toegekend. 32

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7