LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 30 Augustus I935 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. AARLANDERVEEN. Morgenavond zal de R.K. muziekver. iter gelegenheid van den verjaardag van HM de Koningin een concert geven ln de muziektent aan de Dorpstraat. ALPHEN. Raadsstukken. Verkoop grond. - De commissie voor het grondbedrijf is met den heer C. J. Spreij. architect, wonende te Apeldoorn, q.q tot overeenstemming gekomen omtrent de voorwaarden van verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Stevinstraat, groot 325 vierk M„ tegen een prijs van f. 6 per vlerk M. voor de eerste 260 vierk. M. en van f. 3.50 per vierk. M voor de overige 65 vierk M De bedoeling is op het perceel bouwgrond een heerenhuis te stichten B. en W. hebben tegen den voorgestelden verkoop geen bezwaar en stallen den raad voor hiertoe te besluiten. Burgerlijk Armbestuur. - Voor de be noeming van drie leden van het Burger lijk Armbestuur, wegens periodieke aftre ding van de heeren H S. v. d. Putte, E H. v. Rouwendal en A. D v. Vliet, hebben B. en W. den raad aanbevolen: in de vacaturè-H. S. v d. Putte: 1. H, S. v. d. Putte; 2. A. Kerkvliet; in de vacature-E. H. Rouwendal: 1. E H. v, Rouwendal; 2. H v, d. Vlist; in de vacature-A D. van Vliet: 1. A. D. v. Vliet; 2 P Bunnik. Precariorechten - Nu de verordening dezer rechten, welke is goedgekeurd tot 1 Januari 1936, opnieuw moet worden vast gesteld, hebben B. en W. den raad een nieuw ontwerp-verordening ter vaststel ling aangeboden, waarbij is rekening ge houden met enkele redactioneele wijzigin gen, zulks gelet op enkele door Ged. Sta ten gemaakte opmerkingen. In de belas tingobjecten of in de belastingbedragen is geen verandering aangebracht. Onderlinge hulpverleening der brand weer. - In verband met de plannen van den Prov. Zuid-Holl. Brandweerbond als de afd. Z.-H. van de ver. van Ned. Ge meenten stellen B. en W den raad voor tot vaststelling van een ontwterp-regeling Inzake onderlinge hulpverleening bij brand tusschen onze gemeente en de gemeenten Leimuiden, Rijnzaterwoude. Nieuwveen, Zevenhoven, Ter-Aar, Woubrugge. Nieuw koop, Hazerswdude, Zwammerdam en Boskoop. Tevens om met de gemeente Bos koop nog een bijzondere regeling aan te gaan voor het deel dezer gemeente, dat aan de gemeente Boskoop grenst. Verbetering v. d. Hooftstraat. - Na ge voerde onderhandelingen zijn B en W. met den heer W. B Kroon, architect al hier tot overeenstemming gekomen om trent verkoop aan hem q.q. van den grond met opstallen welke deze gemeente bezit aan de Hobftstraat en grenzende onmid dellijk ten Noorden aan het Evangelisatie gebouw, voor een koopsom van f. 2500 in totaal en onder voorwaarde o.m„ dat het steenpuin hetwelk van de slooping der op>- stallen afkomt, het eigendom der ge meente blijft. De overige afbraak blijft eigendom van den kooper. Zooals bekend, heeft de gemeente zich inderdaad den eigendom der bewuste perceelen verzekerd met het doel daardoor ter gelegener tyd te kunnen komen tot verbreeding van de straat ter plaatse en daarmede tot een belangrijke verkeersverbetering op dat punt. B.enW achten dat zich thans een ge schikte gelegenheid voordoet om tot het gestelde doel te geraken. Het ligt in de bedoeling van de nieuwe eigenaren, dat op het te verkootten terrein, na afbraak der opstallen, zal komen een vereenigings- gebouw met bovenwoning, benevens nog twee woningen. B en W. zijn met het be stuur der vereenlging tot evangelisatie op Geref. grondslag alhier, tot overeenstem ming gekomen B en W. stellen den raad voor tot een en ander te besluiten. Kostelooze Inenting. Woensdag 4 Sept. a s. zal in onze ge meente wederom de gelegenheid zijn ooen- gesteld voor kostelooze inenting en her inenting en wel: lo. voor de Ingezetenen van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v. d Wind. arts. des voorm 9 uur; 2o. voor de ingezetenen van de L.Z. en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot de grens van Zwammerdam in het Raadhuis in de Raadhuisstr., des n.m 2 uur; 3o. voor de ingezetenen van de L.Z. en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grensschei ding met Koudekerk en Woubrugge. ten huize van den heer W. v. Wermeskerken. arts alhier, des n.m. 2 uur; 4o voor de ingezetenen van de H. Z vanaf de grens scheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwiiken tot aan de Hof brug in het Huis der Gemeente in de Juliana- straat, des nam. 2 uur; 5o. voor de inge zetenen van de H Zijde vanaf de Hofbrug tot de grens van Hazerswoude in het Huis der Gemeente in de Julianastr des v.m. 9 uur. Het is gewenscht, dat bij de aan melding het trouwboekje der ouders of de geboortebewijzen der kinderen worden medegebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina Theresia, D. van F. J. Kemoen en J. A. Koot Dorothea Ge- rarda. D. van N. G. van der Erf en J. C. Bottelier Adriana. D. van T. D. Kem penaar en J. v. Dam Cornells. Z. van E. Doeland en A Schuurman Klazina Alida, D. van A. J. v. Ooi en A van den Elshout Gerrlt, Z. van C v. Ofwegen en M. Windhorst David Petrus, z. van P. Th Zirkzee en J. P Tuinenburg Overleden: Dieuwerje Daalder. 18 J. Loop der Bevolking. Ingekomen van: 's-Gravenhage. Janna van Rijn. hulp in de huish.. Gnephoek 10 Nieuwer-Amstel. Mattthiis Bogaard, schilder. Zuideinde 35 Velzen, Krijn Brouwer, kleermaker Emmalaan 32 Amersfoort. Agnes E. Backhaus, religieuse, Pr. Hendrikstr. 69 Boskoop. Neeltje IJkema, dienstb., Pr. Hendrikstr. 29a Woubrugge. Jacob P Noomen en gezin, fabr.arb Oudsh.weg 44 Boskoop, Maria M. Vergeer, hulp in de hulsh.. Nesse 9 Utrecht. Johannes Spreij. bouwk., Vinke- buurt 8 Delft. Johannes F. Samsom, bedrijfsleider. Wilhelminastr. 51 Kat wijk. Christina M. Masmeijer. Hoorn 110 Katwijk, Adriana K Vooijs. Hoorn 110 Enkhuizen. Lena C. Langbroek. Oranje straat 53 Vertrokken naar: Enkhulzen, Wester straat 41, Jacob Q. Struik, winkelbed. Leiden, v. d. Waalsstr. 3, Hendrika W. v. d. Steeg, dienstb Woerden. Havenstr. 33. Johanna M Vernes. dienstb Am sterdam. Overtoom 895, Jacobus A. v. Elk. kantoorbed Rotterdam, Schommelstr. 4, Maria G A. Krommenhoek, zonder ber. Amsterdam, Kerkstr. 131, Hendrik Wels en gezin, koopman, Woubrugge. Anto- nius J Jansen, monteur. Utrecht. Reg- gestr 8. Catharina M. Mulders, z. beroep. Bodegraven, Meije Christianus Bunnik, veeh.kn. Chaam. Arend Doornheim en gezin, hoofd bijz. school. Alhier is opgericht een hondendres- seerclub. genaamd „Kazan". Het bestuur is samengesteld als volgt: dr. L. W. HU- dernlsse. voorz.; A. v d. Neut, secretaris en C E. Bos. penningmeester, tevens leider. De Oranje-Garde zal in samenwer king- met de gymnastiekver „D OS." en de muziekver „Arti et Rellgioni" door een groot deel onzer gemeente morgenmiddag een taptoe houden, ter inleiding van de Oranjefeesten. Het concert van „Ariti" dat wegens de weersomstandigheden niet kon door gaan. is thans bepaald op Dinsdag 3 Sept. aanst. des avonds 8 uur op het IJsbaan- terreln aan den Buitenweg. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De dorpsweg Kaag - Diverse werkverschaf- fingsobsecten De heer Strijk tot ge meente opzichter benoemd De kwestie met de alg. burg. armbesturen Afscheid van raadsleden. De Raad vergaderde. Voorzitter de burgemeester Afwezig met kennisgeving de heer J N. Los. Na opening werden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten Inzake overname dorpsweg Kaag, werd op voorstel van B. en W. besloten Ged. Staten te verzoeken te bevorderen, dat door de Staten dezer provincie in on derhoud wordt genomen de dorpsweg te Kaag. waarbij bij hetzelfde besluit bedoelde weg wordt overgedragen in onderhoud bij de gemeente. Na Kon. goedkeuring van dit besluit kan de gemeente onder goedkeu ring van Ged Staten den weg in eigendom van den polder overnemen. Met alg. st. werd het voorstel van B. en W. aangeno men. Voorts werd besloten de subsidie van het alg. burg. armbestuur met f. 1000.te verhoogen. In bespreking kwam het voor stel van B. en W. tot het doen vervallen van twee vaste bruggen liggende in den dorpsweg te Roelofarendsveen. Na toe lichting van den voorzitter werd besloten van den heer C. Cozijn aan te koopen een strook grond voor het maken van een doorvaart en het maken aan weerszijden van de sloot van een betonnen walschoei- ing. Verder werd besloten tot het doen vervallen van de twee vaste bruggen bij J. J. Reljnders en Verhaar, welke werken bij wijze van werkverschaffing zullen wor den uitgevoerd, indien voor deze objecten een spoedige goedkeuring van het Rijk is te verkrijgen Voorts zullen in werkver schaffing worden uitgevoerd het uitdie pen van een aantal vaarten ten verzoeke van het polderbestuur, terwijl tevens aan den Minister zal worden aangevraagd de verlenging van het beplantingsplan op het terrein gelegen aan de Brasemermeer en het aanbrengen van nog eenige beplantin gen in deze gemeente Nog werd op voor stel van den heer Rietbroek besloten te onderzoeken de mogelijkheid tot het ver wijderen van kroos in de polderslooten bij wijze van werkverschaffing. Volgde de voorloopige vaststelling van de gemeente rekening. dienstjaar 1936. Deze werd vast gesteld. evenals de bouw- en woningver ordening. Benoeming gemeenteopzichter. De heer Verweij achtte het noodig, ten einde ver zekerd te zijn. dat de feiten van het ver leden zich niet meer zullen herhalen, dat men iemand benoemt, die volkomen be kwaam wordt geacht voor zijn taak. Spr. wenschte de aandacht te vestigen op den heer Langhout, die bekend staat als een serieus man. Spr. beval den heer Lang hout met warmte bij den raad aan en hoewel sollicitant behoort tot de protes- tantsche groep der bevolking, achtte spr. dit een aanbeveling; wanneer hij het op zicht beziet in het verleden en in de toe komst. De heer Pennings vestigde de aandacht op den sollicitant Vrijburg. De heer Heemskerk bepleitte de candl- datuur van den heer Strijk, die in de jaren van zijn raadslidmaatschap zich zeer ver dienstelijk heeft gemaakt op het terrein der openbare werken. De heer Verweij vroeg of de benoeming tijdelijk is, waarop de voorzitter bevesti gend antwoordde. Bij de eerste vrije stemming verkreeg S. Strijk 6 semmen, terwijl op Heemskerk, Vrijburg en Langhout resp. 3. 2 en 1 stem werden uitgebracht. Bij de tweede vrije stemming verkregen S Strijk 7, Heems kerk 4 en Langhout 1 stem, zoodat de heer S. Strijk tot gemeente-opzichter is gekozen. De heer Strijk nam de benoeming aan, waarna de voorzitter hem geluk- wenschte. Volgde bespreking opheffing van de drie in deze gemeente gevestigde alg. burg. armbesturen. Uit de mededeeling van den administrateur, den heer Verkleij, is den voorziter eerst nu gebleken, dat de kosten van het rechtskundig advies niet door de kerkelijke armbesturen worden gedragen, doch dat deze kosten zullen worden be taald uit de gemeentelijke fondsen. Hier door is een zeer eigenaardige situatie ont staan, want de armbesturen hebben noch van Ged. Staten, noch van den raad man- daar gekregen om hiervoor gelden te vo- teeren De heer Heemskerk wees er op, dat het onderzoek bij de burg. armbesturen zelf berust. De voorzitter merkte op, dat de leden van het armbestuur door den raad benoemd worden en dus in ondergeschikte functie van den raad staan. De raad mag derhalve niet goedvinden dat op kosten van de gemeente zulke hooge uitgaven worden gemaakt. Het prestige van den raad is bovendien hiermede gemoeid. De heer Heemskerk stelde voor de zaak uit te stellen. De voorzitter wilde eerst uitge maakt zien, hoe de raad tegenover de kosten staat. Alle tc maken kosten in deze dienen de leden zelf te dragen, of anders de kerkelijke armbesturen. De heer Pen nings trok de woorden van den voorzitter in twijfel. Op de conferentie is niet ge sproken over het brengen van de kosten ten laste van de gemeente. De voorzitter antwoordde dat de arm besturen krachtens hun reglement het recht missen kostbare juridische adviezen in te winnen. Spr. vroeg zich af of Ged. Staten deze uitgaaf wel zullen sanction- neeren De heer Rotteveel kan zich volko men Indenken, dat de burgerlijke arm besturen de fondsen noode prijsgeven. Uit het feit dat de leden door den raad wor den benoemd, blijkt z.i. voldoende, dat zij geen adviezen zonder goedkeuring mogen inwinnen, zoodat de kosten langs anderen weg betaald zullen moeten worden. De heer van Dooren was het met den voor zitter volkomen eens. Het gaat z.i. niet aan dat een ondergeschikt lichaam tegen haar superieur gaat procedeeren. Wethouder De Jong zeide dat deze zaak door den voorzitter onnoodlg wordt verscherpt. Men doet verstandig eerst af te wachten hoe de beslissing is. De leden van het arm bestuur zijn bovendien met het standpunt van het gemeentebestuur voldoende op de hoogte De heer Verweij is ten volle overtuigd dat de beslissing ten gunste van de ge meente zal uitvallen. Spr. achtte het on verantwoordelijk van het armbestuur ad viezen in te winnen zonder te weten wat de kosten hiervan zullen zijn. Na bespreking werd besloten aan de armbesturen te berichten dat de kosten van het rechtskundig onderzoek niet ten laste van de gemeente, noch van die der betrokken armbesturen genomen kunnen worden, terwijl het definitieve antwoord van den rechtskundige voor 1 October e.k by den Raad moet zijn ingediend. Na rondvraag sprak de voorzitter de scheidende leden t.w de heeren v. Dooren, Rotteveel, Strijk .en Clemens toe. Hy dankte hen persoonlijk voor hetgeen zy ln het belang der gemeente hebben gedaan, daarby wyzende op de prettige en aange name samenwerking steeds ondervonden. Na een dankwoord van de leden voor de sympathieke woorden door den voorzitter sloot deze de vergadering. BODEGRAVEN. Burgerlyke Stand. Geboren: Marie, d van J. van Rooy en J. van den Bogaard; Jan Jacobus, z. van T. Sluik en M. C. van Dam; Janna, d. van N. Zwynenburg en M Verhoeff. Getrouwd: R. H. M. Broekhuizen, 29 J. en M. J. Verwoerd. 26 jaar; L Schryver, 25 Jaar en W. G. v. Meijen, 20 Jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: M E. v. Geel. z.b. naar Alphen a. d. Rytfl' E' Boer, leerl. verpl. n. Gouda; E. v. Wensveen, schilder naar 's-Gravenhage; Wed. G. Omvlee en doch ter naar Apeldoorn Raadsagenda. De ojienbare vergadering van den Raad is bepaald op Dinsdag a.s. des n.m. te 2 u. Agenda 1. Opening; 2. Installatie van de be noemd verklaarde leden van den Raad; 3. Onderzoek geloofsbrieven en na toe lating beëediging van het benoemde lid van den Raad; 4. Ingekomen stukken; 5. Benoeming wethouders; 6. Benoeming leden der Raadscommisslën. Fioralia-tentoons telling. Hedenavond wordt in de Openbare school opnieuw een Floraliatentoonstelling geopend Deze bestaat v.n. uit planten en bloemen, die door de leerlingen uit ont vangen zaad en stekjes in den loop van den zomer zyn gekweekt Het groote gymnas tieklokaal der school is thans herschapen in een rustteken tuin, keurig aangelegd met aarden perken, gras, grint en bloemen, met een muurtje, een steenen zitje enz. Honderden planten staan daar op welge kozen plaatsen te bloeien. Omdat de ruim te niet meer toereikend was, heeft men thans ook een schoollokaal voor de ten toonstelling beschikbaar gesteld. Het wordt dit jaar iets heel byzonders en ieder die maar eenigszins kan, zal goed doen deze bijzondere tentoonstelling te gaan bezichtigen. Onfortuinlijke Automobilisten. De heer B. alhier was met zyn auto in de buurt van Rotterdam toen hij werd aan gereden door een andere auto. De wagen werd finaal vernield, maar de heer B„ die met 2 kinderen erin zat kwam er met den schrik af. De auto bleek niet meer te her stellen en werd in Rotterdam voor afbraak verkocht. Door een Rotterdamschen auto bestuurder werd de onfortuiniyke automo bilist toen naai huis gebracht. Dat ging allemaal goed, tot de Rotterdamsche auto bestuurder weer wilde vertrekken en ach teruit het erf van den heer B. verliet. Daarbij kwam de wagen in botsing met een voorbyrydende auto, waardoor deze laat ste een ingedrukten motor kreeg en de Rotterdamsche wagen hals over kop in een sloot terecht kwam. Uitstapjes. Een groep R.K. schoolmeisjes heeft onder leiding van den R.K. Vrouwenbond een reisje gemaakt naar Meüendel, den Haag, Schiebroek, Rotterdam enz. Het was een welbestede dag. De Geref. Meisjesver. „Talitha" maakte een autotocht via Soesterberg naar de uit spanning „Oud-Valkeveen" by Naarden. Aan strand en bad en in den tuin en bij de schommels vermaakte men zich uitne mend. Over Hilversum werd de terugreis gemaakt. Gevonden: 1 kindertaschje, een paar planken, een hulssleutel, een 5 KG. ge wicht, een pak hooi. een armbandje, een autodynamo, een koperen kraansleutel, een hondenband. een gouden ring, een dames- portemonnaie. Het Centraal-Stembureau heeft in de vacature v .d. Boon thans aangewezen als raadslid de heer T. Poot. BOSKOOP. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Dinsdag 3 September a.s., des nam. om 8 uur ten Gemeentehuize byeen. I Agenda: 1. Opening. 2. Installatie van de nieuw Inkomende leden van den Raad. 3. Benoeming van twee wethouders. 4. Het voorstel tot benoeming van drie leden en een plaatsvervangend lid der raadscom missie voor het onderzoek van begrootin gen en rekeningen. 5. Het voorstel tot be noeming van gedelegeerden der gemeente I in de besturen van de woningbouwveree- niglngen en -stichting. 6. Het voorstel tot benoeming van twee gedelegeerden ln de Badhuiscommissie. 7. Het voorstel tot be noeming van 2 leden van de commissie van toezicht op den tuinbouwcursus. 8. Het voorstel tot benoeming van 3 leden van de commissie van toezicht op het lager onderwys. 9. Aanbieding van voor drachten tot benoeming van twee leden van het Burgeriyk Armbestuur. 10. Aan bieding van de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienst jaar 1934 met bybehoorende bescheiden. Evenals vorige Jaren zal er weder op een terrein aan de Jullanastraat op Maandagavond a s. ter eere van den ver jaardag van H. M. de Koningin een vuur werk worden afgestoken waarvoor de gelden zyn byeen gebracht door de be woners aldaar Op de te 's-Gravenhage gehouden examens, slaagden voor costumlére onze plaatsgenootenBetsy Vermeul, Jo Blaauw en Jozien Loef, allen opgeleid door mej. Gre de Jong P.d. alhier. HAZERSWOUDE. De Burgemeester heeft zyn woning betrokken. De ambtswoning, gebouwd voor onzen Burgemeester, is thans gereed gekomen. De heer Warnaar, die tot dusverre te Sassen- helm woonde heeft zyn nieuwe woning be trokken. Voor de gemeentenaren is dit iets geheel nieuws, want sinds onheugelyke Jaren hebben de verschillende opvolgende burgemeesters den Ryndyk als woonplaats gehad. Een harteiyk „Welkom" zy onzen burgemeester en zyn gezin van deze plaats toegeroepen. Alhoewel van een algemeen feest ln onze gemeente geen sprake zal zyn, heeft de Christ. Oranjevereeniging toch gemeend den verjaardag van H.M. de Koningin niet onopgemerkt te laten passeeren. Op Dinsdagavond a.s. zal ln het gymnas tieklokaal der Chr. School op het Dorp een samenkomst plaats hebben met de leden van de Chr. Oranje-Vereenlglng, waar een opvoering zal plaats hebben van twee ge deelten uit het leven van den Stadhouder koning Willem III. Ter afwisseling zal er zang zyn van „Zang en Vriendschap". De bloempjesverkoop ten bate van de Vereeniging „wykverpleging" heeft opgebracht f. 82.61V. en die voor de Chrls- teiyke actie in de weermacht f. 20. Tydens het hevig onweder, dat gis termiddag boven onze gemeente en omge ving woedde, sloeg de bliksem in een elec- trische lantaarn by een tulnloods van de fa. W. aan de Roemer, om daarop aoor de loods zyn weg te nemen, zonder echter brand te hebben veroorzaakt. In de loods bevonden zich een 6-tal werklieden, die gelukkig allen ongedeerd bleven. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Voorloopige vaststelling gemeentebegroo ting - Een batig slot - Afscheid der raads leden. Voorzitter is de burgemeester. Tegen woordig zyn alle leden. Na opening door den voorzitter met gebed, worden de no tulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Eenige Ingekomen stukken worden hierna voor kennisgeving aangenomen. Punt 2. Machtiging verhuur bovenwo ning Raadhuis B en W. wordt opnieuw machtiging verleend bedoelde woning voor den tyd van 2 jaren onderhands te ver huren, en wel tegen een huurprys van f 5 per week met inbegrip van centrale verwarming. Punt 3. Voorloopige vaststelling reke ning Waterleidlngbedryf dienst 1934. Er is een winst gemaakt van f. 639.68. Aldus ge schied Punt 4 Voorloopige vaststelling Gem - rekenlng dienst 1934. De voorzitter dankt de commissie van onderzoek voor haar werkzaamheden en stelt voor de rekening voorloopig vast te stellen op: Gewone dienst: inkomsten f. 86.015.34, uitgaven f. 70.739.20, batig slot f 15.276 14. Kapitaaldienst: inkomsten f. 30.877.08, uitgaven f. 32.190.80, nadeellg slot f. 1313.72. Hiertoe werd met algem. st. besloten. By deze vaststelling onthouden de beide wethoüders zich van medestemming. Hierna vindt na toelichting door den voorzitter vaststelling plaats van de reke ningen van het. Burgeriyk Armbestuur en van het Burgerlijk Wees- en Armhuis over 1934. Beide rekeningen sluiten met een batig slot van respectieveiyk f. 81.795 en f. 1881.05Vi. Naar aanleiding van een gedaan verzoek om verlaging van den grondslag biljarten der personeele belasting met ingang van 1 Januari 1936, wordt na eenige discussie besloten den grondslag op f. 5 te bepalen. Vervolgens deelt de voorzitter mede. dat de nieuwe Bouwverordening door Gedep. Staten is goedgekeurd; echter moeten er nog eenige redactie-wijzigingen ln worden aangebracht. Na bespreking worden deze, overeenkomstig het ontwerp wyziglngsver- ordening, vastgesteld. Punt 10 De voorzitter deelt mede, dat de minister te kennen heeft gegeven, om in de onlangs vastgestelde verordening als nog een bepaling op te nemen, dat kap pers en barbiersondernemingen na acht uur slechts geopend mogen zyn voor het verrichten van kappers- en barbierswerk zaamheden. B en W. stellen voor aan deze wenschen tegemoet te komen, waar toe algemeen wordt besloten. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten toonstelling (tot 30 September). 50 cents* DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees, kunde. Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Haifdrle tot halfvier. Inentlni tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge. neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrydags: Inst v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps, keuze. 45 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge. opend Dinsdag en Vrydag van 1012<ej 25 uur. Kosteloos. Tijdens de racantie lederen werkdag van 912 en van l'/e-j uur. Toegang 25 ct„ Stcdciyk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, ln Februari. Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdai en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven, genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Ryksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct 105 uur; 1 Oct.—1 Nov 104 uur; 1 Nov.—18 Febr. 103 uur; 1( Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1-3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Ryksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werll. park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.305, Zaterdags 8.3012. Kosteloos Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage. lyks van 912.30 en 25.30 uur Kosteloot Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-11 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct van 10—ll en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagej behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Ryksprentenkabtnet (Kloksteeg 25): Os opend op werkdagen van 1.304.30 iz nam. Zondags gesloten. Ryksmuseum van geologie en minen- logic (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Ein Walzer für dich". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater. Breestraat. 8 uur nam, „Nachten in China-town". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nin. „Het zwarte kabinet". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/i u nam. „Vroolyke vagebonden". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 26 Aug. tot en met Zondag 1 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: C B. Duyster, Nieuwe Ryn 18, Telef. 523 en C. van Zyp. Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. De voorzitter deelt mede dat van Ged. Staten een schrijven is ontvangen, dat ook voor den tydelyken administrateur van het Waterleidlngbedryf zekerheid gesteld moet worden. B. en W. stellen voor de zekerheid te bepalen op f. 900. Aldus wordt besloten. Voorts deelt de voorzitter mede dat spreker en de heer E. Rollema .zich bereid hebben verklaard zich voor genoemd bedrag borg te stellen, hetgeen z. h. st. door den Raad wordt aanvaard. Hierna wordt na toelichting door den voorzitter de pensioensgrondslag van het echtpaar Gelderblom, met ingang van 1 Januari 1919, vastgesteld op f. 1450. Rondvraag. De heer van der Lee vraagt nadere inlichtingen omtrent den toren. De voorzitter zegt dat nog geen verdere ge gevens bekend zyn. De heer Kok vraagt om verbetering van de uithaalplaatsen in den Lagen Waard, b.v. door bestrating met oude straatste nen en wyst voorts op den slechten toe stand van het brugdek van de brug bU Zuldwyk De voorzitter zegt omtrent net eerste verbetering toe, en dat voorts reeds door B. en W. een onderzoek is ingesteld naar verschillende bruggen in deze Ge meente en aanschry vingen om verbete ring zyn verzonden. Ook een tweetal brug gen van de Gemeente zullen een grondige verbetering ondergaan. Ten slotte richt oe voorzitter zich tot den scheidenden Raad, waarby spreker memoreert de tot stand gekomen werken gedurende de afgeloopen zittingsperiode en de aangename vara'8,' houding die steeds heeft geheerscht. m het bUzonder richt de voorzitter zleh nog tot die leden, welke niet meer in den nieuwen raad terugkeeren, n.l. de heere. v. d. Lee en Kok. De heer van der Lee dankt de voor zitter voor diens waardeerende wooraJ,„ Nadat ook de heer Kok had gesproken volgde sluiting.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6