ENGELS EN FRANS [jilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 30 Augustus 1935 UAT/IE BERICHTEN BINNENLAND. SPORT. RECHTZAKEN. VISSCHERIJBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. Advertentiën H.P.VELDHUYZEN M. BRINKS, TURFMARKT 11 HORLOGES WEERBERICHT. Barometerstand. telegrafisch weerbericht. Megedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 768.6 te Haparanda. Laagste stand 749.4 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 31 Aug. Matige aanvankelijk tijdelijk toenemen- Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. ideeltelijk bewolkt. Nog kans op enkele jenbuien. Iets warmer. buitenlandsch weerbericht. a. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Het depressiesysteem, bleef vrijwel sta- jnnair. slechts de kernen verplaatsten 4; een ligt over Noord-Schotrand, een sier over Noord-Ierland, terwijl zich een :rde ten Zuidwesten van Ierland schijnt tonnen. In het Zuidoosten steeg de iremeter snel, zoodat zich over Zuid- rankrijk, Zwitserland en Zuld-Dultsch- sd een rug van hoogen druk vormde. In it Noorden bleef de hoogedruk nog on- tanderd. Rond de depressie bleef het sr nog slecht. Over het Kanaal en de lidelijke Noordzee neemt de windsnel- sid toe. Groote hoeveelheden neerslag werden (getapt; Skagen had 36, Blacksod 19, ulstadt. 18 en Malinhead 17 m.M. Over Duitschland, Zwitserland en Zuld- rankrijk Is het weer verbeterd. Voor onze omgeving blijft de toestand ongestadig, wel is een .kleine, tempe- ituurst ij ging te wachten, doch de kans op genbulcn houdt nog aan. luchttemperatuur. S uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.I. 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. 56 gr. F.). uur nam.: 14V: gr. C. (58 gr. F.i. 3gwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. tam. te 3.51 uur; nam. te 4.04 uqr. watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl". ïMiddags 12 uur: 18 gr. C. LICHT op voor fietsers e.a. Vrijdag 20.25 n.m. tot 5.37 v.m. maans- op- en ondergang. Vrijdag op: 7.45; onder 19.51 uur. bijeenkomst van jeugdluchtv aartclubs. [De Centrale Jeugdcommissie van de Ion. Ned. Ver. voor Luchtvaart heeft pieren op Schiphol ee'n bijeenkomst be id voor bestuursleden en leiders van de Mgesloten Jeugd Luchtvaart Clubs. [Ongeveer dertig clubs waren door ruim fcnderd afgevaardigden vertegenwoordigd, Wrvan velen door de K.L.M. gratis van ^verschillende vliegvelden naar Schiphol pen vervoerd. [De voorzitter; der C.JrC.,.de heer H. Wa- hrnt Sacré, opende de bijeenkomst en gaf overzicht van den stand van de Pgdluchtvaartbewegmg, waaruit bleek, ft deze successievelijk een beweging van foote beteekenis in ons land wordt. Met pui drong hij er op aan, dat de clubs, purende de komende wintermaanden Ju intensieve propaganda zouden voe- waartoe het inmiddels toegezonden leerprogramma hen in de gelegenheid Pde, terwijl thans ook groote aandacht Ju den vliegtuigmodellenbouw kon wor- «u besteed. Naar aanleiding van de door 1 Clubs ingediende voorstellen, hield de [p A J. G. Strengholt, lid van de C.J.C., inleiding, waarin hij liet uitkomen, de besturen van de clubs, niet alleen y de volle medewerking van de C.j.C., pn oak op die van luchtvaartinstanties ™den rekenen. Met nadruk vestigde hij s aandacht erop, dat alleen' de bij de V. v. L. aangesloten Jeugdbeweging IP deze medewerking kon rekenen. de pauze vereenigden de deelnemers K? aan de gemeenschappelijke koffie- R(i, aangeboden door de Directie van de L.r, Zij werden hierna in de gelegen- gesteld om de vliegtuigen te bezich- «stn en een kijkje in de verschillende sugars en werkplaatsen te nemen. Voor- uÜ nieuwe han?ar dn motorenwerkplaats pden,de buitengewone belangstelling van "deelnemers. k™ de daarna voortgezette vergadering 'gen de afgevaardigden de gelëgenheid Ede,door hun clubs ingediende voor- B»i? nader toe te lichten. In de meeste «•allen walen de voorstellen voor uit- jfhbg vatbaar en zegde de c.j.c. toe om «enschen uit te voeren. i feiT c'e lleer J van Hattum, die de van den vliegtuigmodellenbouw no 5;®'hemen, nog een korte beschouwing b, deze werkzaamheden had gegeven, [j 5 de secretaris der C.J.C. het woord, lijiten winterPr°Sramma nader toe t® HET ONGELUK VAN KONINQIN ASTRID VAN BELGIË. Tallooze blijken van deelneming. De Belgische gezant te 's-Gravenhage, de heer Ch. Maskens, die zijn vacantlc ln Frankrijk doorbrengt, zal hedenavond ln Den Haag terugkeeren in verband met het overlijden van Koningin Astrld. Zoowel aan de bureaux van het gezant schap aan het Nassauplein. als ten huize van den gezant, bleef ook heden de stroom van bezoekers voortduren, welke den tij delijk zaakgelastigde persoonlijk hun deelneming kwamen betuigen of de rouw registers teekenden. O.m. bracht de minister van Defensie, dr. Deckers, hedenochtend den zaakge lastigde een kort rouwbezoek. De opper-kamerheer van H M. Koningin WUhelmina, mr. J. W. baron van Lijnden, heeft heden den waarnemend zaakgelas tigde van België de deelneming van de Koningin betuigd met het overlijden van Koningin Astrld. maatregelen tot brand beveiliging. Uniforme regeling voor de provincie Zuid-Holland. Evenals elders werd ook ln de Provincie Zuid-Holland sinds langeren tijd reeds de behoefte gevoeld aan onderlinge samen werking van gemeenten op het gebied van de brandbeveiliging. In verband daarmede werden wel reeds meerdere regelingen, hetzij van privaat- rechtelijken, hetzij van publlekrechtelijken aard, getroffen, die op enkele punten sterke gelijkenis vertoonden, maar van een uniforme voorziening ln he.t-i-hulp- verleeningsvraagstuk voor de geheele pro vincie kon tot heden nog niet worden ge sproken. Met het oog nu op die uniformiteit van de voorziening, waarin juist de groote kracht ligt voor haar doelmatigheid, heb ben zoowel de Provinciale Zuid-Holland- sche Brandweerbond als de afdeeling Zuid- Holland van dé Vereeniging van Nederl. Gemeenten, gemeend plannen te moeten beramen ter bevordering- van de totstand koming eener uniforme regeling voor onderlinge hulpverleening bij brand. Uit de besturen van beide genoemde lichamen is daarop een commissie ge vormd, die de voorbereiding -van een uni forme regeling over de geheele provincie ter hand hééft genomen. Zoowel bij de instelling dezer commis sie als ook bij haar werkzaamheden werd doorloopend voeling gehouden met het -bestuur der provincie Zuid-Holland en, verkreeg men de volledige medewerking van dat bestuur. Het resultaat van de werkzaamheden der commissie is geweest dat een ontwerp regeling tot stand kwam, welke kan gel den voor de geheele provincie Zuid-Hol land. Voor de toepassing dezer regeling wordt de provincie verdeeld fn verscheidene kringen, met ieöet een aantal gemeenten waf irvan 'dan voor eiken kring een cen trale gemeente wordt aangewezen. Voor deze verdeeling in kringen werd als grond slag genomen een reeds vroeger daarvoor door den Provincialen Zuid-Hollandschen Brandweerbond opgesteld schema, waarbij rekening was gehouden met den aard der gemeenten en het reeds ln elke gemeente beschikbare materiaal. Tusschen de gemeehtën, behoorende tot een zelfden kring zal nu worden getroffen de gemeenschappelijke regeling, zooals, die door genoemde commissie is ohty/orpen, hetgeen kan gescheiden krachtens artikel 129 der Gemeentewet. Hierdoor zal thans inderdaad, naar verwacht mag wórden, een bevredigende uniforme regeling over de geheele provincie worden: verkregen. o twee kermisgasten gearresteerd Daders van een aanslag op een politie- inspecteur te Zwolle. In verband met den aanslag, gepleegd in den nacht van 11 op 12 Augustus j .1. op de Melkmarkt te Zwolle, door een aan tal kermisgasten op den inspecteur van politie B. en den brigadier-rechercheur H. B„ waarbij eerstgenoemde bewusteloos tegen den grond werd geslagen en een- bloedende verwonding aan het hoofd be kwam, zijn thans op de kermis te Alkmaar aangehouden de 22-jarlge J. C. S., uit Eindhoven en de 28-jariee H. w. P. uit Ginneken, beiden verdacht schuldig te zijn aan bedoelden aanslag. Belde verdachten, die werkzaam zijn bij den heer H., zijn vandaag ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Zwolle. groote brand op texel. Hedennacht te half twee heeft een groote brand gewoed in drie groote lood sen en het wierpakhuis van den heer F. Zegel Kzn. aan de haven te Oude Schild op Texel. In de loodsen bevond zich een groote hoeveelheid hout, evenals ln het pakhuis, waar tevens nog een groote hoe veelheid matrassen en andere brandbare artikelen opgeslagen waren. Het vuur greep zeer snel om zich heen en in een minimum van tijd stond alles in lichter laaie. De brandweer uit den Burg was met twee motorspuiten ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat alles uitbrandde. Door den hevigen wind dreigde het vuur over te slaan naar drie tegenover gelegen woonhuizen. Vooral de smederij van den heer Kiljon liep gerulmen tijd gevaar, doch het mocht toch nog gelukken deze te behouden. De oorzaak van den brand Is onbekend. Verzekering dekt tendcele de- schade. VERDRONKEN. Hedennacht is dé 40-jarige schilder G. van den Oosten, gewoond hebbende aan den Heerenweg te Maarseveen, op onver klaarbare wijze in de Maarseveensche vaart geraakt Het ongeval werd spoedig bemerkt. Dr. 't Hoen werd gewaarschuwd, die kunst matige ademhaling toepaste; de levens geesten waren echter reeds geweken. Het slachtoffer was ongehuwd. HET CONFLICT TE TILBURG. BIJNA ALLE STAKERS HEBBEN VER KLAARD DINSDAG HET WERK TE ZULLEN HERVATTEN. Als gevolg van de mededeeling van het bestuur der Vereeniging van Tllburgsche Fabrikanten van Wollen Stoffen, dat de stakers een voorschot van 60"/o van het loon over de week van 1926 Augustus uitbetaald konden krijgen, mits zij zich schriftelijk bereid verklaarden, Dinsdag het werk te hervatten, hebben vrijwel alle stakers hieraan voldaan. Voor degenen, die niet in de gelegenheid waren zich aan te melden, wordt morgen daartoe alsnog de gelegenheid opengesteld. Het stakingscomité heeft den arbeiders aangeraden het loon ln ontvangst te ne men en de verklaring te teekenen, doch het werk Dinsdag niet te hervatten, ten zij de loonsverlaging Ingetrokken zal worden. afscheid minister van defensie. De minister van Defensie, mr. cTr. Dec kers, die naar men weet met ingang van 2 September benoemd is tot minister van Landbouw en Visscherlj, heeft hedenoch tend afscheid genomen van de hoofd ambtenaren van zijn departement. Dr. Deckers bracht een bezoek aan de chefs der verschillende afdeelingen en ging vervolgens met zijn adjudant, kapi tein Tielens, per auto naar de bureaux der hoogste militaire ambtenaren, om ook van dezen afscheid te nemen. In den loop van den middag was er voor alle ambtenaren van zijn departement ge legenheid van minister Deckers afscheid te nemen. o portefeuille-overdracht. Naar wij vernemenzal as. Maandag ochtend de Minister van Defensie, mr. dr. l. N. Deckers, zijn portefeuille overdra gen aan dr. H. Colijn, die als Minister ad Interim van het Departement van Defen sie zal optreden. o eerste nederlandsche geografendag. Vandaag werd te Utfecht de eerste Nederlandsche Geografendag gehouden, waaraan 150 aardrijkskundigen uit alle- deelgn van het land, benevéns een aantal belangstellenden en genoódigden deel namen. Nadat de hoogleeraarrdireeteur prof. dr. K! Oestreich de aanwezigen met een kort woord in het Geografisch Instituut had welkom geheeten, opende de voorzitter, prof. dr. mr. S. R. Steinmetz, Amsterdam, dezen eersten Geografendag. Hierna werd het woord gevoerd door den inspecteur v. h M.O. G. Bolkestein, de professoren dr. H. N. ter Veen en L. van Vuuren, den lector dr. J. J. Fahrenfort en dr. J. P. Bakker. O— mislukte moordaanslag te eindhoven. Naar eerst thans bekend wordt,- heeft gistermiddag omstreeksaha^f twee een ze kere J. Swart, oud 31 jaar,* met een met scherp geladen revolver een schot trach ten te lossen op een zekeren J. J. Heu- veling. oud 32 jaar, wonende aan den Boschdijk te Eindhoven, welke echter niet werd getroffen, daar de patroon ketste. S. Is daarop overmeesterd en later door de politie aangehouden en in arrest ge steld. Een liefdesgeschiedenis heeft tot dezen aanslag geleid. Het voorval had plaats lp de woning van H„ waarheen S. zich begeven had. Een en ander gebeurde nadat er ruzie was ontstaan tusschen S. en: H. en diéns vropw, waarbij S. zich erg d opgewon den. boerderij te austerlitz afgebrand. Vannacht is te Austerlltz de boerderij bewoond dooj den landbouwer H. Vermeu len, gelegen aan den Woudenbergschen- straatweg. totaal door brand verwoest. Slechts de muren zijn overeind gebleven. Te ongeveer half twaalf schrokken de bewoners wakker door een sterke brand lucht. Daar het vuur snel om zich heen greep moesten zij ln nachtgewaad de vlucht nemen. Met behulp van eenlge kampeerders, die in de schuur den nacht zouden doorbrengen, werd nog een weinig, huisraad gered. Óok eenige nieuwe rijwie len gingen in de vlammen verloren. De Zeister brandweer, die spoedig aan wezig was, kon door gebrek aan water ter plaatse weinig tegen de groote vuurzee uitrichten. De bewoners hebben de rest van den nacht een onderdak gevonden bij den boschwachter Polman. Huis en inboedel waren verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend. o1 De heffing op boter en de vervoer- vergunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week wederom vastge steld op f. 1.per K.G. Door de Koninklijke Vereeniging van gepensionneerde Onderofficieren en min deren van het Nederlandsche Leger zal op 31 Augustus aan zeven vóór de wet van 1877 gepensionneerden aan bijslag op hun pensioen in totaal een bedrag van f. 539 worden uitgekeerd. UIT NED. OOST-INDIË. fraude. BATAVIA, 30 Aug. (Aneta) Het hoofd van het bijkantoor van het Kadaster te Tandjong Pinang is ontslagen ln verband -met een frapde van f25.000.welke is ge constateerd. De Officier van Justitie te Me- dan heeft de. zaak in onderzoek. VOETBAL. oosterkwartier i—leidsche bakkersgezellen 1—3. Gisteren wonnen de bakkersgezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Oosterkwartier I met 31 (ruststand 10 voor Oosterkwartier). hooge raad. Valsche aandeeleu h. V. a. De Hooge Raad heeft heden verworpen de cassatieberoepen van L. J. P., zonder beroep, en D. W., koopman, belden gede tineerd ln het Huls van Bewaring te Am sterdam, tegen het arrest van het Ge rechtshof te Amsterdam van 11 Juni J.I., waarbij zij met vernietiging van het von nis der Amsterdamsche rechtbank d.d. 8 Maart 1935 terzake van het verschaffen van middelen, een ander te bewegen om een misrdijf te begaan, terwijl het mis drijf of een strafbare poging daartoe niet is gevolgd (n.l. aanbieding van 194 valsche bewijzen van aandeel ad f. 500.Han dels Vereeniging Amsterdam aan een com- misslonnalr in effecten) zijn veroordeeld ieder tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden preventief. IJMUIDEN, 30 Aug. 1935 Tarbot per K.G. f. 0.66—0.53; Tongen per K.G. f. 1.150.76; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 19; Kleine Schol f. 15—4.70; Schar f.17; Kleine Schelvisch f.148; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3018; Gullen per kist van 50 K.G. f. 84.50; Lengen per stuk f.1; Heilbot per K.G. f 1; Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.902,70; Koolvisch per stuk f. 19.6013.60; Makreel per kist van 50 K.G. f. 3.70. Aangevoerd door de IJM. 116 506 kisten versche haring (prijzen f. 64.70 per kist) en 33 kantjes steurharing (prijzen f. 11. per kantje). Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 116 met f.3117; IJM. 85 met f.2177;.IJM. 118 met f. 979 besomming. VLAARDINGEN, 30 Aug. VL. 97 met 8 last; VL. 16 met 11 last; VL. 29 met 16 last; VL. 203 met 21 last. Maatjesharing groen en jong 14.90—19.30. Volle haring groen en jong 10.40—12.20. Volle haring Zuid 9.80—10.30; Maatjesha ring Zuid 8.10—10.10; Volle haring Noord 3.70—10.50; Maatjesharing Noord 8.20. Al les naar kwaliteit. AMSTERDAM, 30 Augustus 1935. Zooals wij gisteren reeds schreven, moet de prijzenoorlog, die op de petro- leummarkt in Californië uitgebroken is, niet onderschat worden. De petroleum- productie van Californië is zeer aanzien lijk, zij bedraagt niet minder dan 25 pet. van de totale productie van de Vereenigde Staten. Bovendien wordt den laatsten tijd door de Maatschappijen een groote acti viteit ten toon gespreid bij het boren, zoadat de productie reeds enkele maan den een toeneming te zien geeft, zooals uit de volgende cijfers blijkt: In Mei wer den in Californië gemiddeld 494.000 barrels ruwe olie per dag geproduceerd, in Juni 556.000 barrels, ln Juli 561,000 bar rels en in Augustus ruim 6003)00 barrels. Zoolang - het seizoen voor het automo- bielverkeer aanhield, was dit voor de markt nog geen gevaar en de voorraden rijn dan ook-niet toegenomen. Nu het hoogtepunt van het seizoen achter den rug is. begint de stijging Van de productie zich in steeds ernstiger mate te doen ge voelen en de voorraden accumuleeren zich thans, met het gevolg, dat de kleine producenten hèt product beneden de geldende prijzen aanbieden, om het van de hand te kunnen doen. De groote ondernemingen, die hun afzet in gevaar zien gebracht, kunnen niet achterblijven en thans is de strijd in vollen gang. De vrees, dat de strijd niet tot Califor nië gelocallseerd zou kunnen blijven, Ig tevens niet ongegrond gebleven, want naar uit. de berichten uit de Vereenigde Staten blijkt, verwacht men, dat de goedkoope Californische olie naar het Oosten zal worden verscheept, waardoor de geheele prijsstructuur op de Ameri- kaansche petroleunimarkt in gevaar zal worden gebracht. De vooruitzichten voor de petroleum industrie worden dan ook zeer slecht be oordeeld en als gevolg hiervan waren patroleum-aandeelen op de New Yorksche beurs gisteren aangeboden en lager. Vooral die ondernemingen, die groote belangen in Californië hebben moesten flinke koersverliezen incasseeren. De .belangrijkste gebeurtenis op de Am- sterdarasehe fondsenmarkt was de scherpe koersdaling van Oliewaarden. Koninklijke daalden na 2 pet. lager te zijn ingezet tot onder 190 pet. Van de Amenkaansche soorten verloren Continental Oils een lieele dollar, terwijl Shell Unions van 6 3/16 tot 5 5/8 terug liepen. Het slot echter' kwam boven den laagsten koers. De oorzaak der flauwe stemming wprd, gezocht in moeilijkheden der Amerikaan-:' sche olie-industrie vooral in Californië.'De' zwakke houding van Oliewaardèn drukte de algemeene stemming:-De handel had- wederom zeer geringe afmetingen. -Van- de Industrieele fondsen waren Philips ge drukt. Het fonds was 1%. lager dan gis teren. Dnilëvers waren ongeanimeertj" en liepen een kleinigheid terug. Aku's verbeterden tot 30. Rubbers ver keerden krachtig in herstel. Amsterdam- Rubbers liepen 2°/» op. De minder cou rante soorten gaven hier en daar zeer aanzienlijke verbeteringen te zien. Ban dar Rubber steeg met 6tot 103 3/4. Suikerwaarden waren wederom zeer'stil. H.V.A.'s waren nauwelijks prijshoudend'. Voor Tabakken wasde belangstelling evenmin groot. De stemming lyas ver deeld. Senémbah's wareh hooger.'Oude Deli's gaven 1»/» prijs. Scheepvaartaandeelen waren kalmer nu de kooper zich de laatéte dagen had te-, ruggetrokken. Ned. Scheepv. Unie w^s jets lager. Amerik. fondsen waren over 't ge heel prijshoudend. Duitsehe obligaties wa ren veronachtzaamd. Ip Necl: Staatsfond sen ging niet vee! om. De stemming was verdeeld. Oude Schuld was een fractie hooger. 4°.;r, leeningen waren daarentegen iets lager. wisselkoersen. Engeland 7.33 7/8 (7.33 5/8); Duitsch land 59.35 (59.35); Frankrijk 9.76 1/4 (9.76 1/2); België 24.87 (24.86 1/2); Zwit serland 48.13 (48.15); Denemarken 32.77'h (32.77'/2)Zweden 37.85 (37.82 1/2); Noor wegen 36.87 1/2 (36,87 1/2); New-York I.47 11/16 (1.47 1/21. Prolongatie 5 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 30 Augustus. Ter veemarkt aangevoerd: runderen 482, kalveren 272, schapen 1075, varkens 980; stieren 48, f.60 210, schoon gewicht 3038 cent per, KG., stug; kalf- en melkkoeien 152, f. 70 180, stug; varekoeien e.a. 104, f. 75—125, stug; vette koeien 178, f. 90190, schoon gewicht 2847 cent per KG, stug; gras kalveren 73, f.1535, stug; vette kalve ren 91, f. 2065 schoon gewicht 3064 ct. per KG, stug; nuchtere kalveren 108, f.4 tot f.8, matig; vette schapen 100, f. 1117, matig; vette lammeren 450, f.812, ma tig; weideschapen 575, f 713, matig; mestvarkens 418, f. 1628, zeer matig; biggen 562, f. 1013.50, matig; paarden 8; veulens 19, f.50—100, stug; bokken en gei ten 15, f.212, matig. Kaasmarkt, 30 Augustus. Aangevoerd 108 partijen kaas. Goudsche kaas 85 partijen; Leidsche kaas 23 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas per 50 KG. van f.2023; 2e soort f.1819; le soort Leidsche kaas per 50 KG. f. 18—21; 2e soort f. 16—17; handel matig. BODEGRAVEN, 29 Augustus. Eierenvei- ling P.B.K.V. Aanvoer 10185 stuks ldp- eieren, prijs wit f. 33.30; bruin f. 3.20— 3.50; eendeieren f. 2.402.90; kuiken eleren f. 12.20. HOOFDDORP, 29 Aug. Graanbeurs. Rogge 6.25; Gerst (chevalier) en Winter- gerst 4.25; Haver 6.00; Groene erwten en. Kanariezaad 7.50; Vale erwten, Geel mosterd en Blauwmaanzaad 14.50; Kar- wijzaad 17.50. Alles per 100 K.G. LEEUWARDEN, 30 Sept. Veemarkt. 55 Enter Stieren 80—160 per stuk; 112 Twen ter Stieren 160210 per stuk; 264 vette koeien 85—105 per stuk 2843 ct. per K.G. 419 Melk- en Kalfkoeien 70150 per stuk; 32 Pinken 3580 per stuk; 60 Vette Kal veren 20—68 per stuk; 904 Graskalveren 1040 per stuk; 178 Nuchtere kalveren 2.504.50 per stuk; 208 Vette schapen 9 —15 per stuk; 122 weide schapen 7—11 per stuk; 214 lammeren 59 per stuk; 254 vette varkens 45110 per stuk, 3238 ct. per K.G.; 52 magere varkens 2050 ct. per K.G.; 204 kleine biggen 713 per stuk; 14 bokken en geiten; 47 paarden. Totaal aanvoer 3129 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 4—19. Goudakaas 331. Edammerkaas 332 per 100 K.G. Aanvoer 11.363 K.G. Mijn- boter 1.45 p. K.G. 1.36 1.31. Vellingboter 1.— 1.37 1.31. Aanvoer 1/3 21/6 vaten Commissie 47. Eierhandel. Kipeieren aan gevoerd 16.000 K.G. Prijs 271/.37>/s per K.G. Handelsprijs 5260 p. K.G. Eenden eieren aangevoerd 200 K.G. Prijs 2 3/43 ct. per stuk. Handelsprijs 3745 p. K.G. Pluimvee: 10 slachthanen 3070 p. st. 100 slachtkippen 30—75 ct. 125 jonge ha nen 3080 ct. 25 piepkuikens 1020 ct. Vereeniging van Zuivel Maatschappijen. Goudsche kaas 20 plus 99.50 p. 50 K.G. Idem 40 plus 15.5016.50. Idem volvet 18.5019.50. Edammer kaas 20 plus 8.50— 9.00. Idem 40 plus 15—16. Broodkaas 40 plus 15.5016.50. Leidsche kaas 20 plus 9.009.50. Stemming goed. NOORDWIJKERHOUT, 30 Augustus. Veiling „De Eendracht". Dubb. heerenb. f. 0.40—0.60; Enk. hee- renboonen z. dr. f. 0.40—0.60; Enkele heerenb. m. dr. f. 0.45—0.58; Snijboonen f. 0,400.63; Tuinboonen f. 0.40f. 1, alles per zak van 10 KG. RIJNZATERWOUDE, 29 Aug. 1935. Aangevoerd 1165 kipeieren. Prijs van 2.90 tot 3.20 de 100. ROELOFARENDSVEEN, 29 Aug. 1935. Meloenen 218 cent per stuk; Peen 3 cent per stuk; Sla 0.50—1.50 per 100 krop; Snijboonen 4043 cent; Prinseboonen 47 —52 cent; Dubb. stam 46—52 cent; Witte pronkboonen 22 cent per 10 kilo; Fijn 1.20—2.90; Fijnbasterd 6080 cent; Basterd 70 cent; Grof 6575 cent; Bom men doorgedraaid; Stippel 25 cent en ge deeltelijk doorgedraaid, per 25 kilo. TER-AAR 29 Aug. Centrale Velling. Snij boonen 4057 cent; Witte Pronkers 20 22 cent; Spekboonen 40 cent; Princesse- boonen 4060 cent; Dubb. Stamboonen 40 cent: Augurken Pijn 1.90—2.10; Fijn- basterd 1.20; Basterd 0.75; Grof A. 63 ct.: Grof L. 56 cent. VEUR, 29 Aug., vrije veiling. Aangevoerd 9817 kipeleren, prijs f. 33.70; kippen f. 0.30—0.80; konijnen f. 0.401.50; duiven f.0 08—0 17. WESTLAND. Veilingen van den Bond „Westland" van 29 Aug. Export. Alicante 2030; G. Champion 4054; beide p. K.G. Tomaten A. 37>/266: B. 40—60; C. 38—60; CC. 25, aller per bak. Meloenen 2—10 per stuk. WOUBRUGGE, 29 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 1750 eieren. Prijs kipeieren 3.40 4,10; Eendeieren 1.90 per 100 stuks; Me loenen 714 cent per stuk. ZEVENHOVEN, 29 Augustus. Eierenvei ling. Aantal 2914 kippeneieren, f. 2.30— 3.85; eendeieren f.2. 9458 ARTS HERVAT MAANDAG DE PRAKTIJK. Goud- en Zilversmid Atelier voor reparatie. Tel. 2336 9441 Opleiding Mercurius, L. O. en M. O. A. Conversatie, Vertalen Privé-, club- en cursuslessen. N SPIJKER, Eng. M.O. A. SPIJKER. Fr. M.O. Gangetje 1. hoek BreestraaL 9343 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3