IflDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 30 Augustus 1931 UIT DE OMSTREKEN. THIJS IJS EN DE WOESTE VAMPYR I 1 - KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van den verjaardag ran H. M. de Koningin zijn volgende on- derseheidlngen toegekend Benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau: H j, Kockx, bouwkundig Inspecteur van let L. O. te Wassenaar; v H. C. C. van Rysbergen te Wassenaar, fijkshooldingenleur bij het toezicht op de Spoorwegen. Tot ridder ln deze orde: j. H. A. Vooren, commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, aangewezen isls directeur van het posOtantoor te Sas- senlrelm; H. van Vollenhoven, wonende te Was- eenaar, oud-Inspecteur van den Wanti jen Dienst bij den Rotterdamschen Iioyd te Rotterdam. C. v. Vliet, te Zoeterwoude, voorzitter ran de Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveilingsvereenlglng „Leiden en Omstreken", G.A. H. W. E. Stuwe te Boskoop. Toegekend is de eeremedaille, verbon- jtn aan de Orde van Oranje Nassau, ln silver bU bevordering aan: Ar Vonk, koster van de Ned. Herv. Kerk ti Zoeterwoude. in goud: F. A. Rusch, boschwachter eerste klasse k de boschwachterlj Noordwljk, te Noord- flik. in brons aan: C. Kroon, besteller bij den post-, tele paat- en telefoondienst te Waddlnx- yeen. K. Meijer, bloembollenarbeider bij de firma Groeneveld en Llndhout. te Noord- fljk. J. D. Midderham, arbeider bij de N.V. ïilverfabriek „Voorschoten", te Voorscho len. H. J. van Klaveren, arbeider bij de N.V. Zilverfabr. „Voorschoten", te Voorschoten. M. P. van der Reep, wonende te Hille- gom, bloemist-arbeider bij den heer W. r. van Waveren, te Bennebroek. H. Woltemath, bloemist-arbeider bij de N.V. Bloembollenbedrljf tot voortzetting ter firma Joh. van Til J.zoon, te Hllle- pm. W. Geerlof, fabrieksarbeider bij de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Steen- tn andere fabrieken voorheen J. E. M. tan Beers, te Koudekerk. A Schelllngerhout, fabrieksarbeider bij Ie firma Gebroeders Oppelaar, te Koude kerk. o AALSMEER. 1 GEMEENTERAAD. oorloopige vaststelling der gemeente rekening - Afscheid der aftredende raadsleden. De raad dezer gemeente kwam in vol- lilige zitting bijeen onder voorzitterschap b burgemeester J. Kastelein. Na ope- Cng werden de notulen der vergadering b 11 Juli 1935 overeenkomstig vastge- Kld Goedgekeurd werd het voorstel, de Uitstelling der pensioen-grondslagen van kor den gemeenteraad benoemde ambte aren op te dragen aan B. en W. Be- bellende het raadsbesluit van 31 Mei 1935, brake sluiting eener overeenkomst met de tilling „Bloemenlust", hulpverleening bij brand, werden op voorstel van B. en W. enige aanvullingen aangebracht. Goed- [ekeurd werd een aanvrage1 van het be- itaur der Vereeniging tot stichting en standhouding van scholen met den Bij - kl, om, op grond van het bepaalde bij ut. 12 der L. O.-wet .1920, een bedrag uit le gemeentekas te mogen ontvangen, om laarmede de onkosten te bestrijden tot kt doen betegelen van het speelterrein BO M2.) bij de school aan den Oostein- ierweg, begrooting f. 900. Het kohier der straatbelasting werd Uitgesteld voor 1935 op f. 19.212.06. Voor lopig werden vastgesteld de gemeente- ikening over 1934 benevens de bedrijfs- ïkeningen. Alvorens de openbare zitting gesloten •erd, de laatste van den raad in zijn hui- lige samenstelling, sprak de voorzitter 'oorden van afscheid, waarbij hij aan alle ilen dank bracht voor de samenwerking velerlei opzicht, waardoor veel opbou- Knde arbeid is geleverd. Een 4-tal leden [ollen in den nieuwen raad niet terug- wen, n.l. de heeren J. P. Berghoef, Jb. fessen, M. Zeestraten en W. Raadschel- Ws. In het bijzonder richtte de voorzit- «r zich tot den heer Berghoef, den wet houder, voor de uitstekende wijze, waarop ui) zich van zdjn taak heeft gekweten mder zijn leiding ls veel tot stand geko- Jun. Ook de andere leden dankte spreker 'oor alles, wat zij voor de gemeente de un. Wethouder P. v. d. Meer Pzn. sprak ïaardeerende woorden tot den heer feghoef. Nadat de heer Berghoef woor- *1 van dank had gesproken, volgde slui- ™g der vergadering. Raadsagenda. Dc raad is ter vergadering bijeen ge- fepen op Dinsdag 3 September a.s. des «'middags 3 uur. De agenda bevat als Pant 1, beëedlging der 9 herkozen en 4 Blozen leden; 2. benoeming van 2 wet houders; 3. benoeming van 2 tijdelijke '«houders en 47 benoemingen van le- «h der commissies van Gemeentewerken, wondbedrljf, Financiën en Plantsoenen. o HILLEGOM. Op de bloembollenbeurs waren 187 be- '-vkers. De handel was beter dan verleden (eek, o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Ou'ooren: Nicolaas Jacob z. van H. Haas- I v? G' van <ler MAte! Weintje d. van rv„,lrik en A. van Leeuwen; Geertruida nella Jacoblna d. van D. J. Tuin en C. b.11-.«rating; Wilhelmlna d. van K. H. der Plas en M. L. Leeb; Jan z. van 4 der Zwam en A. Jonker; Cornelia iiisM T Ouwehand en M. van Duijn; torn»?1 z' van C- Jonker en A. van Duijn; hr, j d van p van der Mark en A. Q»e,r Plas- '"'eden; Rudolf Marie Theodorus Schilp, oud 6 jaren, z. van H. Schllp en Cornelia Kalkman. Ondertrouwd: B. van der Plas en C. van Beelen. Getrouwd: G. Ouwehand en N, Kloos; P. Zwanenburg en J. van der Plas; E. Hoek en K. Vooijs. KATWIJK AAN ZEE. Kat door bliksem getroffen. De badstoelenknecht C. G. schuilde we gens het zware onweer in een portiek op den Slulsweg. Op het punt, waar hij even te voren had gestaan, zag hij, dat een witte kat die over de straat liep, plotseling een sprong ln de hoogte nam en getroffen door den bliksem ter aarde viel. Hij vond toen de kat geheel verkoold op de straat liggen. Officieele opening van de nieuwe Chr. Mulo School. De officieele opening van de nieuwe Chr, Muloschool in de Voorstraat zal plaats hebben Dinsdag 3 September des middags om half drie uur. Onder auspiciën van de Katwijksche Reddingsbrigade zijn geslaagd voor het examen van geoefend zwemmer de dames Rie de Best en Ko Wouda. T. M. uit de Varkevlsserstraat deed bij de politie aangifte dat zijn geit ln de Zuidduinen ls doodgebeten. Door v. L. uit den Sluisweg werd bij de politie aangifte gedaan, dat hij ls mis handeld door Z.; J. S. uit Katwijk a. d. Rijn, dat hij is beleedlgd door een zekeren v. D. alhier. Tot kweekellng met acte aan de Leid-' sche Houtschool te Oegstgcest is benoemd mej. J. van der Rhee alhier. Ten bate van het Chr. Opvoedingsge sticht „Valkenheide" te Maasbergen, wordt morgen alhier een speldjesdag gehouden. -o- KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De handel had in de afgeloopen week een eenigszlns-ongewoon verloop. Noemen wij eerst het artikel bloemkool. Steeds was het zeer goed gegaan met dit pro duct doch een toename van den aanvoer tengevolge van het erge warme weer deed den prijs geleidelijk dalen en begin dezer week zelfs zoodanig dat de prijs onvol doende was-om van loonend te kunnen spreken. Een aanvoer van 25.000 A 30.000 per veiling schijnt de binnenlandsche handel moeilijk tegen redelijken prijs te kunnen opnemen. Na zonneschijn, te erge zonneschijn voor bloemkool, kwam regen, en hierdoor kwam weer een wijziging ten goede. Vorige week kon nog tot f. 10.80 voor 1ste soort genoteerd worden, tweede kwaliteit van f. 2.10 tot f4.40 doch begin dezer week kon voor 1ste soort niet hoo- ger genoteerd worden dan f4.30 tot f7.10 en f. 1.50 tot f. 2.20 voor 2de. Een klein gedeelte werd zelfs reeds gekocht voor zouterij. Door den regen en het koelere weer liep alles dadelijk aanmerkelijk beter zoodat de prijs weer opliep tot f. 14.10 per 100. Ook in peen was er een groote schomme ling. Vorige week was steeds slecht ge weest en dikwijls draaiden er flinke kwan- tums door. Een gedeelte werd nog gekocht voor f. 2 tot f. 3.40 per 100 bos. Doch ook hierin kwam verandering ten goede. Er werd ook flink wat gekocht voor conser ven en dit zal er ook wel toe hebben bij gedragen dat de prijs aardig opliep en ging van f. 3.90 tot f. 6.10 per 100 bos in de eerste soort. Ook voor waschpeen was er meer animo gekomen en wat vorige week ging voor f. 0.20 tot f. 0.35, bracht thans vkn f. 0.35 tot f. 0.60 per kist van 20 K.G. op. In sla kwam weinig wijziging. De aanvoer was matig. Er behoefde niets door te draaien, de prijs varieerde van f. 0.50 tot f. 1 per 100 stuks. Ook voor kroten bleef goede vraag bestaan. Bossen kroten werden graag gekocht voor f. l tot f. 1 40 per 100 bos en per kist kon van f. 0.35 tot f. 0.45 genoteerd worden. Er is schijnbaar aanmerkelijk minder van dit product gezaaid dan vorig jaren. Vooral 1934 heeft deze teelt veel geld ge kost. Dat zet niet aan om op den ingesla gen weg voort te gaan, In uien is nog weinig te doen. De kleinhandel kan de aanvoer gemakkelijk aan. De prijs blijft vrij stationair, van f. 1.90 tot f. 2.20 per 100 K.G. Ten slotte het product aard appelen. In het algemeen gaat het hier mede niet vlug. De voorraad ls groot ge noeg. Klei-elgenheimers kunnen niet meer halen dan f 0 50 tot f. 0.60 per kist van 25 KG. Mooie zandaardappelen. 1ste soort gaan voor f0.70 tot f. 0.80 per kist. De aanvoer ls maar matig. Drielingen gaan voor f, 0.25 tot f. 0.40 per kist. -o- LISSE. Het gebouw „Rehóboth" gerestaureerd. Wij vernemen, dat het gebouw „Rehó both" in de afgeloopen maanden is ge restaureerd en thans gereed is gekomen,, Het voornaamste is wel, dat de vroeger zoo hinderlijke zuilen zijn weggenomen en het dak thans gedragen wordt door zware ijzeren binten, die boven op de muren zijn aangebracht. Voorts is niets gespaard om de goede accoustiek te bevorderen en is men volgens deskundigen hierin uitnemend geslaagd. Een mooie lambrizeering is aan gebracht en 't geheele interieur opnieuw geschilderd. Begrafenis van wijlen den heer H. Kingma. Onder groote belangstelling heeft op de Nieuwe begraafplaats alhier de teraarde bestelling plaats gehad van wijlen den heer H. Kingma, gepensioneerd Hoofd der Openb. School alhier. De heer J. Baak, Insp. bij het onderwijs, hield aan de groeve een korte toespraak waarin hij met groote waardeering sprak over den schoolarbeid van den overledene. Hij schetste hem als een man met eerlijken Inborst. Den Gem.- Secretaris, den heer J. C. de Haan, merk ten wij op als vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur. Het tegenwoordige Hoofd der Openb. School was eveneens aanwezig met de leerlingen der School, die den heer Kingma als Hoofd gekend hebben. LISSE. Zitting Nieuwe Raad. De Gemeenteraad alhier zal Dinsdag avond a.s. voor het eerst in den nieuwen vorm bijeenkomen en worden geïnstalleerd Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Maria Johanna, d. van W. M. v. Noort en J. P. v. d. Vlugt Julia Johanna, d. van P. v. Stein en M. C. v. d. Meij Bertha Ingeborg, d. van T. Wes- terlaken en M. A. Slebold Apollonia Eli zabeth, d. van G. v. d. Veek en A. M. v. Munsteren Johanes Gerardus, z. van Th. F. Duivenvoorde en van M. E. Doeswijk Johanna Maria Cornelia, d. van Th. v. d. Meer en J. M A. Straathof. Overleden: Halbe Kingma, echtgenoote van J. W. Keukenmeester, oud 66 jaren. Ondertrouwd: A. H. Lefeber en M. C. V. d. Vlugt J. Schalk en T. Kulk. Gehuwd: A. M. Kapiteljn en H. J. Möller. De heer C. H. Steenwinkel Jr., alhier, behaalde aan het „A.S.S.O.-Instituut" te Arnhem het diploma voor administrateur. De Harmonie „Trou moet Blycken", zal ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin morgenavond een con cert geven in de gemeentelijke muziektent. Het gewone concert dat Dinsdag j.l. niet door kon gaan zal nu a.s. Dinsdag 3 Sept. worden gegeven. o NOORDWIJK. De afsluiting van den St. Jeroensweg. Voorheen was de St. Jeroensweg geslo ten voor het verkeer in belde richtingen. Ingevolge besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland d.d, 10 October 1934 mag evenwel het gedeelte van den St. Jeroens weg, van den Boerenburgerweg af tot ongeveer 40 Meter voorbij de van Leeu wenstraat, wederom met alle motorrijtui gen bereden worden. Dit besluit van Ged. Staten vond zijn oorzaak in het feit, dat genoemd gedeelte van den St. Jeroens weg in de bebouwde kom der gemeente is komen te liggen, en Ged. Staten slechts bevoegd, zijn tot het sluiten van wegen welke buiten de bebouwde kom liggen. B. en W. achten het echter van be lang, dat dit gedeelte van den St. Jeroens weg voor het berijden met motorrijtuigen althans ln één richting wederom gesloten wordt verklaard, en stellen mitsdien aan den Raad voor, het Inrijden bij den Boere- burgerweg te verbieden, omdat dan voor komen wordt, dat men te goeder trouw den St. Jeroensweg inrijdt en dan onge veer 40 meter voorbij de van Leeuwen straat ontdekt, dat men niet verder mag. Wijziging vergunningsrecht. Werd tot heden vopr de toepassing van het vergunningsrecht de huurwaarde van de localiteiten geschat in verband met den omvang van het bedrijf B. en W. stel len aan den raad voor zulks in overeen stemming met een wijziging in de Drank wet, dat deze schatting in de toekomst niet meer zal geschieden in verband met den omvang van het bedrijf, doch in ver band met den omzet van sterken drank in het bedrijf. Deze wijziging zal stellig voor verschillende zaken een verbetering beteekenen. -o- NOORDWIJK BINNEN. Het Koninginnefeest. Naar het Bestuur der Oranjevereeni- ging alhier ons mededeelde, zal het op 3 Sept. a.s. te houden Oranjefeest dit jaar in verband met de finantiën een uiterst sober karakter dragen en alleen bestaan uit een kinderoptocht met muziek, met na afloop tractatie op de scholen. 's Avonds zal door een der muziek corpsen de burgerij een concert worden aangeboden hetwelk bij gunstig weder zal worden gevolgd door een lampion optocht. Het Bestuur van het Fanfarecorps „Excelsior" zal morgenavond te 8.15 uur een concert geven ln de muziektent op het Lindenplein zulks ter eere van den verjaardag vah H.M. de Koningin. RIJNSBURG. Gevonden: een portemonnaie met eenig klein geld, een doos met garen en band, een portemonnaie met inhoud. In lichtingen eiken werkdag van 10—11 v.m. aan het politiebureau. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Overleden: L. B. Mudde, 72 jaar, weduw naar van H. van de Jong. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Hoogewoning, Hoofd straat 360, van Llsse E. Verboom, idem, van Haarlemmermeer A. J. Die mei, Zuilhofstraat 12, van Voorhout W. M. M. v. d. Berg, idem, van Noordwijker- hout C. M. Renee, Hoofdstraat 95, van Voorhout J. van den Berg, Kerklaan 51, van Lelden H. C. M. Buschman, Ber kenlaan 9, van Noordwljk W. L. Renee, Teljllngerlaan 63, van Voorhout. Vertrokken: G. H. WUlemsen, n. Waal wijk C. Koomen, n. Heeze B. J. van der Krogt, naar Warmond P. A. Kou- wenhoven en gezin, naar Leiden G. K. van der Voort, naar Leiden. Gevonden: een gedeelte van een bril, een portemonnaie met ritssluiting en een fleschje met inhoud. Nadere inlichtingen bij de politie alhier. STOMPWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dins dag a.s. te 10 uur voorm. in openbare ver gadering bijeen. 1. Beëedlging en installatie leden van den Raad; 2. Benoeming Wethouders; 3. Benoeming lid der commissie van Beheer over het gemeenschappelijk lichtbedrijf der gemeenten Stompwijk en Veur; 4. Be noeming leden der commissie van advies (uitvoering steunregeling werkloozenh' Beschikbaarstelling gymnastieklokaal. Gelijk bekend, verzochten de Ouder commissies der Gemeenschappelijke O. L. scholen te Veur en te Stompwijk de be schikking over het gymnastieklokaal van laatstgenoemde school, in verband met op richting van een schoplgymnastiekvereeni- ging. B en W. stellen den Raad voor dit verzoek ln te willigen. o VEUR. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Dinsdag a.s. te 20 uur in openbare vergadering bij een. 1. Beëediglng en installatie leden van den Raad; 2. Benoeming Wethouders; 3. Benoeming Ud der commissie van Beheer over het gemeenschappelijk lichtbedrijf der gemeenten Stompwijk en Veur; 4. Be noeming leden der commissie van advies i uitvoering steunregeling vyerkloozen)5. Voorstel met betrekking tot gemeentebe- grooting dienst 1935; 6. Voorsel n. a. v. adressen er zake Personeele Belasting. Tijdens het onweer heeft aan den Stompwijkscheweg, het bovengrondsche liet van het Gem. Electriciteitsbedrijf het >veer eens moeten ontgelden. Bij de Hooge Brug sloeg de bliksem daarop, met het ge volg dat bij verschillende aangeslotenen de lampen doorsloegen, terwijl zulks ook het geval was met de lampen ln het radiotoe stel bij den winkelier D. o— VEUR-LEIDSCHENDAM. De Reclasseerlngsver. „Het Hooge- land" houdt Dinsdag as. alhier een bloempjesdag. •o- VEUR-LEIDSCHENDAM. Zilveren jubileum van den heer J. v. Genderen. Zondag 1 Sept. a.s. herdenkt de sluis wachter Johannes van Genderen zijn 25-jarig ambtsjubileum bij de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland, De jubilaris, die oorspronkelijk kantonnier was te HazerswoudeKoudekerk (Rijndijk),staat bij zijn superieuren bekend als een goed ambtenaar en bij zijn collega's als een trouwe kameraad. Het zal de jubilaris te zljnene huize, Leidschekade 38, dien dag zeker niet aan bewijzen van belang stelling ontbreken! Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, zullen onder auspi ciën van de Wllhelminavereeniging, mor genmiddag verschillende wedstrijden voor werklooze gezinshoofden of kostwinners worden gehouden. Aanmelding voor deelname morgen ochtend van 1011 uur Café Het Eiland. Zij, die giften en geld of ln natura wen- schen beschikbaar te stellen, kunnen deze bezorgen bij den burgemeester, o VOORHOUT. Jaarvergadering van Sint Caecilia. De voorzitter de heer G. Witteman opende in tegenwoordigheid van den di recteur den heer M. Bolderdijk de 16e jaarvergadering van St. Caecilia, die dit maal gehouden werd in het Parochiehuis. In zijn openingswoord heette de vooor zitter alle aanwezige leden, ln het blJzo*> der de heer M. Bolderdijk, welkom. It dankbare bewoordingen releveerde spre ker de bereikte successen op het Bonds- concours te Zoeterwoude, welke successen voor een groot deel te danken zijn aan den emlnenten directeur. De notulen hierna door den secretaris de heer P. van der Geer, voorgelezen, werden onder dank aan hem, onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een bedankje als Ud van den heer B. v. d. Lubbe. De voorzitter memoreerde de vele verdiensten van den heer van der Lubbe en stelde voor hem te benoemen tot Lid van Verdienste, hetgeen met volle instemming der vergadering geschiedde. De heer van der Lubbe dankte voor deze onderscheiding. Vervolgens was aan de orde een keurig verzorgd jaarverslag van den penning meester, den heer B. Zwetsloot, die mede- deeling deed dat totaal over het afgeloo pen jaar was ontvangen f. 619,03; uitge geven was f. 688,73, Zoodat meer was uit gegeven dan ontvangen f. 69,70. In kas bleek nog aanwezig f. 9.47, waardoor het batig saldo van verleden jaar met f. 69,70 ls teruggeloopen tot f. 9,07. De voorzitter bracht den Pennigmeester dank voor zijn gehouden beheer. Tot leden van de kas- commlssie werden benoemd de heeren H. C. Schulte, Joh. Floor en Adr. van Dam, die hunne benoeming aanvaardden. Aan de orde was thans de verkiezing van drie bestuursleden, t. w. de heeren P. van der Geer als secretaris; Alb. Ter- bach als commissaris en Jac. Kortekaas als 2e penningmeester, welke allen bij acclamatie werden herkozen. Het jaarverslag van den secretaris, waarin tot uitdrukking kwamen de in het afgeloopen jaar behaalde successen, had de volle instemming van de vergadering. Na rondvraag was het woord aan den directeur, den heer M. Bolderdijk, die ln het bijzonder woorden van dank bracht aan het bestuur voor de prachtige wijze waarop zij haar disciplinairen als organi- satorischen aanleg heeft weten ten uitvoer te leggen. Ook de leden bracht spreker dank voor hun saamhoorigheld en aan hankelijkheid aan het bestuur, mede waardoor s'preker juist deze vereeniging zoo dierbaar geworden is. Nadat de voorzitter nog woorden van dank had gesproken, volgde sluiting met den Chr. groet. o VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd; M. H. A. van der Voort uit Ned. Indië H. Schomaker van de Bilt J. N. KolBeukelman van Schiedam K. G. L. Derkzen van Voorburg J. E. Weenink van Voorburg T. Westerdiep van Zuidbroek C. Slok van Rijswijk Z.-H. A. Lelieveld van Stompwijk W. H. Gastelaars van Gouda J. F. L. Oster- mann van Katwijk G. N. Oudshoorn van Oegstgeest. Vertrokken: C. L. Dijkman naar Voor burg C. van Egmond naar Wassenaar J. Baas naar Den Haag V. C. Beek man naar Delft P. L. Zwetsloot naar Leiden P. Hellstern naar Pforzheim D. J. van Tilie naar Avereest G. H. G, Wolters naar Heino A. P. A. Hoos naar Rijswijk Z.-H. W. H. G. Rademaker naar Edam A. F. de Bruyn naar Leiden E. A. M. de Graaf naar Den Haag. -o- WARMOND. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Dins dag as. des v.m. te 10 uur ten Raadhuize bijeen. 1 Beëedlging Raadsleden 2. Verkie zing Wethouders 3. Benoeming diverse Commissiën 4. Ingekomen stukken 5. Wat verder zal worden ter tafel ge bracht 6. Rondvraag:. Morgenavond 8 uur zal door War- mond's Fanfare ln samenwerking met de Chr. Zangver. „Excelsior", ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Konin gin op de Gem. Muziektent een concert een speciaal marsohprogramma wor den gegeven. 14. Als Thijs de trap ls opgeslopen vindt hij alweer een luik en doet het open en met één blik ziet hij tot grooten schrik, dat hij in een bewoonde kamer komt! De meubels zijn al heel snel opge somd: behalve stoel en tafel is er slechts een etens-schaal en voor de rest is 't heelemaal kaal; een berenhuid hangt aan den wand. En bij de tafel zit, met opgeheven hand, een groote dikke man. „Ik vraag mij af", denkt Thijs, „wie dat toch zijn wel kan?" „Hoe kom je hier, jij leelijk dier? Ben je uit je cel ontsnapt? Dat heb je 'm goed gelapt wees maar niet blij, je bent nog lang niet vrij en ik heb heusch nog wel een and're cel!" Dat roept tot Thijs die nare vent en hij gaat voort: „O, wacht ik zie al, dat je mij niet meer herkent...." S-*

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11