LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 30 Augustus 1935 GEMENGD NIEUWS. /CHEEP/ FELLE BRAND TE ZEELST. GEEN WATER OM TE BLUSSCHEN. Meerdere woningen een prooi der vlammen. In het plaatsje Zeelst bij Eindhoven ls hedenmiddag omstreeks vier uur brand uitgebroken ln de boerderij van den heer Verhoeven uit Eindhoven en bewoond door den landbouwer v. Oeffelen, welke boerderij was gelegen aan het Achtereind. Door den sterken wind greep het vuur snel om zich heen en spoedig stond de boerderij dan ook in lichter laaie. Van de 11 kinderen van den landbouwer waren er eenlge thuis, welke zoo snel mogelijk het huis verlieten, zoodat er geen persoon lijke slachtoffers te betreuren zijn. De brandweer kon niets uitrichten wegens gebrek aan water Er werd geen assisten tie gevraagd van de brandweer te Eindho ven, daar men zonder water toch niets kon uitrichten. Door den wind sloeg het vuur spoedig over naar één van de landbouwschuren van de boerderij en een blok arbeiders huisjes. Deze laatste waren eigendom van den heer Sterken uit Eindhoven en werden bewoond door de families v. d. Hoogen, Louwers en Kosters. De woningen en inboedel alsmede de voorraden graan opgeslagen in de land- bouwschuur werden geheel een prooi der vlammen De boerderij van Verhoeven en de in boedel waren verzekerd. Dit was slechts gedeeltelijk het geval met de inboedel van de arbeidershuisjes. De Inboedel van Kosters was niet ver zekerd. Om zeven uur stonden de arbeiders huisjes nog in lichter laaie. Van de reeds uitgebrande huizen heeft men de muren omver gehaald om te voorkomen, dat de brand zou overslaan naar de kapitale boerderij met schuren van den landbou wer van der Hoof. die aan de overzijde was gelegen Hiervoor bestond groot ge vaar, daar de wind juist die richting uit was en een ware vonkenregen de kant van de tot nog toe door het vuur ge spaarde boerderij uitwaaide. Gelukkig draaide de wind in den loop van den avond, zoodat deze hofstede niet door het vuur werd aangetast. Door het draalen van den wind was de vonkenregen nu echter gericht op de tweede landbouwschuur. behoorende bij de boerderij van van Oeffelen. Het duurde niet lang of deze stond spoedig in lichter laaie. Het was gelukkig, dat het dien dag ge regend had, zoodat de daken van de an dere huizen eenigszins vochtig waren. Ware dit niet "het geval geweest, dan zou de brand nog grooter afmetingen aange nomen hebben Tegen tien uur liep het tegen het einde Alleen de tweede landbouwschuur, die het laatst in brand was geraakt, stond nog te knetteren Honderden toeschouwers uit den omtrek waren op den vuurgloed af gekomen om het machtige schouwspel gade te slaan. Velen bleven echter niet werkloos toe kijken. doch hielpen daadwerkelijk mee het vuur met alle middelen, die men had helaas geen water te bedwingen. DE FRAUDE OP HET POSTKANTOOR TE BUSSUM. Ambtenaar legt volledige bekentenis af. De ambtenaar ten postkantore te Bus- sum, tegen wten 't vermoeden van fraude bestond, waarvan wij melding maakten, heeft gisteren een volledige bekentenis af gelegd Hij heeft gedurende de laatste tien maanden verduisteringen gepleegd tot een totaal bedrag, dat voorloopig op 1300 gul den is te schattere Hij beheerde voorna melijk de kassen van den girodienst en de postzegels. De inventarisatie der kassen geschiedde niet op denzelfden dag. zoodat de eene kas bij controle aangevuld werd met de andere. De diefstallen kwamen thans aan het licht bij het overgeven van een kas. De man ls 48 jaar oud en gehuwd. Hij ia yoorloopig in arrest gesteld. EEN DEURWAARDER VERGISTE ZICH. De verkeerde woning leeggehaald. Een uitzetting door een deurwaarder pleegt toch al doorgaans een minder pret tige gebeurtenis te zijn, maar gisteren heeft een deurwaarder te Nijmegen het wel een beetje al te bont gemaakt. In een benedenwoning aan de Van Slichtenhorst- straat zou van een der bewoners de inboe del op straat gezet worden. In dit beneden huis wonen twee families, een in het sousterraln en een daarboven. Die van de bovenwoning schijnt aanvankelijk voor uitzetting in aanmerking gekomen te zijn anders is de aanwezigheid van den deur waarder immers niet te verklaren. Edoch de deurwaarder blijkt ter plaatse minder goed georiënteerd te zijn geweest, want instede van den inboedel van de bovenbe woners aan te tasten, begon hij met voort varendheid het huisraad van de souster - rainbewoners op straat te zetten. Dezen waren tijdelijk afwezig en met ijver werd het huisraad door des deurwaarders knechten naar buiten gebracht. Plotse ling echter verscheen de huisvrouw, die ln het sousterrain resideert ten tooneele en geen wonder, dat haar verbazing geen grenzen kende. Welke huismoeder zou immers niet ontsteld geweest zijn plotse ling haar inboedel naar de straat verhuisd te zien. Was het wonder, dat er protesten klonken, en de dame in kwestie bleek er ten zeerste op gesteld te zijn, dat haar echtgenoot eerst de situatie in oogen- schouw zou nemen, voor alles in den oorspronkelljken staat hersteld zou worden. Zulks geschiedde, maar intusschen was het begonnen te stortregenen en het laat zich begrijpen, dat het misnoegen van de sousterrainbewoners nog enkele graden steeg De deurwaarder had het zelden zoo kwaad te verduren. Ten slotte ls de in boedel weer teruggebracht op de plaats waar hij Phuis behoorde, en die van de bovenbewoners schijnt daarna om een of andere geldige reden heelemaal r.let ver huisd te zijn. Tel. DE OMROEPER OP DE WIP. Van 3 wethouderszetels en de Rebellenclub met 30 pond worst en 10 liter jenever. Men schrijft uit Druten aan de N. R. Ct.: Er is spanning in ons dorp. Over eenige weken zal de wethoudersverkiezing plaats hebben en wie zullen er dan wethouder worden? Nu moet ik. alvorens ik u iets ga vertel len over dit belangrijke probleem, beken nen dat ik geen verstand heb van politiek, zelfs niet van dorpspolitiek. Maar mijn vriend heeft er gelukkig wel verstand van, en dus heb ik bij hem mijn licht eens op gestoken. Toen ik terug kwam van mijn vacantle ben ik naar hem toegestapt. „Vriend", zei ik „wie worden er hier wet houder?" Een verbaasde blik trbf me, alvorens het pijpje uit den mond ging. ..Neem dit van mij aan", zei mijn vriend, „dat er in ons dorp nergens anders over politiek gesproken wordt dan aan een ta feltje ln een café. Waar wil Je heen, naar den dijk, naar den Heeresweg of naar de markt?" Ik koos de markt en dat was goed gezien, aangezien daar de tafel staat waar de be langrijkste dorpsbesluiten genomen wor den. Op weg erheen kwamen we de drie Koningen tegen, waaruit ge kunt opmaken dat het bijna 5 uur in den middag was. De drie koningen, Caspar, Melchior en Bal- thasar, zijn drie oude dorpsnotabeien. wier ware namen slechts üisiders kennen. Klok slag 5 uur nemen zij lederen middag ach ter hun bittertje plaats Ook zij oefenen van deze plaats nog Invloed uit op de dorpspolitiek. Wij dan liepen naar een café op de markt en zetten ons. En toen zijn mijn oogen opengegaan voor de bijzondere asso ciaties, die in de politiek tot stand kunnen komen. Wanneer ge meent dat lk onwaar heid spreek, bedenk dan dat mijn vriend het mij zoo vertelde. In ons dorp dan ls een der bekendste figuren de dorpsomroeper Buil. Hij is in zijn daagsche vak steenfabriekarbeider en in zijn Zondagsche dorpsomroeper. Van zijn dorpsgenooten verschilt hij hierin, dat hij wat meer fantasie heeft en misschien wat meer neiging tot opstandigheid. In zijn huisje staat ergens, naar men zegt, een en cyclopaedic. Dit lijkt me echter laster, want mijn vriend hoorde hoe hij laatst tegen een der gemeenteraadsleden zei: ..Als gij wat vertelt in den raad, dan reist ge eerst naar Nijmegen om uw adviseur te raadplegen. Maar ik heb de wetenschap hier", met een tik op zijn voorhoofd. Nu wil het geval, dat van deze weten schap ln het hoofd van Buil het wel en wee van onze gemeente gedeeltelijk af hangt. Want Buil zit, om het maar eens uit te drukken in een vakterm, op de wip. Hij is dezen zomer ln den gemeenteraad gekozen en wel op een aparte lijst, die in gediend is door zijn politieke volgelingen. Ze heeft ook een naam. deze kiesvereeni- ging van Buil. Ze heet: de Rebellenclub. Die club was noodlg om Bull, in den raad te krijgen, want er was geen enkele lijst (er waren er ditmaal elf. naar ge u zult herin neren). waarop men den naam van Buil wilde hebben. Dus kwamen de vrienden van Bull met een eigen lijst, en ze hadden succes. Zoo zit dus nu Buil, om zijn politiek program de „Had-je-me-maar" van Dru ten genoemd, in den gemeenteraad. En hoe zit hij er! Er zijn 5 gekozenen van arbeiderslijsten en 5 van middenstanders- lijsten. De kleine boeren scharen zich bij de verkiezingen meestal bij de arbeiders, de grootere bij de middenstanders. Dat zijn dus tezamen 10 zetels. Op de elfde zit, triom fantelijk in zijn politieke eenzaamheid, Buil. Voelt ge de situatie? Als Buil links koers houdt, krijgen de arbeiders de meer derheid en daarmee twee wethouderszetels. Houdt hij rechts, dan hebben de midden standers er twee. En daarom nu is Buil zulk een man van gewicht. Daarom gaat hij in de laatste weken met een nieuw zwart pak naar de kerk. En daarom ls het feest na zijn verkiezing zulk een glorieus feest geworden. Ze hebben het gevierd in de schuur van een café buiten Druten. De heele Rebellen club was aanwezig. Het menu van het diner vermeldde twee gerechten: worst en jenever Iedereen in Druten kan het u ver tellen: 30 pond worst en 10 liter jenever hebben de Rebellen gekocht voor het feest ln de schuur, van het geld dat overgeble ven was van de verkiezingscampagne Men behoeft niet te twijfelen, dat de wethoudersverkiezing spannend zal zijn. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN VRACHTAUTO. Twee personen gedood. Woensdagavond om ongeveer halfnegen is op den straatweg AmersfoortNijkerk een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee jeugdige personen het leven heeft ge kost. Een motorrijwiel, bestuurd door P. J. Maagdenberg, onderwijzer-kweekeling uit Den Haag, met als duo-passagier zijn stadgenoot F. L. W. Luyten, onderwijzer, is in volle vaart op een stilstaande vracht auto gereden. De beide motorrijders zijn korten tijd na het ongeluk overleden. „NR.Crt. DE MOORD TE WILDERVANK OPGELOST. De twee aangehoudenen moeten de daders zijn. Het ls de gemeentepolitie te Wildervank gelukt nadere belangrijke verklaringen te verkrijgen omtrent den moord op den ouden heer Kroeze te Wildervank. Het is gebleken, dat een bedrag van omstreeks f. 600 werd gestolen, welk be drag reeds in beslag werd genomen. De justitie is er van overtuigd, dat de zaak geheel is opgelost en dat de reeds vroeger aangehoudenen B. B en K. S. van Wildervank de daders zijn. Uitvoeriger mededeelingen zijn spoedig te verwachten. N.v.h.N." AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer A. Ponsen uit Amersfoort, die op den Hoogeweg door een auto werd aan gereden en daarbij ernstig werd gewond, is gisteren overleden. DE AUTO- EN BENZINEDIEVEN. Omtrent het viertal dat gisternacht te Utrecht werd aangehouden, kunnen wij nader vermelden, dat het viertal, afkom stig uit IJmuiden, was glnaamd M. S. oud 26 J.; S. B. eveneens 26 j.: de bestuurder van de auto D B oud 33 j. en de 22- jartge G. L. Drie hunner zijn reeds ver schillende keeren met de Justitie in aan raking geweest. De auto was Woensdag avond omstreeks halfelf door verbreking van een ruit uit een garage te IJmuiden ontvreemd. De „heeren" hebben dus niet lang genot van hun wagen gehad en hun reis had wel een sensationeel verloop. STORM BOVEN ENGELAND. Tal van deelen van Engeland zijn Woens dag door onweersstormen geteisterd, waar- bij verscheidene hulzen door den bliksem werden getroffen. Een van de ernstigste ongelukken geschiedde te East Klrkby in Nottinghamshire, waar transformatoren van de electrlsche centrale werden ge troffen en in brand geraakten. Twee per sonen werden erhstlg geschokt, doch ble ven overigens ongedeerd. De storm ging gepaard met hevlgen regen. EEN INTERNATIONAAL OPLICHTER. Eind Juli kwam bij een aantal werk- loozen. die langs den kant van de Waal haven te Rotterdam zaten, een man, die zeide, dat hij van Poppel heette, aanne mer was en dat hij voor een aantal van hen wel werk had. Hij nam vijf man aan, die den volgen den dag een karwei voor hem in Delft moesten verrichten. Een van de vijf was een zekere de B„ wonende in de Noord- polderstraat te Rotterdam. Met hem is van Poppel naar huis gegaan. In de wo ning van de B nam hij ook nog diens broer in zijn dienst. Hij wist het vertrou wen van de menschen te wekken en ge noot bij hen onderdak en gastvrijheid. Ook zag hij kans van de B. diens rentekaart in handen te krijgen. Den volgenden dag stuurde hij de mannen naar het werk in Delft, nadat hij eerst nog van de B. een regenjas had geleend. In Delft is de z.g. van Poppel niet verschenen. De werkloozen deden aangifte bij de politie, welke het signalement van den man rondseinde. Dezer dagen kwam bericht binnen uit België, dat ln Bouillon een Nederlander op naam van de B. diverse oplichtingen had gepleegd, waarbij hij zich legitimeerde met een rentekaart Ook uit Rochefort was bericht binnengekomen, dat een man, die zich de B noemde, eenige hotelhouders en hotelgasten heeft opgelicht Uit het signalement bleek, dat dit dezelfde man is die zich te Rotterdam als van Poppel voordeed. Het onderzoek wordt voortgezet. PUBLIEKE VIJAND No. 1 DOOD. Het lijk van John Hamilton, Amerika's publieke vijand No. 1, de vriend en deel genoot van Dilllnger. is door de geheime politie der Ver. Staten bij Oswego in Illi nois gevonden en begraven. De hoofdambtenaar van het dep. van Justitie, die het mededeelde, zei, dat het lijk in gevordenden staat van ontbinding verkeerde De politie gelooft, dat de gang ster is gedood ln een gevecht met de po litie ln den zomer van 1934. toen Dillln- gers bende, waar Hamilton deel van uit maakte, een aantal wanhopige ontmoe tingen met de politie had Een paar maanden geleden werd bericht, dat Ha milton ln een daarvan zwaar gewond was. INBRAAK EN BRANDSTICHTING. Gisternacht om half twee heeft een chauffeur ontdekt, dat er brand was uit gebroken in pand no. 5 aan het Hofplein te Rotterdam, bewoond door den heer Th. M. De brandweer werd gewaarschuwd. Toen deze ter plaatse verscheen, ontdekte men, dat de ruit van de voordeur was In geslagen en dat zoodoende het slot van de voordeur was geopend. De familie M. was niet aanwezig. In het huls vond men alles overhoop ge haald. Kasten waren geledigd, beddengoed was verspreid en men ontdekte een be gin van brand in het sousterraln, in de keuken en in de achterkamer. Op deze plaatsen was beddegoed bij elkaar gelegd, dat in brand was gestoken. Bovendien was het vloerkleed in de voorkamer door- drengd met petroleum. De brandweer wist de vuurhaarden spoedig te blusschen. De politie is daarna een onderzoek gaan in stellen, waaruit is gebleken, dat ln het huis was ingebroken. In den tuin vond men een koffer met diverse artikelen erin en o.a. een aantal waardelooze effecten. De bewoner, de heer M., kon gisteren nog niet precies opgeven, wat er gestolen was. Wel is vastgesteld, dat het tafelzilver verdwenen is. De brand schijnt gesticht te zijn om den inbraak te camoufleeren. ONDER EEN BOERENWAGEN GERAAKT. Gistermiddag om half vijf ls op het marktterrein te Geldermalsen, waar het zeer druk was, het 5-jarige zoontje van den landbouwer Ravesteljn door een boe renwagen overreden. Het kind was vrij wel op slag dood. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Gistermiddag is te Uffelte CDr.) tijdens een hevige onweersbui de bliksem ingesla gen in de boerderij, bewoond door den landbouwer H. van Lubec te Uffelte. De boerderij brandde tot den grond toe af. Het veen kon nog in veiligheid worden ge bracht, doch overigens werd niets gered. De brandweer van Havelte en Uffelte kon den, bij gebrek aan water, niets uitrichten. Door de gunstige windrichting werden de aangrenzende boerderijen gespaard. De be woner, die zich in de schuur bevond, werd even door den bliksem getroffen, doch werd niet ernstig gewond. Alles was ver zekerd. Te Wanneperveen is gistermiddag tegen vier uur de boerderij van den landbouwer Klaas Peereboom door den blikserh getrof fen en in brand geraakt. Het gebouw brandde binnen tien minuten geheel af. Niets van den inboedel kon gered worden. De Inboedel en de woning waren ver zekerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Gisteren heeft op een onbewaakten overweg onder de gemeente Geffen een tragisch ongeluk plaats gehad. Het veertienjarig zoontje der wed. van H. uit de Ruwaard te Oss, dat niet geheel wel bij het hoofd was en meer in de om geving ronddwaalde, wilde waarschijnlijk den overweg oversteken, op het moment, dat de sneltrein van 17.19 uur uit Oss naar 's-Hertogenbosch ln aantocht was. Het ventje werd door de locomotief gegrepen en enkele maters meegesleurd. Het was op slag dood. BUITENLANDSCH GEMENGD. BUILENPEST IN CHINA. Uit Pelping wordt gemeld: In het, district Taoan is een epidemie van builenpest uitgebroken, welke tot nu toe 78 dooden heeft geëischt. DE AFFAIRE-HAUPTMANN. De verdedigers van Hauptmann, die naar men zich herinneren zal in verband met de ontvoering van de baby van Lindbergh ter dood veroordeeld is, hebben «en gemeenschappelijke verklaring gepu bliceerd, waarin zij mededeelen, dat de verdediging na langdurig zoeken er in geslaagd Is op Long Island bij New York een kind op te sporen, welks uiterlijk, tezamen met een reeks bijzondere om standigheden krachtig de waarschijnlijk heid biedt, dat het hier gaat om de dood gewaande baby van Lindbergh. De chef der politie te New-Jersey heeft echter het verzoek van de verdedigers om de origi- neele vingerafdrukken van de baby van Lindbergh ter beschikking te stellen van de verdedigers van Hauptmann uitwijkend beantwoord door te verklaren, dat geen volledige vingerafdruk bestaat. De verde diging wendt zich derhalve tot de open bare meening om de autoriteiten er toe te brengen de orlgineele vingerafdrukken ter beschikking te stellen. TERECHTSTELLING DOOR VERGIF. In de gevangenis van Reval is gister nacht de moordenaar Karl Ots door vergif terechtgesteld. Dit ls de tweede terecht stelling door vergif binnen enkele weken. De Estlandsche wet laat ter dood ver oordeelden de keuze tusschen de galg en den giftbeker. Het vergiftigen geschiedt dan door een oplossing van 0 05 gram cyaankali, dat reuk- en smaakloos ls ge maakt ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gisteravond heeft in de nabijheid van Royan (Frankrijk) een ernstig auto ongeluk plaats gehad. In een bocht botsten aldaar twee auto's in volle vaart tegen elkaar, waarbij een der wagens geheel vernield werd. Zeven personen werden ln hopeloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. DIJKDOORBRAAK IN ARIZONA. Naar uit Wilcox in Arizona (V. St.) ge meld wordt, hebben wolkbreuken een dijkdoorbraak tengevolge gehad. Een drie meter hooge stortvloed, die daardoor ont stond sleurde een autobus, waarin 28 per sonen gezeten waren, met zich mede en slingerde dezen tegen een mast van het hoogspanningsnet. Vier personen ver dronken daarbij, terwijl drie andere zwaar gewond werden De overigen konden met groote moeite worden gered. AUTOTUNNEL INGESTORT. Naar uit Oakland in Calilornië gemeld wordt ls bij den bouw van een autotunnel aldaar een ongeluk gebeurd doordat de houten betimmering bezweek. Elf arbeiders werden bedolven. Na koortsachtige reddingspogingen gelukte het acht arbeiders min of meer zwaar gewond te bergen. Het lot van de overige drie bedolven is nog onzeker. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee Amerlkaansche officieren zijn neergestort met hun vliegtuig van een hoogte van ongeveer 150 voet. Zij waren op een inspectievlucht. Een der beide slachtoffers was eerst twee maanden ge leden gehuwd. DE NALATENSCHAP VAN WILL ROGERS. Will Rogers heeft zijn vrouw tot eenig erfgename benoemd en haar al zijn be zittingen nagelaten. Twee dagen voor hij met Wiley Post vertrok had hij nog een testament opgesteld, dat door de autori teiten geldig is verklaard. De plaatselijke atterney te Los Angeles, McCullough deelde voorts mede, dat hij namens Lloyds een cheque ten bedrage van 2*/i millioen dollar aan Mevrouw Rogers had overhandigd, voor welk bedrag Rogers zich had verzekerd voor hij ging vliegen met Post. MU OCEAAN PHRONTIS, 28 Augustus van Londen te Shields. CLYTONEUS, Liverpool naar Java, pass. 28 Augustus Gibraltar POLYDORUS, 28 Augustus van Singapore naar Amsterdam. POLYPHEMUS. Java naar Amsterdam. pass 27 Aug. Perim. MELAMPU8, Amsterdam naar Java; 28 Augustus yan Suez. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJIKEMBANG, 28 Augustus van Bah*. te Manilla. TJISONDARI, 25 Augustus van Java Hongkong. 18 Ate. vaj EALCYON LIJN. MAASBURG. naar Emden, pass. 27 Dunnet Head. STAD HAARLEM. Melilla naar Rotterdam pass. 27 Augustus Gibraltar. STAD VLAARDINGEN, 29 Augustus Wabana te Rotterdam. STAD ZWOLLE, 27 Aug. van Lissabon Bilbao. MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT, uitreis, pass. 27 August® Gibraltar. TAJANDOEN, thuisreis, 28 Augustus va, Colombo. JAN Pz. CO EN. toeristenvaart, arr. 29 Aug te Amsterdam. CHR. HUYGENS, uitreis, 29 Augustus li Southampton POELAU ROEBIAH, uitreis, 29 Aug. Belawan. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW HOLLAND, pass. 27 Augusta Thursday Island. JANSSENS, 29 Aug. van R'dam n. Java JAVA—NEW EORK LIJN. TANIMBAR. 27 Augustus van Norfolk New York. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BREEDIJK, 27 Augustus van Rotterdam ti Hampton Roads. BLOMMERSDIJK, thuisreis, was 27 Auj 8,20 uur n.m. 145 mijlen W. v. Lands End BOSCHDIJK, 29 Aug. van R'dam naa Boston. KON NED. STOOMBOOT MIJ. BARNEVELD, thuisreis, was 28 Aug. 3.051 v.m. 1340 mijlen Z.W. van Lands Em ASTREA. 27 Augustus van W. Indlë New York. COLOMBIA, thuisreis, 30 Augustus nn 6 uur te Plymouth verwacht. OBERON. 28 Augustus van Vigo naa Lissabon. ORPHEUS. 28 Augustus n.m. 8,30 uur val Hamburg naar Amsterdam. RHEA. 28 Augustus van Flume n. Susal SIMON BOLTVAR. 28 Augustus van Ma delra naar Barbados. TRAJANUS, 28 Augustus van Metril Alicante. VESTA. 28 Augustus van Barcelona naa Palermo DEUCALION, 29 Aug. van Genua naa Livorno. BENNEKOM, 29 Aug. van Vlaardlngen I Hamburg. ARIADNE, 28 Aug. van Kopenhagen Danzig. IRENE. Mlddl. Zee n. A'dam, pass. 29 L Gibraltar. GANYMEDES, Mlddl. Zee n. A'dam, ps 29 Aug. Gibraltar. SATURNUS, 29 Aug. van Bilbao te Sas tander. TELAMON, 29 Aug. van Salerno te Llssa bon. HOLLAND—AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN, 28 Augustus van Lo renzo Marques naar Beira. JAGERSFONTEIN, 28 Augustus n.m. 1,30! van Rotterdam te Hamburg. MELISKERK, uitreis, 29 Augustus te Mat BLOEMFONTEIN, thuisreis, 29 Aug. va Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK. 29 Augustus van Duala l Lagos. ROTT. LLOYD. SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 27 Auj Perlm. GAROET. 28 Augustus van Rotterdam t Hamburg. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALDABI, thuisreis, 28 Augustus van Vio torla. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. JONGE ANTHONY, 28 Aug. van Cartha gena n. Almerla. THEANO, 28 Aug. van Belfast via Fort naar Amsterdam. REGINA. Antwerpen n. Cardiff, pass. Aug. Vlisslngen. BATAVIER II, 29 Aug. van Rotterdam Gravesend. RAPANA, naar St. Kltts v.o., pass. 28 Aug Bevezler. LINGESTROOM, 27 Aug. van Bristol Newport. KERKPLEIN, 28 Aug. van Rio Janeiro Rosario. - ALGENIB, 28 Aug. van Archangel naai Rouaan. ALBIREO, 28 Aug. van Garston n. Barry J. B. AUG. KESSLER, 28 Aug. van Aroe baai te Sydney. EBRO. sleepboot, 28 Aug. van R'dam Southampton. TEXELSTROOM, 23 Aug. van Liverpool Manchester. JEANNETTE. 28 Aug. van Coleraine naai Charlestown. BEYERLAND. 28 Aug. van Amst. te Blym V/ESTLAND, 29 Aug. van R'dam te Leun MARK, 27 Aug. van Raumö n. Uleaborg. WAAL, 25 Aug. van Borga te Lovisa. LINGE. Leningrad n. Dordrecht, pas®' - Aug. Elseneur. BATAVIER VIII, 28 Aug. van R'dam Bordeaux SUNETTA, Constanza verm, naar tngt land. pass. 28 Aug. Gibraltar. WIN8UM, naar Archangel, pass. Noordkaap. BEVERWIJK, naar Archangel, pass Aug. Noordkaap. rt MAGDALA, 27 Aug. van Curacao te Aug. Said. Port SELENE. 28 Aug. van Constanza te HENNIE, 28 Aug. van Ayr n. Charleston MIDSLAND. 28 Aug. van Grangemoum Rotterdam. 231 SCHIELAND. Tyne n. Rouaan, pass- Aug Flamborough. niea JONGE JOHANNA. 29 Aug. van L0"u naar Amsterdam. cp HOOGLAND, 29 Aug. van Haring» de Tyne.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10