LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 24 Augustus 1935 BUITENLAND. SPORT. BURG. STAND VAN LEIDEN VI/SCHERJ_ GtRICUTEN TELEGRAMMEN. DE BIOSCOPEN. IAAI/ÏI GIMCURN IS3Ï BINNENLAND. DUITSCHLAND. Dr. Goebbels over dc Duitsche éénwording Prijsverhooging is niet toegestaan Bijzonderheden over de nieuwe Duitsche leening. Op het Internationaal congres voor straf recht en gevangeniswezen te Berlijn heeft dr. Goebbels gisteren, zooals wij in een deel van onze oplage nog ln 't kort heb ben meegedeeld, een toespraak gehouden over het nieuwe rijk. Hij betoogde, dat elke revolutie, die zich een plaats ln ds geschiedenis veroverd heeft, een gees'e- lijke actie is geweest De bewegingen op het gebied der politieke macht zijn slechts de zichtbare vormen, waarin de geestelijke actie tot uiting komt. De bedoeling van de nazi-revolutie ls het smeden van de Duitsche natie tot een waarachtige volks eenheid: Goebbels sprak van de volks wording" van de Duitsche natie. Dit werd pas mogelijk door deze uitbarsting van volksche kracht, die des te heviger was. naarmate zij langer door kunstmatige dammen was tegengehouden. Het Duit sche volk stond op in een eenige uiting van zijn levensdrang en voltrok daarmede een eenwording, die tot dat oogenbllk slechts enkelen mogelijk hadden geacht De Duitsche revolutie ls vooral een wils uiting van het jonge Duitsche volk ge weest. ..Wat het lot het in dezen tijd aan stoffelijk geluk onthield, heeft het door het geluk in nieuwe denkbeelden dubbel en driedubbel Ingehaald". Deze nieuwe gezindheid heeft Duitsch- land een ongekend tempo en doorzet tingsvermogen voor opbouwend werk ge schonken. wat het duidelijkst is gebleken op economisch gebied, waar de klassete- genstellingen zijn overwonnen. In 2',i jaar kunnen natuurlijk niet alle vraagstukken van 'n grandioze vernieuwing worden op gelost. maar Duitschland kan er met trots op wijzen, dat het ze tenminste heeft aan gepakt. Van de 7 millloen werkloozen bij de opkomst van het nation aal-socialisme zijn er thans meer dan 5 millloen weer aan het werk op fabriek of kantoor ge holpen. Drie vraagstukken bleken de overige in het belang te overtreffen, dat van de in nerlijke eenheid, dat van de bestrijding der werkloosheid en dat van het her stel van Duitschlands nationale souve- reinitelt. Alle drie zijn nu al voor een goed deel opgelost Ging het liberalisme uit van het indi vidu, het nationaal-soclallsme stelde het volk in de plaats van het individu, ver ving den enkeling door de gemeenschap. Daarbij was het inderdaad noodig in zoo verre toe beperken als zij in strijd was met de vrijheid van de natie. Geen en keling, hoog of laag. mag het recht heb ben ten koste van het nationale vrijheids begrip van zijn vrijheid gebruik te ma ken. want alleen de veiligheid van het nationale vrijheidsbegrip waarborgt hem op den duur ook de persoonlijke vrijheid. Dit geld ook voor den intellectueel Als hij zich afscheidt van zijn volk. geeft hij de bron van zijn vruchtbaarheid prijs. De kunst ls de edelste geestelijke uitdruk king van een tijd Derhalve geeft ook de nieuwe Duitsche tijd de kunst tot taak haar denkbeelden te gieten ln een vorm, die de tijden zal doorstaan en het nage slacht een levend en plastisch beeld van een grooten tijd zal geven. Moge de defi nitieve uitdrukkingsvorm in de kunst voor den nieuwen tijd nog niet gevonden zijn. dan bedenke men, dat elke groote tijd moet rijpen en dat men geduld moet heb ben en moet kunnen afwachten om het groote waarlijk ten deel te krijgen. In politiek opzicht merkte Goebbels verder nog op, dat de natlonaal-socialisti- sche staatsvorm niet zoo ondemocratisch is als op het eerste gezicht het geval lijkt. De revolutie heeft een nieuwe vorm van samenwerking tusschen regeering en volk gevonden, waarbij de regeering wel han delt in opdracht van het volk. doch bij de uitvoering van die opdracht niet door een onnoemelijk aantal onverantwoorde lijke elementen wordt gecontroleerd. Het was het tragi-komische noodlot van de tradltioneele democratische partijen in het vroegere Duitschland. dat zij welis waar een beroep op het volk deden, maar dat dit beroep ln de harten des volks geen weerklank vond. Zij wilden liever met de massa dwalen, dan tegen de massa in den rechten weg gaan. Het nationaal-socialis- me heeft daartoe wel den moed en heeft daarbij geluk, dat het volk het begrijpt. Dit is de waarachtig moderne democra tie. die het nationaal-socialisme ten grond slag heeft gelegd aan de vernieuwing van Duitschland. De Rijksminister van Landbouw en Voedselvoorziening heeft ln zijn functie van Rijksprijzencommissaris allen prijs controle-instanties medegedeeld, dat prijs- verhoogingen niet toegestaan mogen wor den. De hooge landsautoriteiten, de Ober presidenten, de leiders der prijzencontrole- bureaux en de gouwleiders der N.S.D.A.P. zijn uitgenoodigd voor een bespreking van deze kwestie, die in het midden der volgende week te Berlijn zal worden ge houden. Teneinde de uitvoering mogelijk te maken van de door de rijksregeering on dernomen taken schrijft de regeering door tusschenkomst van het onder leiding van de Rijksbank staande leeningsconsortium een leening uit van 500 millioen Rijks- mark tegen een koers van 98 3'4 De looptijd van deze rijks-schatkistbiljetten bedraagt 10 jaar, aanvangende 1 October a.s. Vanaf 1941 zal leder jaar 20 °/o van het emissiebedrag der schatkistbiljetten worden afgelost. De stortingen door d6 inteekenaars op de toegewezen schatkist biljetten moeten geschieden in den tijd van 3 October tot 20 December a.s. en wel op 3 October en 2 November telkens 30 en op 27 November en 20 December tel kens 20 »/o van het toegewezen bedrag. Stortingen op vroegere data zijn toege staan. De rijksschatkistbiljetten kunnen bij de Rijksbank beleend worden. De lee ning staat voor inteekening open tusschen 4 en 16 September 1935. De rijksbank heeft verder voor rekening van het lijk een overeenkomst gesloten met de Duitsche Girocentrale voor nog 500 millloen tegen 4W/«, Duitsche rijksleening van 1935 tegen een koers van 98 1/4 "/o om ondergebracht te worden bij de Spaar banken. De leening wordt afgelost met een jaarlijksch bedrag van 2* van de oorspronkelijke som, met gebruikmaking der rentebesparingen De betaling van de som geschiedt als volgt: 25V» op 15 Octo ber a.s. 25% op 25 November a.s 25% op 15 Januari a s. en 25% op 15 Februari 1936. FRANKRIJK. Dinsdag of Woensdag ministerraad. Uit Parijs wordt gemeld, dat waarschijn lijk a.s. Dinsdag of Woensdag in het Elysée een ministerraad zal worden gehouden voor het vertrek van Lebrun naar Ram- bouillet. In dezen ministerraad zal Paganon den president der Republiek het decreet voor leggen inzake de benoeming van senatoren en bovendien een decreet, waarbij 20 Oc tober wordt vastgesteld als datum waarop aanvullende verkiezingen voor den Senaat zullen worden gehouden. JOEGO-SLAV1E. Drie ministers afgetreden. De „Prawda" bericht uit Belgrado, dat drie leden van het kabinet. Nicolas Precca, minister van sociale voorzorg Lludevit Auer. minister van justitie en Igniat Stevanowitsj, minister van bosch- en mijnbouw, zijn afgetreden. Hun aftreden is een indirect gevolg van de vorming van een nieuwe regeerings- nartii. de Joegoslavische Radicale Unie. i>e Kroatische Volksclub. waartoe Precca en Auer behooren heeft al. besloten zich niet bij deze Unie aan te sluiten Minister-president Stojadinowitsj heeft het ontslag nog niet aanvaard Indien de ministerraad moet worden gewijzigd, zal dit geschieden na de biteen- komst van de Conferentie van de Kleine Entente te Bied op 29 Augustus. VEREENIGDE STATEN. De neutraliteitswet. Naar Reuter uit Washington seint heeft het Huis van Afgevaardigden het wetsont werp betreffende het mandaat aan den president inzake de handhaving der neu traliteit goedgekeurd. WIELRENNEN. L. R. EN T. V. „SWIFT. Morgen zal de tweede wedstrijd der com petitie gereden worden, iU. de sprint. Samenkomst 9 uur aan het clublokaal bij den heer v Meizen, 9.15 uur vertrek naar de startplaats. Door Bestuur en Sportcommissie zUn voor deze competitie als prijzen uitgeloofd: 1 paar raceschoentjes; blauw-wltte shirt; stel velgremmen. Na gevoerde bespreking is de laatste wedstrijd die gereden is om de racefiets geannuleerd. Deze wedstrijd zal overge reden worden op nader te bepalen datum, over den vastgestelden afstand, n.l. 60 K.M. voor de A-klasse en 30 K M. voor de B-klasse. Voor 1 Sept. a.s zijn de amateurs Chr. Vink, A. v. Egmond en J. Rietbroek aange zocht deel te nemen aan de wedstrijden te Heemstede. GEBOREN. Pola, d. van J. Molnar en E. G. Vogels Jacobus Thijme, z. van J. van Oosten en J. v. d. Blom Hendrika Pieternella, d. van A. Bek en H Klein Cornelia, d. van J. J. Bleijl en C. v. Wijk Johannes, z. van C. Cardol en J. M. G v. d. Pol Harro Siegfried, z. van H. W. Gogoll en E. M. M. Fritsche Maria Cornelia, d. van C. J Borst en M. M. Warmerdam Dirk Cornells z van C. v Rossum en W. v. Leeuwen Maria Rosalia, d. van F. J. F. M Vldeler en J. W. Kok. ONDERTROUWD P. v. d Heijde, jm., 33 jaar en W. Zand bergen, jd., 31 jaar. OVERLEDEN. C. H. Greeve, ongeh. vr., 79 jaar P. van 't Zelfde, z„ 9 mnd. RECLAME IJMUIDEN. 24 Aug. V1SCHPR1JZEN. Tarbot per K.G f 0.820.70. Griet per kist van 50 KG. f. 188. Tongen per K.G. f 12200.72 Zetschol per kist van 50 K.G. f.14—11 Kleine Schol f 13—1.40 Gullen f. 3.80—3 20. Wijting f. 2.20—0.65. Pieter man f. 10.50 per kist Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM. 27 met f.834; 6 loggers: KW 35 met f.501. KW 69 met f 383 KW 34 met f. 526 KW 169 met f. 241 KW 58 met f. 360 KW 75 met f. 412. VLAARDINGEN, 24 Aug. VI. 199, 20 last van 3 schepen; maatjesharing, groen f.13 1160; maatjesharing Zuid f.15, f.9 en 7; volle haring Zuid f. 8.409.60. Alles naar kwaliteit. DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen vlsscherij-medewerken Het blijft schraal met de visscherij, het aantal schepen, dat binnenkomt is gering en de vangsten klein. Nu is dit voor de maand Augustus geen ongewoon verschijn sel, veelal komt het voor, dat de vlsscherij in dezen z.g. overgangstijd zeer matig is. Het spreekt vanzelf, dat de beperking ook het hare tot de vermindering van aan voeren heeft bijgedragen. De wekelijksche statistiek van aanvoe ren loopt dan ook nog regelmatig achter uit; dit ls echter pok noodzakelijk als men rekent, dat in totaal de productie van 620.000 tot 500.000 beperkt moet worden. Niettegenstaande de verschillende beper kingsmaatregelen is de achterstand bij 't vorig nog niet groot te noemen. De grootte teruggang zal dus in de komende maanden moeten vallen. Zooals het thans te bezien staat zal de Eng. wal-visscherij de grootste beperking ondergaan Tijdens de z.g. Zand- visscherij zal namelijk door een ieder nog op volle capaciteit .gevlscht worden, hier door zal het gebeuren, dat verschillende reederijen. die goed vlsschen hun toege stane contingent reeds verbruikt zullen hebben, alvorens de Engelsche walvissche- rij begint. Het is wel een groot nadeel, dat men nu groote hoeveelheden Zandharing van minder goede kwaliteit zal vangen, terwijl men als de mooie Eng. walkwalitei- ten komen niet meer zouten mag. Voor een volgend jaar zou het daarom wel aan beveling verdienen, indien men op de een of andere wijze trachtte de Zandvlsscherij te beperken. We denken hierbij b.v. aan een verbod om op de Doggersbank te vls schen. waar men dikwijls zeer groote schoten kuitzieke haring vangt: de kwali teiten, welke aan den rand van het „Zand" gevangen worden zijijétn den regel belang rijk beter. Wil men een andere oplossing dan zou het wellicht overweging verdienen aan iedere reederij slechts een bepaalde hoeveelheid kantjes toe te staan, die men op het Zand mag vangen. Donderdag 22 Juli zijn alle beperkende maatregelen, welke tot nu toe golden opge heven en ieder schip is vrij om zooveel netten mede te nemen als het zelf verkiest. In ons vorig overzicht maakten wij er reeds melding van. dat het z.g. jagen in de toekomst niet meer toegestaan zal zijn. Deze week is door de uitzending van de Reedersvereenlglng v d Ned. Haringvls- scherij omgeroepen, dat vanaf Maandag 26 Aug. de binnenkomende schepen onder zocht zullen warden of zij eventueel geen vangst van andere schepen aan boord hebben. DE TREILVISSCHERIJ. De prfizen, die irl het laatst van de vorige week reeds een verbetering onder gingen, bleven tot het midden van deze week goed. Donderdig trad echter een zeer sterke prijsdaling voor alle soorten visch in Deze daling is wel in hoofdzaak aan het warme weer toe te schrijven. Voor de treilvisscherij is het daarom te hopen, dat het weer wat frlssefier wordt. Verschillende haringtreilers kwamen deze week aan de riiarkt; ook de haring- prijzen liepen echter terug. RECLAME- 9251 „Landbouw's" Voltana t'allen stond Betrouwbaar, smaak'ljjk en gezond! „De landbouw'' LEIDEN - Telef- 218. HET ITAUAANSCH. ABESSYNISCH CONFLICT. LONDEN, 24 Aug. (A.N.P.) De diploma tieke correspondent van de ..Dally Tele graph" meldt, dat Italië voornemens zou zijn de militaire bezetting van Abessynié officieel een polltioneele beschermings maatregel te noemen. Het land zou zijn gezant te Addis Abeba niet terugroepen, doch wenscht een bataljon Infanterie naar de hoofdstad van Abessynié te zenden ter versterking van de gezantschapswacht. Mussolini beklaagt zich erover, dat Gr. Brittannië den Abessynischen tegenstand aanmoedigt en hem Mussolini) daardoor noopt tot een verdubbeling van zijn mi litaire voorbereidingen. Hij is evenwel vastbesloten zich door niets van zijn doel te laten afbrengen: de volledige militaire bezetting, de verwerving van de laagvlak te en de Instelling van een Itallaansch protectoraat over de hoogvlakte. ROME. 24 Aug. (A.N.P. i Volgens een Reuter-bericht nemen de troepenversche pingen toe met het oog op de mogelijk heid van de sluiting van het Suezkanaal als Volkenbondsanctie. Men acht het on waarschijnlijk, dat Engeland voor een dergelijk optreden een meerderheid zal vinden, doch niettemin worden ln mili taire kringen reeds maatregelen overwo gen om aan zulk een gebeurlijkheid het hoofd te bieden. LONDEN. 24 Augustus. (Reuter) De „Times" publiceert het volgende telegram uit Addis Abeba: De munitiefabriek die gebouwd ls op last van den keizer, toen deze nog Ras Tafarl was en die langen tijd bulten gebruik is geweest, wordt thans met groote haast weder voor het bedrijf ln orde gemaakt. De werkzaamheden vinden onder de grootste geheimhouding plaats en de be wakers hebben opdracht ontvangen, op ieder, die tot op het terrein zou willen doordringen, te schieten. Het hoofdgebouw is 60 M. lang en 20 M. breed. Er zijn voorts drie bijgebouwen, dia evenals het hoofdgebouw door een hooge prikkeldraadversperring zijn omgeven. Onder de buitenlandsche ingezetenen heerscht, naar men gelooft, ongerustheid. Verschillende Amerikaansche en Engelsche missie-orden hebben zich gereed gemaakt om het land te verlaten. Bij de banken wordt de vraag naar Pon den Sterling dagelijks grooter. Voetangels, zooals voor wilde dieren worden gebruikt, worden in de Noordelijke provincie, langs de lijnen, waarlangs de Italianen waarschijnlijk zouden oprukken, uitgedeeld Er worden enorme putten gegraven, die afgedekt worden met aarde en gras. In sommige streken stellen de inboor lingen op hun manier vallen op voor de Italiaansche vliegtuigen. SNELTREIN BERLIJN—BOEKAREST ONTSPOORD. LEMBERG, 24 Aug. (Reuter). Van nacht om 12.20 uur is de sneltrein Berlijn Boekarest ontspoord. De locomotief en vijf wagons liepen uit de rails, twee dienstrlj- tulgen en enkele andere wagens sloegen om. Er werden slechts 3 personen gewond, hetgeen kwam door de slechte bezetting van den trein. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater. 1917.. Een eenzame patrouille der Engelsche cavalerie doolt door de woestijn van Mesopotamië. Een schot.de luitenant valt dood van zijn paard. De sergeant neemt het commando over. Eindeloos is de woestijn, brandend schrijnt de zon. Men doolt en zoekt, ein delijk een oase: een moskee, wuivende dadelpalmen. „water", waar allen zich op storten. Verder troostelooze eenzaam heid: schijnbaar, want achter de heuvels liggen de Arabieren, onzichtbaar en toch gevaarlijk. En nu begint de hopelooze strijd van dat dappere Engelsche troepje tegen die onzichtbare vijanden, sluip moordenaars. nooit zich vertoonend, maar wier onverwachte schoten steeds doel treffen, tot de enkele overgeblevenen er wanhopig, razend van worden. Ieder dezer elf mannen reageert weer anders op een situatie, waarin zij onverbiddelijk den dood voor oogen zien: van uur tot uur wordt de spanning grooter. Daar is San ders, wiens godsdienstfanatisme eindigtin krankzinnigheid. Eén geeft er de voorkeur aan, vechtende te sterven, liever dan te wachten op een bevrijding, die mensche- lijkerwijs gesproken toch niet komen kan. Twee gaan hulp halen: hun verminkte lijken, komen op hun eigen paarden ge bonden terug. De redding schijnt nabij, als een vliegmachine boven 't kamp zweeft: de piloot wordt neergeschoten. Men steekt de machine in brand: een vuurzee als signaal, op 5 uur afstand ge zien door de BrigadeWanneer hulp komt opdagen is alleen nog de sergeant over: verschrikkelijk was zijn wraak Met een mitrailleur uit het vliegtuig maalde hij het groepje Arabieren neer, toen dit eindelijk tot den aanval over ging Een eenzame overwinnaar wordt tenslotte gered door het escadron. De „Patrouille des Doods" (Lost Patrol) wordt gedragen door het ongemeen sterk suggereerende spel van „mannen" als Victor Mac Laglen, Boris Karloff. Wallace Ford en Regynald Deny e.a. Geen minuut laat zij u zonder spanning Er volgt een amusante geschiedenis „Een avontuur in den Zuid-Express": een spannend draaiboek: - Wie stal de Juwee- len? Wij zullen 't u niet verraden! met prachtige kijkjes op de Rivièra en meeslepende muziek, dat u weer ln de vroolijkste stemming brengt, na de tra gische belevenissen van het voorafgaan de. In 't voorprogramma zij speciaal ge noemd de Interessante, cultureele U.F.A.- film „Het Edelhert". Casino-Theater. Uit het succes, het welk de film „De drie toffe jongens van het vreemdelingenlegioen" reeds eenlgen tijd geleden geoogst heeft, was op te ma ken, dat een reprise lang niet denkbeel dig zou zijn En Inderdaad prijkt deze spannende rolprent opnieuw op het pro gramma. met dit verschil evenwel, dat beide ,deelen, tevoren ln opeenvolgende weken vertoond, thans achter elkander den geheelen avond in beslag nemen. Iets wat we ln verband met de toenemende spanning zelfs nog toejuichen. Wie ls El Sjaltan? Dat is de groote vraag, welke d« aandachtig toeziende bezoeker zich den ganschen avond stelt. We zullen den in houd niet verklappen, en ook geen aan wijzing geven, wie El SJaitan eventueel zou kunnen zijn en wie het in ieder ge val niet is. Men ga zelf zijn scherpzin nigheid maar eens op de proef stellen. Bovendien is men van een boelende, de aandacht voortdurend gespannen hou dende rolprent getuige. De gebruikelijke actualiteiten uit binnen- en buitenland vormen de inleiding tot de hoofdfilm. Het jublleerende Trianon-Theater pro longeert „Op stap", zooals wel in de lijn der verwachting lag. Ook FMentJe de la Mar heeft haar optreden In de Sleutel stad met een week verlengd zoodat een druk bezoek ook voor de komen'' dagen geen al te gewaagde voorspelling lijkt. Ook het Lido-Theater komt met een reprise: Truus van Aalten als „Het meisje met den blauwen hoed", komt hier nieuwe trlumfen vieren. Na de groote belangstel ling, welke deze film den vorigen keer trok, mag het eigenlijk verwonderlijk hee- ten, dat er nog stadgenooten zijn, die de geestige verfilming van Fabriclus' boek nog niet zagen! ONGELUK MET LIFT TE ROUEN. PARIJS. 24 Aug. (A.N.P.) In een fj. brlek te Rouen is een liftkooi, waarin zich tien arbeiders bevonden, van de der de étage neergestort. Alle inzittenden wer den ernstig gewond; de meeste hunner hebben arm- en beenbreuken opgeloopen. ERNSTIGE ONGELUKKEN IN ENGELSCHE MIJNEN. Vijf dooden en verscheidene gewonden, LONDEN, 24 Aug. (A.N.P.) Vrijdag zijn bij twee ernstige ongelukken ln Engelsche mijnen vijf personen om het leven ge komen Om half vijf des middags ls ln een mijn bij Elmsall in Yorkshire tengevolge van eenige ontploffingen een viertal mijnwer kers gedood, terwijl 13 werden gewond, van wie 4 ernstig. Twee dooden behoor den tot de reddlngskolonne, welke na de eerste ontploffing de mijn was binnen gegaan. Bij Glmmer in Glanmorgan werd één arbeider door vallend steen gedood. Zijn maat liep eenige kwetsuren op. DE NED. RONDVLUCHT 1935 DE TWEEDE DAG. Den tweeden dag der Nederlandscii rondvlucht 1935 ontmoetten de deelnemtts elkaar op het vliegterrein Noord-Nederland te Eelde. Na den start ging het op de Wadden, eilanden aan, waarna men over Schier- monnigoog, Ameland, Terschelling en Texel vloog. Te 11.05 passeerde de Douglass-machine „Jan van Ghent' het vliegkamp ,De Mok", terwijl even later werd geland op 't vlieg veld „De Kooy". Hier waren ter ontvangst aanwezig de commandant van het vlieg kamp en verschillende andere miUtiln autoriteiten. Om halftwaalf zaten 50 machines in dr lucht, terwijl 9 nog op het vliegveld te Eelde stonden. ERNSTIGE AANVARING OP DE WAAL. ZANDSCHUIT UIT WOERDEN GEZONKEN. Moeder en dochter verdronken. Gisteravond te omstreeks half elf heef op de rivier de Waal onder de gemeente Vuren een aanvaring plaats gehad, dit aan twee personen het leven heeft gekost. De Belgische motorboot ..Albulame tende 532 ton geladen met motorolie, die op weg was naar Duitschland, is in aan varing gekomen met een 69 ton metende schuit, geladen met zand. genaamd „Nooit gedacht" die van Rossum op weg was niir Leiden. De botsing was zóó hevig, dat de zand schuit vrijwel onmiddellijk zonk. De viif personen die zich aan boord bevonden en die allen aan dek waren, geraakten water. De vrouw van den eigenaar van de schuit mej. Bruins, gedomicilieerd te Woerden en haar 7-jarig dochtertje ver dronken. De drie andere opvarenden, t.w. de 18- jarige zoon van mej. Bruins, een kneedt en een passagier konden gered worden. Vt eigenaar zelf was niet aan boord. Het blijkt dat de Albula den .verkeerden wal" heeft gehouden en daarvoor de voor geschreven signalen had uithangen. Van af de tankboot werd bovendien nol F' seind doch de zandschipper ging dn® waartoe misschien ook het slechte neM heeft bijgedragen. De tankschipper wIOT een boei uit waaraan de vrouw van den schipper, haar 7-Jarle dochtertje en naar 16-jarige zoon zich vastklampten. Do°r sterke zuiging van het zinkende moesten de vrouw en het meisje l°s's'tr' Zij verdwenen ln de diepte en verdronken. De knecht en een vriend van hem, «k voor plezier was meegevaren, grepen een stuk hout en wisten zich drijvende houden. Na eenlgen tltd konden zu "r" vlsschers uit Brakel od het droge wor°j, gebracht evenals de zoon van den zano- schipper. De Ujken zijn nog niet gevonden. EERSTE KAMER. De Voorzitter van de Eerste Kamer d« Staten-Generaal ls voornemens Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag, September as., des avonds te negen uur.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2