m j* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 22 Augustus 1935 Derde Blad No. 23132 BINNENLAND. RECHTZAKEN. VERHOOGING VAN DEN BENZINEPRIJS. DOCH geen tolheffing op de bruggen. I* geruchten, die gedurende de laatste «en de ronde deden, dat in tegenstel- J! met de aanvankelijke plannen der re- «ring "P de ^staande en nieuwe brug- 0ver onze groote rivieren, geen lol ge inen zal worden, kunnen wij aldus de na informatie ter bevoegder ijatse, bevestigen. Men heeft te 's-Gra- enhagé er van afgezien door het heffen a tol de benoodigde gelden voor het megenplan bijeen te brengen, gu is het altijd uiterst gemakkelijk en opulair een streep te halen door hef- Sgen. Daardoor alleen wordt een finan- Dtl probleem nooit opgelost. Indien wij ieuwe bruggen wensohen, en wij hebben broodnoodig, dan meten die betaald orden. De regeering moest dus naar een jtuw systeem voor financiering van den mggenbouw zoeken. Naar wij vernemen heeft zij dat gevon- tn door over het geheele land den ben- taprijs te verhoogen met 'li cent per L. ^vorens tot dit besluit te geraken, heeft lm te 's-Gravenhage rijpelijk het voor liegen er van overwogen. Er tegen pleit j overweging, dat v.n. zekere steden en teken profiteeren van de oude en nieuwe raggen. Niettemin zullen thans de kosten druk- L op het geheele land. Daar staat tegen in, dat alle provincies groote voordeelen lekken uit de publieke werken, die over ft geheele land worden uitgevoerd. Juist 1 Noordelijke provincies, Groningen en biesland, die van den nieuwen bruggen- iiiw slechts in beperkte mate profiteeren, >bben een niet onaanzienlijk voordeel uit Imlllioenen besteed voor den afsluitdijk, ie voor de automobilisten uit Noord-Bra- mt en Gelderland weer van minder be ekenis is. Dit neemt niet weg, dat iedere nieuwe ihooging van den benzineprijs als een nar euvel moet worden beschouwd en it zelfs de verhooging met cent aan il land in het geheel ten minste zoo ure lasten oplegt, als dit met de tolhef- j;en het geval zou zijn geweest. Een een- judige berekening toont dat aan. Uitgaande van een jaarlijksch verbruik id benzine van minstens 300,000,000 K.G. sbijna 400.000.000 liter), welk cijfer aan i officieele statistieken ontleend kan itdcn, leert een eenvoudige berekening, it een verhooging van de belasting met shts 0.45 ct. per liter, een jaarlljksche !e van rond f. 1.800.000 oplevert. De re lling heeft in het brugtollenwetsont- ip een bepaalde verkeerstoeneming ge- und, welker accres vermoedelijk aan i voorzichtigcn kant is, zoodat in de Ü)k gemakkelijk kan blijken, dat deze itting tè conservatief is. Uitgaande a van dit officieele accres blijkt, dat «li in 1936 deze, een halve cent per liter m f. 3.000.000 zal opbrengen; in 1938 bij- 11.7,000.000; in 1940 zelfs reeds ruim 7500.000. Reeds in het Voorloopig Ver- g op het brugtollen-wetsontwerp was »r eenige leden der Tweede Kamer een ongelijke berekening gemaakt, waarbij i zelfs tot de conclusie kwamen, dat een itooging der benzinebelasting met nog «n halve cent per liter, de regeering in ut stelt op haar eigen basis met voor- iotten, die in den loop der jaren in het sganstigste geval nog onder de f 10.000.000 lijven, niet slechts de gewenschte leening i sluiten van f. 20.000.000, doch bovendien S den versnelden bruggenbouw zonder (heffing te financieren. Indien deze financieele berekening klopt in zou het ons niet verwonderen, dat uit, ui nieuwen opslag der benzinebelasting H andere wegverbeteringen zouden ancen worden betaald, die in het oor- pronkelijk project der regeering niet aten voorzien. hilversum krijgt een tunnel. Maar ook Leiden heeft nog haar overweg-vraagstuk. Verschenen is een voorstel van B. en W. 't Hilversum om over te gaan tot het ouwen van een tunnel onder den spoor- feg AmsterdamAmersfoort. De kosten van het plan zijn geraamd op ■422.000, waarvan door de regeering uit <t Werkfonds 1934 een voorschot van ten «"Sste f. 402.000 zal worden verleend. De fectie der Ned. Spoorwegen zal f. 20.000 ragen. ,De tunnel welke leiden zal van de noest naar de Prof. Kochstraat Is ont- 'orpen op een hoogte vt.n 3.70 M. De rlj- in den tunnel zal 7'/i M. breed zijn en •t weerszijden voorzien van rijwiel- en MPacen. met een breedte van l'h M. Zou het niet wenschelijk zijn dat er van ™sche zijde bij het Werkfonds en da JPoorwegen nog eens de aandacht op werd ■evestigd dat ook Leiden haar overweg- ®«re Sieeft? Nog altijd houdt onze inder- uM opgemaakte statistiek haar waarde, naarbij uitgemaakt werd dat de overweg ®i derde deel van den dag gesloten is. nog steeds kan men het treffen, dat twintig minuten of zelfs een half '"f wachten moet, voordat eindelijk het pikeer eens weer vrijgegeven kan wor- »nrt!ien c'e beheerders van het Werkfonds "whten zoeken naar een belangrijk object werkverschaffing dan zij de aanleg een Leidsche verkeerstunnel in hun Ue aandacht aanbevolen! voorkoming van dubbele belasting. Het verdrag met België. ibiiusterie van buitenlandsche zaken j,.,*1 bekend, dat op 6 Augustus 1935 te holif uitwisseling heeft plaats gehad I» ,?e akten van bekrachtiging van het Sedpri ruar' te Genève tusschen -v,.v'an.d en België gesloten verdrag ter ïp|in'?g van dubbele belasting en tot behoorend slotprotocol. 1Jt „btens artikel 17, par. 2, zal het ver- tón, i Januari 1936 voor het Rijk in ia werking treden. HOLLAND TOERT NAAR BELGIË. geweldige drukte aan de nrderlandsch-belgische grens. Bij Wuestwezel trekken iederen dag 100 tot 150 autobussen België in; s Zaterdags en 's Zondags 200 en meer. Men schrijft uit Brabant aan het „Vad.": Aan de Nederlandsch-Belgische grens heerscht reeds den geheelen zomer een geweldige drukte. De Brusselsche tentoon stelling gepaard met den lagen koers van den Belgischen franc en den daardoor voor de niet-Belgen ongekend lagen levensstandaard oefenen een groote aan trekkingskracht uit op de Nederlanders, die iederen dag in drommen de grens overtrekken. Nog steeds neemt die drukte eer toe. dan af. Hoe intensief het toeristenverkeer uit Nederland naar België is. kan men het best beoordeelen wanneer men eenige uren in het Belgische grensplaatsje Wuestwezel aan den grooten weg Tilburg-Breda-Ant- werpen doorbrengt. Vrijwel elke autobuschauffeur, die met een lading passagiers naar België gaat, kiest dit plaatsje met voorbijgaan van de Nederlandsche grensplaatsen als eerste rustpunt van de reis. De toeristen kunnen daar in één der twee bekende café's geld inwisselen en a raison van ..één franc en een half" een kop koffie of een glas bier nuttigen. En zoodra een Nederlander dat ..één franc en een half" hoort, voelt hij zich rijk en moet er nog wat gebruikt worden, zoodat de chauffeurs veelal moeite hebben het oponthoud tot een kwartier of 20 minuten te beperken. Nauwelijks is echter een autobus weg gereden of een ander staat weer voor en op sommige tijden, vooral in de ochtend uren en in den laten avond staan er dik werf 10 en 12 tegelijk Want ook de bus- pasagiers. die na een één- of meerdaagsch verblijf uit het Belgenland komen, willen als regel hier nog even aanleggen, hetzij om de laatste goedkoope consumptie te nuttigen, hetzij om de overgebleven fran ken tegen gave Hollandsche guldens om te wisselen. In deze grenscafé's werkt men daardoor onder hoogdruk van s morgens 6 uur tot 's nachts 3 uur of half vier toe. om dan na een enkel uur slapen opnieuw te be ginnen. In Brabant en vooral in Breda ziet men dit alles met leede oogen aan. De enkele autobus, die overdag door Breda gaat, probeert er zoo snel mogelijk weer uit te komen terwijl de meeste bussen na het gereed komen van den nieuwen ver keersweg Breda-Princenhagen langs Breda suizen. 's Avonds bij het terugkeeren heeft men nadat men de grens gepasseerd is. als regel haast om thuis te komen, of wel men is zoo laat, dat voor de Nederlandsche café's het sluitingsuur reeds is ingegaan. De ontvanger van het Belgisch grens- kantoor te Wuestwezel deelde ons desge vraagd mede dat gedurende Juli en Aug. iederen dag alleen langs dit grensstation 100 tot 150 autobussen België intrekken, op Zaterdag en Zondag stijgt dit aantal zelfs tot boven de 200. Gistermorgen passeerden van 's morgens acht uur tot half twaalf alleen 73 vol gepropte touringoarS en toen moesten zotals de ontvanger het uitdrukte „de Amsterdamsche bussen" nog komen. Onder de ..Amsterdamsche bussen" wordt hier verstaan de touringcars van een Amsterdamsche onderneming, die een ge- regelden bussendlenst op Brussel onder houdt en voor die reis meerdaagsche re tours afgeeft. 's Morgens 9 uur vertrekt men uit Am sterdam en 's avonds 6 uur vertrekt de zelfde bus weer uit Brussel, doch dan met passagiers, die daar één of meer dagen tevoren gearriveerd zijn. Het schijnt dat het Rijkstoezicht op de Spoorwegen, dat korten tijd geleden zulk een heftigen strijd tegen de z.g. wilde bus diensten voerde, tegen dat vervoer mach teloos staat, aangezien het hier betreft een geregelde dienst op een plaats in het buitenland. Vandaar ook. dat voor het uit stappen van passagiers tusschen Amster dam en de grens niet gestopt wordt. Aannemende dat, de Zondag uitgezon derd. iederen dag 150 bussen bi.1 Wuest wezel de grens passeeren dan bllift men nog aan den veiligen kant. wanneer men het aantal Nederlanders, dat langs dit grenskantoor België intrekt, op 30.000 per week schat. Daarbij is dan nog niet eens rekening gehouden met het vervoer per personen-auto's en met de wielrijders, die nu men tot 1 November het rijwiel vrij mag invoeren eveneens bli tientallen tegelijk de grens passeeren. Daar aan de Belgische grenskantoren het passagiersvervoer doorgaat, moeten vrachtauto's dikwerf uren wachten voor zij ingeklaard worden en vooral het tran- sitoverkeer ondervindt dikwerf uren ver traging. Zoo zagen wil gistermorgen om 9 uur aan de grens een vrachtauto staan van een Haagschen wildhandel beladen met 61 kisten, waarin ruim 700 kg wilde eenden en bestemd voor Boulogne sur Mer. Niettegenstaande alle papieren in orde waren en de vereischte waarborg was ge stort. stond deze auto er om 12 uur nog, alleen omdat door de groote drukte de douaniers geen gelegenheid hadden de 61 kisten van een douaneloodje te voorzien. En zoo geschiedt het dagelijks, zeer tot schade van de Nederlandsche expediteurs, wier belang, vooral met de iage vracht prijzen medebrengt een maximaal-aantal vrachten in minimum tijd te doen. Het bijzonder drukke grensverkeer brengt dan ook alleen voordeel voor de Belgen en de Nederlandsche autobusonder nemers terwijl de Nederlandsche midden stand en de Nederlandsche hotelhouders de schade lijden. griffier eerste kamer ernstig ziek. Jhr. dr. W. a. Beelaerts van Blokland, griffier van de Eerste Kamer, die te Oos terbeek zijn vacantle doorbrengt, is ern stig ongesteld geworden. de vliegers op de lijn naar ned.-indie. De oudsten er speciaal voor aan gewezen. 14 dagen rust na iederen tocht vice-versa. De Java Bode meent te weten, oat de leiding der K.L.M. heeft bepaald, dat in den vervolge op de route Nederland—Indië alleen de negen oudste vliegers zullen vliegen, die telkens na terugkeer in Ne derland veertien dagen rust zullen nemen. Dit zijn de heeren Sillevls, Tepas, Hon- dong, Parmentier, Geysendorffer, Scholte, van Dijk, Te Roller, Smirnoff, Frijns en Blaak. Men ziet dat er een paar reserves bij zijn. Deze maatregel toont wel aan, zoo schrijft het blad, dat de K.L.M. terugkeert tot het „safety first"; de ervaren vliegers weten beter wat kan worden geriskeerd dan de jongeren. Wij hebben ons, naar aanleiding van dit bovenstaande, om inlichtingen gewend tot de directie der K. L. M., die genoemd be licht indiscreet noemde en daarom iedere toelichting weigerde. de wieringermeer 5 jaar droog. Feestelijke herdenking. Op 21 Augustus 1930 viel Wleringermeer droog! Gisteren werd dit feest op feeste lijke wijze in den polder gevierd. Des morgens was reeds een blijde stem ming in den polder merkbaar. De gooche laar mr. Palmer gaf te Mdidenmeer voor 4000 schoolkinderen uit de geheele Wle ringermeer een demonstratie van zijn toe ren, waarna de kinderen zich met spelen vermaakten. Des middags vond de officieele herden king plaats door den minister van water staat, jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude, die, nadat hij door den burgemeester van Medemblik, den heer P. C. J. Peters was verwelkomd, een rede hield. De minister begon zijn rede met erop te wijzen, hoe op 21 Augustus de wateropper vlakte in de Wieringermeer in land was herschapen, nadat hieraan jaren van inge spannen arbeid waren voorafgegaan. Vervolgens besprak Z.Exc. de ontwikke ling van den Wieringermeerpolder op landbouwkundig-technisch gebied en op sociaal-economisch gebied, waarbij hij vooral zijn schreden richtte op den toe komst. De minister sprak er zijn voldoening over uit, dat zoovelen naar de Wieringer meer waren gekomen om de feestelijkhe den bij te wonen en eindigde met de woor den: „Ik hoop dat zegen op uw arbeid moge rusten en ik wensch dat uwe kinde ren en kindskinderen, komende polder- dagen mogen vieren met opgewektheid, naar uw voorbeeld". Hierna sprak de heer Z. S. Smeding, die de bevolking van den Wieringermeer wees op het nut, eensgezind de toekomst in te gaan. Een demonstratie en eenige behendig- heidstoeren met rupstrekkers volgde hier op, waarvoor de bevolking groote belang stelling betoonde. Daarna gaven eenige ruiters nog een demonstratie. Des avonds zong het gezelschap van Riemsdijk hoeren liedjes, welke zeer bij de aanwezigen in den smaak vielen. De directie van de Wieringermeerpolder heeft van vele zijden telegrammen van ge- lukwenschen ontvangen, ook van de Ver- eenigde Landarbeidersorganisaties. het vraagstuk der hypotheken. Minister confereert met de banken. In verband met de stagnatie, die er heerscht inzake het verstrekken van geld onder hypothecair verband heeft de mi nister van sociale zaken, mr. M. Slingen- berg. namens de regeering Vrijdag 16 Aug. een bespreking gehouden met vertegen woordigers van de Vereeniging van Direc teuren van Hypotheekbanken, van de Ne derlandsche Spaarbank, van den Beleg- glngsraad en van de Vereeniging ter Be vordering van het Levensverzekerings wezen. De minister streeft er naar. in den be- staanden toestand in gemeenschappelijk overleg verbetering te brengen. Tijdens de besprekingen, die een bevre digend verloop hadden, werd in het bij zonder naar voren gebracht dat de on zekerheid die er heerschte omtrent het lot van den gulden, zoomede het wetsontwerp inzake de vaste lasten, de credietmoeilijk- heden hadden gestimuleerd. De aan de bespreking deelnemende in stellingen zullen der regeering, hetzij in dividueel. hetzij gemeenschappelijk, nader schriftelijk van advies dienen. —o geschil bij werkverschaffing. Vijftig arbeiders leggen werk neer. Gistermiddag vervoegde zich aan het districts arbeidsbureau te Bergen op Zoom een 50-tal werkloozen uit die gemeente, welke te werk waren gesteld, bij de werk verschaffing in den Anna Jacoba-polder in de provincie Zeeland. Zij gaven te kennen, dat zij hadden besloten, op grond van een loongeschil, het werk te staken. De werk zaamheden in genoemden polder bestaan uit het inpolderen van de schorren, het geen bij laag water geschiedt. Vorige week Maandag zijn de arbeiders naar dezen pol der uitgezonden, terwijl zij de overtuiging hadden, dat hun een zelfde loon zou wor den uitbetaald als zulks in Bergen op Zoom gebruikelijk is. Daar bij de uitbetaling is gebleken, dat zulks niet het geval is en het ontvangen uurloon veel lager is dan aanvankelijk werd gedacht, heeft men eenparig het be sluit genomen de werkzaamheden neer te leggen. Voorts hebben de stakers deze stopzet ting gemotiveerd, omdat zij langer moeten werken dan de werkloozen, die in eigen gemeente in de werkverschaffing worden geplaatst. Dit houdt verband met de reis, welke zij dagelijks per autobus moeten on dernemen. De Rijksinspectie te Breda zal van een en ander in kennis worden gesteld. TOEPASSING DER ZUIDERZEE- STEUNWET. Een nieuwe regeling vastgesteld. De Rijksdienst heeft voor de IJselmeer- visschers, die volgens de Zuiderzeesteun- wet belanghebbenden zijn en tevens ge rechtigd tot een tegemoetkoming op grond van art. 13 der wet, een nieuwe regeling vastgesteld betreffende een eenmalige voorafgaande schatting hunner inkomsten uit de IJselmeervisscherij, of wel om bij niet-toetreden tot die regeling aanvraag te doen tot het vaststellen der tegemoet koming aan de hand van de wekelijksche opgave hunner besommingen. Die rege ling loopt over het tijdvak van 28 Juli 1935 tot en met 28 December 1935. Zij is evenals de aanvraag van wisselende vast stelling der wekelijksche inkomsten, alleen bestemd voor de vischvergunninghouders of voor degenen, die, zelf geen vergunning hebbende, als mede-eigenaar de visscherij tezamen met den vergunninghouder uit oefenen. Men onderscheidt: 1 houders der vergunning a, die bij de toetreding tot de regeling geacht zullen worden uit de IJselmeervisscherij als in komsten te trekken, over het tijdvak van 28 Juli 1935 tot en met 19 October 1935 f.7 per week: over het tijdvak van'20 Oc tober 1935 tot en met 28 December 1935 niets. 2. houders der vergunning b, die bij de toetreding tot de regeling geacht zullen worden uit de IJselmeervisscherij als in komen te trekken: over het tijdvak van 28 Juli 1935 tot en met 19 October 1935 f. 5 per week: over het tijdvak van 20 October tot 28 December 1935 niets. De toetreding tot de regeling of het af zien van de toetreding met de aanvrage om de tegemoetkoming, berekend aan de hand der besommingen, geschieden door onderteekening eener desbetreffende ver klaring ter gemeente-secretarie der woon plaats van de visschers vóór 1 September 1935. Voorwaarde voor het verkrijgen van een tegemoetkoming of een toeslag op het bedrljfsinkomen is voorts; dat de te van gen visch zal worden afgeslagen aan een erkenden vischafslag. Uitzondering hierop kan worden ge maakt na voorafgaande schriftelijke ver gunning, verleend door den directeur van den Rijksdienst, indien de belanghebbende gewoon was zijn visch buiten den visch afslag te verkoopen. o bedrijfsraad voor het chemi- grafisch bedrijf. Commissie van advies omtrent wenschelijkheid van instelling. De minister van sociale zaken heeft aan de vaste leden van de commissie van ad vies bedoeld in art. 8 der Bedrijfsradenwet (kerncommissie-industrie), de navolgende personen als tijdelijke leden toegevoegd: W. A. v. Leer, P. A. Mascini, mr. H. J. A. J. Niemeijer, J. Roelofs, G. J. Jong, J. Hof man, allen te Amsterdam. Deze toevoeging geschiedt ten behoeve van het uitbrengen door de commissie van een advies omtrent de wenschelijkheid van het instellen van een bedrijfsraad voor het chemigrafisch bedrijf en omtrent andere daarmede verband houdende on derwerpen, in artikel 8 der Bedrijfsraden wet bedoeld. r. van den arend t. In den leeftijd van 60 jaar is gistermor gen na een langdurig ziekbed in zijn wo ning aan den Westzeedijk te Rotterdam overleden de heer R van den Arend, be kend figuur in den tabak si: an del De heer R. van den Arend was lid van de firma P. van den Arend, gevestigd te Rotterdam en als zoodasig lid van de directie van de Tabaksmaatschappij Arendsburg en de Deli Cultuur Maatschappij. UIT NED. OOST-INDIË. ongelukkige afloop van een bruiloftspartij. MEDAN, 21 Aug. (Aneta). Door het instorten van het plafond van een ver- Uieplngshuis, bewoond door een Inheem- sche familie, in de omgeving van Tebing- Tinggi, welk huis stampvol was met brui loftsgasten. werden vier personen zwaar en vijf lichtgewond. De zwaargewonden werden naar Teblng-Tinggi vervoerd, waar zij in het ziekenhuis werden opge nomen. De toestand van twee hunner is levensgevaarlijk. Het bruidspaar kwam met den schrik vrij. DE MOORD TE ZOETERWOUDE de pleidooien. (Vervolg van gisteren). Mr. Nord Thomson, voor de vader plei tend, protesteerde met klem. tegen de voorstelling in het requisitoir omtrent de personen en het gezin van de verdach ten gegeven, en dat daartegenover van P. eenvoudig zonder meer is voorgesteld als ongewenschte vrijer van de dochter. Plei ter wees op den velen last, dien het slachtoffer herhaaldelijk aan de politie bezorgde. Hij toch stond bekend als drin ker en herrieschopper. Daartegenover staat vader van K, die volgens de politie zeer gunstig bekend staat. Pleiter heeft zich persoonlijk overtuigd van de sfeer van netheid, die in het gezin, waarvan het hoofd werkloos is, heerschte. Pleiter betoogde, dat het meisje dat te Leiden een goede betrekking had, weder om door toedoen van haar verloofde is ontslagen en als gevolg daarvan heeft deze gedurende eenige weken kostgeld voor haar betaald. De ouders van K. maakten veel mee en kwamen tot de con clusie dat van P. geen partij voor hun dochter kon zijn. Deze heeft voortdurend gesard en gedreigd zoodat zelfs de jongste verdachte een nacht in een schuit heeft moeten doorbrengen en de vader zich in eigen huis niet veilig voelde, De atmosfet# was geladen met angst en vrees voor v. P, die eiken Zondag opnieuw terug kwam, zoo ook dien Zondagmiddag, toen er over een beuzeling reeds woorden vielen, welke zich in den avond herhaalden toen van P. in beschonken toestand terugkwam om ruzie te maken over een paar vaasjes. Wetende wat hij van de vuist van Van P. te wachten had heeft de vader, toen de gaspljp genomen nadat een somma tie om heen te gaan zonder uitwerking was gebleven. Pleiter zeide, dat hier wel degelijk van noodweer sprake is en hij concludeerde ten aanzien van zijn cliënt tot vrijspraak subs, oplegging van een zeer lichte straf, ter zake van mishandeling. Mr. Mens Fiers Smeding voor den jong- sten verdachte pleitend beval het Hof de herlezing aan van zijn pleitnota, welke zijn pleidooi in eerste instantie inhield. Voorts belichtte pleiter de juridische zijde van deze zaak, speciaal met betrek king tot de kwestie van het al- of niet aanwezig zijn van noodweer. Pleiter gaf een opsomming van ver schillende feiten, die zich in den loop van de jaren dat v. P. met de dochter van Van K. omging hebben voorgedaan en die aanleiding hebben gegeven tot tal van botsingen welke ten slotte tot dit tragisch einde hebben geleid. Pleiter verwees voorts naar een civiel rechtelijk arrest van den Hoogen Raad, dat zijn meening deelt, dat de verdachten met betrekking tot het opgeworpen noodweer zich een onjuiste voorstelling konden en mochten maken. De vrees voor den thans verslagene. die herhaaldelijk dreigde, bracht bij hem zoodanige gemoedsbewegingen te weeg, dat zij daardoor niet in staat bleken, zich de gevolgen van hun handelingen te realiseeren. Pleiter achtte de opgelegde straf ge heel onevenredig aan de door deze ver dachten gepleegde feiten en ook hij con cludeerde tot vrijspraak, met invrijheid stelling van verdachte F. W. van KI. Mr de Visser repliceerde met een kort woord en verzette zich tegen het verzoek tot invrijheidstelling van de verdachten. Na dupliek van mr. Nord Thomson en mr. Mens Fiers Smeding, deelde de pres. mede. dat het Hof geen termen aanwezig achtte tot invrijheidstelling van de ver dachten. De uitspraak werd bepaald over 14 dagen. o kantongerecht te leiden. De Kantonrechter te Leiden heeft da navolgende vonnissen gewezen: Wegens dronkenschap D. P. Rijnsburg f6 of 2 d.; wegens loopen op verboden grond: R. M. C. v. d. D. Den Haag f2 of 1 d.: E. 't H. Den Haag f 2 of 1 d.; wegens rijden zonder rijbewijs: J. V. Waddinx- veen f3 of 1 d.; wegens met een auto van richting veranderen, zonder teeken te geven: J. H. K. Wassenaar f4 of 1 d.J wegens autorijden links van den weg: J. H. B. Den Haag f6 of 2 d.: wegens met een flets in een bocht links rijden en een valschen naam opgeven: J. A. van H. Roelofarendsveen f 1 of 1 d. en f 10 of 5 d.; L. J. K. Roelofarendsveen f 1 of 1 d, en f 10 of 5 d.; wegens met een auto zon der noodzaak op den weg stilstaan: A. H. Den Haag f3 of 1 d.; wegens met een autorijden over een gesloten verklaarden weg: H. H. Den Haag f 5 of 2 d.; T. v. d. L Amsterdam f5 of 2 d.; wegens auto rijden zonder spiegel: N. v. H. Hazers- woude f 1 of 1 d.; D. S. Nieuw-Vennep f 2 of 2 d.: wegens overtr. Motor- en Rijw. Regl.: P. G. Amsterdam f 6 of 2 d.: F. E. S. Rotterdam f 6 of 2 d.; wegens fietsen zonder bel: H. v. D. Katwijk f2 of 1 d.; J. v. D. Den Haag f2 of 1 d.; wegens fietsen zonder reflector W. H. D. f 2.50 of 1 d.; wegens fietsen zonder licht: G. H 13 of 1 d.; wegens met een transport rijwiel fietsen op een rijw.pad: P. van D. Voorschoten f 5 of 2 d.; wegens fietsen op een linkerrijwielpad: L. J. P. B Voorscho ten f 3 of 1 d.; E. W. C. L. Valkenburg (Z.-H.) f3 of 1 d.; Th. H. van O. Zoeter- woude f 1 of 1 d.; wegens met een trans portrijwiel rijden op een rijw.pad: J, Sch. f 4 of 1 d.: wegens een openbaren weg ge bruiken als bergplaats: W. S. d. S. 3 maal f 3 of 3 maal 1 d.; wegens zwemmen in een openbaar vaarwater: J. B. f2 of 1 d.: M. W. F. f 2 of 1 d.; wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Leiden: W. K. J. v. d. H. f 2 of 1 d.; P. M. v. L. f 2 of I d.; G. S.è zwervende f 2 of 1 d G A. B. Alphen a. d. R. f 2 of 1 d.; H. K. f 3 of 1 d; J. S, f2 of 1 d.; P. S. Tilburg f 2 of 1 d.; I. V. f3 of 1 d.; wegens overtr. der verord tot wering van ontsierende re clame te Noordwijk: A. S. Katwijk f 4 of 1 d.; wegens als opkooper geen register bijhouden D. P. 2 maal f 3 of 2 maal 1 d.; wegens te Leiden met een koffer een standplaats innemen: A. B. Amsterdam f2 of 1 d.; wegens te Katwijk op straat muziek maken: P. J. F. Lisse f. 1 of 1 d.; wegens te Warmond venten zonder ver gunning: A. H. f.1 of 1 d.; wegens te Katwijk met een wagen een standplaats innemen zonder vergunning: P. K. f2 of 1 d.; wegens te Noordwijk muziek maken zonder vergunning: A. L. f 1 of 1 d.; P. J. M. f 1 of 1 d.; wegens overtr. van het Rustdagbesluit: E.L. f2.50 of 1 d.: wegens overtr. van het Arb. Besluit: P. C. van H. Oegstgeest f6 of 2 d.; wegens overtr. van het Melkbesluit: Th. v. H. 3 maal f3 of 3 maal 1 d.; wegens overtr. der wet op de openb. vervoermiddelen: A. J. v. d. B. Overschie f2 of 1 d.; wegens overtr. der Motor- en Rijw.wet: M. D. Alphen f 15 of 15 d.; wegens fietsen zonder licht: A. J. D. f3 of 1 d.; wegens in het openbaar zwemmen: J. B. f 1 of 1 d.; wegens op een rijwiel 2 personen vervoeren: C. de W. f 2 of 1 d.; wegens met een auto het verkeer belemmeren: L. R. Leiderdorp f3 of 1 d.; wegens rijden met een motor zonder rij bewijs: L. H. Sch. f 1 of 1 d.; wegens dronkenschap A M. P 15 of 2 d.; wegens met een motor in een bocht van den weg links houden: J. A. van 't H. f 3 of 3 d.: met een motor rijden zonder rijbewijs: C. R. Katwijk f3 of 3 d. Het verstek vonnis ten aanzien van J. J. V. beklaagd van overtr. van het Nieuw Crisis Zuivelbesluit werd bekrachtigd (f20 ot 8 d.) Ontslagen van rechtsvervolging werd: J. S. geb. O. wegens het niet voldoen aan haar stemplicht: Vrijgesproken werd: H. S. geb. van L. wegens alsvoren. Waar geen woonplaats is vermeld, zijn de vorenbedoelde personen te Leiden woonachtig.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9