De Rondvlucht 1935 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 22 Augustus 193S Ongeveer 70 deelnemers „Samen uit, samen thuis" SPORT. AGENDA. VRAGENRUBRIEK. CORRESPONDENTIE. FAILLISSEMENTEN. Tweedaagsche vliegtocht boven Nederland. (Van onzen rels-red&cteur). Morgen begint de Nederlandsche rond vlucht van 1935, welke ten doel heeft pro paganda te maken voor de luchtvaart in Nederland. Organisatrice is de K. N. V. v. L. (Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, in sa menwerking met de K.L.M., de A.A.C. (Am- sterdamsche Aeroclub), de R.A.C. (Rotter- damsche Aeroclub), de T.A.C. iTwentsche Aeroclub), de N.N.A.C Noord-Nederland- sche Aeroclub). de A.N.V.V. (Alg. Ned. Ver. v. Vreemdelingenverkeer), den K.A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland) en het Bureau voor luchttoerlsme K. N.V. v.L. K. A.N.W.B. Dit Jaar zullen aan de rondvlucht een 70-tal vliegtuigen deelnemen, voornamelijk met sportvllegtuigen. Doch ook de KL.M. ontbreekt niet op het appèl, evenmin als de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg en de Marine Luchtvaartdienst te Den Hel der. De KL.M. neemt deel met een Doug las- en een Fokkermachine, tezamen met dertig passagiers, de L.V.A. met vijf vlieg tuigen en de M.L.D. met vier. Uit het bui tenland worden ruim twintig sportvliegers verwacht. De heele vloot van deelnemers is verdeeld in drie groepen, die resp. oranje, witte en blauwe wimpels voeren. De algemeene leiding van de rondvlucht berust bij den kapitein-vlieger W. C. J. versteegh. De directe leiding der butten- landsche deelnemers en der Nederlandsche sportvliegers berust bij den chef-instruc teur der Nationale luchtvaartschool, den heer H. M. Schmidt Crans, die der K L.M. vliegers bij den chef technischen dienst den heer I. A. Aler, die der L.VA. bij den lsten luitenant-vlieger W van Gemeren en die van den ML D. bij den officier vlieger der tweede klasse D. J. R. Beuge- 'ling. De route is dezer dagen volledig door ons vermeld. Men weet dat ook Lelden gepas seerd wordt. Natuurlijk zullen er wel af wijkingen voorkomen; de kunst is, om in een rechte lijn van het eene rustpunt naar het andere te vliegen, maar daar is heel wat ervaring en kundigheid voor noodig. Den eersten dag gaat te route van Schiphol (vertrek 9 uur) vla Leiden over Haamstede i aankomst pl.m. 10 uur, vertrek 11 uur), en Twenthe (aankomst pl.m. 11.45 uur, vertrek 15 u.) naar Eelde (aankomst pl.m. 10 uur). Des avonds zijn de deelnemers on der de hoede van de Noord-Nederlandsche Aeroclub). waarna in Groningen wordt overnacht. Zaterdag gaat de tocht van Eelde (vertrek 10 uuri over de Wadden eilanden naar De Kooy aankomst pl.m. 11.30 uur, vertrek 15 uur) weer vla Leiden naar Waalhaven (aankomst 16 uur). In 't Scheveningsche Kurhaus wordt des avonds deze sportieve gebeurtenis met een diner besloten. Voor een vlucht met zooveel deelnemers is natuurlijk een uitgebreide organisatie noodig. De secretaris der K.N.V.vL., gep. kolonel der genie H. Walaardt Sacré, heeft de laatste dagen de handen vol mee ge had. Voor medische hulp is gezorgd; de chef van den vliegmedischen dienst van de L.V.A. vliegt in een der toestellen mee en verder is natuurlijk op elke landings plaats deze hulp bij de hand. De B.I.M. en de AFC. hebben maatregelen genomen om de benoodigde benzine en oliën op de lan dingsterreinen aanwezig te doen zijn. Op het vliegveld Eelde zullen alle toestellen na de landing dadelijk worden bijgevuld. Regels zijn verder gemaakt voor de deel nemers. hoe ze moeten starten en landen en ook waar ze zich onderweg aan te hou den hebben Zoo moet bij plotseling opko mend slecht weer de deelnemer, die be sluit om terug te keeren, eerst ten minste vijf minuten loodrecht op de route vliegen alvorens terug te keeren. of hij moet den leider van zijn groep volgen, daar anders een aanvaring met achter hem komende vliegtuigen niet denkbeeldig geacht moet worden. Bij opkomende mist mag in geen geval worden doorgevlogen, ook niet bo ven de mist. In dit geval moet worden ge vlogen in een richting tegenovergesteld aan die van waar de wind, dus ook de mist. komt en moet in die richting zoo spoedig mogelijk een luchtvaartterrein worden opgezocht, of in het uiterste geval een noodlanding worden gemaakt. Kruisenwedstrijd. Deze rondvlucht is geen wedstrijd in den eigenlijken zin. Het komt er heelemaal niet- op aan. wie het eerste aankomt, en ook doet er niet toe, hoe men van de eene lan dingsplaats naar de andere vliegt. Samen uit, samen thuis, is het hoofddoel van deze vlucht en wie daaraan voldoet, heeft de rondvlucht naar behooren volbracht. Er is echter wel een wedstrijd aan verbonden, de kruisenwedstrijd, die een examen is in het zuiver vliegen en het zuiver waar nemen. Op de route zijn namelijk op een bepaald aantal plaatsen, verdeeld over het geheele parcours, van wit doek vervaardigde krui sen uitgelegd met een totale lengte van 6 meter en een breedte van de beenen van l'/i meter De wedstrijd bestaat nu hierin, dat de deelnemers moeten trachten de kruisen waar te nemen, die ze dan zoo nauwkeurig mogelijk op een hun ver strekte kaart met een schaal van 1 400.000 moeten aanteekenen. De kruisen moeten op de kaart in kruisvorm worden getee- kend; het snijpunt van de twee beenen geldt als de aangegeven plaats. De deel nemer ontvangt voor leder op de kaart aangegeven kruis, dat op de juiste plaats geteekend is, tien punten, zijn ze maxi maal 4 K.M, mis, dan krijgt hij nog vijf punten, tot 8 K.M. drie punten en tot 10 K.M. één punt. Een kruis, dat meer dan 10 K.M. van de juise plaats is geteekend (dat is op de kaart 2l/t centimeter) telt dus bij den uitslag niet mee. Voor dezen wedstrijd ls het volgende on derscheid gemaakt tusschen amateurs en professionals: als amateurs worden be schouwd alle buitenlandsche vliegers, Ne derlandsche sportvliegers voor zoover niet in het bezit van het militaire brevet) en militairen, die nog niet ln het bezit zijn van het mlltair brevett; als professionals worden beschouwd K.L.M.-bestuuiders, sportvliegers en militaire vliegers in het bezit van het militair brevet en instruc teurs der N. L. School. Voor beide cate gorieën zijn prijzen beschikbaar gesteld, o.a. voor de amateurs de Aero-wisselbeker. ZEILEN. HARDZEILEN IN SNEEK. FRIESCHE MEERDERHEID OF DEN EERSTEN DAG. (Van onzen speclalen verslaggever). Sneek, 21 Augustus. Het tweedaagsche zellfeest van de Kon. Zeilvereeniging Sneek als slot van de Sneeker Week is met angst tegemoet ge zien, want de wedstrijden van de Sneeker Zeilclub, die het feest hadden geopend, brachten windstille dagen met drljfpartijen van zes uren en meer over een ronde en heele klassen, die na een eindeloos gedrijf moesten worden opgepikt en naar binnen worden gesleept. Maar op den traditionee- Ien hardzeildag in Snits trok er toch een koeltje over het zonovergoten water. Een briesje uit Zuid-Oostelijke richtingen; goed weer met heele stukken in den wind op de groote wedstrijdbaan. Ook de start in den wind met een klein rakje naar de boel op de Gossepalen, waarbij een vrije start positie al direct een belangrijk voordeel geeft. Ook de beruchte Sybesloot in den wind. waar tientallen malen moet worden ree gegaan, om een tiental meters op te schieten. Te kruisen viel er verder naar de boei op de Goinggarijpsterpoelen en van het Grootscheepsvaarwater terug naar het Kolmeersland .dat ook vandaag weer druk bevolkt was door zeilenthousiasten, die de kermis op het startterrein en de zeilerij gelijkelijk in hun belangstelling ver deelden. De uitslag van den eersten regenboog wedstrijd tusschen Friesland en Holland hebben wij reeds in ons Blad van gisteren kunnen melden. Merkwaardig hoe en thousiast het publiek was. toen twee Friezen als eerste en tweede binnenkwa men met een straat voorsprong op de rest van het veld. Dirk Oppenhuizen en Sie- bren Kuipers hadden van den start af voorgelegen en bijzonder opwindend was deze teamrace zeker niet geweest, want belangrijke zeilevenementen had zij niet opgeleverd, hoewel er spanning genoeg was. Bij het Ingaan van de tweede ronde was de stand: Friesland 39.1 p.. Holland 39 p. en om dien evenwichtstoestand heeft het veld telkens een paar punten geschom meld, met tenslotte de Friezen iets in de meerderheid. Gelijk wij hebben gemeld 41.1 tegen 37 punten. Ook het resultaat van den groepswed strijd ln de twaalfvoetsjollenklasse kon den wij reeds berichten. De Kaagzeilers Van Vliet en Moret hebben daarin resp. als zesde en zevende een zeer bescheiden rol gespeeld. Hoekstra van Sneek was het beste gestart en hij lag al gauw een straat voor, met zijn teamgenoot Schaap op de derde plaats. Tusschen die twee in lag de Loosdrechtenaar De Jong en waar Coops als vijfde eindigde, volgde Loosdrecht als tweede in het klassement met 15 punten tegen Sneek 18.1 punten. De Kaag in het midden met 9 punten, direct gevolgd door de Rotterdamsche, die vandaag geen haast had. Althans was Kamstra veel te laat en Kagchelland startte nog maar eens, hoe wel hij was teruggeroepen. Dat hij te vroeg weg ging was ook wel heel duide lijk. De Amsterdammers van de Nieuwe Meer, broer en zus Broer, kwamen er al evenmin aan te pas. In de groepswedstrijden derhalve een Friesche meerderheid, maar ook in de open wedstrijden. In de twaalfvoets jollenklasse waren ook nu weer Hoekstra en Schaap de beste en op de derde en vierde plaats ein digden respectievelijk de Kaagzeiler Moret en De Jong van Loosdrecht. Maar daar mede was dan ook het verhaal van den Hollandschen kant verteld. Van Vliet van De Kaag was zevende, de Rotterdammers Kagchelland en Kamstra respectievelijk achtste en tiende en de groote man van Kiel, de Loosdrechtenaar Coops, lag nog verder achteraan, om van de mindere go den maar niet te spreken. Hoe deze jollenkamp verliep weten wij niet, want wij zaten toen achter de regen bogen, die een geheel andere baan varen. In Sneek permitteert men zich n.l. de luxe er drie en bij slecht weer zelfs vier ver schillende banen op na te houden. In den open wedstrijd der regenbogen zijn de Hol landers er ook niet aan te pas gekomen, want met Oppenhuizen als eerste en Hen driks als derde, behoorden Loopuyt, Van der Velde en Helnen wel tot de eerste vijf, maar geen der Hollanders heeft het Op penhuizen eigenlijk lastig gemaakt. Die had de meeste moeite met Van Dijk met de Schelm en hij heeft het heel prettig gevonden, dat een der Hollanders door een loefpartijtje de Schelm ver uit de koers bracht. Et werd ln de regenboogklasse zwaar met bijzeilen gewerkt, al kostte het bijzetten van de ballon dikwijls heel wat moeite en al gaf het doorgaans niet veel. Het schijnt er nu eenmaal bij te hooren. Ook in de overige klassen kwamen de Hollanders er zoo goed als niet aan te pas. behalve in de 45 M2. kruiserklasse en bij de sharpies, waar de bezetting uitslui tend Hollandsch was. In de sharpieklasse viel de Kaag-man Saraber net buiten de prijzen. In de z.g. vergroote B.M.-klasse met een tachtigtal schepen ln drie af- deellngen werd Kortman uit Oegstgeest veertiende van de vier en twintig en Van der Hoek uit Oegstgeest behaalde het zelfde rangnummer uit een veld van zes- en-twintig schepen in een andeké 16 M2- afdeeling. Wij hebben verder Westen zien zeilen in de vrijbuiterklasse, maar niet zien binnenkomen. Een zonderlingen in druk maakt het scheepje van dezen jacht bouwer uit Woubrugge. Een dubbel groot zeil aan een sterk in de piek gebogen mast Het experiment ls nog niet voldoende uit geprobeerd om er een oordeel over te vellen. Hieronder thans nog de voornaamste uitslagen, voor zoover niet eerder gepubli ceerd Friesche 16 M2. klasse A.: 1. Skrles, st. O. Stoellnga uit Sneek; 2. Diana, St. H. H. Bulsman uit Leeuwarden. 7.10 M klasse: 1. LI, st. dr. W. B. van der Meer uit Leeuwarden. Vrijbuiterklasse: 1. Marodeur V, st. J. Oly uit Sneek; 2. O.K., st. O. Tromp uit Sneek. B.M.-klasse: J. Kameleon, st. J. Boom stra uit Sybrandaburen; 2. Wiepkje, st. J. v. d. Meulen uit Broek bij Joure; 3. Swealtsje II, st. J. R. de Jong uit Sybran daburen. Schouwen met sprietzeil: 1. Meerkol, st. F. F. Atsma uit Oppenhulzen. 45 M.2 kruiserklasse: 1. Boekanier, st. A. Warners. 12 M2. sharpieklasse: 1 .Pierewiet, st. P. Stork; 2. Hiphaan, st. W. R. Ferwerda. Tjotters: I. Brasem, st. P. van der Laan uit Sneek. Friesche 16 M. 2 klasse B1. Adelaar, st. A. Bergsma uit Groningen 2. Wetter- nocht, st. T, de Jong uit Hilversum, Friesche 16 M. 2 klasse C: 1. Odar, st. W. Dijken uit Enter;, en Gré, st. M. van der Velde lilt Paterswolde, Regenboogklasse: 1. Windekind, st. D. Oppenhulzen; 2. Breehorn, st. J. Loopuyt; 3. Hennle, st. M. Hendriks; 4, Duke, st. J. C. van der Velde; 5. Janmaat, st. J. Helnen. 22 M. 2 klasse: 1. Pie-Wie, st. H. Visser uit Lemmer. Twaalfvoetsjollenklasse: 1. Rakkert, st. E. K. Hoekstra uit Leeuwarden; 2. Ree, st. C. W. Schaap uit Sneek; 3 Windekind, st. B. J. Moret; 4. Simmernocht, st. S. J de Jong. Larken: 1. Utflecht, st. S. G. Dijkstra uit Sneek. o WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENEN RIJDEN TE AMSTERDAM. Merkens en Scherens winnen ook hier! Op de Stadlonbaan te Amsterdam wer den gisteravond de .revanches" van de wereldkampioenschappen sprint amateurs en professionals en die der stayers ver reden. De belangstelling voor deze wedstrijden was buitengewoon groot en naar schatting waren tusschen 20 a 25.000 toeschouwers aanwezig. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs: le rit: 1. Merkens (13 3/5); 2, Ooms; 2e rit: 1. Merkens (U4/5); 2. Van Vliet; 3e rit: 1. Van Vliet (12); 2. Ooms; 4e rit (a trois): 1. Merkens 112 1/5; 2. Van Vliet; 3. Ooms. Totaal: 1. Merkens 3 pnt.; 2. Van Vliet 5 pnt.; 3. Ooms 7 pnt. Sprintwedstrijd voor profs: le rit: 1. Scherens 1312 Van Egmond; 2e rit: 1. Gérardin (12 4/5), 2. Richter; 3e rit: 1. Michard (12). 2. Van den Heuvel; 4e rit: 1. Gérardin (12 1/5), 2. Van Egmond; 5e rit: 1. Scherens (12 3/5); 2. Van den Heu vel; 6e rit: 1. Richter (12 2/5), 2. Michard; 7e rit: 1. Gérardin (13), 2. Van den Heu vel; 8e rit: 1. Scherens (12 1/5), 2. Michard; 9e rit: 1. Richter (12 3/5), 2. Van Egmond; 10e rit: 1. Scherens (12), 2. Gérardin; 11e rit: 1. Michard 112 2/5); 2. Van Egmond; 12e rit: 1. Richter (12 1/5), 2. Van den Heuvel: 13e rit: L Gérardin (13 3/5), 2. Michard; 14e rit: 1. Van Egmond (12 3/5), 2. Van den Heuvel; 15e rit: 1. Scherens (12); 2. Richter. Totaal: 1. Scherens 5 pnt.; 2. Gérardin 6 pnt.; 3. Richter 7 pnt.; 4. Michard 8 pnt.; 5 Van Egmond 9 pnt.; 6. Van den Heuvel 10 pnt. Stayerswedstrijd over 100 KM.: 1. Se- vergnini (Pasquler Sr.) 1 uur 18 min. 13 sec.; 2. Lacquehaye iBesson) op 60 M.; 3. Rutze Villeop 200 M 4 Blekemolen (Wiersma) op 550 M.; 5. Wals (Ceurre- mans) op 10 ronden; Van der Wulp en Ronsse opgegeven. Eerewedstrijd 18831893, aangeboden door de oude garde: A-afvalwedstrijd1. Gerritsen; 2. Zwarte- poorte; 3. Van Hal. B-tijdrace: 1. Van Hal 10 2/5; 2. Ger ritsen 1.2; 3. en 4. Zwartepoorte en Van der Veen 1.2 1/5. Totaal: 1. Gerritsen 3 p.; 2. Van Hal 4 p.; 3. Zwartepoorte 5 p.; 4. Van der Veen 7 p. Klassementwedstrijd voor amateurs over 6 K.M.: 1. Medik 10 pnt.; 2. Van Weezep 8 pnt.; 3. Leyenaar 6 pnt. •O- ATHLETIEK. ESTAFETTELOOP DWARS DOOR BOSKOOP. Voor de estafette loop Dwars door Bos koop op Zaterdag 24 dezer, uitgeschreven door de gymn. en athl.vereeniglng Hou vast, hebben zich een zestal vereenigln- gen aangemeld. De start ls aan den Zijde- weg, nabij het gemeentehuis. Vervolgens gaat de route langs Zljdeweg, Parklaan, Laag Boskoop, Burg. Colijnstraat, terwijl de finish aan het einde dier straat zal zijn, nabij de Dorpsstraat. Een Donar-ploeg uit Leiden doet mee met de volgende loopers: 800 M.: J. Kwes- troo; 400 M.: F. v. Veen; 200 M.: Bon; 100 M.: D. Wurzer: 800 M.: C. Pont; 400 M.: H. Bonte; 200 M.: D. Roozendaal en 100 M.; G. v. d. Mark. VOETBAL. LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN. De wedstrijd ArvuLeldsche Bakkers gezellen begint om half zeven en niet om half drie. KANOSPORT. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. De Boskoopsche reddingsbrigade, die voornemens is, op 4 September, ter gele genheid van het Konlnglnnefeest zwem- demonstraties te houden, zal voor een der attracties van haar programma afwijken en een nummer snelheidswedstrijden van een- en twee-persoons kano's lnlasschen. Deze wedstrijden zullen, bij voldoende deelneming om ongeveer 5 uur nam. ln de Otwegweterlng gehouden worden. o DUIVENSPORT. DE BONTE DUIF. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons (België). Gemiddelde afstand hemels breed 194 K.M De duiven werden om 8 uur met Zuid-Oostenwind in vrijheid ge steld. Onderweg zijn de duiven door on weersbuien overvallen. Ondanks den ge weldigen regen kwamen de vogels bij de meeste liefhebbers vrij regelmatig. De uit slag luidde als volgt: R. P. de Graaf Jzn. le 2e 7e 9e en 13e. Jac. Krekelaar 3e 5e 14e en 17e. J J. Laman 4e 6e 8e 11e 12e en 21e. J. P. Groenendijk 10e. N. Slraa 15e en 16e. P. van Egmond 18e en 22e. H. S. Bos 19e. J. P. Fasel 20e. De eerste prijswinnér werd om 11 u. 16 m. 48 s. geconstateerd en bereikte een ge middelde snelheid van 986.99 M. p. min. De laatste duif werd geconstateerd om 12 u. 9 min. 48 sec. met een gemiddelde snelheid van 776.5 M. p. min. Het le kam pioenschap werd behaald door J. J. La- man met een totaal van 3982,24 Meter, 2e kampioen Jac. Krekelaar met 3947.60 M. 3e kampioen R. P. de Graaf Jzn. met 3875.96 Meter. „DE ZWALUW" (VOORSCHOTEN). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Mons. Afstand hemelsbreed tot het hok van den len prijswinnaar 190 K.M. 550 M. In concours 93 vogels, die ln vrijheid werden gesteld te 8 uur voorm. De eerste bereikte het hok om 11 uur 6 min. 39 sec. Deze vloog dus met een gemiddelde snel heid van 1020.8 M. per minuut. De laatste prijswinnaar werd om 11 u. 25 min. 35 sec. geconstateerd Tijdens het laatste gedeelte der vlucht en bij de thuiskomst der duiven woedde een vrij hevig onweer met slagregen, zoodat bij verscheidene vogels veel tijd met bulten zitten verloren ging. De prijzen werden als volgt behaald: J. Verhoeven, Voorschoten, le en 5e prijs; H. v. Klaveren, Voorscho ten, 2e pr.; Gebrs. Köhne, Veur, 3e pr.; L. C. Janson, Stompwijk, 4e en 6e pr.; J. v. d. Burg, Voorschoten, 7e pr.; Cor. Zwaan, Voorschoten, 8e, 15e en 18e pr.; Querre- veld, Voorschoten, 9e en 16e pr.; G. J. Zwaan. Voorschoten. 10e 12e en 17e pr.; A. de Graaf 11e en 13e pr.; W. Klink, Zoeterwoude. 19e pr. o WATERPOLO. S.Z.C. I—DE ZIJL I 3—5. Het 2e klasscschap behouden. WIJ weten dat De Zijl veel aanhang heeft maar zoo'n groote belangstelling als gis terenavond hadden wij toch nooit ver wacht, De auto's bleken te klein om alle enthousiaste te vervoeren en zoo moesten nog diverse heeren zich met „speciale" plaatsen tevreden stellen. Reeds om half- acht vertrok men naar Schiedam om te vens een indruk te kunnen krijgen van het Sportfondsenbad, aldaar Laten wij vol mondig erkennen, dat Schiedam ons ver voor ls. Nadat vele bezoekers uit Leiden een half uurtje van het bad genoten had den en een damespolo-wedstrijd was ge speeld. kwamen beide zeventallen onder leiding van den heer K. van Senus volledig ln het water. Belde ploegen hebben ge speeld alsof hun leven er van af hing, ook al kreeg de wedstrijd een forsch karak ter. De thuisclub, die zich natuurlijk ln dit bad geheel ..thuis" voelt, onderneemt de eerste aanvallen en een enkel schot vliegt gevaarlijk dicht voorbij Rameau. Eenmaal brengt de paal zelfs redding. Blansjaar is weer geheel de oude en als hij eens een kans krijgt, trekt hij er spoedig tusschen uit Vlak voor doel wordt hem echter de bal ontnomen. S.Z.C. komt dan geweldig opzetten, maar van Egmond c.s. weten van geen wijken. Lepelaaar ligt rustig zijn kans af te wachten en wanneer hij een maal zuiver naar Lut plaats is de stand 0—1. Beide ploegen krijgen nu enkele kleine kansen maar eindelijk gelukt het S.Z.C. met een keurig achterwaartsch schot van den gevaarlijken midvoor gelijk te maken. 11. Luide aangemoedigd komt de thuisclub overdonderend opzetten, maar weer retour^ neert de Zijl alles. Onze stadgenooten krij gen dan een strafworp en Lepelaar benut deze. 1—2. Wanneer Lut even later een vrije worp krijgt toegewezen, plaatst hij vlug naar Lepelaar, die onder groot enthousiasme 13 scoort. Na rust blijft de spanning er geweldig in. Door een fout van Rameau maakt S. Z. C. spoedig 2—3. De Zijl ziet het gevaar in, gooit er nog een schepje op en beheerscht nu het spel volkomen. Wat S.Z.C. ook doet, de Zijl-achterhoede met Rameau aan het hoofd, geeft geen pardon en als Lut dan nog 24 maakt, juicht alles wat Lel- denaar is. Jammer genoeg wordt het spel te forsch, waardoor S.Z.C. met zes tegen vijf komt te liggen en opnieuw spanning brengt door 34 te maken. S.Z.C. wil ech ter het spel te veel forceeren. Een harer achterspelers moet weer het water uit en als Keij naar den vrijliggenden Lepelaar plaatst, is de stand 3—5. Nog een minuut is het spelen en dan moeten de supporters hun opgekropt gemoet lucht geven. Vooral op den terugweg' bleek dit maar al te goed en menige schorre keel zal zich nog wel het lied van „wij zijn niet bang" herin neren. De feestvreugde zat er eenmaal in en het bestuur begreep dit door allen nog een uurtje gezellig bijeen te houden, een gelegenheid, die dankbaar werd aange grepen. Leiden heeft zijn tweede klasser be houden! HEDEN: Pieterskerk: 3e zomerconcert Ch. vanls. terdael en Sam Swaap. 8 uur nam. Zaterdag. Borneostraat: Tuinfeest „Oosterkwar. tier". 2'/i uur nam. Zondag. Marekerk: Muziekuitvoering Leger flej Hells korps Grimsby. 8 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zilverten toonstelling (tot 30 September). 50 cents, DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genets, kunde Consultatiebureau voor moeiUJte kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst v. Praeventieve Qj, neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst v. Praeventieve Genets- kunde Consultatiebureau voor Beroem- keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Duivels der lucht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Op stap". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u, nun, „Circusclown". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam, „.Alleen op de wereld". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 u. IS, MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10121/, ea 25 uur. Kosteloos. Tijdens de vacantia lederen werkdag van 912 en van l'/«—5 uur. Toegang 25 et.. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oud) Singel. Geopend ln Januari, November u December van 103 uur, ln Februir, Maart, April, Me) en October van 10—4 us- en ln Juni, Juli, Augustus en Septemba van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede PaascM en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdil en de belde Kerstdagen van af één uur. j Het Museum ls gesloten op den da waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. 1 Entrée op Zon- en Feestdagen bovnl genoemd kosteloos, 's Maandags t.OA overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbuij 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—INov 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; U Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1-1 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overigs dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Weill- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30- 12, 1.30—5, Zaterdags 8.3012. Kosteloos, Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage Ujks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73. 0| werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-1 en l'/i—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l«/«4 uur. Cl Zondagen van 1 April—1 Oct. van 16-1 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. Nederl. Hist. Natuurwetenscbappelljl Museum (Steenstraat la): Alle werkdager behalve 's Maandags van 104 aar 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)0t opend op werkdagen van 1.304.30 au nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en miners logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen vu 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 is dag a nacht geopend voor leden v h. ziekenfond! „Tot Hulp der Menschheld" echter var nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voa spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 19 tot ei met Zondag 25 Augustus a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. tel. 50' D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 274. J. S. te K. Stof bevochtigen en uit strijken onder gladden zachten doek, <f> niet pluist. J. F. K. te S. Vlek verwijderen mei benzine, tetra of verwarmde witte terpe- tijn. Abonné te M. Gouda, Naaldwijk- Gouda. Totaal 75 K.M. Heemstede, Schiphol Leiden. Totaal ou.- K.M. K. de M. te N. Wendt u tot het De partement van Landbouw te Den Haag. A. J. van der Z„ te L. De strekki®? van uw ingezonden stuk ontgaat ons heel en al. Kunt U niet nader toelicni wat U o.a. verstaat onder „het schellen Opgeheven wegens gebrek aan act15'' O, van der Zwet, Haarlemmermeer- y*

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6