Leidsch Daahk Om het Wereldkampioenschap op den weg. {•te Jaargang Maandag 19 Augustus 1935 No. 31 Mancini en Aerts winnen. Geen successen der onzen. Het voornaamste Nieuws van heden. tblöSl iiiiiiiuiiiiiiiiiiliiiiiniiiiitimiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilillllll o olstermorgen even over 7 uur startten Floreffe (België) de amateurs voor de ■itldkam pioenschappen op den weg over F afstand van 162 K.M. Voor Neder- verlrokken de wegrenners Braspen- hs Nuyten en Schippers, waarvan teil Nuyten de finish bereikte. Winnaar id op overtuigende wijze de Itallaan- kt amaieurkampioen op den weg Man- llln den tijd van 4 uur 37 min. 16 sec., ■si met een gemiddelde snelheid van dié K.M. per uur. Hij kwam geheel ten door de finish. Nuyten werd 22«te den tijd van 4 uur 42 min. 19 sec. De belangstelling voor deze wereldkam- znschappen was bijzonder groot. Al- n reeds bij Buzet ongeveer op de ït van de helling waren zeker 20.000 (schouwers bijeen. g amateurs vertrokken om 7.10 uur or hun lange reis over 162 K.M. Het jict is. naar bekend 13.5 K.M. lang en circuit moest dus 12 maal worden af- ijd Na den start ging het even om it tot op 1 KM. van het punt van trek de maximale hoogte 263 M. was likt- Van hier ging het steeds dalend Sart St. Laurent naar beneden tot op M van den start het laagste punt was kt. n.l. bij het hotel des Qrottes, ïtevens een bocht moest worden ge- li. De laatste 5.5 K.M. van dit circuit st de lastige heuvel overwonnen en. •n deze 38 vertrekkers waren er 3 talaiulers, n.l. J. Braspenninx, C. Nuy- en P. Schippers. Ja de derde ronde vonden talrijke ont- -ppingspoglngen plaats. De Fransch- m Vergil! probeerde het 't eerste, ge ld door den Luxemburger Moneta, ter- i'i de Italiaan Blzzl er ook al van door tg. De vierde ronde werd afgelegd in 22 to. 4 sec., terwijl de totaaltijd tot 1 uur min. 19 sec. was opgeloopen, d.w.z. men ri toen met een gemiddelde snelheid 135.5 K.M. per uur. De rust was lnmid- !i teruggekeerd en allen waren weer wn. Tot de Deen Jacobson een poging I ontsnapping deed, doch ook hij slaag- niet In deze vijfde ronde onderscheid- lich ln het bijzonder de Italiaan Bizzl. tijd over de 5e ronde was 23 min. 48 De achterstand die Hofner ln ver- Jid met zijn lekken band had opgeloo- n, was ondertusschen aanmerkelijk rgroot. Braspenninx loopt uit. Op dat moment ontsnapten onze land- noot Braspenninx en de Duitscher ölkert. In razend tempo gingen beiden 1 helling af en vergrooten langzaam sar zeker hun voorsprong. In een bocht »am Schipper te vallen, evenals de Duit her Krück. Onze landgenoot reed oedlg door ondanks enkele blessures, rwijl het wiel van den Duitscher gebro- tn was. Braspenninx en Wölkert werden Wloopen, door den Franschman Vergill, f Mlf doorging en met 8 seconden voor hang alleen langs onze tribunes ging, *nde helft van den af te leggen afstand tater den rug was. HIJ werd gevolgd een vijftal renners, terwijl direct hrachter het peleton reed. .De 6e ronde was afgelegd ln den fraaien H van 21 min. 33 sec., d.w.z. met een 'middelde snelheid van 37.587 K.M. per Over de 81 K.M, had men een tijd 'maakt van 2 uur 16 min. 40 sec., het- *a een gemiddelde uursnelheid van 1560 K.M. beteekende. Hofner gaf den "id op wegens te grooten achterstand, ["lil Schippers moedig verder reed. De ystenrijker Kuhn deed een ontsnap- '"gspoging, maar werd weldra door een Wep ingehaald. De Tsjech Krbec, de *»d Gustafsson en de Hongaar Nemeth ''aakten ten achter. Na de achtste ronde bleken vier ren- !ts een aanzienlijken voorsprong te heb- verkregen op de anderen, n.l. de Deen toyndhall, de Franschman Vergill, de wltser Nlevergelt en de Italiaan Man- Wij noteerden voor hen 40 sec. op U sroep achtervolgens. De tijd dezer -ntste ronde was 25 min. 20 sec., terwijl f. wtaal tijd was gestegen tot 3 uur 5 'tn. 43 sec. Op dat moment vernamen "at Schippers den strijd had gestaakt, n" Luxcmburger Moneta. ue 4 leiders joegen voort om hun voor- P'ong te vergrooten, terwijl In de ach tste gelederen de slachtoffers vielen, 'oen de 4 leiders voor de negende maal "jfden, bleken zij hun voorsprong tot L.S1™' 25 sec. vergroot te hebben, ter- n n w,de ronde hadden afgelegd in 21 (ar a sec'' hetgeen de beste tijd was km 11 worgen. De gemiddelde snel- toen h.l. 37.712 K.M.. terwijl de «'den 3 UUr min' seC' WaS ge" Nuyten, de laatste Hollander. fSJPWninx was onze tweede renner, .™n str'id staakte en alleen Nuyten nog in de koers. Bij de leiders moest de Zwitser Nlever gelt lossen, zoodat nog slechts 3 renners op kop lagen. Ook Mancini loste door het scherpe tempo, dat Grunhall aangaf, even, doch slaagde er in weer bij te ko men. Ook Vergili moest tenslotte terug, zoodat aan het einde der tiende ronde nog slechts Orundhall en Mancini aan de leiding lagen. Ook in de elfde ronde bleven Grund hall en Mancini vooraan en met 1 min. 1 sec. voorsprong op Vergili gingen de Deen en de Italiaan de laatste ronde in. Op 1 min. 55 sec. op de leiders volgden Nlevergelt en J. Qoujon, terwijl op 4 min. 50 sec. 19 renners lagen, waaronder Nuy ten. De tijd van de 11e ronde was 23 min. 23 see., d.w.z. met een gemiddelde uur snelheid van 34.640 K.M. De totaaltijd bedroeg 4 uur 13 min. 15 sec., d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 35.182 K.M, was er tot nu toe gereden. Tactisch rijden van Mancini. Het was Grundhall, die zich de laatste ronden bijzonder had ingespannen en steeds het tempo had aangegeven, terwijl Mancini tactisch aan het wieltje van den Deen was blijven hangen. En dus zijn krachten voor de laatste ronde spaarde. Vergili geraakte steeds meer achter en werd nog door verscheidene renners ge passeerd. Uit de achterste gelederen had Inmiddels de Franschman Charpentier zich losgerukt. Hij stormde naar voren en slaagde er ln, niet minder dan 2 min. op de beide leiders in te loopen, een op merkelijke prestatie. Grundhall was, zooals te verwachten viel vermoeid en op de laatste kilometers had Mancini geen moeite om den Deen van zich af te schudden en opzittend met fllnken voorsprong alleen door de finish te gaan. Deze 12e ronde was afgelegd ln 24 min 1 sec. Mancini is 20 jaar oud en behaalde dit jaar te Rome het Itallaan- sche wegkamploenschap voor amateurs. De einduitslag luidde: Wereldkampioen der amateurs 1935: Mancini (Italië) tijd 4 uur 37 min. 16 sec. Gemiddelde uursnelheid van 35,056 K.M.; 2. Charpentier (Frankrijk) op 17 sec.: 3. Grundhall (Denemarken) op 2 lengten; 4. Buchwalder (Zwitserland) op 1 min. 45 sec.; 5. Dellangia (Italië); 6 Gustaffs- son (Zweden); 7. Schnalek (Oostenrijk): 8. Ott (Zwitserland), allen zelfden tijd als Buchwalder; 9. Wölkert (Dultschland) op 1 min. 55 sec,; 10. Soerensen (Dene marken); 11. Stallard (Engeland); 12. Lober (Dultschland); 13. Majerus (Lu xemburg); 14. Kribek lTsjeehoslovakije) 15. Dldier (Luxemburg); 16. Kuhn (Oos tenrijk); 17. Bizzi (Italië); 18. Nievergelt (Zwitserland); 19. Youl lEngeland) allen zelfden tijd als Wölkert; 20. Dehogne (België) tijd 4 uur 41 min. 4 sec.; 21. Vergill iFrankrijki tijd 4 uur 42 min. 19 sec.; 22. Nuyten (Nederland) zelfden tijd; 23. Berg (Zweden) tijd 4 uur 42 min 53 sec. Alle ander® renners hebben den strijd gestaakt. De professionals aan den start. De beroepsrenners gingen om halféén op weg met. 29 man. Het weer was uitste kend en de belangstelling zeer groot. Bij den start waren ongeveer 100.000 toe schouwers aanwezig, welk getal tijdens den wedstrijd aangroeide tot 150.000. Nauwelijks was de strijd aangevangen of er deed zich een Incident voor. Een kleine trap, welke naar de tribune leidde, stortte in, waarbij tien personen werden gekwetst. Bij het passeeren der tribunes gingen na de vierde ronde nog vijf renners aan den kop, n.l. Clemens Aerts, Danneels, Olmo en Amberg, l min. 40 sec. later ge volgd door de Nederlandsche renners Heeren en Stuyts en den Zwitser Egli. De Italiaan Bint en de Franschman Lo Greves kwamen 2 min. 5 sec. later bin nen en nog 10 sec. later arriveerde de groep. In de vijfde ronde liep Bini weg uit het peleton. Er ontspon zich een formidabele jacht, waarbij ook de Australiër Opper- mann, Egli en Le Greves zich losrukken. Door al deze jachten werd het achter volgend peleton in twee groepen ver deeld. De Belg Rebry heeft dan pech, doordat zijn ketting afbreekt, hetgeen hem een paar honderd Meter kost. Rebry, die den moed niet had laten zakken en een achtervolging inzette, haalde de groep na eenlgen tijd in. Boven op den heuvel kreeg Middelkamp een lekken band, waardoor hij terrein ver loor. In de volgende ronde begon de afstand tusschen de beide peletons zienderoogen te verminderen. Te Floreffe was het ver schil nog maar 1 min. 58 sec. Rebry en Guera zakten af en kregen een achter stand van 5 min. Zij werden door Middel kamp voorbij geloopen. Na de zevende ronde werd gepauzeerd voor het nuttigen van eenig voedsel. Op dit tijdstip besloten Archambaud, Egli en Guera den strijd te staken. In de negende ronde kwamen de achter volgers met een geweldig tempo opzetten onder leiding van Speicher en Le Greves en verkleinden hun achterstand tot 30 sec. Een prachtige Jacht! Intusschen gaf Middelkamp op. Op de helft van den klim werden de leiders tenslotte Ingehaald, dank zij het goede rijden van Montero, die schitterend doorzet en als eerste geheel alleen de tribunes passeert met 10 sec. voorsprong op Aerts. Heeren moet opgeven. In de volgende ronde kwamen Olmo en Heeren te vallen. Onze landgenoot had een wonde aan den arm opgeloopen en was hierdoor gedwongen van verdere deelneming aan den strijd af te zien. Hetgeen te meer te betreuren was, aan gezien hij een zeer goede positie innam. Zijn fiets werd geheel vernield. De leiders maakten van de omstandig heid, dat de Italiaan, een zeer geducht tegenstander, gevallen was, gebruik door onmiddellijk hun tempo te versnellen. Dan slaagden Montero en Aerts erin te ontsnappen. De overigen bleven echter niet achter en vergrootten ook hun snel heid, zoodat er in flink tempo werd ge reden. In de zelfde ronde gaf Olmo, die blijk baar geen kans meer zag, zijn achter stand te verkleinen, op. Aerts en Mon tero bleven schitterend aan den kop rijden. Te Floreffe hadden zij een voor sprong van 1 min. 40 sec. op het peleton. De wedstrijd wordt nu een echte afval race. In de dertiende ronde behielden Aerts en Montero nog steeds de leiding. De achtervolgers waren niet uit het veld ge slagen. doch zetten er alles op om de lei ders in te halen. Tijdens de veertiende ronde begon het te regenen. Montero zakte plotseling af en Aerts ging er dadelijk alleen van door. Hij kreeg een voorsprong op Montero van 1 min. 15 sec. bij het passeeren van de tribunes In de vijftiende ronde was de voor sprong van Aerts op Montero aange groeid tot 2 min. 15 sec. Die op Danneels bedroeg 4 min. 15 sec. Het peleton, bestaande uit zes renners, hield goed vol en reed ln snel tempo. Daarna brak de laatste ronde aan. De politiemacht bij de finish werd zeer ver sterkt. 200.000 toeschouwers zien Aerts winnen. Het aantal toeschouwers was Inmiddels aangegroeid tot 200.000. Er heerschte ge weldige geestdrift. Het gejuich en gejubel om de overwinning van Aerts, die nu wel zeker was, was niet van de lucht. Inderdaad verscheen Aerts geheel al leen en als glorierijk overwinnaar ging hij over de eindstreep. Niettegenstaande de enorme politie macht was het publiek niet te houden. Het bestormde den weg, zoodat de aankomst van de renners uitermate werd bemoeilijkt. Jan Aerts had een donderende ovatie in ontvangst te nemen. Toen hij van zijn fiers stapte omhelsde hij zijn vrouw en kinde ren, die getuigen waren van den spannen- den strijd. Het resultaat was: 1. J. Aerts (België), wereldkampioen, tijd 6 uur 5 min. 19 sec., gem. 35.476 K.M. per uur.: 2. Montero (Spanje) achterstand 2 min. 55 sec.; 3. Danneels (België), ach terstand 9 min. 8 sec.; 4. Bini (Italië), 11 min 8 sec.; 5. Amberg (Zwitserland), achterstand 11 min. 8 sec.; 6. Mersch (Luxemburg); 7. Clemens (Luxemburg); 8. Oppermann (Australië); 9. Bautz (Dultsch land); 10. Kvewski (Duitschland)11. Bul-, la (Oostenrijk). 12de en tevens laatste werd de Nederlander Stuyts. „SWIFT". Gistermorgen zouden de „Swift"-renners een wedstrijd rijden over 60 K.M. door de A-klasse en 30 K.M. door de B-klasse. Bij den start te Leiderdorp gaven de B-klassers te kennen ook de 60 K.M. te wil len rijden, hetwelk werd goedgevonden. Te kwart voor tien werd het sein van vertrek gegeven en spoedig lagen alle renners op volle toeren. Bijna een kwartier daarna werden zij door den heer C. v. Amsterdam Sr. per auto gevolgd, en na een snelle ach tervolging kregen we nabij Alphen Groe- neweg te pakken die een lekke band had gekregen en terugkeerde. Nabij Zwammer- dam waar de weg zich splitste waren de renners linksaf gegaan ln plaats van rechts en toen dat eenmaal bekend was wilden zij liever doorrijden waardoor ze nu een af stand maakte van bijna 85 K.M. Allen had den er zoo'n pleizler ln dat ze met een ge middelde snelheid van bijna 33 KM. er van langs trokken, en er niet een de kans kreeg er tusschen uit te gaan, totdat er regen kwam. Bij Zwammerdam kwam er een kleine scheiding en hier was het dat Mens los moest laten. Als tweede raakte Bakker los en zoo bleven er 4 renners over, die hoe wel de regen nu bij stroomen neerviel moe dig -bleven doorzetten Het werd een beslis sing ln de sprint. Als uitslag konden wij noteeren: 1. J. Riethoven Adrzn.; 2. J, v. Wezel; 3. A. v. Egmond met onderling gering verschil; 4. W, v. d. Berg met bijna 20 Meter: 5. W. Bakker 1 m. 20 s.; 6. W. Mens, bijna 10 min. achter. Direct bij aankomst werden de renners door Mevr. v. Amsterdam allen van droge onderkleedlng voorzien en onthaald op éenlge koppen koffie, waarvoor haar een woord van dank werd gebracht. Hierna gingen allen huiswaarts, en was bet of ze een wedstrijd hadden gereden bij de mooiste weersgesteldheid. Bij den 6 avondenwedstrijd op de Goud- sche Wielerbaan is de stand op heden na den 5en avond, dat A. v. Amsterdam— Schönemarck met 46 pnt. de 4e plaats be zetten; J. Verschoor—Peek met 10 pnt. de 5e plaats. J. Riethoven behaalde gisteren in een 120 KM. wegwedstrijd te Gorlchem den 2en pr. afd. profs, en Onafhankelljken; Chr. Vink in den 60 K.M. wedstrijd afd. Amateurs ook te Gorlchem, eveneens de 2e plaats. Wij vermelden nog dat ze per flets heen en terug waren gereden. Donderdag a.s. starten J. RiethovenJ. Verschoor ln de koppelrace te Apeldoorn; Zaterdag a.s. starten J. Riethoven, R. v. Aart, A v. Amsterdam, Chr. Vink en W. Severijnen in den wegwedstrijd „de ronde van Eichelshoven". NIEUW SWIFT. GisterenmoVgen hield bovengenoemde vereeniging een tijdrace in competitie verband. Allereerst startten de A-klassers en de renners der Overgangsklasse. Trots een sterken wind en hevigen regen werd er zeer snel gereden. De uitslag was: 1. J. Schuller 1 uur 31 min. 37 sec.: 2. C. Ver burg 1.32.37; 3. Ab. Strijk 1.33,46; 4. A. Riet hoven 1.34.54; 5. T. de Roode 1.35.17: 6. K. de Haas 1.37.59; 7. Scheffelaar, opgege ven. Overgangsklasse'. 1. C. van Dlemen 1.38.40; 2. T. van Rooyen 1.39.17; 3. J. Geertsma, opgegeven. Voor de B-klasse ging de strijd over een afstand van 40 K.M. J. Benning bewees hier wederom, dat hij zeer goed op eigen kracht kan rijden door ln een mooien tijd de eerste plaats te bezetten. J. Ribot had pech, daar hij evenals van Rooyen en Strijk voor de brug moest wachten, het geen wel twee minuten oponthoud veroor zaakte. De renner Molenkamp, welke voor het eerst startte kwam jammer genoeg tweemaal te slippen, hetgeen ook hem een paar minuten scheelde. De uitslag was: 1. J. BenningP 1 u. 15 m. 34 sec 2. J. Stnteur 1.17.40; 3. J. Ribot 1.18.2; 4. P. W. van Deventer 1.18.31; 5. A. Lodewijks 1.19.12; 6. J. Broslus 1.22.317. Molenkamp 1.25.56. In de C-klasse ging het over 20 K.M., waarvan de uitslag was: 1. J. F. Hintzber- gen, 2. W. Rijsbergen, 3. W. van Rooyen. De tijd der winnaar was 38 min. 58 sec. Morgenavond rijden de Overgangsklasse en de B-klasse team-wedstrijden. De start vindt plaats om zeven uur aan de Zijl. ROEIEN. OM DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. GEEN SUCCES ONZER LANDGENOOTEN. Hongarije wint de Coupe Glandaz. Zaterdag vonden op de Langensee, bij Berlijn de herkansingsraces plaats voor de finales der Europeesche kampioen schappen. In de eerste race der achten eindigde Triton als tweede achter Frankrijk, doch met klein verschil voor Joego-Slavië. Daar alleen de eerst aankomende in den eind strijd werd geplaatst, was onze acht dus uitgeschakeld, en kwam dus alleen de Laga-twee in de eindstrijden. Aan den start der Achten verschenen Zaterdag Frankrijk, Nederland, Joego slavië en Spanje, Frankrijk nam onmid dellijk de leiding, zoodat na een 200 Meter de stand was met gering onderling ver schil: Frankrijk. Joego-Slavië, Nederland en Spanje. Langen tijd bleven de onzen in de derde positie, alleen wisselde de stand aan den kop, doordat de Joego- slaven met Franrjjk geiyk kwamen. Boord aan boord roeiden belde ploegen, maar tenslotte sloegen de Franschen definitief een aanval van hun tegenstanders af en kwam Joego-Slavië weer op de tweede plaats te liggen. Het werd nu een strijd tusschen Joego-Slavië en Nederland om de tweede en derde plaats. Op 1000 Meter leidde Frankrijk in den tijd van 3 min. 5.9 sec. met Joego-Slavië als tweede in 3 min. 10.2 sec., Nederland 3 min. 11.2 sec. en Spanje op 3 min. 27 sec. De groote strijd tusschen Holland en Joego-Slavië vond op de tweede helft van de 2000 Me- terbaan plaats. Geruimen tijd lagen beide booten gelijk en op enkele momenten lag Joego-Slavië met een taflengte voor. De eindspurt moest de beslissing brengen. Deze eindspurt was magnifiek van de Triton-acht. Onder lulde toejuichingen gingen de Utrechtenaren als tweede door de finish met. miniem verschil voorsprong op Joego-Slavië. waarbij de Hollanders in dezen eindspurt bewezen over meer re serve te kunnen beschikken dan hun te genstanders. Frankrijk werd als winnaar Mancini (Italië) en Aerts (België)] wereldwielerkampioenen op den weg. Dc athlctiek-ontmoetlng op Te Werve; overwinningen van Den Haag en Rotter dam. Geen Nederlandsche successen bij dg Europeesche roeikampioenschappen. dezer heat in de finale geplaatst en he laas was de Triton-acht uitgeschakeld. Het resultaat was: 1. Frankrijk, tijd 6 min. 25.1 sec. 2. Nederland 6 min. 33.5 sec. 3. Joego-Slavië 6 min. 33.6 sec. 4. Spanje 7 min. 3.8 sec. Gisteren had de finale plaats ln de twee zonder stuurman. Aan den start verschenen Nederland.' Hongarije, Dultschland, Oostenrijk, Italië en Polen. De Hongaren namen de leiding, terwijl de Laga-twee al direct achterble ven. De stand op 500 M. was: 1. Honga rije. 2. Duitschland. 3. Italië .4. Oosten rijk. 5. Nederland, 6 Polen. Deze stand bleef tot op 750 M. onveranderd. Honga rije en Duitschland lagen bijeen en het was reeds duidelijk te zien, dat de strijd tusschen deze beide ploegen zou gaan. De Hollandsche twee zakte af en nam de zesde plaats ln. Op deze plaats bleven zij. De strijd tus schen Hongarije en Dultschland werd in het voordeel der Hongaren beslist. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kam pioen Hongarije (Tlbor Mamusich en Ka- roly Gyoery van Hungarla Budapest), tijd 7 min. 55.4 sec. 2. Duitschland (Dresd- ner R.V.). tijd 8 min. 0.4 sec. 3. Oosten rijk (Wiking Linzi, tijd 8 min. 10.1 sec. 4. Italië (Giovinezza Napels), tijd 8 min. 20.2 sec. 5. Polen (W. T. W. Warschau), tijd 8 min. 23.7 sec. 6. Nederland (Laga Delft), tijd 8 min. 28 sec. De uitslagen van de andere nummers zijn: Skiff: 1. en Europeesch kampioen Po len (Verey Krakau) tijd 7 min. 54 sec. 2. Zwitserland (Studaoh-Grasshoppers Zue- rich), tijd 7 min. 57.4 sec. 3. Oostenrijk (Hasenöhrl Weenen), tijd 8 min. 5.7 sec. 4. Duitschland (dr. Buhtz Berliner Ru- derclub), tijd 8 min. 8.5 sec. 5, Frankrijk (G. Saurln S. C. Lagny) tijd 8 min. 12.1' sec. 6. Italië (A. Tuzi R. C. Tiber Rome) tijd 8 min. 31.1 sec. Twee met stuurman: 1. en Europeesch kampioen Italië (R. C. Bucintoro Venetië) tijd 7 min, 47.9 sec. 2. Dultschland (Hel las Berlijn) tijd 7 min. 50.4 sec. 3. Polen (K.W. 1903 Posen), tijd 7 min. 59.1 sec. 4. Frankrijk (R.C. Böne Algier), tijd 8 min. 1.7 sec. 5. Hongarije (Pannonla Budapest), tijd 8 min. 21.2 sec. 6. Spanje tijd 8 min. 39 9 sec Vier met stuurman: I. en Europeesch kampioen Duitschland (Würzburg), tijd 7 min. 11.3 sec; 2. Frankrijk (C. A. Nances), tijd 7 min. 12.6 sec.: 3. Italië (Pullino Capo d'ïstrla). tijd 7 min. 13.3 sec.; 4. Joegoslavië (R. C. Gusar Spilt), tijd 7 m. 21 sec 5. Hongarije (Hungaria Boeda pest), tijd 7 min. 22.4 sec.; 6. Denemarken (Sorö Roklub), tijd 7 min. 30.8 sec. Vier zonder stuurman: 1. en Europeesch kampioen Zwitserland (F. C. Zuerlch), tijd 6 min. 34.9 sec.; 2. Oostenrijk (Wiking Llnz), tijd 6 min. 41.3 sec.; 3. Italië IR. C. Olona Milaan), 6 min. 41.4 sec.: 4. Dultschland (Würtzburg), tijd 6 min. 41.5 sec.: 5. België (Cercle des Régates, Brus sel). tijd 7 min. 5.7 sec.; 6. Denemarken opgegeven. Double Scull: 1. en Europeesch kam pioen Polen (Akad. Z. O. Krakau Polen), tijd 6 min. 56.7 sec.; 2. Duitschland (Ber liner Ruderclub), tijd 6 min. 57.7 sec.; 3. Frankrijk (R. C. Paris-S. N. Basse Seine), tijd 7 min. 1 sec.; 4. Hongarije (Nemzety H. C.), tijd 7 min 13.5 sec.; 5. Tsjecho Slowakije <R. C. Melnik Tsjecho Slowa kije). tijd 7 min. 21.9 sec.: 6. Joegoslavië (H. V. K. Zagreb), tijd 7 min. 38.6 sec. Met het nummer achtriemsgieken wer den de Europeesche kampioenschappen' besloten. Na den start namen Dultsch land en Zwitserland op 200 M. de leiding, waarbij het opviel, dat belde ploegen een tempo roeiden van 40 slagen ln de mi nuut. Op 1000 M„ dus toen de helft van den afstand afgelegd was, was het moei lijk te constateeren, welk land de leiding had, daar vrijwel alle booten op dezelfde hoogte lagen. Op 500 M. voor de finish ging Boedapest naar voren, gevolgd door Duitschland en Frankrijk. De eindspurt was prachtig. Hongarije won met de Zwitsersche acht op de twee de plaats, terwijl de Fransche acht er ln slaagde de derde plaats voor Dultschland te bezetten. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Hongarije (Pan- nonia Budapest), tijd 6 min. 9.2 sec.; 2. Zwitserland (F. C. Zuerieh), tijd 6 min. 10.8 sec.; 3. Frankrijk (gemengde ploeg), tijd 6 min. 13.2 sec.; 4. Duitschland (ge mengde ploeg), tijd 6 min. 14.2 sec.; 5. Denemarken (KoDenhaeener R. K.), tijd fi min. 22.8 sec.: 6. Italië (S. C. Kivorno), tijd 6 min. 23,2 sec. De coupe Glandaz werd gewonnen door Hongarije met 3 mmten voor Polen met 2 punten, terwijl Duitschland en Zwitser land elk l'/j punt verkregen. Italië bezette met I punt de vijfde plaats.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9