De conferentie te Parijs mislukt. 76,te Jaargang MAANDAG 19 AUGUSTUS 1935 No. 23129 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN IFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Geen basis gevonden voor onderhandelingen. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons BLad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk jager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noord eind spie in Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchêque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn? per 3 maanden f.2.35 per week 7.V.I.... f.0.18 Franco per post f. 2 35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) git nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. jfSLUITING RIJVERKEER MAREDIJK. Burgemeester en Wethouders van Lei- sa brengen ter algemeene kennis, dat gedeelte van den Maredijk, gelegen leschen Schutterstraat en tunnel, met icang van Dinsdag 20 Augustus a.s. tot jadere afkondiging voor alle rijverkeer afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN Secretaris, telden, 19 Augustus 1935. 9027 DE ZILVERTENTOONSTELLING. De commissie voor de Zilvertentoonstel- Itg heeft op veler verzoek besloten het (exposeerde antiek-, modern-, Neder- indsoh- en Indische Zilver, ook bij nondverllchting ter bezichtiging te stel- 31. De gelegenheid tot bezichtiging bestaat pde Donderdagen 22 en 29 Augustus a.s. i het museum de „Lakenhal". JACOB NICOLAAS BOTERMANS t In den ouderdom van 71 jaren is te ravenhage overleden onze stadgenoot, heer J. N. Botermans, ln leven bouw- lige te dezer stede. Gedurende zijn heeft hij zich uitsluitend toegelegd len bouw van betere woningen Er en onder zijn leiding ook enkele ite gebouwen, zooals de Stadsgehoor- ul, tot stand. OLKSTUINVEREENIGING „F. C. L." De jaarlijksche theemiddag. I Onder vrij groote belangstelling hield hterdagmiddag bovengenoemde vereeni- pog haar jaarlijkschen theemiddag. Nadat het den geheelen morgen over- (cedlg had geregend, klaarde de lucht te- p den middag op, zoodat al spoedig de te de overhand kreeg en het weer schit- krend werd. Nadat het muziekgezelschap P. C. L. it! een pittige marsch de vereischte stem- ting er had Ingebracht, sprak de voorzit- RI. Harteveld een welkomstwoord. Aller - erst tot den Beschermheer Mr. C. G. '-".bruggen, wien spr. dank zegde niet al len voor zijn buitengewone belangstelling tor de vereeniging en zijn financleelen leun. doch tevens voor den mooien eere- rijs welke hij had beschikbaar gesteld venals voor de versnaperingen voor dezen liddag. Voorts aan den heer Jonker, chef u Gemeente-plantsoenen, tevens eerelid o vereeniging voor zijn zeer gewaar- tetde adviezen, verder aan de Zusterver- Enigingen en het muziekgezelschap P. C. Hierna kreeg Mr. Leembruggen 't woord tae hield een korte rede waarin hij zijn lengde uitsprak over den goeden geest in 'ie vereeniging en het sympathieke doel at hiermede beoogd wordt. Met een kort woord reikte hij vervolgens Prijzen uit. He Eereprijs viel ten deel aan S. Kruit, eerste prijzen aan M. van Schaik en W. 'an van Houten, 2de prijzen aan I. Har- "'eld, C. Leget en L. v. d. Voet, 3de prijzen in W. v. d. Brink, J. Seriier, Westdorp, «meiaar, C. A. Wesselius, H. Brugman. W. v. d. Berg en H. v. d. Leek. Verder wer- nog troostprijzen toegekend aan aan Seriier, C. Baarte, H. v. d. Zeeuw, A. 'alder en K. de Munnik. Hoor het bestuur was een lauwertak be- ehikbaar gesteld voor het muziekgezel- 'hap, welke eveneens door den heer ^mbruggen werd uitgereikt. Hierbij vond dl tevens gelegenheid zijn beste wenschen »t te spreken voor de samenwerking tus- chen beide vereenigingen. He voorzitter van het muziekgezelschap janvaardde dit geschenk met groote vreug- eh gaf de verzekering dat zijn vereeni- ijdg gaarne bereid was om haar medewer- ang te verleenen. Het bestuur kan op een zeer geslaagden terugzien. B. en W. van Rotterdam stellen den 'aad voor te voldoen aan het verzoek van ?e Ver Instituut van Tropische Genees- te Rotterdam en Leiden om in het jvïort op de exploitatie van hare polikli- aan den Rechter Maasoever over de i° en 1934 en 1935, welk tekort geraamd *s op 12.000 per jaar, een bijdrage to «leenen tot de helft, in welk geval de van 6611 maximum van f. 6000, Particuliere zijde zal worden ontvan- GESLAAGD ACCORDEON-CONCOURS. otn ^?nmerking genomen, dat het tekort v.'934, volgens nadere opgaaf van de mh?n'?lng, f. 14 136.50 groot is. zou het la tS over dat jaar dus f. 7068,25 bedra- Over het jaar 1935 ware f. 600 in in uitzicht te stellen. Georganiseerd door „D. V. V." Ter gelegenheid van het eerste Lustrum van het Leidsch Harmonica-gezelschap „Door Vriendschap Vereenigd", was gis teren door deze vereeniging een groot na tionaal concours voor vereenigingen, aan gesloten bij den Nederl. Bond voor Ac cordeon (mond) en Bond-Accordeonbe- spelersvereenigingen. Dit concours mag als uitstekend ge slaagd beschouwd worden: de Stadsge hoorzaal was gisteren 's middags en 's avonds gevuld met een schare accor deonliefhebbers. belangstellende toehoor ders, zoowel als ijvere beoefenaars der accordeon. Dank zij het ijverig streven van vele directeuren, zoowel als gevolg van een stelselmatige verbetering der in strumenten. ontwikkelt zich dit genre der muziekbeoefening in goede banen en wordt belangstelling gewekt voor een meer serieuze bespeling alsmede voor op een op hooger peil staande muziek, spe ciaal bij hen, wier interesse tot voor kort, nog niet daarop gericht was. Met voldoe ning konden wij dan ook tijdens dit con cours vaststellen, met welk een toewijding en loffelijk enthousiasme er door de on derscheidene gezelschappen gemusiceerd werd en hoe punctueel de directeuren de partituren hadden ingestudeerd, zoodat veelzins de bedoelingen in juisten zin wer den gerealiseerd. Het is gebleken, dat de regeling bij de organiseerende vereeniging, die zich daar voor veel moeite had getroost, een vlot verloop had. „D.V.V." mag met voldoe ning op dit concours terugzien. Helaas werkte in de morgenuren het weer in het geheel niet mee, om een vroo- lijke stemming onder de deelnemers op te wekken: wij zagen, hoe de autobussen met deelnemers onder een stortregen in onze stad arriveerden maar toen eenmaal de muziek aan 't woord kwam, volgde als vanzelf de aandacht en de gezellige sfeer, die meestal een concours kenmerkt. De opening vond plaats in de solisten kamer; daar sprak allereerst de heer J. v. Meizen, voorzitter van het concours-co mité een enkel woord van welkom, waar na het woord gegeven werd aan den heer A. L. J. Knorr, uit Den Haag w.n. voor zitter van den Nederl. Bond. die deze dag als een „hoogtijdag" in het Bondsleven kenmerkte en de aanwezige afdeelingen hartelijk begroette. Spr. memoreerde de vele maatregelen die het Bondsbestuur ln het afgeloopen jaar weer had moeten treffen en wees er op, dat men altijd pa raat is de belangen te behartigen Speciaal begroette spr. de jury, die hij als „tip-top" qualiticeerde en noemde met waardeering de namen van onzen stad genoot den heer Joh. C. Geyp (oud-direc teur Sted. Muziekcorpsi, voorts de hee- ren L. van der Tand (dir. Haagsche Mu- ziek-Academie) en Otto de Vaal (Toon kunstenaar te R'dami. Hij vertrouwde op hun stirkte onpartijdigheid en hun Juist oordeel. Met een kort woord werd hierop de fraaie, nieuwe Bondsvlag onthuld, ver vaardigd naar het ontwerp van den heer v. d. Put uit Deventer. Deze maakte met haar blauwe en witte kleuren een duide- lijken indruk; tusschen twee gouden leeu wen prijkte een accordeon. Spr. dankte hierop het Leidsche „D.V.V." vooi de ont vangst en prees het werk van deze nog jonge vereeniging. Tenslotte uitte spr. den wensch tot meerdere aaneensluiting der Leidsche vereenigingen, zoodat men 'n volgend jaar vertegenwoordigd zal wor den door een gezelschap dat klinkt als een klok. Na het memoreeren der schit terende prijzen, eindigde spr. met een dronk op „D V.V." Na de loting sprak namens „Amimato" uit Amsterdam de heer Beekwllder een woord van dank en hulde aan de jubi- leerende vereeniging en de onderscheidene commissies. Spr. hoopte, dat 't concours naar aller tevredenheid mag verloopen en zou mogen bijdragen tot opvoering van het artistieke peil. Spr. weet, dat het pu bliek nog niet zóó gunstig staat tegenover de accordeonbeoefening, ook de musici niet. Er is echter reeds veel gepresteerd, ook in 't klassieke genre, aldus spr. (Daar van konden wij dan ook de bewijzen hoo- ren, getuige diverse nummers van Schu bert). De voorzitter van D.V.V. de heer F. Zwa nenburg sprak tenslotte nog eenige woor den en filicieerde o.a den directeur den heer v. d. Velden met zijn herstel. Spr. hoopte dat de bond zou mogen uitgroeien tot een der grootste van Nederland. Hierop- verklaarde de heer Knorr het concours voor geopend. In de zaal begroette de heer Knorr het publiek welkom, waarop men zich naar den foyer begaf, waar daar deze niet buiten gehouden kon worden allereerst de marschwedstrijd plaats vond waaraan deelnamen „Oefening na Arbeid" uit Den Haag en Concordia" uit Olst. Ondanks de hindernissen die er zich in de zaal voor deden o.a. de beperkte ruimte, de vele bochten, dus geen behoorlijk recht einde, werd er toch keurig ln de maat gemar cheerd. vooral door O.N.A." uit Den Haag. De uitslag luidde: .O.N.A." 89 pnt., Ie pr. A; ..Concordia" 82 pnt le pr. B. (beiden mondaccordeon 4e afd). In de groote zaal volgde de concertwed strijd. waarin meerdere kranige muzikale en technisch verzorgde prestaties ge leverd werden en dikwijls moeilijke en mooie nummers te beluisteren vielen. De drie mogendheden-conterentie te Parijs is mislukt! Nadat gistermiddag nog eenige besprekingen waren gevoerd heeft Laval 's avonds om 8 uur de volgende offlcieele mededeeling aan de pers doen toekomen „Laval, als vertegenwoordiger van Frankrijk, Eden, als vertegenwoordiger van Groot-Brittannië en Baron Aioisi, als vertegenwoordiger van Italië, waren te Parijs bijeengekomen om te zoeken naar een mogelijkheid voor de vreedzame regeling van het Abessynisch-Italiaansche geschil. Wij hebben nog geen basis voor onder handelingen kunnen vinden, welke de oplossing van het conflict mogelijk zou maken. De moeilijkheden, waarop men bij het bestudeeren van de in den loop der be sprekingen gedane voorstellen gestuit is, doen een verdaging van het ingeleide onderzoek noodzakelijk worden. Dit on derzoek zal langs diplomatiekcn weg wor den voortgezet". Men wachtte te Parijs vergeefs. Tenzij de Volkenbond, onder leiding van Engeland, er alsnog in slaagt een oplossing te vinden van het steeds scher per wordende conflict, schijnt dus thans een oorlog tusschen Italië en Abessynië onafwendbaar! De berichten van Zater dag wezen er al op dat Italië zich feitelijk van alle conferenties niets aan trok en vast van plan is den gewapenden overval op Abessynie door te zetten. Vrijdagavond en Zaterdagmorgen nog was men te Parijs in de meening eti Laval verklaarde dat zelfs aan dc Pers dat baron Aioisi nieuwe instructies van Mussolini ver wachtte en men hoopte dat die zoodanig zouden zijn, dat er een basis voor over eenstemming gevonden kon worden. Zóó ontstond een periode van afwach ten. Eden bracht over den loop der con ferentie rapport uit aan de ministers Sa muel Hoare en Baldwin, Aioisi telefo neerde meerdere malen met Rome en met het uitblijven van eenig nader Italiaansch antwoord steeg de' spanning en ook de ontstemming aan Engelsche De uitslag luidde als volgt mondaccor deon 4e afd. Concordia Olst 319 pnt.. le pr.; Oefening na Arbeid 290 pnt.. 2e pr. Accordeon 4e afd. D.V.V. Amsterdam. 335 pnt. le or.; E.H.A V. Hoorn. 323 pnt le pr. 2e afd. „Aalsmeer" te Aalsmeer 347 pnt. le Dr. Afd. Uitmuntendheid. Excelsior. Amster dam. 324 pnt.. le pr.; Crescendo. Zaan dam 326 pnt, le pr.; Animato. Amster dam 364 pnt le pr. en eereprijs voor het hoogst aantal punten; O.N.O. Den Haag, 317 pnt.. le pr. De wisselbeker, die op dit concours voor het eerst werd beschikbaar gesteld kwam in het bezit van .Animato" Amsterdam. Na afloop van het concours sprak het jurylid de heer Otto de Vaal uit Rotter dam nog een kort woord. Hetgeen hier ten gehoore is gebracht staat op een zeer hoog peil aldus spr. Wij hebben een moei lijke taak gehad. De accordeon is tegen woordig een instrument dat meer en meer naar voren treedt. Het zal zeker z'n plaats weten te vinden, vooral als de Nederland- sche Bond voort gaat met het uitschrijven van wedstrijden als deze. Wij zullen als juryleden gaarne onze medewerking blij ven geven en den Bond terzijde staan. Er zullen nu vier vereenigingen naar de eere- afdeeling promoveeren. Dat wil niet zeggen dat zij nu niet meer behoeven te studee- ren. Integendeel: zii zullen dit veel meer moeten doen om zich in deze afd. te kun nen handhaven. Met een „Driewerf Hoera" voor den Bond eindigde spr. 's Avonds vond in de Stadszaal een feestavond plaats, waarbij medewerking verleende de humorist-conferencier Ber nard Barends uit Den Haag die er spoe dig de stemming in wist te brengen. Ook de vier Jazz-zangers uit Den Haag droe gen er het hunne toe bij dezen avond een prettig verloop te geven. Tevens werd ge noten van de medewerking van eenige accordeongezelschappen. Een kort dansje onder leiding van mej. Jeanne de Wekker vormde het geanimeerde slot van dit concours. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 57; Dinsdag 59; Woensdag 59; Donderdag 55; Vrijdag 62; Zaterdag 60 volwassen personen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks halftwee is een stadgenoot W B. met zijn motorrijwiel tegen een paal van den overweg in den Morschweg ge reden. W. sloeg over den kop en bekwam een bovenkaakfractuur. Het motorrijwiel werd srnstig beschadigd. zijde. Zelfs werd verklaard, dat de Brit- sche delegatie niet van plan was heel lang op Mussolini's antwoord te wachten en dat men over enkele dagen naar Lon den terug zou keeren! Een sensationeele mededeeling. Toen kwam de sensatie! De afdeelings- chef voor Italiaansche aangelegenheden van het Italiaansche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken te Parijs .ontving in den avond de Pers en verklaarde, tot groote verbazing der bezoekers, dat baron Aioisi geen nieuwe instructies van zijn regeering verzocht had en ook niet ver wachtte. Het is niet duidelijk waarom Aioisi dit niet direct ter conferentie had meege deeld. Het was wél duidelijk dat de be sprekingen hiermede waren vastgeloopen! Officieel kregen de andere delegaties daarvan Zaterdagavond zelfs nog geen bericht. Zij verschenen dan ook voltallig in de plenaire zitting, die op Zondag middag was vastgesteld, doch van Ita liaansche zijde verscheen alleen baron Aioisi. Reeds dit feit wekte bevreemding en men gelastte dan ook de plenaire bijeen komst af. Eden, Laval en Aioisi zetten daarop zonder hun raadgevers de onderhande lingen voort. Men kreeg onmiddellijk den indruk, dat baron Aioisi geen nieuwe voorstellen had medegebracht, zoodat de voortzetting der onderhandelingen op de bestaande basis geen doel had. Dit werd dan ook door de mededeeling van Laval aan de pers bevestigd. In wélingelichte kringen verluidt, dat Eden en baron Aioisi waarschijnlijk in den loop van heden Parijs zullen ver laten. Wat Italië eischte. Volgens de „Daily Telegraph" heeft Mussolini elke basis verworpen, welke voor de regeling van het Italiaansch- Abessynisch conflict was voorgesteld. Mussolini eischte, aldus genoemd blad, dat het geheele laagland van Abessynië aan Italië zal worden afgestaan en dat hij de onbeperkte controle zal krijgen over het militaire, politieke en economi sche leven van de rest van Abessynië, DIEF GEARRESTEERD. Hij liet de guldens ontijdig rollen. Dat de leuze „geld moet rollen" niet al tijd aanbeveling verdient, maar soms er toe kan leiden, dat men in de gevangenis terecht komt, heeft Zaterdag een zekere J. W. uit Den Haag tot zijn schade ondervon den. Toen deze heer n.l. op het Kort Rapenburg uit de tram van Voorburg wilde stappen, stootte hij zijn arm tegen de handgreep, waardoor uit een actetasch, die hij ortder den arm droeg, een aantal gul dens viel en op de straatsteenen terecht kwam. Voorbijgangers schoten toe en waren den heer behulpzaam bij het oprapen. Deze toonde daarvoor echter slechts een matige belangstelling, hetgeen de argwaan op wekte van een passeerend hoofdagent van politie. Zekerheidshalve nam hij den heer mede naar het politiebureau en toen bleek al heel spoedig, dat „de heer" de guldens ten getale van 500! den vorigen dag te Den Haag had ontvreemd ten nadeele van iemand, die in een Bank geld had gewis seld. Een bedrag van f. 450 was nog in zijn bezit, dat dank zij de activiteit van den Leidschen politieman aan den rechtmati- gen eigenaar kan worden teruggegeven. Voor de ontbrekende f. 50 had W. zich o.m. een costuum aangeschaft. PLANTSOEN-CONCERT. Donderdag 22 Augustus a.s. zal het 10e concert van den Bond van Leidsche Har monie- en Fanfare-Vereenigingen gegeven worden. Dit concert wordt verzorgd dooi de Leidsche Christelijke Harmonie-Vereen, en zal aanvangen 8 uur precies. Stoelen zijn te huur tegen den prijs van vijf cent. Het publiek wordt beleefd verzocht, gedu rende het concert niet te loopen. Even tueel niet doorgaan van het concert zal op de gewone wijze worden bekend ge maakt. Het programma luidt: 1. Veieux Camarades, marsch. C. Feike. 2. Ouverture Joyeuse. Keler Bela 3. Die Helgolander, wals. Ed. Kiester 4. La Flue enchantée, fantasie. Kessels. Pauze. 5. Belphegor, marsch. E. Brepsant. 6. Wals Joh. Straus Blangenois. 7 La Fée aux jeux bieus, ouverture. A. Gevaert. 8. Helnselmanschens Waohtparade. 9. Loudspeaker, marsch. S. P. y. Leeuwen BINNENLAND In tegenwoordigheid van H. M. de Koningin zal op 16 September het Ju- Iianakanaai voor alle verkeer worden opengesteld (Laatste Berichten, le Blad). De oude verwantschap tusschen Zuid- Afrika en Nederland. (Binnenland, 2de Blad). Nieuwe arrestaties en bekentenissen te Oss (Gemengd, 2de Blad). De onbewaakte overweg; meerdere doodelijke ongelukken (Gemengd, 2de Blad en Laatste Berichten, le Blad). Te Amsterdam is heden. 72 jaar oud, overleden de heer Ed. Gerzon. directeur der N.V. Gerzons' Modemagazijnen. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND De drie-mogendheden-conferentie te Parijs mislukt; onaanvaardbare eischen van Italië (Buitenland, 1ste Blad). Mussolini's greep naar de wereld macht (2de Blad). Rede van dr. Schacht te Konings bergen (Buitenland, 1ste Blad). De Yser-bedevaart te Dixmuiden. (2de Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. dat dan moet worden teruggebracht tot den beperkteren omvang, dien het had in de dagen van keizer Menelik. Mussolini wilde geen enkel plan in over weging nemen, dat niet voorziet in een militaire bezetting van Abessynië door Italië en hij wilde geen andere regeling, dan een zoodanige, die hij Abessynië na een geslaagde militaire operatie zou kun nen opleggen. Deze eischen waren voor Engeland en Frankrijk, zoowel als voor Abessynië, on aanvaardbaar! Het blad meent, dat Engeland en Frankrijk tegenover Italië tc kennen hebben gegeven dat het mogelijk zou zijn Abessynië op de volgende bases te be- heeren en te ontwikkelen: Ten eerste door middel van een stelsel van collec tieven bijstand door buitenlandsche ad viseurs, handelend ten behoeve van den Volkenbond en te Addis Abeba woonach tig; adviseurs, die ter beschikking zouden worden gesteld door Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië, d.w.z. de landen, dio koloniën bezitten, welke aan Abessynië grenzen. Een tweede mogelijkheid is de wijziging en uitbreiding van het verdrag van 1906. dat tusschen Engeland, Frank rijk en Italië is gesloten, met toetreding van Abessynië als vierde mogendheid. Deze voorstellen werden gedaan omdat Engeland kort geleden van den keizer van Abessynië de mededeeling had ontvan gen, dat hij buitenlandschen bijstand zou begroeten bij de ten uitvoerlegging van plannen ter bevordering van de civilisee ring van het land. Engeland en Frankrijk waren van oor deel. dat het mogelijk zou zijn te Addis Abeba een regime in het leven te roepen, dat: le. de noodzakelijke hervormingen zou kunnen ter hand nemen voor een alge meene administratie en een verbetering van onderwijs en politiedienst; 2e. een grensbescherming in het leven zou roepen, waarschijnlijk bestaande uit de inboorlingentroepen met buitenland sche officieren, ter voorkoming van grensincidenten; 3e. voor buitenlanders vergunning zou verkrijgen om in Abessynië te werken zonder verlies van nationaliteit en bij te dragen tot de ontwikkeling van de na tuurlijke hulpbronnen van het land; 4e. plannen uit te werken voor groote openbare werken, zooals aanleg van we gen en spoorwegen: 5e. plannen zou maken voor interna tionale leeningen voor de ten uitvoerleg ging van deze voorstellen: 6e. bijstand zou verleenen ter afschaf fing van de slavernij. Er was goede reden om aan te nemen, dat een dergelijke basis de goedkeuring zou vinden van den keizer van Abessynië. Aangezien verder bekend was, dat de kei zer bereid was om belangrijke territoriale concessies aan Italië te doen ten behoeve van kolonisatie, meende men, dat ook op dit liunt aan de Italiaansche eischen zou kunnen worden tegemoetgekomen. Hoe het geschil zich verder ontwikkelen zal moet worden afgewacht, doch de si tuatie is op dit oogenblik heel dreigend. De politieke correspondent van de En- geische Sunday Express meent dan ook te weten, dat er onder verschillende parle mentsleden, in verband met de stijgende kansen voor een poging tot economische sancties tegen Italië in geval van een oor log met Abessynië, gesproken wordt over een vervroegde bijeenroeping van het En- gelsche parlement. Het parlement is op reces tot 29 October. Maar de Spaeker en

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1