Het conflict tusschen Italië en Abessynië, LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Abessynië bereid tot vérgaande concessies? ALBANIË. CASINO - NOORDWIJK Gecostumeerd Bal masqué CORRESPONDENTIE. TELEGRAMMEN. Vrijdag 16 Augustus 1935 O Ook Italië zal zich wel matigen, meent de Parijsche Pers, O CHINA. Ontslag van Wang-Tsjing-Wei niet aanvaard. Uit Nanking wordt gemeld, dat de per manente commissie van het centraal exe cutief comité besloten heeft het ontslag van Wang-Tsjing-Wei, den minister van buitenlandsche zaken en president van den Executieven Yoean niet te aanvaar den. o VEREENIGDE STATEN. De belastingwetten aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft gis teren de belastingwetten van president Roosevelt aangenomen, met een amende ment, dat Inhoudt, dat in den vervolge het uitgeven van vrije regeeringsbons ver boden zal zijn. Opstandige beweging van Tirana Talrijke arrestaties. De Albaneesche regeering is gisteren op zeer krachtige wijze handelend opgetre den, teneinde de relletjes te onderdruk ken. die ontstonden na den moord op generaal Leon de Ghirardl. den inspecteur van het Albaneesche leger, die vermoord werd, toen hij in volle vaart met zijn auto door de stad reed Ook de chauffeur van den auto werd gedood. Toen het bericht van den aanslag be kend werd, brak een opstandige beweging los in Tirana en in verschillende andere Albaneesche steden. Tallooze arrestaties werden verricht toen de militaire troeptn ter plaatse waren gearriveerd. ■o- GRIEKENLAND. Wordt het plebisciet uitgesteld? Naar de bladen berichten, hebben een aantal leden van de fractie van de Volks partij in het parlement het initiatief ge nomen om hun collega's een verzoek te doen onderteekenen aan Tsaldaris de volksstemming uit te stellen Zij hopen meer dan 150 aanhangers te krijgen van de 300 leden van het parlement. RECLAME. 8843 N» Onder leiding ven William Lentz Zaterdag 17 Augustus PRACHTIGE VERSIERING VELE ATTRACTIES! SCHITTERENDE PRIJZEN! La plus grande soirée de Noordwijk Entrée Fl. 1.50 Dir. G. v. d. MEER. DqT" Tegen zeer gereduceerde prijzen cos- tuums beschikbaar, te bezichtigen aan Casino. J. B.t e L. Het gemeentebestuur van Leiden heeft hierover geen zeggenschap. LJMUIDEN, 16 Augustus 1935. VISCHPRUZEN. Tarbot per KG. 1.1.020.84; Griet per kist van 50 KG. f. 2613; Tongen per KG. f-1.370.95; Middelschol per kist van 50 KG. f.18; Zetschol per kist van 50 KG. f. 16.50; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 153.80; Bot per kist van 50 KG. f.9 1.50; Schar per kist van 50 KG. f. 5.10 3.60: Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 1.75; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 26; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 15 50—4; Kabel jauw per kist van 125 KG. f. 37.50—17.50; Gullen per kist van 50 KG. f. 5—1.30; Wij ting per kist van 50 KG f. 2.30—2; Kool- visch per stuk f. 0.12; Makreel per kist van 50 KG. f. 9.507.50; klein middel hake f.11; kleine hake f. 4.70—3.70; 614 kisten versche haring f. 6.804.10 per kist. Aangekomen de stoomtrawlers; IJM. 60 met f. 1552; RO. 53 met f. 2867 (voor ver sche haring); en de logger: KW. 130 met f. 498. VLAARDINGEN, 16 Augustus. Binnengekomen de VL 71 met 12 last en VL. 195 met 15 last. Prijzen maatjes groen f. 17.40—18 90: volle groen f. 14.10— 15.60: volle zuid f. 7.407.70; maatjes zuid f. 6.90—7.70. PRAAIRAPPORT Hr. Ms. „NAUTILUS". 14 Aug. Tusschen 52 gr. 58' Nbr. en 53 gr. 26' Nbr. en 4 gr. 26' Ol. en 4 gr. 9' Ol. IJM 97. IJM 78, IJM 194. IJM 46 en IJM 8 op uitreis verkend; IJM 37 KW 44 10 manden; KW 104. 25 manden; HD 18. 15 manden; KW 155. 10 manden; KW 55. 10 manden: KW 28. 22 manden; KW 23 12 manden; KW 110 6 manden; KW 35. 1 mand; KW 169 10 manden; KW 39. 5 manden; HD 25. 0 manden; KW 153, 5 manden. Alles wel. PARIJS, 16 Aug iA. N. P.) De van ochtend te Parijs begonnen conferentie van de vertegenwoordigers der drie mo gendheden trekt de geheele aandacht van de Parijsche bladen. Hoewel omtrent de verschillende be sprekingen. welke minister-president La- val Donderdag heeft gevoerd, slechts zeer weinig is uitgelekt bespreken de bladen in breedvoerige artikelen den toestand, w aarbij zij een voorzichtige reserve en een gematigd optimisme met elkander afwis selen. In overigens goed ingelichte politieke kringen verklaart men. dat baron Aloisi aan den Franschen minister-president heeft verklaard dat Italië eischt een alge- meenen politieken invloed in Abessynië. waarbij de economische belangen van Frannjk en Engeland zouden moeten wor den gegarandeerd. Het Engelsche stand punt, aldus zegt men In deze kringen, is ongewijzigd gebleven. Eden heeft er op ge wezen. dat Italië niet alleen het verdrag van 1906 zou schenden, wanneer het naar de wapenen grijpt, doch ook het pact van Kellogg, het Volkenbondsstatuut en het Italiaansch-Abessynische vriendschapsver drag van 1928. Omtrent de bespreking van Laval met den gezant van Abessynië te Parijs meent men te weten, dat de gezant nogmaals ln opdracht zijner regeering heelt verklaard, dat Abessynie ieder mandaat van de hand wijst en zijn volledige vrijheid wenscht te behouden. Niettemin acht men het niet uitgesloten, dat de keizer van Abessynië, indien het er op aan komt bereid zal zijn zeer vérgaande concessies te doen. Deze opvatting wordt ln zekeren zin be vestigt in een Havasbericht uit Addis Abeba. De speciale correspondent van dit officieuse Fransche persagentschap geeft de opvatting der bevoegde Abessynische kringen als volgt weer; Men hecht groote waarde aan een vreedzame oplossing, omdat men een ge wapend conflict als zeer langdurig, kost baar en met vele consequenties beschouwt. Aan den vooravond der driemogendheden conferentie richt Abessynië zijn aandacht op Parijs en volgt men het verloop der besprekingen-ftldaar met eenlge ongerust heid. doch aan den anderen kant ook met eenige hoop. Deze hoop is vooral geba seerd op Engeland, van welk land men verwacht dat het in het ergste geval de militaire operaties van Italië zal beper ken. doch tevoren op de conferentie te Parijs energiek een vreedzame oplossing zal bepleiten De correspondent vervolgt, dat men in Abessynische regeeringskrin- gen niet te groote verwachtingen heeft van den Volkenbond. Men is veeleer van meening, dat te Genève weinig vooruit zicht ls op een vreedzame regeling, indien het de Parijsche conferentie niet zal ge lukken een basis voor overeenstemming te vinden. In andere kringen vestigt men de aandacht op de omstandigheid, dat de Abessynische keizer in zijn laatste rede wel heeft gesproken over de onafhanke lijkheid en souvereiniteit van zijn rijk, doch niet over de ondeelbaarheid daar van. waaruit men concludeert, dat hij bereid zou zijn territoriale concessies te doen. waarvan de mate zal afhangen van het verloop der besprekingen. De Parijsche pers neemt algemeen aan. dat de Italiaansche eischen maximale eischen zijn, die bij de onderhandelingen wel wat gematigd zuilen kunnen worden. Men gelooft niet. dat Italië een volkomen intransigente houding zal aannemen. „Le Jour" concludeert dat Italië over eenstemming met Engeland wenscht. Aloisi heeft evenwel den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken medege deeld. dat zijn regeering een collectief mandaat over Abessynië van de hand wijst, omdat het practisch neer zou ko men op een bevoorrechting van Engeland. De „Echo de Paris" meldt, dat men er aan de Quai d'Orsay druk mee bezig is een plan uit te werken, dat de gulden middenweg zou zijn tusschen de Italiaan sche eischen en de Engelsche suggesties. Het blad neemt dan in scherpe vormen stelling tegen Italië, dat door zijn brutale methode den toestand zoo ingewikkeld heeft gemaakt. Hoe groot de wensch van Frankrijk ook is de italiaansche plannen te begunstigen, men kan het Italiaansche standpunt toch niet erkennen. De ge heele Fransche politiek is nauw verbon den met den Volkenbond. Frankrijk heeft zijn systeem van collectieve veiligheid en de Europeesche stabiliteit opgebouwd op den Volkenbond en het kan niet de taak zijn van een bevriende mogendheid zoo als Italië door zijn hardnekkige houding een en ander in gevaar te brengen. De „Times" over den toestand. LONDEN. 16 Aug. De berichten uit Parijs in de ochtendbladen over de voorbereiden de besprekingen der driejnogendheden- conferentie zijn over het algemeen zeer be vredigend. De correspondent van de „Times", die ln den regel goed is ingelicht, hecht veel waarde aan een gisteravond gehouden bij eenkomst van Eden met Aloisi. Vermoedelijk (leeft Eden Aloisi op de hoogte gesteld van den inhoud van zijn be sprekingen met den vertegenwoordiger van Abessynië. In officieele kringen verluidt, dat de voorloopige besprekingen weinig of geen wijziging hebben gebracht ln den toestand, hetgeen ook niet te verwachten was, aan gezien de eigenlijke besprekingen pas van daag beginnen. Ook thans verwacht men evenwel geen snelle besluiten: eerst moeten de eischen van Italië en Abessynië bekend zijn. Baron Aloisi schijnt zich er gisteren toe te hebben bepaald de grieven uiteen te zet ten van Italië jegens Abessynië. zoomede de koloniale eischen van Italië ln het al gemeen te hebben toegelicht. De Brltsche gedelegeerden hebben nog geen definitief plan ingediend. Oorlogsvoorbereidingen in Italië en in Abessynië, ROME, 16 Aug. (A.N.P.). Volgens de cor respondent van de ..Daily Telegraph" is het feest van Maria Hemelvaart niet plechtig gevierd, voor zoover de fabrieken van munitie, vliegtuigbouw en legerklee- ding betreft, welker arbeiders continu ln dag- en nachtploegen werken. Fiat en Alfea Romeo vervaardigen ln haar werkplaatsen groote aantallen bom- bardements- en verkenningsvliegtuigen voor Oost-Afrika, terwijl in afgesloten da len fabrieken op volle kracht gifgassen en andere strijdmiddelen voor den chemi- schen oorlog aanmaken. Voedselvoorraden komen uit Rusland, Polen, Zuid-Afrika. en Zuld-Amerika, en er wordt onderhandeld over het betrekken van steenkolen uit Polen, nu de Brltsche mijneigenaars hebben geweigerd nieuwe overeenkomsten aan te gaan alvorens de uitstaande rekeningen zijn vereffend. De correspondent van Parijsche pers agentschappen ln Addis Abeba gewaagt ook van oorlogsvoorbereldselen ln weerwil van Abessynlë's hoop op een vreedzame uitkomst. Naar schatting ls het leger in het Noorden 425.000 man sterk. Verschillende gouverneurs hebben het verzoek ontvangen lijsten van militaire benoodlgdheden op te maken, en naar het Zuiden wordt munitie gezonden. De Keizer heeft de hoofden der Somali's ontvangen en den toestand met hen besproken. Fransche mUtitaire voorzorgs maatregelen te Dziboeti. LONDEN, 16 Augustus (A.N.P.) De „Daily Telegraph" meldt uit Dziboeti.dat de innige vriendschap der bewoners van Somaliland voor hun Abessijnsche buren den Franschen autoriteiten aanleiding hebben gegeven voorzorgsmaatregelen te nemen om in geval van oorlog de orde te handhaven. De kruiser „Dumont du Ville" zal aanstaanden Zondag te Dzjiboeti aan komen. De prikkeldraadversperringen in het havenkwartier worden versterkt, ter wijl vliegtuigloodsen worden gebouwd voor tien nieuwe toestellen, zoodat in het ge heel veertien vliegtuigen te Dzjiboeti zul len kunnen worden gestationneerd. Op het Heron-eiland zullen vier stukken geschut van 15 c.M. opgesteld worden,- teneinde den toegang tot de haven, de reede en de achter de stad beginnende woestijn te beheerschen. Het kleine garnizoen van inheemsche militairen zal worden ver sterkt met duizend Senegaleesche schut ters. De passen-controle is verscherpt. Personen, die willen vertrekken wordt aangeraden zulks zoo spoedig mogelijk te doen. Alles wordt in het werk gesteld om te verhinderen, dat „lastige buitenlan ders' bijeenkomen. De Italianen voeren een heftige propaganda en laten uit Rome radio-redevoeringen uitzenden over de mi litaire voorbereidingen van Italië. Niet alleen het Fransche, doch zelfs het Abessijnsche consulaat heeft afschriften ontvangen van deze redevoeringen. De Britsche vice-consul Lowe is Woensdag per auto naar Berbera vertrokken om te be raadslagen met den opperbevelhebber en gouverneur van Brltsch Somaliland, ma joor Lawrence. Kooplieden berichten, dat te Massaoea en Magadiscio buitengewone activiteit heerscht en dat in de haven en in het binnenland voorraden oorlogsma teriaal worden opgeslagen. Zij melden voorts, dat vele Jeugdige Italiaansche sol daten, die niet gewend zijn aan de hitte en het gebrek aan water zonnesteek heb ben opgeloopen, terwijl velen thans lij dende zijn aan tropische ziekten. De Italianen verklaren dat de gezond heidstoestand der expeditie-troepen in het algemeen goed ls. Eén millioen Italiaansche soldaten op de been. ROME. 16 Aug. A.N.P.)Uit een offi cieele toelichting op de Woensdag gepu bliceerde mobilisatie-order voor de lich tingen 1911, 1913 en 1914 blijkt, dat hier „slechts" sprake ls van lieden, die tot nu toe om een of andere reden uitstel van dienst hebben verkregen, zooals eenige zonen, studenten, kostwinners, die behoo- ren tot reeds langen tijd onder de wape nen geroepen lichtingen. In het geheel betreft deze maatregel 150.000 personen. Zooals gemeld, zal met Inbegrip van deze manschappen, ln totaal dan 1 millioen man op de been zijn. Het denkbeeld dat de Volkenbondsraad met steun van de leden van den Bond, het Suezkanaal zou kunnen sluiten in ge val van oorlogstijd, wordt ln de Italiaan sche pers belachelijk gemaakt. Evenwel is men ln zekere Italiaansche kringen be vreesd. dat een dergelijke matregel zou worden genomen, daar dit de eenige sanc tie ls, die effect zou sorteeren. Geen nieuw incident? ROME, 16 Aug. (Reuter). Gemeld wordt, dat in officieele kringen niets be kend is van een incident te Dlredaoua. JAPAN EN DE VLOOTCONFERENTIE. TOKIO. 16 Aug. (A.N.P De „Daily Te legraph" verneemt uit gezaghebbende bron dat Japan geen enkele vlootconferentle zal bijwonen, welke ln de eerste plaats is ge baseerd op de Brltsche verlangens, of eeni ge bijeenkomst, welker agenda niet het Ja- pansche voorstel tot kwalitatieve en kwan titatieve beperking op een gemeenschap pelijk maximum bevat. Bovendien wil Ja pan geen deel uitmaken van eenige over eenkomst. waartoe niet ook de Vereenlgde Staten behooren, over wier voorbereidin gen tot aanleg van luchthavens het zich ernstig ongerust maakt. LONDEN. 16 Aug. (A.N.P.) De „Times" meldt, dat de Britsche regeering den an deren staten-onderteekenaars van de vlootverdragen van Washington en Lon den Ver. Staten, Japan, Frankrijk en Italië ln overeenstemming met het in de vroegere vlootverdragen uitgesproken voornemen, thans heeft voorgesteld in October te Londen een conferentie te houden. Te dien einde is het noodig de voorbe reidende besprekingen met verschillende mogendheden, in het bijzonder met Frank rijk, Italië en Sovjet-Rusland, zoo spoe dig mogelijk aan te knoopen. Met het oog op de ln Juni met Duitsch- land gesloten overeenkomst acht de Brit sche regeering verdere besprekingen niet noodig. Deze suggestie beteekent evenwel niet een uitnoodlglng voor een conferentie. Eerst zal een verdere gedachtenwisseling moeten bewijzen dat een conferentie op het voorgestelde tijdstip doel heeft. De verdragen van Washington en Lon den treden einde 1936 buiten werking. NA DE ONGEREGELDHEDEN TE BREST. BREST. 16 Augustus. (Reuter) De maritieme prefect van Brest heeft de vol gende sancties genomen ln verband met de betoogingen in het arsenaal: Twee arbeiders der werven, die op de „Dunkerque" werkten, zijn ontslagen Het loon van twee anderen is verlaagd Aan alle overige arbeiders, ten getale van ong duizend, die het werk ln den loop van den dag van 6 en 7 Augustus verlieten, is elk afzonderlijk een berisping toegediend. DE DEENSCHE REGEERING WIJST DE EISCHEN DER BOEREN AF. KOPENHAGEN. 16 Augustus (Reuter) De regeering heeft de eischen van de boeren afgewezen. De economische commissie van den Boerenbond heeft thans aangeraden de maatregelen te nemen, welke noodig zijn om den boeren de volledige betaling van hun producten te verzekeren. Dat kan evenwel niet worden bereikt, zoolang een willekeurige wisselkoers en een invoerbeperking wordt gehandhaafd, waardoor de houders van een deviezen- Invoervergunning worden bevoordeeld. De genoemde Commissie heeft thans besloten de aangesloten bedrijven op te dragen de maatregelen te nemen, welke noodig zijn om hierin verandering te brengen. o BESTELLINGEN VOOR DE BRITSCHE LUCHTMACHT. LONDEN. 16 Aug. (A.N.P.) De „Daily Mali" meldt, dat een van de belangrijk ste bestellingen van vliegtuigen zal zijn een voor de levering van 150 a 200 bom menwerpers van de middenklasse. Dit zul len zijn twee-motorige eendekkers, welke een snelheid van 400 K.M. per uur kun nen bereiken. Het blad bericht voorts, dat negen van de twaalf vliegvelden welke zijn gepro jecteerd, reeds in aanbouw zijn. DE JODENVERVOLGING IN DUITSCHLAND. BERLIJN. 16 Augustus. (Reuter) Er worden gevallen gesignaleerd van daden van geweld tegen de Joden te Berlijn. De leiders der Joden hadden hun ge- loofsgenooten aangeraden thuis te blijven. KOBURG, 16 Augustus. (Havas) De burgemeester heeft alle gemeente-ambte naren en werklieden doen weten, dat zij hun betrekking zullen verliezen, Indien zij op welke wijze dan ook. joden steunen of door hun families doen steunen. DE ONGEREGELDHEDEN IN ALBANIË. ATHENE, 16 Aug. (Reuter). Omtrent de gebeurtenissen ln Albanië wordt hier ver klaard, dat in het district Fieri een op stand tegen den koning zou zijn ontke tend. De opstandelingen zijn in de richting van Tirana opgemarcheerd. Daarbij is het tot een botsing met de regeeringstroepen gekomen. Bij dit gevecht zijn de comman dant der regeeringstroepen en een gene raal omgekomen. Aan beide zijden zij 60 dooden te be treuren. Wie als overwinnaars uit den strijd zijn gekomen, is niet bekend De leider der opstandelingen, Sjefket Verlazzi die indertijd zijn dochter aan den koning wilde uithuwelijken, is eenige jaren gele den gevlucht. Hij ls de doodsvijand van Achmed Zoghoe. VEERTIGURENWEEK VOOR POSTAMBTENAREN. WASHINGTON. 15 Aug. (A.N.P.). Presi dent Roosevelt heeft heden de wet onder teekend, waarin de veertigurenweek voor postambtenaren ls vastgelegd. o NOODLOTTIGE BOTSING, CASABLANCA. 16 Aug. (Reute*) Nabij Berrechid ls en auto tegen een vrachtwagen gebotst. 4 personen werden gedood en 5 gewond, waarvan 2 ernstig I DE JOURNALIST JONES DOOI BANDIETEN GEDOOD. PEKING, 16 Aug. iReuter). Naar ver. nomen wordt is de Brltsche journalist Jones die veertien dagen geleden door bandieten gevangen genomen werd thans door de bandieten gedood. Het Hjk werd nabil Pao Tsjang gevon den door troeoen die de bandieten ach. tervolgden. Het was door drie kogels door. boord Nader wordt gemeld, dat de troeoen. die het lijk vonden, door de Chineesche auto- riteiten waren uitgezonden nadat de bood. sohapper. welke de regeering van Tsahar op 14 Augustus hadden uitgezonden, om het contact met de bandieten te bewaren, gevangen was genomen Gareth Jones, werd een paar weken ge. leden met een vertegenwoordiger van het Duitsche Nieuws Bureau, dr. Mueller door bandieten gevangen genomen. Hij wu vroeger secretaris van Lloyd George De overval der bandieten op de belde persvertegenwoordigers heeft, zooais men zich zal herinneren zich voorgedaan a een afgelegen gebied tusschen Dolonor en Kalgan. Jones en Mueller maakten pa auto een tocht door het Oostelijk gedeelte van de provincie Tsiachar. In de buurt da Chineesche nederzetting Hotsjia Tahoeo- fang werd hun auto door schoten tot staan gebracht. De bandieten die zich ln dea gewonen blauwen uniform der gendar merie hadden gestoken, namen de vier inzittenden mede Later werden eerst de chauffeur en de bediende losgelaten om de eischen aangaande het losgeld over te brengen. Tenslotte zün onderhandelingen aangeknoopt met vertegenwoordigers der plaatselijke autoriteiten, welke onderhan delingen ertoe leidden, dat dr. Mueller voor onderhandelingen over het losgeld even eens werd vrijgelaten. Besprekingen te Kalgan hebben volledige overeenstemming tot stand doen komen over de loslating van Jones. De regeering van Tsjachar ga randeerde dat zulks in orde zou komen. Later werd gemeld dat Jones naar Jehol was overgebracht. Het naar Paotsjang ge zonden losgeld hebben de bandieten even- we! niet afgehaald. De bemoeiingen om de vrijlating van Jones te verkrijgen, werden buitengewoon bemoeilijkt doordat de ont-, voerders van Jones hem tenslotte ln han den speelden van een andere groep ban dieten. die de eischen inzake het '.osgfll verhoogden tot 100.000 dollar. o DE OVERSTROOMINGSRAMP IN ITALlé, OVADA, 16 Aug. (Reuter). De secre taris van de Fascistische Partij Starace, heeft Donderdag ln het hospitaal de slachtoffers van de overstroomingsramp bezocht. Daarna bracht hij een bezoek aan de getroffen families, en overhandig de aan de provinciale fascistische fe deratie een bedrag van 50.000 lire uit naam van den Duce en een van 20 000 lire uit naam van de leiding der partij. Ook bracht hij eerbetoon aan de lijken der 42 reeds geïdentificeerde slachtoffer!. Vrijdagmiddag zullen de begrafenis plechtigheden plaats vinden. De burgemeester van Ovada schat la zijn rapport het aantal verwoeste hulzen op 96 en op 132 het aantal door den dood getroffen families. Naar bevestigd wordt gaat het aantal slachtoffers te Ovada de honderd niet te boven. De minister van arbeid be noemde een commissie teneinde een on- derzoek naar de oorzaken van de ramp in te stellen. MILAAN, 16 Augustus (Reuter) In 't overstroomingsgebied van Ovada wordt onafgebroken gezocht nziar verdere slacht offers die onder de puinhoopen der inge storte huizen begraven liggen of door de Orba zijn weggevoerd. In verschillende plaatsen zijn wederom tal van lijken ge borgen Het zal nog weken duren voor het spoorweg en auto-verkeer weer normaal zal kunnen plaats vinden, daar de ver nielde bruggen niet weer zoo spoedis zijn opgebouwd. o CHINEESCHE BANDIETEN OVERVALLEN EEN TREIN. TIENTSIN, 16 Augustus. (Reuter) - In den afgeloopen nacht heeft een verbit terd gevecht plaats gehad in den express Moekden-Peklng tusschen de reizigers, de treinbeambten en een zeventigtal bandie ten, die te SJang Hal Kwan den trein be stegen als gewone reizigers. Later toonden zij zich in hun ware ge daante en begonnen den trein te plunde ren en de reizigers te berooven van hun geld en kostbaarheden. De trelnwaoht bood heftlgen tegenstand. Van de treinwacht werden twintig man gewond, terwijl een Japansch reiziger en twee Chineesche treinbeambten werden gedood. o OVERSTROOMINGEN IN CHINA. SJANGHAI, 16 Augustus. (Reuter) De overstroomingen aan den benedenloop van de Hoang-Ho neemt steeds ernstiger vormen aan. Niettegenstaande de boven- menschelijke inspanning zijn de dijkwach- ten er niet in geslaagd de dijken te be houden. In West-Sjantoeng staat ongeveer zes duizend vierk. Kilometer onder water; meer dan driehonderd menschen zijn hier verdronken. Vijfhonderd dorpen staan onder water, dertig duizend huizen zijn ingestort. De rijstvelden zijn over een oppervlakte van duizenden vierkante K.M. vernietigd. Over al heerscht hongersnood. Vierhonderd duizend vluchtelingen hebben hun toe- vlucht gezocht op de heuvels of wachten op boomen en daken op eventueele hulp- Reeds dagenlang voedden duizenden pet" sonen zich met boomschors. Het aantal vluchtelingen ln de provin cie Honan bedraagt, volgens officieele me- dedeelingen, 1.700.000. De regeering heeft, met steun van tal van particuliere maatschappijen 'n groot' sche hulp-actie Ingeleid, waarvoor in M' geheele land groote waardeering bestaat- Uit Kanton is een bedrag van ™p en van de Chineezen, die in het buiten land, met name uit Siam en Zuid-Afrik» meer dan 100.000 ontvangen voor hulp* verleening.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2