Gouden Huwelijksfeest te Alphen. ?6»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 15 Augustus 1935 Derde Blad No. 23126 GEMENGD NIEUWS. De arrestatie van een notaris KERK- EN SCH00LNIEUWS. FAILLISSEMENTEN. INGEZONDEN /TUKKEN VRAGENRUBRIEK. Redactie1507 Directie en Administr. 2500 een groot tekort te bergen op zoom. ne „Tel" geelt bijzonderheden omtrent arrestatie van den notaris J. Ch. H. P. te Bergen op Zoom. welke groote conster natie heelt verwekt. Het blad zegt dat no- jjris p. in den loop der jaren de fout heeft begaan gelden te wagen In financieele ondernemingen, zooals een bioscoop en bouwbedrijven. Waar hij op filmgebied een leek was werden hem dikwijls waardelooze 'rullen opgedrongen en betaalde hij ge regeld veel te h°oge huren. Aan bouwcre- ïeten zette hij verder langzamerhand al In geld uit. De notaris had persoonlijk 5e middelen niet meer om de zaken, die bij op zich had genomen, te financieren. Het natuurlijk gevolg was, dat hij gelden, die hi) van derde in beheer had gekregen, ■uitzette in de ondernemingen, waarvoor bij zich had geïnteresseerd, zoowel in bouwondernemingen als In het theater. Zoodanig heeft hij met de hem toever trouwde gelden gemanipuleerd, dat hij er Kit geen weg meer in wist. De boekhou ding was zeer gebrekkig, althans niet. rooals voor een goed notariaat wordt ver- In 1930 was het insiders reeds duidelijk, dat de zaken van notaris P. scheef moesten loopen. Hij vond toen een kapitaalkrach tig inwoner van Bergen op Zoom bereid btm f. 60.000 te leenen. Daarmede kon hij zich voorloopig weer redden en Inderdaad beeft hij dit geld terugbetaald op een be drag van f. 15.000 na. Doch met deze f. 60.000 kon hij het gat biet stoppen. De laatste maanden liep de raak weer scheef en hij werd van alle Zanten bedreigd. Eenlge vooraanstaande katholieke organisaties hebben toen ge tracht den notaris te redden. Zij boden hem een bedrag van een ton aan om als nog zijn notariaat te kunnen voortzetten, doch de bepalingen, waaronder hij deze Eden zou krijgen, waren dermate fnui kend, dat hij het aanbod van de hand noest wijzen. Hij zou daarmede zijn ge tale zelfstandigheid hebben prijsgegeven ts tevens zou aan het licht zijn getreden, boe hij gefraudeerd had. De heer P. heeft ft aanbod dus geweigerd. Intusschen had een credietbank ln Den laag ontdekt; dat gelden, welke als rente en aflossing aan notaris P. ter hand wa ren gesteld, door hem niet waren verant- word. Het vermoeden bestaat dat hij der- ilijke handelingen meer heeft gepleegd. rt alleen ten nadeele van de credietbank Den Haag, doch ook ten nadeele van te rrgen op Zoom gevestigde ondernemingen Men heeft zich toen naar Bergen op oom begeven en een inval in zijn kantoor idaan. Toen dit eenmaal bekend was. telt de Broederschap van Notarissen de imer van Toezicht te Amsterdam opge- agen een onderzoek in te stellen. De ac- Etants van de Kamer zijn daarop bij k notaris gekomen en het gevolg was, I ongeveer begin Juli notaris J. L. J. icx tot waarnemer werd aangesteld, tee notaris is thans nog bewindvoerder im de zaken van notaris P De Haagsche Credietbank heeft zich Bstaan met den officier van Justitie te Ireda. Toen eenmaal vaststond, dat no- aris P. fraude had gepleegd en valsch- ieid in geschrifte, werd besloten tot ar- ütatie over te gaan. Deze arrestatie heeft «gisteren plaats gehad en de notaris is eeds naar Breda overgebracht. Aanvankelijk is, toen de zaken scheef He rn, nog surséance van betaling aange jaagd, waarop de lijsten van crediteuren debiteuren bij de rechtbank te Breda tin ingediend. Deze lijsten geven echter rn valsch beeld van den toestand, want ioor de gebrekkige boekhouding zijn ver- rMllende posten niet verantwoord. Hoe- ïer de boekhouding van notaris P. in de nr was, blijkt wel hier uit, dat toen no- aiis Clercx hem vroeg of hij nu alles goed bad opgegeven, notaris P. bevestigend Btwoordde. terwijl op hetzelfde oogenblik mi schuldbekentenis van 2000 gulden wd aangeboden door een cliënt, die lont lad geroken en nog tijdig zijn gelden in heiligheid wilde brengen. Op de griffie van de rechtbank te Breda lebben wij, aldus de „Tel", inzage gekre- len van een voorloopige crediteurenlijst, klke ingediend was door notaris P., toen «stljds de voorloopige surséance van be- aung werd aangevraagd. Deze lijst is chter zeer onvolledig en naar nader Hllkt, moet zij nog belangrijk worden angevuld. Volgens de voorloopige lijst buden de schulden bedragen f.. 128.152. Wonder zijn verschillende boedels, die "verdeeld zijn en waarvan de gelden »or den notaris zijn achtergehouden o.a. 'J1 boedel ad f. 22.558 en een boedel ad •12.203. Voorts komen daarop voor eenige HPotheekschulden, die door den notaris JShekend waren, doch niet waren af- Wkagen aan de rechtmatige bezitters, vok eenlge kleinere boedels komen op JSe lijst voor, benevens crediteuren van »®men, die de f. 1000 niet te boven gaan. «b bekend inwoner van Bergen op Zoom «raisseert op deze lijst voor f. 12.600.—. WEHt een arrestatie te oss. Hih6 ®ss heeft gisteren weer een arres- oÜ Dlaa's Sdvonden. Op 21 Februari 1934 brak in de Ganzen- „,2 te Oss brand uit in de boerderij van JBallegooy. waarbij de heele boerderij 'et landbouwinventaris en veestapel ver- 5? sin8- J*f Politie vond den brand al aanstonds Irl h <ioch Beschikte niet over vol- vf aanwijzingen om tot arrestatie M I* gaan. De kon. marechaussee zette j"«r haar nasporingen voort en thans l™1 o°°r haar gisteren worden gearres- jv™ 6e 23-jarige zoon van den land- j®wer tegen wien ernstige verdenking «staat, dat hij den brand in zijns vaders heeft gesticht, tai a n Blijft hij hardnekkig ontken- Ju?'.Joch de aanwijzingen zijn zoo sterk. Ml in arrest wordt gehouden. Buis van bewaring te 's Hertogen- heeft gisteren aan wachtmeester de van de brigade Oss de gedetineerde Gier brutale inbraak te krimpen aan de lek. De brandkast verdwenen. Gisternacht is een zeer brutale Inbraak gepleegd in het dorp Krimpen a. d. Lek. Een brandkast is door de Inbrekers uit een boerderij weggehaald, terwijl de be woners lagen te slapen. De inbraak is gepleegd ln de boerderij van den veehou der N. de Jong. gelegen aan de Noord te Krimpen a. d. Lek De heer De J. was met drie zoons en een dochter thuis. Nie mand heeft iets van de inbrekers ge merkt. Vanmorgen bemerkte men echter, dat de brandkast, die ln de voorkamer stond, verdwenen was. Deze brandkast, die een meter hoog en een meter breed is, is zeer zwaar. Er moeten dan ook zeker meer dan 2 Inbrekers aan het werk zijn geweest daar men anders de zware kast niet had kunnen versleepen. Door het openen van een raam zijn de inbrekers binnengedrongen. De brandkast hebben zij van de voorkamer naar de achterkamer gedragen, vandaar door de gang naar de voordeur. Buiten moet een auto hebben gewacht, waarmee men de kast heeft vervoerd. Een spoor van de kast is nog niet gevonden. De gemeente politie van het dorp heeft de hulp van de centr. recherche te Rotterdam inge roepen De dactyloscopLsche dienst heeft een onderzoek ingesteld dat nog geen re sultaat heeft opgeleverd. Ook het speu ren met politiehonden leverde geen suc ces op. Uit alles valt op te maken, dat hier beroepsinbrekers aan het werk zijn geweest, die de inbraak goed hebben voor bereid en met groote brutaliteit hebben uitgevoerd. In de kast zat een bedrag van f. 2000 aan baar geld. Voorts eenige spaarbank boekjes en een groot aantal geldswaar dige papleren, die een groot bedrag ver tegenwoordigen. (Vad.) branden. In den winkel ln oliën en verfwaren van den heer K., aan de Prinsengracht bij de Rozenstraat te Amsterdam, heeft gister, avond een felle brand gewoed. Waardoor deze is ontstaan is niet vast te stellen. De winkelier, die op een kamer achter den winkel woonde, was niet thuis. De winkel met zijn sterk brandbaren inhoud is vrij wel geheel uitgebrand, eveneens het woonvertrek. De 'heer K. was voor f. 2000 verzekerd. De brandweer, die met drie voertuigen was uitgerukt, heeft het vuur met vier stralen gebluscht, het had echter ook reeds de eerste verdieping, die onbewoond was. aangetast, en had door een luchtkoker de kap van het huls bereikt. Behalve gelijk vloers is geen ernstige schade aangericht. Een juffrouw, die op de tweede verdie ping woont, wilde haar woning niet ver laten, omdat haar boeltje niet verzekerd was. Eenige brandweerlieden hebben haar de trap af en de straat op moeten sleepen. Gistermiddag brandde door onbekende oorzaak het woonhuis annex opslagplaats van den steenkolenhandelaar Van Box hoven te Vlijmen tot dén grönd toe af. Er kon vrijwel niets gered worden. De in boedel en een hoeveelheid steenkolen gin gen verloren. De brandweer van Vlijmen kon weinig uitrichten. De schade, die aan zienlijk is, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. BRANDSTICHTING TE HOENSBROEK. Onder verdenking van brandstichting heeft de politie te Hoensbroek aangehou den de winkelierster K in wier woning tijdens haar afwezigheid Zondagavond brand was uitgebroken onder verdachte omstandigheden. Bij onderzoek bleek dat er van brandstichting sprake was. De vrouw bekende. Zij had op deze wijze in het bezit willen komen van de verzeke ringssom. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gistermiddag is op de Willemskade te Leeuwarden de 6-jarige S. de Vries, wo nende te Huizum, toen hii onverwacht achter een paard en wagen vandaan kwam en den weg overstak door een vrachtauto van de N.V. Bénninga's Vetsmelterijen gegrepen. De zware wagen ging het ventje over het lichaam. Met ernstige inwendige kneuzingen is hii naar het Diaconessen- huis vervoerd. Daar is de kleine eenige uren later aan de gevolgen overleden, j ae prigaae uss de geaeuneerae «n Bekend te hebben deelgenomen j,. jetl inbraak bij den kapper v. d. Berg, u, :en Heuvel te Oss gepleegd in Novem- "a Bet vorige jaar. DIEFSTAL DOOR EEN BRIEVEN BUS GEPLEEGD. In het heerenkleeding- en modemaga zijn van de firma Coucke en Zimmer- mann, gevestigd aan het Rokln 68, te Am sterdam heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag een niet alledaagsche dief stal plaats gehad. Deze werd gistermor gen opgemerkt door een der firmanten, die toen hij de deur wilde openen, zag dat een coupon najaarsstof die ten deele afgerold, eergisteren in de étalage was ge legd, ontbrak. De deur van de zaak bleek niet geforceerd of beschadigd te zijn, zoo dat de firma aanvankelijk dacht dat de coupon gevallen was. Dit was niet het ge val: in het magazijn vond hij het plankje waarop de stof gerold was geweest. Van de coupon die een waarde vertegenwoor digt van ruim 30 gulden, viel niets meer te bespeuren. De deur en het raam ver toonden geen sporen van braak, zoodat men aanvankelijk voor een raadsel stond. Er werd echter in de portiek een lang stuk gegalvaniseerd ijzerdraad gevonden met omgebogen punt, waaraan eenige draadjes stof van de coupon zaten. De onbekende dader heeft van dit ijzer- draad op handige wijze gebruik gemaakt. Hij stak het door de brievenbus en peu terde net zoolang tot hij het gordijn dat de étalage van het magazijn afscheidt op zij had geduwd. Daarna haakte hij het ijzerdraad aan de coupon, die uit de éta lage viel en trok het goed door de ope ning van de brievenbus in de deur, Dit laatste is, naar een proefneming bewees, een kwestie van eenige seconden. Dieven werken dikwijls met ijzerdraad. doch een operatie op zoo grooten afstand als deze, is wel een zeldzaamheid. BUITENLANDSCH GEMENGD. noodweer in het buitenland. Ernstige schade aangericht. Nadat Zondag en Maandag 1.1. ln vele departementen van Frankrijk, vooral ln het Zuiden en het Westen, zwaar nood weer had geheerscht, is thans ook de om geving van Bordeaux door een zwaren wervelstorm geteisterd. Het station Bordeaux en vooral de tele foon- en telegraaflijnen hebben ernstige schade opgeloopen Zoo is de omgeving van Beautiran-Castres volkomen van de buitenwereld afgesloten. De spoorlijn BordeauxToulouse werd door omgevallen telegraafpalen en omge waaide boomen op tal van plaatsen ver sperd. Personen- en goederentreinen moesten op de stations blijven, of in het open veld stoppen. Pas tegen den ochtend waren de hin dernissen uit den weg geruimd, en kon het verkeer worden hervat. Te Bordeaux zelf heeft de storm niet zoo erg huisge houden. Slechts eenige boomen knapten af en enkele hoogspanningsleidingen wer den vernield. Omtrent de gevolgen van het noodweer in Amiens en in het gebied van de Somme wordt nog gemeld, dat na de overstroo ming vele huizen in de richting van Rouaan moesten worden ontruimd. Zeer veel vee is bovendien verdronken. In de ruïne van een schuur, waar de bliksem was ingeslagen en welke volkomen in de asch werd gelegd, vond men het ge heel verkoolde lijk van een landarbeider. Te Marsac 'Tarn) werd een 7-jarige knaap door den bliksem getroffen en ge dood. Gisteravond heeft boven Boedapest en omgeving een zwaar onweer gewoed, dat met storm, wolkbreuken en hagelslag ge paard ging. Het tramverkeer werd op meer dan dertig plaatsen onderbroken, daar de electrische geleidingen beschadigd waren. Door weggeslagen dakpannen en omgeworpen muren werden 50 personen gewond. In een voorstad stortten twee, in een andere voorstad drie en te UJpest 15 huizen in. DE VLUCHT OVER HET KANAAL VAN DE POU. Mignet brengt de beambten van het vliegveld Lympne in verbazing! Gisteren maakten wij reeds melding van het feit, dat de uitvinder van het kleine vliegtuig de Pou er in geslaagd is met zijn toestel het Kanaal over te vlie gen. Er zijn thans, volgens de „N.R.Crt." eenige bijzonderheden omtrent zijn vlucht bekend. Voor zijn vertrek uit Calais deed Mig- net een proefvlucht, waarbij bleek, dat de motor van zijn toestel storingen ver toonde. Zijn vrienden die hem in verband met het ongunstige weer reeds gewaar schuwd hadden de tocht niet te onder nemen er stond eêh sterke Noord-Oos tenwind meenden reeds dat hij nu zijn tocht zou opgeven. Mignet verliet het vliegterrein, doch kwam even later weer terug met een nieu wen motor, die hij, als men de berichten gelooven mag, onder zijn arm droeg en die in minder dan geen tijd in het toestel gemonteerd werd. Na nog een proefvlucht gemaakt te hebben, aanvaardde de Franschman toen des avonds een minuut na zevenen de groote reis, die in romantiek weinig on der zou doen, voor de eerste tocht over het Kanaal van Blériot. Slechts eenige personen wisten van Mignet's plannen. Zij waren in angstige spanning bijeen op het vliegveld Lympne. Men meende, dat de tocht te langen tijd in beslag nam en al spoedig begon men zich ongerust te maken. Om 7 uur 50 hoorde men een licht ge snor en spoedig ontwaarde men het klei ne toestel, dat begeleid bleek te worden door een groot verkeerstoestel, dat na het vernemen van het bericht, dat Mignet onderweg naar Engeland was, op zoek was gegaan naar het toestelletje, als naar een speld in een hooiberg. Mignet naderde nu snel en reeds om 7 uur 53 landde de Pou zeer vlot; gelijk onze berichtgever meldt, dwarrelde het toestelletje naar omlaag. Mignet stapte uit, vlot, zonder lucht- held-allures en verklaarde blij te zijn in Engeland te zijn aangekomen. De beamb ten van het vliegveld bleven eerst nog eenigen tijd sprakeloos van verbazing, aangezien zij, naar zij verklaarden, nog nooit zooiets eigenaardigs uit de lucht hadden zien komen, doch spoedig kregen zij hun bezinning weer en Mignet werd luid toegejuicht. Mignet verklaarde dat hij naar Enge land gekomen was om de Engeische lucht vaartdeskundigen er van te overtuigen, dat zijn toestel werkelijk bestond en dat het bovendien zeer goed kon vliegen. „In Frankrijk". zeide hij, „weet iedereen reeds wat de Pou is. Vraag den barbier, vraag de groentenvrouw, ze zullen u allen uitvoerig inlichten". „Ik heb gehoord, dat zij in Engeland hartelijk om mijn machine lachen, welnu zij hebben nu gezien dat men er het Ka naal mee over kan vliegen. De tocht be- teekende niets voor mijn Pou". Ongetwijfeld zal zijn tocht inderdaad niet nagelaten hebben indruk te maken op de Engeische deskundigen, die in ieder geval de geweldige sportiviteit van dezen Franschman bewonderen, die zon der eenig brevet en zonder officieele er kenning vecht voor zijn denkbeeld dat de tegenwoordige vliegmachines te ge compliceerd* zijn en dat het veel eenvou diger kan en op den duur ieder voor 500 gulden in 't bezit kan zijn van zijn eigen vliegmachine. nieuwe stam ontdekt. Uit Melbourne wordt gemeld: De regeering heeft officieel rapport ont vangen van de ontdekking van een nieuwe stam in Nieuw Guinea. De mannen zijn gewapend met pijl en boog, en steenen bij len. Zij spreken op een jodeltoon. De vrou wen en kinderen vluchtten bij de nadering der bezoekers, Zij zijn niet groot, licht van Het echtpaar van Deuren-Huigkar. Hierboven het echtpaar Franciscus J. van Deuren en Maria Huigkar, te Alphen aan den Rijn, dat heden zijn 50-jarige echtvereeniging herdenkt. Zoowel de 75 jaren tellende bruidegom als de eveneens 75-jarige bruid mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen, al is het gezichtsvermogen van den man en het loopen der vrouw niet meer zooals vroeger Wij twijfelen niet, of het zeer bekende Alphensche echtpaar zal het vandaag met hun 3 nog in leven zijnde kinderen en 12 klein kinderen niet aan belangstelling ontbreken. Bij de vele gelukwenschen, die het zal bereiken en in deze dagen reeds bereikt hebben, bieden wij ook het echtpaar onze beste wenschen aan! kleur en hadden bloemen in het haar. Iedere familie leefde op eigen grond, doch de begraafplaats hebben zij gemeen schappelijk De inboorlingen vielen de ex peditie dikwijls aan, doch werden verdre ven, waarbij zij bij een gelegenheid negen dooden en bij een andere zes dooden ach terlieten. DE NAGELATEN BETREKKINGEN VAN SLACHTOFFERS VAN DE BERGSPORT. Een ondersteuningsfonds. Ten einde de nabestaanden van berg beklimmers, die als gids, of als sportbe oefenaar het leven verloren, te steunen, hebben de Zwitsersche en Belgische Alpi nistenclubs een Koning Albert herden kingsfonds gevormd. Dit om de nage dachtenis van den Koning der Belgen, die in Februari ven verleden jaar bij het beoefenen van de bergsport, te Marches- les-Dames om het leven is gekomen, te eeren. De laatste 10 jaar zijn in Zwitserland meer dan 700 personen bij het bestijgen der bergen of bij het beoefenen van de skisport omgekomen. De laatste jaren bedroeg het aantal slachtoffers gemiddeld 100. Vele slachtoffers der Alpen zijn lieden, wier families onverzorgd achterbleven. PREDIKBEURT BOSKOOP. Geref. Gem.: Vrijdagnam. halfacht, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Nieuwerkerk a/d. IJssel, E. van Asch te Sommelsdijk; voor Streef kerk itoez.) J. J. Poldervaart te Nlgte- vegt. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te IJlst, J. P. H. Grootes, proponent te Westzaan. Uitgesproken: N.V. R. A. v. d. Schoot's Bloenibollenhandel en Kweekerij, Hille- gom R.c. mr. M. A. van Rijn van Alke made. cur. mr. J. A. P. C. ten Bokkel, Haarlem. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggeven. STICHTING NATIONALE PLANTENTUIN. Zeer geachte Redactie. Mag ik voor het onderstaande een plaatsje in uw Blad vragen. Reeds meermalen zijn pogingen aan gewend om te komen tot de stichting van een Nationalen plantentuin. Een tuin waarin alle mogelijke soorten en varië teiten saamgebracht zouden worden welke in ons lapd worden gekweekt, 't Behoeft geen nader betoog dat een dergelijke verzameling groote waarde zou hebben voor liefhebbers zoowel als voor vakmen- schen nationaal en internationaal. De medewerking van kweekers is ongetwijfeld verzekerd het bijeenbrengen van het materiaal behoeft geen zorg te baren. Echter hebben we voor het slagen van den opzet noodig de medewerking van een groot grondbezitter die 8 a 10 HA. voor dit doel beschikbaar stelt, alsmede een dame of heer liefhebber van planten en boomen. die de financiering, hetzij alleen of in vereeniging met anderen op zich wil nemen. Gaarne zullen we aan het adres, de Kempenaerstraat 62. Oegstgeest bereid verklaring tot medewerking ontvangen, waarna wij gaarne bereid zijn uitgewerkte plannen nader te bespreken, W. J. H„ te L. Leiden, Oude Wete ring, Leimuiden, Kudelstaart, de Kwakel, Uithoorn. Mijdrecht, Wilnis, Nieuwersluis, Oud-Loosdrecht, Hilversum. Totaal 55 K. M. J. F. K. te L. Zie hierboven. A. v. d. V., te L. Leiden, Hilversum, (zie boven), Bussum, Naarden. Totaal 65.5 K.M. Leiden. Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Nieuw Vennep, Hoofddorp, Sloten, Am sterdam, Diemerbrug. Weesp, Muiden, Naarden. Totaal 66.5 K.M. J. te L. Zie hierboven. W. de G. te L. Voor de fiets heeft u geen papieren noodig om in België te komen; voor u zelf is een toeristenkaart voldoende. Aanvragen richten tot de Bel gische legatie in Den Haag onder toe voeging van 31 cents postzegels en pas foto. P. B. te L. Leiden. Alphen. Zwam- merdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuizen, Milligen, Apeldoorn Appel, Voorst, Zutphen, Warnsveld, Vorden, Ruurlo, Zieuwent, Lichtenvoorde. Totaal 172 K.M. C. J. N. te L. De toegangsprijs tot den Haagschen Dierentuin bedraagt des Za terdags, Zondags en Maandags voor vol wassenen en kinderen xesp. 30 en 15 ct.;1 overige dagen 50 en 25 ct. Mevr. S. te L. In het algemeen kan gevorderd worden het verlies, dat geleden is en de gederfde winst. Naar billijkheid moet deze zaak geregeld worden. Abonné B Het verzoek moet worden ingediend ter griffie van de arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage. Mej. T. M. te K. Probeert u het eens met verwarmde witte terpentijn, ver warmde alcohol of dito eau de cologne. Heeft u de vlek eerst wel goed met een zacht sopje uitgewasschen? P. K. te L. De bramentijd begint zoo langzamerhand te komen. Hier en daar ziet men ze al plukken, doch het zal nog wel eenige weken duren voordat de groote pluk begint. Veel hangt hierbij na tuurlijk ook af van het weer. P. A. K. te L. Zij heeft recht op één week vacantie. Jac. J. R. te Z. Zoeterwoude, Stomp- wijk, Zegwaard, de Kruisweg, Bergschen- hoek. Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht. To taal 51 K.M. D. v. d. N te V. Voorschoten, Leiden, Haarlem, Velsen, Alkmaar, Schoorldam, Schagen, Anna Paulowna, van Ewijcksluis, Den Oever, afsluitdijk, Zurich, Harlingen, Franeker, Leeuwarden Totaal 182 K.M. Voor een fietstocht lijkt ons dit op één dag te veel. U kunt ook rijden naar Am sterdam en vandaar oversteken naar de Lemmer of naar Enkhuizen en vandaar per boot naar Stavoren. S. Z. te L. Leiden, Leeuwarden (zie bo ven) Berlikum, Wier. Totaal 192 K.M. Wier, Leeuwarden, Heerenveen. Meppel, Zwolle. Elburg, Nunspeet, Harderwijk, Amersfoort, Utrecht, Leiden. Totaal 254 K.M. N. B te L 10 a 12 eieren flink klop pen met 1 a 2 pakjes vanille-suiker. Lang zaam de brandewijn (1 L.) er bij doen. De kom in een pan met warm water zetten onder een laag vuurtje en in één richting blijven roeren, tot het gebonden wordt. De pan van 't vuur nemen en blijven roeren tot het koud is. ONZE TELEFOONNUMMERS: (op 2 lijnen) I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9