\yfmiida LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 Augustus I93j UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. De Bloemenhandel. Met den handel in snijbloemen aan de veilingen in deze gemeente is het de laat ste dagen ongunstig gesteld; de vraag bleek zeer lusteloos te zijn, terwijl ook de warmte, waardoor de bloemen spoedig ver welken, niet bevorderlijk was voor den afzet. Naast groote hoeveelheden rozen en anjers in talrijke soorten en een schat van kleuren, zijn er de Jap. lelies, de gladiolen, dahlia's, chrysanthemums, bouvardia's, or chideeën enz. In deze maand vermindert het aanbod van rozen en Am. anjers, ter wijl calla's, violieren e.d. nu vrijwel van de veiling zijn verdwenen. Waren aan vankelijk de chrysanthemums nog goed op prijs, gedurende de laatste dagen werden ze ook belangTijk goedkooper. Behoudens dan voor enkele partijtjes van de beste kwaliteit, hadden de rozen heel weinig waarde. terwijLhet met de Am. anjers nog wat beter gesteld was. Gladiolen waren veelal heel goedkoop. soms wel onverkoop baar, terwijl ook de dahlia's lage opbreng sten gaven. Met de potplanten is het over het algemeen niet veel beter gesteld; voor de massa golden lage prijzen en slechts enkele producten van de beste kwaliteit gaven een bevredigende opbrengst Ook de groentenveilingen brachten voor de kweekers veel teleurstelling; de stam- en snijboonen geven steeds een zeer lage geldelijke opbrengst. De collecten voor de Ned. Herv. Kerk voogdij over de maand Juli brachten in totaal f. 193,69'/i op. De brugwachter J. v. alhier, had even zijn rijwiel onbeheerd neergezet. Bij zijin terugkomst bleek het nieuwe belas tingplaatje verdwenen te zijn. Geslaagd te Haarlem voor 't examen hoofdacte de heer J. v. d. Broek alhier. Voor het examen Fransch L. O. slaagde te Utrecht de heer B. v. d. Reepe, even eens alhier. De heer J. van den Broek alhier slaagde te Haarlem voor het examen hoofdacte. BENTHUIZEN. Nieuwe betonnen rijweg. Begunstigd door het schitterend zomer weer is de nieuwe betonnen rijweg van den Hoogeveenscheweg af in aansluiting met den Gemeeneweg te Hazerswoude gereed gekomen. Nu is men begonnen met het rij wielpad. De nieuwe weg is echter nog niet voor 't publieke verkeer opengesteld. HAARLEMMERMEER. G. Grooteman De 70-jarige landbouwer G. Grooteman, die verleden jaar te Hoofddorp op den hoek van den Hoofdweg en de Concours laan met z'n rijwiel in botsing kwam met een passeerende auto en zware inwendige kneuzingen bekwam, is na eerst ge- ruimen tijd in een ziekenhuis te Haarlem en later thuis verpleegd te zijn geweest, thans in zijn woning te Hoofddorp over leden. Vanaf zijn geboorte heeft de heer G. in Haarlemmermeer gewoond. Kerkinbraak. In de R.K. kerk te Vijfhuizen alhier, is Is nachts Ingebroken. Toen de pastoor 's morgens in de kerk kwam. ontdekte hij dat de achter in de kerk staande offer blokken waren opengebroken en geledigd. Omdat deze kort geleden van hun inhoud waren ontdaan, was de buit niet groot. Direct werd de politie met het gebeurde in kennis gesteld Bij onderzoek is het gebleken, dat de dieven kans hadden ge zien om door de kelderdeur naar binnen te komen. Tegen een winkelpui gebotst. De bestuurder van een personenauto raakte op den Kruisweg in Hoofddorp de macht over het stuur kwijt, met het ge volg dat de wagen in volle vaart het trot toir opreed en daarna tegen de winkelpui van den heer v. A. op den hoek van de Emmalaan botste. De twee inzittenden kwamen er zonder ernstige kwetsuren af. De schade was echter aanzienlijk; vooral ook aan de auto, die naar een garage moest worden gesleept. De belastingplaatjes-dieven hebben thans blijkbaar alle deelen van den Haar lemmermeerpolder tot hun arbeidsveld gekozen. In Hoofddorp hebben de dieven van de rijwielen die aldaar bij een gebouw waren neergezet niet minder dan twintig plaatjes gestolen. Men zij op z'n hoede! HILLEGOM. Tram en vrachtwagen in botsing. Gisteravond is een tractor met oplegger tegen de tram gebotst. In een der vele bochten van de Hoofdstraat, waar het gezicht vooruit gering is, kon de groote •vrachtauto niet meer bijtijds van de tram baan komen, toen de electrische tram na derde. Het gevolg was een botsing met materieele schade van niet te grooten om vang. Het verkeer zat direct vast. tot de politie ingreep. Vele auto's ontweken het wachten, door de Meerstraat in te slaan. De verordening voor de winkelslui ting, zooals deze op 21 Juni door den ge meenteraad is gewijzigd, ls bij Kon. be sluit van 17 Juli 1935 goedgekeurd. De afkondiging door B. en W. heeft op 9 Augustus plaats gehad en trad 10 Aug. dus Zaterdag 1.1. in werking. De winkeliers, die meermalen blijk ga ven deze verordening niet of niet geheel te kennen, zullen verstandig doen er goede nota van te nemen. KATWIJK. Een collecte na een liefdadigheidspre dikatie door pastoor Buys in de H.H. Missen van Zondag 1.1. voor de nooden der kerk bracht f. 450 op. RECLAME- 8788 SPOEDIG MOOI BRUIN. Amilda-Zonnebruin voorkomt zonne brand en maakt Uw huid direct mooi brons-bruin. 3 x inwrijven met Amilda- Zonnebruin is gelijk aan 30 zonne baden. Verkrijgb.in zaken waar U Ivorol-tandpasta koopt KATWIJK AAN ZEE. Orgelconcert in de Oude Kerk. De heer Nic van Beelen heeft zijn twee de orgelbespeling in de Oude Kerk gege ven met medewerking van den heer Schuiyleman (zang) en den heer Schok king i fluit i. Het kerkgebouw was goed bezet; de opbrengst kwam ten goede aan het restauratiefonds van deze kerk. De heer van Beelen had weer voor een verzorgd en afwisselend programma zorg gedragen. Het concert begon met een Meditatie en een Interludium, die mooi door het oude kerkgebouw klonken. De heer Schuiyle man zong met een frissche tenor „Gott sei uns gnadig" van Mendelssohn en een aria uit het oratorium „Paulus" van den zelfden componist. De heer Schokking be koorde met zijn fluitspel Hij gaf het be kende „Largo" van Handel en „Traume- rei" van Schumann De heer van Beelen boeide toen nog met preludium iF Groot) van Bach, waar na de heer Schuiyleman voortreffelijk de aria uit de Elias „Herr Gott Abrahams" voordroeg. De heer Schokking speelde ver volgens een paar menuetten van Lully en Louillet op de fluit, die zeer mooi klonken, waarna de heer van Beelen besloot met een Postludium (D klein) en een koraal bewerking van ,.'k Wil U o God. mijn dank betalen" hetgeen een prachtig einde was. MeJ. L. V. uit Zeist deed bij de politie aangifte van diefstal van een grijs leeren damestasch, inhoudende een por- temonnaie, een belastingmerk en eenige andere voorwerpen. De diefstal had op het strand plaats. De politie heeft in beslag genomen een valsche gulden, die door een onbe kende in betaling was gegeven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dappere redding. Gistermiddag geraakte het 6-jarig dochtertje van den brugwachter v. d. Boon te water. Er was op dat oogenbllk geen publiek in de omgeving, zoodat het kind zou verdronken zijn als niet A. Zandber gen, wonende aan den overkant van het Overrijn, den moed had gehad gekleed in den Rijn te springen, naar den over kant te zwemmen en het kind aan den wal te brengen. Voor deze moedige en van naastenliefde getuigende daad, mocht Z. de sympathie van velen inoogsten. Op meerdere plaatsen in het dorp, zooals in de Kerkstraat en Voorstraat, treedt de iepziekte op onder de boomen. Enkele kunnen als verloren worden be schouwd. Door het omvallen van gereedschap pen van loodgieters viel bij den heer Kr. een pan met heet water om. Een groot gedeelte hiervan kwam over de voeten van mej. K„ die zich hierdoor erg verbrandde. Spoedige behandeling heeft nog erger voorkomen. LISSE. Motor-ongeval. De motorrijder C. C. H. uit Zaandam kwam door het springen van een band van zijn motorrijwiel te vallen. Zijn zoon, die op de duo-zitting zat, viel eveneens en brak zijn enkel. Na ioor de E H BO. ver bonden te zijn, werd nij vervoerd per auto naar Zaandam. Ten nadeele van den heer R. alhier werd bij de R.K. kerk een rljwielbelastlng- merk gestolen. Denkt om uw rijwiel plaatje! Het plaatselijk comité van „Herwon nen Levenskracht" deelt ons mede, dat besloten is van 710 September een ten toonstelling met fancy fair te organisee- ren (de reizende tentoonstelling van „Her wonnen Levenskracht"). B en W. dezer gemeente verleenden daartoe hun mede werking. Voor de R.-K. Ver. tot bevordering van Industrieonderwijs voor Meisjes slaag den voor het diploma lingerie-naaister mej. Jac. Meskers, Com. Schakenbos, Ma rie v. d. Aard en Annie van Gewen. Voor het diploma costumière: Rika Vink, Mina Zonneveld Mina Schremer. Bep van Dijk en Adr. Pollé, allen leerlingen der Modevakschool „St. Agatha" alhier. NOORDWIJK. Uitvoering van de revue „Dat had je nooit gedacht". De Noordwijksche revue mag zich tel kens in een groote belangstelling verheu gen. De groote zaal van het Casino was ditmaal geheel bezet ter gelegenheid van bovengenoemde uitvoering. De revue „Dat had je nooit gedacht" die dezen avond werd gegeven werd zoowel voor den sa mensteller, den heer J. Westgeest, als de spelers een groot succes! Zoowel de Noord wij kers als de badgasten hebben kunnen genieten. De avond werd geopend door den secre taris der N R.B., den heer E. de Groot, die allen hartelijk welkom heette, in het bij zonder den burgemeester, den heer v. d. Mortel, den ambachtsheer van Noordwijk L. graaf van Limburg Stlrum en diens belde zoons. Spr. zette hierna uiteen het doel en streven der N.R.B. Hierna werd de revue opgevoerd. De verschillende op Noordwijk betrekking hebbende aardige tafereelen werden met verrassende visie uitgebeeld Niet minder tot het behaalde succes heeft bijgedragen de zeer verzorgde grime van den tooncelkapper, de heer C Verwey alhier, terwijl ook het tooneel als een groote factor tot het welslagen van het gegevene bijdroeg. De heer E. de Groot dankte het dames comité voor zijn omvangrijk werk en wel in het bijzonder mevr. Stumpel en haar dochter, die zich bijzonder voor dezen avond hadden geïnteresseerd. Ten slotte alten die hadden medegewerkt de revue te doen slagen, waarna de heer De Groot de vervaardiger van de revue, de heer J. Westgeest, aan de aanwezigen voorstelde en hem dankte voor zijn keurig werk, het geen een applaus ontlokte Een verloting en een gezellig bal beslo ten dezen welgeslaagden avond. Met ingang van 1 Sept. a s. ls de Rijksklerk J. Pronk zonder verplicht exa men van hier verplaatst naar Helmond, en de tijdelijke Rijksklerk J. van Sluys ver plaatst van hier (kantoor reg. en domei nen) naar kantoor Reg. en Successie te dezer plaatse. ALKEMADE. Let op Uw belastingplaatjes! Eenige leden van het feest-comité. dat was Ingesteld bii gelegenheid van de Eerste H. Mis van pater Amandus van Berkel bemerkten toen zit nabij het kerk gebouw nog eenige schikkingen troffen, een tweetal verdachte personen, die zich in de nabijheid van de rijwielstalling op hielden Daar zij hier ln hun plannen ge dwarsboomd werden hebben zU de plaats klaarblijkelijk verlaten om in de omgeving een beter arbeidsveld te vinden. Wij ver nemen althans, dat in enkele omliggende parochies nabil de kerkgebouwen rijwlel- belastingmerken ontvreemd zijn. De da ders blijken met een schaar gewapend te zitn geweest daar van enkele rijwielen de houders eveneens verdwenen waren. RIJNSBURG. Uitbaggeringswerkzaamheden voor het Veilingterrein. m Vanwege het Veilingbestuur is een aan vang gemaakt met het uitbaggeren van het kanaalgedeelte voor het veilingter rein, hetgeen voor de groentensch uiten een groote verbetering beteekent. VEUR-LEIDSCHENDAM. De portemonnaie gevonden. De Jongens P. v. d. B. en H. de B„ biden alhier, deden nog eens een poging om de portemonnaie van de wed. v. d B„ welke dezer dagen in de Vliet is geraakt daaruit op te duiken Aanvankelijk mislukten deze pogingen, wèl vond men een portemonnaie met 31 cen ten, doch de „grftote schat" bleef achter wege. Maar na herhaalde malen nogmaals te hebben gedoken bracht P. v. d. Berg de bewuste portemonnaie met nog een bos sleutels boven. Niettegenstaande hij aan een der beenen door glas was gewond, was zijn werk bekroond. Met goedvinden van mej. v d B hebben de jongens het geld gezamenlijk gedeeld. De portemonnaie be vatte inplaats van f. 13 slechts f. 8 zoodat dit verliezen voor mej. v. d. B. nog niet zoo'n slecht zaakje ts geweest, daar de voor haar gehouden collecte ruim f. 14 heeft opgebracht. Welkom vreemdeling! De heer J. C. R. wonende in den Haag, was in de Vliet aan 't varen met een motorboot, hetgeen blijkbaar niet naar den zin was van H. v. d. B. wonende aan de Leidschekade, die daar zat te hen gelen. v. d. B. sloeg eerst met zijn hengel naar R. Toen dit mislukte greep hij een zwaar stuk hout en wierp dit met kracht op het hoofd van R., die een oogenbllk zijn tegenwoordigheid van geest verloor. Geluk kig herstelde hij zich spoedig, anders zou den zeer zeker slachtoffers gevallen zijn onder de talrijke kanovaarders daar de boot stuurloos was R heeft zich direct onder geneeskundige behandeling van dr. v. der Stam moeten stellen. Van 't geval ls aangifte gedaan bij de politie. VOORSCHOTEN. Meer stoptreinen als gevolg der actie van „Gemeentebelang". De kiesvereeniglng „Gemeentebelang" heeft een aardig succes te boeken. Reeds een vorig jaar waren pogingen in het werk gesteld om meerdere stoptreinen te krijgen, aangezien voor een bepaald daggedeelte, de toewijzing van stoptreinen gering was. Er werd door een aantal bewoners van de omgeving van het Station een verzoek tot den raad gericht om hieraan hunne mede werking te verleenen, maar de raad over woog dat hieraan wel niet veel te verande ren zou zijn, temeer daar het meerendeel der ingezetenen gebruik zal maken van de Blauwe Tram. Door het gereedkomen van meerdere woningen in de directe omgeving van het Station waren er ondertusschen meerdere belanghebbenden en heeft het bestuur van Gemeentebelang zich gewend tot de Direc tie der Spoorwegen. Eén dezer dagen werd bericht ontvangen met de toezegging dat, te beginnen met de as. winterdienstrege- ling, een belangrijk grooter aantal stop treinen zullen worden aangewezen. Bin nenkort zullen de tijdstippen worden be kend gemaakt. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdakte mej. W. L, Baams al hier. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Boter en T. v. d. Sluis. Geboren: Jacobus, Z. van L v. d. Meer en D. v. Peet, ALPHEN. De Vleeschdestructie. Indertijd is met de N.V. „Gekro" te Overschle een overeenkomst aangegaan 1 inzake de destructie van afgekeurd vee en vleesch. Deze overeenkomst werd geacht te zijn ingegaan 15 Februari 1934 t/m. 31 Dcc. 1935 en zou, zonder opzegging door een 1 der partijen telkens met drie jaren worden verlengd. Nadien is in den loop van 1934 tus- schen de afd. Zuid-Holland der Ver. van Ned. Gemeenten en de N.V. „Gekro" over- eenstemming bereikt over een uniform contract ter zake, dat gelden kan voor alle gemeenten in deze Provincie die aangeslo ten zijn bij genoemde afdeellng, waartoe ook onze Gemeente behoort. Daarin wordt de behartiging van de belangen der on derschelden gemeenten gelegd ln handen der afd. Zuid-Holland van de Ver. van Ned. Gemeenten en treedt derhalve met elke Gemeente afzonderlijk op tegenover genoemde N.Valhoewel iedere Gemeente wèl geheel zelfstandig contracteert. Door dit collectief optreden ln voorkomende ge vallen, zullen de Gemeente tegenover de „Gekro" uiteraard sterker komen te staan dan bij Individueel handelen het geval zou zijn. Dit is een der verschilpunten met het loopende contract dezer Gemeente. Een ander verschilpunt is hierin gelegen dat in het uniform contract met ingang van 1938 de bijdrage der Gemeente niet meer zal zijn een vaste uitkeerlng ad 1.5 cent per inwoner en 1.5 cent per H.A. per jaar met een maximum van f 300 maar wordt be paald naar de bedrijfsuitkomsten. Naar ons werd medegedeeld, geven de Ministers van Sociale Zaken en de afd. Zuid-Holland der Verg. van Nederlandsche Gemeenten aan deze methode de voorkeur, omdat daardoor het voortbestaan der destructie wordt ge waarborgd. ook ln tijden, dat de vaste bij dragen niet toereikend zouden zijn om een loonende exploitatie van het bedrijf door de Gekro mogelijk te maken. In verband met de omstandigheden dat de Gekro thans met de gemeenten aangesloten bi) de afd. Z.H. der Verg. van Nederlandsche Ge meenten geen andere contracten meer af sluit dan volgens het vorenbedoelde uni form model, heeft zij het met onze Ge meente loopende contract per 31 December 1935 opgezegd. Voorts verzocht zij thans ook voor deze Gemeente per 1 Januari 1936 aan te gaan de in overleg met de Afd. Z.-H. der Verg. van Nederlandsche Ge meenten opgestelde uniforme overeen komst, welke voorlooplg wordt aangegaan tot en met 31 December 1938. Ook in deze overeenkomst ls, evenals in de loopende. aan de Gemeenten, doch thans vla het Bestuur der Afd. Zuid-Holland, de meest volledige controle toegestaan op den gang van zaken bij de Gekro en is geregeld het houden van toezicht op de richtige naleving van de beoalingen der overeenkomst. In het bijzonder is aan de Gemeenten door middel van de afd. Zuid-Holland van de Ver. van Ned. Gemeenten, invloed toege kend op de vaststelling van het bedrag der wisselende jaarlijksche uitkeering. Waar zich voorts gelet op de bedrijfsuitkomsten der „Gekro" tot heden, niet laat aanzien dat deze gemeente ook over 1938. meet ge vorderd zal worden dan het tot heden be taald maximum-bedrag van f.300 o. daar meenen B en W dat er aanleiding bestaat tot het aangaan dezer nieuwe overeenkomst met de „Gekro" Hiertoe be staat te gereeder aanleiding daar de wet telijke verplichting tot destructie reeds sinds 1 Juni 1934 voor de Gemeenten be staat en de Gemeente dus in elk geval op een of andere wijze die verplichting zal moeten nakomen In verband met het vorenstaande stel len B. en W. den Raad voor te besluiten tot het aangaan der meerbedoelde overeen komst met de N.V. „Gekro" te Overschle. Door de leerlingen der hoogste klas der Oranje school alhier werd resp. onder leiding van het hoofd der school en de dames Belgraver oo genotvolle wiize een week vertoefd in het kamphuis te Katwijk. Oud-leerlingen kwamen er zelfs heel ge noeglijk een week-end doorbrengen. o BODEGRAVEN. Het muziekconcours te Nieuwerbrug. Hedenavond wordt het groote tweedaag- sche muziek- en zangconcours te Nieuwer brug (gem. Bodegraven) ingezet met een openingsconcert, te geven door de Muziek- vereen S.D.G., alhier en de Nieuwerbrug- sche Zangver. „Excelsior Het concours wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Oranjever. „Prinses Juliana" en door deze vereeniging, in samenwerking met de genoemde zanvereeniging georganiseerd. Een eere-comité is gevormd, waarin o.a. zitting hebben de Burgemeesters en secre tarissen van de gemeenten Bodegraven en Waarder De opening vindt plaats morgen ochtend te 10 uur door den voorzitter, de heer A. van Baren. Nieuwerbrug heeft op het punt van concoursen zijn sporen al verdiend met het mooie concours dat en kele Jaren geleden werd gehouden. Dit spant echter de kroon. Twee volle dagen heeft men hard noodig om de 46 deelne mende vereenigingen, koren en corpsen een buurt te kunnen geven. Den eersten morgen komen 7 vereenigingen uit, en na de middagpauze 10. De groote rest volgt dan Donderdag. Er zijn veel gemengde koren, maar ook verschillende dameskoren, meisjeskoren, kinderkoren, mannenkoren, harmonie- en fanfarecorpsen, pii-^ mondaccordeoncorpsen. De deelnemende corpsen komen uit all provincies van het land. Talrijke prijzen zijn uitgeloofd. Behalve het eigenlijke concours heelt,] organiseerende vereeniging nog verschi lende attracties aan de feestelijkheden vu bonden. Zoo wordt morgenavond et Openluchtspel opgevoerd onder regie va den heer C. v. Velzen te Reeuwijk. De vt „Crescendo" te Alphen a. d. Rijn daarbij een concert. Het concours won voorts besloten door een concert dat i worden gegeven door de Hllversumsci polltiemuziekvereen. „Excelsior", die ot zelf aan het concours deelneemt. Tenslot volgt een feestelijk slot ln den vorm va een groot vuurwerk. Heel Nieuwerbrug keert thans in afwachting van de komen, dagen. Alleen reeds de 1500 deelnemers ai het concours beteekent een geweldige dml te. Het kleine dorpje zal deze bijna ni, kunnen bergen, temeer daar nog buiten gewoon veel gasten van bulten wordt verwacht. Nieuw scbietgebouw der Burgerwacht. Met den bouw van een speciaal schls gebouw ten behoeve van Burgerwach Willem Tell en B.VL. wordt thans aai gevangen. Het gebouw wordt gesticht d« den heer J. E. Huchshorn, die den bon heeft opgedragen aan de heeren A. Hei sen Jr. en P. de Jong. De oppervlakte word 20 x 10 M2. Mej. A. Kraan, woonachtig aan de Overtocht alhier slaagde voor het exams Droglste. De ver. „Zanglust" alhier nam dee aan een concours te Driebergen. In d sup. afd. haalde men met 266 punten ee; tweeden prijs. BOSKOOP. Verdeeling der wethouderszetels. Omtrent de verdeeling van de wethoo derszetels ln deze gemeente ls nog nid definitief te vermelden. Wel hebben d grootste fracties daaromtrent besprekin gen en schrlftelitke onderhandelingen tt voerd, doch tot overeenstemming is h« nog niet gekomen Zijn wij wel lngellchl dan zal het wel bij het oude blijven nj een AR. en een Vrljheldsbonder. Ergerlijke baldadigheid. Door baldadige handen zijn een aanti hooihoopen. staande aan het Jaagpad cc zettelijk ln brand gestoken en tot dn grond toe afgebrand. Naar de daders wordt door de poll# gezocht. De nieuwe hefbrug. De werkzaamheden voor de nieuwe bef brug over de Gouwe alhier, hebben than een aanvang genomen. Een aanvang Is p maakt met de betonnen voetstukken ra de brughoofden. Een bloemencorso. De Feestcommissie 1919" is voorneme op 4 September e.k. bij de te houda feestelijkheden ter gelegenheid van dei verjaardag van H.M. de Koningin su het reeds door ons vermelde program toe te voegen een bloemencorso, waarto aller medewerking wordt ingeroepen. Toen de heer G. zijn rijwiel even oo beheerd had gelaten, kwam hij bij terug' komst tot de minder aangename onMet king, dat een ander zich over het belas tingmerk had ontfermd. Door de afd. Rozencommlssie van dl ver. „Boom- en Plantenbeurs" ls aan dei heer H. N. Booy, alhier, een certificui van verdienste uitgereikt voor een nleuvi roos „Rose sport van Rödhatte". Tot hulpprediker bij de Ned. Hen Gem. alhier ls als opvolger van ds. J. I Poot benoemd de heer Joh. Batelaan cand. t. d. H. Dienst te Bodegraven. Als een zeldzaamheid zij vermeld, dil een zeug van den landbouwer H. aan bel Rljneveld aan 20 biggen het levenslichl heeft geschonken. HAZERSWOUDE. Teraardebestelling van mejuffrouw M. A. van Abshoven. Gistermiddag werd het stoffelijk over schot van mej. M. A. Abshoven. die te®' gevolge van een val van de trap zoo nood lottig om het leven ls gekomen, ondei groote belangstelling aan den schoot da aarde toevertrouwd. De thans ontslapene was tal van jaret presidente van de Chr. Meisjesvereenlglnl „Lydia" en vele Jaren onderwijzeres va® de Zondagschool, welke zij tot haar dood toe heeft gediend en waarvan zij zeer gewaardeerde kracht was. Aan de groeve werd allereerst het woo'd gevoerd door den heer J. W. Fase. evan- gelist te Donkerbroek, die thans :r" vacantle hier vertoefde en de plaats ver- vulde van ds. Kiehl. waarna de heer Ja? van Beek Szn. sprak namens de Zondags- school. Gesloten werd met het zingen van 103 :8 en ps. 72 11. waarna men die? onder den indruk den doodenaksd] verliet. Bij de aanbesteding van een burger- woonhuis voor rekening van den heer M. Slappendel in het Westeinde alhier, wero ingeschreven als volgt: G. de Graaf, Kou dekerk, f.3100; Gebr. Batelaan f.30«, Gebr. Graper, Benthuizen, f.2953; G. LgJ denburg f.2926; B. v. Wieringen f.. Groen en Bregman, Benthuizen, M C. J. Vreeburg f.2865; G. Schelllngerho«> f.2850; Ph. de Gelder f 2823: B. J- T"®' mermans f. 2797. Waar geen plaatsnaam vermeld, wonen de inschrijvers alhier. Het werk is aan den laagsten insennj ver gegund. De Gymnastiekver. „Hou Vast" h#f' op het plein van de Chr. School een open bare uitvoering gegeven, ten bate van o ver. „Wijkverpleging". Hiervoor was belangstelling; algemeen was men J' oordeel, dat er uitmuntend gewerkt »e cn behendigheid en durf bij het J<»® volkje goed uitkwamen. De leiding rustte bij den heer Joh. Vos Hzn. j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8