fIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 12 Augustus 1935 UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. UIT DE RIJNSTREEK. MARKT ilRICMTEN WEERBERICHT. Barometerstand. ledenmiddag 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht. iegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. loogste stand 782.2 te Warschau, aagste stand 746.1 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 13 Aug. Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke ittlngen. Meest zwaar bewolkt met as op regen en onweer. Later Iets koeler bu1tenlandsch weerbericht. t. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. let hoogedruk gebied, dat Zaterdag er Midden-Europa lag, is geheel ver enen naar het Oosten en een volgende mt op uit het Westen, daartusschen ekt zich een voor van lage drukking verscheidene kleine kernen uit. ter- |1 ln het Noordoosten de depressie vrij ip blijft. In Scandinavië blijft het weer lenachtig met onweer in Zweden, ook Ierland en Schotland Is vrij algemeen gevallen en werd het koeler. Op het iteland blijft het nog droog en warm. ii Frankrijk ls de bewolking zwaar en temperatuur ln het Oosten zeer hoog, ilichland en Zwitserland hebben meer ineschijn en zullen ook hooge tempe- jren bereiken. onregelmatige drukverdeellng maakt weerstoestand onzeker, maar 't verder ïtwaarts dringen van de koelere Noor- stinden op de Brltsche Eilanden zullen 1 ook in onze omgeving wel regen of «er met tijdelijke afkoeling brengen. LUCHTTEMPERATUUR. luur voorm. 16'/i gr. C. (62 gr. F.) Duur 's mldd.: 21 gr. C. (70 gr. F.) lmir nam: 21'/« gr. C. (71 gr. F.) «ïwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. ftorm. te 1.17 uur; nam. te 1.40 uur.-' WATERTEMPERATUUR. „Zweminrichting „Poelmeer". Middags 12 uur 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". Middags 12 uur 21 gr. C. Zweminrichting „Braassemermeer". Middags 12 uur 21 gr. C. LICHT op voor fietsers e.a. Maandag van 9.07 u. n.m. tot 5.05 u. v.m. DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" ls te Bandoeng aange ven, de .Lijster" te Athene en de „Koe- ug" te Bagdad. m Aneta meldt uit Batavia: Evert van Dijk maakte met de „Per- etoet" welke gisteren te halfvijf ln den Mag op Tjililitan arriveerde, twee dag ten van 2500 kilometer, n.l. Gaya- eekok en Bangkok-Batavia. Hierdoor ie vertraging met een dag Ingeloopen. te vertraging werd veroorzaakt doordat langrijke Instrumenten onklaar waren taakt als twee toerentellers, terwijl de Mo en de stijg-snelheid-meter even- niet ln orde bleken. Aangezien zon- lnstrumenten in de moesson niet kan Men gevlogen, moest in leder geval de aio worden gerepareerd, hetgeen te >ïa provisorisch geschiedde. De vlieger (Holler die met dit vliegtuig meekwam, IRocht te mogen uitstappen. Deze vliegt IJns mede met het toestel van Geysen- "'w, dat heden te Tjililitan wordt ver acht. Een Spaansch passagier vloog echter i' Singapore mede en was ten zeerste 'raeugd dat de „Perkoetoet" een dag ad ingeloopen. „Kieviet" is heden te 10.10 uur op lulutan gearriveerd. De heer Te Roller aam met dit vliegtuig mede. Hij deelde Me, dat op het oogenblik in Britsch- een zeer hevige moesson 'heerscht. heer Te Roller meende met de „Kie- Bandoeng eerder te kunnen bereiken n met de „Perkoetoet". Hij moet name- Woensdag de „Sperwer" naar Hol- terugvllegen. o pinden ouderdom van 58 jaar 1ste Den Jag overleden de heer J. C. F. Carrière, leven directeur van de Kon. Brood en «cmiitfabriek Lensvelt Nlcola. »T III Augustus werd Schiphol awht door 40640 betalende bezoekers, aarvan er 1193 een rondvlucht maakten. STADSNIEUWS. Gisteravond ls de polltie-brandweer, zooals naderhand bleek, onnoodlg uitge rukt voor een begin van brand ten huize van I. B. ln de Leliestraat 45, waar een onder een aquarium staand petroleum lampje in brand was geraakt. Een buur man, die het onraad bemerkte, drukte een ruit in en wist het vuurtje te dooven. De schade is gering. Een 4-jarige bengel W. F. heeft gister morgen op de Hoogewoerd nabij de Rijn straat met een steen naar een voorbij rijdende auto gegooid, waardoor een In zittende dame, mevr. K.van M. uit Den Haag bloedend, doch niet ernstig aan de linkerslaap werd verwond. Na ln het Aca demisch Ziekenhuis tc zijn verbonden, kon zij haar reis vervolgen. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen: Maandag 5 Aug. 54 volwas sen personen; Dinsdag 6 Aug. 57; Woens dag 7 Aug. 59; Donderdag 8 Aug. 59; Vrij dag 9 Aug. 61 en Zaterdag 10 Aug. 59 volwassen personen. UIT NED. OOST-INDIË. DE SCHEEPVAART ONDERHANDELINGEN MET JAPAN. BATAVIA, 10 Aug. (Aneta) De dag bladen spreken de verwachting uit dat de scheepvaartonderhandelingen met Japan binnenkort weder zullen worden hervat, doch niet in Indlë, maar in Singapore of Shanghai. Officieel kon echter hierom trent geen bevestiging worden verkregen. o BESTRIJDING WERKLOOSHEID. BATAVIA. 12 Aug. (Aneta). Bij besluit van den Gouverneur-Generaal van 30 Juli is aan den directeur van Justitie machtiging verleend om een bedrag van f. 150.000 ter beschikking te stellen van de Indische Maatschappij voor Indlvidueele Werkverschaffing. hiM„ onderwijzeres in de nuttige aan de chr- Mulo-school te aan Zee, is benoemd mej. Vis motor-ongeluk. BANDOENG, 12 Aug. (Aneta). Op den Lembangweg te Bandoeng vond een mo torongeval plaats, waarbij een zoon van den gemeente-ambtenaar Plantema werd gedood en een tweede zoon ernstig werd gewond. De laatste bekwam een schedel fractuur en brak een been. Een logé uit Malang, een zekere Randwijk, die in de zijspan had plaats genomen, werd licht gewond. Te hard rijden moet als oorzaak van het ongeluk worden aangenomen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Hedenmorgen moest voor het Kanton gerecht alhier een groot aantal personen terecht staan, die niet aan de stemming voor de Provinciale verkiezingen hadden deelgenomen. Qe kantonrechter veroor deelde de meesten tot f.1.boete of 1 dag hechtenis. AMSTERDAM, 12 Aug. 1935. Sinds enkele weken besteedt de inter nationale pers weer meer aandacht aan de financieele positie van Duitsohland. Daar de officieele gegevens, die door de Duit- sche regeering worden gepubliceerd ln geenen deele den toestand juist weer geven de regeering heeft n.l. verschil lende „particuliere" ondernemingen opge richt, o.a. de Gesellschaft für Oeffentliche Arbeiten, de Deutsche Rentenkredit An- stalt, de Deutsche Bau- und Bodenbank, de Deutsche Boden Kultur A.G. en de Deutsche Siedlugsbank A.G., die vnl. wor den gebruikt voor regeeringsdoeleinden loopen de cijfers, die worden gepubliceerd nogal uiteen. Deze Instellingen verdiscon- teeren werkverschafflngs- en bewapenlngs wissels en kunnen deze eventueel bij de Rijksbank onderbrengen. Zij doen dit slechts in zoo gering mogelijke mate, waardoor het uiterst moeilijk valt een juist overzicht te verkrijgen. Intusschen moet worden aangenomen, dat de vlottende schuld van de Duitsohe regeering tot een geweldig bedrag is aangegroeid. De vol gende aan de Financial News ontleende opstelling geeft hiervan eenige ophelde ring: Off. opg. d. vlott. schuld R.M. 3.000 000.000 Werkversch. wissels R.M. 5.500.000.000 Belastingbons R.M. 913.000.000 Bewapeningswissels R.M. 4.500.000.000 R.M. 13.913.000.000 Deze bedragen zijn verkregen deels door vergelijking van de cijfers van de hier boven genoemde instellingen met vroegere opgaven, deels door schattingen van per sonen, die geacht mogen worden iets meer van den toestand te weten Nu is het be drag aan vlottende sohuld voor een land als Duitschland niet schrikbarend hoog, doch de mogelijkheid om de schuld te consolideeren bestaat niet. terwijl het be drag nog toeneemt met naar schatting RM. 250.000.000 per maand. Het volkomen gebrek aan belangstelling voor Duitsche obligaties is dus gemakkelijk verklaarbaar. De Wisselmarkt had wederom vandaag een vast verloop, hoewel de koersen iets beneden het peil van Zaterdag bleven. Het pond noteerde ongeveer f. 7.34, de dollar plm. 1.47 3/4, de Fransche franc 9.791/8. De omzetten bleven gering. De Amsterdamsche effectenbeurs had even eens een kalm verloop en ook hier was de stemming vast. Klaarblijkelijk was dit onder invloed van de koersbeweging der wisselmarkt in de laatste dagen. De Nederlandsche beleggings-waarden lagen onder zwaren druk en liepen hier. door sterk terug, daar de vraag zeer ge ring is. De 4°/o obligatiën Indlë en Neder land waren bij de opening prijshoudend, doch verkeerden later scherp in reactie. De eerste daalde tot l" 5/16 V de laatste tot. 93 7/8 °/o. Zij verlieten op den laagsten koers de noteering. Ook Oude Schuld was flauw en stelde zich vrij gevoelig lager. Gemeente- leenlngen en pandbrieven waren flauwer. Bij de opening was er op de A,andeelen- HAARLEMMERMEER. GROOTE BRAND BIJ LANDBOUWER. Vier kapbergen en twee schuren afgebrand. Zaterdag tegen den middag brak er bij den landbouwer Uithol aan den Sloter- weg bij den Spaarnwouderweg in Haar lemmermeer, tijdens de drukke werkzaam heden ln den korenbouw brand uit in een der op het erf staande, met ongedorscht graan gevulde, kapbergen. Dit werd ont dekt, toen een tweetal voor een wagen gespannen paarden, dat zich in de nabij heid van dezen kapberg bevond, onrustig stond te trappelen en een onophoudelijk angstig gehinnik liet. hooren, hetgeen den omstanders direct deed vermoeden, dat er iets niet ln den haak was en aanleiding gaf om een onderzoek ln te stellen. Hier bij bleek toen dat de berg aan den onder kant reeds hevig brandde en spoedig daar op breidde de vuurzee aangewakkerd door den Westenwind zich zóó sterk uit, dat het door de enorme hitte niet, meer doenlijk was voor de op het erf aanwezige personen om zelf het bhissohingswerk tei hand te nemen. Weldra werden ook eenige andere in de onmiddellijke nabijheid staande kapbergen en schuren aangetast. De brandweer van Hoofddorp werd dade lijk gealarmeerd, was spoedig met de autospuit ter plaatse en slaagde er nog bijtijds in het groote dubbele woonhuis, dat door de gebrs. Uithol wordt bewoond, te behouden. De handbrandspuit uit de Bad'hoevebuurt was tot het verleenen van assistentie ook spoedig ter plaatse. In korten tijd stonden vier kapbergen waarvan er twee reeds een groot ge deelte van de oogstopbrengst bevatten een schelf met ongedorscht graan en een groote en een kleine schuur in lichtelaaie, zoodat aan redden van een en ander niet meer te denken viel. De schuren lagen weldra geheel in de asch. Een vijftigtal konijnen kwam in de vlammen om. Ook de spanten van de kapbergen be gaven zich spoedig, maar de brandende enorme graanmassa's gaven den brand weermannen die ln dag- en nacht ploegen elkaar afwisselden nog gedu rende vele uren heel wat zorg, omdat aan de telkens oplaaiende vlammen schier geen einde .scheen te komen. De oorzaak moet vermoedelijk aan het wegwerpen van een eindje sigaret worden toegeschreven. Verzekering dekt de schade. De belastingplaatjesdieven weer aan het werk. In Haarlemmermeer loopen weder per sonen rond, die er voorzien van het noodige gereedschap hun werk van ma ken om niet alleen de onbeheerd staande, maar ook de ln de schuren enz. geborgen rijwielen van de belastingplaatjes te ont doen. De heer B. aan den Hoofdweg alhier kwam tot de ontdekking dat van zijn in de schuur staand rijwiel het stevig aan het stuur ln een kokertje bevestigd plaatje ontvreemd was. Ook deden eenige kerk gangers, die tijdens den mbrgendienst in de Ned. Herv. en de Geref. Kerk te Hoofd dorp, hun rijwielen bij de kerk hadden neergezet, dezelfde onaangename erva ring. Na de met een buigtang ondergane behandeling, thadden de dieven wien het blijkbaar alleen om belastingplaatjes te doen was hier en daaT de fietsen tegen den grond geworpen. ZEILBOOTJE OMGESLAGEN. Een 24-jarige jongeman verdronken. In de Ringvaart nabij de spoorbrug bij Aalsmeer sloeg gistermiddag een zeilbootje om. waarin twee mannelijke personen van 28 en 24 jaar waren gezeten, die beiden te water geraakten en niet zwemmen konden. De oudste wist zich met veel moeite te redden, doch de 24-jarige M. Dirks verdween direct naar de diepte. Na ongeveer een half uur gedregd te hebben en nadat ook de heer V de bekende dui ker uit Aalsmeer, naar den bodem van de Ringvaart was gegaan, gelukte het hem op te halen. De inmiddels ontboden ge neesheer, dr. B. uit Aalsmeer, kon echter slechts den dood constateeren. De politie was ook spoedig ter plaatse om een onder zoek in te stellen. Met de ziekenauto van den gemeente lijken geneeskundigen dienst uit Hoofd dorp werd het Hik naar de ouderlijke wo ning in Amsterdam overgebracht. NOORDWIJKERHOUT. Het centraal R.-K. Stembureau heeft officieel aangewezen, tot lid van den ge meenteraad, de heer A. H. van Noort, die i de benoeming ln beraad wenscht te hou den. VEUR-LEIDSCHENDAM- Inbraken. Alhier heeft men zich toegang verschaft tot déwonlng v. L. aan den Veurschestraat- weg. De dader(s) zijn binnengekomen door eerst een glas In loodraam in te drukken en daarna een raamspagnolet te verwij deren. I Kasten en een bureau zijn grondig door zocht. De bult was echter niet groot, i Slechts eenlg klein geld wordt vermist. De gemeentepolitie doet het onderzoek. Voorts heeft men zich toegang verschaft tot het perceel Westvlietweg 135, bewoond door de heer L. Op verschillende plaatsen zijn ramen en kozijnen beschadigd, terwijl een gat is geschoten in een spiegelruit. Het vermoeden ls dat de ongenoode gasten ge wapend waren met een revolver, dat deze is afgegaan, waarna men de vlucht heeft genomen. Gemeentepolitie stelt een onderzoek in. De Onderlinge Ver. voor Zlekenhuis- verpleglng schreef over Juli 90 nieuwe leden ln. Het totaal ls thans 8593. VOORSCHOTEN. Twee auto's rijden op elkaar. I G stermorgen heeft op den Leldscheweg ter hoogte van het z.g Vroomenpark een I botsing plaats gehad tusschen twee I auto's, beide uit den Haag. Uit de rich ting den Haag kwam een auto met groote snelheid, bestuurd door D C. M. en uit de richting Lelden een auto bestuurd door A, D. uit den Haag. Laatstgenoemde wilde een wielrijder voorbijrijden die bovendien nog een rijwiel aan zijn hand meevoerde. Op het laatste oogenblik heeft de bestuur der A. D. zijn voorbijrijding nog willen staken, waarop de aanrijding volgde. Een viertal Inzittenden werden door glasscher ven vrij ernstig gewond en zijn door dr. M. v. d Stoel en enkele leden E. H. B. O. tei plaatse voorloopig verbonden, waar na zij naar hunne woonplaatsen zijn ver voerd. Een auto kwam in een sloot te recht en de andere auto is eveneens met een kraanwagen weggesleept De politie stelt een onderzoek in omtrent de schuld vraag. markt een levendige handel. Koninklijke stegen tot 149 1/2 "/o, de hoogste koers, der laatste twee jaar. Later werden de omzet ten kalmer. De Amerikaansche soorten noteerden meerendeels Iets hooger. Ook in Industrieelen was de affaire on- beteekenend, doch de koersen kwamen meerendeels op hooger peil. Philips stel den zich aanvankelijk 3% boven het vorig slot, doch verkeerden later eenlgszlns ln reactie. Per saldo was de koers 2°/o hoo ger dan Vrijdag. Unilevers waren l"/o hooger. Aku's waren ongewijzigd. De Amerikaan sche kunstzijde aandeelen waren willig in verband met de verhooging der kunstzijde prijzen in de Ver. Staten. In Suikers ging weinig om doch de stemming was vast. H.V.A.'s stegen 2°/« en ook de minder cou rante soorten konden aantrekken. Tabakken lagen bij kalmen handel goed prijshoudend, waarbij Deli-Maatschappij 1 °/o hooger kwamen. Rubbers nagenoeg onveranderd. Alleen Deli-Mij. Rubber vie len op door een stijging van bijna 2°/o. Van de Scheepvaarten ontstond eenige beweging in Ned. Scheepvaart Unie, die in tegenstelling tot de koersverrulming een fractie terugliepen. Voor de Ameri kanen bestond zeer vaste stemming. Over de geheele linie kwamen hoogere koersen tot stand. Duitsche obligaties waren gedrukt. De geldmarkt was zeer krap. wisselkoersen. WASSENAAR. NOODLOTTIGE BOTSING. Motorrijder gedood. Zaterdagavond omstreeks 9 uur reed de 20-j. militair van Duikeren, die ln Utrecht bij de Genie ln garnizoen ligt, doch den Zondag met verlof bij zijn ouders ln de Bloemluststraat doorbracht, opzijn motorrijwiel op den Oostdorperweg in de richting Schoolstraat. Bij de kruising aan de Katwijkscheweg gekomen nader de op het zelfde oogenblik op de Van Zuilen van Nljeveltstraat een in de rich ting Katwijk rijdende personenauto, be stuurd door H. uit IJselmonde. Hoewel beide voertuigen op het zelfde oogenblik krachtig remden, reed Van D. met nog flinke snelheid tegen de auto op, werd ongeveer 25 Meter meegesleurd en bleef hierna in een groote bloedplas op den weg liggen. Dokter Hubbeling ter plaat se gekomen kon slechts den dood con stateeren. Zoowel het lijk als de zwaar beschadigde voertuigen zijn op bevel van den officier van Justitie door de politie ln beslag genomen en naar het politiebu reau vervoerd. Dr. Hulst uit Lelden heeft gisteren de sectie verricht. De auto is, na geheel Ln orde te zijn bevonden heden weder vrijgegeven. Volgens ooggetuigen treft den automobilist H. geen schuld. Een getuige verklaarde, dat hij had ge zien, dat het slachtoffer bezig was een sigaret aan te steken, zoodat hij het stuur los had. ZOETERWOUDE. Geslaagd te Utrecht voor 't examen Fransch L. O. onze plaatsgenoot de heer K. C. Schinkel. ALPHEN. Herstelwerken aan de R.K. Kerk. Sinds kort is men alhier aan de R.K. Kerk begonnen met uitgebreide herstel werken. welke verband houden, met tee kenen van verzakking, welke het gebouw den laatsten tijd vertoonde. Dit werk blijkt inmiddels zeer omvangrijk te worden. Ge bleken ls n.l. dat het boveneinde van de palen waarop het fundament der kerk rust boven het grondwater zijn komen te staan waardoor verrotting der koppen ls ingetreden. Om verdere verzakking van het gebouw te voorkomen heeft men besloten rond Iedere pilaar vier palen van beton te plaatsen en eenige onder de zijmuren. Over deze betonnen palen worden zware ijzeren binten gelegd, die het geheel moe ten dragen. Begrijpelijk levert dergelijk werk veel moeilijkheden op. omdat o.m. het gebruik van een heimachine is uitgesloten en dus de oalen op andere wijze ter plaatse moeten worden gebracht. Door den heer D. V., lid van de red dingsbrigade der E.H.B.O., werd bij de po litie aangifte gedaan van het feit, dat tijdens de zwemdemonstratie zijn porte- monnaie uit zijn kleeding uit een kleed kamertje der zweminrichting ls ont vreemd. NIEUW-VENNEP Engeland 7.34. Duitschland 59.70, Frank rijk 9.79. België 24.95. Zwitserland 48.38. Denemarken 32.80. Zweden 37.85. Noor- Tot assistent der Directe Belastingen, wegen 36.90. New-York 147 11/16. Invoerrechten en Accijns ls bevorderd de Prolongatie 4 3/4 pCt. commies U. Reinders alhier. ROELOFARENDSVEEM. Eerste plechtige H. Mis van Pat« Amandus van Berkel. De parochie Roelofarendsveen mocht zich weer opmaken om een pas gewijden priester een „blijde lncomste" te bereiden. Reeds Vrijdag was een Ijverig comité ln de weer. om eere-poorten voor en nabij de kerk op te slaan. Groene slingers wer den gevlochten van viae tot vlag met daar tusschen ln keurig versierde bloembakken. Zaterdag werd de laatste hand aan de versiering gelegd en vanuit de meeste hulzen wapoerde de vaderlandsche drie kleur met pauselijken wimpel. Tegen zes uur zagen wij reeds een stoet van bruidjes naar Nieuwe Wetering gaan; gezellen- en patronaatsleden met hun vaandels bega ven zich eveneens daarheen en ook het muziekgezelschap Liefde voor Harmonie ging roffelend door het dorp ten teeken dat Pater Amandus van Berkel aan de grens van de parochie zou arrlveeren. Bij de Fransche brug was een talrijke menigte op de been. Het eere-comité be staande uit den pastoor met de beide kapelaans, het huldigingscomité met als voorzitter de burgemeester mr. J. W. Peek en de familie waren uit de auto's gestapt en allen wachten om den neomist te be groeten In een auto van den heer Ouds hoorn kwam deze met zijn ouders aan. waarbij zich nog had aangesloten pater Simon Swltzar. eveneens van de orde der H. H. Harten, die bli de plechtige H. Mis den volgenden dag de feestpredikatie zou houden. Na een korte begroeting namen de neomist met zijn ouders en den pastoor van de parochie plaats ln de gereed staande open landauer, waarvoor twee witte schimmels. De voorzitter van het Huldigingscomité mr. J. W. Peek sprak den neomist toe en heette hem hartelijk welkom en wees er op. hoe hij zich niet alleen als priester doch ook als missionaris had bekwaamd. Wij zijn aan de grens van de Veen gekomen, aldus spr. om u fees telijk te geleiden langs de wegen waar gij vroeger als knaap gespeeld hebt langs de ouderlijke woning waar gü zijt opgevoed en uw roeping is gerijpt naar de parochie kerk. waar het ideaal van het priester schap voor het- eerst voor u ls opgegaan. En wij doen dat. omdat wij trotsch zijn op u. trotsch dat een der onzen tot priester ls gewijd. De neomist gaf hierop aan alien zijn priesterUlken zegen en dankte den voor zitter voor zijn welkomstwoord. Voorafgegaan door meer dan 80 bruidjes ging men naar de kerk. waar een plechtig Lof plaats vond en pastoor een toespraak hield. Gistermorgen te half elf droeg de neo mist zijn eerste plechtige H. Mis op. Na een druk bezochte receptie vond tot slui ting van de kerkelijke viering een plechtig Lof met „Te Deum" plaats. TER AAR. Tot assistent der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijns is bevorderd de commies J, C. Dagevos alhier. AMSTERDAM, 12 Augustus Veemarkt - Ter veemarkt waren heden aangevoerd; een wagon geslachte runderen uit Dene marken; 395 vette koeien le kw, 5055 2e kw. 3848, 3e kw. 2837; 20 Stieren 3336, per K.G. slachtgew.; 97 melk- en kalfkoeien 120160 per stuk; 160 vette kalveren 2e kw. 3640, 3e kw. 2634 p. K.G levend gew.; 72 nuchtere kalveren 47,50 per stuk; 85 schapen en lamme ren: schapen 1215, lammeren 911 per stuk; 482 varkens: vleeschvarkens, we gende 90—110 K.G. 47—48 per K.G. sl. gew.. zware varkens 4647, vette varkens 4546; 31 paarden 60100 per stuk. BOSKOOP, 10 Augustus. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Else Poulsen 1016 ct.; Edith Helen 1418 ct.; Butterfly 79 ct.; Claudius Pernet 913 ct.; Hadley 16 ct.; Florex 1014 ct.; Marcel Royer 79 cC; Ellen Poulsen 15 ct.; Dr. Krans 1420 ct.; Steward 915 ct.; Juliana 19 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hen drik f. 0.801.40; idem Durandi 3040 ct.; Lelie's 34—48 ct.; Dahlia's in soorten 12 17 ct.; Gladiolen 69 ct. ROELOFARENDSVEEN. 10 Augustus. Bloemkool 212 cent per stuk; Meloe nen 325 cent per stuk; Sla f. 0.501.30 per 100 krop; Snijboonen 3060 eent; Prinseboonen 55 cent; Idem z. draad 75 cent; Dubb. stam 45 cent; Idem z. draad 60 cent per 10 kilo; Fijn f. 1.702.90; Fijn baster f. 0.801.20; Baster 45 cent; Grof 2627 cent; Bommen doorgedraaid; Stip pel 25 cent per 25 kilo, gedeeltelijk door gedraaid. ROTTERDAM, 12 Augustus. Veemarkt. Aanvoer 2306 stuks; 610 vette runderen, 272 vette kalveren, 701 schapen en lam meren, 616 varkens, 6 nuchtere kalveren. Prijzen per KG.: vette koeien le kw. 48 ct., 2e kw. 43 ct., 3e kw. 2632 ct.; vette ossen 44, 43, 3335 ct.; vette kalveren 75, 65, 3848 ct.; varkens (lev. gew.) 40, 39, 38 ct.; schapen 35, 31, 28 ct.; lammeren 36, 32, 28 cent. Prijzen per stuk: schapen f.15, f.11, f. 8; lammeren f. 10, f. 8, f. 6. VEUR, 10 Augustus. Engelsche kom kommers le soort f.11.80; 2e soort f.1; Gele komkommers le soort f. 1—1.50; 2e soort f.1; Kropsla le soort f. 0.501; pioemkool le soort f. 510; Tomaten mldd f.3—3.80; gr. ronde f. 2.203; 2e soort f. 2.803.40: 3e soort f. 1.20—1.80; bonken f. 1.802.50; Andijvie per 100 f. 0.501.20; Spercieboonen f.5—13; Sel- dery f. 0.501 20; Meloenen f.1032. WESTLAND, 10 Augustus. Veilingen van den Bond Westland, middenprijs. Alicante-druiven 3044 ct.; Colman- druiven 3850 ct.; Gros Marocdnüven 36 49 ct.; Golden Champion 43—56 ct. per kg.: tomaten A f.0 50—1 02; B 40—70 ct.; C f. 0.601.20: CC 2590 ct. per bak; me loenen 1337 ct.; kleine 613 ct. per stuk. 1-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3