LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 Augustus 193! BOUWKUNSTIG SCHOON UIT DE RIJNSTREEK. dan in deZon - AGENDA. HET HISTORISCH ASPECT VAN DE VISCHMARKT. m. Terwijl de kelders aan de Vischmarkt en die aan de Breestraatzijde. welke zijn blootgelegd, voor het meerendeel waar schijnlijk eenige eeuwen oud zijn. is er wat den bovenbouw betreft aan de Vischmarkt niet zoo heel veel bewaard, dat erg oud aandoet. Enkele dingen dagteekenen uit de 17de eeuw. En daarvan is het belangrijkste wel een 17de eeuwsch geveltje, het vijfde vanaf de Korenbrugsteeg gerekend, behoorend tot het complex van de firma Bernard, dat nog overeind staat en dat, naar men ons verzekerde in October ook zal verdwijnen. De top hangt al wat achterover en zoo op het oog Hjkt het van boven niet erg gaaf meer, doch dat kan in de practljk erg meevallen. Het is op zichzelf geen monu ment van groote beteekenis en daarom kunnen wij er niet over treuren, dat het plaats moet ruimen voor gewichtiger stadsbelang. Dat neemt niet weg, dat wij er een korte beschouwing aan willen wijden. Nu het belendende perceel van het ma gazijn ..De Faam" is opgeruimd, krijgt men van buiten een indruk van de diepte van het huis. Het is gebouwd op een langgerekt grondplan naar Gothlsche traditie. Er achter ls een binnenplaatsje en dan nog een achterbouw. waarvan het zadeldak dwars op de hoofdrichting staat, dus even wijdig met de voormalige Torensteeg. Het lange, hooge Derceel vroeg aan de voorzijde de afsluiting met een hoogen, smallen topgevel. Van de onderpui valt niets te zeggen, aangezien deze een aantal jaren geleden geheel gemoderniseerd is, teneinde tus- schen ijzeren pilasters een groot étalage- raam te kunnen plaatsen. Ook de eerste verdieping ls gemoderni seerd. doch dat is waarschijnlijk al lang geleden. De vensters met kruiskozijnen zijn daar vervangen door schuifkozijnen. Doch de cordonband van het oorspron kelijke en alles wat zich daarboven be vindt is nog in den ouden staat. De tweede verdieping, waarvan de hoe ken nog eenige zandsteenen negblokken vertoonen. bezit nog de twee vensters met forsch kruiskozijnen, waarbij ook de onder luikjes nog aanwezig zijn. Deze vensters zijn afgedekt met ellipsbogen met vijf vlakke sluitsteenen van natuursteen. Een geprofileerde cordonbouw. tevens waterlijst, geeft de ligging der bovenlig gende balklaag aan. en accentueert dus de scheiding van de tweede en de zolder verdieping. Ook deze bezit een venster met kruiskozijn, terwijl tenslotte voor de vlie ring een aardig antiek in tweeën gedeeld kozijn zit. De topgevel bezit vier trappen, afgedekt met geprofileerde dekbanden, middelen tegen het inwateren van het metselwerk. Alleen de bovenste trap is vernieuwd, wat kenbaar is aan de deklijst en het bovenste metselwerk. Ook de opgaande zijden der trappen zijn voorzien van negblokken. Het een met het ander ls het boven gedeelte toch een aardig geheel. De top is beschreven in een gelijkzijdigen drie hoek en de geheele gevel is in een systeem van congruente gelijkzijdige driehoeken te verdeelen. Als een geometrisch systeem vrij streng volgehouden is en ten over vloede de indeeling van het gevelvlak sterk rekening houdt met verhoudingen, krijgt men altijd iets dat rustig en aan genaam stemt. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. J A. de Vette van Wou- brugge R. Noordhuis en gezin van Hen gelo J. H. D. Hofstede van Boskoop M. Th. van der Zwet van Hoenkoop A G. van der Ploeg van Heemstede A. C. van Leeuwen van Woubrugge G J. van tol van Woubrugge H. G. Busker- niolen van Zundert K J. Berkhemer van Soerabaja C. E. Nobel van Reeuwijk J. P. Rietbroek van Lelden. Vertrokken: A. C. C. de Vette naar Lisse A. Gortzak naar Leiden J. M. Hoo- gerwerf naar Nieuwkoop J. W. van Erk en gezin naar 's-Gravenhage J. H. A. M. de Jong naar Haarlem J. Vos en ge zin naar Zalt-Bommel B. J. Drost naar Nootdorp A. Dol naar Haarlemmermeer. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Hendrika, D. van P. Verkaik en C. H. van der Gaag Jan, Z. van E Voogt en A. van Velde Fokke, Z van J. Pilkes en KI. van der Spelt Adrianus, Z. van J. de Jong en Hendrika Kapteyn Petrus Joannes, Z. van J. W. de Groot en E. Th. Mourits Willem, Z. van G. Scherpenzeel en Anna Verweij. Overleden: Cornelia ter Wal 17 maan den Pietertje de Wit 56 J, echtgenoote van Willem Hoogendoorn. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Ter Aar. Adriaantje Koetsier, dienstbode. Ridderbuurt 1 Lisse. Hermanus H. J. Finkenflugel, scheepsm.knecht, Heerenweg 45 Zeist, Cornelia Netelenbos, echtgenoote van D. van Loon. zonder beroep, v. Boetselaerstr. 33 Nieuwveen. Mina K. Roodenburg, dienstbode. Concordiastraat 33. Vertrokken naar: Utrecht, Papaverstr. 43. Jan Boiten, kruideniersbed. Am sterdam, Karperstr. 7 III, Maria A. Zwane- veld. zonder beroep 's-Gravenhage, Paul Gabrielstr. 120, Jacob Jongeneel en gezin, stoffeerder Utrecht, Laan van Nieuw- Guinea 12. Pieter en J. C. van Muijen, kaashandel Bodegraven. Pr Hendrik straat 10. Johanna Veerman, hulp in de huishouding Hazerswoude, A 129, Maria H. Visser, dienstbode Leiden, Cobetstr. 18a, Allda Rijsdam, zonder beroep 's-Gravenhage. Zegbroek-Trijntje Bergs- hoeff. verpleegster Barendrecht B 103, Hendrik W. Verhoeven en gezin, chauffeur 's-Gravenhage. Pahudstr. Saron P. Westmaas, kantoorbed Amsterdam, Borgenstr. 261. Daniël Swart. timmerman Snelrewaard, Cornells Bogaard, veeh.- knecht. De opbrengst van de stuiverscollecte ten bate der zending der N.-H. Kerk over het 2de kwartaal bedraagt f, 128 40. Gevonden voorwerpen: 1 vulpenhou der. 1 kindtemanteltje, 1 heerenhorloge met ketting. 1 leeg vat.' Inlichtingen po litiebureau Julianastraat. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Johannes, Z. van A. J. de Wit en J. P. Baas Hendrikus Anthonius, Z. van P. W. M. v. Niekerk en RECLAME. 8716 teHobse^veereUnrtii' «et kruStozilnen 2 ïelten staat de ul,d KruiSKOzynen zich, bevinden. Ze zijn ge deeltelijk, V(*>ral de bovenranden, be slagen met lood voor het regenwater, en In doozen van 20ciaf. verder zitten ze onder een oude verflaag. Het kan zijn, dat het hout daaronder ver molmd is. Doch het is ook mogelijk, dat de kern van het eikenhout even onder de oppervlakte zoo gaaf is als men maar wenscht. Dat komt meer voor, zelfs bij balken en kozijnen, die veel ouder zijn. Bij de afbraak kan een grondig onderzoek Ieeren, hoe het er mee staat. En mocht het materiaal nog deugdelijk zijn, dan ware het te wenschen. deze oude kozijnen niet uit elkaar te hakken, doch ze te bewaren. Men weet nooit of ze bij een of andere restauratie niet te pas kunnen komen. Ais u nu nog wilt weten wie hier in dat pand woonden, dan kan ik dit even op geven. Omstreeks 1580 woonde hier Reimpgen Cornelisdr. in 't vereken Vermoedelijk wijst de toevoeging „in 't vereken" er op dat het uithangteeken een varken was. waaruit men weer zou mogen concludee- ren. dat er waarschijnlijk in dien tijd een slagerij was. Ruim 30 jaar later was het een bakkerij, bewoond door Willem Adriaens Suyt- brouck, die het eigendomsrecht op twee derden van het huis kreeg van den bakker Willem Hendrick en door huwelijk met Marietgen Willemsdr. 't resteerende derde part verkreeg op 18 Dec. 1613 Een zoon van dezen M W. Suytbrouck, eveneens bakker, verkocht de zaak aan Willem Symonsz Hasius od 9 April 1631, die er ook het bakkersbedrijf uitoefende. Hasius schijnt een man van eenige beteekenis te zijn geweest; hU was althans lid van de vroedschap. Op 9 Mei 1668 verkocht hij de zaak aart Gerrit van Swieten, uit een zeer bekende Leidsche familie Tot 17 Mei 1692 bleef de zaak in handen der Van Swietens. Toen werd het huis door Lambert van Swieten c.s. verkocht aan Aelbert de Leeuw. Het blijft dan geruimen tijd in deze familie. Od 17 Juni 1763 wordt het door Adam de Leeuw en Maraareta de Leeuw overge dragen aan Jan de Leeuw en door dezen JK"rdt het verkocht aan Christ'opn Don En t-rindeliik wordt het 13 Sentemher 1791 sen» sseerd on Christiaan Wilhelmus Don en Hellena Don. Daarna ïttoigen d® veranderingen opge nomen in hipt kadaster. 1 N. J. S. C N. Moons Marius Willem. Z. van H. M v. Verweij en A. van Steenis Aüda Johanna Magdalena, D. van F. Bekker en A. M Kluitman. Ondertrouwd: E. J Kraan 32 j. en I. M. v. Zoest 23 j. R. H M. Broekhulzen 29 J. en M. J. Verwoerd 26 j. Getrouwd: A. Verkaik 26 j. en B. Ruiten burg 23 j. Overleden: Batje Bloot 78 J., echtg. van M, van Veen. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Veerman, hulp In de huis houding. van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: J. G. Hakkenberg en gezin, kaashandelaar naar Utrecht. Gevonden voorwerpen: 1 kiezentang. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdacte de heer C. Versloot te Nieuwer- brug. o BOSKOOP. Morgen, Zondag, zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef 40. KOUDEKERK. Het Koudekerks Ger. Kinderzangkoor behaalde op het te de Lier gehouden zang concours een eerste orijs met 327 punten. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. De verkoop van electriscbe apparaten - Het maken van de vaart - Toelating en afscheid van Raadsleden. Op de laatste raadsvergadering van de 4-jarige zittingsperiode waren alle leden present. Uit de „ingekomen stukken en mede- deelingen" releveeren wij dat het voor Nieuwkoop niet mogelijk is werklooze, steuntrekkende arbeiders op te nemen in de land- en tuinbouwbedrijven met een bijslag in het loon van overheidswege. Binnenkort is echter een nieuwe departe mentale regeling te wachten, welke voor het geheele rijk gelden zal. B en W. hebben bij den voorzitter van de Commissie voor de Electriclteltsbedrij - ven, Burgemeester Bocxe van Zevenhoven, hun licht opgestoken over de klacht in zake verkoop van electrische apparaten door de electriciteitsambtenaren. Dit de den zij schriftelijk en in hun kwaliteit van commissieleden voor Nieuwkoop ook mondeling in een vergadering van de commissie, met het resultaat, dat van de klacht niets overbleef. De heer Breedijk was in geene deele bevredigd met dit ant woord, doch de voorzitter gaf den raad, op 3 Sept. een andere commissie te be noemen. De heer B. ie Roy. exploitant van het Piashuis te Nooorden vroeg een bijdrage van i. 57.50 voor hèt maken van een dui ker ln het Kruiselnd aldaar ter bevorde ring van de waterdoorstraling, wat ge- wenscht is voor de vischbezetting en de reguleering van de zweefalg in het water. Een deskundig advies was aanwezig van de Ned. Heide-Maatschappij. Dit punt vond nog al bestrijding, doch werd toch met 64 st. goedgekeurd. Voor het maken van de vaart hebben 23 eigenaren hun sanctie verleend: met 2 kan men niet tot een accoord komen, n.i. G. Sanders en K. Sloof. Toen de raad hun eischen gehoord had, vooral van den eerste, werd met alg. st. besloten met den meesten spoed de onteigening door te zetten. Sterk verzet bleek aanwezig te gen de aanwezigheid van palingfuiken in de vaart. Daarna benoemde de voorz. de heeren J. G. Zwart en P. Stam voor het onder zoek van de geloofsbrieven. De stukken werden in orde bevonden en tot toelating van de elf leden voor de volgende zittings periode werd besloten. De drie middenstandsvereenigingen vroe gen voor de caféhouders of bij gemeente verordening de café's voor de personeele belasting in huurwaarde gelijk gesteld kunnen worden met winkels. B en W. vonden 't beter om den grondslag van de biljarts met f. 5 te verlagen, wat met de 200 opcenten een verlichting wordt van f. 15 per biljart, hetgeen een derving van inkomsten voor de gemeente geeft van f. 210. Dit werd goedgevonden. De drankbestrijdingsver. Kruisverbond en Mariaver. vragen bij adres aan de Kroon voor te stellen een maximum vast te stellen voor het aantal verloven A. 13 Mogen er zijn. Nieuwkoop heeft er thans 10, terwijl het bepaald mag worden op het aantal van 1931 n.i. 7, wat nu ook gevraagd wordt en waardoor dan een zeer soepel uitstervingssysteem als bij de ver gunningen. in de Drankwet aangegeven, toegepast wordt. B en W. stellen voor om dit te bepalen op 10 en tevens het uitstervingssysteem voor de drankvergunningen op te heffen en het maximum daarvan te bepalen op het huidige aantal, n.i. 7. Na discussie stelde de heer Baas, die zich op het stand punt van de ordeningsgedachte plaatste, voor, het advies eerst te vragen van de besturen der Middenstandsvereeniglgen, welk voorstel werd aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Behandeld werd een adres van den ambtenaar ter secretarie F. J. Post, om zijn salaris te verhoogen van f. 1100 op f. 1440 en eenige periodieke verhoogingen. B. en W. stelden voor aan de wedde nog 4 jaarlijksche verhoogingen toe te voegen van f. 50. De voorz. verdedigt dit op grond hiervan, dat de betrokkene nu 26 jaren oud is, dat het in omvang toegenomen secretarie-werk een volslagen kracht vor dert en dat de functionaris in alle opzich ten voldoet en na aftrek van de pen sioensbijdrage nog geen f. 20 p. w. ver dient. waarvan ook nog af moeten de kosten van studie. Het voorstel verwierf slechts 3 st. Een nieuw voorstel van Houten om eerst met Ingang van 1 Juli 1935 de verhoogingen toe te kennen, verwierf 5 stemmen. Voor de tweede maal werd aan de orde gesteld de behandeling van een nieuw ontwerp-bouwverordening. De voorz. stelt voor het ontwerp eerst in een commissie te brengen, wat werd goedgevonden. Be noemd werden de heeren Stam, Breedijk en Verhaar De Gemeente-rekening werd aangebo den: ook daarvoor werd een commissie voor onderzoek aangewezen, bestaande uit de heeren Breedijk, Baas en Splinter. Bij de rondvraag brak de heer Zwart een lans voor de watersport en zou willen be vorderen. dat de motorvaarvergunningen tegen verlaagden prijs beschikbaar gesteld worden voor hen, die slechts kort op de plassen vertoeven. De heer Stam zou nog graag alles in het werk willen stellen om de spoorlijn in exploitatie te houden. De heer Baas vraagt, dat aan den raad copie verschaft wordt van de correspon dentie met Gedeput. Staten over de be kende graszoden-kwestie. Het verzoek werd met 5 st. voor en 1 tegen toegestaan. De wethouders en 3 raadsleden onthielden zich van stemming. De voorz. sprak tenslotte een woord van afscheid tot de leden Zwart, van Wijngaarden, van Houten en Mourits. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. Baas 20 J. en J. Vork 22 j. A. J. Jansen 28 won. te Alphen a. d. Rijn en A G van de Loo 26 J. A. L. van der Zwet 28 j. en Th. M. Verdam 23 j won te Mijdrecht A. de Vries 26 J. en W. K Buffinga 23 J.. won. te Lutjegast A T. van Wijngaarden 27 J. en P. van den Akker 26 J„ won. te Alphen a. d. Rijn. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adolf Hendrikus, zoon van A. H. Boeree en T. Jansen. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Johannes Leonar- dus. z. van L. J. Hogenboom en H. J. Ouwerkerk Johanna Adrlana, d. van C. Meeuwls en W. Froolijk. Overleden: Arle Baas 76 jaar. Getrouwd: J. A. van Engelen. 26 jaar en C. A. M. Speet. 23 jaar Adrianus Dol. 25 Jaar en N. Morgenrood. 26 Jaar J. Verzaal. 24 jaar en J. van Vliet. 23 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: M. J. Bosman, van A'dam. Vertrokken: J. van Vliet, naar Alphen aan den Rijn N. Morgenrood naar Haarlemmermeer E. Besemer. naar Alphen aan den Rtin. De Augurkencampagne. Nog steeds gaan groote hoeveelheden augurken voor vernietiging weg. nadat een enkele maal betrekkelijk onbelangrijke hoeveelheden naar Duitschland worden verkocht. De vraag rijst of hier niet iets te bereiken zou ziln door een doelmatige propaganda in eigen land. Het ls frappant dat de meeste stedelingen deze frissche vrucht niet eens kennen en dat men haar zelden op gToentenkarren aantreft. De zangver. ..Looft den Heer" be haalde od het zang- en muziekconcours te Den Bildt een eersten prijs ln de afdee- ling uitmuntendheid. Het toegekende pun- tenaantal bedroeg 300. Langs het Jaagpad ontstond in een schuurtje dat tevens dienst doet als hooi berg en dat vlak tegen het door M. be woonde huls ls geplaatst een brandje, waardoor gevaar voor de belende woning ontstond. De motorsDuit was spoedig ter plaatse en kon voorkomen dat verdere schade door het vuur werd aangericht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonlus Johannes, Z. van J. Janmaat en A. E. Willers Cornelis. Z. van P. Drost en J. van Eijk. Ondertrouwd: Cornelis de Jong 30 j. en Johanna Jansje Heinsdijk 24 J. Evert Jan Verbeek 25 j. en Martina Adriana Verschut 23 J. Adriaan Cornelis Jau Rijneveld 23 j. en Geertrui Johanna Plomp 20 j. Hendrik Goudkade en Jacoba Ver heul. De bazar georganiseerd door de arbeiders-muziekver. Voorwaarts" heeft voor haar een batig slot opgeleverd van f. 300. hetgeen een mooi resultaat is. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Toelating en afscheid van Raadsleden - De kampeerverordening niet aangenomen. De raad kwam in openbare vergadering bijeen onder burgemeester Mumsen. Na opening werd door een commissie uit de raadsleden de geloofsbrieven der nleuw- gekozen leden onderzocht en in orde be vonden, waarna werd besloten tot toela ting van deze leden. Ingekomen was o.a. een goedkeurend K B. op het besluit van den Raad tot hef fing van 55 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en een idem tot vaststelling eener verordening op het vergunnings- en verlofsrecht. Medegedeeld werd, dat de heeren C. W. Lieverse, G. van Straalen, P. F. Noordam en J. J. Kapteln hun benoeming tot lid der schattingscommissie hebben aangeno men. Deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Van de K. van K. en Fabr. voor Rijn land was een adres Ingekomen, houdende het verzoek om toetreding tot het fonds voor borgstelling, welk fonds beoogt het verleenen van credlet aan daarvoor in aanmerking komende personen en het bestrijden van den woeker. In het door 't Fonds te formeeren kapitaal moet de ge meente zich interesseeren door een bij drage van 10 cent per inwoner. De voorz. deelde mede, dat het college van B. en W„ alvorens met een voorstel te komen, zich eerst nader op de hoogte wil stellen om trent de werkwijze van het Fonds, wat na bespreking werd goedgevonden. De gewijzigde verordening op de hon- 'H Zondag. Jeruël: Samenkomst te 6'/i uur nam Maandag. Prediker: Spr. ds. Rustige van Leerdat 7'/i uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelt Leidsche Schilder- en Teekenacademl lederen dag van 20 Juli tot 12 Augustu Sted. Museum de Lakenhal: Zilvertei toonstelling (tot 30 September). 50 cent DIVERSEN. Woensdag Inst. Praeventlevo Genee kunde. Consultatiebureau voor moellM kinderen. Halldrie tot hallvler. Inentte tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve d □eeskunde. Consultatiebureau voor Alct holisten. 7 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Geneei kunde. Consultatiebureau voor Beroep: keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur naa „30 Jaar wereldgebeuren". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 nu Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nar „Karavaan". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 urn Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u, na „Kom Je ook bij de marine". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/« u. nu .Langs het leven". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur^en 8 u. li De apotheek Hooigracht 48 is dag ei nacht geopend voor leden v. h. zlekenloni „Tot Hulp der Menschheld", echter vai nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen toa spoedrecepten. De avond-, nocht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Maandag 5 tot e met Zondag 11 Aug a.s. waargenomei door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35. telef. 136 a A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Te Oegstgeest wordt deze dienst waant nomen door: C. van Zijp, Wllhelmlni park 8, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur ld Maandagmorgen 8 uur waargenomen dn de doctoren van Alphen, Hovens Gn!« Kors en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dia waargenomen door dr. Varekamp, tel. UIL denbelasting kwam ter sprake. Deze ra- ordening beoogt een mildere toepassin! van belastingheffing op die honden, te m een bedrijf worden gehouden en hoewel losloopend toch in de tweede klasse kun nen worden aangeslagen. De heer Tondt vreesde voor conflicten met de toepasslni daarvan, omdat ln deze zoo moeilijk eei grens ls te trekken. Hoewel ln elke veror dening mazen zijn om door te glippen kon spr. zUn stem wel geven aan den verlaging van belasting. Werd aange- nomen z. h. st. Voorstel tot vaststelling van een kam peerverordening. Deze verordening waar van aan de leden een ontwerp was toege zonden, werd door de meerderheid de leden niet gunstig ontvangen. De voort lichtte toe, dat deze verordening niet be doelt het weren van vreemdelingen, da! voorkoming van niet gewenschte dinges Weth. Boot zag geen heil ln het aanne men van de verordeningniemand is dat meer baas in eigen huls. Klachten overM kampeeren zijn spr. niet bekend en mf al die verbods- en gebodsbepalingen word het den menschen, die hier eenige dage: of zelfs één dag komen vertoeven onnoodll lastig gemaakt. De heer Tondu heeft M kampeeren de laatste jaren in onze ge meente met belangstelling gade geslagei en met genoegen moeten constateeren dal aan een kampeerverordening geen cr.keh behoefte bestaat. Spr. ziet geen heil In s die bepalingen. De naleving daarvan niet te controleeren wat in andere ge- meenten genoegzaam is bewezen. De hes Noordam vond ook de bepalingen in dl verordening veel te scherp. Menschen dij een dag komen met een tent zouden achl dagen te voren vergunning moeten vragen Dit zal niet volgens spr. bevordelijk zijr voor het vreemdelingenverkeer. De heei Van Ruiten ziet in de verordening een ndaeel voor den Middenstand, omdat tel de menschen zal afschrikken eenige dagen op de mooie natuurplaatsen te vertoeven; bedoelt de verordening bestrijden van de zedeloosheid, hiertegen wordt toch vol doende door andere wetten gewaakt. Het voorstel kwam in stemming en werd ver worpen met 43 st. Voor de heeren Be verse, Van Ruiten en De Vette. Een ontwerp bouwverordening werd ver volgens den Raad aangeboden en na be spreking od voorstel van B. en W. aange nomen Aan den gemeentewerkman w™ een rijwieltoelage verleend van f. 1® bo jaar. Bij de rondvraag richtte de voorzit ter woorden van waardeering en dank aal de scheidende leden de heeren Noorda»- de Vette. Anker en Tondu. Het gTOOt aan tal jaren, dat genoemde heeren zitting den Raad hebben gehad, getuigt wel het vertrouwen dat de burgerij in «(S leden stelde. Zij kunnen dan ook met noegen terugzien op de gewichtige beslot- ten waaraan zit hebben mogen mede,t!j! ken en op de prettige verhoudingen. zulks hebben mogelijk gemaakt. Persoon- lijk dankte spr. nogmaals voor de har«' Hjke ontvangst aan hem en zijn "'W bewezen en wenschte de scheidende ie® op hun verder levenspad Gods zegen. Genoemde leden brachten als m woord hierop hun dank uit voor de sproken woorden en uitten den we dat het den voorzitter met de nieuw kozen leden van den raad moee zege zijn in de toekomst eendrachtig saI°j( te werken in het belang van de gemeen Hierna sluiting. j_j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6