SERVIEZEN Voor dien duren gulden Groote Prijsverlaging GEEN STÖÖMPLANK C, FORTMANN - BREESTR. 122-124 VERSCHE HOLL. ZALM f. 2.25 PER POND Fa. JAC. DE NEEF, Rapenburg 11D, Tel. 1339 Donderdag 8 Augustus 1935 ÜIT DE RIJNSTREEK. ft THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. SCHITTERENDE COLLECTIE ROOS Levende Stoof- en Bakpaling Handpersinrichting LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad nbliek d'e zulke dure bloemkool kan ;ün Doch sindsdien bleef de prijs toch «dieren van f. 16.40 tot f. 23.90 in de Lrste soort Tweede kwaliteit ging graag voor f1.50 tot f. 14.50. Met aardappelen dreigde het enkele da ten nils te loopen. Toen de handel vrij- reeeven was en geen heffing meer ver- u-huldlgd. scheen men zooveel ale de kat uit de boom te willen kijken. Men kocht mondjesmaat. Gelukkig dat ook de aan voer aanmerkelijk was verminderd. De hierop volgende dagen kwam er weer wnlae opleving en de prijs bleef vrij sta ble] varieerend van f. 0.60 tot f1 per kist van'25 K.G. naar gelang de kwaliteit. Het ülin alleen de zeer mooie en beste zand- aardappelen die dezen hoogsten prijs kun nen bereiken. Met peen ging het erg mat. Enkele dagen draalden er zelfs een kwan- lam door die den minimumprijs van f. 2 >er 100 bos niet konden opbrengen en de .oogste noteering was voor enkele beste mrtllen tot f. 4.10 per 100 bos, de groote massa kon echter niet meer dan f. 2.50 tot 13.40 per 100 bos opbrengen. Er kwamen •ok al aardig wat kisten peen. Doch ook jermede ging het niet best. De prijs larleerde van f. 0.30 tot f. 0.45 per klBt an 20 K.G. Tutnboonen gingen steeds vlug weg, on f. 3.20 tot f. 4.10 per 100 K.G. Het hantum Is echter niet belangrijk. Even- Is vorige week. ging het ook nu met het jtoduct sla niet naar wensch. Vooral de ïtrste dagen van dit tijdvak gingen dul- senden doorgedraalden naar de belt. Do lanvoer Is intusschen kleiner geworden ■n kan nu bijna geheel geplaatst wor den tegen een prijs van f. 0.50 tot f. 1 per iOO stuks. Er kwamen ook al wat uien die per 100 K.G. van f. 2.50 tot f. 2.80 op- irichten. Kroten bleven ook gevraagd egm f 1.50 tot f. 1.80 p. 100 bos. De goedkeuring voor het afbreken ian de openbare bewaarschool alhier is bans van Ged. Staten Ingekomen en het ,s thans nog slechts een kwestie van een pa»r weken, dat een groote verbetering ot stand is gebracht. o NOORDWIJK AAN ZEE Uitvoering van D.O.S. Ter gelegenheid van de Winkelweek gaf It bekende gymnastiekver. „D.O.S." een litvoering op 't autopark aan den Noord- Boulevard. Door een drietal tamboers van mondaccordeonclub werden de leden ^behaald van hun oefenlokaal te Noord- rijk-Blnnen. Een groot aantal belangstel- enden was aanwezig bü aankomst op den loulevard. Met groote belangstelling wer- lea de keurie uitgevoerde oefeningen ge- ioiid. Alles liep dank zU de goede leiding lot van stapel en vele malen konden de leden een hartelijk applaus in ontvangst ;aen. 't Was een mooie uitvoering. Strandfeesten van de V.V.V. OMermlddag had weer een van de mndfeesten van V.V.V. plaats, 't Was (das de autopedwedstrijd die onder iiïingewoon groote belangstelling plaats j op het strand voor Palace-Hotel. Er .na plm. 50 deelnemers. Ik prijswinnaars waren: Jongens van 1-14 ]aar: le prijs Jan van Meer; 2e pr. Ii« van der Berg; 3e or. BI. Spinose; 4e Edward Balsieck. Jongens van 811 iaar: le pr. Alb van list: 2e pr. Plet de Graaf: 3e pr. Minus dUk; 4e pr. RUk Kamerbeek. Meisjes van 11—14 jaar: le pr. Kelly «oordzij2e or. Grietje Alkemade3e pr. Smnna Haak. Meisjes van 8—11 jaar: le pr. Truus USemade; 2e pr. Riekje van Rijn; 3e Lilly van Thll. OEGSTGEEST. - Geslaagd te Amersfoort voor het Stuteexamen B. de heer J. H. Valentgoed Ulier RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen- lamlddag te 7.30 uur tn openbare ver- adering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven, leden van en Raad. 3. Wijziging gemeen te begrooting 1935. 4. Aanbieding rekening gem. bedrijven 934, 5. Aanbieding gemeenterekening 1934. Benoeming commlssie's onderzoek ekeningen. 1. Regeling controle steun en werkver- «hafflng benevens bezoldiging. 8. Missive Ged. Staten betreffende sala- iecrlng gemeente person eel. 9. Adres v. h. bestuur der Chr. H.B.S. om toekenning bijdrage 1932. Geslaagd uitstapje „Ouden van Dagen". Gistermiddag hebben de ouden van a!en in deze gemeente een uitstapje naar otterdam gemaakt. Ze bezochten aldaar e diergaarde, alwaar zij eenige uren ge zeglijk hebben doorgebracht. Omstreeks Wlfacht zijn de oudjes weer in deze ge meente gearriveerd, alwaar ze opgewacht werden door de muziekver. „Wllhelmina", die ze met een pittig marsehje naar de zaal achter het weeshuls bracht. Nadat tiaar eerst de Inwendige mensch eens flink versterkt werd, hebben ze nog een ge noeglijken avond met elkaar doorgebracht, 's Avonds keerden ze zeer voldaan huis waarts. Het was een schitterende dag ge weest voor de ouden van dagen. Het weg gaan en het terugkomen trok nog al veel belangstelling van de zijde van de inwo ners en vooral van de Rijnsburgsche jeugd. SASSENHEIM. Afscheid van den heer Speelman van de Raadsleden. De heer Speelman, die bijna een kwart eeuw lid van den Gemeenteraad is ge weest en zich niet meer herkiesbaar had gesteld, heeft afscheid genomen van B. en W. en de raadsleden. Daar door een misverstand de heer Speelman de laatste raadsvergadering niet kon bijwonen, betreurde hij het, dat er nu geen afscheid had plaats gehad. HIJ was van meening, dat dit afscheid; zij het dan ook In intlemen kring, moest plaats hebben Daartoe had de heer Speelman B. en W. en de raad te zijnen huize ge- noodigd. Allen hadden aan deze uitnoodi- glng gevolg gegeven. BIJ dit afscheid zijn vele vriendelijke woorden gesproken. Aanrijding. Nabij de villa „Swastika" werd de- be jaarde heer D. verblijf houdende in Huize „St. Bernardus" aangereden door een vrachtauto, waarvan de bestuurder nog alle pogingen aanwendde om dit te voor komen. De chauffeur stopte onmiddellijk, zoodat de heer D. nog naast de auto kwam te liggen. Met een gekneusd been werd hij naar het St. Bernardus Gesticht overge bracht. Nabij de Poellaan vond een ongeluk plaats met een touringcar vol met passa giers. De bus werd zeer beschadigd en een inzittende dame door glasscherven ver wond. Na voorloopig verbonden te. zijn, ls zij naar het Prot. WlJkgebouw overge bracht ter verdere behandeling. VEUR-LEIDSCHENDAM' V De heer H., wonende aan de Tédln- gerstraat, reed met zijn rijwiel, waarop ook gezeten zijn dochtertje, aan den Nlefooer- weg te Den Haag. Tijdens het afstappen stak het kind haar beentje tussohen het voorwiel, waardoor belden kwamen te val len. Het kind kwam met den schrik vrij,, doch H. brak een bovenbeen en ls door den Geneesk. dienst ter opname naar St. Antonius Hove te Voorburg vervoerd. Voor het examen van de R.K. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken zijn geslaagd de dames J. J de GrootPaze, C. en J. Hendriks, E. Bletjs, N. de Groot, J. C. en N. Hagen, K. Overvliet, A. Halverhout, G. Brammer. I, van Heyningen, D. van Mar wijk, D. v. d. Zon, G. C. Knljnenburg, de heeren A. van Gils, A. A. Moons, J. Raap horst, J. J. en J. Holstein, A. P. Dulve- steyn, L. v. d. Meer, J. H. Nota. C. J. Roo- zenlburg. o VOORSCHOTEN. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat ook de Chr.-Hlst. Jongeren Groep een bloemstuk zond ter gelegenheid van het Jubileum van burgemeester E. Vernède. WASSENAAR. Wielrenner aangereden. Gisteravond omstreeks 7 uur is op den Leidschen weg een wielrenner uit den Haag aangereden door een auto, waardoor de renner over den kop sloeg en een dij been brak. Hij werd verbonden dqor de E. H. B. O. uit Voorschoten en daarna naar het Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Tegen een boom gereden. Gisteren is de motorrijder M. B. met zijn motorrijwiel op den Katwijkschen weg te gen een boom gereden. Met een gebroken arm en kneuzingen aan het hoofd werd hij naar het R.K. Ziekenhuis aan het West- einde te den Haag overgebracht. Weggeloopen, Het 4-Jarlg zoontje van de familie v. H. die aan het strand vertoefde, wist zich ongemerkt uit de voeten te maken. De politie, door de ernstig ongerust zijnde ouders gewaarschuwd, stelde de omliggen de plaatsen van de vermissing op de hoogte. Uit Scheveningen kwam toen al spoedig bericht dat het knaapje daar ter plaatse was aangetroffen. Vandaar werd het naar de ouders teruggebracht. Gistermiddag omstreeks half vier ls op den Leidschen weg onder Voorschoten een wagen uit Rijnsburg beladen met stroo ln elkander gezakt, waardoor het verkeer een tijd werd gestremd. Ifoe gevaaarlijk het ls kinderen ach terop èen flets te vervoeren zonder vol doende bescherming bleek alweer aan den Wassenaarsche-Slag, alwaar het 7-Jarlg meisje K. uit Den Haag met haar voetje beklemd raakte tusschen de spaken van de fiets van de 12-jarige S. alhier. Dr. Janse, die de eerste hulp verleende, vond het raadzamer het meisje per taxi te laten vervoeren naar hét ziekenhuis aan den Zuldwal in den Haag. ZEVENHOVEN. Van den heer V. geraakte een paard te water. Met vereende krachten en na veel moeite werd de viervoeter uit de modder getrokken en weer in het weiland gebracht. AARLANDERVEEN. ,Het kinderkoor „De Kleine Lofstem" behaalde op het te De Bilt gehouden zang concours ln de 4de afd. een lsten prijs met 308 punten. -D ALPHEN. De opbrengst van den bloempjesdag ten bate van het t.blc.-fonds der vereeni- ning.tot bevordering der gezondheid ln de grafische vakken bedraagt f. 99,89. Op het Nat. Zangconcours te de Bilt, behaalde het dameskoor tusschenklas van de Chr. zangver. „Hosanna", dir. de heer J. M. Kouwenhoven uit Bodegraven een len prijs ln de le afd. met 337 punten en een 2en prijs ln de eere-afdeeling. o ALKEMAOE. De plechtige eerste H. Mis te Roe- lofarendsveen zal Zondag a.s. worden op gedragen door pater Amandus Van Berkel de Parochiekerk van St. Petrus Banden. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Toelating nieuwe Raadsleden - Het lot besliste over twee zwagers - Vragen van den heer Jongeneel - Afscheid van 7 raadsleden. De raad kw^m in - vergadering bijeen. Niet minder dah drie van de heengaande leden mankeerden. De heeren Vreeken, Lejlveld en Boer, die ln September niet weerkeeren, waren nu reeds zonder ken nisgeving afwezig. Ook de secretaris was met vacantie en werd vervangen door mej, Van Benten. Een commissie, bestaan de uit de -heeren De Groot, Jongeneel en Baars werd benoemd, om de geloofsbrie ven van de nieuwe Raadleden te onder zoeken. Alle stukken bleken ln orde te zijn. Echter wees de heer Baars er namens de commissie op, dat een verboden graad van bloedverwantschap bestond tusschen de heeren W. J. v. d. Boon en Ph. Jonge neel. zoodat men niet kon advlseeren deze toe te laten. De overige 11 leden werden daarop toegelaten, waarop de voorzitter krachtens de wet voorstelde het lot te laten beslissen tusschen de beide zwagers. De heer Jongeneel werd verzocht zelf te trekken. Uit twee couverts met de namen trok de heer Jongeneel tenslotte en on der groote spanning opende hij de enve loppe. Deze bleek zijn eigen naam te be vatten. Deze gelukkige greep had tot ge volg, dat hij onmiddellijk op voorstel van den voorzitter eveneens werd toegelaten. De heer Jongeneel stelde terstond twee vragen, een over de Noordstraat en een over een ambtenaar. De voorzitter achtte nader formuleering van de tweede vraag noodig. Die bleek te gaan over een amb tenaar, die zich misprijzend had uitge laten over den Raad naar aanleiding van de salarisverlaging. De voorzitter bleef tot tienmaal toe bestrijden dat de vraag gesteld kon Wörden zonder nadere toelich ting en toen die schoorvoetend gegeven werd, zonder andere inkleeding, was de vraag niet voor den Raad geschikt en kon de Raad niet beoordeelen of gij be handeld kon worden. Het bleef een woor denspel, dat er tenslotte toe leidde dat de beslissing over het al- of niet-toelaat- bare werd uitgesteld tot het eind' der ver gadering. Toen kregen wij eerst de eigen lijke agenda. De heer J. v. d, Glessen zal f. 500 bijdragen in de kosten van het be straten van de Torenlaan, omdat de aan leg van die straat zijn grond bouwrijp maakt. Ook staat hij een deel van zijn terrein aan de gemeente af voor wandel pad en plantsoen. Pensioengrondslagen, worden vastgesteld. De gemeentereke ning werd ln handen gesteld van de finan cleele commissie. Er was nog een klein overschot, groot f. 1666.78. De kapitaals- dienst had een saldo van ongeveer f 23000, het G.E.B. een winst van rond f. 10.000. Betreffende het opnieuw Ingediende verzoek om beschikbaarstelling van gei den voor leermiddelen, noodig geworden door de concentratie der Chr. Scholen, stelden B. en W. thans voor het gevraag de bedrag in principe te verleenen, maar de uitbetaling te doen geschieden na het eind van 1935 als blijkt dat de regeering niet bereid ls de kosten te dragen. De voorz. verwachtte nog een algemeene re geling. Verschillende leden hadden daar niet zooveel hoop op. maar de heer C. B. Batelaan achtte het zeer waarschijnlijk. In dat geval echter is uitstel tot eind 1935 tekort, omdat de Kamer de begrooting misschien niet eens tijdig klaar heeft. Hij wilde er een Jaar bijdoen, maar de gel den vast voorloopig voorschieten. Ten slotte werd besloten geen termijn te noe men. maar eenvoudig uit te stellen, tot gebleken ls dat de regeering niet bereid ls de kosten voor Rijksrekening te nemen. De heer Beijen vroeg nog naar de rente voet en wilde vooral geen rentegarantie geven. Het besluit werd z.h.s. genomen. Het eerste stukje grond op het nieuwe uitbreidingsplan, de Vijverwijk, werd ver kocht aan P. van Tilburg. 155 M2. a f. 6 per M2. Een sloot aan de Nieuwe Markt, eigendom der fa. Turkenburg zal door de gemeente worden gedempt en bestraat, terwijl de fa. een afscheiding zal plaat sen. De heer Jongeneel vroeg naar de verbetering van de Noordstraat. Daartoe heeft de Raad Indertijd besloten en de verbetering komt met medewerking van het- Rijk tot stand. Nu heeft spr. gezien dat de weg niet overal even breed wordt en bij het huis van den burgemeester in springt. Hij concludeert daaruit dat deze niet meewerkt en vroeg de aandacht van B. en W. voor deze zaak. De voorzitter raadde hem aan zich voortaan beter op de hoogte te stellen, want deze zaak ls reeds volkomen in orde. Ook de heer Baars stemde dat toe. De tweede vraag blijft rusten tot de algemeene beschou wingen op de volgende begrooting. De vergadering werd besloten met een afscheidswoord van den voorzitter tot den Raad en speciaal tot de 7 leden. Hij be sprak de geheele rumoerige periode van dezen Raad en de moeilijkheden, die ech ter thans weer zijn opgelost. Tenslotte dankte spr. de scheidende 7 leden, waar na hij de vergadering sloot. Geslaagde Autotocht voor Ouden van Dagen. Onder uitgezocht weer maakten de Ouden van Dagen hun 3e jaarlljksche reis. Een stoet van 40 auto's en twee bussen vervoerde de 145 oudjes en de helpsters. Te ruim 1 uur werd afgereden. De organisatie verliep uitnemend. Aanvankelijk ging men naar Lelden, waar de politie den stoet op wachtte en door de stad leidde. Toen volg de een rit naar den Boulevard te Scheve ningen, waar werd afgestapt onder de goe de zorgen van de Haagsche politie en thee gedronken. De drukte aan het strand en den Boulevard boeide de deelnemers ge weldig. Toch moest het weer verder en na een tochtje door den Haag arriveerde men onder leiding van de Wassenaarsche poli tie weer op Meljendel. Daar werd weer theegedronken en wat gewandeld, waarna de auto's werden opgezocht. Te ongevew 7 uur reed men af. om te ruim kwart over 8 weer hier aan te komen, opgewacht door de muziek van „Crescendo" en een enorme menschenmenigte. In het Beursgebouw volgde toen nog een gezellig samenzijn, waar de voorzitter, de heer P. H. van Ingen dank bracht aan de autoelgenaars, die hun wagens hadden afgestaan en aan de oudjes voor de goede orde. waarin alles was ver- loopen. Hij huldigde den secretaris, den heer Schullng voor de goede organisatie. Namens de' oudjes dankte de heer Spaar garen den voorzitter en het comité voor den prachtdag, dien men hun had aange boden. Het was een lichtstraal in veler zorgvol leven 1 Vol van Indrukken en zeer voldaan over den mooien tocht, ging men toen huiswaarts. HAZERSWOUDE. EEN DROEVIG ONGEVAL. Van de trap gevallen? Een droevig ongeval heeft hedenmorgen te Hazerswoude plaats gehad. Toen de melkslljter J. de K. zooals gewoonlijk bij de ongeveer 60-jarlge mej. M. A. v. A. de winkeldeur opende, bemerkte hij dat de bewoonster beneden aan de trap lag. Direct werd dr. Z. ontboden die overbren ging naar het Dlaconessenhuls te Lelden noodig oordeelde. Haar toestand verergerde echter dusda nig, dat helaas dit niet meer kon geschie den. Na verloop van eenige uren ls de on gelukkige, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Vermoedelijk is de vrouw op de trap uitgegleden en naar be neden gevallen, o WOUBRUGGE, Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen- namlddas te halfacht ln openbare verga dering bijeen ter behandeling van de vol gende agenda; 1. Notulen. 2. Onderzoek geloofsbrieven en beslissing over de toelating van de nieuw benoemde raadsleden, 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding rekeningen der gemeente en bedrijven over 1934 en benoeming leden der commissie tot nazien der rekeningen. 5. Prae-advies op het verzoek van Rijn- landsch Borgstelllngsfonds. 6. Vaststelling verordening op het kam peeren. 7. Idem op de hondenbelasting. 8. Idem bouwverordening. 9. Rondvraag. - - De heer A. J. van Leeuwen van Kou dekerk ls als volontair geplaatst od de gemeentesecretarie. 35. De hertog zat nog steeds te zuchten op zijn stoel en zoodra als hij Thijs zag, begon hij weer te klagen over 't akelig gevoel dat hij, met zijn dikte, had nu ied'ren dag. „Hé, dokter," zegt hij nü, „waar was je toch gebleven? Je liep maar weg en had mij nog niet eens een medicijn gegeven. Als je alles van mijn ziekte af wilt weten, moet ik minstens blijven praten totdat wij gaan etenl" „Dat is niet noodig; ik weet al wat U heeft," spreekt Thijsje heel beleefd. „Ik heb U al een medicijn bereid neem het nu in, dan is U plots Uw dikte kwijt! 't Is in den vorm van een gewonen appel ik heb hem mee gebracht. Het smaakt bijzonder goed; kijk maar wat een praoht! U kunt hem heusch gerust vertrouwen; ik heb er geen vergiften ln gebrouwen!" De hertog steekt zijn hand nu uit naar het stukje fruit, hoewel hij nog wat ongeloovlg steeds blijft kijken Of 't helpt? Dat zal je morgen blijken. Tafelserviezen voor 12 personen v.af 1.22.10 Ontbijtserviezen voor 12 personen v.af 1. 8.50 Theeserviezen voor 12 personen v.af t 1*50 Gebakstellen voor 12 personen v.af t 2.75 Bonbonstellen voor 12 personen v.af L 1.60 Fruitstellen voor 12 personen v.af f. 4.75 Theekopjes prima porselein v.af t 0.35 Wij leveren slechts EEN kwaliteit DE BESTE, zoowel in bet eenvoudige als in bet betere genre, en '8 elk servies uit onze collectie een sieraad op Uw tafel. 1,11'IS I' 7988 kunt U heel wat koopen in de S EENEN. Denk U daar wel aanVoor iederen gulden dien U minder besteedt voor Uw bedden of tapijtgoed, kunt U heel wat koopen. Het geld is duur, dus buit bet «uit en let goed op voor U Uw geld uitgeeft. Voor bedden, dekens, ledikanten, spiralen, karpetten, loopers, matten, behangsel is de 3 BEN EN goedkooper en wij kunnen U heel wat laten zien. Vergelijk de prijzen eens. Wij kunnen maar heel weinig etaleeren, dus kom eens kijken in de 8602 3 EENEN, III Haarlemmerstraat III en profiteer van Uw duren gulden!! HAARLEMMERSTRAAT !Vo. 58 TELEFOON 420 Filiaal HOOCrEWOERD No. 32 TELEFOON 840 PRIMA K00KZALM f. 0.75 PER POND T0KG - TARBOT - SCHOL - SCHGLVISCH KABELJAUW in M00TEN f. 0.50 PER POND 8601 Ieder, die iets te vorderen heeft van-, verschuldigd ls aan-, borgtochten heeft ten laste van-, of stukken onder zich heeft behoorende tot de nalatenschap van den Heer H. D. SALA, gewoond heb bende te Leiden, Nieuwe Rijn no. 14, en overleden aldaar 5 Mei 1935, wordt verzocht daarvan vóór 20 Augustus 1935 opgave, betaling of af gifte te doen ten kantore van Notaris H. M. MARKUSSE. Hooigracht 76, Leiden. 8577 Voorheen Than. Kostuum chemisch reinigen en met d. hand - geperst 2.90.- T. f. 1.35.- f. 1.25.- t. 0.90.- t. 0.80.- f. 0.35.- f. 0.30.- Kostunm oppersen en ontvlekken Kostuum oppersen Pantalons oppersen Pantalons chemisch reinigen en met do 163Sa hand geperst f. 1.45.- f. I.OO.- Nlet de hand bewerkt is behoud voor uw kleeding Atelier voor alle reparation Keeren, onzichtbaar stoppen, enz. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7