>A/Doorzitten LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 Augustus 1933 UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. Daar zullen Uw Kinderen van smullen! 23 10 katwijk aan den rijn. Middag- en Avondconcert katwijk aan zee. Losse nummers van ons Blad lisse. noordwijk. oegstgeest. veur-leidschendam- voorschoten. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL BIJ „DE VINK". reclame Sfukloopen, Zonnebrand Doos 30en 60ct. Bij Apoth.en Drogisten enft warmond. wassenaar. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. 1 boskoop. koudekerk. leiderdorp. nieuwveen. nieuwkoop. noorden. waddinxveen. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. De verschillende collecten der Ned. [e7v Kerk alhier hebben, naar „Kerk- lad" meedeelt, het volgende resultaat ver Juli opgeleverd: Diaconie dorp 113.87'/». Oost f. 76.28'/!. Avondmaals- jfels f. 52.47. te zamen f. 242.63. Voor lverse doeleinden werd bovendien ge- illecteerd: diaconessenarbeld t. 62.30, ndlng f. 13.95. Het Chr. Harmoniegezelschap „Sur- j Corda" (waarnemend directeur heer J. C. Hulsbos) heelt een con- 'rt gegeven in den tuin van het wljkge- 5uw „Irene" aan de Kanaalstraat. O.m. «den ten gehoore gebracht de nummers, larmede het corps deze week uitkomt op muziekconcours in De Lier. Velen heb- op dien avond het concert beluisterd. Vroege Graanoogst. In alle deelen van den Haarlemmer- teerpolder is de graanoogst thans in vol- gang. In de afgeloopen week heelt ien van den vroegen morgen tot den iten avond met grooten spoed het ideale sgstweder benut en de meeste landerijen veren met het op tollen of hokken ge- >tte graan reeds een geheel anderen inblik op dan slechts een week daar- nor toen er van het golvend, goudgele oren nog zoo goed als niets was ge laaid. In normale tijden wordt het koren irst tegen half Augustus gemaaid; ve- hebben nu het grootste deel van dit erk al achter den rug, terwijl sommigen ■lfs met het binnenhalen al begonnen in. Een vreemd geval. Een bewoner van den Ringdijk, nabij ilsmeer alhier, kwam 's morgens tot de /dekking, dat iemand 's nachts op zijn was geweest en daar een damesrijwiel ,d achtergelaten. Een andere bewoner dezelfde buurt vond 's morgens ook een jwiel op z'n erf, dat daar in denzelfden icht was gedeponeerd. Aangifte werd Kiaan bij de politie, die een onderzoek stelt. 30000ste Inwoner. Het echtpaar Johannes G. Nieuweveen Dina C. Maarsseveen, wonende aan de orenaarstraat te Nieuwvennep alhier, ird verblijd met de geboorte van een litertje, Alida Gerarda. Met de geboor- van dit kind werd de 30000ste inwoner ia de gemeente Haarlemmermeer lnge- hieven. De 25000ste Inwoner van deze aente werd ingeschreven op 14 Ja- mi 1925, dus ongeveer 10 jaren ge- - Naar ons wordt gemeld, worden door AVerwaal van de Kaag krachtige gingen aangewend om te komen tot de ichting van een vereeniglngsgebouw lezingen, lichtbeelden- en filmavon- en jaarfeesten van de verschillende teenigingen in de Kaag en omgeving. Teneinde het plan spoedig verwezenlijkt krijgen wordt ook door een daartoe imengesteld comité eerstdaags een bazar brganlseerd. Inbraak. Bij dem heer Goemans-Prins aan de eerestelnstraat werd ingebroken. Aan de terzijde van het huis werd een ruit gedrukt, waardoor de dader of daders nnengekomen zijn. Alleen een klein be- ag aan geld wordt vermist, echter niet :erdan 15 a 20 gulden. Waardevolle voor open worden niet vermist. De politie eft- een uitgebreid onderzoek ingesteld. - De brandweer heeft gisteravond een oote oefening gehouden. Er is met het llend materiaal een rit door de gemeen- gemaakt, welke eindigde bij het gebouw opex aan de Nieuwe Haven. Daar is met nieuwe en met de oude motorspuit ge- 'erkt. Ook met een slang op een brand- "aan, zonder- en met aandrijving van 1 oude motorspuit. Er was hiervoor wel belangstelling, 'aar toch lang niet zooveel, als wanneer jeugd van zulk 'n pretje op de hoogte is. hoi leeftijd w,„ e!; onct'8e z'ekte is in den '•d.EsW Jaren overleden de heer H. no'. Ploegbaas bij de N. Z. H. T. M. De heer H. v. d. Eshol DEZE WEEK EXTRA RECLAME Hero's Huishoudjtm p. ponds blikje van 27 voor o Chocolade Reepen van 12H voor (uitsl. geldig t.ru. Zaterd. 10 Aug.) VOOK IIli BOTERHAM Chocolade Hagelslag per half pond 11 Pindakaas ponds pot. 12 Appelstroop* ponds blikje 22 Appelstroop. per pond (los) 19 GROOTE RONDE BESCHUIT p.pak 5 c. Zomertolfee per half pond. 13 Een Huisvrouw die rekent weet dat DE K.W. BIJENKORF 8522 haar voordeel beteekent. Paul Krugerstr. 28. Zuidstraat 3 NOTARIS H. EERDBEEK t Bekende persoonlijkheid heengegaan. Gisteren is in den namiddag piot- Mig overleden Notaris H. Eerdbeek al to. Notaris Eerdbeek was sinds eenigen jM lijdend aan het hart doch den laat- kn tijd was er merkbaar verbetering te oustateeren. Zondag had de Notaris zijn "jaardag gevierd en had hiermede den to'ijd van 61 jaren bereikt. Gistermiddag tode hij zich niet wel. Het einde kwam r.Plotseling, dat toen zijn huisdokter dr. 'ueting, die telefonisch verwittigd werd, l!in, n' de Notaris helaas reeds het tij- m t 'let eeuwige had verwisseld, notaris Eerdbeek was de zoon van den -J ?nd?rwljsgebied bekenden heer Eerd- ,Deze was een voorvechter bij het (bonder onderwijs. Ook Notaris Eerdbeek ptf.'!v?nkelt'k het onderwijs werkzaam weest, °.m. te Delft, was daarna candi- j,TV10.. s te Naaldwijk en kwam in 1904 lBiii.„n»?ldaat-notaris op het kantoor van I "en Notaris van Riessen alhier. Toen ln van ofÜeens bedanken van wijlen Notaris ioor ti!S^en het Notariaat vrij kwam, werd den h„L'ï,Êezet;enen een actie gevoerd om kniepn Eerdbeek benoemd te krijgen. Na leun.,!!.. werd de Deer Eerdbeek dan 70, Notaris te Katwijk, imeevin^ Jerdbeek was hier en in verre *oV,lfeke"d als een beminnelijke en De w Persoonlijkheid, krdaamuj n's zal P'aats hebben op Don- 'laats to iSa? .as- °P de A1S- Bsgraaf- door hel populaire Orkest „EVELIN NOVACEK" W u komt, on U zegt wat wij spelen Café-Restaurant „Nieuw Brittenburg" BOULEVARD KA1WIJK AAN Q AVONDRETOUR TRAM 25 CENI. 8514 De overledene had x-uim 39 dienstjaren aan de lijn KatwijkLelden, eerst bij de Z. H. T„ later bij de N. Z. H. T. M„ wat voor v. d. Eshof eigenlijk dezelfde Maat schappij was. Zijn trouwe plichtsbetrach ting en grooten ijver voor zijn werk werd bij het 50-jarig bestaan van deze lijn er kend door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De uitvaart zal plaats hebben op Don derdag 8 Aug. te half 10 ln de parochie kerk alhier, waarna de begrafenis volgt. Naar wij vernemen zal personeel der N.Z. H.T.M. als dragers fungeeren. De R.K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegper soneel „St. Raphael" zal door een depu tatie vertegenwoordigd zijn en het vaan del meevoeren. Van meerdere takken van dienst zullen vertegenwoordigers aanwe zig zijn. Het strandfeest. Gisteravond heeft in de Gemeentezaal onder voorzitterschap van den heer J. H. v. d. Wijngaart een bijeenkomst plaats ge had van het Strandfeestcomité met de lei ders en de assistenten. De voorzitter zette uitvoerig uiteen, hoe de strandfeesten ge organiseerd moeten worden en wat ieders taak is. Hierna werden de hoofdleiders en leiders van elk spel benoemd, daarbij ge steund door den secretaris van de Strand feestencommissie. den heer J. A. Collette. Om het feest goed te doen slagen, zul len er vele kinderen van de badgasten zich voor de spelen moeten laten Inschrijven. Opdat de penningmeester, de heer J. Huijs- man de feesten kan financieren, wordt er door de leden van de „Blauwe Bende" een beroep gedaan op de goedgeefsheid van badgasten en ingezetenen, waarvoor zij met lijsten rondgaan. Mogen de strand feesten dit Jaar een prachtig succes zijn! Toeneming aantal badgasten. Sedert begin Augustus is het aantal bad gasten aanmerkelijk toegenomen. Gisteren was reeds de 8000ste badgast ingeboekt en nog blijft het aantal ingeleverde badlijsten op het politiebureau toestroomen. IllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllIllllllMIK zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. llllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllilllllli Naar aanleiding van een bespreking in een der vorige Raadsvergaderingen be treffende het gevaarlijke kruispunt bij het havenhoofd, stellen B. en W. den Raad voor bij Politie-verordening vast te leggen dat de Kapelstraat vanuit de Kanaal straat naar de zuidelijke richting niet mag worden bereden, behalve door wiel rijders. Dit zal in de toekomst vele bot singen kunnen voorkomen. Met ingang van 1 Sept. a.s. is als koster der Geref. Kerk benoemd de heer Joh. Eisenga. Prinses Juliana bezoekt wederom de Belgische Koningskinderen. Omstreeks half twaalf gistermorgen heeft H.K.H. Prinses Juliana, vergezeld van een hofdame een bezoek gebracht aan het paviljoen der Belgische koningskin deren. De burgemeester de heer v d. Mortel, heeft H K. H. ontvangen Meel aan een uur heeft de Prinses zich met de kin deren bezig gehouden. Inmiddels had zien een groote menschenmenigte Dij hel pa viljoen verzameld, die H. K. H Prinses Ju liana bij Haar vertrek hartelijk toejuichte. (Reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplaag). Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacte mej. A. J. Paling, al hier. Gistermiddag had op den Veursche- straatweg nabij Schakenbosch een auto ongeval plaats. Uit de richting Voorscho ten kwam een personenauto L. 22557, be stuurd door B. A. B. uit Amersfoort. Door een defect aan de stuurinrichting botste oe wagen tegen een aldaar staande paal van het Gem, Electriciteitsnet, waardoor deze afknapte. Twee dochtertjes van B., welke zich in den wagen bevonden, wer den gewond en moesten zich onder ge neeskundige behandeling stellen. De auto kreeg schade aan ruiten en carrosserie, welke door verzekering wordt gedekt. Wij vestigen er de aandacht op, dat morgenavond van 7.30 uur8.30 uur ten gemeentehuize, voor de laatste maal ge legenheid bestaat tot het aanvragen van een gratis belastingmerk 1935/36. Oude belastingmerken worden door den heer Wierda, Broekweg 74, gaarne in ontvangst genomen voor de tuberculosebestrijding. Twee gewonden. Hedennacht te omstreeks 2 uur vond bij den spoorwegovergang nabij de Vink een ernstig auto-ongeluk plaats. Uit de rich ting Leiden reed een personenauto be stuurd door den heer J. B. B. R. uit Oegst- geest, vermoedelijk tengevolge van te snel rijden, met kracht op tegen een vorkpaal der overwegboomen, vervolgens tegen een waarschuwingsbord en tegen een electri- sche seinpaal, die geheel afknapte en on geveer 10 M. werd meegesleurd. In de auto, die tenslotte tegen een boom sloeg, en die voor 6 personen bestemd was, zaten echter niet minder dan 9 passagiers, t.w. 5 heeren en 4 dames. Hiervan werden de twee dames R. M. Z. en A. V., beiden uit den Haag ernstig aan het hoold verwond. Wonder boven wonder bleven de andere inzittenden ongedeerd, evenals de bestuur der. De auto moest zwaarbeschadigd per kraanwagen naar Oegstgeest weggesleept worden. De twee gewonden werden, na bij den rijwielhandelaar Valk te zijn binnen gebracht. door dr. v. d. Stoel en de E. H. B. O. verbonden en naar het Ac. Zieken huis te Leiden vervoerd, waar de wonden gehecht werden. Hedenmorgen zijn zij naar haar woningen in den Haag overge bracht. De toestand der gewonden is naar omstandigheden gunstig. Door de politie en den spoorwegwachter is van een en ander proces-verbaal opge maakt. 8506 Vergadering der Oranje-Commissie. De Oranje Commissie alhier hield een algemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer H. L. van Delft. Deze opende de bijeenkomst met een woord van welkom waarna door den secretaris de notulen der vorige vergaderine werden voorgelezen, welke zonder op- of aanmer kingen werden vastgesteld. Overgegaan werd tot inlevering van de verzamellijs- ten. Tot zijn groot genoegen kon de pen ningmeester mededeelen dat. al was het totale bedrag der inteekening niet zoo groot als andere jaren, de commissie toch tevreden kon zijn. Overgegaan werd tot benoeming' der leden, belast met de lei ding van de kinder- en volksspelen Deze spelen zullen te zijner tijd worden bekend gemaakt. Op Dinsdag 11 September a.s. zal een groote rlngstekerlj plaats vinden per rijwiel, welke feestelijkheid opgeluis terd zal worden door muziek. Behalve de gebruikelijke prijzen zullen ook mooie prijzen worden uitgeloofd voor de mooiste versiering en het geestigste costuum. Na dat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren afgehandeld werd de bijeen komst door den voorzitter gesloten. V. O. te Noordwijk reed met zijn auto tegen een lichtmast. De auto werd zwaar beschadigd en de mast kraakte af. De auto moest worden weggesleept. De heer v. W. aan de Santhorstlaan deed aangifte van diefstal van een da- mestasch inhoudende een portemonnale met geld en verschillende andere voor werpen. Onder paard en kaasbrik geraakt. De arbeider M. K„ die hedenmorgen om streeks 8 uur het terrein bij den brand- st.offenhandel van de fa. C. J. kwam rijden en wilde uitwijken voor een juf frouw, kwam hierdoor zelf voor een juist passeerende kaasbrik met daarvoor be spannen paard terecht. De man, die onder het gespan geraakte, kreeg van het stei gerend paard, dat men gelukkig spoedig wist te grijpen, verschillende trappen. Door omstanders werd K., die aan zijn been werd verwond en klaagde over in wendige pijn, voorloopig op het trottoir gelegd, waar een juist passeerende dokter hem de eerste hulp verleende. Per Bran card werd hij vervolgens door de politie naar zijn woning vervoerd, waar de dok toren v. W. en Gr. verdere hulp verleen den. Naar wij later vernamen, wa.s de toe stand niet ongunstig. Onder draaiorgel gekomen. Gistermorgen omstreeks 11 uur had het 10-j. dochtertje van Van VI. in den Hoorn. dat met eenige andere kinderen meereed met een vrachtauto, waarop een draai orgel geplaatst was, het ongeluk, nabij de brue van de fa. O., van de auto te vallen. Het kind kwam zoo ongelukkig terecht, dat de wielen haar over een been gingen. Dit li"'iaamsdeel werd zeer ernstig ver wond. Nadat dr. v. W. de eerste hulp had verleend, was overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk Den bestuurder, afkomstig uit Gouda, treft geen schuld. Door de politie is tegen een drietal Jongens van 14 Jaar proces-verbaal opge maakt wegens diefstal van peren, die zij hadden ontvreemd van een boom bij den landbouwer De V. in de Schoolstraat. Toen de melkhandelaar De Kw. zich I met zijn bakfiets, geladen met melk, eieren, etc. in de Hedastraat bevond, j zakte één der wielen van de flets in elkaar, i Het gevolg was, dat de bussen met melk I van de fiets tuimelden en in de daar ge legen sloot terecht kwamen, waardoor een groote hoeveelheid melk, eieren en room verloren ging. Door de muziekver. „Crescendo" zal Woensdagavond halfacht eeix concert worden gegeven in den speeltuin „Bloem hof". Beroep aangenomen. Ds. N. Bijdemast, Chr. Geref. predikant alhier, maakte Zondagmorgen in de gods dienstoefening aan zijn gemeente bekend, dat hij, het op hem uitgebrachte beroep naar Soestdijk heeft aangenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, Z. v. M. C- Schouten en M. H. v. d. Ben. Ondertrouwd: J. Kroon en G. v. Oijen; F. Alblas en J. Dijs. Getrouwd: A. v. d. Broek, 30 j. en C. M. Vergragt 21 j.; H. J. Lamfers 30 j. en W. Alblas 24 j. Overleden: E. M. Straver, echtgenoote van M. J. Stolwijk, 38 j. De collectes over de maand Juli brachten in de Ned. Herv. Kerk op voor de kerk f74.69. Restauratiefonds f. 57, busje plaatsengeid ruim f. 20. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, Z. van C. Koenen en T. de Jager Neeltje, D. v. M. Splinter en D. Zwanenburg. Gehuwd: J. Bosman en-G. den Hol lander. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op 7 Augustus 1935, des avonds, aanvangende halfnegen (n.t.) ten Raadhuize in open bare vergadering bijee.n. De agenda luidt: 1. Lezing en vaststelling der notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling straat belasting kohier 1935. 4. Wijziging der ver ordening op de heffing van het vergun ningsrecht. voor den verkoop van sterken drank ln het klein. 5. Aanvulling der in structies voor het vlceschkeuringsperso- neel. 6. Wijziging der algemeene politie verordening. 7. Verhuring van grond en grasgewas. 8. Onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuwe raadsleden. 9. Aanbie ding der gemeenterekening dienst 1934 en van de rekening van het G E. B. 10. Wij zigingen der begrooting 1935. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 8 Augustus 1935 des namiddags 7 uur (n.t.) in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Onderzoek geloofs brieven. 3. Verzoek van de plaatselijke Middenstandsvereenigingen om voor de heffing van personeele belasting de café's gelijk te stellen met winkels. 4. Verzoek van de drankbestrijdingsvereenigingen om aan de Kroon voor te stellen, dat het aantal maximum verloven A bepaald wordt op 7. 5: Verzoek van F. J. Post om verhooging van jaarwedde als ambtenaar ter secretarie. Wordt voorgesteld aan de maximum-jaarwedde nog 4 jaarlijksche periodieke verhoogingen te verbinden van f50. 6. Vaststelling nieuwe bouwverorde ning. o Zilveren Priesterfeest. Alhier vierde de heer F. Koperdraad zijn zilveren priesterfeest, ter gelegenheid waarvan hij een plechtige Hoogmis op droeg, daarbij geassisteerd door pastoor Borsboom als diaken, door kapelaan Her mans als subdiaken en den heer R. Knaap als subdiaken. In het priesterkoor merk ten wij op pastoor B. van Leeuwen uit Hillegom. Na de Hoogmis zong het zang koor een feestcantate. Des namiddags had een drukbezochte receptie plaats en des avonds was er een plechtig Lof met Te Deum. Ledenverg. Drankbestrijdingsvereenigingen In de St. Franciscuszaal werd een goed bezochte ledenvergadering gehouden van Kruisverbond en Mariavereeniging. De geestelijk adviseur, kapelaan W. B. Her mans, installeerde na opening van de ver gadering een 7-tai nieuwe leden met een treffende toespraak. Een der leden van het bestuur bracht den kapelaan hartelijk dank voor zijn toe spraak. Spr. herinnert er aan. hoe bij de oprichting van het Kruisverbond in ver eeniging met Nieuwkoop indertijd de geest, adviseur tevens president was van de vereeniging en aangezien de heer F. Pieterse niet aanwezig, om zijn drukke werkzaamheden dringend verzocht om ontslag, stelt spr. aan de vergadering voor den geest, adviseur uit te noodigen en bij acclamatie aan te wiizen als president, hetgeen eenparig bijval vond. Kapelaan Hermans verklaarde zich op deze spon tane uitnoodlglng en zoolang een geschikt opvolger niet aanwezig, is, hiertoe bereid, wat met apolaus wordt begroet. Vermoedelijk zal binnenkort voor het Kruisverbond te Kockengen Dater Otten komen snreken. Gelezen werd vervolgens het verslag over 1934 van de Stille Red dingsbrigade, 'n gestadig toenemend korps van menschen, dat door offer en gebed werkt voor de redding der alcoholisten. De president roemt dit als het mooiste punt van actie en wekt allen op zich hier voor op te geven als lid bii de correspon dente, mej. A. van Bemmelen, Een nieuw strooibiljet, getiteld: Volks verwildering en Volksverheffing zal men aanschaffen en huis aan huis zenden. Wegens het gevorderde uur werden de verdere punten aangehouden en volgde sluiting. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juli 1.1. ingelegd f. 5000.91 en terugbetaald f. 3909.98. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4172. 33. Je hebt op 't vorig plaatje dus gezien, hoe Claudius Kwadreef een appel at en 'n vreeselijke dikte kreeg nadien. Doch er was nog meer dan dat. Want toen hij vlug de schatkamer uit wilde gaan, moest hij voor de deur stil blijven staan.... zijn dikte zat hem in. den weg; hij kon er niet meer uit, wat ik je zeg! Hij zat nu tusschen de begeerde schatten in gevangen; doch blijkbaar was dat niet naar zijn verlangen! Want toen hij Thijsje heel tevreden weg zag loopen zettt. nij zijn grooten mond wijd open en begon hem heftig uit te schelden met woorden, die ik niet weer zal vermelden; hij had nu wel gesnapt dat de kleine beer 't hem had gelapt! s-a l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7