[IIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 6 Augustus 1935 STADSNÏEUWS. BEURSOVERZICHT. MARKT fe. BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Oistermiddag 3 uur; 773. |l?denmiddag 3 uur; 775. telegrafisch weerbericht. jdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Isoogste Stand 772.3 te Valentla. llaagste Stand 752.1 te Isafjord. Jvtrwachting tot den avond van 7 Aug.; Izwakke tot matige wind uit Noordelijke thtingen. Licht tot half bewolkt. Droog Weinig verandering in temperatuur. biiitenlandsch weerbericht. li Kon. Ned. Meteorol. lust. te De Blldt. 1 De hooge drukking breidt zich steeds icier over het vasteland uit, maar hield S in het Westen stand, zoodat de alge- iene toevoer van lucht nog uit het (ordwesten komt. depressie bij IJsland trok naar het iêrdoosten af, en geeft merkbaar daling L; regen over de Noorsche kust, overi- »ns is de toestand weinig veranderd. In [land en Schotland klaart de lucht op, [zweden bleef nog zware bewolking met jatselijk regen. Ook Oost Duitschland jell zware bewolking, zonder veel kans op n In Engeland. België. Frankriik. [.•seriand en Oostenrijk, heerscht fraai r met hooge dagtemperaturen, schoon de verplaatsing van de hooge fcklng naar het vasteland schijnt aan [houden, is de eerste dagen nog weinig randering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. kuur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.i uur 's mldd.: 20 gr. C. (68 gr. F.) kuur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.) MATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. te 7.08 uur; nam. te 7.34 uur. WATERTEMPERATUUR! „Zweminrichting „Poelmeer". [Middags 12 uur; 20'/! gr. C. Zweminrichting „De Zijl", k Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „Braassemermeer". I Middags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Dinsdag9.15 nam. tot 4.57 voorm. MAANS- OP~EN~ONDERGANG, [dug.: op; 13.27 uur; onder 22.26 uur. |Z0EK VAN DEN BURGEMEESTER VAN 1LBURY AAN KATWIJK ZEE. i burgemeester van Albury, de heer gh heeft gistermiddag te haifvier een lenracht bezoek gebracht aan Katwijk i Zee. Hij arriveerde per auto in gezel- Jap van zijn echtgenoote, hield stil voor [woning van den heer Slotemaker, den "eren rijksontvanger aldaar. De heer fflevrouw Slotemaker—Borgesius waren lier niet thuis. Onder achterlating Van T6e geschenken voor de schoolkinderen, I indertijd met hem een briefwisseling thten onderhouden, is de burgemeester [Albury toen weder vertrokken, e heer J. Haasnoot, onderwijzer te Kat- r Zee onder wiens leiding indertijd de tepondentie werd gevoerd, heeft den feemeester na zijn bezoek in Katwijk |.'b het Amstelhotel te Amsterdam toe gesproken, waar de heer Waugh 'van zijn bezoek mededeeling deed. Bar wij vernemen zal de heer Waugh "Benmiddag te omstreeks 5 uur een be- dan Bodegraven brengen. VERDRONKEN. gisteravond omstreeks 7 uur is in de peren Man", bij Eindhoven, in het niet I zwembad ingerichte gedeelte, de 10- E?t' O. A. H„ die te Eindhoven bij fa ff logeerde en te Wassenaar woonach- I'as, bij het baden verdronken. Niet- Fistaande onmiddellijk hulp toeschoot 'geoefende zwemmers, die naar het ■"joffer doken, mocht het niet geluk- I het kind levend aan den kant te pen. dagelijksche arrestatie te OSS. L?eh afgeioopen nacht is door de ge- tuf?0., te 0ss aangehouden en ge- fcS? de 22-jarige j. c. V„ uit het fuoekje aldaar. e^n sEr«"g verhoor te zijn on- Pen, bekende hy de dader te zijn dm V00r een Paar Jaar geleden ge- IdboiiL "rooten kippendiefstal bij den leenc e 'n de Arendsvlucht te Oss. ;est 5 bekende hy medeplichtig te zUn I inbrnt«n een 8r°ot aantal diefstallen dat IkIn verhand met het onder ons u. s n°K 'n v°llen gang is, len „"«omtrent noS niets naders len ®eöegedeeld. HET ARBEIDSCONFLICT IN DE SIGAREN-INDUSTRIE. UITSPRAAK VAN HET SCHEIDSGERECHT. Bovengenoemd Scheidsgerecht, dat be stond uit: mr. T. j. Verschuur, oud-minls- ter van Economische Zaken te 's-Graven- hage; mr. dr. j. H. van Zanten, directeur van het gemeenteiyk bureau voor de Sta tistiek te Amsterdam; prof. mr. P. S. Ger- brandy, hoogleeraar te Amsterdam en jhr. mr. E. B. F. R. Wittert van Hoogland, pl.- verv. secretaris van de Rijksbemiddelaars te 's-Gravenhage, secretaris, heeft thans uitspraak gedaan. Aan de commissie waren de twee vol gende vraagpunten ter beantwoording voorgelegd 1. Is de economische toestand in de ge regelde slgarenindustrie in Nederland en zyn de omstandigheden, waarin dienten gevolge werkgevers en werknemers ver- keeren, van dien aard, dat loonsverlaging noodzakeiyk en gewettigd moet worden geacht, en zyn er overigens nog andere maatregelen, en zoo ja. welke, die aanbe veling verdienen om daarin verbetering te brengen? 2. Indien beslist wordt, dat loonsverla ging noodzakeiyk en gewettigd ik, met hoeveel procent of met welk bedrag moet het bestaande loon dan in de verschillende groepen verlaagd worden, met dien ver stande, dat de arbiters hun beslissing om trent de loonen der sigarenmakers en der arbeiders om en aan de machine zullen aanhouden tot nadat de Regeering een be slissing heeft genomen omtrent de breide ling van de mechanisatie. Deze uitspraak, die breed gemotiveerd is. geeft de volgende beslissingen: 1 De economische toestand in de gere gelde slgarenindustrie in Nederland en de omstandigheden, waarin dientengevolge de werkgevers en werknemers verkeeren, zyn ongunstig, welke ongunstige toestand niet is toe te schryven aan het feit, dat in de duurdere sigaren het percentage van het loon een te hoog cyfer In den kostprijs vertoont, maar wel aan het feit, dat zulks het geval is In de sigaren van een detail- prys van beneden 5 ceht, die door de concurrentie in de geregelde en halfge- regelde Industrie, met als opstuwing het randbedrijf achter zich, meer dan de helft van de productie en consumptie vertegen woordigt. 2. Mitsdien is een loonsverlaging, als voorwaarde voor een verbetering ln dezen toestand, niet ten volle af te wijzen. 3. De loonsverlaging onder deze om standigheden zal echter eerst volledig effect hebben, wanneer zy gepaard gaat met krachtige maatregelen tot beteuge ling van het onsociale bedryf, het randbe drijf in engeren zin, en tot wering van uitwassen in de concurrentie ln de ge regelde en halfgeregelde industrie. 4. Als maatregelen om dit randbedryf in engeren zin te beteugelen en de uit wassen in de concurrentie in de industrie af te snijden, beveelt het scheidsgerecht aan: a. de party, die de arbeiders vertegen woordigt, were met alle scherpte als leden van haar organisatie arbeiders, die be neden de normen, in de C.A.O. vermeld, werken. b. de party, die de fabrikanten verte genwoordigt. de Nederlandsche Roomsch- Katholieke Vereeniging van Sigarenfabri kanten te Eindhoven en het Verbond van Sigarenfabrikanten in Nederland te Am sterdam nemen maatregelen ten einde tot een ondernemersovereenkomst te geraken, waarin bedryfsregelen worden opgenomen: 1. tegen oneerlyke concurrentie-methoden; 2. houdende algemeene verkoopsvoorwaar- den; 3. houdende vestigingsvoorwaarden gericht tegen uitbreiding en vestiging van ondernemingen op financieel onsoliden grondslag, tegen vestiging op tijdstippen, waarin de overcapaciteit zeer hoog is, tegen vestiging van technisch en sociaal slecht ingerichte fabrieken. Zy legge by de opstelling van deze overeenkomst bepa lingen vast. waardoor een duidelyk her kenbare prysstelllng verzekerd is. c. beide partyen dringen by de Regee ring aan op streng vasthouden van de eischen dat by het verleenen van vergun ningen krachtens de Tabakswet fabricage en verkoop gescheiden biyven. Deze actie ga gepaard met aandrang tot wyzlging der Tabakswet in dien zin, dat aan de vergunningen zelf strengere eischen om trent de sociale omstandigheden waar onder de vervaardiging geschiedt, worden den verbonden. d. beide partyen dringen er eveneens bij de Regeering op aan de Tabakswet in dien zin te wyzigen, dal het verkoopen van ontkopte en andere sigaren, die fel- teiyk dienen ter ontduiking van de be palingen der Tabakswet, beneden den prijs van 3 cent, onmogeiyk wordt ge maakt. 5. De loonsverlaging, welke behoort in te treden, en in de C.A.O. behoort te wor den opgenomen, worde beheerscht door de volgende schaal: Sigarenmakersloonen vormwerk: Klasse A, detailprijs boven 15 cent, loon f. 16; B, 13, 14, 15 cent, f. 15; C. 11, 12, 12«/i cent, f. 14,25; D. 9, 10 cent, f. 13.25; E. 7, 8 cent, f. 12.50; F. 6 cent, f. 11.75; G. 5 cent. f.11; H. 4 cent, f. 10.50; I. beneden 4 cent, f. 10. Deze schaal (berekend op de 3e ge meenteklasse) geeft uitdrukking aan het standpunt van het scheidsgerecht omtrent de vraag met welk bedrag of met welk percentage de loonen dienen te worden gewyzigd en is mitsdien maatgevend en beslissend voor de andere rubrieken, waar over partyen over en weer voorstellen hebben toegelicht, en welke rubrieken in de C.A.O. zyn opgenomen. Zij is maat gevend zoowel voor de loonen by hand matige fabricage als by half-mechanische fabricage (bosjes-machine). 6. Ingevoerd wordt in de C.A.O. een rege ling van het loon voor arbeid aan en om de compleet-machine (eveneens voor de 3e gemeente-klasse) berekend als volgt: Leeftyd 14 jaar: uurloon 8 ct„ by 48 uur: f. 3.82; 15 jaar: 14 ct„ f.6.72; 16 jaar: 20 ct„ f. 9.60; 17 jaar: 26 ct f.12.48; 18 jaar: 32 ct„ f. 15.36; 19 jaar. 38 ct., f. 18.24; 20 jaar- 42 ct., f. 20.16; 21 jaar: 46 ct., f.22 08; 22 jaar: 50 ct.. f.24.—. Deze in de beslissing tot uitdrukking komende loonsverlaging en loonregeling treedt in werking on 1 October a.s.: zii geldt tot 1 October 1936 en kan door elk der partyen tegen dien datum worden opgezegd met een termyn van 3 maanden; in geval van niet-opzegging is zy voor een jaar verlengd. In afwyking van het boven staande zal de regeling betreffende de loonen voor arbeiders aan en om de machine niet eerder in werking treden dan nadat de Regeering een beslissing zal hebben genomen omtrent maatregelen gericht, tegen voortgaande mechanisatie. 8. In afwyking van het vorenstaande, speciaal in alwijking van hetgeen sub. 7 is vermeld, wordt vastgesteld, dat de ge projecteerde verlaging, uitgedrukt ln punt 5 der beslissing, op 1 October a.s. niet ln werking zal treden, indien vóór dien datum de party, vertegenwoordigd ln de beide fabrikantenbonden, niet al datge nen heeft gedaan wat noodlg is om behoudens het advies uit te brengen door de betrokken afdeeling van den Econo- mischen Raad en de beslissing te nemen door den Minister van Economische Zaken een ondernemersovereenkomst, als be doeld in de wet op het algemeen verbin dend en onveiblndendverklaren van on dernemersovereenkomsten en strekkende tot het vaststellen van regelen als boven, bij de bespreking der hoofdzaken sub V. vermeld, verbindend te doen verklaren. Tot datgenen wat daartoe noodig is, rekent het scheidsgerecht met name: a. de vaststelling en onderteekening van een overeenkomst door de leden der beide fabrikantenbonden op zoodanige wyze. dat èn wat den inhoud, en wat den vorm betreft, de kans op nuttig effect voor het bedryf het grootst en op verbindendver klaring door den Minister het meest gun stig is; b. een activiteit om een zoo groot mogelyk aantal fabrikanten, die niet lid zyn der belde organisaties, tot medewer king en wederonderteekening te bewegen; c. een actie om in den eigen kring den aangesloten fabrikanten de naleving der overeengekomen regelen in de grootste getrouwheid te verzekeren, reeds vóór de verbindendverklaring door den Minister; d. het ordenen van alle gegevens, die dienstbaar kunnen zyn om den eisch der verbindendverklaring te motiveeren. De beantwoording der vraag of aan de hierby gestelde voorwaarden door de partij der fabrikanten is voldaan, ge schiedt door het scheidsgerecht. Indien partyen over de uitwerking der loonposlties in de verdere onderdeden der C.A.O. en de daarmee verband houdende bepalingen, naar den maatstaf dien arbi ters ln één bepaalde tabel principieel hebben tot uitdrukking gebracht, vóór 1 September 1935 niet tot overeenstemming zyn gekomen, stelt het scheidsgerecht de vereischte uitwerking zelf vast. DE HULDIGING VAN DEN BURGEMEESTER VAN VOORSCHOTEN. In verband met de huldiging van den burgemeester van Voorschoten, den heer E. Vernède, vernemen wij nog dat de raadszaal van morgen by de zitting in een bloementuin herschapen was. De atmos feer was vermengd met diverse geuren van welriekende rozen, anjers, lelies enz. O.m. prijkten er bloemenmanden van de Ver. v. Ned. Gemeenten, de Coöp. Boeren leenbank, de R.K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze", den R.K. Vrouwenbond, mevr. R. van Kempen—RJellet; Gebr. Eg- gink, C. A. Paap, oud-gefteente-ontvanger, van de Chr. Jongelingsvereeniging en een vruchtenmand van de directie der N. Z. H. T. M. Bij de beantwoording van de rede van den heer Schram de Jong en na bezichti ging van de aangeboden plaquette deelde de burgemeester mede dat zyn echtge noote de geiykenls zeer goed vond. Te Amsterdam slaagde voor het Mercuriusdiploma Fransche handelscor respondentie onze stadgenoot de heer W. de Roode. Hy ontving zyn opleiding van den heer D. Bosma. HAAGSCHE RECHTBANK. Jeugdige Haagsche inbrekers. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de vier Haagsche jongelui, die met een auto uit toeren zyn gegaan, te Gouda vitrines hebben geopend, waar van zy den inhoud hebben meegenomen, te Nieuwerbrug en te Alphen benzine uit pompen hebben gestolen, enz. Veroordeeld werd J. R. tot één jaar, A. F. tot 6 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, A. v. d. M. tot 4 maanden en F. A. E. tot 3 maanden voorwaardelyk, AMSTERDAM. 6 Aug. 1935. De laatste maanden verschynen regel matig berichten in de internationale pers. volgens welke de Braziliaansche regeering een moratorium voor de buitenlandsche schuld zal afkondigen, welke berichten dan steeds een tegenspraak uitlokken. Aan het einde van de vorige week werd opnieuw uit Rio de Janeiro geseind, dat een moratorium thans inderdaad spoedig zou worden afgekondigd, doch opnieuw heeft de Minister van Financiën deze be richten orttkend. Hy heeft evenwel laten doorschemeren, dat het niet onmogelijk moest worden geacht, dat deze maatregel in de toekomst zou worden genomen. Het is dus aan weinig twyfel onderhevig, of de houders van Braziliaansche leeningen zul len binnen afzienbaren tyd geheel van inkomsten uit hun bezit verstoken blijven, nadat daar door de eenzydige regeling van de Braziliaansche regeering in Fe bruari 1934 reeds een belangryk bedrag afgetrokken was. De Braziliaansche regeering heeft de laatste jaren alles in het werk gesteld om haar financieels positie te verbeteren. Terwyi nog niet zoo heel lang geleden koffie feiteiyk het eenige uitvoerproduct was, is de laatste jaren veel werk gemaakt van den katoenverbouw en het succes daarvan is zoo groot geworden, dat de Amerikaansche katoen op verschillende markten reeds het veld voor de Brazi liaansche heeft moeten ruimen. Voorts werden verschillende industrieën gesticht, o.a. een schoenen- en textielindustrie, vnl. met de bedoeling om den invoer te kunnen reduceeren en de handelsbalans zoodoende te verbeteren. De gevolgen van deze politiek waren echter in verschillend opzicht anders dan men verwachtte, want vele landen die voorheen naar Brazilië leverden en Brazi liaansche producten kochten en door de nieuwe handelspolitiek werden benadeeld, wenschten een andere regeling van het handelsverkeer en het gevolg is geweest, dat Brazilië gebrek aan buitenlandsche betaalmiddelen kreeg. In de eerste vier maanden van het jaar bedroeg het export-surplus nog slechts 1.716.000 tegen 4.058.000 ln de overeenkomstige periode van verleden jaar. Waar de Na tionale Bank niet de beschikking heeft over metaal- en buitenlandsche wissel- reserves is het geheele saldo der handels balans voor de betaling van de verplich tingen aan het buitenland. De stemming in Wallstreet was gisteren by 't slot wat gedrukt door winstnemin gen, doch de Amsterdamsche effecten beurs nam de zwakke stemming voor Amerikaansche fondsen slechts ten deele over, hetgeen kwam door de dividenduit- keering van General Motors, die 't regel matig kwartaalsdividend verhoogde. Men meent hierin een bewys te zien, dat de leiders het Amerikaansche bedryfsleven gunstig biyven beoordeelen. Aan de aanneming van het belasting- ontwerp door het Huis van Afgevaardig den werd weinig aandacht besteed. De gun stige ontwikkeling van de Amerikaansche ponden bleef niet zonder Invloed op de Nederlandsche aandeelenmarkt. De handel bleef weliswaar zeer kalm. doch de stem ming was vast. Voor Oliewaarden bestond eenige belangstelling, waardoor Koninklijke in den loop van den middag 2 s/o verbe terden. De Amerikaansche soorten lagen even eens vast, mede door de gunstige kwar- taalcyfers van vele maatschappyen. In- dustrleelen hadden een verlaten voorko men en alleen in Unilever ging nog een en ander om, waarby de noteering pl.m. 1% hooger kwam. Philips bewogen zich omstreeks de slotkoersen van. gisteren. Aku's hadden eenige neiging tot dalen. Rubbers waren goed gedisponeerd, doch de omzetten waren van bescheiden afme tingen. Amsterdam Rubbers waren 1 pCt. hooger; verschillende minder courante soorten lagen eveneens iets beter. Tabakken lagen vast in de markt. De omzetten waren gering. Senembah's stel den zich pl.m. 4 pCt. boven het slot van gisteren. Suikers bleven gemakkelijk op peil, doch vertoonden slechts geringe variatie. Van de Scheepvaarten ontwikkelde zich eenige handel in Ned. Scheepvaart Unie die na onveranderden inzet l°/o opliepen. Duitsche obligaties lagen bulten de at tentie en ondergingen nagenoeg geen wij ziging. Braziliaansche leeningen lagen verlaten. De Nederl. beleggingsmarkt was ongeanimeerd. Zoowel de 4°/o Obligaties Nederl. en Ned. Indië en Oude Schuld, waren weer iets lager. Ook Gemeentelee- nlngen waren nauwelyks pryshoudend. De wisselmarkt was kalm. WISSELKOERSEN. Engeland 7.33 17.30'/i)Duitschland 59.60 (59.42); Frankryk 9.73V. (9.761/.); België 24.97 24.901; Zwitserland 48.38 (48.27'/!); Denemarken 32.77'/.- (32.70Zweden 37.80 (37.70): Noorwegen 36.85 (36.75); New- York 1.47 13/16 (1.47 5/16). Prolongatie 4 pCt. Tusschen haakjes zyn de koersen van gisteren. - LEIDEN, 5 Augustus. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fruit- en Bloemenvei ling-Vereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks f. 0.50—0.90; Kro ten f. 0.70—1.50; Komkommers f.12.30: Bloemkool I f. 2.90—19.60; Bloemkool II f. 1.5012.80; Roode kool f. 3.605.60; Groene kool f. 1.60—1.90; Meloenen f.7 29; Pieterselie f. 0.901.10; Kropsalade f. 0.50—1.50; Selderie f. 0.40—1.60; Bleek- selderie f.12—13; Uien f. 0.50—1.40; Wor telen f.2—4.70; Rabarber f. 0.30—0.40; Perziken f.110; Snijboonen per 100 kilo' f.313; Stokboonen f.613; Pronkboonen f.35; Stamboonen f.38; Tuinboonen f.24; Doperwten f.2024; Postelein f.3 8; Spinazie f.313; Tomaten A f. 6.60— 11.40; B f.9—11.60; C. f. 4.60—8.60; CC f.2 —5.40; Uien f. 1.70—4: Wortelen f. 1—1 80 Vette varkensmarkt van Dinsdag 6 Augustus. Aangevoerd 229; zwaar 218; licht 11. Prys per KG. levend gewicht: zwaar f. 0.400.39; licht f. 0.36; handel matig. Een enkel best vleeschvarken 1 ct. boven noteering. ALPHEN AAN DEN RIJN. 5 Aug. Tuin bouwveiling Tuinboonen f.22.20; Hee- reriboonen f.610.50; Snijboonen f.4.80 10; Postelein f. 4.80 per 100 K.G. Seldery f.0.30—1; Peen f.2—4.80; Kroten f. 1.40— 2.90; Uien f. 1.40—1.60;' Andijvie f. 1.10— 2 per 100 bos. Kropsla I f. 0.50—2; Bloem kool I f.2—12.10; Roodekool f. 7.30; Me loenen f2028 per 100 stuks. BOSKOOP. 5 Aug. Rozen per bos: But terfly 1215 ct. Columbia 1416. Rosa- landia 812. Else Poulsen 2126. Hadley 1419. Gloria Mundi 2035. Mevr. van Straaten v. Nes 18 August Noack 1620. Golden Ophelia 912. Ellen Poulsen 14 16. Wendland 16—26. Mac Keiler 8—13. Marcel Royer 118. Florex 1518. Edith Helen 29—35. Phoebe 13. Van Rossem 9 12. Ingar Olsson 27. Gemengde rozen 8— 13 Diversen per bos: Chrysanten, gr. bloe mig 1.601.70. Anjers 914. Gladiolen in soorten 69 Dahlia's in soorten 817. Acerblad 20. Snygroen 68. Clematis Prins Hendrik 90—1.60. id. Durandi 2230, id. the President 20. Legustrum bont 20. Lelie's 2040 ct. BODEGRAVEN, 6 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 400 party en Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 18.000 stuks, we gende 162.000 K.Q. Prys met R.M. Ie soort 17 tot 20. 2e soort 14 tot 16; zwaardere tot 23. Handel matig. HAZERSWOUDË, 5 Aug. Kippen eieren f. 2.353.30; Eendeneieren f. 2.75 2.80 per 100 stuks. Aanvoer 5879. HONSELERSDIJK. 5 Aug. Centrale West- landsche Snybloemenvelllng. Am. Anjers 2.707.00; Gerbera 2.903.50; Gladiolen 0.30—1.80; Dahlia 40—3 50; Zinnia 2.10— 3 10; Malphomenen 1325; Trltoma 1.10 1.60; Relling 914; Page 10, alles per 100. Jap. Lelies 2.502.70; Lil Auratum 4.40 4 50; Amaryllis 5.00—6.alles per 100 kelk. Plumosa 1032; Sprengery 28; La thyrus V-9. alles per bos. KATWIJK RIJN, 5 Augustus. Groente» veiling. Aardappelen per kist van 25 K03 groote f.0 65—1.05; Drielingen f. 0.35—0.55;! Peen per 100 bos f.2—3.90; Kisten Peen p. kist van 20 KG. f.0.30—0.45; Tuinboonen p 100 KG f.3 60—3.90; Sla per 100 f. 0.50 tot f.1: Uien p 100 KG f. 2.50—2.70; Kro ten p 100 bos f. 1.50—1.80; Kroten per kist f. 0.70—0 30: Bloemkool 1ste soort per 100 f 15.90—21.90; idem II f 8.10—12.90. NOORDWIJKERHOUT. Veiling „De Een dracht", 5 Aug. '35. Peulen f 1.80. Dop erwten f. 145. Snyboonen f. 0.80—1.20. Stokheerenb. z. dr. f. 0.801. Stamheeren- boonen z. dr. f. 0.70—1.10. Enkele heerenb. m dr f 0.601. Tuinboonen f. 0.451.65. Dubb. heerenb. f. 0.44—0,66. Alles per zak van 10 K.G Aanvoer 4500 zakken. PURMEREND, 6 Aug. Gemeentelijk© Kaasbeurs. Verhandeld 18 partyen, we gende 56.000 K.G., handel goed. Hoogste prijs 16.50. 18 partyen kleine boerenkaas 14.Volvette kaas 16.00; 1769 K.G. boter 1.30—1.40 per K.G. Weiboter 1.10 per K.G. 619 runderen: 315 vette koeien 42—56 cent per KG., handel matig; 160 geldekoeien 86120 per stuk, handel matig; 85 melk koeien 110—165 per stuk, handel matig; 59 stieren 3240 per K.G. handel matig; 8 paarden 60130 per stuk, handel matig; 162 vette kalveren 30—45 per K.G., handel matig; 995 nucht. kalv. voor de slaohterij 4—10 per stuk, handel matig; nuchtere kalveren voor de fokkery 13 per stuk, handel matig; 211 vette varkens, voör de slachterij 3841 K.G., handel matig; 107 magere varkens 1832 per stuk, handel matig; 240 biggen 9—17 per stuk, handel matig; 295 schapen 8—18 per stuk, han del matig; 32 bokken 3—11 per stuk, han del matig; 661 lammeren 48 per stuk, handel matig; kippeneieren 3.003.30 per 100 stuks; eendeneieren 1.30 per 100 stuks; piepkuikens 5055 per K.G.; oude kippen en hanen 25—35 per K.G.; konynen 25 1.60 per stuk; eenden 1580 per stuk; duiven 40 cent per paar; 635 eendeneieren A 1 60 per 100; 3266 kippeneieren A. 2.60 —3.00 per 100. Coóp. Centrale Eeirvelling Purmerend. Aanvoer 70.000 eendeneieren 1.051.85 per 100. 60.000 kippeneieren; 70/80 K.G. 3.40 —4.30 per 100 stuks; 65/66 K.G 3.10—3.50 per 100 stuks; 63/64 K.G. 3.10—3.30 per 100 stuks; 60/62 K.G. 2.90—3.20 per 100 stuks; 58/59 K.G 2.90—3.00 per 100 stuks: 56/57 K G. 2.60—2.80 per 100 stuks; 53/55 KJ. 2.50—2.70 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 5 Aug. Peen 3 cent per bos. Bloemkool 1113 ct. per stuk. Meloenen 618 ct. per stuk. Sla 0.80 1.40 per 100 krop. Snyboonen 5585 ct. Frinseboonen 80 ct. Idem z. dr. 1.05. Dubb. stam 6070 ct. per 10 kilo. Fijn 2.00 2.60. Fynbaster 1.10. Baster 44 ct. Grof 36 48 ct. Bommen 25 ct. en doorgedraaid. Stippel 26 ct. per 25 kilo. ROTTERDAM, 6 Aug. Veemarkt. Totaal aanvoer 3143 stuks. 211 paarden. 43 veu lens. 809 magere runderen. 640 vette run deren 332 vette kalveren. 300 graskalve- ren. 483 nuchtere kalveren. 305 schapen en lammeren. 1 varken. 19 bokken of geiten. Prijzen per K.G. vette koeien tot 48 tot 44. 2832. vette ossen 44, 42, 32 35. stieren 40, 36 3034. vette kalveren 70 60. 3545. schapen 35. 31. 28, lammeren 36. 32, 28. graskalveren 26 30. nuchtere kalveren 29. 25. slachtpaarden 40. 35. 30, veulens 36. 34. 33. Prijzen per stuk. scha pen tot 15. 11 8. lammeren 10. 8. 6. nuch tere slachtkalveren 8.50, 5, 4, nuchtere fokkalveren 15 11. 8. slachtpaarden 160, 120. 80, werkpaarden 220. 140 80 hitten 90 70. 60, veulens 60 50 35. stieren 200. 150 100 kalfkoeien 190. 140, 90. melk koeien 185, 136 85. vaarzen 110. 75. 60, pinken 70. 60 50, graskalveren 30, 20, 15. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer minder handel stug. pryzen onver anderd, prima koe 54, os 46 cent; stieren aanvoer minder, handel tameiyk prys houdend; vette kalveren ruimer aanvoer, handel lui. pryzen als vorige week. prima 75; schapen en lammeren ruimer aanvoer, handel slepend, pryzen onveranderd; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer minder handel tameiyk, pryzen hooger; paarden aanvoer geliik vorige week. han del kalm. pryzen onveranderd; kalf- en. melkkoeien aanvoer veel ruimer, handel traag, pryzen als vorige week; vaarzen en. pinken aanvoer minder, handel stil. pry zen vaarzen iets hooger. pinken onveran derd; graskalveren aanvoer ruimer, han del matig, pryzen iets styver. TER AAR, 5 Aug. Centrale Veiling Snyboonen f. 0.490.87, Stek 3037 ct. Princesseboonen f. 1.001.35; Dubstboonen f. 0.600.80; Witte Pronkers 2534 cent; Spekboonen 5255 ct.; Postelein 4 cent; Peen 2 cent; Breekpeen f.2; Andy vie 7 16 ct.; Sla f. 1.302; Bloemkool l'/t12 ct.: Komkommers f. 0.701.50; Tomaten 35 ct.; Roode Kool 24 ct.; Fyn f. 1.602.50; Fijnbasterd f.1; Basterd f.0.550.65; Grof f. 0J260.29; Komkommers 44 ct. VEUR, 5 Augustus. Engelsche komkom mers 1ste soort f.11.40; 2e soort f.1; Gele komkommers le soort f.11.20; 2e soort f.1; Kropsla le soort f. 0.500.80; Peen f. 3.506.10; Bloemkool le soort f.4 60—10.80; 2e soort f. 2.50—4.50; uit schot f. 1.50; Tomaten/midd. f. 3.904.60; gr. ronde f 44.70; 2e soort f.3 604.40; 3e soort f. 2.102.80; bonken f.33.50: Andyvle per 100 f. 0.500.90; Spinazie per 4 kilo 2641 cent; Postelein f. 6.107; Snyboonen f.711; Spercieboonen f.67; Prei f. 1.50—2; Seldery f.0.50—0.80; Tuin boonen f. 7.208; Doperwten f. 813; Pruimen f. 4.505.10: Meloenen f.2148; Druiven f.2427; Roode en Witte Bessen f. 6—11. WESTLAND, 5 Aug Veilingen van den Bond „Westland. Alicante 3947; G. Champion 5166; Tomaten A 1.001.25; B. 80—90; C. 70—1.10; CC 32—65, alles per bak. Netmeloenen 2023; Groene Kom kommers 1.802.70; idem II 1.60 per 100. WESTLAND, 5 Aug. Veilingen van den Bond „Westland". Alicante 3947; Fran- kenthaler 4059; Colman 5069; G. Champion 5166; Gr. Maroc 5260; Mus- caat 55; Emile Royal 45: Aardappelen 25 -85 per kist; Dubb. boonen 35: Sny boonen 8—10; Komkommers 1.001.25 per 100; Meloenen 1830; idem II 414; Eieren 3.703.90; Morellen 710; Aard beien 27—67; Handappelen 914; Bloem kool 5'/i9; Rhabarber 1.00 per 100. An dy vie 50 per 100; Perziken (—9 ct p. stuk. ZOETERWOUDE, 5 Augusius Eieren- veiling. Aangevoerd 530fl eier-n Pryzen per 100 stuks: kipeleren f. 2.80—3 20: eend eieren f 2.10—2.50; kaas 15—21 cent per pond: boter 63 cent per pond. Pluimvee: kippen 3060 ct.; hanen 25 40 ct.; duiven 12 ct.; konynen 4580 ct., alles per stuk.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3