Het conflict tusschen Italië en Abessynië faillissementen. gemengd nieuws. Maandag 5 Augustus 19} LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Twee resoluties door den Volkenbondsraad aangenomen. THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. O Tegen 6 uur Zaterdagavond ls bij den Volkenbondsraad te Genève het goedkeu rde antwoord van de Abessynische gegeering op het door Laval, Eden en Alolsi getroffen accoord binnengekomen. Tegen zeven uur werd een vertrouwe- jjte Raadszitting uitgeschreven. De En- •jsche en Fransche delegaties hebben eirdat de bijeenkomst aanving een pers- cmmunlqué verstrekt van den volgen- •n inhoud: „De vertegenwoordigers der regeeringen m Engeland, Frankrijk en Italië, bij- engekomen op 1 Augustus 1935, gezien Kt lelt dat deze drie mogendheden die Kt verdrag van 1906 betreffende Abessy- ilë onderteekend hebben, zich reeds be eld hadden verklaard, onder elkander on- erhandellngen aan te knoopen, om de iplosslng der bestaande geschillen tus- chen Italië en Abessynië te vergemakke- ijken, zijn overeengekomen, deze bespre- ingen op een zoo vroeg mogelijken da im te beginnen." De drie delegaties moeten overeenge- omen zijn deze onderhandelingen reeds n den loop van de huidige week aan te angen. Litwlnoff heeft in de vervolgens gehou- len openbare Raadszitting de twee opge belde resoluties voorgelezen. De eerste iidt als volgt: De inhoud van de eerste resolutie. ,De Volkenbondsraad, verwijzende naar |]n resolutie van 25 Mei, betreffende het acldent van Oeal-Oeal, dat volgens de aethode, vastgesteld bij artikel 5 van het lerdrag van 1928 gergeld moet worden; vaststellende, dat de werkzaamheden Ier verzoenings- en arbitrage-commissie tderbroken zijn en dat de Italiaansche a Abessynische regeeringen om de her- ittlng der werkzaamheden te verzekeren kh tot den Volkenbondsraad gewend ebben om van hem een interpretatie van iet tusschen de twee regeeringen over- engekomen accoord te verkrijgen, voor Mver de preclese draagwijdte betreft van It aan de commissie vertrouwde zaak; ronder eenlg oordeel te willen uitspre- a over de houding der vertegenwoordi- srs van de twee regeeringen ten over- lain van de commissie of over de door t leden der commissie uitgesproken jtningen ovtwegende, dat de bevoegdheden der aaissie op het tusschen de beide par ia overeengekomen accoord berustte iterwegende, dat de bevoegdheden der nmlssle op het tusschen de beide par- Itn overeengekomen accoord berustte overwegende dat zoowel uit de nota's a 5 en 6 Mei 1935 en uit de verklarin- e van de partijen voor den Volken- adsraad op 25 Mei duidelijk blijkt, dat twee partijen het met elkaar niet eens aen, dat de commissie de grenskwestie onderzoeken zou hebben of het accoord n verdrag betreffende de grensregeling n hebben te Interpreteeren en dat bij- tvolg dit interpreteeren niet binnen de itoegdheden der commissie viel; overwegende derhalve, dat de commis- t, die geen oplossing moet geven aan kwestie, die buiten haar bevoegdheid lil, dit doen zou, indien zij bij haar be long over het Incident van Oeal-Oeal var uitspraak zou gronden op de beant- oording der vraag of de plaats, waar het icident zich heeft voorgedaan, onder de luvereinltelt van Italië dan wel van Abes- mie staat; verklaart, dat uit bovenstaande over- egibg volgt, dat de commissie niet heeft (beslissen tot de souveTeinitelt van wel en staat Oeal-Oeal behoort en dat zij Ich uitsluitend moet bepalen tot de an ke elementen van het geschil betreffende et Incident van Oeal-Oeal, ook al zal het eer vrij staan, zonder een discussie hier- ver aan te gaan, in aanmerking te nemen overtuiging, die de plaatselijke autori tten van beide zijden omtrent de kwestie >r souvereiniteit hadden; aeemt acte van de verklaring der beide 'dijen, waarin deze hun wil hebben uit sproken verzoenings- en arbitrage-pro- Wure voort te zetten onder de bij artikel van het verdrag van 1928 vastgestelde torwaarden; aeemt acte van de verklaringen der We partijen, dat de vier leden der ver- teatags- en arbitrage-commissie zonder Mil zullen overgaan tot de aanwijzing ka een vijfden arbiter, wiens benoeming oodzakelijk zal kunnen zijn voor de voi cing van hun werkzaamheden; 'r op rekenende dat de procedure voor September van dit jaar tot de regeling ka het geschil zal hebben geleld; aoodigt de Volkenbondsraad de twee (Keringen uit om het resultaat uiterlijk September te doen kennen." Ja de tweede resolutie, zeer kort van (1st, verklaart de Volkenbondsraad, dat in ieder geval op 4 September weer kl bijeenkomen voor een algemeen onder- rj van de verschillende zijden der be- 'ekkingen tusschen Italië en Abessynië. Verklaring van Dr. Jèze. Nadat Litwlnoff den tekst van de twee «obtles aan den raad had voorgelezen, "klaarde dr. Jèze, dat Abessynië be- J1® was een nieuw offer aan de vredes ki te brengen door de eerste resolutie aanvaarden. ÜI de week van 29 t/m 3 Augustus wer- 'n, Nederland 56 faillissementen uit sproken. ]11ualll'jsementsstaUstlek over de maand darn'. "tord-Holland (exclusief Amster- lexci.,.?. Amsterdam 48. Zuid-Holland Hen ui 0611 HaaS en Rotterdam) 46, aaa8 30, Rotterdam 30, Utrecht 27, Ofschoon naar de meening der Abessy nische regeering de raadsresolutie van vljf-en-twintig Mei volstrekt niet duister was, en zelfs in geval van duisterheid het de taak der arbiters geweest zou zijn om trent den zin der resolutie een uitspraak te doen, zoo was de Abessynische regee ring desalniettemin bereid uit overwegin gen van politieke doelmatigheid, en ln het belang van den vrede, de resolutie niet aan te nemen. De Abessynische regeering berooft zich hierdoor van een van haar sterkste argu menten, doch vertrouwt dat de arbitrage desniettemin de gegrondheid van het Abessynische standpunt inzake het Inci dent van Oeal-Oeal erkent. Jèze sprak zijn levendige voldoening uit over de tweede resolutie en eindigde, na woorden van dank aan de vredesbemoelïn- gen, van Laval en Eden. met het uitspre ken van de hoop dat de thans genomen besluiten tot een herstel van de vriend schappelijke betrekkingen tusschen Italië en Abessynië zouden leiden. Toelichting van Aloisi. Alolsi verklaarde, dat de Italiaansche regeering de eerste resolutie aanvaardt, doch op grond van de argumenten, die hij in zijn rede van 25 Mei in den volken bondsraad had ontwikkeld, haar goedkeu ring niet aan de tweede resolutie kon schenken. De Italiaansche vertegenwoor diger zou echter niet tegen stemmen, doch zicih bij de stemming over de tweede reso lutie van stemming onthouden. Laval verklaarde aan beide resoluties zijn stem te zullen geven. Hij verzekerde, dat de Fransche regeering met al haar krachten werkzaam zou zijn ten gunste van een verzoening tusschen Italië en Abessynië. De Fransche regeering zou geen enkele vredeskans laten voorbijgaan en getrouw aan haar verplichtingen jegens het vol kenbondsverdrag en overeenkomstig den eenstemmigen wensch van het geheele Fransche volk al haar krachten op dit werk concentreeren. Eden over het gansche probleem. Eden nam hierna het woord, om er op te wijzen, dat de te Genève overeen gekomen procedure de beste kansen op een oplossing van het Italiaansch-Abes- synisdhe geschil schijnt te bieden. De Britsche regeering zou daarom voor de twee resoluties stemmen. Eden zette hierna uiteen, wat thans de gang van zaken worden zal. Hij verklaarde vertrouwen te hebben in het succes van de benoeming van den vijfden arbiter. In de tweede plaats zullen de regeerin- gen van Engeland. Frankrijk en Italië, die het verdrag van 1906 gesloten hebben, thans door onderhandelingen trachten de algemeene moeilijkheden in de verhoudin gen tusschen Italië en Abessynië op te lossen. Eden vertrouwde, dat de geheele Vol kenbondsraad ongetwijfeld aan de drie mogendheden succes bij dit streven zal toewenschen. Hij beloofde in September aan den Volkenbondsraad rapport te zul len uitbrengen over de resultaten van deze drie mogendheden-conferentle. In de derde plaats zal overeenkomstig de tweede resolutie de Volkenbondsraad op 4 September weer bijeenkomen om den algemeenen toestand van de Itallaansoh Abessynische betrekkingen te bespreken. Eden hoopte, dat alle moeilijkheden dan zouden zijn opgelost, doch Indien dit onverhoopt niet het geval zou zijn, dan zal de Volkenbondsraad op dien datum het gansche probleem in den vorm, waarin het zicih dan zal voordoen, moeten behan delen. Eden eindigde met de verzekering, dat de Britsche regeering alles zal doen om een vreedzame oplossing te bereiken. De Britsche regeering begrijpt volkomen de groote moeilijkheden van het geschil en is zich ook ten volle bewust van haar ver plichtingen als lid van den Volkenbond. Toen de gedelegeerden van Denemar ken en Argentinië hun bereidwilligheid hadden uitgesproken, de twee resoluties aan te nemen, volgde de stemming. De stemming over de resoluties. Lltwinoff hield geen hoofdelijke stem ming. waarschijnlijk om de Italiaansche gevoeligheid te sparen, maar liet stemmen door middel van handopsteken. De eerste resolutie werd eenstemmig aangenomen, zonder eenige stemonthou- ding, de tweede resolutie werd eveneens eenstemmig aangenomen, doch Alolsi ont hield zich daarbij. Lltwinoff sprak hierop een kort slot woord. Hij verklaarde overtuigd te zijn van het eenstemmige gevoelen van den raad. Indien hij de drie mogendheden de beste wenschen voor het succes hunner bemoeiingen op den grondslag van het verdrag van 1906 uitsprak en indien hij zijn hartelijken dank betuigde aan Laval en Eden voor (hun uitstekend bemidde- lingswerk. De zeven-en-tachtigste raadzitting werd hierna door Lltwinoff gesloten. Gelderland 38, Noord-Brabant 38. Lim burg 14, Zeeland 4. Friesland 6, Gronin gen 5, Drenthe 2, Overijssel 10. Totaal over Juli 1935 349 faillissementen; totaal vanaf 1 Januari 2789 faillissemen ten. Totaal zelfde tijdvak vorig Jaar 2630 faillissementen. Vernietigd door Gerechtshof den Haag: G Hölschar, tuinder, Ter Aar. Uitgesproken: A. van Beveren, hulzen- exploitant, Wassenaar, Kerkdam 115: rechter-comm. mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, curator mr. J. J. Schokking te Wassenaar. KRUGER-MILLIOENEN IN 1900 NAAR NEDERLAND VERSCHEEPT? Verklaring van een ouden Duitschen kolonist. Reuter meldt uit Kaapstad: De beroemde Kruger-millioenen, de schatkist van de Transvaalsche republiek, die tijdens den Boerenoorlog is verdwenen, zouden, naar thans wordt beweerd, naar Nederland zijn verscheept. Tot dusver werd algemeen aangenomen, dat president Kruger de schatten in Zuid- Afrika had begraven, toen hij voor het oprukkende Britsche leger moest vluchten. Een oude Duitsche kolonist, Carl Hens, heeft thans echter onthuld, dat hij in 1900 had meegeholpen om ze met het Duitsche s.s. „Koenig" naar Nederland te doen ver schepen. Het was ook ln dat Jaar, dat Kruger zelf naar Nederland vluchtte waar hij het resteerende deel van zijn leven ln Utrecht heeft gewoond. Hens, die reeds meer dan 45 jaar in Afrika woont, heeft verteld, dat hij van 1896 tot 1904 handelaar tn scheepsvictua liën was te Lourenco Marques. Op zekeren dag, tegen het einde van het Jaar 1900, is, zooals hij zegt, de directeur van de Neder- landsche Bank te Lourenco Marques bi] hem komen vragen, of hij twee booten, die hij in zijn bedrijf gebruikte, kon afstaan. In één dezer booten zijn toen te midder nacht ongeveerd honderd kisten met een gewicht van ongeveer 150 kg elk geladen naar het Duitsche stoomschip vervoerd. Hens verklaart met groote stelligheid, dat de kisten, die hij naar het, s.s. „Koenig', heeft gebracht, uit Pretoria afkomstig wa ren en de middelen van de Transvaalsche republiek bevatten. Hij zegt, dat de direc teur van de Nederlandsche Bank, wiens naam hij zich niet meer kan herinneren, doch die opviel door een langen baard, hem had verteld, dat de kisten goud bevatten. De wijze van verpakking en het gewicht der kisten, vormden een bevestiging hier van. Hens weet pertinent zeker, dat de kapi tein van de „Koenig" den naam Sober droeg, terwijl een der officieren Meisling heette. Toen hem werd gevraagd, waarom hij alles niet eerder had medegedeeld, ant woordde Hens, dat hij de regeering der Unie in 1923 had laten weten, dat het ver spillen van tijd beteekende om nog langer in Afrika naar Kruger-millioenen te zoe ken. Ook had hij aan de regeering alles verteld, wat ermede gebeurd was. De „Tel." had. naar aanleldiig van het vorenstaande, een onderhoud met dr. W. J. Leyds. oud-staatssecretaris van de Zuld- Afrikaansche Republiek, die sinds Jaren in de residentie woont. Dr. Leyds is volkomen op de hoogte van de heele geschiedenis en het ls niet de eerste maal dat de affaire van de ver dwenen Kruger-millioenen ter sprake komt. Dr. Leyds verklaarde nadrukkelijk, dat de voorstelling van z^ken door den Duit schen kolonist geheel bezijden de waar heid is. Wat is het geval? De Transvaalsche Republiek had een grooten voorraad on gemunt goud; zij bracht dezen ln 1900 over naar Lorenzo Marquez in Portu- geesch Oost-Afrika. Dit goud werd aldaar verkocht tegen voedsel, kleeren en gemunt goud ten be hoeve van de Transvaalsche Republiek. Het ongemunt goud ls daarna per schip naar Hamburg vervoerd naar den kooper. President Kruger had persoonlijk met deze transacties niets uit te staan en door hem zijn nooit scheepsladingen met goud of kostbaarheden naar Nederland of welk ander land ook verzonnen. Deze feiten zijn reeds lang geleden door dr. W. J. Leyds in zün gedenkschriften nauwkeurig vastgelegd. o AUTO TEGEN BOOM GEREDEN BU ROTTERDAM. Inzittenden ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Omstreeks elf uur gisteravond is op den Charloischen Lagedtjk te Rotterdam een auto, bestuurd door den heer Groenendijk uit Charlois, komende uit de richting Rotterdam, in volle vaart tegen een boom gereden. De naast, den bestuurder zittende dame. die uit den wagen werd geslingerd, heeft daarbij een schedelfractuur opge- loopen. De bestuurder heeft een hersen schudding gekregen. Beiden zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Crt. o DE MISDADEN TE OSS. Weer een inbraak opgehelderd. De door de gemeente-politie te Oss ge arresteerde J. B. heeft aan de politie be kend, medeplichtig te zijn aan een ln Januari 1934 gepleegden inbraak bij den slager Jansen op den Heuvel te Oss. Naar aanleiding van deze bekentenis is gearres teerd de 32-jar. J. de B„ verdacht van medeplichtigheid aan bovendoelden in braak en verschillende diefstallen. De beruchte A. H„ bijgenaamd dikke Toon de Soep, is van het huis van bewaring te Den Bosch naar het politiebureau te Oss gebracht voor een nader verhoor Inzake verschillende misdrijven. o BOERDERIJ TE HEIJEN AFGEBRAND. Gistermorgen te 10 uur brak, vermoede lijk door een defect aan den schoorsteen, brand uit in de boerderij van den land bouwer H. Maas, gelegen op het z.g. Heeze- land onder de gem. Heijen bij Gennep. Het vuur vond gretig voedsel in den pas bin- nengehaalden oogst welke geheel in vlam men opging. Een groot gedeelte van den inboedel ging mede verloren. Een kalf kwam in de vlammen om. Ook de vracht auto van den heer Maas werd door het vuur vernield, terwijl tevens twee bank biljetten die de zoon van den landbouwer eergisterenavond op zijn kamer had gede poneerd verbrand zijn. Een paard en twee koeien konden bijtijds worden gered. De vrachtauto was niet, de inboedel slechts laag verzekerd. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN BIJ TERSCHUUR. De berijders ernstig gewond. Op den rijksweg AmersfoortApeldoorn in de beruchte bocht onder Terschuur is gistermiddag een ernstig motorongeluk gebeurd waarbij twee personen zoodanig werden verwond dat zij naar het St. EUsabeth-gasthuls te Amersfoort moesten worden vervoerd, alwaar zij ter verpleging zijn opgenomen. De slachtoffers, de heer en mevrouw De Bruin uit Amsterdam, waren met den motor op weg naar Lunteren. De heer de B„ die den motor bestuurde, reed met vrij kalmen gang. toen hij door tot nog toe niet geheel opgehelderde oorzaak in de gevaarlijke bocht, in den weg de macht over zijn motorrijwiel kwijt raakte. Het voertuig sloeg over den kop; het echtpaar bleef op den grond liggen. Voorbijgangers die de plaats van het ongeval passeerden, waarschuwden direct de politie van Bar- neveld, die de noodlge maatregelen nam om den slachtoffers zoo spoedig mogelijk de eerste hulp te verleenen. De heer De B. bleek verschillende hoofdwonden en een wonde aan den rug te hebben opgeloopen. Hij was er het. ergst aan toe. Mevrouw De B had verschillende lichtere verwondin gen aan haar hoofd. Zij werden naar het ziekenhuis te Amersfoort gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Crt. o HET STUUR WAS DEFECT. Auto reed bij Gennep tegen een boom. Zaterdagavond omstreeks 6 uur ls op den rijksweg NijmegenVenlo nabij Gennep een ernstige aanrijding geschied. Een groote personenauto, waarin acht arbei ders waren gezeten en die bestuurd werd door R. Muskens uit Beuningen, is ter hoogte van café Boenen, waar de weg een flauwe bocht maakt, vermoedelijk tenge volge van een defect aan de stuurinrich ting tegen een boom gereden. De inzitten den liepen allen kwetsuren op. De 30-ja- rige G. Derks uit Heijen die met zijn fiets op het rijwielpad reed, werd door den ach terkant van de auto geraakt en tegen een muur van een woning geworpen. Het slachtoffer liep ernstige verwondingen op; hij werd het huis binnengedragen, waar hem spoedig geneeskundige hulp werd verleend. De Inzittenden van de auto konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. o BEJAARDE VROUW AANGEREDEN, Te Culemborg is Zaterdagavond in de Tollinstraat, bij het oversteken van den rijweg, de 60-jarige vrouw M. Budo door een auto overreden. In bewusteloozen toestand ls zij naar het St. Barbara-Zlekenhuis overgebracht. Men vreest voor haar leven. o NEDERLANDSCHE AUTO IN BELGIË VERONGELUKT. Zaterdag wilde de groentenexpediteur A. Walraven, wonende aan den Ginnekenweg te Breda, zich met zijn echtgenoot/ en twee kinderen per auto naar Antwerpen bege ven. Even voorbij het grenskantoor te Wernhoutsbrug is de heer Walraven door tot nog toe onbekende oorzaak in volle vaart tegen een boom gereden. De auto werd door deze botsing totaal vernield, en drie van de vier inzittenden kregen daarbij ernstige verwondingen. De heer Walraven zelf was er het ergst aan toe en is in hope- loozen toestand naar een Belgisch zieken huis gebracht. Ook zijn vrouw en een der kinderen zijn daar opgenomen, hoewel hun toestand niet direct levensgevaarlijk is. Het blijkt dat de heer Walraven een schedelbreuk heeft opgeloopen. Het afge broken stuurwiel was hem voorts in de borstkas gedrongen. De auto is na de bot sing in brand gevlogen en totaal in vlam men opgegaan. o KNAAPJE IN EEN SLOOT GERAAKT EN VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is het l'/i- Jarig zoontje van de familie Fuik, die in een perceel aan den 'sGravenweg te Rot terdam op visite was, in een sloot achter de woning geraakt en verdronken. Het lijkje is later opgehaald. BUITENLANDSCH GEMENGD. BANDIETEN IN MANDSJOEKWO DOOR POLITIE VERSLAGEN. Het hoofdkwartier der gendarmerie te Hsinking in Mandsjoekwo deelt mede, dat thans alle dertien gijzelaars bevrijd zijn, die in handen waren van de bandieten, die op 29 Juli een trein hadden overvallen. Van de 25 gijzelaars wisten 8 met succes te ont vluchten, terwijl 4 gered werden. De der tien thans bevrijde gijzelaars werden ge red door eavalerietroepen, die ln samen werking met de politie op 60 mijl ten N.O. van Hsinking een aanval hadden gedaan op omstreeks 100 bandieten, die verslagen werden. o AUTOBUS KREEG PANNE OP EEN OVERWEG. Bij het plaatsje Otwock nabij Warschau kreeg een autobus op het oogenblik dat deze een onbewaakten spoorwegoverweg passeerde, panne. Op hetzelfde oogenblik naderde een rangeerende locomotief, die de autobus greep en meesleurde. De auto bus werd vernield. Elf passagiers werden gewond. o VLIEGTOCHT OVER DE NOORDPOOL MISLUKT. Lewanefski geeft het op. De Russische vlieger Lewanefski, die Za terdagochtend uit Moskou was vertrokken, om over de Noordpool naar San Francisco te vliegen, heeft zijn poging opgegeven, omdat z'n motor te veel olie gebruikte. Een speciale commissie is Ingesteld, be last met het bestudeeren van de oorzaken, die een normaal functionneeren van de olieleidlng tijdens de vlucht belemmerd hebben. Lewanefsky is Zaterdag om 22 uur 30 plaatselijke tijd vlot geland op een vlieg veld ten Zuiden van Leningrad. o DE PHILIPPIJNEN OPNIEUW GETEISTERD. Uit Manilla wordt gemeld dat de Phllip- pijnen opnieuw door een typhoon, gepaard gaande met geweldige regenbuien, zijn geteisterd. Drie personen zijn gedood, ver scheidene personen worden vermist. De schade wordt op een half millioen dollars geraamd. Vele steden zijn geïsoleerd en het verkeer is zeer gebrekkig. 2500 perso nen zijn dakloos, tengevolge van branden welke 247 hulzen verwoestten. o BRITSCH SCHIP VERBRAND. Het Engelsche Kanaalschip „Princess Ena", metende 2000 ton, ls Zaterdagmiddag in de nabijheid van het eiland Jersey in brand geraakt, zoodat de bemanning het schip terstondverlaten moest. Er bevonden zich geen passagiers aan boord. De „Princess Ena" had tegen den mid dag alle 600 passagiers op Jersey aan land gezet en vervolgde nu de reis naar St. Malo aan de Fransche kust, waar het bestemd was voor pleziertochtjes langs de kust. Tegen drie uur zag men van de kust, dat het schip gehuld was ln een dikke rookwolk. Even later werd het bericht ont vangen, dat de kapitein en de uit 38 kop pen bestaande bemanning ln reddingsboo ten het schip hadden verlaten. Een vlieg tuig meldde, dat het volkomen onmogelijk was dicht bij het schip te komen, aange zien het van voor- tot achtersteven in lichterlaaie stond en reeds sterk slagzij maakte. Het schip is reddeloos verloren. De bemanning werd door een voorbijvarend stoomschip, de „St. Julien", aan boord ge nomen. o DE GEZONKEN RUSSISCHE ONDERZEEBOOT GELICHT. De gezonken Russische onderzeeboot B-3 heeft men in den loop van Vrijdag kunnen lichten. Aan boord van het red dingsvaartuig bevonden zich de leiders van de staats- en de partijorganisaties. Toen de boot met de omgekomen bemanning boven den zeespiegel kwam, brachten de beman ningen van alle schepen, kruisers en on derzeebooten hun kameraden de militaire eerbewijzen. De families van de veronge lukte mannen zijn te Kroonstad, welke stad geheel in rouw is, aangekomen. De begrafenis heeft gisteren met veel plech tigheid plaats gehad. 32. Nadat Kwadreef een tijdlang naar den appel Jiad gekeken, is zijn vreeselijke honger plots gebleken. Hij zei: „Ik neem eens een paar flinke happen uit dien appel, aangezien ik toch van honger trappel." Dus hapte hij de helft er af en zie dan nu hier boven eens, wat voor een gevolg dat gaf! Pang daar sprongen alle knoopen, en zijn jasje en zijn broek scheurden gansch openl Zijn buik zet uit gevuld is ied're plooi der huidhij kan van dikte nu al haast geen pas meer loopen. Voorwaar, 't is goed, dat hij dan zóó zijn schelmerij nu moet bekoopen. 3-2 1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7