LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 5 Augustus 1935 DE KANTOREN VAN DE N.V. LEIDSCH DAGBLAD DE KEUZEWEDSTRIJDEN IN OLYMPIAJOLLEN OP DE KAAG. DE KEUZEWEDSTRIJDEN IN OLYMPIAJOLLEN OP DE KAAG. De derde serie. (Van een bijzondere medewerken. Gisteren zijn voor de derde maal de keu- ïewedstrijden in de Olymplaklasse op De Kaag gehouden. Uit deze wedstrijden, die achtereenvolgens in Aalsmeer. Loosdrecht, De Kaag en Rotterdam georganiseerd wor den. worden tenslotte zes zeilers gekozen, die dan een uitgebreide serie wedstrijden tegen elkaar zullen moeten zeilen. Die wedstrijdenreeks wijst tenslotte dengene aan, die ons land op de Olympiade in Kiel zal mogen vertegenwoordigen. Wat er nu plaats vindt is dus eigenlijk een soort voorronde. De finale zal waarschijnlijk op het Buiten IJ uitgevochten worden, daar het water daar het meest overeenkomt met het woelige water waarop te Kiel gezeild wordt. De wedstrijden van gisteren droegen een zeer gemoedelijk karakter. De zeilers heb ben elkaar zoo goed leeren kennen en apprecieeren dat de felheid, die deze voor de zeilers toch belangrijke wedstrijden zou moeten kenmerken, ver te zoeken is. De dag van gisteren leende zich ook al heel slecht voor felle gevechten, daar er bij het zeer inconstan'.e en zeer zoekende windje veel meer op de vlaagjes gezeild werd, dan op de tegenstanders Een gere geld verslag van deze wedstrijden zou uiterst moeilijk te geven zijn. daar er zeer veel van plaats gewisseld werd en iedere slag, die er gemaakt werd. een lootje in een loterij beteekende. Dat het geluk al leen het hem echter niet doet. bewees Lemstra. die zijn „Wardy" in alle drie wedstrijden met een straat deed winnen. Borgerhoff Mulder, die in de eerste race niet gestart was, lag in den tweeden wed strijd op de Norremeer aan den kop, maar verloor daar de leiding aan Lemstra, daar hij niet wist dat er een gewijzigde baan gezeild werd en hij zoodoende een ver keerde boei rondde Lemstra, eenmaal voor zijnde, vergrootte zijn voorsrong voortdurend, om vier minuten voor Bor gerhoff de finish te passeeren. Kagchel- land behaalde met twee tweede en een vijfde plaats na Lemstra de beste resul taten, terwijl ook Van Vliet zich door driemaal derde te worden, een behoorlijk aantal punten veroverd heeft. De uitsla gen zijn: le wedstrijd: 1. Lemstra: 2 Kagchel- land; 3. van Vliet; 4. Keegstra; 5. van Veen; 0 Klaassen; 7. v. Helvert; 8. Coops. 2e wedstrijd: 1. Lemstra; 2. Borgerhoff Mulder; 3. van Vliet; 4. Kagchelland; 5. Keegstra; 6. van Veen; 7. Coops; 8. Klaas sen. Van Helvert uitgesloten na protest. 3e wedstrijd: 1. Lemstra: 2. Kagchel land; 3 van Vliet; 4. Klaassen; 5. van Hel vert; 6. Keegstra; 7. Borgerhoff Mulder; 8. van Veen; 9. Coops. WATERPOLO. DE ZIJL ra—H. Z. EN P. C. V. Zaterdagavond speelde De Zijl Hl tegen H Z. en P.V. V in Den Haag. De Zijl ver loor dezen wedstrijd met 70. De rust- Stand was 3—0. WIELRENNEN. BELGIË—NEDERLAND Wederom een zege voor de onzen. Op de Heyselbaan te Brussel heeft gis teren als openingswedstrijd de landenwed- strijd België—Nederland voor amateurs en profs plaats gehad, welke in beide ca- tegoriën door Nederland is gewonnen, zoo dat de Belgen na de ontmoeting te Am sterdam wederom een nederlaag hebben geleden. De gedetailleerde uitslagen waren Amateurs. Sprint, le serie: 1. van Vliet (N.); 2. J. v. d. Vijver (N.); 3. Collarö (B.) 4. Vanderveken 'B.) 2e serie: 1 Ooms iN.l; 2. Leene (N.l; 3. Cop iB 4. Antoine (B.) 2000 Meter individueel: 1. van Vliet (N.); 2. Ooms (N.); 3. Collard (B.)4. Antoine (B.)5, v. d. Vijver (N.); 6 Cop (B); 7. Leene (N.); 8. Vanderveken (B.) 5 K M. met punten telling (totale stand) 1. v. d. Vijver (N.) 6 p.; 2. Cop (B.), 11 p.; 3 en 4. van Vliet en Ooms (N.). 12 p.; 5. Collard (B.i 15 p.; 6. Antoine (B.) 16 p.; 7. Vanderveken iB.). 18 p.: 8. Leene (N.), 20 p. De 5 K.M. werden afgelegd in 6 min. 20 sec. Inhaalwedstrijd over maximum 5 KM.: Van Vliet, Ooms, Leene en V. d. Vijver ha len Antoine, Collard, Cop en Vanderveken in na 6 min. 6 3/5 sec. Totale stand: 1. Nederland, vier punten; 2. België nul punten. Professionals; Sprint, le serie: 1. Huy- brechts (B.2. P. van Kempen (N.) op 1 lengte. Tijd laatste 200 meter 13 3/5 sec. 2e serie: 1. J. van Kempen (N.)2. Bil- liet IB.) op 1 lengte. Tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec. Tijdrace over twee baanronden (860 M.): 1 P van Kempen iN.), 573/5 sec.; 2. J. van Kempen iN.). 58 sec.; 3. Huybrechts (B.), 581/5 sec: 4. Billiet (B.) 58 4/5 sec. 5 K.M. met puntentelling1. en 2. Huy brechts en J. v. Kempen (N.) 7 min. 38 sec. 13 p.; 3. P. van Kempen (N.) 16 pnt. 4. Billiet i B.18 punten. Totale stand: 1. Nederland, vijf punten. 2. België, 1 punt. GÉRARDIN WINT GRAND PRIX VAN KOPENHAGEN. Scherens in den beslissenden rit verslagen. De Duitsche sprint-kampioen Richter, die Donderdag in Amsterdam Gérardin ge slagen heeft, moest gisteren om den groo- ten prijs van Kopenhagen voor 12.000 toe schouwers in den Franschman zijn meer dere erkennen. Scherens (België), Gérardin (Frankrijk), Falck Hansen iDenmarken) en Richter plaatsten zich in de finale. Richter had het hierbij gemakkelijk tegen den matig rijdenden J. v. Egmond. De finale werd verreden in vier matches van ieder drie renners. In den eersten zoo wel als in den tweeden rit slaagde Sche rens er in zijn tegenstanders te verrassen. De derde rit werd gewonnen door Gérar din. zoodat de vierde de beslissing moest brengen Ditmaal werd Scherens scherp bewaakt en het gelukte Gérardin zijn tegenstander te verslaan De laatste 200 Meter gingen in 11 4/5 sec. De uitslagen luiden: Eerste halve finale; 1 Scherens; 2. Stef- fens iDuitschland); 3. Axel Hansen (Dene marken/ Tweede halve finale: 1. Gérardin (Frankrijk); 2. Cozens (Engeland); 3. Knudsen (Denemarken). Derde halve finale: 1. Richter (Duitschland)2. Mary- Andersen (Denemarken); 3. Van Egmond (Nederland). Vierde halve finale: 1. Falck Hansen (Denemarken); 2 Jezo (Frank rijk); 3. Hiirtgen (Duitschland). Finale: Eerste rit: 1. Scherens; 2. Rich ter; 3. Falck Hansen. Tweede rit: 1. Scherens; 2. Gérardin; 3. Richter. Derde rit: 1. Gérardin; 2. Falck Hansen; 3. Richter. Vierde rit: 1. Gérardin; 2. Falck Hansen; 3. Scherens Totaal-uitslag: 1. Gérardin; 2. Scherens; 3. Falck Hansen; 4. Richter. Crt. NIEUW SWIFT. Gistermorgen hield bovengenoemde ver- ceniging voor de A-klasse een wedstrijd over 60 KM. Er werd in een snel tempo vertrokken en al spoedig werd een uitval ler genoteerd. n.l. J. Geertsma die vanwege een keelontsteking moest opgeven. T. de Roode startte tien minuten later en wist zijn achterstand geheel in te loopen. C. Verburg wist bij het keerpunt weg te loo pen en zijn voorsprong tot 6 minuten op het peleton te vergrooten. Ab. Strijk won in den eindsprint met banddikte van J. Schuller. Ook K. de Haas kan op een keu- rigen wedstrijd terugzien. De uitslag was: 1. C. Verburg, 1 uur 36 minuten; 2 Ab. Strijk, 1 uur 42 minuten; 3. J. Schuller; 4. T. de Roode; 5. K. de Haas; 6. J. Geerts ma. opgegeven. De B-klasse startte voor een strijd over 32 K.M., waarbij eveneens twee C-klassers startten. Het nieuwe lid van Zeggelen wist met Slingerland na het keerpunt een voor sprong te krijgen, doch belden kwamen in een bocht te vallen en werden weer bijge trokken. Hoewel vooral van Zeggelen weer crachtig inliep kon hij de kopgroep niet meer bereiken In den eindsprint won J. Ribot, die een keurigen wedstrijd reed, met 5 Meter van C. van Diemen, terwijl C. L. Boot. goede derde werd. J. Brosius, N. N. en W. Rijsbergen volgden het tempo goed, terwijl p. W. van Deventer, die te vroeg keerde, een plaats werd teruggezet. De totaaluitslag was: 1. J. Ribot; 2. C. van Diemen; 3. C. L. Boot; 4. A. van Zeggelen; 5. P W. van Deventer; 6. C. Slingerland; 7. J. Brosius; 8. N.N., 9. W. Rijsbergen. VOETBAL. HET INTERNATIONALE PROGRAMMA. Uit het internationale voetbalprogram ma blijkt dat voor ons land momenteel de volgende wedstrijden zijn vastgesteld; 3 November, Amsterdam: Nederland Denemarken. 12 Januari, Parijs: Frankrijk—Nederland U. V. S—ALPHEN 1—I. Alphen wint na het nemen van strafschoppen. Deze wedstrijd vond gisteren te Rotter dam plaats voor het Neptunustournooi. Het was een van belde zijden slecht ge speelden wedstrijd. Bij U.V.S. ontbraken maar liefst vier voorhoedespelers en Bur- gij op de backplaats. Alphen was voor rust met den wind in het voordeel iets sterker, doch de voorhoede bleek, evenals die van U.V.S. schotloos. Rust kwam met 00. Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op. Na een kwartier nam U.V.S. door Swanenburg de leiding, maar weinige oogenblikken later bleek de scheidsrechter bij een Alphen-aanval geconstateerd te hebben dat de bal de doellijn was gepas seerd. Alphen bleef hierna iets sterker, doch in den stand kwam geen verandering 11. Na het nemen van strafschoppen werd Alphen winnaar en zij komt dus in de volgende ronde tegen Feyenoord, ROUWKOOP—LUGDUNUM. Ter gelegenheid van het 40-jarig ambts jubileum van burgemeester Vernède wordt morgenavond te Voorschoten 'n wedstrijd RouwkoopLugdunum gespeeld. FABRIEKSARBEIDERS. Hedenavond om 7 uur speelt een Fa- brieksarb.-combinatie tegen een D.V.S.- combinatle. De volgende uitslagen zijn verkregen: Fabrieksarb. II—N.Z.H.T.M. 2—2; Fa brieksarbeiders ID.A.L. 42. ADSPIRANTEN-WEDSTRIJD. Zaterdag speelden de Fortuna-adspi- ranten tegen Ons Clubje-adspiranten. Rust I0. Eindstand 30 voor Fortuna. KORFBAL. FLUKS—V.O.G.E.L. Morgenavond speelt een Fluks I en II- comb. op haar terrein aan den Kanaalweg om half acht tegen Vogel uit Utrecht. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Gespeeld ls om den British Challange Cup over 36 holes tegen Bogry. Om den beker moet worden overge- kampt tusschen: H. J. Kessler (8) en W. Snouck Hurgronje (16), beiden met 4 up. Gememoreerd moet worden een mooie score van eerstgenoemde van 32 over 9 holes. De jonge Snouck Hurgronje maakte over de eerste ronde 3 up. PAARDENSPORT. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Wedstrijden op Duindigt. Onder groote belangstellng vonden gis teren op Duindigt courses plaats, waarbij als belangrijkste nummer een heatdraverij om het kampioenschap van Nederland op het programma stond Deze draverij over 2000 Meterwerd in 3 heats gehouden. De eerste heat werd op fraaie wijze door The Gleaner, eigenaar W. H. Geersen gewon nen, na veel strijd te hebben moeten leve ren op het laatste gedeelte, o.m. tegen Calumet Aster van St. Rembrandt, die als tweede aankwam. Ook Epinard III, eige naar Stal B„ liet een zeer goede verrichting zien. Alle paarden bleven beneden den tijd van 1 min. 30 sec. De tweede heat van dit kampioenschap bracht een even onverwachte als schitte rende overwinning van Calumet Aster in den buitengewoon snellen tijd van 1 min. 22.7 sec., waarmede tevens alle bestaande records verbeterd werden. De derde heat bracht de beslissing. Calumet Aster, die toen groot favoriet was, ging slecht van start. De merrie verspilde bijna 100 Meter. Hierdoor behaalde The Gleaner een betrekkelijk gemakkelijke overwinning voor Determination, eigenaar J. de Vlieger. Derde werd Calumet Aster, terwijl Epinard III als vierde eindigde. De resultaten van de andere wedstrijden luidden Fidelioprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2040 Meter: 1. Zora (eig. Stal Valkeveen); 2. Welvaart van Duindal (eig. A. de Vlieger). Toekomstprijs voor tweejarige paarden. Afstand 1000 Meter: 1. Admiraal Bonnie (eig. C. Kleyne); 2. Aura V (eig. J. de Vlie ger); 3. Akron B (eig. Stal Gruno). Vijfde Heerrijdersprljs: Handicapwed strijd le klasse. Afstand 2000 Meter: 1. Kotur (eig. J. Vrijlandt); 2. Fatima (eig. J. Haan). Faustprijs, ren op de vlakke baan over een afstand van 1900 Meter: 1. Fusée de Nuit (eig. W. H. Habr&ken); 2. The Cen taur (eig. P. Pauptit). Figaroprijs, ren op de vlakke baan. Af stand 2400 Meter: 1. Le Sextan (eig. W. H. Habraken); 2. Dame en bleu n (eig. H. HertZbergen) AUTOMOBILISME. DE GROSS GLOCKNER-WEDSTRIJDEN. Onder groote belangstelling vonden gis teren in Oostenrijk de races op den nieu wen autoweg van de Gross Glockner plaats. De beste tijd van den dag werd gemaakt door den Italiaan Tadlni met Alfa Romeo in den tijd van 14 min. 42.74 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnel heid van 79.6 K.M. In de kleine klasse werd Kohlrausch met M G. winnaar in den tijd van 15 min. 10.3 sec. d.w.z. met een gemiddelde uur- snelheld van 77.1 K.M. Onze landgenoot Herkuleyns wérd derde achter Pohl. De afstand, welke moest worden afge legd in dezen bergwedstrijd bedroeg 19.5 K.M. ZWEEFVLIEGEN. DE EERSTE DAME, DIE HET BREVET B IN NEDERLAND BEHAALDE. Gisteren heeft mej. Emmy de Bink, lid van de Leidsche Zweefvliegclub te Eind hoven, waar een vliegweek wordt gehou den. haar B-brevet zweefvliegen behaald. Mej. de Bink is de eerste dame in ons land, die haar B. behaalt. CRICKET. NED. CRICKET-BOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: HaarlemV.V.V. Draw. Haarlem 202 voor 6 (gesl.); V.V.V. 150 voor 5 tijd. Rood en WitH D.V.S.: Gew. door R W. met innings en 57 runs. HD.V.S. 60 en 92, R.W. 209. Overgangsklasse: AjaxC.V.H. Gew. door Ajax met 20 runs. C.V.H. 76 en 138 voor 8 (gesl.); Ajax 96 en 114 voor 5; Rood en Wit 2R.C.H.: gew. door R.C.H. met Innings en 45 runs; S.C.H.C.Kam pong, gew. door 6.C.H.C. met innings en 42 runs. 2e klasse B: V.U.C.L.C.C. Gew. door V.U.C. met 1 wicket. V.U.C. 88 en 68 voor 9: L.C.C. 94 en 56; HBS. II—Excelsior II: gew. door H.B.S. met 75 runs. H.B.S 139; Excelsior 64 en 74 voor 3; QuickH.C.C. TV niet gespeeld. NED. XI-TALFREE FORESTERS. Een draw het resultaat. Op het H.C.C.-terrein te Den Haag is Zaterdag en gisteren de jaarlljksche wed strijd tusschen het Ned. elftal en de Free Foresters gespeeld. De Hollanders, die het eerst gingen bat ten, scoorden het zeer behoorlijke totaal van 245, waarvan Glerum met 64 topscorer werd. De Beus (14), Kramer (29), Schnit- ger (42) en Terwlel (43) droegen verder het meeste bij tot dit totaal. De fastbowler nam 7 wickets voor 93 runs, Cornu 2 v. 45. De innings der Engelschen wordt bij den stand 175 voor 6 onderbroken. Het ver volg heeft echter gistermorgen niet lang geduurd, want voor slechts 195 runs zaten allen aan dein kant. Terwiel 5—73, Sodder- land 4—54. De tweede innings der Hollanders leverde 162 runs op voor het verlies van 9 wickets. Glerum met 40 was ook nu weer topscorer; verder maakten de Beus 21. W. v. d. Bosch 16. Kramer 19, v. Baasbank 10 en Witte- bol 33 runs. Laatstgenoemde bleef not out. De Foresters moesten dus om te winnen in 2Vi uur tijd 213 runs scoren, hetgeen echter niet gelukte. Boddington (38), Crutchley (25) en vooral Howell (25*) zorgden er aan den anderen kant voor, dat ook Nederland geen ka.^s op de over winning kreeg en bij den stand 110 voor 4 staakte aanvoerder van Manen den strijd. Het resultaat was dus een draw. AJAX—C. V. H. De eerste Leidsche overwining in dit seizoen. In een spannenden wedstrijd is Ajax erin geslaagd het vrij sterke C.V.H. te kloppen en daarmede de eerste overwinning in dit seizoen te boeken. Dozy won den toss en stuurde de gasten het eerst naar de wickets Veel brachten de Haarlemmers er op het goed bowlen van Van Kulk en Du Pon niet van terecht en voor een schamele score van 76 hadden allen een beurt gehad. Met een stand van 47 voor het verlies van 8 wickets leek het erop alsof dit totaal nog aanmer kelijk lager zou worden, maar de Vos (10) en Kievit (18) redden de situatie nog eenlgszins. Verder kwamen alleen Goossens met 10 en Mlddellnk met 11 in de dub bele cijfers. Van Kuik bowlde 6 voor 37, du Pon 4 voor 25. De Ajax-lnnlngs leek aanvankelijk al evenmin succesvol. Op een gegeven oogen- blik was de stand zelfs 24 voor 6 en alleen Janssen hield stand. Totdat als nr. 8 Boe- zeman Inkwam. Deze jongeling legde er danig het hout op; de ballen vlogen keer op keer over de boundary en in minder dan geen tijd was het Haarlemsche totaal gepasseerd en opende zich het perspectief op een overwinning. Zijn score van 42 be vatte liefst 6 zessen. Janssen scoorde een goede 21, terwijl verder alleen Du Pon met 12 iets met het bat presteerde. Roodt (7—29) had het meeste ucces met den bal en verrichtte zelfs een hattrick. Met nog ruim 3 uur speeltijd voor de boeg, probeerde het C.V.H. natuurlijk op de tweede innings. Ditmaal lukte het beter en het Haarlemsche totaal werd thans 138, waarvan Goossens 21, Roodt 11, Middelink 11, Davidson 20. Vogelzang 31, de Vos Hl not out en Mr. Extra 16. Du Pon nam 5 wickets voor 53 runs, Lob 228, van Kulk 134. Ajax stond dus voor de taak om óf den tijd uit te spelen (circa één uur en drie kwartier i óf om 119 runs te scoren. Het begin was weer allerminst fortuin lijk. Janssen, du Pon, Lob en Meyer ver dwenen snel en bij den stand 25 voor 4 leken de Leidsche kansen weinig roos kleurig. Van Breen en Dozy zetten evenwel een goeden stand op en brachten de hon derd op, voordat Dozy na een appèl voor l.b.w kon verdwijnen. Zijn kanslooze 47 bevatte 2 zessen en 5 vieren Van Breen, goed gesteund door Van Kuik, bracht het tot 114, toen Roodt het hopelooze van de situatie inzag en den strijd staakte. Van Breen bleef met 40 (6 vieren) not out. Roodt 224, Middelink 123. Zeeuwe I19. Davidson 018, de Vos 1—16. Ajax won dus op de eerste Innings met 20 runs. L.C.C—V.U.C. V.U.C. wint met 1 wicket. Wanneer Metsch 4, Hopp 1 en Nelson 0 verdwenen zijn met nauwelijks de dub bele cijfers op het scoringbord, ziet het er voor de Leidsche vrij hopeloos uit, doch men had buiten den waard, in dit geval Van Schie en Van Es, gerekend, want eerst op 50 komt de volgende scheiding: c and b Warturton met als vertrekkenden man Van Schie voor 25. Kraneveld 12 en De Vringer 14, steunen F. van Es, die er goed het oog in heeft uitstekend en zelfs de staart laat zich niet onbetuigd, o.a. J. Jonker 8 en G. Jonker 5. Totaal 94. Warburton 142, Vaalburg 632. VC.U.C. hierop ingaande bracht het tot 88. Wurts 26, Warburton 15. Blokbergen 13 en Muller met 13 kwamen in de dubb. cijfers. Drie bowlers had L.C.C. in het geweer gebracht en de negen wickets (1 man ging run out) werden broederlijk ge deeld. F. van Es 329, Nelson 336, Jan Hopp 313. Met een achterstand van zes runs probeerde V.U.C. het nog eens op de tweede innings en thans bracht deze de L.C.C. 56 runs op. Van Schie 18 en F. van Es 21 mochten het langst op de mat ver toeven; de rest speelde de rol van den gaanden en komenden man. Warburton 5—17, Vaalburg 4—38. Om te winnen moest V.U.C. derhalve 62 runs scoren, doch Hopp 527 en F. van Es 425 waren met den bal zóó goed op dreef, dat naarmate het einde van den speeltijd naderde de spanning steeg. Met den laatsten man op de mat werd het Leidsche totaal gepasseerd!! Wurts 11, Warburton 18, Vaalburg 13 en Hoffman 13 behaalden dubbele cijfers. DE TELEGRAAF (AALSMEER). Wedvlucht vanaf Eindhoven, afstand 105 KM., met den volgenden uitslag: j ij C de Horde; 2 A. Keessen; 3 J. VersW 4, 5, 7 W. Baars; 6. Onderwater 8 9 j Koper. Aankomst 1ste duif 10.44 uur. VOOR DINSDAG 6 AUGUSTUS. Hilversum. 1875 M. AVRO-Uitzenditw 6.30 RVU. 8.00: Gram.pl. jqq».' Morgenwijding 10.15: Gram.pl. ij),; Cantabilé-orkest o.l.v. E. Beeckman ij» de pauze: Voordracht M. Meunier—Naetf gaal) 12.30: Het Lyra-Trlo j%! Gram.pl. 1.30: Orgelconcert P. v gE' mond Jr.. m.m.v. Is. Blazer (cello) 23) Uit het Kurhaus te SchevenlngenKin dermatinée o.l.v. Henri Nolles 3.3^ 4.00 en 4.15: Gram.pl. 4.30: Radio, kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel sqj. voor kleine kinderen 5.30 Jetty Cantor» haar ensemble 6.30: RVU.: Dr. J, g. t Dillen: Tijden van ojjgang en tijden vaa neergang (slot) 7.00: Omroeporkest 0.1.v. Ignaz Neumark 7.50: Gram.pl - 8.00: Berichten 8.05: Omroeporkest 0 1. v. I. Neumark m.m.v. Di Moorlag (som 9.00: Voordracht G. Czopp 9.10: Or. geiconcert Pierre Palla 9.30: De AVRO. Decibels o.l.v. Eddy Meenk, m.m.v. Hac Dunk and his Rhythm Gals 10.30: Ier. sche Gramofoonmuziek 11.00: Be rich, ten 11.1012.00: Uit „Brlttanta" te Vlissingen: Trioconcert en dansmuziek door Majo Marco en zijn Band. Huizen, 301 M. KRO-Uitzendlng 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30- 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gram.pl.- I.00: Schlagermuziek 130: Gram.pl.- 2.00: Vrouwenuur 3.004.00 en 4.15; Gram.pl. 5.45: Orkestconcert en lezing 7.15: Causerie 7.35: Gram.pl. 8.00: Berichten 8.05: Causerie 8.15: 0i- kestconcert, Gram.pl. en AccordeonmuSek (Om 9.15: Causerie) 10.30: Bericht» 10.3512.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.05: Orgelspel S. Torch 11.50: Gram.pl. 12.20: BBC-Northem orkest o.l.v. Cr. Mc Nair 1.20: Het Ne*- Victorla-Cinema-orkest o.l.v. S. Phasey - 2.20; Gram.pl. 3.05: Het. Lampe-sextd 3.50: Gram.pl. 4.35: Het Portland- strijkkwartet m.m.v. M. St. Clair Greea (zang) 5.35: BBC-Dansorkest o.l.v. E Hall 6.20: Berichten 6.50: Orgelspd R. Dixon 7.20: BBC-Mldland-orkest oir, R. Burston m.m.v. W. Payne (zang) - 8.20: Variété-programma 9.05: Zanj door A. Tracy 9.20: Trioconcert 3.5); Berichten 10.10: BBC-orkest O.Lr, Bralthwaite m.m.v. J. Croes (sopraan) - II.2012.20: Lew Stone en zijn Band. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8/ Gram.pl. 12.35: Orkestconcert oli Krettly 7.40: Gram.pl. 9.05: Gew programma 11.10—12.35: Gram.pl. Kalundborg, 1261 M. 12.20—U o.l.v. Thyregod 3.50—5.50: M. Hanssï orkest 8.20: Concert en Declamatit- 8.50: Piano-recital 9.05: Vaudeville- Programma 9.45: Gram.pl. 9 55: 0c, roeporkest o.l.v. Gröndahl 10.35. dito- 11.2012.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M 6.50: Blaas-orkest, ka merorkest en solisten 12.20: Omroep orkest, EmDe-orkest en solisten 2 35: Gram.pl. 4.20: Brahmsconcert 520: Omroepkleln-orkest 8.30: Solistencol)- eert 9.05: Es kommt auch an Dich, spel van Herse. Regie: Wahl 10.401120: Omroeporkest m.m.v. koor en solisten. Rome, 421 M. 9.00: Orkestconcert olt Tansinl m.m.v. A. Bonucci (cello) 10.20: Gevarieerd programma o.l.v. Bonavp- lonta. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 1210: Gram.pl, 12.50: Salon-orkest 154- 2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 83): „Zoo is het leven", revue 10.3011.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20, 1.30—2 20 a 5.20: Gram.pl. 5.50: Plano-recital 6.20: Gram.pl. 6.50: Zang 7.35: Gri- mofoonpl. 8.20: Symphonieconcert olt Fr. André 10.3011.20: Paul Gedwin ei zijn orkest. Deutschlandsender. 1571 M. 830: Hans Bund en Otto Dobrindt met hul orkest 10.20: Berichten. Hierna zang» piano 11.05: Weerbericht 11.20—1210 Kamermuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF O DE R.O.V. RADIO-CENTRALE DUIVENSPORT. „HET OOSTEN" (ZATERDAGVLIEGERS). Laatste concours met jonge duiven op Ciney, op Zaterdag 3 Augustus 1935. Af stand circa 212 K.M Gelost om 12 uur met Noordenwind. No. 1 werd geconsta teerd om 3.55.10 en bereikte een gemid delde snelheid van 896,54 Meter p. w. No. 10 werd geconstateerd om 4.30.12 en vloog een gemiddelde snelheid van 780,32 Meter per minuut. Uitslag: C. Geel 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9 en 10; F. Breedijk 7; D. Cossee 8. De andere leden constateerden te laat. C. Geel is hiermede 1ste kampioen met respectievelijk 861.40 en 346.54 punten. Th. Houthoff werd tweede kampioen met, 506.61 en 252.66 punten. Derde kampioen met één duif werd F. Breedijk met 205.89 punten en derde kampioen met drie dui ven werd H. Vecht met 309.32 punten. De eerste derby-prijs is gewonnen door C. Geel met No. 196158, totaal 219.54 punten en tweede derby-prijs behaalde J. Schip per met No. 24587 totaal 135.64 punten. „DE BLAUWBAND", (ALPHEN) Wedvlucht vanaf Vilvoorde. In concours 84 duiven, welke om half acht in vrijheid werden gesteld. Aankomst als volgt: C. Stapper 1, 2, 13; J. Vernes 3. 6; H. W. Mar tens 4, 27; A. J. Lagerwey 5, 12, 15; R K. W. Kuipers 7, 9, 14, 21, 23, 24; B. van Eg mond 8. 10, 26; C. van Ofwegen 11, 16, 17, 19; J. de Jager 18, 22; J. Rooda 20, 25, 28. Aankomst le duif 9 uur 44 min., 6 sec,, laatste 9.58.50. Voor Dinsdag 6 Aug. lste programma: Hilversum van 824u 2de programma: Huizen van 824 11B 3e Programma: 8.00: Keulen 8.40- 9,20: Deutsohl.s. 10.20: Keulen 11™ London Reg. 12.20: Brussel VI. lMf Deutschl.s. 15.20: London Reg. 1'* Brussel VI. 19.20: Deutschls. P® 20.00: Diversen 20.20: Keulen 21-',! Beromünster plm. 22.00: Parijs Radio- 20.00: Leipzig. 4e Programma: 8.05: Parijs Radio - 10.25: Droitwich 18.20: Diversen 18™' Droitwich 21.50: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. zijn iederen werkdag geopend w»1' half 9 des morgens tof hall 6 namidd- Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens W 4 uur 's middags. O Zondags den geheelen dag 9^'°*"' II

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10