LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 3 Augustus 1935 MIDZOMER, ZEE EN MODE. :iN/T IN UITERE* GEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. dan in de Zon J.AND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. AGENDA. GEVEILDE PERCEELEN^ Wat heeft een man het toch vee! ge makkelijker wat zijn kleeding betreft dan wij arme slavinnen van de mode. Zij slaken nooit de verzuchting: „Wat zal ik morgen aantrekken" of „Ik heb niets om aan te doen", waarvan booze tongen be weren, dat dit juist een bewijs is van de uitgebreidheid der garderobe van de be treffende vrouw. Zij dragen dikke en minder dikke pak ken. noemen dat winter- en zomermode en zijn natuurlijk geneigd diezelfde onder scheiding bij onze kleeding te maken. „Ik begrijp niet, zeggen ze dan. waarom er minstens elke maand voor jullie weer modeplten moeten verschijnen: je hebt wintermode, dat zijn de dikke kleeren, die Je 's winters draagt, en zomermode. be staande uit de nletsjes, die jullie 's zomers om je heen hangen. En hoeden? Nou, in den winter een donkere van vilt of zoo iets l en in den zomer een lichte van stroo". Maar zoo eenvoudig is dat vraagstuk niet opgelost. Om te beginnen zetten we niet altijd strooien hoeden in den zomer op; integendeel, we dragen bij voorkeur vilt, dat dan zomervilt heet omdat het 'n ietsje minder zwaar is. En dan: alleen maar winter- en zomermode? Kun je be grijpen! Daar zijn ook nog de voorjaars- en najaarsmodellen, de vroegzomer-, de midzomer- en nazomeruitingen van fan tasierijke en vernuftige modekoningen, die er toch ook belang bij hebben, dat de klee- dingindustrle vele en velerlei producten over de vrouwenwereld uitstrooit. En nu is het wonderlijke, dat de nieuwe wintermodellen gelanceerd worden, als we volgens den kalender in de hondsdagen zitten, en dat de modebladen over voor jaarstoiletjes praten, zoo omstreeks den tijd, dat we den Kerstboom versieren en we. als 't een beetje meeloopt, de schaat sen onderbinden. De logica is in dit alles ver te zoeken, tenzij het vrouwelijke logica zou zijn. Of zou er waarheid schuilen in de onvriendelijke bewering, die ik onlangs natuurlijk van een man hoorde: „Waarom die nieuwe mode zoo idioot vroeg gebracht wordt? Nogal duidelijk, omdat het vrouwenbrein nu eenmaal niet zoo snel werkt als het onze en jullie dus ruim tijd moeten hebben om iets nieuws in je op te nemen". Nu mogen we wat hersencapaci- teiten betreft, ver achter staan bij het superieure geslacht, op één punt maken we op dien regel een uitzondering en dat is juist op 't gebied van de mode. Daarvoor behoeft men maar op te letten, hoe som mige vrouwen elkaar van top tot teen op nemen bij het paseeren op straat of bij een vluchtige ontmoeting. Geen détail van de kleeding van de ander ontgaat ze, vooral geen enkel détail, dat niet heele- maal „je dat" is. Dan werken die trage vrouwenhersenen dan toch met verdub belde snelheid! Niet, dat dit speciale geval een compliment aan het adres van ons vrouwen is. Uit die critische, stekende blik ken spreekt vaak een naijver, een rivali teit, die onaangenaam aandoet; maar het is wel eens amusant om het op te merken. Maar we hadden het over de verschil lende. nuances in de modehet is nu mid zomer en volgens het bovenstaande moe ten we ons dus al weer 'n beetje gaan voorbereiden op de winter-, althans de najaarsmode: maar in de praktijk is het toch nog de tijd voor de lichte, fleurige japonnetjes, die nu hoogtij vieren. En waar zien we de echte zomermode sterker vertegenwoordigd dan in de badplaatsen? Natuurlijk, ook in de steden vertoont de ■vrouw zich in deze warme dagen in lichte en dunne omhulsels, maar elk zomersch kleedingstuk lijkt in het helle zonlicht aan zee nog altijd een beetje „zomerscher". Dat viel me kort geleden weer op, toen ik op een van die warme dagen, waarmee we dit jaar gelukkig niet al te karig bedeeld zijn, in Amsterdam was, zooals u weet „de stad zonder omgeving". Al die lichte zomertoi- letjes vroegen om een entourage van zee, bosch, hei, wat u maar wilt, ln elk geval een entourage van buiten. De stoffige, be nauwde stadssfeer deed ze niet op 't voor- deeligst uitkomen. En toen ik kort daarop in „de omgeving zonder stad" was (de bij naam, zooals U natuurlijk ook weet, die de Amsterdammers aan Den Haag geven), en wel speciaal in de Westelijke omgeving: Scheveningen, constateerde ik, dat al dat zomersche gedoe het veel beter deed in de nabijheid van zee en strand. Nu is bekend, dat voor velen een der voornaamste ge neugten van het badleven bestaat uit het „zien en gezien te worden", hetzij op een der groote hotelterrassen aan den Boule vard of op de Pier. Van ouds is het voor elk rechtgeaard Hagenaar geen zomersche Zondagmorgen, als hij niet ter Piere ge weest is om 'n kopje koffie te „halen"- maar natuurlijk vóór twaalf uur! Daarna - neen, dat is niet „du ton"; in de week kan dat wél. Ja, er is veel in ons dier baar vaderland „gemaszregeld" door mid del van serieuze .voorschriften, maar nog veel meer door ongeschreven wetten. En wat zien we dan, al kijkende en cri- tiseerende. onder het genot van zon, zee lucht en koffie, aan ons voorbijtrekken? Wat brengt dit jaar de midzomer-mode dat speciaal geschikt is voor 'n verblijf aan zee? Allereerste de lichte effen japonnetjes vaak opgevroolijkt door een levendige kleur in de versiering, de knoopen, de sjaal al die modieuse bagatellen, die de finishing touch aan een toilet geven. Veel van die kleinigheden in felle kleuren, die in de stad al gauw een te bonten indruk maken, kun nen aan zee wel gedragen worden imits het de draagster staat, wat weer een kwes tie van smaak is). De lichte japonnen zien we dezen zomer veel in de zachte pastel tinten, die vaak pittiger gemaakt worden door een afstekende ceintuur of hoed. 'n Zeer gewilde combinatie is de nieuwe bois- de-rose tint, het z.g. rose-Patou, met don kerblauw. Hebt u wel opgemerkt, dat de capes en pellerines. die dit voorjaar als iets nieuws gelanceerd werden, er niet zoo erg inge gaan zijn? Het leek eerst, of juist zoo'n los omgeslagen kleedingstuk bij uitstek ge schikt zou zijn voor ons wisselend klimaat, vooral aan zee; terwijl we tevens in deze benarde tijden met eenzelfde japon ver schillende effecten zouden bereiken door middel van verschillende capes. Maar we willen er niet erg aan. Zou het hierdoor komen, dat lang niet iedereen de cape kan dragen, dat er een zekere elegance voor vereischt wordt, die laten we 't eerlijk bekennen de Hollandsche vrouw in 't algemeen mist? (Troost u, wij hebben weer andere deugden, zindelijkheid op ons huis CORNELIE VAN ZANTEN 80 JAAR. Hartelijke feestviering. Onder zeer groote belangstelling vierde gisteren de bekende Nederlandsche mu- ziekpaedagoge en concertzangeres Cor- nelie van Zanten ten huize van dc familie Tadema te Haarlem haar tach tigsten verjaardag. Onder voorzitterschap van prof. dr. Willem Mengelberg had zich een huldi gingscomité gevormd, waarin o.m. zitting hadden Tilly Koenen, dr. Joh. Wagenaar, E. W. J. Rosenberg, mevr. Tadema en Jhr. van Beresteyn. Als vele anderen van de vrienden en oud-leerlingen had dr. Men gelberg zich wegens verblijf in het bui tenland moeten verontschuldigen. Het eerste telegram, dat ln den morgen binnenkwam was echter van hem. Ondanks het feit, dat velen verhinderd waren de jubllaresse persoonlijk geluk te wenschen, kwam ln den namiddag toen zij recipieerde, een groot aantal van haar kennissen en leerlingen de Jarige geluk- wenschen. Als eerste sprak namens den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen de heer P. Visser, adm. chef van de afdeellng Kunsten en Wetenschappen van het Departement. De heer Visser deelde mede, dat het H. M. behaagd had, Cornelie van Zanten, die reeds vroeger geridderd werd. te be vorderen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Jo Vincent sprak namens alle oud leerlingen en vrienden een hartelijk dankwoord Als blijk van genegenheid bood spr. de jubllaresse namens alle vrienden en leerlingen een enveloppe met inhoud aan Nadat ook Tilly Koenen nog enkele hartelijke woorden gesproken had en er verschillende foto's waren gemaakt, kreeg de heer Tadema gelegenheid, enkele van de Ingekomen telegrammen voor te lezen. Een hartelijk gezongen „Zij leve hoog" besloot de meer officieele feestviering. o WEEKBLADEN. De .Wereldkroniek" verschijnt deze week weer met een interessant nummer. Het Hongaarsche dorpje Tolnamósz ver toont, zooals we zien en lezen verschillen de Hollandsche trekken; de tocht van de K XVIII; het mysterie der infra-roode stralen; een interview met Winifred Wag- ger; het kampeeren in eigen land en nog vele andere dingen worden besproken. Natuurlijk wijdt de „Haagsche Post" eenige beschouwingen aan de belangrijke politieke gebeurtenissen die ons land heb ben beroerd. Een Vlaming klaagt over de slechte uitvoering der taalwetten ln Bel gië. Johan Fabriclus bevindt zich thans bij de Toradja's en schrijft daarover zijn belevenissen neer. Naast een artikel over een zwerftocht per auto door Frankrijk, vonden we nog vele andere interessante bijdragen. TIJDSCHRIFTEN In Publieke Werken" wordt ditmaal op zeer uitvoerige wijze het fpipuwe Museum Boymans'te Rotterdam, besproken. m „De Watersport" wijdt natuurlijk een artikel aan het jubileum van „De Kaag", terwijl eveneens de wedstrijden onder de loupe worden genomen. Ook andere on langs gehouden wedstrijden worden nog nader besproken. Het maandblad voor de rijpere jeugd „Contact" bevat ook thans weer tal van artikelen die zijn lezers zonder twijfel weer vele leerzame oogenbükken zullen schenken. NIEUWE UITGAVEN. Bij de Hollandia-drukkerijte Baarn verscheen de 14e aflevering van de ency clopedie voor jongeren. Ook deze afleve ring behoeft voor haar voorgangers niet onder te doen, m.a.w. z ziet er wederom keurig verzorgd uit. WEGENS PLAATSGEBREK OP VRIJE VOETEN. b.v. en degelijkheid! Daarvoor staan we toch bekend?) Maar om tot ons kopje koffie, de zee en de zon terug te keeren: we zien alleraar digste strandpakjes voorbij komen, die een schakel vormen tusschen de gewone japon en de strandpyjama. Iets wat lang niet iedere vrouw flatteert. Vooral de dikkerds staat de pyjama monsterlijk. Die strand pakjes dan zijn eenvoudige japonnen, waarvan het bovenstuk rugloos is; het voorpand van de blouse is gewoonlijk hoog en met een bandje om den hals gesloten, ook wel door middel van kruisbanden over den rug. Als variant hierop zag ik een wik kelrok met als blouse een driehoekig aar dig gebloemd lapje, dat omgestrikt werd en waarvan de derde punt door een ketting aan den hals was gehaald. Onder de rok werden shorts gedragen, zoodat het cos- tuumpje ook als zonnebad-pak dienst kon doen. Veel wordt dit jaar het grove linnen ge zien, meestal in wit of naturelkleur, ook als mantelpak, waarbij dan vaak een don ker gekleurde blouse gedragen wordt, in elk geval van een afstekende kleur. En dat gebloemde en genopte stoffen nog mode zijn, is, dunkt me, genoeg bekend. Ik zou haast zeggen, die zien we tot vervelens toe. Het organdie, dat vooral jonge meisjes flatteert, voldoet toch niet geheel aan de verwachtingen, die we ervan hadden. In 't gebruik kreukt het zoo gauw, dat een dergelijk japonnetje al heel snel zijn frischheid verliest. Speciaal aan zee maakt het m.i. ook gauw een te gekleeden indruk. De groote slappe hoeden, zoo op 't oog onpraktisch bij winderig weer, worden aan zee heel veel gedragen; ze zijn heerlijk bij felle zon. Enkele kleinere, gekleede model len zag ik versierd met strulsveeren. Duikt de mode van deze sierlijke veeren weer eens op voor het a.s. seizoen? In schoenen, speciaal zomerschoenen, bestaat de laatste jaren een geweldige ver scheidenheid. Veel worden de geheel open sandalen gedragen, aan zee meestal zonder kousen. Wat bestaan er eigenlijk weinig goed gevormde vrouwen voeten! En de rood gelakte nagels vestigen nog eens extra de aandacht op al die onvolmaaktheden. Neen. Ik kan die teenenparade niet erg bewonderen. Maar gemakkelijk zijn die sandaaltjes wel; ze kunnen ook zoo heerlijk dienst doen als slippers in huis, wanneer de zo mersche dagen voorbij zijn. CRITICA. Nieuwe arrestaties te Oss. De gemeentepolitie te Oss heeft giste ren gearresteerd een man, die verdacht wordt van een ernstig misdrijf, waarom trent in het belang van het verdere on derzoek geen nadere mededeelingen kun nen worden gedaan. De verklaringen, die deze week gear resteerde lieden hebben afgelegd zouden voldoende afwijzingen hebben opgeleverd om tot de arrestatie over te gaan. De arrestant is in het politiebureau ln bewa ring gesteld. Hij staat niet gunstig be kend. Voorts heeft de gemeentepolitie gear resteerd een broeder van een der hoofd figuren van de misdadlgersbende, bijge naamd de Brommert, die eenige maan den geleden werd aangehouden en bekend heeft verscheidene inbraken te hebben gepleegd en bij een groot aantal overval len te ztjn betrokken. De thans aange houden broeder heeft zich schuldig ge maakt aan heling van kippen, die door de bende bij honderden werden gestolen. Hij heeft na een langdurig verhoor een volledige bekentenis afgelegd en werd daarna op vrije voeten gesteld, daar er geen plaats was om hem ln arrest te hou den. Hbld. WISSELDISCONTO VERLAAGD. TWEE VROUWEN IN GEVAAR BIJ BOERDERIJBRAND. Uit een raam gesprongen. Gistermorgen zeer vroeg brak op de boerderij van W. Sohoterman te Epse on der Gorssel een felle brand uit. De brand breidde zich zoo snel uit dat twee dienst boden, welke boven sliepen, zich den weg langs de trap reeds door het vuur zagen versperd en zich moesten redden door uit een raam te springen. Eén dienstbode heeft zich daarbij bezeerd. Bijna de ge- heele boerderij Is in vlammen opgegaan. 25.000 K.G. hooi werd vernield. Het vee liep in de weide. De brandweer uit Zut- phen, die met een motorspuit te hulp kwam, heeft alleen een woonhuis kunnen behouden. De oorzaak van den brand is zeer waar schijnlijk hoolbroei geweest. Verzekering dekt de schade. Tel. TOT VIJF PROCENT. Met ingang van heden is het rentetarief van de Nederlandsche Bank als volgt ge wijzigd: Wisseldisconto, verlaagd tot 5 pro- messendisconto verlaagd tot 5'/»"/oRente voor beleening van effecten verlaagd tot 5'/t°/o; rente voor beleening van goederen verlaagd tot 5'/i°/o; rente voor voorschot ten in Rekening-Courant verlaagd tot 5V»°/o. Deze verlaging van de rentetarieven door de Centrale Credietlnstelling werd verwacht en reeds eergisteren Hepen ge- I ruchten, dat een dergelijke stap zou wor- den genomen. Een aanwijzing voor deze renteverlaging meende men trouwens reeds te zien ln de noteering van het particulier disconto, dat tot 4°/o was te ruggevallen. De buitenlandsche valuta bewogen zich bovendien op een peil, dat gouduitvoer uitgesloten was zoodat het j disconto niet op het zeer hooge niveau behoefde te worden gehandhaafd, ter be scherming van de nog aanwezige goud voorraden. Voor een goede ontwikkeling van het algemeen bedrijfsleven vormen zeer hoo ge rentetarieven uiteraard een groote be lemmering en de Nederlandsche Bank doet met deze verlaging dan ook een si ap, die algemeen zal worden toegejuicht. Dat zij tot verlaging kon overgaan, reeds zoo spoedig nadat zij zich genoodzaakt zag de rentetarieven ln een snel tempo te ver- hoogen ter voorkoming van een verdere draineering der goudvoorraden bewijst overigens duidelijk dat het Imminente gevaar voor den gulden verdwenen is. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Gisteren moest de 24-jarige chauffeur P. N., wonende te Hillegersberg, zijn melk- auto een vijf meter achterultzetten ln de Joubertstraat op den hoek van de Bloem- fontelnstraat aldaar. Plotseling is toen het driejarig jongetje C. v d. Linden uit de Joubertstraat van het trottoir den rijweg opgeloopen en zoodoende onder den wa gen. die achteruit reed, geraakt. Het kind was op slag dood. -o— IN HET RtHM GEVALLEN, Gistermorgen om 18^ uur is aan boord van de „Vechtstroom" van de Holland sche- Stoomvaart Maatschappij te Amster dam een ernstig ongeval gebeurd. Een 32-jarige werkman viel ln het ruim en kreeg een schedelfractuur. Hij is naar het Binnengasthuis overgebracht. GELD UIT RAADHUIS TE EGMOND VERMIST. Op vreemde wijze aldus het H-bld. blijkt Ingebroken te zijn in het Raadhuis te Egmond. Toen de burgemeester de brandkast wilde openen, bleek, dat de sleutel niet meer paste. Men dacht even wel niet aan diefstal, maar liet de kast door een deskundige openmaken, die con stateerde, dat de kast slechts op het dag slot was. Nadat de kast geopend was, bleek, dat het zoogenaamde legespotje, benevens een ander doosje met geld verdwenen waren. In totaal werd een bedrag van ongeveer vijftig gulden vermist. Sporen van braak witren nergens te vin den, zoodat men voor een raadselachtigen diefstal staat. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN KRANKZINNIGE MET TRAANGAS BELEGERD. Te Rekkem (West-VI.) had een krank zinnige zich ln zijn woning verschanst van waaruit hij op de voorbijgangers vuurde en er een ernstig kwetste. De gasdienst van de rechterlijke brigade van Gent kwam ter plaatse. Zij slaagden erin, het huls van achter te naderen en ln den muur een gat te boren waarlangs traangas in de kamer werd binnengelaten, waar de krankzinnige zich bevond. Deze werd eindelijk overmeesterd. STOOMKETEL VAN LOCOMOTIEF ONTPLOFT. De stoomketel van de locomtief van den sneltrein Genève—Parijs is heden nacht .terwijl de trein met volle snelheid reed, eenige kilometers voorbij het stadje Tenay ontploft. Direct na de ontploffing kwam de trein vanzelf tot stilstand. De ketel van de machine was van voren naar achteren gescheurd, stangen en buislel- dingen hingen er als een verwrongen massa bij. Rook en stoom maakten het aanvankelijk onmogelijk naderbij te ko men. Pas na lang zoeken vond men de lichamen van den machinist en den sto ker, die een droeve dood gevonden had den. PLAATS DES ONHEILS. Op denzelfden weg ln Spanje, waar het ongeluk met de auto van prins Alexis Mdi- vani Donderdagavond is gebeurd, kwa men gisteren twee vrachtauto's met el kander in botsing. Een der wagens sloeg om en geraakte in brand. De chauffeur en twee inzittenden zijn levend verbrand. RECLAME- 8411 In doozen van 2Oct af. HOLLANDSCHE BLOEMBOLLEN- KWEEKERSGENOOTSCHAP. De saneering. Het hoofdbestuur van het Holl. Bloem- boltenkweekgrsgenootschap heeft uitvoe rige besprekingen gehouden over de saneeringsmaatregelen en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat, gezien den huldigen toestand in het bloembollenbe- drljf, die maatregelen moeten worden be stendigd. doch dat getracht moet worden, de verschillende bepalingen zoo practisch mogglijik toete passen en de kosten zoo veel mogelijk te reduceeren. Men voelde wel wat voor de geópperde wenschelijkheid tot progressieve inkrim ping ter bescherming van de kleine be drijven. De moeilijkheden in deze worden niet veroorzaakt door de bona-fide kwee- kersbedrijven, maar wel door de categorie, welke het bloembollenbedrijf als neven- bedrijf uitoefent. H„ te L. Er zijn vele voetbal- en athletlekvereenigingen ln Den Haag. Wij weten dus niet welke u bedoelt. K. de B., te L. Leiden, Alphen, Zwam- merdam. Bodegraven, Woerden, Harmeien Utrecht, Soesterberg. Amersfoort, Voort huizen, Mllligen, Apeldoorn, Twello, De venter, Kolmschate, Holten, Markelo, Goor Delden, Hengelo. Totaal 179 K.M. ZOELOE-KRIJGERS STEKEN DORP IN BRAND. Volgens uit Johannesburg afkomstige berichten heeft een troep jonge Zoeloe- krijgers in het district Thorn, in Natal, een overval gepleegd op het dorp van een nabuurstam, dat zij in brand staken. Een vrouw en een klein kind kwamen in de vlammen om. Een andere vrouw werd zwaar gewond. Een afdeeling politie is naar de plaats van het gebeurde onderweg. De beide stammen hadden reeds langen tijd met elkaar in vijandschap geleefd. NOODWEER AAN DE OOSTKUST VAN AMERIKA. New-York en de omliggende staten zijn door zware wolkbreuken en hagelstormen geteisterd, waarbij 10 dooden gevallen zijn. Verscheidene personen werden door den bliksem getroffen. De schade, die het noodweer heeft aangericht, wordt geschat op ruim 1 millioen dollar. Aan de Atlan tische kust zijn verscheidene booten ge kapseisd. In het Midden-Westen is het aantal slachtoffers van de hittegolf gestegen tot 145. De temperatuur stijgt dagelijks tot 38 graden. In tegenstelling daarmede is ln Montana sneeuw gevallen. GROOTE FABRIEKSBRAND IN DUITSCHLAND. In de Vedag, een fabriek te Philipps- burg voor asfaltpapler, is tengevolge van een ontploffing een brand uitgebroken, die het geheele gebouw aantasste. Bij de ex plosie werden 5 arbeiders gewond, een zwaar, zoodat voor zijn leven gevreesd wordt. De steekvlam, die bij de ontplof fing ontstond, deed onmiddellijk een groote hoeveelheid van het zeer brandbare ma teriaal ontvlammen, waarop in een oog wenk tijds het geheele gebouw ln lichter laaie stond De brandweer stond vrijwel machteloos tegen de vuurzee. De fabriek is verloren De materieele schade is aan zienlijk. Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten tp 10 uur voorm. en 7 uur nam. Dinsdag. NoordwiJk aan Zee (Julianaweg 27); Geref Bond. Spr. ds. Remme, 8 uur nam, Woensdag. Oud-Poelgeest: Kinderzendingsfeest, 2 uur nam. Donderdag. Oegstgeest (Irene): I.O.G.T. Lezing ovet dierenbescherming, 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vritdag van 10--12'/. en 2—5 uur. Kosteloos. Tijdens de vacantle lederen werkdag van 912 en van l'/i5 uur. Toegang 25 ct„ Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend ln Januari, November en December van 103 uur, ln Februari, Maart, April. Mel en October van 10—i uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen van af één uur. Het Museum ls gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov, 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur. Zondags van 1-3 4 of 5 uur; entrée Maandags f0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg 67—69 en Breestraat 18. Op werkda gen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werft- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos, Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'lt6 uur Zaterdags tot 5 uur Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/»4 uur Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)G(- opend op werkdagen van 1.304.30 unr nam Zondags gesloten Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1'/»—4 uur. Kosteloos DAGELIJKS Pieterskerkgracht 9Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teekenacademie, lederen dag van 20 Juli tot 12 Augustus, Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten- toonstelling (tot 30 September). 50 cents. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags; Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 7 uux nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Leve de vrouwtjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam „Rumba". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Dreyfus". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam „De prive-secretaresse getrouwd". Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vi uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vj uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. zlekenlonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Augustus waargenomen door: apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552. Voor Oegstgeest neemt waar: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst té Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur •tót Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Blanksma, van Bockel, de Bruijne en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. Ten overstaan van mr. H. M. A. CoeJ bergh, notaris te Leiden: Winkel/woonhuis Burchtsteeg 7 in bo« f 3200, kooper de heer K. L. v. Duuren q.q. te Leiden voor f 3200. Fabrieksgebouw Nieuwstraat 3/5 in bod f. 3500 kooper de heer F. J. van Thiel q.q. te Leiden voor f. 3500. 23

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6