BEZOEKT DE ZILVERTENTOONSTELLING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 Augustus 1935 KUN/T IN UITERE UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. DE ZILVERTENTOONSTELLING. I. Inzending van H. M. de Koningin. Het is niet gemakkelijk over de Zilver- tentoonstelling in de Lakenhal een paar korte beschouwingen te schrijven. De Catalogus vermeldt over de 600 nummers en we dienen dus hier en daar een greep te doen. enkele groepen en voorwerpen wat nader te bespreken en de rest te laten rusten. Meer dan een sterke aandrang om de tentoonstelling te bezoeken, hetzij om een totaallndurk te verkrijgen van den blinkenden rijkdom door den kunstzin veler geslachten geschapen, hetzij om enkele zeer representatieve voorwerpen uit ver schillende tijdperken meer aandachtig te beschouwen, willen deze verslagen dan ook niet zijn. Eerbied en plicht gebieden, wat uitvoe riger stil te staan bij een der inzendingen. Dat H. M. de Koningin wel zoo goedgun stig is geweest, uit Haar bezit een en an der voor deze tentoonstelling af te staan, is iets dat de tentoonstellingscommissie tot groote vreugde en dankbaarheid stemt, en dat den bezoeker niet minder dankbaar verheugt. We hebben hierbij te onderscheiden het werk uit latere tijden uit het oorspronkelijk bezit van Hare Majesteit en de antieke voorwerpen ln de groote vitrine, welke vroeger behoorden tot het bezit van wijlen H. M. Koningin Emma. Voor de eerste richten wij ons het eerst tot het kostbare huldeblijk, dat door de Provincie Zeeland in 1874 aangeboden werd aan Z. M. Koning Willem III bij diens 25-jarig regeeringsjubileum. Wij zien een zwaar door twee springen de dolfijnen geflankeerd voetstuk met emblemen, gegraveerde medaillons en op schrift versierd voetstuk, waarboven zich de golven der zee verheffen en waaruit de leeuw zich halverwege verheft, een plastische verbeelding van het Zeeuwsche wapen. Op bloemen en planten, aan 't Zeeuwsche land ontleend, die zich buigen over den verguld zilveren leeuw rust de vaas ln den vorm van een grooten kink hoorn, waarvan de belde zijden zijn ge graveerd met gezichten op de Zeeuwsche stroomen. Het geheel dunkt ons een ty pische uiting van den rusteloozen Noord- Germaanschen geest, die zich poogt te uiten ln barokke vormkracht en die ln de tweede helft der 19de eeuw. toen er geen algemeen geldend stijlprincipe be stond, in een combinatie van symbolische en naturalistische gegevens, worstelde om een levende vormentaal te vinden. Wat in dit werk vooral treft is de tech nische verzorging, de meesterlijke wijze waarop de fa. Van Kempen naar de ont werpen van G. W. van Dokkum de gege vens heeft uitgevoerd. Dit kostbare stuk ls representatief voor den tijd van ont staan en heeft de beteekenis van een historische reflex. In 1888 gaf Z. M. Koning Willem IH aan Prinses Wilhelmina een surtout de table cadeau, bestaande uit 81 voorwer pen. Hiervan zijn twee kandelabres en een groote bloemvaas tentoongesteld. Deze voorwerpen zijn in Louis Quinze-stijl en vervaardigd naar teekeningen van den 18e eeuwschen architect A. Meissonnier, Symmetrie in den hoofdvorm met speel- sche onsymmetrische krullen en versie ringen, die den totaalindruk verlevendi gen, zijn wel de hoofdkenmerken van dezen stijl. Fraai van vorm is het ovale blad, door de Drentsche vrouwen in 1909 de Ko ningin aangeboden. De rand is versierd met de portretten van Oranjevorsten en wapens waartusschen bebladerde takken van den oranjeboom. Het fijne en voor name ontwerp is onberispelijk uitgevoerd door de „Kon. Begeer". En eindelijk maken wij melding van de zilveren doos, bestemd voor het baby boek. dat in 1909 na de geboorte van Prin ses Juliana. Hare Majesteit werd aange boren door de Friesche vrouwen. Het ovaal midden op het deksel, geeft, getee- kend door Ids Wiersma de typische ele menten van een Friesch landschap: een toren met zadeldak, een kanaal, een molen, hooiers in volle bedrijvigheid. En door dat landschap schrijdt een moeder met haar kindje op den arm: Oranjeteam en Heitelan! De wrald yn 't roun nin sibber ban. Oranjegeslacht en Vaderland! Over de geheele wereld geen inniger band. Keurig zijn hieromheen gereid het Pro vinciale wapen, de stads- en grietenij- wapens. Het geheel is een degelijk en smaakvol werkstuk uit de bekende werk plaats van Alle de Haas te Sneek. Wij komen thans tot de collectie, af komstig uit de nalatenschap van H. M. de Koningin Moeder. Het oudste stuk is een cirkelvormig draagteeken met een verguld-zilveren heiligenbeeldje uit de 13e eeuw. Het stuk treft door soberheid en fijnheid. Er zijn verder verschillende voorwerpen, die hun ontstaan aan Frie sche werkplaatsen hebben te danken: een beker, fraai van vorm waarin drie ovale cartouches zijn gegraveerd, met voorstelling van Geloof en Hoop, terwijl de Liefde is verzinnebeeld door de wapens van twee adellijke Friesche geslachten. Er zijn uit hetzelfde gewest van herkomst twee gedreven zilveren theebusjes, even eens uit de 17de eeuw waarbij de zijden zijn versierd met bloemen en ranken. Men weet, dat oudtijds gewoonte was en in Friesland nog wel is, om bij geboorte en huwelijk een zilveren lepel ten geschenke te geven. Van de tien hier geëxposeerde zilveren lepels zijn er drie met rijk bewerk te steel kennelijk gedachtenislepels van Friesche origine. Een andere lepel, afzon derlijk in de catalogus vermeld en uitvoe rig beschreven is gemaakt ter herinnering aan de inwijding van het Stadhuis op den Dam in 1655. Bevallig van vorm is de rijk- bewerkte koffiekan met kraan no. 16. een elegant gebruiksvoorwerp uit de 18de eeuw. Ook de ouderwetsche Friesche roomkom metjes uit de 18de eeuw trekken zeer de aandacht. Daarbij hooren eigenlijk nog de aardige roomlepels met gebogen steel, op 't uiteinde waarvan gewoonlijk een zwaan tje of andere vogel zit. Omdat we niet alles kunnen aanduiden maken we nog met nadruk opmerkzaam op twee groote stukken; een groote zilveren bak bestemd voor babykleeren, zeer fraai ALPHEN. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. 2 kinderen gewond. Op den Steekterweg had een ernstig verkeersongeval plaats, dat nog betrekke lijk goed is afgeloopen. Omstreeks 7 uur reed ln de richting Alphen een vracht auto beladen met hooi. terwijl hierachter naderde een personenauto bestuurd door den heer H. uit Leiden. Juist op het mo ment dat de personenauto de vrachtauto bijkans was gepasseerd, zwenkte de be stuurder genaamd K. plots naar links. Al hoewel de bestuurder der personenauto krachtig remde kwam hij ln hevige bot sing met het voorgedeelte der vrachtauto, zijn wagen slipte en sloeg toen finaal over den kop. waarbij de auto grootendeels terecht kwam op 3 daar ter plaatse Juist spelende kinderen. Een 3-Jarlg kind van B. en de 8-Jarlge van Sch. werden hierbij gewond en bekwamen een hersenschud ding en kneuzingea. De inzittende be stuurder der personenauto de heer H. als mede zijn vrouw en 2 zoons kwamen er betrekkelijk goed af. Dr. Schr. uit Zwam- merdam verleende de eerste hulp. De per sonenauto moest worden weggesleept, terwijl de vrachtauto beschadigd werd. Tegen den bestuurder der vrachtauto die geen richting had aangegeven werd pro ces-verbaal opgemaakt. Adres inzake huurverlaging. Door de besturen van den R.K. Volks bond en Chr. Besturenbond alhier en R.K. Volksbond te Aarlanderveen ls aan het bestuur van den Alphenschen Verhuur- dersbond een adres ingediend waarbij zij nogmaals aandringen op mogelijke ver mindering van de thans bestaande wo- nlnghuren. Zij zijn overtuigd, gezien de in het algemeen nog steeds doorgaande ver mindering van de Inkomsten en daarnaast den toch nog hoogen levensstandaard, dat de woninghuren veelal de draagkracht der betrokkenen te boven gaan. Het komt hun niet alleen gewenscht. doch ook noodzakelijk voor, in dezen iets te doen, in leder geval de verschillende mogelijk heden in ernstige overweging te nemen, teneinde binnen afzienbaren tijd tot de gevraagde oplossing te komen. De „Hollandia" diefstallen opgehelderd. Reeds een tweetal jaren kwamen bij d« politie tijdens de jaarlijks aan 's Mo lenaars gehouden wordende roelwedstrij- den van „Hollandia" klachten in dat door de bezoekers kleeding. als jassen en man tels werd vermist. Tot heden mocht het niettegenstaande 't onderzoek niet geluk ken de daders te ontdekken, totdat door 'n toeval de politie op het spoor kwam, eenige Jassen in beslag wist te nemen en tegen de daders man en vrouw, genaamd de H., proces-verbaal kon opmaken. In Decem ber van het vorige jaar was door mej. v. KI. bij de politie aangifte gedaan van diefstsd van een manchesterbroek. Groot was de verwondering van deze juffrouw toen zij eenigen tijd later de vader var* haar buurvrouw mej. H. met deze broek aan zag loopen. Zij stelde de politie van deze ontdekking op de hoogte, die daarop het hare deed en genoemde juffrouw spoedig zoover wist te krijgen dat zij be kende deze broek te hebben ontvreemd. Bij een huiszoeking ontdekte de politie bovendien een blauwe en beige regenjas, waarvan de juffrouw en later ook haar man moeilijk de herkomst kon opgeven, doch eenige verwarde verhalen mede deelde Het bewijs was tenslotte van dien aard dat aan geen ontkennen meer te denken viel. Beide jassen werden in beslag genomen, welke bleken toe te behooren aan de heeren B. uit Delft en van H. uit Rotterdam, die tijdens hun bezoek aan genoemde roeiwedstrijden hun garderobe hadden opgeborgen in de auto van zekere T. uit Roterdam, doch hij hun terugkomst een en ander vermisten Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Albertus, z. van F. P. Bos en W. J. Swart Corstlaan, z. van Hendrik Bos en Ingetje Boot Gerrit, z. van Hendrik Paling en Johanna Maria van Limmen Arie Martijn, z. van Leen- dert Willem Rodenburg en Aletta den Hertog Gerda Nellij. d. van Jan Drenth en Dina Kleefstra. Gehuwd: Franciscus van Hemert 26 j. met Barbara Oatharina van Gils 23 j. Maarten Johannes Biersteker 33 J. met Maria Alida Zwaneveld 22 j. Overleden: Relnier Julius Kom 5 mnd Lena Vonk 55 j., weduwe van W. de Lange Arie de Knijff 18 j. Loop der bevolking. Ingekomen van: Taroetoeng Tapanoeli, Adriaan v. d. Bijl en gezin, hoofdonder wijzer, Stevinstr. 22 Koudekerk B. 210 Rijk. G. Oppelaar. betonwerker, Heerenweg 63 Ter-Aar A. 202, Cornelia A. M. Speet, gehuwd met J. A. v. Engelen, zonder be roep, Leliestr. 7 Hazerswoude A. 452, Johannes G. den Hartog en gezin, vee- houderskn., Hoorn 75 Koudekerk B. 178, Frans A. Ernst, veerknecht, Vinkebuurt. 64 Leiden, Rijnsburgerweg 10, Woutrina G. Kersbergen gehuwd met M. v. Donk, zon der beroep, Rozenstr. 6 Wilnis Wijk 1 No. 255, Janna Hendriks, gehuwd met W. G. Maijenburg, zonder beroep, Tuinstr. 11, Vetrokken naar: Hilversum Morsestraat 3, Willem D. Oosten bruggen, zonder be roep, Dwarsstr. 5 Naaldwijk Boschpol der 11, Jacoba M. A. Hoogduijn, zonder beroep. Westkanaalweg 2 Rijnsburg Kloosterschuur 3, Taede de Jong, veehou dersknecht, Goem. Borgesiusstr. 4 As sendelft Dienstwoning 62. Jacobus van Zanten en gezin, kantonnier, Hoornstr. 1 Hazerswoude A. 322, Daniël de Wit en gezin, seinhuiswachter, Dorpstr. 43 en stijlvol bewerkt in den rijken Louis XIV- trant, vervaardigd in Den Haag; en ver der een te Delft gemaakt olie- en azijnstel, dat den vorm heeft van een mandje met flesschen. Als curiositeit bij deze verzameling wij zen we nog op een Makkabeeën-lamp in stijl Louis Quinze, die gelijk men weet bij de Israëlieten wordt gebrand aan den vooravond van het Joodsche Paaschfeest. Hiermee is niet alles genoemd, doch we moeten thans over gaan naar een andere groep. RECLAME- 8080 IN HET MUSEUM .DE LAKENHAL", LEIDEN, 27 Juli—30 September. Amersfoort Leusderweg 258, Mathllde Zehetner, zonder beroep, van Boetselaer- straat 56 Amsterdam Copernicusstr. 58a, Johannes S. M. C. Breukel, zonder beroep, Pr. Hendrlkstr. 45 Rotterdam Teljlln- genstraat 4a, Georg W. Rljkhoek, zonder beroep, Raadhuisstr. 44 Moordrecht, Jo- slnus Krulf, landarbeider, Gouwsl.weg 81 Hazerswoude Rijndijk A. 444, wed J. Koppe, zonder beroep, Vlsserstr. 25d. Ds. A. W. Voors met emeritaat. Aan ds. A. W. Voors, predikant-directeur der Martha-Stlchtlng ls door het Prov. Kerkbestuur van Z.H. overeenkomstig zijn verzoek na een officleelen diensttijd van 39 Jaar als predikant bij de N.H. Kerk en bijna 2 jaar ambteloozen dienst bij den aanvang van zijn arbeid ln de stichting, op bijna 67 J. leeftijd eervol emeritaat ver leend. Op het verzoek van het bestuur ls ds. Voors bereid gevonden als directeur der inrichting werkzaam te blijven tot deze arbeid aan zijn opvolger ds. J. Th. MeUer van Velsen zal kunnen worden overgedra gen. Als consulent der vacante gestichts gemeente ls ds. F, W. G. Verheul, predi kant te Gouda, voorgedragen aan het Classicaal Bestuur van Lelden. Tevens ls aan het class, best. te Lelden verzocht ge noemden ds Meijer ln de vacante ge stichtsgemeente te willen beroepen, welk beroep binnen korten tijd verwacht mag worden. Het bestuur van de Martha-Stlchtlng ontving de afgeloopen maand voor haar tekort een gift van f. 200 van N. J. B. en W. S. alhier. BODEGRAVEN. De burgemeester van Albury naar Bodegraven? Nu de burgemeester Van Albury ln het land zal komen, bestaat er hier groote belangstelling voor de vraag of hij daarbij ook het beloofde bezoek aan Bodegraven zal brengen. Indertijd heeft hij ln ant woord op een brief van de leerlingen der R.K. school, aan het hoofd der school ge schreven, dat hij voornemens was dezen zomer naar Holland te komen en dan ook een bezoek aan Bodegraven zou brengen. Het hoofd der R.K. Jongensschool, de heer E. A. Bogaart heeft thans een brief ont vangen van kennissen van den burgemees ter uit Albury, waarin de stellige verwach ting wordt uitgesproken dat hij ook Bode graven zou aahdoen. Zelfs was deze brief vergezeld van een brief aan burgemeester Waugh, dien de hr. Bogaart dien zou moe ten overhandigen. Nu de burgemeester zelf in een- persgesprek verteld heeft dat hij allé scholen, waarvan dé leerlingen hem schreven, wil bezoeken, ls het dus vrijwel zeker dat ook een reis naar Bodegraven op het programma staat. In dit geval krijgen we dan de aanbieding van het fraai ge- teekende portret, dat door de schooljeugd van heel Bodegraven ls geschonken. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna, d. van T. Poot en A. E. Vuijk Johannes, z. van Joh. de Vlieg en E. van Ingen Abraham Cornelius An- tonius, z. van W. A. vkn Es en Tj. J v. d. Berg Hester Petronella, d. van J. de Kleer en J, Versloot (wonende te Noord- wijk). Ondertrouwd: A Verkalk 26 j. en B. Ruitenburg 23 J. M. R A. Overkamp 28 J. en G. M. Verlaan 27 j. A. A. van Heiningen 23 j. en M. M. v. Kippersluis 23 jaar. Getrouwd: B. Burger 26 j. en D. Nlere- meijer 20 j. J. v. d. Berg 26 J. en M. E. v. Geel 26 J. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Rennes, z. b. van Hedel R. Neijenhuis, rijksambtenaar van Rotter dam J. Steolwinder, z. b. van Heeren veen. Vertrokken: J. M B. v. d. Arendonk en echtg., grossier in lederwaren naar Hil versum A. de Vos en gezin, koopman naar Landsmeer G. de Jong, bakkers knecht naar Zwammerdam S. Brand, veehouder naar Kamerik. Raadsagenda. De agenda der openbare vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 7 Augustus n.m. 2 uur luidt: 1. Opening 2. Onderzoek geloofsbrie ven van de benoemd verklaarde leden van den Raad 3. Vaststelling der notulen 4. Ingekomen stukken 5. Voorstel tot aangaan van een overeenkomst met J. v. d. Giesen inzake bestrating van den To renlaan 6. Vaststelling van pensioen grondslagen 7. Vaststelling beheers- verordening electrisch bedrijf 8. Aan bieding gemeenterekening en rekening electrisch bedrijf 9. Voorstel inzake be schikbaarstelling van gelden voor leer middelen wegens concentratie Chr. Scho len 10. Voorstel tot vaststelling van een verordening op het vergunningsrecht enz 11. Voorstel tot verkoop van grond aan P. van Tilburg 12. Voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met de N.V. Turkenburg's Zaadhandel. Gevonden: 1 kanarievogel. In plaats van dr. Broekhuyzen, die verhinderd was op 30 Aug. zal thans op 30 Aug. voor de Chr. Oranjever. spreken ds. Klüsener, alhier. Het plan voor de ge zamenlijke feestviering met het bestuur der Chr. Scholen heeft zijn beslag gekre gen. Een commissie uit belde besturen is gevormd en zal dit kinderfeest organi- seeren. Voor het .SijUoina MULO slaagde nog onze plaatsgenoot' P. Kramer, leerling van de Chr ULO, .hqpfd de heer P. Maaskant, terwijl R. en M. St.eUn en J. Schuling aan de R.H.B.S. te Gouda werden bevorderd van de tweede riaar de derde klasse. Tot bestuurslid van de Chr. Schoolver. werd benoemd de heer N. Hoogendoorn. Voor den tocht van Ouden van Dagen hebben zich reeds een 146-tal deelnemers opgegeven. Er ls dus belangstelling genoeg. Het voornemen ls ditmaal een tocht te maken naar Den Haag en Scheveningen, waarbij op de heenreis ln „de Bataaf" zal worden afgestapt en op de terugreis „Meljendel" zal worden aangedaan. Naar wij vernemen ls alhier de ziekte van Well geconstateerd. Te Rotterdam slaagde voor het exa men hoofdacte onze plaatsgenoot, de heer W. J. Hornsveld, BOSKOOP Te Den Haag slaagde voor het exa men Hoogdultsch L.O. onze plaatsgenoote mej. M. Vermeulen. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Marianne, d. van J. E. M. van Beers en C. M A Dungelmann Evert, z. van C. de Groot en A. Blom. Gehuwd: Nicolaas van Bostelen, 26 jaar en Jannigje van Ommerlng. Een tweetal vrachtauto's stonden ln den Hoogewaard langs de belde kanten van den weg toen een vrachtauto geladen met pannen van W. J. de Booij uit Schie dam wilde passeexen, met het gevolg dat de auto bekneld raakte en nogal mate- rieele schade opliep. NIEUWKOOP Beroep aangenomen, Ds. J. Nlenhuis, sedert begin 1932 pre dikant bij de Remonstrantsche Gemeente alhier heeft een beroep aangenomen naar Gouda en gaat ln de volgende maand onze gemeente verlaten. Burgerlijke Stand. Getrouwd: C. W. Blom, 28 jaar en A. A. Twaalfhoven. 27 Jaar. TER AAR. De Ouden van Dagen op reis. De 20 deelnemende auto's namen hun weg langs den Oude Rijn naar Utrecht, na tevoren nog even het kasteel Haarzuilens te hebben bezichtigd. Over de Blldt en Zeist zette men den tocht voort naar de bekende pyramide van Austerlltz, alwaar den oudjes ververschlngen werden aange boden. Over den Amersfoortsche weg en de Leusdensche heide ging het nu naar Soes- terberg, waarbij men o.m. de viJla van den oud-burgemeester, Jhr. K. W. L. de Muralt en het militaire vliegveld passeerde. Voorts had het paleis van wijlen H.M. de Konin gin-Moeder te Soestdijk aller aandacht. Te Utrecht verkeerde men hierop nog eenigen tijd in „den Hommel" waarna men huis waarts ging. Natuurlijk was ook ditmaal „Artl" op haar post en ontving de oude garde met muziek. De comité-voorzitter, de heer Roberts, bracht bij het ontbinden van den stoet dank aan alle autobezitters, de comité-leden en de muziekver. voor de verleende medewerking. Het afscheid van den Burgemeester. In het verslag betreffende de gebeurte nissen om het vertrek van den burge meester dezer gemeente, verzuimden wij tet vermelden, dat de organisatie en lei ding van de grootsche huldiging, die 's avonds plaats vond, berustte in handen van een commissie, bestaande uit de hee ren H. Bos, P. Tensen en Will Vis. Wij zouden het als een leemte gevoeld hebben, mede met het oog op het, zeker ook boven verwachting van deze commissie slagen van het gestelde doel, indien dit niet als nog kortelings door ons zou zijn gememo reerd. o WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigd: uit Bodegraven P. de Vries, A. no. 173 uit Bénthuizen, W. M. Kin kel. B. no. 42 uit Haarlemmermeer, C. Klaassen. A. no. 93 uit Doetinchem, W. Kraay. A no. 167 uit Wassenaar. W. M. van Leeuwen. B no 227 uit Ter Aar. A. E. Marskamp, B no. 178. Vertrokken: A. Marskamp, naar Ter Aar D 50 G. J van Tol, naar Alkemade, B no. 38 A. C. van Leeuwen, naar Alke made, B no. 38 M. C. Colijn, Lelden. Leliestraat 10 N. Oudshoorn, Delfzijl, Uitwierderweg 2 A. H. Vergoed en gez., Leiden Zoeterwoudsche singel 81 J. v. Vliet, Rijnsburg. Vinkenweg 4 R. A. de Boer en gezin, Haarlemermeer. Benne- broekerweg C. C. M. Straathof, Rijswijk Kleiweg 20a. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus Dirk, z. van D. H J. Janssen en M. J. Linkens Mar- garetha Maria, d. van W. van der Ploeg en H M. Hillebrand. Overleden: Aaltje van der Meij. wed. van F. W. Brune, 90 jaar. ZWAMMERDAM. Alhier bestaan plannen om ter her denking van de verjaardag van H.M. de Koningin een kinderfeest te organiseeren. Een dezer dagen alhier gehouden Inzame ling van gelden daarvoor heeft f. 157.85 op gebracht. De heer P. Sluijter, alhier ls te Rot terdam geslaagd voor het examen Hoofd akte L.O. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstellint Leidsche Schilder- en Teekenacademie, lederen dag van 20 Juli tot 4 Augustus. Sted. Museum de Lakenhal: Zilverten- toonstelling (tot 30 September). 50 cents. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventlevo Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Oe- neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Leve de vrouwtjes". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam, „Rumba". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „Dreyfus". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam „De prive-secretaresse getrouwd". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u, 15, De apotheek Hooigracht 48 la dag en nacht geopend voor leden v. n zlekenlonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voo: spoedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei apotheken wordt van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Augustus waargenomen door: apotheek M. Boekwljt, Vlschmarkti, telef. 552. Voor Oegstgeest neemt waar: C. vin Zijp, Wllhelmlnapark 8, telef. 274. AALSMEER. Notaris H. Bax heeft Donderdagavond in gebouw „De Oude Veiling" publiek ver kocht, krachtens art. 1223 B.W. een woon- en winkelhuis met erf en schuurtje, aan den Machlneweg te Aalsmeer-Oost, groot 1.95 are, elg- de heer P. Verhoek. Gekocht door den heer H. Büsscher te Hoofddorp voor f. 4500. Aan het postkantoor alhier en hei daaronder ressorteerend hulppostkantoo: te Aalsmeer-Oost is gedurende de maand Juli ingelegd f. 19207.85 en terugbetaald f. 16471.49. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 4517, Het bouwkund. bur, W. Maarse Jr. al hier heeft aanbesteed voor de N.V. Autobus- Onderneming directie Maarse en Kroon to Leimulden: het bouwen van een garage met bijkomende werken. De uitvoering van het werk is opgedragen aan de aan nemers G. C. Charlet en E. B. Blazer voor f. 12.595. 0 BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Geen toetreding tot het Rijiilandsch Borg stellingsfonds Een batig saldo der Gemeenterekening. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig de hee ren C. v. d. Knijff (weth.) en M. Pos. Voor zitter de heer A. Verheul Az., burgemeester secretaris. De voorzitter opende met gebed; de notulen werden onveranderd vast- gesteld. Hierna volgde behandeling in gekomen stukken. Schrijven van Ged, Staten waarin het raadsbesluit (van IJ Juni J.l.) wljiglng der begrooting wordt goedgekeurd. Proces-verbaal van kas- opneming door B. en W„ bij de gemeente ontvanger, met de mededeeling dat alles in orde was bevonden. Schrijven van de Molenstraat bewoners met verzoek om daar een vuilnisbak te plaatsen, De voorn, lichtte een en ander toe en zeide dat door 't bestuur der bouwvereeniging is besloten daar bakken te plaatsen. Volgde verzoek om ontheffing schoolgeld. Op voorstel van den voorz. werd dit punt verdaagd tot de volgende vergadering. Vervolgens een schrijven van Rijnlandsch borgstellings fonds waarin verzocht wordt tot dit fonds toe te treden. Dit ten gerieve van de kleinhandelaars die dan tot f. 500 crediet kunnen krijgen. De kosten tot toetreding zijn: „een gift in eens of 10 ct. per jaar en per inwoner. Na een onderlinge bespreking werd hierop afwijzend beschikt. Onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw be noemde leden van den raad. Het voorstel van den heer Diephout om de nieuwbe noemde leden toe te laten als lid van den raad, werd aangenomen. Volgde vaststel ling van de verordening op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterkendrank in het klein, als gevolg van een wijziging der Drankwet. Met algem. st. werd hiertoe besloten. Aanbieding rekening 1934. De ontvangsten bedroegen f. 45206.17, de uitgaven f. 37433.25, alzoo een batig saldo van f. 7772.92. Tot com missieleden voor 't nazien dier rekeningen werden benoemd de heeren W. C. Diephout en W. Mets. Z.h.st. werd besloten tot wij ziging der rekening 1934 af- en over- schrijvingskosten voor straten, pleinen, enz. welke plm. f. 121 bedragen. Z.ba goedgekeurd. Inzake de geconverteerde annuïteitsleening ten laste der Bouwver eeniging werd op voorstel van B. en W. z.h.st. besloten de raadsbesluiten tot toe kenning der bouwvoorschotten zoodanig te wijzigen dat deze met de nieuwe ann"',' teiten in overeenstemming wordt gebraent Na de rondvraag sluit de voorzitter °P gebruikelijke wijze de vergadering.,

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6