LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 2 Augustus 1935 GEMENGD NIEUWS. de misdaden te oss. buitenlandsch gemengd. KERK- EN SCH00LNIEUWS. nieuwe bekentenissen. poor de bekentenis van J. F. U., die aan je politie te Oss heeft verklaard aan 35 Inbraken en diefstallen te hebben deel genomen, meestal in vereeniging met sndere personen, heeft de politie aldaar wli opheldering kunnen brengen ln eenlge jndere tot dusver duister gebleven delicten. Op verzoek van de gemeente-polltle ls Tan Amsterdam naar Oss overgebracht de 29-jarige O. L. en uit het huis van be haring te 's Hertogenbosch ls gisteren daarheen overgebracht de 25-Jarlge J. v. 5. die reeds voor andere feiten te 's Her- Kjenbosch was opgesloten. Kalangdurig verhoor hebben belden réteravond bekend, medeplichtig te zljai ia verschillende diefstallen, samen met loengenoemden U. gepleegd. ')oor de bekentenissen van J. v. B, heeft politie bovendien weer een spoor ge- aden in andere onopgehelderde mis elven. waarvan de mede-daders intus sen reeds allen ln de gevangenis te S Hertogenbosch verblijven. Ook heeft van B. aan de politie enkele jmllles aangewezen, waar men revolvers Shuis verborgen hield. Deze wapens zijn ps'teravond nog in beslag genomen. o door een auto gegrepen. Te Noordgouwe ls het achtjarig doch- iertje van de familie B. te Rotterdam, dat daar bij haar grootouders logeerde, toen het bij het spelen onverwacht de graat overstak, aangereden door een auto kstuurd door een inwoner van Zlerlkzee. Ernstig gewond werd de kleine opgeno- stn. Eenige uren later ls zij aan de gevol- ®n overleden. Te Nleuw-Loosdrecht ln den Boomhoek t gistermiddag, naar de „N.R.Ct." meldt it zesjarige G. R. bij het plotseling over taken van den weg onder een uit Hllver- nm komende auto geraakt en gedood. Het slachtoffer was eenig kind. Gisterenmiddag is in de Willem Loré- (raat te Leeuwarden de vierjarige Sjoukje goukema, wonende in de Saskiastraat, aagercden door een vrachtauto van den ter J. Hoeben. Het kindje danste om itaige straatmuzikanten en heeft de laaien van de auto niet gehoord. Plot ting stak de kleine over en werd toen lor den wagen gegrepen. Met een groote iofdwonde en zware Inwendige kneu- ogen werd zij opgenomen. Dokter C. fêlstra achtte onmiddellijke overbren gt naar het Diaconessenhuis noodzake- De toestand van het kind ls zorgelijk. o ITO bus RIJDT TEGEN EEN BOOM. Inzittenden komen er goed af. Gistermiddag omstreeks half drie is een i.pbus van de firma Van Haaren, welke a dienst tusschen Tilburg en Den Bosch elerhoudt, op den weg van Helvolrt aar Uctenhout bij het uitwijken voor een asseerende personenauto tegen een «om gereden. Het voertuig werd ernstig techadigd. De inzittenden kwamen er gelukkig goed af. Twee van hen, die snijwonden un hoofd en gelaat hadden opgeloopen, erden per auto naar dr. Lobach te Uden- fflit vervoerd, waar zij werden verbon- ta, Zij konden daarna huns weegs gaan. veedieven aangehouden. De politie te Doetinchem heeft drie «rsonen aangehouden, die ervan be- etiuldigd werden, vee te hebben gestolen. Een van hen heeft bekend, twee weken (leden op de markt te Lelden een paar kelen te hebben verkocht, waarbij hij een hlschen naam opgaf. twee-en-dertig gewonden bij mtploffing van een benzinetank. Op den verjaardag van de brandweer- ïanisatle van den staat Michigan teteenigde Staten) wierp een brand- "erman tijdens een parade van het ieuwe materiaal gedachteloos een lucifer 'een benzinetank, die onmiddellijk ex- beerde. Door de steekvlam en het val- gesteente werden 32 personen ern- gewond. o voor 100.000 dollar juweelen gestolen. .Mrs. Walcott Blair. een bekende figuur W de society van Chicago, heeft bij de Pjtie aangifte gedaan, dat tijdens haar '('blijf te Brookville in Long Island haar «Weelen zijn gestolen, die een waarde "'tegenwoordigden van 100.000 dollar. o gevangenen moeten zelf den kost verdienen. Uit Lansing wordt gemeld, dat de tien- '"lend gedetineerden in de staats- ■('angenlssen van den staat Michigan Staten) voortaan zelf hun maal- j™ moeten betalen. Ook de onbemid- •Wen zullen dit kunnen doen uit de op- Mgst van het gevangeniswerk, dat zij pmchten, terwijl zij daardoor voortaan 'Paalde eischen aan het hun verstrekte "«o hunnen stellen. o schilderij gestolen op de wereldtentoonstelling. J® het Roemeensche paviljoen op de M'd'entoonstelling te Brussel is een -Maar schilderij ontvreemd van den ^heenschen schilder Grogorescoe. Het v. ,7rii was particulier eigendom. De wordt geschat op 300.000 lei. PREDIKBEURTEN. voor zondag 4 augustus. benthuizen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfclf en nam. 7 uur, ds. Bleshaar Geref. Gem.: Voorm. halfelf en nam. 3 en 7 uur, leesdienst. bodegraven. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Muller ;nam. halfzeven, ds. H. van Dijk van Rijnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. J. C. Houtzagers van Voor schoten. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.), ds. G. J. Duljvendak. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. boskoop. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. D.i en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, els. Brussaard van Bloemendaal. Rem Ger. Gent-: Voorm. 10 u., ds. Hoen- derdaal. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. BUdemast. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, de heer C. Stroo van Koudekerk. de kaag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Verwaal. katwijk aan den rijn. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Groeneboer van Doetinchem; nam. 6 uur, de heer E. L. de Witt van Noordwijk- aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, de heer Veltkamp, cand. te Kat wijk-aan-Zee. R.-K. Kerk: Vroegmis voorm. halfacht, pater Perpetuus O.F.M.; plechtige Hoog mis, voorm. halftien, de heer a. Boers; voorm. halftwaalf, stille Mis, en Lof nam. halfacht, pastoor Buys. katwijk aan zee. Zaal Prot. Bel.: Voorm. 10 uur, ds. a. N. Tonsbeek van Appingedam. Geref. Kerk: Voorm. halfnegen en nam. 6 uur, ds. D. B Hagenbeek van Vlaardin- gen; voorm. halfelf, ds. J. H. Donner van Broek op Langendljk. Irene: Nam. 6 uur, ds. Donner. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. koudekerk. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. De Bruin van Alphen; nam. halfzeven, ds. J. van Noort van Noordwijkerhout. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. brand in iran. Te Mohammerah (Iran) heeft een ge weldige brand het kantoor en de woon huizen van de Britsche firma „Mesopota mia Persia Corporation", alsmede het douanekantoor verwoest. De brand is gisteravond uitgebroken en woedt nog steeds voort. Het vuur bedreigt thans ook het Britsche consulaat. Volgens onbevestigde berichten zou de schade tot dusver naar schatting reeds bijna een millioen pond sterling bedragen. o hitler-medailles voor oud-strijders. Volgens een offlcieele opgave zijn reeds meer dan vier en een half millioen speciale ..Hitler-medailles" uitgedeeld aan soldaten, die aan den grooten oorlog hebben deel genomen, of aan hun nabestaanden. Er zijn drié verschillende soorten medail les geslagen, n.l. één voor soldaten, die kunnen bewijzen, dat zij in de loopgraven hebben gewerkt, een tweede voor personen, die actief aan den oorlog hebben deelge nomen en een derde medaille voor de ouders of nabestaanden van de gesneuvel den. Ofschoon reeds veertien maanden aan het uitdeelen dezer onderscheiding gewerkt wordt, is men thans bij letter „P" van het alfabet, zoodat nog tienduizenden perso nen de medaille moeten ontvangen. o BRAND IN ITALIË. Te Sexten ln het Judlkarische dal zijn twaalf boerderijen door brand vernield, waardoor 52 jrersonen dakloos werden. EEN BEER VOOR MUSSOLINI. De vaderlandsche volkspartij van Fin land heeft Mussolini een beerjong van zes maanden ten geschenke gegeven. Bruintje zal met een Italiaansch schip naar zijn voorname bestemming vertrekken. o AUTOBUSONGELUK. Te Eikelch in Westfalen is een vracht wagen in botsing gekomen met een auto bus, die vol vacantlegangers was. Van de 28 Inzittenden werden 15 min of meer zwaar gewond. Ook de chauffeur en de begeleider op den vrachtwagen werden zwaar gewond. weer een duitsch oorlogsschip gelicht. Na werkzaamheden ter voorbereiding van de lichting die ongeveer een jaar ge duurd hebben, heeft men thans ln zöo- verri vordermgen eemaakt dat het Duit- ECh* oorlozsschiD .Köniz Albert", dat 26.000 ton meet ran Je o'-oerv'akte ge komen is waa- hef mef J- kiel naar boven drijft. Het schip was bij Scapa Flow tot zlnxen vebracht. Men maakt zich thans gereed bet schip naar Rosvth te sleepen, waar het zal worden gesloopt. leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer J. de Groot van Lelden; nam. halfzeven (Bed. H. D.), ds. Streeder.- Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. T. J. Hagen van Delft. lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Beekenkamp, cand. te Leiden; nam. 5 uur, ds A. Verwaal van De Kaag. Gerei Kerk: Voorm, halftien en nam. 4 uur, ds. D. Middelkoop van Mildam. Chr, Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Ponstein Geref Gem.: Voorm. halftien en nam 4 uur. ds. Ligtenberg. NIEUWKOOP Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Van Wijngaarden. Geref Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam. halfacht, ds. Hofman van Waarder. Rem. Kerk. geen dienst. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.Dj, ds. Bouman; nam. 6 uur, de heer Eveleens van Abbenes. Geref. Kerk: Voorm. 9 uur en nam. halfdrie, de heer De Groot, cand, te Lage- Ruige-Weide. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D ds. Van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. J. Ph. Eggink van Delf shaven; nam. 5 uur, geen dienst. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Locher, cand. te Lelden; nam. 5 uur, dr. R lemens van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Pon tier van Maasdijk; nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (H. A. en Dankz.), ds. Van der Ven van Den Haag. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, pastor van der Woude; Zondagvoorm.lO'/i en nam. halfzeven, dienst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Heymans van Lelden; nam. half zeven, ds. Schoneveld van Alphen. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Vroeg-ln-de-Welj van Reeuwljk. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smllde van Nleuw-Vennep. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. de Wit van Leiden: nam. 6 u., geen dienst. WASKAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. J. van Noort van Oud-Loosdrecht; nam. halfzes, ds. A. Oskamp van Enschedé. Kievitskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. A. Oskamp van Enschedé. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Heemskerk van Ter-Aar; nam. 7 uur, de heer Locher. cand. te Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Nauta. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk:: Voorm. 10 uur, ds. J. Lekkerkerker van Bennebroek. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Boer van Schevenlngen. Geref. Kerk: Voorm.'10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Kerk: Voorm, 9 3/4 uur, mej. ds. Glinther. o NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Graft-De Rijp W. A. Kastein, voorganger van de Ver. van Vrijz. Herv. te Kampen. Bedankt: voor Vinkeveen (toez.i M. J. Lekkerkerker te Kockengen. GEREF. KERK. Tweetal: Te Roden A. Mollema, cand. te Scharnegoutum en W. Reuskamp. cand. te Utrecht. Aangenomen: naar Santpoort, dr. W. G. Harrensteln te Amsterdam. NED. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Sipux Center (N. Am.) H. J. Schoonderbeek te Lunteren. ALGEMEENE SYNODE NED. HERV. KERK. XIII. In de gisteren voortgezette vergadering van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk kwam allereerst ter tafel een schrij ven van den kerkeraad van Hoogersmilde aangaande de geestelijke verzorging van schippers. Vervolgens kwam aan de orde van be handeling het rapport van prof. Haitjema inzake een voorstel van kerkvlsitatoren van Groningen, handelende over wijzi ging van het reglement kerkvisitatie en van de tabellen der schriftelijke kerk visitatie. De commissie wijst verandering van de art. 8 en 9 van het reglement van de hand. De voorgestelde redactie maakt het nog mogelijk dat meer dan 5 jaren verstrijken, alvorens wederom kerkvisi tatie wordt gehouden De commissie kan evenmin de wijziging van art. 12 aanbe velen. Al zou men een bepaald persoon aanspreken voor de kosten van een ver nieuwde kerkvisitatie, het. is toch de ker keraad waarmede kerkvlsitatoren te doen he'cben. De commissie adviseert de tabel len eenigszins te wijzigen. lie conclusies van haar rapport wordeii 'cidor de Synode aangenomen. Voorts wordt gerapporteerd over een voorstel van ds. L. G. Bruljn te Heteren aangaande de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping van predi kanten. De voorstellen van ds. Bruljn bedoelen een nauwer contact tusschen den kerkeraad en de gemeente eenerzijds en het Classicaal Bestuur anderzijds, alsook het hierin vinden van een uitgangspunt tot behartiging van het kerkelijk en gees telijk en zedelijk welzijn der gemeente. De commissie adviseert tot verwerping van deze voorstellen, waartoe men vervol gens overging. Alsnu werd gerapporteerd over de voor stellen van de commissie tot het leggen van contact met de Protestantsche Kerk in Indië. Het voorstel wil art. 57 schrap pen en art. 66 sub 2 als volgt te lezen: „getuigschrift van zedelijk gedrag, zoo de beroepene dienstdoend predikant is,, hem afgegeven door het Classicaal Bestuur, waaronder hij behoort; zoo hij niet dienstdoend predikant is, algegeven door het Classicaal Bestuur of de Classicale Be sturen, 'tot wiens of wier ressorten hij de laatste 2 jaren behoord heeft overeen komstig formulier G. bij dit reglement gevoegd, of indien hij uit het buitenland mocht komen, afgegeven door een bevoegd college of bevoegde personen".. Het derde voorstel wil ln art 4 van het Reglement op de predikants-tractementen een nieuwe alinea invoegen, n.l.: de jaren, die een predikant als predikant bij een Pro testantsche Kerk in Nederlandsch Oost- Indlë heeft gediend, tellen mede bij de be rekening van zijn recht op verhooging, indien en voorzoover te zijnen opzichte daaromtrent een overeenkomst is getrof fen tussohen de Algemeene Synode en het Bestuur van de Protestantsche Kerk in Nederlandsch Oost-Indlë. Overeenkomstig het advies van rapporteurs neemt de Sy node de voorstellen 1 en 2 voorloopig aan. terwijl het derde voorstel wordt ver worpen. Een volgend rapport betreft het voorstel tot wijziging van art. 25 van het Regle ment op de predikants-tractementen. Het rapport wijst op de zaak der personeele toelagen, thans ln studie bij den Raad van beheer en adviseert het voorstel ln han den van de Synodale commissie te stellen ter overbrenging naar de Synode van 1936 met de adviezen van den Raad van Be heer. De consideraties over de voorloopig aan genomen wijziging van art. 1 van het Reglement predikants-tractementen blij ken gunstig te zijn. Rapporteurs advisee- ren de wijziging vast te stellen en ter onderwerping aan een hoofdelijke stem ming aan de leden der Provinciale Kerk besturen voor te leggen. Een verzoek van den kerkeraad van Deersum, om deze gemeente bij de classis Heerenveen te voegen, kan wegens het ontbreken van de noodige adviezen niet in behandeling genomen worden. Tenslotte behandelde de Synode het ver slag betreffende het Hooger Onderwijs. De Synode nam met belangstelling kennis van de verschillende bijzonderheden en de voorzitter dankt de hoogleeraren, hun Gods zegen toebiddende. ned. onderwijzers-genootschap. Het congres te Groningen. Eergisteravond en gistermorgen verga derde het Nederlandsch Onderwijzers-Ge nootschap huishoudelijk. De opnbare vergadering, die eergister- middag was geschorst, werd gistermid dag voortgezet. Met kleine meerderheid werd verworpen een voorstel van Den Haag, waarbij wordt voorgesteld, dat het N.O.G. er voor zal ijveren, dat de instelling van U.L.O.-examens worden opgenomen in de wet LO. en de uitvoering daarvan ge regeld bij A. M. v. B. Het praeadvles van het hoofdbestuur luidde eveneens afwij zend. Een voorstel van Rotterdam, waarbij 't hoofdbestuur wordt opgedragen de noo dige stappen te doen ten einde te verkrij gen, dat de regelingscommissle voor het Mulo-examen niet langer bij het samen stellen der lijsten van examinatoren zal letten op het lidmaatschap van één der belde vereeniglngen, werd aangeno men met 104 tegen 95 stemmen. Langdurig werd behandeld een voorstel van Haarlem: De algemeene vergadering van het N.O.G.-besluit, dat het N.O.G. zich zal aansluiten bij 't C.N.O.P. Overeen komstig het praeadvles van het hoofd bestuur werd dit voorstel met groote meerderheid verworpen. In verband met het bezuinlgmgsontwerp kwamen ten slotte de volgende moties in behandeling: De 89ste algemeene vergadering enz. kennis genomen hebbende van het in het bezuinigingsontwerp aangekondigde voornemen der regeering, om over te gaan tot een nieuwe korting op de ambtenaars- en onderwijzerssalarissen enz., kennis genomen hebbende van de bij de Kamer ingediende motie Van der Tempel, waarin de regeering verzocht wordt geen verdere verkorting op de verdere salaris sen van ambtenaren en onderwijzers toe te passen, dringt er met klem bij de Tweede Kamer op aan om deze motie aan te nemen en bij de regeering om aan den wensch, in die motie vervat, gevolg te geven. De algemeene vergadering enz kennis genomen hebbende van het ln net bezuinigingsontwerp aangekondigde voornemen der regeering, om het salaris- besluit voor de onderwijzers zoodanig te wijzigen, dat het aanvangssalaris der onderwijzers zal worden vastgesteld op een bedrag van ongeveer f. 500 enz., met groote ontstemming ln dit voor nemen der regeering aanvoelende een ernstige miskenning van de beteekenis van het onderwijzersambt voor het maat schappelijk leven, dringt er bij de regee ring met klem op aan om van haar voor nemen af te zien, zoowel in het belang van het aanzien van den onderwijzers stand als in het belang van het verkrij gen van een hoogen graad van volksont wikkeling. De 89ste algemeene vergadering enz., met groot leedwezen kennis genomen hebbende van de plannen der regeering om de leerlingenschaal van het gewoon L.O. en hat uitgebreid L.O. te verhoogen, welke maatregelen wederom in het bij zonder de kleine scholen op het platte land zullen tr-ffen enz., protesteert ten sterkste tegen deze maatregelen, die, als ze worden uitge voerd. groot" schade zullen toebrengen aan onderwij- en onderwijzers De 89ste algemeene vergadering enz., met groote Instemming kennis genomen hebbende van het ln het bezulnlgings- voor zaterdag 3 augustus. Hilversum. 1875 M Vara-uitzending; 10,00: VPRO; 7,00: VRO 8,00: Gramo- loonplaten 10,00: Morgenwijding 10,15: Voor Arbeiders ln de Continubedr. Gramofoonplaten. Radiotooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Fr. Nienhuys (voordracht) 12.00: Harry Lew's Radio Three en gramofoonmuziek 2,00: Hoe de toon kunst groeide (gram. platen) 2,20: Gra mofoonplaten 2,45: Filmkwartier M. Sluyser 3,00: „Carmen", opera van Bizet (gram. platen). Toelichting A. van Nierop 5,40: F. V. Toussant van Boe- laers: Stijn Streuvels 6.00: A. de Booy (zang) en L. Contran (piano) 6.30: Es peranto (Gramofoonpl. en causerie C. Het- tema) 6.50: Gramofoonpl. 7.00: V.R.O. 8.00: Herh. S.O.S.-ber. 8.03: Berichten en VARA-varia 8.12: Wij vragen uw aandacht voor 8.15: Gramofoonpl. 8.30: „Strandfilmpjes" door Jacob Cats Jr., oJ.v. W. v. Cappellen 9.00: Dubbelman- nenkwartet „Preciosa" o.l.v. D. Kok en gramofoonpl. 9.25: Reportage Nederl. Athletiek kampioenschappen door J. Broeksz 9.50: Tine Labree (liedjes a. d. vleugel) 10.00: Tien minutten Holly wood (gr. pl.t 10.10: De Bohemians o. I. v. J. v. d. Horst 10.50: Fantasia o.l.v. E. Walis 11.30—12.00: Gr.pl. Huizen, 301 M. KRO-uitzending 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gra mofoonpl. 11.3012.00': Godsd. Halfuur 12.15: Gramofoonmuziek. Kwintetcon cert 2.00: Voor de jeugd 2.30: Sport 3.00: Kinderuur 4.00: HIRO 5.00: Orkestconcert 5.30: Schlagermuziek en lezing 7.15: Causerie 7.35: Gramo foonpl. 8.00: Berichten. Gramofoonpl. 8.30: Schlagermuziek, rrdiotooneel en gra mofoonpl. 10.30: Berichten 10.35 en II.0012.00: Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.20: Gramofoonpl. 11.50 Imperial Hotel orkest o.l.v. E. Smythe 12.50: Gramofoonpl: 1.20: Commodore Grand orkest o.l.v. Davidson 2.20: BBC- Northern Ireland orkest o.l.v. E. G. Brown 3.20: Orgelspel H. Ramsay 3.50: Reg. King en zijn orkest 4.50: Maurice Igor en zijn Zigeunerorkest 5.35: Ambrose en zijn band 6.20: Berichten 6.50: Sport- praatje 7.05: Welsh programma 7.20: BBC-orkest o.l.v. J. Ansell 8.20: Op treden van de „Continentals" 8.50: Va riété-programma 9.50: Berichten 10.10: Reportage van de Tidworth Taptoe 10.35: G. Partington's kwintet 11.20: BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall 11.45: Ver volg Reportage 12.0512.20: Vervolg Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.35: Concert o.l.v. Doyen 7.25: Gramofoonpl. 8.20: Pianorecital 9.05: „Fortunlo", met muziek van Mes- sager 11.1012.35: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest o.l.v. A. Thyregod 3.50 5.50: Omroeporkest o.l.v. Gröndahl 8.20: Zang en voordracht. 9.20: Trombone en piano-soli 9.35: Omroeporkest o.l.v. Mahler 11.00: Zang en piano 11.20 12.35: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.50: Concert uit Breslau 12.20: Concert uit Essen I.35: Fragm. uit Suppé's operette „Boc caccio" 2.35: Gevar. Concert 4.20: Gevarieerd programma 7.50: Concert 8.35: „Das Spitzentuch der Königin". ope rette van Joh. Strausz. Leiding: H. Ros- baud 10.35: Wlr feiern die neue Zeit II.3512.20: Reportage. Rome, 421 M. 9.00: „La Granceola", opera van A. Lualdi. Hierna „Der Schau- spieldlrektor", opera van Mozart. Leiding: A. Lualdi. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 12.50: Salonorkest o.l.v. Walpot 1.502.20, 4.20, 4.50: Gramo foonpl. 5.20: Omroeporkest o.l.v. Dou- liez 6.35 en 7.35: Gramofoonpl. 8.30: dito en radiotooneel 9.20: Stafmuziek lste Reg. Gidsen o.l.v. A. Prévost 10.30: Gramofoonpl. 11.2012.20: Dansmuziek 484 M.12.20: Gramofoonpl. 12.50: Omroeporkest o.l.v. Douliez 1.502.20 en 4.35: Gramofoonpl. 5.20: Salonor kest o.l.v. Walpot 6.20: Zang 6.50: Salonorkest o.l.v. Walpot 8.20: Sym- phonleconcert oi.v. Cornell de Thoran 9.00: Gramofoonpl. 9.10: Vervolg con cert 9.30: Hoorspel 10.05: Vervolg concert 10.5012.20: Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: „Tanzende Sternschnuppen". gevarieerd programma 10.20: Berichten 10.50: Guitaax en plano 11.05: Weerbericht 11.201.15: Hans Bund en zijn orkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 3 Augustus. lste programma: Hilversum van 824 u. 2de programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.00: Keulen 8.40 9.20: Deutschl.sender 10.20: Keulen 11.50' Londen Reg. 12.20: Keulen 14 20: Deutschl.sender 15.20: Parijs Radio 16.20: Keulen 18.20: Brussel Fr 18.50: Brussel VI. 19.05: Parijs Radio 19.50: Keulen. 22,30: Londen Reg. plm. 22.50: Leipzig. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.35: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Droitwich. Wüzigingen voorbehouden. ontwerp vervatte voorstel tot Voorloopige pensionneering van 60-jarige onderwij zers, het betreurende, dat de oorspronke lijke datum van ingang op 1 September 1935 is verschoven naar 1 Januari 1936, verzoekt de regeering met aandrang om te bewerken, dat het bedoelde reglement met 1 Januari 1936 in werking zal kunnen treden. De voorzitter lichtte de moties nader toe waarna ze met algemeene stemmen we m aangenomen. Ze worden opgezon den naar de regeering en volksvertegen woordiging. 3-8 J

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11