De buitenlandsche politiek Engelsche Lagerhuis. in LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 2 Augustus 1935 Minister Hoare's antwoord. De leider der labour-oppositle, Lansbury, zette gisteren in den aanvang van de de batten over de buitenlandsche politiek ln het Engelsche Lagerhuis uiteen, dat na den oorlog de volkeren der wereld zich hadden verbeeld, dat thans een tijdperk van vreeuzame ontwikkelingen zou intre den. Men had gemeend, dat de ontwape ning van Duitschland zou moeten leiden tot een algemeene ontwapening. Ondanks alle pogingen van Henderson en anderen staan echter thans Engeland en Europa voor een verschrikkelijken toestand. De ophooping van bewapeningen heelt de wereld niet van den oorlog gered. Spr. deed vervolgens een beroep op de regeering haar ontwapenlngspolltlek be kend te maken en mededeelingen te doen over den stand der ontwapeningsconferen tie. Welke politiek denkt de regeering te gaan voeren ln de kwestie van den lucht oorlog? Hoe staat het met het gebruik van gifgassen? De Engelsche regeering moet toch in de kwestie van de afschaffing van het luchtwapen en de lnternationaliseering van de verkeersluchtvaart het initiatief nemen? Het is tijd, dat Engeland deze problemen zonder verwijl in de Volken bondsvergadering voorlegt, zoodat daar over beslist zal kunnen worden. Lansbury vroeg vervolgens den minister van buitenlandsche zaken een uitvoerige verklaring af te leggen over 't Italiaansch- Abessynische geschil. De labourpartij heeft iedere maatregel der regeering gesteund, die nauwkeurig aansloot bij de verplichtin gen van Engeland op grond van het Vol kenbondshandvest. Het is onbegrijpelijk hoe volkeren, die niet in staat zijn hun schulden te betalen, zich expedities kun nen veroorloven van de voorgenomen soort. Voortgaande bepleitte Lansbury het weer bijeenroepen van de economische confe rentie, die het geheele terrein der econo mische problemen zou moeten bespreken, welke den wereldvrede in gevaar zouden kunnen brengen. Sir Herbert Samuel (liberale oppositie) vroeg in zijn redevoering inlichtingen over het luchtpact van de West-Europeesche mogendheden. Sedert de redevoering van Hitler van 21 Mei heeft de Engelsche re geering herhaaldelijk haar belangstelling doen blijken voor het afsluiten van deze conventie, maar bij de laatste gelegenheid heeft Hoare gezegd, dat de onderhandelin gen nog niet eens begonnen waren, of schoon sindsdien vele maanden verloopen zijn. Wat het Abessynische geschil betreft, gaf spr. uiting aan zijn vrees voor de mo gelijkheid, dat een fait accompli eventueel reeds zou kunnen zijn ontstaan op een moment, dat Geneve nog ijverig aan het beraadslagen was. Engeland moet in deze kwestie met de andere landen en in het bijzonder met Frankrijk zoo nauw en zoo lang mogelijk samenwerken. De conservatieve brigadegeneraal Spears richtte in zijn redevoering scherpe aanval len op Italië. De verontwaardiging over de intimidatie der zwakken door de sterken neemt steeds meer toe. Hoe meer men te weten komt, hoe waarschijnlijker het wordt, dat Engeland de rol zal krijgen, die Italië zich zelf had toegeschreven. Spr. wees er verder nog op, dat thans practisch de geheele mannelijke bevolking van de Oostenrijksche provincie, die na den oorlog bij Italië is ingelijfd, gemobiliseerd is. De conservatieve afgevaardigde, Vivian Adams, zelde. dat Engeland niet zou mogen terugschrikken voor de scherpste maat regelen, zooals het afsnijden van steen koolleveringen en het sluiten van het Suez- kanaal, waneer Italië zou blijven vasthou den aan zijn tegenwoordige Abessynische politiek. De minister van Buitenlandsche Zaken, Sir Samuel Hoare, sprekende namens de regeering, zeide in zijn redevoering o.m., dat Engeland de Vereenlgde Staten ge durende het geheele conflict tusschen Italië en Abessynlë breedvoerig op de hoogte heeft gesteld van het Brltsche standpunt en over den ernst, waarmede het den toestand beziet. Met groote vol doening heeft hij er dan ook kennis van genomen, dat de Amerikaansche regee ring eenzelfde houding aanneemt. Wij zijn ons ten volle bewust, aldus ver volgde Sir Hoare, van onze verplichtingen, zoowel uit hoofde van de verdragen, als op grond van het Volkenbondsstatuut, en wij zijn voornemens ons hieraan te hou den. De minister dankte de sprekers voor hun „reserve en nauwkeurigheid", waar mede zij de Italiaansch-Abessynische kwestie hebben behandeld en kwam ver volgens te spreken over de interpellaties van den leider der oppositie, Lansbury. Het voorstel van Lansbury, een economi sche wereldconferentie bijeen te roepen, is te onomschreven dan dat de minister zich er nader mede zou kunnen bezig houden. „Een der moeilijkste kwesties, waar de wereld zich thans voor geplaatst ziet, en waarvoor zij zich in de naaste toekomst nóg meer geplaatst zal zien, is het pro bleem der staten, die koloniale rijken be zitten en van de staten, die geen koloniale rijken bezitten. Het probleem der bezit- tenden en niet-bezittenden. Al zijn de kwesties nog zoo moeilijk, toch mogen zij niet worden opgelost door gebruikmaking van geweld in eenig deel der wereld, doch door verzoening, regeling en overeenstemming". Voortgaande besprak Sir Samuel Hoare de verschillende vragen van Lansbury in zake de ontwapeningskwestie, waarbij hij het volgende uiteenzette: Wat de afschaffing van den luchtoor log aangaat, heeft de Engelsche regeering reeds het initiatief genomen. Het ontwerp overeenkomst is op 16 Maart 1933 voor gelegd aan de Ontwapeningsconferentie. Het is door deze conferentie aanvaard als basis voor een toekomstig verdrag en vormt de basis, waarop de onderhande lingen hervat zullen worden, zoodra hoon aanwezig is op overeenstemming Hpt schijnt de Engelsche regeering onmoge lijk eenigerlei overeenkomst inzake de afschaffing van den luchtoorlog te be spreken zonder medewerking van Duitsch land. Artikel 33, aldus vervolgde Hoare, van het Engelsche ontwerp-overeenkomst be paalt de onmiddellijke afschaffing van het werpen van bommen uit de lucht, uit gezonderd voor „vredesdoeleinden" in de afgelegen gebieden. De Engelsche regee ring heeft zich bereid verklaard deze laatste bepaling op te geven, wanneer zij een hinderpaal mocht vormen voor het sluiten der overeenkomst. De Engelsche regeering heeft het pro tocol van Genève van 17 Juni 1925, waar in afgezien wordt van het gebruik van gifgassen, onderteekend en geratificeerd. De conventie is van kracht, maar is door zekere staten, waaronder de Vereenigde Staten, Japan en Tsjecho-Slowaklje, nog niet geratificeerd. Wat de kwestie van het weer bijeenroe pen van de ontwapeningsconferentie be treft, zeide Hoare, dat geen werkelijke vorderingen op het gebied der ontwape ning bereikt kunnen worden, voor de tegenstelling tusschen het Dultsche en het Fransche standpunt verminderd, zooal niet overbrugd zal zijn. De regeering zal alles doen, wat in haar vermogen is om deze meeningsverschillen uit den weg te ruimen. De minister van Buitenlandsche Zaken behandelde vervolgens de „verschrikke lijk moeilijke Abessynische aangelegen heid" van welker ernst de regeering zich volkomen bewust is. Maar Juist daarom hoedt de regeering zich voor overijlde stappen. De uitwerking van een oorlog tusschen Italië en Abessynië zal van het grootste nadeel zijn voor den Volkenbond, onverschillig of de oorlog kort of lang, of Italië dan wel Abessynie de overwinnaar zou zijn. De na den oorlog gedane pogingen om vreedzame regelingen in de plaats te stel len van oorlogen zouden verijdeld worden. De kleine en zwakke landen zouden de bescherming, waarvan zij zich afhankelijk hebben gesteld, ernstig in gevaar gebracht zien. De pacten, die moeizaam zijn afge sloten ten behoeve van grootere veiligheid in Europa zouden weinig meer lijken dan vodjes papier. De reacties buiten Europa zouden niet minder betreurenswaardig zijn. Gedurende generaties, aldus Sir Sa muel Hoare, hebben wij in Groot Brittan- nië en onze vrienden in Frankrijk een wijze en edelmoedige politiek gevoerd voor het uit den weg ruimen van verschil lende tusschen de blanken en gekleurde rassen. Een oorlog, die uitgeroepen zou worden tusschen een blanke natie en het zwarte ras zou onduldbare hinderpalen werpen op dezen weg van verzoening en onderling begrip. Gelijk spreker het La gerhuis reeds had verteld, staat de Engel sche regeering niet onsympathiek tegen over de Itallaansche behoeften ln zake expansie en haar optreden sedert den oor log heeft getoond, dat haar sympathie meer is dan leege woorden. Wanneer de Itallaansche regeering klachten heeft jegens de Abessynische regeering, laat zij die dan op behoorlijke en regelmatige wijze te berde brengen. Zij zal den Vol kenbond bereid vinden zijn volledige en onpartijdige aandacht aan het geval te wijden Het Lagerhuis kan er op vertrou wen, dat de regeering allen beschikbaren invloed zal aanwenden om de rampspoe den te keeren, die uit een oorlog zouden volgen. Terwijl de Volkenbondsraad ln zitting bijeen is. is het spreker onmogelijk nadere aanduidingen te geven over den volgenden stap dien de Engelsche regeering al dan niet zal doen in situaties, die nog niet ontstaan zijn, maar wél wilde spreker zeggen, dat zoo lang er een kans op vrede is, Engeland deze zou vastgrijpen en er het beste van zou maken. De Volkenbond behandelt de crisis. De Engelsche regee ring zal alles doen, wat in haaT vermogen is om zijn invloed te steunen en te profl teeren van zijn machinerie voor den vrede. Zij zal alles doen, wat in haar vermo gen ligt om de meest volledige kans te geven aan het verzoeningswerk om dit tot succes te voeren. Voortgaande behandelde spreker de door Sir Herbert Samuel gestelde vraag in zake de geruchten, dat de Engelsche en Fran sche regeeringen te Stresa in zekeren zin de Italiaansche regeering de vrije hand zouden hebben gegeven in Abessynië. „Uit naam der Engelsche regeering wensch ik te verklaren aldus Sir Sa muel Hoare dat er geen enkele basis bestaat voor dit gerucht Ik zóu hieraan willen toevoegen, dat de kwestie van Abes synië nooit besproken is tusschen de dele gaties der drie regeeringen te Stresa. Voor zoover de Franscheregeering betrok ken is, is het aan haar in haar eigen parlement daarop te antwoorden, maar niettemin voel ik mij gerechtigd te ver klaren. dat ik er volstrekt zeker van ben, dat de Fransche regeering geen actie heeft ondernomen, die in strijd zou zijn met haar verplichtingen, zoowel volgens hetVolkenbondsstatuut als volgens de ver dragen". Hiermede was het debat ten einde. ^MJN/T IN IITÏIKEK^j TIJDSCHRIFTEN. De Augustus-aflevering van „Meisjes leven" (uitgave Valkhof! en Co., Amers foort) bevat tal van aardige verhalen o.a. van Willy Pétillon, Cissy van Marxveldt en Titia den Hartog. NIEUWE UITGAVEN. Bij „Realta" te Groningen verscheen met tal'ooze foto's verlucht „Groningen en Noord-Drenthe", propaganda-uitgave met medewerking en instemming van den Bond van Ver. voor Vreemdelingenverkeer ln die gewesten. Mr. E. Elias, oud-hoofd redacteur der Prov. Groninger Courant schreef de veelzins lezenswaardige tekst, terwij', ook aan de typografische verzor ging alle aandacht werd besteed. WATERPOLO. HET NEDERLANDSCH ZEVENTAL. Voor den wedstrijd tegen Duitschland. De waterpolo-commlssie van den Kon. Ned. Zwembond heeft het Nederlandsche Waterpolo-zevental, dat Zondag a.s. te Doorwerth bij Oosterbeek tegen Duitsch land zal spelen, als volgt samengesteld (van links naar rechts) Doel: H Veenstra (IJ); achter: G. Regter (R.Z.C.), K. Kohier (IJ), aanvoerder en J. van Oostrom Soede (IJ); voor: F. W. van den Bosch (IJ), C. G. van Aelst (HZ, en P.C.) en J. W. van Daatselaar (U.Z.C.). Invallers: doel: H. Paerl (IJ); achter: J. van Heteren (HZ. en P.C.): voor: A. Franken (Zwemlust, Utrecht). Scheidsrechter is de heer Rënë de Raeve, van den Kon. Belgischen Zwem- en Red- dingbond. BESLISSINGSWEDSTRIJD DE ZUL I—S. Z. ZN P. C. I 1—2. De Zijl moet degradatiewedstrijden spelen. Gisteravond vond deze wedstrijd plaats ln Alphen's zwembad. 6. Z. en P. C. was volledig, terwijl De Zijl uitkwam met Kloots als invaller voor Rameau. Het begin was zeer zenuwachtig, met een licht overwicht van de Leidenaren. Reeds spoedig probeerde Key met een ver schot Van Heumen te passeeren, maar het onverwachte schot werd op sublieme wijze gekeerd.-De keeper van S. Z. en P. C. had trouwens niet over pech te klagen, want een oogenblik later schoot Key wederom buiten zijn bereik op doel, maar nu werd het schot door de lat gekeerd. S. Z. en P. C. kwam nu opzetten, de mldachter plaatste onberispelijk naar den rechtsvoor, die van dichtbij met een schuin hard schot Kloots passeerde. 01. Na eenige wederzljdsche aanvallen floot de scheidsrechter voor rust. Na de rust is de Zijl voortdurend in den aanval geweest, maar wat zij ook pro beerde, het mocht haar niet gelukken den buitengewoon op dreef zijnden keeper van Schoonhoven te passeeren. Keiharde scho ten van Lut en Key, zoowel hooge als lage ballen, werden op hem afgevuurd, maar alles tevergeefs. Toen de keeper van S. Z. en P. C. was ultgezwommen, kreeg de Zijl een vrije worp te nemen; K. Kraayenbrlnk kon toen gemakelijk in het leege doel schieten. 1il. Het zag er nu naar uit, dat de Leldenaars zouden gaan winnen, want de Schoonhovenaren konden den bal bijna niet van eigen helft weg krijgen, zóó waren onze stadgenooten ln de meerderheid. Vlak voor tijd was een uitval van S. Z. en P. C. den Leldenaars echter noodlottig en zij slaagden erin met een werkelijk keurig schot den wedstrijd uit het vuur te slee pen. 12. Vlak hierop kwam het einde van dezen in de aljerbeste verstandhou ding gespeelden wedsfrtjd met een onver diende nederlaag voor De Zijl. Scheids rechter de Kok uit Den Haag floot uit stekend. A.s. Woensdag speelt de Zijl I in de zweminrichting „De Zijl" alhier den eer sten degradtiewedstrijd tegen Poelmeer I. G.Z.C. II—L.Z.C. II 2—1. Bij dezen wedstrijd, die gisteravond te Gouda gespeeld werd, kwam L.Z.C. uit met 4 invallers in de opstelling: doel: van Bas ten; achter: Hofsteenge. Verberg en v. Weeren; voor: Meyeraan, N. Ouwerkerk en Overdevest. G.Z.C. is bij het ultzwemmen 't eerst bU den bal, doch L.Z.C. bemachtigt hem en het schot van Ouwerkerk gaat rakelings over de lat. Hierna wegen de ploegen wel tegen elkaar op. Bij een worsteling voor het L.Z.C.-doel weet G.Z.C. te doelpunten en kort daarna wordt nogmaals van Basten verschalkt. Rust gaat in met 20. Na de pauze hetzelfde spel. L.Z.C. laat den man te veel vrij en zwemt te traag. Van een misverstand bij. G.Z.C. weet L.Z.C. te proflteeren en den stand op 21 te brengen. Bij een vrijen worp, waarbij Ouwerkerk vrij ligt en den bal goed toege speeld krijgt, schiet deze huizenhoog over. Verder wordt niet meer gedoelpunt, zoodat het einde komt met 2I voor G.Z.C. L.Z.C. n moet nu een beslissingswedstrijd spelen om de laatste plaats met G.Z.C. II, daar belde teams nu in totaal 2 punten hebben. CRJCKET. FLAMINGO'S—FREE FORESTERS. Op den tweeden dag van dezen wedstrijd te Laren zijn de volgende scores verkre gen: Free Foresters le innings; R. H. Twining bowled C. W. V. Bakker 19 R. A. Boddington id. mr. H. W. Glerum 32 C. R. Tuff c. Strolnk jhr. W. v. d. Bosch 60 M. Howell c. jhr. J. v. d Bosch Klink 64 A G. S. Cobb bowled Hamburger 58 W. Dealey c. Klink b. Hamburger 38 G. E. V. Crutchley st. Jhr. J. v. d. Bosch Klink 41 Capt. H. P. Miles c. Klink b. Hamburger 3 G. Corner not out Capt. Stanley c. A. v. Baasbank Klink 0 T. Nevlnson c. Van Tienhoven Klink 0 Extra's 1 Totaal 319 Flamingo's 2e innings: Jhr. J. v. d. Bosch bowled Nevinson 14 Jhr. W. v. d. Bosch st. Boddington b. Cornu 52 A. van Baasbank c. Dealey b. Cobb 17 W. H. Glerum not out 25 R. de Waal bowled Cobb 5 C. W. V. Bakker v. Comu b Stanley 9 J. v. Tienhoven not out 5 A. Stroink did not bat J. J. Koeleman did not bat Mr. G. Hamburger did not bat H. Klink did not bat Extra's 11 Totaal 138 VOETBAL. DE COMPETITIE-INDEELING. U.V.S. EN ALPHEN INGEDEELD IN DE 2e KLASSE B. De „Sportkroniek geeft de competitie indeeling voor afdeeling I en II van den K.N.V.B.. althans wat betreft de le en 2e klasse. Deze luidt. Afdeeling I. le klasse: Ajax. Hermes-DVS, Haarlem, KFC, ADO, V6V, Xerxes, Sparta, RCH, HBS 2e klasse A: UW, Zeeburgia. AFC, EDO, Alcmarla Vlctrix. Bloemendaal, Klnheim, 't Gooi, DOS, Vriendenschaar 2e klasse B: ZVV, Hilversum, WFC. O WO, Velox, BFC, West-Frisia, OSV, De Spartaan, Hercules. Afdeeling II. le klasse: DWS, Feijenoord, DHC, Stormvogels, Excelsior, VUC, DFC, HFC, ZFC. Blauw-Wit. 2e klasse A: HW, VDL, SW,Quick, RFC, Olympia, The Rising Hope, Emma, Unltas, Steeds Hooger. 2e klasse B: ODS. CW, Neptunus, Gouda, Hoek vail Holland, BEC. UVS, Overmaas, DCL. Alphen. 0 JUBILEUMWEDSTRIJDEN N.R.M. Morgenmiddag om halfdrte en halfvtjf zullen op het L.F.C.-terreln resp. de vol gende B-elftallen om een beker kampen: P.C. en L.Bank-Elftal en N.R.M. (B)— A.R.V.A. —o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN Morgenavond te lialfacht speelt Rijnsb. Boys I haar 7den nederlaagwedstrijd te gen Noordwljk I. WEDSTRIJDEN A.A.S.V. Hedenavond te 7 uur speelt een A.A.S.V.- combinatie thuis tegen een veteranen- combinatie en Maandagavond te 7 uur A A.S.V. I tegen N.Z.H.T.M. I. OOSTERKWARTIER—R.B.F. Gisteravond won Oosterkwartier met 5—3 van R.B.F. WEDSTRIJD TE ZOETERWOUDE. Hedenavond om halfacht wordt te Zoe- terwoude een wedstrijd gespeeld tusschen een Aéro-elftal (personeel Gasbetonfa briek en V.C.H. I uit Hoogmade. BOSK. BOYS I^SURINAME BOYS 6—1. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tus schen de Boys I en Suriname Boys uit Amsterdam eindigde in een overwinning voor de Bosk. Boys 61. LAWN-TENNIS. HET JEUGDTOURNOOI TE NOORDWIJK De tweede dag. Op acht partijen na kon gisteren het Noordwijksche jeugdtournooi worden af gespeeld. Bereids werd een beslissing ver kregen ln het gemengd dubbelspel van de B-afdeeling, waarin de broertjes Akkers- dljk, die ook de finale van het jongens enkelspel bereikten, tegenover elkaar stonden. Het werd een aardig, vlot par tijtje, waarin vooral de kleinste Akkers- dijk een onmiskenbaren aanleg demon streerde. De uitslagen van gisteren waren: Heeren-enkelspel A, halve eindstrijd: Tymensen sl. De Vries 61, 63; Van Oven sl. Syersted 61, 6—0. Heeren-dubbelspel A, le ronde: Tymen sen en Jonkhart sl. J. C. Smalt en J. Kolff 6—1, 6—0. Kwart-eindstrijd: G. Spiele en B. Velte- naar sl. K. Syersted en F. Visser 3—6, 63, 63; J. D. Kroner en B. de Vries sl. W. van Dltmar en J. Perez 64, 63; Tymensen en Jonkhart slaan D. Henny en L. Bosman 60, 60; M. A. v. Oven en R. Th. Esser sl. G. Breukink en M. G. Breukink 6—1, 6—1. Halve eindstrijd: van Oven en Esser sl. Tymensen en Jonkhart 64, 79, 62; Spiele en Veltenaar sl. Kroner en De Vries 6—1, 9—7. Gemengd dubbelspel A, le ronde: mej. van Leeuwen en fjyersted w.o.; mej. Felix en De Vries w.o. 2e ronde; mej. Klein en Van Oven sl. mej. P. Henny en J, C. Smalt 6—2, 6—0; mej. van Rljssel én F. Visser sl. mej. Ch. Hoek en v. d. Most van Spijk 63. 6—4; mej. van Leeuwen en Syersted sl. mej. I. Jolles en G. Spiele 64, 911, 6—2; mej. Felix en De Vries sl. mej. Uitenbogaart en Veltenaar 5—7, 62, 6—3. Enkelspel B, jongens, halve eindstrijd: W. Akkersdijk sl. Stenfert Kroese 6—0. 5—7, 86; L. P. Akkersdijk sl. Kroner 6—3, 3—6, 6—3. Dubbelspel B, jongens, le ronde: F. Stenfert Kroese en A. Kuipers sl. C. van Boetzelaer en W. Corts 61, 61; J. Breu kink en J. Lips sl. W. Blok en J. Blok 6—0, 6—1. Halve eindstrijd: Breukink en Lips sl. Stenfert Kroese en Kuipers 6—1, 86- W Akkersdijk en L. P. Akkersdijk w.o Gemengd dubbelspel B, le ronde- B Thonus en W. Akkersdijk sl. F. Rens en J. Kolff 61, 64; C, v. d, Ploeg en L. Akkersdijk sl. E. Bierens en J. Lips 8—6, Eindstrijd: C. v. d. Ploeg en L P Ak kersdijk sl. B. Thonus en W. Akkersdijk 36, 75, 62. Mejuffrouw J. de Bruin 1035.90 pnt.- Mejuffrouw C. Werther 925.62'/, pnt Mej. F, Dijkman 882.15 pnt; 8. Mej.S Goedhart 862.65 punten. Voor de heereri betrof de kamp de volgende nummers: 100 Meter hardloopen 1500 M. hardloopen, Speerwerpen, Ver springen en Hoogspringen. De uitslag was- 1. J Ramkema 1976.02'/, pnt; 2. H. dj Blanken 1856.05 pnt; 3. Jac. Zaal 171680 pnt; 4. S. v. d. Hoek 1020.12'/, pnt; 5 'w Windhorst 958.17'/, pnt; 6. G. Britsemer 859.40 pnt; 7. P. Bezemer 843.95 punten ATHLETIEK. ONDERLINGE VIJFKAMP VAN „ALPHEN" Gisterenavond vond op het Alphen-ter rein een onderlinge vijfkamp voor dames en een vijf kamp voor heeren plaats De volgende nummers golden voor de dames: 80 Meter hardloopen, Speerwerpen Verspringen, Hoogspringen en Kogelstoo- ten De uitslag was: 1. Mej. A. Heyns 1719 pnt; 2. Mej N v Arkel 1678.80 pnt; 3. Mej. C. Grobbe 1541.30 pnt.; 4. Mej. P. Bijl 1082.35 pnt.; 5 WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Op de Stadionbaan te Amsterdam z|]a gisteren de volgende resultaten verkregen. Sprintwedstrijd voor beroepsTljders or« vijftien ritten. Eerste rit: 1. Richter, 2. Van Egmond (vele lengten). Tweede rit: 1. Soherens, 2. Gerardln (een wiel). Derde rit: 1. Michard, 2. Van den Lin den. Vierde rit: 1. Gérardin, 2. Van (banddikte). Vijfde rit: 1. Michard, 2. Richter (hand, dikte) Zesde rit: 1. Scherens, 2. Van der Lta, den. Zevende rit: 1. Scherens, 2. Van (min. verschil). Achtste rit: 1. Richter, 2. Van den Lin den (gemakkelijk). Negende rit: 1. Michard, 2. Gérardin. Tiende rit: 1. Michard, 2. Van Egmond, Elfde rit: 1. Richter, 2. Scherens («n wiel) Twaalfde rit: 1. v. d. Linden, 2. Gérardin (eenige lengten). Dertiende rit: 1. Van Egmond, 2. v. 4, Linden. Veertiende rit: 1. Gérardin, 2. Richter. Vijtiende rit. 1. Scherens, 2. Michard. Totaal uitslag: 1. en 2. Scherens en Richter, elk 6 pt.3. Michard, 7 pt.; Gérardin, 8 pt.; 5. en 6. v. d. Linden en v. Egmond 9 pt. Beslissing: 1. Richter, 2. Scherens. Wedstrijd met motorgangrnaklng vooe beroepsrijders in twee ritten, elk over 50 K.M. Eerste manche: 1. Metze 37 m. 52 1/5 j; (een nieuw baanrecord; oud record de Graaf 38.26 1/5); 2. Ronsse op 10 M 3. Lacquehaye op 40 M.; 4. Wals op 160 M.; 5. Servigninl op 165 M.; 6. Van der Wulp op 480 M. Tweede manche: 1. Metze in 38 min, 25 2/5 sec.; 2 Lacquehaye 10 Meter; 3, Severgninl 100 M.4. Wals 240 M.; 5, Ronsse 375 M.; 6. Van der Wulp 1600 M, Totaal-uitslag: 1. Metze, 2 pt.; 1 Lacquehaye 5 pt.; 3 Ronsse, 7 pt.; 4. en 5. Severgninl en Wals elk 8 pt.; 6. v, d. Wulp 12 punten. DUIVENSPORT. HET LUSTRUM CONCOURS. De uitslag van het gehouden stedelij)- concours van St, Kathaline Wavre iBelgiil afstand 120 K.M. gemiddeld is, bijzonde: geslaagd. Ingekorfd werden 774 duiven welke om 10.45 uur in vrijheid werden gesteld met Westenwind. De klasseering is als volgt: 1. H. L. Duyn, Lustrum-beker; 2. J. J. La- man Vriendenclubbeker; 3. J. Vliegenthait Bonte duifbeker; 4. Th. Houthoff. Comb, beker; J. Rijsbergen L.P.C.-med.; 6. v. d. Pluijm. medaille. Prijs voor de 5 eerstge- toonde duiven uit dit concours Gebr. v, Oord met Nos. 20, 21, 33. 92 en 99. Door de De Blauwkras werden 12 Eere prijsjes geschonken voor de 12 eerst ge- teekende duiven. Hier volgt de totale uitslag; H. L. Duyn, No. 1; J. J. Laman 2e, 30e en 122e; J. Vliegenthart 3, 5, 65 en 127; Tb, Houthoff 4; J. Rijsbergen 6; J. Philippe 7 en 69; v. Weeren 8; A. J. Vosselman 9, 19, 83 en 84; Schippers 10, 73 en 91; I. Schreuder 11. 89, 98 en 123; W. Ie Malr 12, 35 en 41; J. v. Steenbergen 13; L. Gijsman T. 14, 39, 68 en 140; C. Roode 15, 29, 42 en 119; H. V. de Haas 16, 24, 25, 95 en 105; Chr. v. d. Pluijm 17. 136 en 142; C. W. F, Onvlee 18; Gebr. v. Oord 20, 21, 33, 9! en 132; Joh Vogelenzang V.C. 22, 43, 44, 76, 124 en 135; Jac. Krekelaar 23 en 59; J. Marljt B K. 26, 97 en 139; A. H. Korenho! 27, 31, 120, 144 en 148; P, v. d. Leek 28,51, 93 en 134; P. v. Egmond 23 en 59; A. v, Polanen 34; C. Enseling 36 en 51; C, Brugman 37, 44 en 130; H. Bos 38 en 114; A. N. Erades 40, 58, 67. 80 en 118; Bavelaar B.D. 43 en 50; Rijskamp 45 en 154; D- Roest 47; Grebel 48 en 54; Mertens 49; W, de Zwart 51; H. Klein 53, 60, 71 en 78; J. Singeling 55 en 87; R. P. de Graaf Jzn. 56, 66. 70, 88, 100 en 146; A. W. Krol 61 en 64; G. A, L. v. d. Reyden 62, 115 en 116; Veld huizen 63, 106 en 111; N. N. 72 en 1331 Vlieland 79. 94 en 141; Wallaard 81; v. Velzen 85, 86 en 96; Adr. v. Egmond 90 en 113; Marijt B.D. 104; S. N. v. Leeuwen 101; J. W. Duuren 102 en 107; T. de Haas L.P.C. 103, 145 en 150; W. Gijsman RU. 108; J. Onvlee 109; G. F. V. Dorp 110 en 152; W. Varkevisser 117 en 138; Vogelen zang B.K. 121 en 128; Brandt 125; J- Neuteboom 126; Rozler 129 en 131; Siraa 137; G. F. Tisseur 143; Wamecke 147; v- Zijp 149; J. P. Fazel 151; Groenendijk 153 en Schoo 155. „STEEDS SNELLER" (NOORDWIJK). Wedvlucht van St. Kathelijne Wavre, ai- stand pl.m 130 KM. In concours 168 vo gels, welke met straffen Westlijken wind zijn gelost te 10.45 uur. De vogels hebben veel te lijden gehad van dezen wind. EJ zijn er veel naar het midden van het land gewaaid. Op één uitzondering na zijn in den loon van Maandag echter de meeste vogels thuisgekomen, zoodat ondanks de zware vlucht de verliezen gering zijn. De eerste vogel is te 1 u. 28 min. 34 sec., de 32ste te 2 u. 11 m. 47 sec. geconstateerd- De vogels kwamen in volgorde aan bij: A- V. d. Zwan le, 8e, 19e, 20e, 21e, 22e; Gebr. Klinkenberg 2e, 3e, 4e, 6e, 13e, 14e, 15e- 23e; A. v. Duin 5e, 17e, 26e, 28e; Th. Steen voorden 7e, 24e; A. Boot 9e, 18e; Gebr. d. Niet 10e; Hoek en Hazenoot 11e, 1«; 30e; P. Bosman 12e, 25e; D. Passchier 27e. G. Duindam 29e; Gebr. Zonneveld 31c, Gebr. v. d Poel 32e. A.s. Zondag wedvlucht vanaf Vilvoor den, 146 KM. 2-d

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10