ELTAX j£L Het Italiaansch-Abessynisch conflict voor den Volkenbondsraad. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 1 Augustus 1935 V1//CHEBJ- BERICHTEN Een compromis-formule gevonden FAILLISSEMENTEN. TELEGRAMMEN. SP0RT. DENEMARKEN. Parlement bijeen. De buitengewone zomerzlttlng van den Deenschen Rijksdag werd met een ge meenschappelijke zitting van belde Hul zen geopend. Minister Stauning hield hierbij 'n rede, waarin hij als reden voor de bijeenroeping van den Rijksdag de moeilijke econo mische toestanden in het bijzonder voor den landbouw opgaf. UIT HET VERRE OOSTEN. Uitbreiding Kwantoeng-macht? De bandieten weren zich. De met grooten politieleen en economl- schen invloed bekleede president van den Zuid-Mantsjoerijschen spoorweg, graaf Hajasji, is als zoodanig afgetreden. Als reden voor dezen stap worden mee- nmgsverschillen tusschen hem en het Kwantoengleger over de reorganisatie van het spoorwezen en de in China te volgen politiek genoemd. Tot zijn opvolgerzou, naar men zegt, worden benoemd de vroegere vice-presi dent van den Zuid-Mantsjoerijschen spoorweg en vertegenwoordiger te Genève inzake het Mantsjoekwo-vraagstuk, Mat- soeoka De verandering zou beteekenen. dat de spoorweg voortaan onder controle staat van het Kwantoeng-leger. De Duitsche journalist Mueller is door de bandieten op eerewoord voor slechts tien dagen vrijgelaten, terwijl de Engel- sche journalist Jones als gijzelaar voor het woord van Mueller wordt vastgehou den. Deze laatste tracht thans de vrijlating van Jones te verkrijgen. Dr. Mueller is in Kalgan aangekomen. De commandant der troepen in Paotsjang heeft zich in verbinding gesteld met de bandieten, die thans voor de vrijlating van den Engelschman Jones een losgeld eischen van 50.000 dollar. Volgens een bericht uit Charbin hebben ongeveer zestig bandieten op den Oost- Mandsjoerijschen spoorweg een aanslag op een geheel bezetten personentrein ge pleegd. Zij hadden dynamiet op de rails gelegd, doch de machinist zag nog net bijtijds het gevaar en kon den trein tot stilstand brengen. De bandieten openden daarop het vuur. doch de militaire treinbewakers sloegen den aanval af. Met medeneming van hun dooden en gewonden kozen de bandieten het hazenpad. Twee man van de treinwacht werden door schoten gewond. RECLAME- 5508 666 LJMUIDEN, 1 Augustus 1935. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.920.66; Tongen per K.G. 1.40—0.86; Groote schar per kist v. 50 K.G. 31; Middelschol per kist van 50 K.G 26—19; Zetschol per kist van 50 K.G. 2519; Kleine schol per kist van 50 K.G. 22—8; B;t per kist van 50 K.G. 135.50; Schar per kist van 50K. G. 115.30; Mid del schelvisch per kist van 50 K.G. 29: Kleinmiddel schelvisch per kist van 50 K.G. 2220: Kleine schelvisch per kist v. 50 K.G. 17.50—6: Kabeljauw per kist van 125 K.G. 58—30; Gullen p. kist v. 50 K.G. 136; Lengen per stuk 1; Wijting per kist van 50 K.G. 4.302; Koolvisch per stuk 0.32; Makreel per kist van 50 K.G. 10— 7.50; Groote Heek 77; Groot middel Heek 78; Klein middel Heek 26—23; Kleine Heek 13—4.60. Aangekomen 2 stoomtrawlers: IJM. 15 met 2537; IJM. 37 met 2899 en ln 4 loggers K.W. 78 met 1480; K.W. 5 met 551; K.W. 23 met 497; SCH. 42 met 342; 2 Kotters E 436 met 616 en E 76 met 458. VLAARDINGEN, 1 Aug. Binnengeko men de VL. 190 met 8 last; VL. 197 met 15 last; K.W. 97 met 8 last; K.W. 144 met 24 last. Prijzen Groene maatjes 15.3019.10; jonge maatjes 11.3013.70; maatjes 7.70 9 90; volle haring 8.409.50. Alles naar kwaliteit. Haringvisscherij K.W. 97 met 138 kantjes pek.; K.W. 144 met 418 kantjes pek. Alles overgeladen voor Vlaardlngen. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 30 Juli. Op 58 gr. 14' Nbr. en 0 gr. 10' 01. SCH. 104, 370 kantjes en SCH. 284. 42 kantjes. Alles wel. Uitgesproken: Ohr. Duyn, los werkman. Hoofddorp. Park'aan 51. Rn mr A. L. M. van Berckel. Cur. mr. L. Alt .Cc'"n Haar lem Joh. Verdesaa! landbouwer. Aalsmeer, Zwarte Weg 78. P c. mr. A. L. M. van Berckel. Cur. mr. H, O. Drilsma, Haarlem. De 87ste bijeenkomst van den Volken bondsraad, die ln verband met het Ita- llaansch-Abessynische geschil bijeenge roepen is, heeft gistermiddag om 5 uur met een besloten zitting een aanvang ge nomen. zulks nadat tevoren een groote reeks particuliere besprekingen had plaats gevonden. De zitting werd gehouden in de zaal van het bijgebouw van het Volkenbonds- palels, dat in vroegere jaren de hoofd commissie van de ontwapeningsconferen tie herbergde. De Geneefsche bevolking toonde veel belangstelling voor de aankomst van de voornaamste volkenbondsgedelegeerden, Aloisi. Laval, Litwinof en Eden. Omtrent het verloop van de raadszit ting worden de volgende bijzonderheden medegedeeld. De Italiaansche vertegenwoordiger, ba ron Aloisi, refereerde aan de Itaiaansche uiteenzetting, die gegeven ls in het tele gram van 27 Juli en verklaarde, dat de Italiaansche regeering er nogmaals den nadruk op legt, dat het onderwerp van bespreking van de huidige raadszitting moet zijn het mogelijk maken van de hervatting der werkzaamheden van de arbitragecommissie. De vertegenwoordiger van Abessynië, prof. Jèze, vreklaarde, dat zijn regeering het bijeenkomen van den Volkenbonds raad had gevraagd, toen op 9 Juli het bewijs geleverd was. dat de arbitragepro cedure geen kans op succes had. Reeds ln Januari jJ. heeft Abessynië een beroep gedaan op den Volkenbond om een oorlog te verhinderen. Het zal ook in den ver volge alles doen. wat in zijn vermogen is om tot een vreedzame regeling te komen. Aloisi verklaarde daarop, dat hij ten opzichte van de voorstelling van zaken van den Abessynischen gedelegeerde in zake het mislukken van de arbitrage- onderhandelingen alle voorbehoud moest maken. Eden wierp de vraag op, of de Raad en de partijen zich moesten beperken tot de resolutie van 25 Mei of dat de raad, wanneer hij dit zou wenschen, zijn agen da kon uitbreiden. In dit verband verklaarde Laval, dat de gedelegeerde van Italië niet bestreden had, dat de Taad bevoegd was een on derzoek ln te stellen naar den nieuwen toestand. Hij heeft echter voorgesteld dat de raad zijn onderzoek zou beperken tot de gebeurtenissen van Oeal Oeal De gedelegeerde van Abessynië heeft niet gesproken over een uitbreiding van de besprekingen. Laval stelde daarop voor «en openbare zitting te houden op heden middag. Prof. Jèze gaf uiting, aap de opvatting 'van de Abessynische regeering, volgens welke de besprekingen niet mochten wor den beperkt tot de procedure. Naast het arbitrageprobleem moeten de begeleiden de omstandigheden onder oogen worden gezien, in het bijzonder de houding van de Italiaansche regeering. Het ls de vraag of men tijd wil winnen dan wel wil komen tot een zakelijke oplossing. Wil men zich verder inlaten met besprekingen over de procedure, die tot dusverre geen resultaat hebben gehad, of wil de raad naar een vreedzame opossing zoeken, waartoe Abes synië gaarne bereid is? Overigens sloot de vertegenwoordiger van Abessynië zich aan bij het voorstel van Laval, onder handelingen aan te vangen over de uit werking van een formule. Aloisi bracht naar voren, dat de Ita liaansche regeerine groot belang hecht aan de arbitrageprocedure. Daarin moet worden vastgesteld, wie op 5 December in Oeal Oeal de aanvaller is geweest. De toenmalige aanval is het uitgangspunt van het tegenwoordige geschil. De Ita liaansche regeering kan geen besprekin gen op breedere basis aanvaarden, zoo lang de werkzaamheden van de arbitrage commissie niet zijn beëindigd Ook vol gens het volkenbondsstatuut kan de raad geen geschil onderzoeken, dat zich nog in het stadium van arbitrage bevindt. De Italiaansche delegatie heeft de mogelijk heid van een bespreking op breederen grondslag niet onder oogen gezien. Zij ROOSEVELT ACHTER DE GROOTE INKOMENS AAN. WASHINGTON, 1 Aug. (Reuter). Roo sevelt verklaarde, dat 58 van de rijkste families ln Amerika de belastingen ont doken. Niettegenstaande zij de hoogste Inko mens van het land hebben, betalen zij ongeveer 63 °/o van hun belasting. Roosevlt verklaarde verder, dat hdj zijn belastingvoorstellen door zal drijven in de huidige zitting van het Congres, niet tegenstaande de tegenstand van de leden van het Congres, die verlangen de zomer hitte der stad te ontvluchten. OOK JONES IN VRIJHEID. PEIPING, 1 Aug. (Reuer). Naar ver luidt is de Brltsche journalist Jones die door bandieten werd ontvoerd, vrijge laten. Nader wordt gemeld, dat Jones nog niet in vrijheid is, doch dat het bestuur van Tsjahar het losgeld wil betalen. kan ln de tegenwoordige zitting daaraan niet deelnemen. Zij ls echter bereid met de raadsleden de mogelijkheid tot het weer op gang brengen van de arbitrage te bestudeeren. Ook Aloisi sloot zich aan bij het voorstel van Laval. Litwinof stelde daarop als raadsvoor zitter vast, dat het Voorstel van Laval de bevoegdheden van den raad, die het recht heeft werkzaam te rijn binnen de gren zen van het statuut, niet beperkt. De raad zal dus later Iedere hem geschikt lijken de beslissing over den omvang van de volgende gedachtenwisselingen kunnen nemen. Eden verklaarde, dat niets besloten was, dat de agenda van den raad voor de hui dige zitting beperkt. I Laval daarentegen merkte op. dat de beslissing van 25 Mei tot nader order de grondslag van den raad vormt. Aloisi verklaarde, dat hij alle reserves handhaafde. Laval's voorstel werd tenslotte aan vaard. Na de zitting van den Volkenbondsraad zijn Laval, Eden, Lltwino en de secretaris generaal van den Volkenbond bijeenge komen voor het houden van een bespre king waarbij zich later ook de vertegen woordigers van Italië en Abessynië voeg den. Italië hoopt nog steeds, dat Engeland en Frankrijk Iets zullen ondernemen, ten einde een conferentie tot stand te bren gen, welke het Italiaansch-Abessynische conflict zal behandelen op den grondslag van het drie-mogendhedenverdrag van 1906. Men gelooft, dat Italië op een dergelijke conferentie zijn standpunt zal uiteen zettegi. Evenwel zou iedere poging om de kolo niale politiek van Italië te controleeren door dit land worden afgewezen. Verder zou Italië ook weigeren de con ferentie bij te wonen, indien deze niet be perkt zou blijven tot ae onderteekenaars van het verdrag van 1906. Een Volkenbonds-protectoraat over Abessynië levert Italië geen voordeel. Mussolini heeft reeds verklaard, dat hij een protectoraat, dat Italië met Engeland en Frankrijk zou moeten deelen als een onmogelijkheid beschouwt. Hij wenscht de controle te verkrijgen over de grondstoffen en dit zou zeer moei lijk gaan in geval van een Volkenbonds protectoraat over Abessynië Trouwens Abessynië weigert zoo'n Vol kenbondsmandaat. Gisteravond na het diner zijn Laval en Eden opnieuw bijeengekomen en zij heb ben overeenstemming bereikt aangaande een compromisformule De formule werd direct door Laval medegedeeld en toegelicht aan den Italiaanschen gedelegeerde, baron Aloisi. Aloisi heeft haar naar Rome doorgege ven en zijn regeering instructies verzocht. Ook de vertegenwoordigers van Abes synië hebben zich in verbinding gesteld met hun regeering Deze formule zou hierop neerkomen: 1. de verzoeningsprocedure zal voort gezet worden; 2. ondertusschen geen oor log; 3 de vijfde arbiter zal benoemd wor den; 4. het voorstel, da.t de onderteeke naars van het verdrag van 1906 hun goede diensten aanbieden voor een regeling. Door de Nederlandsche Vredesbonden werd ih verband met het dreigende oor logsgevaar ln Abessynië aan den Volken bondsraad een ln het Fransch gesteld telegram gezonden, waarvan de vertaling als volgt luidt: De gezamenlijke Vredesbonden ln Neder land, domicilie gekozen hebbende in het Vredeshuls te Rotterdam, dringen er bij den Volkenbond op aan, ln naam der be schaving, ln de kwestie ItaliëAbessynië, alle vreedzame maatregelen te nemen, welke in zijn vermogen liggen, teneinde barbaarsch geweld en bloedvergieten te voorkomen Namens deze Vredes-bonden w.g. Ko de Haan. L. A. J. Rebers, Vredeshuls, Rotterdam. DE ROEMEENSCHE MINISTER VAN HANDEL AFGETREDEN. BOEKAREST. 1 Aug (Reuter). - De minister van handel, Manolescu Strunga, heeft den eersten minister zijn ontslag aangeboden, daar hij zich met de door de regeering gevoerde buitenlandsche han delspolitiek niet kan vereenigen. Een maand geleden heeft de ministerraad nl. een nieuwe politiek voor den buitenland- schen handel goedgekeurd, welke geba seerd is op een exportpremie van 44 'Ie. Het aftreden van den minister komt, volgens het oordeel in politieke kringen, op een ongunstig tijdstip voor het kabinet Tatarescu. JAPANSCHE LEGERMUTATIES. TOKIO, 1 Aug. (Reuter) De personeels wisseling in het Jap-'-'e' leger omvat 4700 verplaats!- -n. '70' -vorderingen en 250 ontslagen. Onder ontslagenen bevinden zich 25 generaals. Men verwacht einde -ei- lit. jaar nog verdere personeelsverwleselingen. Het doel hiervan is een vastere Innerlijke samen hang van het Japansche leger. LANDLOOPERS BIJ TREINONGEVAL GEDOOD. TEMPLE (Texas), 1 Aug. (Reuter). Bij een ontsporing van een goederentrein zijn vermoedelijk 10 landloopers omgeko men en 20 gewond. Door de ontsporing vlogen en aantal wagens ln brand. De landloopers reisden clandestien met den rein mede. BANDIETEN PLUNDEREN CHINEESCHE STAD. SHANGHAI, 1 Aug. IReuter). Uit Tient sin wordt, gemeld, dat 1500 bandieten op 27 Juli te Talpengsjai nabij Tongsjau de gedemilitariseerde zone, 600 buizin hebben geplunderd en 300 mannen, vrou wen en kinderen ontvoerd. De politie werd ontwapend en 20 po litiebeambten werden eveneens ontvoerd. HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFLICT. LONDEN, 1 Augustus (Reuter). De Zuld-Afrlkaansche vliegenier Roy Tuckett, die in 1929 alleen een vlucht van Londen naar Kaapstad heeft gemaakt en die heeft deelgenomen aan de Londen-Mel- bourne-race. heeft den keizer van Ethio pië het volgende telegram gezonden: „Ik bied mijn diensten aan voor de ver dediging van uw land. Tijdens mijn loop baan van zeven jaar als bestuurder van lichte vliegtuigen heb lk 80.000 K.M. over woestijnen en onder tropische omstandig heden gevlogen, meest in Afrika. Ik ben bereid met mijn vliegtuig naar Addis Abeba te komen". LONDEN. 1 Augustus iReuter) Tij dens de besprekingen te Genève, welke tot middernacht duurden, stelde de Brlt sche minister voor Volkenbondszaken, Eden, een aantal vérgaande wijzigingen voor in het Fransche ontwerp. Naar verluidt vormden deze wijzigingen het minimum, van hetgeen door de Brlt sche regeering als bevredigend wordt ge noemd. Verder wordt vernomen, dat, indien het niet gelukt de toestemming van Italië en Ethiopië te verkrijgen voor de opgestelde formule, Engeland vermoedelijk zal verlangen, dat de kwestie in haar geheel ln de huidige zitting van den Volken bondsraad wordt behandeld. LONDEN. 1 Augustus. (Reuter) De diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph" bericht uit Geneve, dat vol gens opvatting van de juridische deskun digen te Genève Ethiopië niet het recht heeft te verlangen dat de verzoenings commissie zich bezig houdt met de grens kwestie. Frankrijk ls geneigd de Italiaansche op vatting te verdedigen, evenwel zijn ver moedelijk Sovjet-Rusland en de andere mogendheden bereid Abessynië te steu nen, indien dit bereid is te handelen overeenkomstig de voorschriften van den Volkenbond. LONDEN, 1 Aug. (Reuter).. De speciale correspondent van de „Times" te Addis Abeba meldt, dat keizer Haile Selassie elk mandaat of protectoraat, onverschillig of dit wordt uitgeoefend door een bepaalde mogendheid of dat het van internationa len aard is, beslist afwijst. Zelfs wanneer achter dergelijke voor stellen geen hebzucht steekt zou de keizer van een land met een zoodanigen onaf- hankelijkheidsdrang als Abessynië Iets dergelijks onmogelijk kunnen handhaven. De paleis-intriges die pas ln den laatsten tijd zijn opgehouden .zouden onmiddellijk weer beginnen. De beteekenis van den keizer als voorvechter met Inzicht op het gebied van moderne methoden zou ver nietigd worden. Het optreden van buiten landsche adviseurs zou tot een verscher ping van de vijandige stemming tegen vreemdelingen lelden. Uit deze eenvoudige persoonlijke overwegingen doch ook uit vele overwegingen van hoogere orde is elk voorstel inzake een buitenlandsche con trole onaanvaardbaar. Wanneer het ergste geschiedt en geen sancties tegen Italië zullen worden toegepast, vestigt de Abessynische regeering geen overdreven hoop op de Brltsche hulp. Bij het Abes synische volk zou echter de sedert kort bestaande vriendelijke en dankbare hou ding tegenover Engeland kunnen omslaan, waardoor het zich wellicht zou gaan ver zetten tegen eventueele maatregelen tot beveiliging van Britsche onderdanen. PARIJS, 1 Aug. (Reuter). Uit Genève wordt gemeld dat de tusschen Eden en Laval bereikte overeenstemming over de compromis-formule den regeeringen van Addis Abeba en Rome aanbeveelt zonder onderbreking de verzoeningsprocedure voort te zetten op de basis en binnenliet kader van het verdrag van 1906, ln het bijzonder door de benoeming van een vijf den scheidsrechter. Volgens dit voorstel zal de Raad tegen 25 Augustus opnieuw bijeen komen om zich uit te spreken over het conflict in zijn geheel indien dan nog geen overeen stemming tusschen beide partijen is be reikt. Tenslotte zouden de partijen zich plechtig moeten verbinden om niet no ar de wapenen te grijpen. Bij Informatie bleek het niet mogelijk vast te stellen of het de bedoeling ls dat deze verplichting de betrokken partijen bindt voor goed of slechts tot de volgen de raadszitting. LONDEN. 1 Aug. (Reuter). De „Daily Herald" meldt, dat Italië wanhopige po gingen doet, tot nog toe echter zonder succes, om in de Londensche city credie- ten van eenige millioenen ponden op te nemen. De Londensche filialen der Ita liaansche banken hebben in opdracht van hun regeering en met steun van de Ita liaansche anAassade onderhandelingen gevoerd. De Londensche bankiers zijn er echter van overtuigd dat de Italiaansche financieele toestand zoo ernstig ls, dat het niet verstandig is nieuwe credieten toe te slaan. Ook heeft, naar verluidt, de leiding van de Bank van Engeland zich uitgesproken tegen het verstrekken van leeningen die voor den aankoop van mu nitie gebruikt kunnen worden. De onder handelingen duren weliswaar nog voort, doch er is nauwelijks eenlg succes van te verwachten. PARIJS, 1 Aug. (Reuter). Uit de be richten in de Fransche pers blijkt, dat men ln officieele Fransche kringen vol daan is over de door Laval en Eden ult- geyverkte ontwerpresolutie, waardoor men vier weken tijd wint, doch dat de bezorgd heid over de oplossing van het eigenlijke conflict onveranderd voortduurt, omdat zoowel Abessynië als Italië op het inge nomen standpunt blijven staan. De correspondenten meenen geconsta teerd te hebben dat te Genève geen stem ming heerscht om de actie van Italië ln Abessynië in eenigerlel vorm te steunen. Zij melden dat men te Genève nog hoopt een oorlog ln Abessynië te kunnen ver mijden zonder dat men evenwel te weten komt op welke feiten deze hoop ls ge grondvest Mussolini moet tevreden gesteld worden vanwege zijn verplichtingen tegenover het It?i'aansche volk en het avontuur, waarin hii zich met zooveel lawaai heeft gestort. Anderzijds kunnen de concessies van den Negus niet zeer uitgebreid zijn want ook hij heeft verplichtingen tegenover zijn volk en tegenover de vorsten der stam- KORFBAL. „A.A.S.V." De gisteravond gespeelde wedstrijd; Oosterkwartier III—A.A.S.V. eindigde ln een 20 overwinning voor A.A.S.V. De wedstrijd van hedenavond gaat niet door. ——o ATHLETIEK. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN „ALPHIA". Gisteravond ls een aanvang gemaakt met de clubkampioenschappen van „Al- phla" op haar terrein aan de Nieuwe- Sloot. De wedstrijden stonden onder lel. ding van den heer W. v. d. Leek en had den een prettig verloop. De uitslagen van deze ontmoeting luiden: 100 M. heeren, 1ste serie: 1. Jac. Ver kerk 12,2 s.; 2. A. v. d. Bosch 12,4 s.; 2de serie: 1 M. Overvllet 13 s.; 2. W. J. de Bruijn 13 s. 200 M. heeren. 1ste serie: Jac. Verkerk 28.8 s.; 2. Overvllet 27 s.; 2de serie: 1. W. Costerus 26,2 s.; -2. A. v d. Bosch 26,4 s. 400 M. heeren: 1. H. Megchelse 55,4 s.; 2. M. Overvliet 62,4 s.; 3. Joh. Mulder 62,8 s.; 4. D. de Jong 65 s. Kogelstooten heeren 7'/t K.Gr.: 1. H. Meechelse 9,52 M.; 2. Joh. Mulder 9.49 M.; 3. D. de Jong 9.05 M.; 4. L. v. Rhoon 8,97 M.; 5. M. Overvllet 8,76 M.; 6. Jac. Verkerk 8.75 M. Hoogspringen heeren: 1. Jac. Verkerk 1,80 M2. en 3. A. v. d. Bosch en W, Costerus 1.45 M.; 4. W. J. de Bruijn 1.40 M. 100 M. Dames, 1ste serie: 1. M. Verkelk 15,4 s.; 2. C. v. Donk 16,1 s.; 2de serie: 1. O. Costerus 15,2 s.; 2. M. Bouthoorn 15,3!. Vèrspringen dames: 1. A. Uithol 3,96 M.; 2. C. v. Donk 3.95 M.; 3 M. Verkerk 3,7! M 4. C. Costerus 3.74 M. Speerwerpen: Dames: 1. M. Bouthoorn 21,32 M.; 2. A. Uithol 21,07 M 3. C. v. Donk 18,92 M.; 4. C. Costerus 17,20 M. A s Woensdag finale 100, 200 M. heeren; 100 M. Dames, vervolgens heeren speer- werpen, verspringen met en zonder aan loop: 800 M. - Damesnummers: finale 180 M Kogelstooten, hoogspringen. De wedstrijden vangen aan te half acht. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE VOOR DAMES. Door de Commissie voor Dames-Athle- tiek (C.D.A.) van de K.N.A.U. ls thans de Nederlandsche ploeg vastgesteld, welke op Zaterdagavond 10 Augustus te Amster dam ln den landenwedstrijd tegen België zal uitkomen. De volgende dames-athleten zijn aan gewezen 100 Meter: C. Aalten (T.O.V. Zeist) en mej. De Vries (A.D.A. Amsterdam). Re serve: Mej. Dalmolen (Brunhilde, Gronin gen). 200 Meter: Mej. de Vries (A.D.A.) en mej. Briejer iBrunhilde Leiden). Reserve: •Mej. Knijff (U.S.A. Utrecht). 800 Meter: Mej. Koeman (A.D.A.) en 'mej. J. Borst (A.V. 1930 R'dam). Reserve: Mej. A. Kellenaers (Brunhilde Lelden). 80 M. horden: Mej. Doorgeest (A.D.A.) en mej. Knijff (A.D.A.). Reserve: Me], Dieben (Brunhilde Lelden). Hoogspringen: Mej. Koopmans (Atalan ta, Gr.) en mej. Leeksma (Hygla, Den Haag). Reserve; Mej. Dieben (Brunhilde Leiden). Vèrspringen: Mej. Briejer (Brunhilde, Leiden) en mej. Doorgeest (A.D.A.). Re serve: Mej. Messman (A.V., Amsterdam). Speerwerpen: Mej. G. de Koek (A.T.B.) en mej. P. Dieben (Brunhilde, Leiden). Reserve: Mej. M. v. d. Berg (A.D.A.). Discuswerpen: Mej. T. Koopman! (Atalanta) en mej. C. Pels (A.D.A.). Re serve: Mej. Niessink (A.V. Amsterdam). Kogelstooten: Mej. G. de Koek (A.T.B.) en mej. A. Doorgeest (A.D.A.). Reserve: Mej. T. Koopmans (Atalanta). 4 x 100 M. estafette: Mej. Dalmolen, mej. Messman, mej. de Vries, mej. Aalten. Reserve: Mej. Doorgeest. men. Bovendien gelooft hij in staat te zijn Mussolini met de wapenen te kunnen overwinnen en zal hij trachten, met het voorbeeld van Mandsjoerije voor oogen, ln de eerste plaats vriendschap te sluiten met de groote mogendheden. Te Genève heeft men den indruk dat de Volkenbond heeft begrepen dat hij niet kan dulden dat een lid zich op een ander lid stort, om zich in zijn land te vestigen. In de „Echo de Paris" toont Pertlnax zich zeer sceptisch over de practlsche waarde der ontwerp-resolutie. Zelfs als de arbitrale procedure tot tastbare resultaten komt is er niet veel van te verwachten omdat zij slechts betrekking heeft op een ondergeschikt punt als het grensincident van Oeal-Oeal. Ook de speciale correspondent van de „Matln" is van meening dat men door de bemoeiingen te Genève slechts tijd wint. Het „Journal" noemt de zitting van git teren een elerdans en de pogingen van den Volkenbondsraad acrobatiek. De „Petit Parisien" is tevreden dat het ln de zitting van gisteren niet tot een conflict is gekomen. JEMEN BEWAPENT. MILAAN, 1 Aug. (Reuter) Naar de „Stampa" bericht worden In Yemen mili taire voorbereidingen getroffen. In de afgeloopen week moeten groote hoeveelheden geweren en munitie te Hodeln zijn aangekomen. De regeering van Yemen bericht, da' deze maatregelen verband houden met de steeds toenemende Internationale span ning. WILEY POST GESTART VOOR WERELDVLUCHT. LOS ANGELES, 1 Aug. (A.N.P.). 06 wereldvlieger Wiley Post is gisteren lil 8e" zelschap van zijn echtgenoote en den filmac jr Will Rogers gestart voor a' eerste etappe van zijn wereldvlucht Alaska begeeft hij zich naar Siberle, waai hij eenigen tijd hoopt te blijven om w groot wild te jagen. t— i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2