LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 31 Juli 1935 STADSNIEUWS._ UIT DE RAADZAAL BUITENLAND. LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. AGENDA. losse nummers van ons Blad JEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand f. 14.308.35 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens f. 1.763.22 aan den Gemeente-ontvanger De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen binnen 4 we ken na de dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen a l. is dr. N. Tinbergen tot wederopzeggens toe gelaten ais privaat-docent aan de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuni versiteit alhier oen onderwijs te geven in de algemeene zoölogie. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen G. C. Bleys v.h. D. Briejer, Noordeinde 24, Leiden. Handel in chemicaliën en verf waren. Wijziging handelsnaam in: Tevens wordt handel gedreven onder den naam Drogisterij Briejer-Bleys. Van Benten Co.. Dorpsstraat 50, Zoe- terwoude. Handel in boter, kaas, enz. Ves tiging filiaal: de Bilt, per 1 April 1935. ENGELSCHE LEGER DES HEILS- PADVINDSTERS. Demonstratie van de Brighton-groep. De Brighton-meisjes-padvinderstroep van het Engelsche Leger des Heils. welke momenteel een tournée door Nederland maakt, gaf gisteravond in de goed bezette Graanbeurs een demonstratie. Vele belangstellenden w.o. de heer Stok- huyzen, districtcommissaris van de N. P. V-, woonden deze uitvoering, die onder lei ding stond van luit. kol. Chr. Rönitz en brigadier Buiterman. bij. Het programma, dat een groote afwis seling van goed ingestudeerde nummers bood, werd op even sympathieke als origineele wijze geopend: de groeten van Engeland aan Nederland. Het Engelsche en Nederlandsche volkslied werden hierbij gezongen. Een van de mooiste nummers van de geheele uitvoering volgde direct hierop. In een minimum van tijd werden door meisjes door groepeering van gekleurde doeken achtereenvolgens de Leger des Heils de Engelsche en een Nederland sche vlag geformeerd. In enkele behendigheids- en rhythmi- sche oefeningen, legde de groep, die onder leiding stond van mej. D. Narraway, groote correctheid aan den dag. Dat ook de Engelsche volksspelen niet op het programma ontbraken laat zich begrijpen. Wel eenigszins buiten het programma vallende maar toch zeer goed weergegeven was een Bijbelsche voorstelling van Naaman, den Syriër. Vermelden wij tenslotte nog het num mer knotszwaaien. Vooral het feit, dat met verlichte knotsen werd gewerkt maakte het effect verrassend. De Brighton-groep heeft door deze demonstratie blijk van haar kunnen ge geven en overduidelijk aangetoond, dat men in Engeland het padvinderswerk op hoog peil heeft weten te brengen. De avond die nog aangevuld werd met een trommel-solo van den heer a. Humphrey, werd opgeluisterd door muziek van het Leidsche Leger des Heilscorps en afgewisseld met het zingen van enkele liederen Hedenochtend is de groep door den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen in de Lakenhal ontvangen, waar bij hem een persoonlijk schrijven van den burgemeester van Brighton is overhan digd. Na afloop werd het Museum bezich tigd en heeft de Burgemeester aan alle padvindsters van de groep een mapje met foto's van de stad Leiden aangeboden. Daarna vertrok de groep naar Haarlem. o AANBESTEDING. Gisteren had de aanbesteding plaats van de verbouwing van de Bewaarschool aan den Heerensingel, door den Architect den heer A. T. Kraan, uit Oegstgeest. De uitslag is als volgt: A. Gerritsen f. 1375.—; A. Rijngaut f. 1370.—; E. P, Bakels en Co. f. 1350.—; A. J. Langeveld f. 1200.—; L. v. Noorot en K. J. Seventer. den Haag. f 1196.—; Th. G. Breuning f. 1192.—; J. M. Hoeps f. 1162.50; H. Dietz, Oegstgeest, f 1150. W. van Beek f. 1122.—; J. van Noo'rt. Bent huizen, f. 1082.W. Mulder, Oegstgeest, f. 1081.B. P. Boers, Hazerswoude, f. 1065.G. Meerburg, Leiderdorp, f. 1060.L. Guyt, Katwijk a. Zee f. 1052.-; H. de Groot. Voorschoten, f. 1016.A. van Duyn, Noordwijk a. Zee, f. 999.—' C Corver f. 999.—; W. J. Marcelis Sr. f. 997.-; H. Buis en Co. L 990.—; D. v. d. Zijden, Zoeterwoude en K. v. Vliet, f. 980.—; H. Bouter en A. G. Hartevelt f. 955.J. v. d. Wal, Zandvoort. f. 919.—; L Schreuder, Wassenaar f. 895.—; W. Brink en A. P. Valk f 849.G. v. d. Vijver en M. v. Egmond, Rijnsburg, f. 846.—: J. J. Huber en W. A. M. Beugelsdyk 827.40. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden. De gunning werd aangehouden. 9 9 De directie der Ned. Spoorwegen heeft aanbesteed het maken, leveren, stellen en verven van een enkelsporige hefbrug, theoretisch lang 8.75 M. met een hef- hoogte van 2.282 M. over het Provinciale Kanaal in de lijn Noord Scharwoude Noord-Scharwoude Dorp bij K.M. 1.890, met bijkomende werken. a. vervoer per spoor giet en smeedstaal van Ned. Fabrikaat; b. vervoer per spoor giet- en smeedstaal naar keuze; c. vervoer naar keuze giet- en smeed staal van Ned. fabrikaat. d. vervoer naar keuze giet- en smeed staal naar keuze. Hiervoor was voor b en d het laagst in geschreven door de Kon. Ned. Grofsme derij alhier, respectievelijk voor f. 9285. en f. 9035.—. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden voorwerpen in de maand Juli 1935. Portemonnaies met en zonder inhoud, bankbiljetten, rijwlelbelastlngmerken, broches, armbanden, damestasschen met en zonder Inhoud, dameshoed, vlag. cein tuur, kinderarmband, kindertaschjes, vulpennen, pet, reclameborden, kinder jasjes, sportriem, kindertandjes in doosje, sleutels, ringen met sleutels, zakmessen, autosleutel, nummerplaten van auto's, bontkraag, gehaakte kraag, regenjassen, broekspijpen, damesmuts, polshorloge, vulpotlooden. pakjes met Inhoud, reclame draaibord, autoped, alpinemuts, hand schoenen, kinderschoentje. enveloppen met Inhoud, tang, bril, boek, gymnastiek schoenen, sweep, hangertje, wandelstok, kruisje, jongensjas, motorbril, elips met koraal, beenpijpen. oliepomp, rozenkrans, damesmanteltje, paar kousen, stukken van een autokap, kettlngkast van een rijwiel, kistje vet. Gevonden in de electrische tram tstads- lijn). Damesarapluie, portemonnaies, met inhoud, penning, damestaschje. dames handschoenen, damesmuts, haakje van oorbel. Gevonden in het Postkantoor. Een wandelstok. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur n.m. behalve Donderdags en Vrijdags, ten Politiebureele alhier. o Gisteravond omstreeks kwart voor acht is de vrouw van den koopman G. M., die met zijn schip, de „Natsa Johanna" onder de van Alkemadebrug van de Mare nkar de Oude Vest wilde varen, bekneld geraakt tusschen den onderkant van de brug en het schip. Nadat de brug was op gehaald, kon de vrouw uit haar benarde positie bevrijd worden. Zij klaagde over pijnen in hoofd en schouders en werd, hoewel de E H. D. geen letsel kon consta- teeren, ter onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Een surveilleerend politie-agent werd gisteravond omstreeks halfnegen op de Hoogewoerd door een burger gewaar schuwd, dat in het gebouw der Gem. H.B.S. aan den Hooge Rijndijk vermoedelijk een begin van brand was ontstaan. De agent begaf zich onmiddellijk naar de school, waar bleek, dat ook de concierge den brand reeds had bemerkt en het vuur met eenige emmers water had gebluscht. Vermoedelijk heeft een schildersknecht een brandende sigaret temidden van verf potten onder een trap geworpen. De schade is minimaal. Mej. A. A. van Veen hoopt a.s. Vrijdag te herdenken, dat zij 40 jaar bij de familie van de Pavord Smits, Stadhouderslaan 22, in betrekking is geweest. Examens Handelscorrespondentie Fe deratie en Ver. van Leeraren in de Han delswetenschappen. Geslaagd voor Fransch: A. J. A. Woudstra; Duitsch: mej. H. M. van Bemmel en J Segaar; voor Engelsch: P. v. d. Haak Allen zijn leerlingen van den heer E. S. Offringa, alhier. Het jaarverslag over 1934 van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland is in druk verschenen. Mej. T. C. A. Muys van de Moer alhier is geslaagd voor het examen Engelsch L.O. MEER GEHEIM DAN OPENBAAR. Een eigenaardige raadszitting, de op één na laatste van den stervenden Raad! Er is bijkans meer vergaderd met gesloten deuren dan in het openbaar. Zonder deze ggljgime zitting zou men 's middags on getwijfeld gereed zijn gekomen, vooral toen het voorstel tot verlaging der sala rissen bij het Gemeentelijk Bewaarschool- onderwijs werd aangehouden, omdat uit den Raad cijfers ter tafel werden ge bracht, afkomstig van de afdeeling On derwijs. die den wethouder van Onder wijs niet bekend waren. Zeker een vreemd geval. Maar overigens was aanhouden voor wethouder Tepe nog zoo ongunstig niet. daar het voorstel ongetwijfeld kans op verwerping had gehad, toen bleek, dat ook bij „rechts" ernstige bedenking was tegen deze op zich zelve willekeurige ver laging. die slechts moest dienen om de subsidie aan het Bijz. Bewaarschoolon- derwijs naar beneden te drukken, waarbij het feit, dat de wet niet verplicht, dit onderwijs te geven, opgeld doet. Den wet houder werd een tip gegeven, om dezen tak van onderwijs eens geheel op de hel ling te nemen; misschien dat dan op an dere wijze het beoogde doel kon worden bereikt. Want dit lijkt onafwendbaar, ge let op de gemeentefinanciën. Deze raad is zoo verkeerd niet! Met het oog op de gemeentefinanciën, speciaal wat betreft de begrooting voor 1936, die moeilijk sluitend zal zijn te krij gen, probeerden de heer Beekenkamp en wethouder Goslinga nog een poging, om de uitvoering van het raadsbesluit van 15 April j.l., aangenomen werd toen het voorstel De Reede om voor 1 ton prijs verlaging aan te brengen in de electrici- teitstarieven op te doen schorten tot meer bekend is over de begrooting 1936, dus de nieuwe Raad te doen beslissen, doch de oude Raad was van oordeel, dat hij het door hem genomen besluit ook in de practijk moest omzetten tot daden. De vraag daarbij was, of het systeem van B. en W. moest worden toegepast, een verlaging der vaste rechten, hetgeen vooral kaufmannisch in het belang der fabriek te verdedigen viel, dan wel het systeem Schoneveld-v. Rosmalen-Lombert. een verlaging van het enkeltarief met 2 et per K.W.. hetgeen meer den kleinen man ten goede zou komen. Dit laatste standpunt behaalde een groote meerder heid, n.l. van 1910 stemmen. DE ALGEMEENE TOESTAND. HET ITALIAANSCH- ABESSYNISCH CONFLICT. Alle aandacht was gisteren geconcen treerd op Parijs, waar Eden met Laval zijn aangekondigde besprekingen hield. Laval was ter begroeting op het vliegveld te Bourget aanwezig. Bij het onderhoud waren ook Leger, de secretaris-generaal van het Fransche ministerie van buiten- landsche zaken, en Strang, de chef van de afdeeling voor Volkenbondszaken van het Britsche ministerie van bultenland- sche zaken, tegenwoordig Frankrijk rekent er op. dat de gezamen lijke Fransch-Britsche Invloed een oorlog in Abessynië zal kunnen voorkomen. Dat is in het kort het thema, dat de bespre kingen heeft beheerscht. In den gisteren gehouden Franschen ministerraad had Laval reeds uiteengezet, dat de Fransche delegatie bij den Volken bond er voor diende te waken, dat noch de Engelsche. noch de Italiaansche vriendschap werd benadeeld, dat de ver plichtingen jegens den Volkenbond wer den gehandhaafd, een ernstige crisis voor den Volkenbond werd vermeden en een verzoenende Invloed uitgeoefend. De Britsche regeering heeft voor het vertrek van Eden nog geen definitief be sluit genomen, wat betreft het standpunt, dat moest worden ingenomen ten aanzien van de Volkenbondsprocedure. De Abessynsche gezant te Parijs is naar Genève vertrokken met instructies, om aan te dringen op uitvoerige bespreking van het geheele vraagstuk, welk stand- ount lijntrecht in strijd is met dat van Italië. Hedenmiddag 5 uur komt de Volken bondsraad onder voorzitterschap van Lit- winoff bijeen! Voor de veiligheid der vreemdelingen zijn in Abessynië oo wensch van den Negus verdere maatregelen getroffen, ofschoon zich tot dusver nog geen enkel Incident heeft voorgedaan. Zoo zijn de speciale politie en de ge heime dienst aanmerkelijk versterkt. Verder zijn ook uitgebreide maatregelen getroffen om aan de speculatie het hoofd te bieden. De regeering heeft b.v. den koers van het tEngelsche Pond vastgesteld op 13.50 Theresia-thaler. Alleen bij de banken is een zekere zenuwachtige stemming te bespeuren. Zij heffen hij den aankoop van huitenland- sche valuta een biislag van 30 nrocent.. Hiertegen hebben alle zaken echter steeds krachtig geprotesteerd, en hierop den nadruk gelegd door gistermiddag de kan toren en winkels te sluiten. De Keizer van Abessvnië heeft aan zijn vertegenwoordiger te Kaapstad getelegra feerd. ten snelste blanken te zenden, die bereid zijn als officier dienst te nemen in het Abessynische leger. Er zijn maat regelen getroffen om de officieren van een uitrusting te voorzien en ze per vlieg tuig naar Ahestsvniëë te zend»n. De kos ten zouden 200 p.st. per man bedragen. DUITSCHLAND. Opdrachten aan het gedemilitariseerde gebied De actie tegen den Stahlhelm. De Pruisische en rijksminister van bin- nenlandsche zaken. dr. Frick heeft een aan alle politie-autorlteiten gerichte ver ordening uitgevaardigd. Daarin zegt hij o.m.: Volgens den wil van de nat. soc. regee ring moeten de met betrekking tot de ge demilitariseerde zone bestaande buiten- landsche politieke verplichtingen in acht worden genomen. Een betreurenswaardige consequentie van dezen noodzakelijken maatregel is. dat de met Invoering van den algemeene dienstplicht voor het Duitsche volk ver bonden economische verlevendiging in de deelen van Duitschland. die binnen de gedemilitariseerde zone liggen, geen vol ledig effect heeft. Ik verzoek meer dan tot dusverre reke ning te houden met den noodtoestand in deze gebieden bij het vergeven van op drachten. Bij de aanbiedingen moeten bij gelijke prijzen en gelijke kwaliteit de uit deze gebieden ontvangen aanbiedingen de voorkeur genieten. De penningmeester van de N.S.D.A.P. heeft nog eens herhaald, dat voorloopig geen nieuwe leden worden aangenomen. 9 9 De minister van binnenlandsche zaken heeft voor Saksen het dragen van insignes of uniformkleeding of -stukken, die wijzen op het lidmaatschap van de Stahlhelm, het houden van bijeenkomsten, gesloten vergaderingen en verplichte appèls daarbij inbegrepen, alsook het houden van andere uitvoeringen, concerten, e.d.. in de open lucht of in besloten ruimten, door den Stahlhelm. verboden. o VEREENIGDE STATEN. De belasting op groote inkomens. Duitsch protest. Het plan van Roosevelt van belasting van de groote inkomens, waarmede een 275 millioen dollar per jaar gemoeid is, is door de financieele commissie van het Huis van Afgevaardigden formeel goed gekeurd. Het Huis zelf zal het waar schijnlijk nog deze week aannemen. De Duitsche gezant te Washington heeft in opdracht van zijn regeering een pro testnota ingediend bij het departement van staat naar aanleiding van het inci dent bij het vertrek van de Bremen. Men meent te weten, dat Duitschland geen verontschuldigingen verzocht heeft voor de gebeurtenis, waaromtrent het departe ment van staat reeds zijn leedwezen had uitgedrukt. De Duitsche regeering dringt er echter wel op aan, dat de voor de demonstratie verantwoordelijke personen gestraft wor den. ENGELAND. De beetwortelsuikerindustrie. De minister van Landbouw, Walter El liot, heeft in het Lagerhuis mededeeling gedaan van de beslissing der regeering met betrekking tot de bietsuiker-industrie. De regeering acht het wenschelljk voort te gaan met de steunverleening aan deze industrie, zonder eenige beperking van periode. Het wordt evenwel noodlg geacht een limiet te stellen voor de direct ge steunde productie. Deze limiet zou gelijk moeten zijn aan 560.000 ton witte sui ker de geschatte productie voor 1935. Een onafhankelijk Suiker-comité zal be kleed worden met de noodige volmachten voor de tenuitvoerlegging der regeerlngs- polltlek. Besloten is de aanbevelingen op te vol gen van de Commlssie-van-Onderzoek, volgens welke de sulker-produceerende maatschappijen in een enkele corporatie zouden moeten worden versmolten. De financieele regelingen, welke zijn voorge steld, zijn gebaseerde op de veronderstel ling, dat op 1 April 1936 een overgangs periode van ten hoogste vijf jaren zal ingaan In deze periode zal steun worden ver leend volgens een afloopende schaal, welke gebaseerd is op zekere standaard normen voor den suikerprijs op de we reldmarkt. De regeering heeft eveneens de inter nationale suiker-situatie bezien. ZIJ ge looft, dat verscheidene suiker-producee- rende landen hun industrie slechts op een economische basis kunnen brengen door een Internationale overeenkomst voor de regeling van de voorzieningen naar ge lang van de behoeften op de wereldmark ten. De staatshulp zal worden verminderd, De regeering stelt zich voor de regee ringen der suiker-exporteerende Dominions en Koloniën uit te noodlgen om met haar de mogelijkheid te bestudeeren gezamen lijk te trachten de Internationale onder handelingen te hervatten, indien er rede lijk vooruitzicht op een succesrijken afloop zal bestaan. o TURKIJE. Vervolging wegens verzet tegen het nieuwe Turkije. De Mohammedaansche geestelijke Sjeik Moessa. die een gezworen vijand van het republikeinsche Turkije is, en in zijn preeken in een moskee, tegen het nieuwe Turkije had gestookt, zal zich thans voor de rechtbank moeten verantwoorden. Uit getuigenverklaringen is gebleken, dat de Sjeik bijna dagelijks in een moskee rede voeringen heeft gehouden, waarin hij op de heftigste wijze aanvallen deed op het nieuwe Turkije. De toeloop bij zijn pree ken was zeer groot, dagelijks waren vol gens de verklaringen der getuigen 2 a 300 menschen in zijn moskee bijeen, terwijl de andere Mohammedaansche godshuizen van Istanboel slechts matig werden be zocht. In den laatsten tijd moesten ook talrijke andere Mohammedaansche gees telijken in verzekerde bewaring worden gesteld, omdat zij na de inwerkingtreding van de wet op de afschaffing van geeste lijke kleeding zich zonder hoed of met sportpetten op straat begaven om tegen de Kleedingwet te protesteeren. De Turk- sche regeering is vastbesloten, met alle middelen den tegenstand der religieuze fanatici tegen de politieke beginselen der republiek te breken. o DENEMARKEN. De eischen der boeren. De Maandag aan den koning en mi nister-president Staining overhandigde eischen der Deensche boeren werden nog denzelfden dag in een ministerraad be handeld welke ter bespreking van andere kwesties was bijeengekomen. De minister-president heeft, tegenover •persvertegenwoordigers verklaard, dat geen besluiten zijn genomen terwijl evenmin een antwoord oo de eischen is opgesteld. Stauning verklaarde voorts, dat eischen van zoodanigen aard nooit, te voren door welke industrie ook zij,n gesteld. Er zijn plannen waarover hij het zonder moeite met de boeren eens zou kunnen worden, indien dezen slechts vertegen woordigers zouden benoemen, die met beide beenen in de werkelijkheid staan. De minister-president noemde de leden der delegatie slechts woordvoerders en zeide. dat de organisatie, welke Maandag het woord heeft gevoerd slechts 27 °/o der boerenbevolking vertegenwoordigde. Een stopzetting der productie zou zeer nadeelig voor het land zijn en den land bouw veel zwaarder treffen dan de woord voerende vertegenwoordgers wel schenen in te zien. Intusschen heeft ook het comité der boeren zijn standpunt bepaald in den toe stand welke is ontstaan door de houding van minister-president Stauning In een communique wordt gezegd: Nu de minister-president heeft gewei gerd mede te werken aan een ten uitvoer legging der eischen van den landbouw heeft de commissie, overeenkomstig de haar verleende volmachten met algemeene stemmen besloten de noodig geachte maatre elen te nemen. DE MELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de af dracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2'/i cent per liter. P. B„ te L. - Waarschijnlijk zal men U op het bureau van de Kamer van Koop handel wel kunnen inlichten. W. A. K„ te L. - Hier bestaat een afdee ling van Tesselschade. Secretaresse is mevr. Kristenten—Heldring, Witte Singel 31. HEDEN: j In den Vergulden Turk: Jaarl. verg. i, aandeelhouders N.V. v.h. L. E. Nieuwen- hulzen. 3 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9Tentoonstelling Leidsche Schilder- en Teekenacademie, lederen dag van 20 Juli tot 4 Augustus. Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten- toonstelllng (tot 30 September). 50 cents. DIVERSEN. Woensdag tost. v. Praeventleve Genees- kunde Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Halfdrle tot hallvler. Inenting tegen diphterie 4O uur nam. Woensdags: tost. v. Praeventleva Ge- neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten 7 uur nam. Vrijdags: tost. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Het lied van Monte Carlo". Woensdag en Zaterdag nam. 2 utir. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam, „De blinde vliegenier". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Opgejaagde menschen". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/i u. nam, „Goud Eiland". Woensdag- en Zaterdagnam. 2>/t uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15, MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/» en 25 uur. Kosteloos. Tijdens de vacanti», lederen werkdag van 912 en van 1'/»—5 uur. Toegang 25 ct„ Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur, ln Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrèe op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum vau Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 103 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1—3 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Rapen burg 67—69 en Breestraat 18. Op werkda gen van 104 uur. Entrée Maandags f. 025 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30— 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortu9 Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct van 9—12 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 6 uur Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/»—4 uur Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—13 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 a)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam Zondags gesloten Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en XV»4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v h ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Augustus waargenomen door: apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552. Voor Oegstgeest neemt waar: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, telef. 274. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A M. v. ZWICHT - Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN Janvossensteeg 19 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. 2-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6