Voor Vleescb is en blijft de leus bij Fa. I. ZANDVOORT's Slagerijen de grootste keus LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Juli 1935 UIT DE RIJNSTREEK. VI//CHERJ— BERICHTEN THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG. STOMPWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente, komt Vrijdag, ss. te 8 uur n.m. in openbare vergadering bijeen. 1 Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden in verband met de periodieke aftreding in September as. 4. Voorste) tot het aangaan van een kas- geldleening. 5. Nadere voorlooplge vast stelling van de gemeente-rekening 1933. 6 Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur van Stompwijk 1933. Jaarlijksche vergadering van aandeelhouders Enkes. Te Rotterdam is de jaarlijksche verga dering van aandeelhouders ln de kogel lager- en schroevenfabrlek Enkes N.V., alhier gehouden. Het Jaarverslag en de winst- en ver liesrekening werden goedgekeurd. De ba lans werd onveranderd vastgesteld. Het duidend werd bepaald op f. 10 per aan deel van f. 325. Dr. A. C. van Rossem werd tot com missaris herkozen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Een vrachtauto O. 28221, komende uit de richting Veur. reed in de Dam straat tegen eerj op het voetpad staand rijwiel van den vebzefcerlngsagent J. H„ wonende te Veur. Het rijwiel werd zoo eoed als vernield; de auto reed door. De gemeentepolitie stelt een onderzoek in naar den berijder van deze auto. VOORHOUT. Geslaagd te Den Haag voor het R.-K. M.U.L.O.-examen diploma A, onze plaatsgenooten B. v. d. Nouland en C. Missen. o ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Nlcolaas van Doorn jm., Waverveen 28 J. en Geertje van der Horst Jd. 23 J. Geboren: Martha, d. v. A. Pleterse en J. van der Zwet. In twee auto-bussen maakten de leerlingen der R.-K. school een reisje naar Bergen aan Zee en omgeving. De jeugd heeft met volle teugen genoten. Des avonds kwam men ln vroolijke stem ming weer thuis. - Benoemd is tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier mej. M. Raate, van Hellendam. ALPHEN. - Geslaagd te Den Haag voor het R.K. Mïlo-examen diploma A onze plaatsgenoo ten A. v. Leeuwen en F. v. Leeuwen. ALKEMADE. - Tijdens de Kaagweek is door de .ge- meente-politie van Alkemade op de Kager- plassen ln beslag genomen 'n motorbootje dat was ontvreemd bij een scheepswerf te Kethel en Spaland. Daar de werklooze monteur W., afkomstig uit Den Haag, geen afdoende verklaring kon geven van de manier, waarop hij ln het bezit van dit motorbootje was gekomen, ls hij ter be- Khikklng gesteld van den burgemeester tan Kethel en Spaland. BODEGRAVEN - Geslaagd te Den Haag voor het R.K. wulo-examen diploma A onze plaatsgenoot h Vijverberg BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Toelating nieuwe Raadsleden De salarissen der veldwachters De brugwachters der Gouwebrug. Pe raad kwam in openbare vergadering "'leen. Voorzitter de burgemeester. Na onening kwam aan de orde eën voorstel !1n B. en W tot onderzoek van en de pesllssine op de geloofsbrieven van nieuw- inkomende leden van den gemeenteraad. De daartoe benoemde commissie adviseer de tot toelating. De notulen van de ver gadering van 3 Juni 1.1. werden onver anderd vastgesteld Ingekomen was o a een circulaire van de Goolsche Ziideteelt-ver. gevestigd te Heuzen houdende verzoek om toe te tre den als lid der vereeniging. B. en W zlin van oordeel dat dit stre ven naar werkverruiming gezien ook de lage kosten van het lidmaatschap, voor stèun alleszins ln aanmerking komt, De raad kon zich evenwel hiermede niet ver eenigen met 84 st werd het voorstel van B. en W. verworpen. De raad hechtte haar goedkeuring aan een schrijven van het bestuur der Chr HBS te Alphen. hou dende verzoek om toekenning van een bUdrage in bet exploitatietekort over het jaar 1934 van f 194.50. B. en W. deelden mede. dat ter aanviflling van het verzoek van de R.K. Ver. tot verschaffing en be vordering van opvoeding en onderwlls ten behoeve van den Land- en Tuinbouwenden stand in het Bisdom Haarlem, waarop be slissing ln de vergadering van 3 Juni J.l. werd aangenouden. een leerplan van de latidbouwhuishoudschool ls ingekomen. B. en W. zijn van oordeel dat er geen aanleiding bestaat hun standpunt te wij zigen. Het komt hun voor dat de cursus niet voor Boskoopsche toestanden ls pas klaar gemaakt. Zij stelden voor ook thans op het verzoek afwijzend te beslissen. Hier toe werd conform besloten. Volgde een voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling van de verorde ning. regelende de elschen van benoem baarheid en de bezoldiging van de veld wachters. Tegen de verordening vastge steld op 11 Januari J.l zijn bii den Minis ter van Blnn. Zaken eenige bedenkingen gerezen o.a. is er naar diens oordeel geen voldoenden grond aanwezig om ten aan zien van de bezoldiging van de veldwach ters van het algemeen normsalarts af te wUken. zoodat deze salarissen zullen moe ten worden vastgesteld van f. 1300 tot f. 1700. Voor de veldwachters der 2e klasse zal dit maximum mogen ztin f. 1500. De gewiizigde verordening, waarin op genomen kostelooze genees- en heelkun dige hulp en geneesmiddelen voor de veld wachters werd na discussie door den raad vastgesteld. Van Ged. Staten was bericht binnen ge komen. dat de nieuwe bouwverordening door hen Is goedgekeurd. De verordening werd opnieuw door den Raad vastgesteld. Voorts keurde de raad goed een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een gevelrooilijn voor westkant van de Zuid kade en den Koninginneweg, alsmede een voorstel van B en W tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de hef fing yan het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Volgde een .schril ven van den Min. van Financiën, waarin deze mededeelt dat zij nerzijds geen bezwaar bestaat om de huur van een gedeelte van het gemeentehuls ten dienste van het kantoor der directe belastingen ha 31 Augustus a.s. met een jaar te verlengen. De Minister stelt. voor. daarna telkens stilzwijgend de huur voor een zelfde ter mijn te verlengen onder voorwaarden van het vigeerend huurcontract, tenzij «en der partijen zes maanden voor het einde van den loopenden termijn schrifteliik heeft opgezegd. De raad ging hiermede accoord. In handen van de commissie voor on derzoek van begrootingen en rekeningen werd gesteld de rekening van het electri- clteits gas en waterbedrijf over 1934. Kwam in behandeling een voorstel van B en W. om kosteloos aan de provincie in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen de brug over de Gouwe alsmede een walmuur en voorts dat de gemeente op zich neemt de bediening van de door de provincie te bouwen hulpbrug over de Gouwe. B. en W merkten op dat voor de bediening van de Gouwebrug de gemeente thans In vasten dienst heeft 3 brug wachters oud resp. 41 54 en 62 jaar. De beide oudste brugwachters zullen niet in dienst van de Drnvincle overgaan, terwijl ten aanzien van den ander nog geen be slissing is genomen. Ged. Staten stellen als oplossing voor, dat de gemeente de drie brugwachters e.v. met uitzondering van den iongste. buiten dienststelling van de nulpbrug op wacht geld vergoedt heteeen deze aan die brug wachters aan wachtgeld uitkeert volgens het reglement voor werklieden in dienst der gemeente Boskoop. Hierover ontspon zich. nadat de raad eerst ln comité had vergaderd, een breed voerige discussie. Verschillende vragen werden gesteld. Na beantwoording door den voorzitter, werd net voorstel van B. en W. in zijn geheel aangenomen Op aan drang van den raad za] evenwel aan de Prov. Waterstaat verzocht worden om voor de beide op wachtgeld te stellen brugwachters een bevredigende oplossing te zoeken. Aan de hand van een breedvoerig schrij ven van B. en W. werd vergezeld van een rekenkundig onverzicht besloten tot vast stelling der annuïteiten en kosten van toezicht door de woningbouwvereenlglngen en stichting en werd de rente bepaald op 4 waardoor een definitieve huurbeoa- ling ongeveer overeenkomende met de tijdelijk verlaagde huren zal worden inge voerd. De heer P. Loeff wenschte hierop namens den raad den voorzitter geluk met diens verloving voor welke attentie de burge meester hartellik dankte. De heer P. D. Noest vroeg, of het waar ls, dat aan den gemeente-bouwkundige een gratificatie ls toegekend van f 150. hetgeen toestemmend door den voorzitter werd beantwoord De heer Noest zeide hierop dat hti het geven van gratificaties bulten den raad om afkeurt. De heer W. C v Kleef vroeg als lid der commissie voor het nazien van be- erootingen en rekeningen, overlegging van alle gegevens, betrekking hebbende op het waterleidingbedrijf hetgeen de voor zitter toezegde. Hieroo volgde sluiting. De afd Boskoop van de Mij. voor ..Tuinbouw- en Plantkunde" maakte een excursie naar Wassenaar. Daar werden bezoeken gebracht aan de v.n. buiten plaatsen: ook werd het kasteel Oud-Was senaar bezocht. Het gezelschap werd overal zeer hartellik ontvangen terwijl door des kundig gelelde het aangename met het nuttige werd vereenigd Het is dan ook een goed geslaagde excursie geweest. Onder zeer groote belangstelling het prachtige zomerweer zal daartoe zeer zeker veel hebben bligedragen heeft het concert van de Harmonie ..Excelsior" thans voor de eerste maal olaats gehad voor het gebouw .Flora" ln de onmiddel- lilke nabijheid van het gemeentelijk park. Het met zorg gekozen programma stond weder oo hoog peil en oogstte vee] btival. Voor 'n talrlik gehoor had op 't terrein aan de Wilhelminalaan een Zendings samenkomst plaats. Als spreker trad op, zendeling de Neef met het onderwerp: „Van Koppensneller tot Christen" De muziekver. ..Concordia" verleende haar medewerking. De heer H. Oosterwiik alhier, slaagde voor het diploma boekhouden van de Ver. van Leeraren en Handelswetenschappen. Voor Zondag 28 Juli. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater tolef. 38 In de bad- en zweminrichting alhier zlin geslaagd voor het diploma „schoolslag zwemmen" mevr Brakman- van Baaien mevr. Boer- de Bruin. Tita Jansen. Gre Grootendorst Tinie v d: Hoorn. Lenie Kos ter Froukie Wlezersma Annie v. d. Lee. SUtje Oosterwiik. Lien Mesman. Rika Koot Tine Wolleswinkel. Deet.je de Bruin, Henk v d. Hoeven Guus van Tol Rien Booy, Chris Slijkhuis en Klaas Kromhout. LEIDERDORP. De Chr. Harmonie-Vereen. „Devote" hoopt morgenavond haar tweede concert te geven op de speelplaats van de Herv. School. Onze plaatsgenoote mej. E. J. van Varik behaalde te Rotterdam de akte nuttige handwerken. RIJPWETERING. Tot gemeente-veldwachter te Ursem is benoemd de volontair der gemeente politie alhier, onze plaatsgenoot de heer Th. J. P. Borst. ROELOFARENDSVEEN Voor het examen Mulo-diploma slaagde onze plaatsgenoot Kors van der Meer Bz. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Inge, Z. v. T. Alblas en G. Baas. Levenloos aangegeven dochter van F. Alblas en M. Vet. De autotocht voor Ouden van Dagen. Wederom mochten onze ouden van dagen en gebrekkigen het genoegen hebben een middag met personenauto's, daartoe wel willend afgestaan, te gaan toeren. Om circa 1 uur vertrok men van de Kanaal straat en maakte eerst een rondreis door de gemeente. Daarna werd de groote tocht aanvaard, welke dit jaar ging over Lelden naar de zeer mooie omgeving van Wasse naar. Na daar de thee te hebben gebruikt, werd gereden naar het bekende „Plaswijk" te Hillegersberg. Hier werd een broodje genuttigd en koffie geschonken, waarna de terugreis werd aanvaard. Op de grens der gemeente wachtte het fanfarecorps „Con cordia", welke de stoet onder vroolijke tonen begeleidde naar het gebouw „Het Centrum", waar werd gegeten en koffie gedronken Daar dit alles onder muziek van de fanfare ging, droeg een en ander zeer bij tot de gezelligheid en werd deze dag, na verschillende redevoeringen, zeer voldaan gesloten. Allen spraken natuurlijk den wensch uit. het volgende jaar weer een tocht mede te mogen maken. Dankbaar werden de oudjes thuis gebracht. Een woord van warmen dank aan de gevers van geld en aan de auto-bezitters, die hun wagen gratis afstonden, is hier zeker wel op zijn plaats. Onze plaatsgenoot A. W. Spruijt is te Boskoop geslaagd voor het eind-diploma Rijkstuinbouwschool. WOUBRUGGE. Aanbieding cadeau aan het Burgemees te rspaar. De Feestcommissie 1928 en de Wilhel- mina-vereeniging heeft gemeend den bur gemeester en zlin echtgenoote bij terug keer in de gemeente eenigszins feestelijk te ontvangen Door een groep Jonge dames is inmiddels voor dit doel in de gemeente een inzameling gehouden waarvan de op brengst bevredigend is. Hiervan zal een cadeau worden aangeboden aan het jonge echtpaar en wel op het Gemeentehuis, waar namens de burgerij dr. Loth zal spreken. Het tiidstip van aanbieding zal nader worden bekend gemaakt. Tot commandant van de Burgerwacht (vacature wijlen den heer Bunstma) is benoemd de heer J. den Ouden ZWAMMERDAM. De leden van de Ger. meisjesver. „Persts alhier, maakten per autobus een reisje naar de Wassenaarsche Slag. Onder genot van het mooie weer, werd aan zee en duinen een aangename dag doorgebracht. Ook werd „De Vink" aan gedaan, waar eveneens gezellig werd ver poosd, zoodat op een goedgeslaagden dag kan worden teruggezien. In den kring der R.-K. vereenigin- gen is een plan gevormd om over te gaan tot restauratie van het tooneel in de groote zaal van het Patronaatsgebouw alhier. Onder leiding van kapelaan Van Teylingen is hierover een vergadering be legd. De R.-K. Volksbond is bereid om de leiding van dit werk ter hand te nemen, mits de andere vereenigingen. die ook van het tooneel gebruik maken, waarbij fi nancieel steunen. Elk der betrokken ver eenigingen heeft uit haar midden een tweetal afgevaardigden gekozen, die teza men een speciale commissie zullen vor men. Bij de voorlooplge besprekingen, werd inzake de werkwijze dier commissie en het verleenen van een bijdrage in de kosten door de verschillende vereenigin gen, volkomen overeenstemming verkre gen. De plaatselijke middenstanders zul len in de gelegenheid worden gesteld om prijs op te geven waarna nader over de plannen beslist zal worden. Een zoon van V. aan den Rijksstraat weg alhier, werd aangereden door een wielrenner. Deze laatste reed door alsof er niets gebeurd was, doch de politie wist hem op den motor te achterhalen en maakte proces-verbaal tegen hem op. IJMUIDEN, 25 Juli. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.08—0.90. Griet per kist van 50 K.G. f. 30—16. Tongen per KG f 1.400.78. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 24—6.90. Bot f. 10—3.60. Schar 1. 98. Pieterman en Poontjes f. 6. Middel Schelvisch f. 26. Kleinmiddel ld. f.24—17. Kleine id. f. 13—3.60. Kabeljauw p. kist v. 125 K.G. f 66—36. Gullen p. kist van 50 K.G. f. 14—3. Lengen per stuk f1.20. Wijting per kist van 50 K.G. f 2.70 2.10. Koolvisch p. stuk f 1.12—0.58. Ma kreel per kist van 50 K.G. f 137.50. Kleinmiddel Hake f.30— 28; kleine ld. f. 18—, Aangekomen 2 stoomtrawlers: LÏM 26, met f.2707: IJM 77, met f.2296; de kotter E 76. met f766; en de loggers: SHV 42, met f.391; KW 166, met f.545; KW 56, met f. 664. Vlaardingsche markt, 25 Juli. K.W. 96 met 9 last. Volle haring 10.6011.60. Maat jesharing grof 7.508. Maatjesharing tus- schensoort 8.909.40. Maatjesharing klein 11.60—12. 23. Toen Thijs Kwadreef zoo hoorde spreken, dacht hij: „Zie je nu wel hij heeft mij altijd wel verdacht geleken. Hij heeft den hertog dus een middel ingegeven, waardoor die arme man heel dik plots werd en ook dik steeds ls gebleven. Ik kan alleen nog niet verstaan, waarom hij 't heeft gedaan". Doch Claudius Kwadreef spreekt voort en leder woord wordt goed door Thijs gehoord: „De hertog is nu we' zoo dik, naar 't mij toe lijkt, dat ons doel nu is bereikt. Hij kan van dikte nu zijn schatkamer al niet meer binnen, dus nu kan dan ons etglijk werk wel gaan beginnen. De sleutels van die kamer hield hij voor mij verborgen, heel m'n leven; maar nu hij zelf niet meer naar binnen kan, zal hij ze mi], z'n neef, wel moeten geven. Hij zal er nu toch wel iets uit moeten gaan halen, want morgen moet hij zijn bedienden en soldaten loon betalen. Heb ik die sleutels eenmaal ln m'n handen, dan kan ons plan totaal niet stranden dat halen wij gewoon de schatkist leeg". Jc ziet, dat Thijs alzoo het heele booze plan te hooren kreeg. Oude Vest 55, Telefoon 880 P.K. Koorsteeg 26, Telefoon 514 - Hoogewoerd 42, Telefoon 3390 - Oegstgeest, Kempenaerstraat 87, Telefoon 2411 Hoofdkantoor: Conservenfabriek en Engrosslachterij De Rijnstreek, Hazerswoude, Telefoon 1785 soio VARKENSVLEESCH RUNDVLEESCH Ossenhaas 80 ct. p. p. Biefstuk 75 ct. p. p. Soepvleesch 35 ct. p. p. Rundergehakt 30 ct. p. p. bij 4 pond f. 1. Mag. Rund.lapp. v.af 35 ct. p. p. Ribstuk vanaf 50 ct. p. p. Contrafjlet 55 ct. p. p. Staartstuk 55 ct. p. p. 4 pond Runderlappen 1. Rauw Rundvet .35 ct. p. p. Gemalen Rundvet 25 ct. p. p. Runderschenkels en Mergpijpen Klapstuk 35 ct. p. p. bij 5 pond 1.50 Rosbief 55 ct. p. p. Schenkelvleesch m. been 0.25 3 pond Runderrollade 1. Varkensfricandeau, vanaf 60 ct. Varkenslappen vanaf 50 ct. Varkenscarbonade v.af 40 ct. VarkensroUade, 3 pond v.af 1.40 5 pond Krabjes 90 ct. 5 pond Kinnebak 85 ct. 5 pond Speklappen 75 ct. Vet Spek 23 ct. p. p. Mager spek 25 ct. p. p. Bladreuzel 30 ct. p. p. 5 pond Kransreuzel 75 ct. SLANK KALFSVLEESCH Kalfsfricandeau v.af 60 ct. p. p. Kalf slappen vanaf 40 ct. p. p. Kklfstongen (groot) 50 ct. p. st. Kalfsgehakt 30 ct. p. p. Speciaal aanbevolen Gestoomde Lunchham 15 ct. p. half pond Boterhammenworst 14 ct. per half pond Prima Rookworst, iets fijns, 25 cent per pond 4 pond Runderlappen en 1 pond rauw Rundvet f. 1.30 Blinde Vinken 65 ct. p. p. Kalfsoesters 80 ct. p. p. Kalfsschenkels 15 ct. p. stuk Kalfsrollade40 ct. p. pond Rauwe Kalfslever 35 ct. p. p. Kalfscarbonade 35 ct. p. p. VLEESCHWAREN Plockworst 10 ct. p. ons Boterhammenw. 14 ct. p. Va pond Bloedworst 20 ct. p. p. Bakbloedworst 20 ct. p. p. Tongenworst 10 ct. p. ons Gekookt Spek f. 0.13 p. V* pond Gekookte Ham 25 ct. p. Va pond Lunchham 15 ct. p. Vs pond Leverworst 25 ct. per pond Leverpastei (groot) 10 ct. p. blik Ontbijtspek zonder zwoerd 10 ct. per ons Gekookte Lever 10 ct. p. ons Gekookte Varkenspooten en -Staarten f. 0.04 per stuk Gekookte Harten 5 cent per stuk. Blikken soep a 10 cent Bestellingen per Bode naar alle omliggende Gemeenten, franco huis boven f.2.- uitgezonderd Speklappen en Kinnebakken.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7