WARM WEER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Juli 1935 PRESTIGE-OORLOGEN. Het tweede keizerrijk en de Mexicaansche expeditie Door graaf Sforza. INGEZMEN /TUKKIN Ga niet op reis! UIT DE OMSTREKEN. Reeds een heerlijk Nagerecht voor 17 ct. 13 ct. AGENDA. Café-Restaurant „Nieuw Brittenburg" (Oud-ltaliaansch minister van buitenl. zaken). Graaf Sforza geeft ln het onderstaande artikel enkele herinneringen aan ex- kelzerln Eugénle de echtgenoote van keizer Napoleon III van Frankrijk, die op 94-Jarlgen leeftyd ln 1920 ls over leden waardoor hl) doet denken aan gebeurtenissen, welke zich heden ton dage afspelen. Er zijn juist, op den dag al. vijftien jaar verloopen, dat zij, die eens Eugénie was, keizerin der Franschen. stierf in de bran dende hitte en het felle licht van de Juli maand in dat Madrid. dat voor haar Spaansch hart altijd d e stad was ge bleven. Een tiental jaren daarvoor, toen ik nog ten jong diplomaat te Londen was, had ik Eugénie goed leeren kennen. Wat mij, in den loop van mijn bezoeken aan haar tuiten Farnborough Hill het meest had gefrappeerd, was de ontdekking, dat niet alleen niets van de ..keizerin'maar ook niets van de „Frangaise" was overgeble ven. Slechts het Spaansche in haar was blijven voortleven En ik geloof, dat zij mij zoo dikwijls voor haar week-ends uitnoo- digde ondanks de weinige sympathie, welke zij voor Italianen koesterde van wege mijn herinneringen aan Andalusi- sche avonturen. Hoe meer ik haar leerde kennen, des te dieper gevoelde lk, dat haar leven ln Frankrijk en haar leven als keizerin voor haar niets anders dan een avontuur en een droom was geweest; en de Tuilerieën niet veel meer dan een mise en scène voor een „Midzomernachtdroom", waarin zij de hoofdrol had gespeeld Inderdaad, het schouwspel had twintig jaar geduurd, maar het is ook nooit iets anders dan een schouwspel geweest, waarbij de werke lijke ziel van het Fransche volk bijna steeds afwezig was. Ik gaf er de voorkeur aan behalve in enkele zeldzame uitzonderingen vor sten en ex-vorsten op een zekeren af stand te respecteeren. doch mijn nieuws gierigheid werd tegenover Eugénie altijd weer gewekt door de volmaakte ernst, waarmee zij met haar koele natuur tegen mij over het verleden sprak. Nu, op den vijftienden gedenkdag van haar overlijden, komen vooral weer haar gesprekken over den Mexicaanschen oor log ln mijn gedachten terug. Dikwijls heb ik de conversatie met haar gebracht op de dwaze onderneming, welke Nigra, in z'n rapporten aan de Italiaansche regeerir.g beschreef als gewild door Eugénie en ondergaan door Napoleon III om bij de katholieken in het gevlei te komen en om het „keizerlijk regime" door een schitte rende daad te versterken. Zij sprak er graag over met mij. In het begin leek mij haar openhartigheid een bewijs van moreele kracht; mettertijd gir.g ik er mij rekenschap van geven, dat het vooral een gevolg was van een zeker ge brek aan fantasie en fijngevoeligheid. Zij stortte echter haar hart niet even gemakkelijk uit als hij andere gelegen heden: men zou werkelijk gezegd hebben, dat die oorlog „haar oorlog" was geweest. Handig, met de handigheid van een po liticus. deed zij haar bekentenissen ten ondergaan ln een vloed van woorden en herinneringen, waarin Frans Joseph en Maximiliaan, Bazaine en het Engelscke kabinet op een onsamenhangende manier werden dooreen gemengd. Eén enkele op merking trof mij als ernstig gemeend en voor mij tenminste als origineel; „Het is gemakkelijk", aldus zeide zij mij eens, „achteraf te critiseeren. Wij reken den op een gebeurlijkheid, welke ons, zoo wel als onze Mexicaansche vrienden zeker scheen: de overwinning van de zuidelijke staten van Noord-Amerika op Lincoln en de noordelijke staten. Wanneer dat werke lijk gebeurd was, zou de situatie ln Mexico geheel veranderd zijn; het zuiden van de Vereenigde Staten zou een onafhankelijke staat zijn geworden met een oligarchisch karakter, welke voor een gemeenschappe lijk front met een keizer, die van Mexico, te vinden zou zijn geweest. Te Londen ge loofde bovendien 't ministerie van buiten- landsche zaken evenals wij aan de over winning van de Zuidelijken; met den steun van de Engelsche diplomatie en van de aristocratie der zuidelijke staten van Noord-Amerika zouden wij de troon van Maximiliaan op sollede grondvesten heb ben kunnen oprichten". Inderdaad, het Londen, dat aan de over winning van de aristocraten uit het Zui den had geloofd, was het Londen van Buckingham Palace en van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, van de hoo- gere kringen, maar de overgroote meer derheid van het Engelsche volk was, van het eerste oogenblik af, zeker geweest van de zege der Noordelijken. Ik maakte hier over een opmerking, waarop de selzerln zich ermee tevreden stelde mij al la chende te antwoorden „O, gij Italianen, gij Italianen, gij zijt allemaal hetzelfde, allemaal een beetje revolutionnair. In vermeed het op dit punt verder te gaan, ook al was het voor mij gemak kelijk geweest Eugénie eraan te herinne ren. dat men dien oorlog niet gewenscht had, omdat er een essentieel Fransch be lang mee was gemoeid, maar om een zeker prestige te verschaffen aan 't dictatoriale regime, dat die oorlog ondernomen en ge voerd was onder de meest valsche leu zen, om de Franschen. die toen ter tijde nog geen ongecensureerde kranten te lezen kregen, een rad voor de oogen te draaien. Reeds voor den oorlog zond Napoleon III. admiraal Jurien de la Gravière naar Mexico, met instructies van ongeveer ueu volgende aard: „Zoo het weldenkende, rustige deel der bevolking, de anarchie mos was en naar een geordenden toestand ver langde. dan kon het land slechts uit de maatschappelijke ordeloosheid, waarin 't gedompeld was, gered worden door de te genwoordigheid van onze troepen In tegenstelling tot wat ln de dictato riaal geregeerde landen van het Europa van na den oorlog gebeurt, had men ia Frankrijk besloten in de Wetgevende Ver gadering de vrijheid van het wood wat te vergrooten. Jules Fave hield er een moe dige redevoering: „Gij dringt Mexico we derrechtelijk binnen; let op de consequen ties van uw succes. gij zult tot een be zetting voor onbepaalden tijd gedwongen worden Juist als iedereen twijfelde Favre, nau welijks enkele jaren na Solferino, niet meer aan een overwinning van de Fran sche wapenen Hij vreesde slechts de on vruchtbaarheid van de overwinningen. Rouher, de machtigste minister van den Keizer, beantwoordde Favre met ver waande en hoogdravende tirades, en hij eindigde met de verzekering, dat de his torici later zouden spreken van Napoleon III aLs „de geniale man, die ondanks den tegenstand, de hindernissen en de krach teloosheid den moed had voor de natie bronnen van nieuwen voorspoed open te leggen". De Moniteur van den volgenden dag voegde hieraan toe, dat dit antwoord be groet werd met „langdurig applaus". De meerderheid, voorzichtig, belette Jules Favre na het applaus te repliceeren. Alleen Thiers stond van zijn plaats op en riep: „U wilt de waarheid niet hooren". De waarheid werd weldra voor de oogen van de heele wereld duidelijk toen het Fransche leger overhaast Mexico moest verlaten, toen Maximiliaan te Queretaro gefusileerd werd en er van het bloedige avontuur niets, totaal niets overbleef behalve een nasleep van rancune en haat, welke de Fransche democratie slechts na vele langdurige pogingen vermocht uit tc wisschen. Maar voor Eugénie bleven Favre cn Thiers „advocaten", „mooipraters"'. Van die woorden bediende zij zich nog om er met mij, vijftig jaar later, over te spre ken. Zij waren voor haar „vijanden van een sterken staat", na een halve eeuw bal lingschap hield de arme vrouw nog vast aan de leege, ijdele formules van haar Rouher; het ongeluk had haar zelfs niet kunnen doen begrijpen, dat een regeering slechts een caricatuur is van een sterken staat en van werkelijke autoriteit, wan neer zij alleen eigenbelang vertegenwoor digt en niet bezield wordt door den leven- wekkenden adem van een menschelijk ideaal. iNadruk verboden.) RECLAME- (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET BORGSTELLINGSFONDS. Weledele Heeren, Vergun mij een plaatsje in uw blad voor onderstaand. Bij voorbaat dank. Velen met mij zullen in uw blad van 24 Juli met instemming het artikel gele zen hebben waarboven Rijnlandsch Borg stellingsfonds. Misschien voor velen te laat. De nood is hoog geklommen voor vele groote en kleine zakenmenschen. Geldt het voor elders: in de woonplaats van on- dergeteekende is de laatste 6 maanden de toestand zoo verslechterd, dat velen met wanhoop en vreeze den winter tegemoet gaan. Dat deze nood zoo direct niet naar buiten treedt, is te danken aan den stoe- ren wil van vele winkeliers en andere ne ringdoenden, die doen wat dj kunnen, ja zelfs boven vermogen, anderen bij te staan in deze moeilijke en zorgvolle omstandig heden. Maar hoe lang nog? Merkbaar is het wel op belastingkantoren. Liefdadige instellingen op kerkelijk gebied; er wordt gevraagd dag aan dag en nog voegt men ondergeteekende wel eens toe: het gaat zonder zoo'n handig metalen lakdoosje met 3 „AKKERTJES". Daarmee verdrijft Ge direct hoofdpijn, onwelziin, kou etc. Praclisch, onschadelijk en goedkoop (20 cl.) nog. Maar er is een grens. Het gaat nog wel als kleine en groote zakenmenschen nog kunnen helpen. Vraagt hun boeken en hun leveranciers. Dat alles nog ln ge dwongen rust leeft? Vandaag of morgen moet het anders worden. Wat schiet voor de kleine en ook groote zakenmenschen over buiten de zaken zooals firma's die niet anders dan contant verkoopen? Niet anders dan borgen en nog eens borgen. Op een plaats, zooals Katwijk aan Zee, waar men elkaar kent en zoo veel moge lijk helpen wil, het gaat ten koste van ln den tijd door ijver en vlijt gewonnen ver diensten voor den ouden dag, en deze, het kan niet anders, worden opgeofferd aan het algemeen belang. Van boven de be- lastingschroef en van onderen de zorgen. Ondergeteekende hoopt dat voor vele nijvere zakenmenschen de instelling van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds niet te laat zal zijn. Hoogachtend, J. VARKEVI6SER, Mr. Fockstraat 28, Katwijk aan Zee. AALSMEER. Het mes getrokken. Gisternamiddag omstreeks 3 uur. werd de Stationsweg ln opschudding gebracht door een twist tusschen twee mannen, ze keren V„ die hier met een inrichting staat in het Lunapark en iemand uit Dordrecht. Laatstgenoemde bracht V cenlge steken en sneden met een mes toe, zoowel in de zijde als ln het gelaat. Polltlehulp was dadelijk ter plaatse, alsmede vele burgers, die de vechtende mannen scheidden. V. werd bij dr. W„ die vlak ln de nabijheid woont, binnen gedragen en geneeskundig behandeld, waarna hij ter verdere ver pleging naar zijn woonschip ls vervoerd. Hoewel de steek in de zijde, naar wij vernamen, zich ernstig liet aanzien, was zij niet direct levensgevaarlijk. De oorzaak van de twist schijnt een oude veete te zijn, welke tusschen beide mannen bestond. De dader werd in arrest gesteld. HET TtVEE-DAAGSCH MUZIEKCONCOURS. Een mooie inzet. Het twee-daagsch Nationaal Muziekcon cours. door „Aalsmeers Fanfarecorps" ge organiseerd ter gelegenheid van zijn 35- jarig bestaan is aangevangen, 's Middags zijn de jury, de directeuren der deelnemen de corpsen, leden van het bestuur, commis sie van bijstand „A.F.", eere-comité e.a. ten raadhuize door het gemeentebestuur ont vangen. Daar is gesproken door den burge meester, den heer J Kastelein, die allen hartelijk welkom heette. Mede namens het gemeentebestuur wilde spr. de verzekering geven, dat Aalsmeer trotsch is op „Aals meers Fanfarecorps", dat ln zijn 35-jarlg bestaan den naam onzer plaats naar buiten hoog heeft weten te houden. Doch ook voor ons dorp heeft „A.F." veel mogen zijn; zon der medewerking van dat corps kan geen feest slagen. Spr, betuigde dank namens het corps en uitvoerend-comlté voor de ondervonden medewerking, zoowel door het schenken van medailles, als anderszins. In het bijzonder wees spreker hierbij op het Provinciaal Bestuur van N.-Holland, dat door het schenken eener groote zilveren medaille zijn sympathie en medeleven met „A.F en zijn concours had willen betui gen. De burgemeester was overtuigd, dat nog lange jaren de aangenaamste herinne ringen zouden bewaard blijven van con cours 1935 van „Aalsmeers Fanfarecorps", dat onder de bekwame leiding van direc teur P. F Overbeeke zoo'n schitterende carrière had gemaakt Vervolgens ls nog een kort woord gesproken door den heer N. Gerharz, namens de jury, den heer G. Hazenberg, namens de commissie van bijstand „A.F.", terwijl de heer W B. Buis, als voorzitter van het corps hartelijk dank bracht aan de sprekers voor hun sympa thieke woorden. Nadat de deelnemende corpsen, onder groote belangstelling der burgerij vóór het raadhuis waren opgesteld, werd gemarcheerd onder de muziek van „A.F." naar het concoursterrein, waar spoe dig met de concertwedstrijd werd aange vangen. De uitslagen waren als volgt: 3e Afd. Fanfare: „Veribus Unitis", Wilnis (dir. H Gijzen), 2e pr. met 294 p; „Forzan- do" Hilversum, (dir. J. Mooyi, 2e pr. met 308 p; „Liefde voor Harmonie". Roelof- arendsveen, (dir. A. v. Leeuwen) 2e pr. met 325 punten. 2e Afd Fanfare: „Concordia", Oudewater (dir. F. van Lint) 2e prijs met 309 punten. Ie Afd. Fanfare: „Wilhelmina", Abbenes (dir. A. van Leeuwen) 238 p., geen prijs. Eere-afd. Fanfare: „Nieuw Leven", Loos- drecht (dir. J. Mooy) 2e pr. met 295 punt. Eere-afd. Harmonie: .Aalsmeers Harmo nie", Aalsmeer (dir. Alb. Meyns) le prijs met 347 punten. Superieure afd. Fanfare: „Harmonie", Assendelft (dir. J. K. Jongejans) le prijs met 336 punten. Marschwedstrijd„Forzando" le prijs met 48 punten; ..Veribus Unitus" le pr. m. 48 p.; „Wilhelmina" le pr. met 48 punten; „Concordia" le prijs met 54 punten. Deze laatste vereeniging ver wierf door hoogst aantal punten in den marchwedstrijd le dag als extra prijs de zilveren medaille van Tuinbouw en Plant kunde. terwijl „Aalsmeers Harmonie", wel ke het hoogst aantal punten op den len dag in den concertwedstrijd behaalde, de groote verg. zilveren medaille der gemeente Aalsmeer verwierf In den eere-wedstrijd tusschen de corp sen. welke een len prijs hadden behaald, verkregen „Aalsmeers Harmonie" en „Har monie" ieder een lsten prijs met 147 pun ten. Beide corpsen verwierven hiermee een grooten zilveren lauwertak Hedenmiddag werd het concours voort gezet Wat het verloop van den lsten dag be treft, deze is ln alle opzichten uitstekend geslaagd. Groot was de belangstelling voor de muziek, terwijl het Lunapark, vooral des avonds, toen alles straalde in een zee van electrisch licht, massa's menschen heeft getrokken. Van de Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool alhier zijn geslaagd voor het praktijd-diploma der Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen: Fransche handelscorrespondentie de hee ren K. Been en G. Pannekoek: voor diplo ma Duitsche Handelscorrespondentie de heeren L. Sllvis en W. de Vries; voor diploma Engelsche Handelscorrespondentie de heeren G Kniep, Ph J. v. Rijt en W. de Vries; voor diploma Boekhouden de heeren W. Braber, J Buis, Joh. K. v. Eijk, J. v. d. Laarse, Joh A. Pannekoek en K v. d. Zwaard. Allen genoten hun opleiding in de 5de klas van bovengenoemde school. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Maarten van Leeuwen 24 jaar en Trijntje Blijleven, 21 jaar te Pijnacker. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 5 j. dochtertje M. van A. v. S. in de Wijk Door het flinke optreden van den 10 j P. H. werd zij van een wissen dood gered. De gehouden vhgje.-dav '.oor het Chr. Militairen Tehuis te Leider heeft f. 27.01'/« opgebracht. HAARLEMMERMEER. Tegenvaller bij een wielerwedstrijd. Op den Ringdijk om den Haarlemmer- meerpolder had een door wielrenners ge organiseerde wedstrijd plaats, waarvoor echter geen vergunning was verleend. Na bij Sloten te zijn gestart, had men De Ivaag en het verder Zuidelijk deel reeds bijna achter den rug, toen nabij de Ben- nebroekerbrug de voorste renner, die zich reeds als overwinnaar zag gecomplimen teerd, door de politie werd aangehouden Deze bleek zonder belastingplaatje te rij den. zoodat zijn race-fiets ia beslag werd genomen. Op dezen tegenvaller zal de wiel renner wel niet gerekend hebben! HILLEGOM- Geslaagde E.H.B.O.-demonstratie. De vereen. E.H.B.O. en Reddingsbrigade heeft een groote oefening gehouden, waar voor veel belangstelling bestond. O m. wa ren aanwezig pastoor Kosters, kapelaan Voortwist, wethouder Vermeer en dr. Ver- sluys. Er was verondersteld dat bij het station een ongeluk was gebeurd door een auto, die op den spoorweg terecht kwam, daar door een trein werd aangereden, welke trein derailleerde Een gecompliceerd ongeluk dus, dat acht gewonde patiënten opleverde. Al deze patiënten zijn ter plaatse door le den van E.H.B.O verbonden, naar den aard der uiteenloopende verwondingen. Daarop volgde vervoer per ziekenauto van de fa. van Dooren, die medewerking ver leende Een loods van de spoorwegen was als hulpziekenhuis verondersteld, waar dr. Versluys de verbanden met de E.H.B.O.'ers besprak. Dr. Versluys bleek voldaan te zijn over het verrichte werk der E.H.B.O.-leden. In een goederenwagen van de Spoor wegen kunnen patiënten op brancards vervoerd worden zonder dat zij last heb ben van schokken. Ook dit is gedemon streerd. Het nieuwste systeem brancard, opvouwbaar en met riemen over de schou ders te dragen, ls getoond. Wethouder Ver meer heeft namens het gemeentebestuur een waardeerend woord gesproken, terwijl de w.n. voorzitter, de heer Paling de leden dankte voor hun ijver. Er is goed en vooral vlug gewerkt! Alhier is weer eens door belasting ambtenaren een controle op de rijwielen gehouden met het oog op de belasting plaatjes. Niet minder dan twintig wiel rijders bleken nalatig te zijn en kregen een proces-verbaal. Tijdelijke Reclame-aanbieding! Nog slechts 2 dagen, een halfpondspak allerfijnste Puddingpoeder en een pakje Saus (in sinaasappel, frambozen en bessen- ym smaak) voor jlechtsII Ct* JAVAANTJES, een heerlijk koekje alleen deze week per halfpond Profiteert van onze weekreclames, altijd iets bijzonders, aangekondigd in de etalage. Grote ronde kaakjes, per pond 19 Jodenkoeken, p. blik inh. 25 stuks 15 Theeroosjes, 'n heerlijk zandkoekje, p. p. 37 Zomertoffee, per halfpond 13 Gevulde IJsbonbons, per halfpond 21 Zomermelange, per halfpond 21 |^GOUDSEJCAAS^olveLjMj>onc^l7^entJ Een Huisvrouw die rekent, weet dat DE K.W. BIJENKORF haar voordeel betekent I Paul Krugerslr 28, Zuiditr. 3, Katwijk a. Zee. 7988 KATWIJK AAN ZEE. Men zij gewaarschuwd! Door de politie zijn eenlge personen aangehouden, die in de duinen zeedistels sneden. Deze distels zijn in beslag geno men en tegen de daders is proces-verbaal opgemaakt. Het jubileum van den beer van Gruting. Onder zeer veel belangstelling heeft de heer D. van Gruting alhier den dag her dacht, waarop hij vóór 40 jaar aan de Rijksartsenijschool te Utrecht werd be vorderd tot veearts. Vele bloemstukken werden de woning binnengebracht, w.o. een mooi groot bloemstuk van de Slagers- vereeniging te Katwijk e. O. Tal van schriftelijke gelukwenschen kwamen binnen o.a. een felicitatie van B. en W. van Katwijk, een telegram van B. en W. van Rijnsburg, een schrijven van den heer en mevr. Van Poelgeest te Lei derdorp, directeur en directrice van het Dierenasyl aldaar. Ook kwamen vele per sonen uit Katwijk, Leiden en elders den jubilaris persoonlijk gelukwenschen. Voor den heer Van Gruting zijn het on vergetelijke dagen geweest! De a.s. landing van den Prins van Oranje. De commandant van het 6de Reg. Artillerie uit Lelden bracht een bezoek om met het bestuur van de Oranjevereenlglng te bepalen op welk punt van de kust de landing van den Prins van Oranje op 4 September zal plaats vinden. Er werd vastgesteld, dat de kanonnen, welke sa luutschoten zullen afvuren, vlak vóór de Voorstraat zullen opgesteld worden. Door de Reederijvereeniging zal een eerepoort opgericht worden op de Voor straat bij Hotel de Zwaan. Deze eerepoort zal bestaan uit visscherij-attributen zooals haringtonnen, netten, brails en jines. Het geheel zal zeker een mooien aanblik op leveren 1 Door een Reederij en een Kunst- mesthandel, gelegen aan het Prins Hen drikkanaal, werd bij de politie aangifte gedaan, dat in den afgeloopen nacht door onbekende personen een ongewenscht bezoek aan hun zaken zijn gebracht. Er werd niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. De heer J. K tijdelijk wonende ln de Zuidstraat deed bij de politie aangifte, dat te zijnen nadeele uit een achter de woning gelegen schuur een heerenrijwiel, merk Brederode. is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek ln. Vrijdag. Hoogl. Kerkgracht 23: Alg, aandeelhou. dersverg, N.V. Leldsche Uitgeversmij. 8 uur nam. Kantoor N.V. Stoomgistfabrlek en Distilleerderij „De Valk" v.h. P. H. Hit man en Co., Lelden, Buitengewone Alge- meene Vergadering van aandeelhouders, 8.15 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De zoon van Kong". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. .Rivalen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m, „Onbewaakte Overwegen". Zondagnam. 4 uur en 8 uur, Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/i u. nam. „Het geheim van Edwin Drood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4V> uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: P. de Crolx. Rapenburg 9, telef. 807, E. B. de Metz, Korevaarstraat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wllhelmlna- park 8, Oegstgeest, telef. 274. In plaats van den heer M. Slinger- land, die als commissaris van de Coöpera tie „Helpt Elkander" bedankt heeft, ls als zoodanig benoemd de heer J. van Rijn. Het aantal Ingesohreven badgasten ls de laatste dagen toegenomen en heeft reeds het aantal van 4000 bereikt. KOEL TERRASZITJE EN POPULAIR AVONDCONCERT Boulevard 33 Katwijk aan Zee. AVONDRETOUR 25 CENTS. 7969 NOORDWIJK. Geslaagd te Den Haag voor het R.-K. M.U.L.O.-examen diploma A, onze plaatsgenoot M. Klinkenberg. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het M.U.L.O -examen diploma A onze plaatsgenooten Marle eu Margaretha Ulttenboogaard. RIJNSBURG. Voor het aanvragen van kostelooze rijwlelplaatjes houdt de assistent-dienst- geleider alhier zitting op het politiebureau morgenavond en Dinsdagavond 30 Juli a.s. telkens van 79 uur. De omzet aan de veilingvereniging Flora bedroeg in Juni '35 f. 57.712.07, te gen f. 56.285.34 in 1934. In verband met den buitengewoon grooten aanvoer van aardappelen, zijn aan de groentenveiling alhier 226 kisten doorgedraaid. 23 Juli bedroeg dit aantal 179. Evenals vorige jaren zullen de leer lingen van de Ned. Herv. Zondagsschool deelnemen aan het as. kinderzendings- feest, op het landgoed Poelgeest. SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. Wachter, had alhier ln het hotel „Het Bruine Paard" de verkoop bij afslag plaats van het Bloembollenhuls met bijbehoorend Bloembollenland groot 4.57.69 H.A. De perceelen 15 werden gekocht door den heer G. H. Vonnebeld q.q. voor f. 19.100. Perceel 6 werd toegewezen aan den heer W. Verbeek voor f. 900. Belangrijke wijziging in de buslichtingen. Ten gerieve van den bloembollenhandel wordt gedurende de maanden Augustus en September Ingevoerd: een buslicbtlng te 22 uur (10 uur 's avonds) op de dagen Maandag tot en met Vrijdag. Deze buslichting geeft aansluiting op alle nachtposttrelnen en dus ook op alle vroege verzendingen naar het buitenland; op Dinsdag en Vrijdag ook op den lucht- dienst naar Ned.-Indië. Voor het Mulo-diploma zijn in Den Haag geslaagd Truus Zwetsloot, Joha. Bemelman, Annie Ammerlaan, Nelle Nijs- sen, B. v. d. Nouland, Sjef v. d. Bergh en Mart. Geerllngs, allen leerlingen van de R.K. Mulo-school alhier. Voor het toelatingsexamen voor het R.K. Lyceum te Overveen is geslaagd Art- van Iersel en voor het R.K. Gymnasium te 's-Gravenhage Joha, Beekman, belden leerlingen van de R.K. Mulo-school alhier- Voor de diploma's Boekhouden van de Ver. „Mercurius" en van de Ver. van Leeraren, is geslaagd onze plaatsgenoom mej. Jane v. Nlekerk, Bij de alhier gehouden verkeerstel ling bleek, dat gemiddeld 100 auto's P» uur onze gemeente passeeren. Ir—

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6